misschien heb ik al naast je gezetenquote:Op donderdag 28 juli 2005 10:32 schreef nossio het volgende:
Laat me al een jaartje leegzuigen in rotterdam...
alles voor een gratis roze koek
Volgens mij hangt het van je bloedgroep af of ze liever volbloed of plasma hebben.quote:Door dat ik het via zoeken doe is het al een beetje oud topic maar wat me afvroeg
Morgen wil ik me aan gaan melden voor doneren van bloed, ik weet dat je daar ook anderen dingen kunt laten doen zoals plasamaferese enzo. Ik denk dat ik wel geschikt ben maar wat is nou wat ze het liefste hebben, mij lijkt me gewoon bloed ageven maar kan het zijn dat ze aan iets anders meer hebben?
En wat je precies in je plasma hebt zitten. Van mij wilden ze liever volbloed, totdat ze hoorden dat ik net een volledige immunisatie tegen tetanus had gehad vanwege een hondenbeet. Daarna wilden ze heel graag mijn plasma.quote:Op donderdag 28 juli 2005 11:24 schreef anneja het volgende:
Uit het vorige topic:
[..]
Volgens mij hangt het van je bloedgroep af of ze liever volbloed of plasma hebben.
Zie boven, 1e post, op de Sanquin websitequote:Op maandag 1 augustus 2005 13:38 schreef Vlindur het volgende:
Ik zou het ook wel willen, maar hoe doe ik dat?
Volgens mij mag je vanaf je 16e maar pin me er niet op vast. 21 is oud genoeg.quote:Hoe oud moet je zijn? (ben 21)
Kan telefonisch of via email of website (zie Sanquin website weer). In Haarlem is iig een afname centrum, In elke stad is er wel eentje.quote:hoe moet je je aanmelden? (woon in Haarlem)
Nee. Alleen enge ziektes zijn een probleem.quote:Ik rook, is dat een issue?
Ik was de laatste keer snellerquote:
Kan je gewoon aflezen.quote:Op maandag 1 augustus 2005 14:51 schreef AnnekeM het volgende:
Neem je een stopwatch mee om de tijd op te nemenOf krijg je de afnametijd te zien op het apparaat?
18 jaar. Ik keek niet uit naar mijn 18de verjaardag vanwege het kunnen gaan halen van een rijbewijs, maar naar het voor de eerste keer mogen doneren.quote:Op maandag 1 augustus 2005 14:00 schreef Lawine het volgende:
Volgens mij mag je vanaf je 16e maar pin me er niet op vast. 21 is oud genoeg.
Hier idem.quote:
Mja ik ben echt supermakkelijk te prikken, maar het stroomt voor geen meterquote:Op maandag 1 augustus 2005 17:41 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Kwartiertje? Balletje?
Jij bent ook geen diehard
Ik zit meestal rond de acht minuten. Het is overigens wel een mooie manier om af te vallen, bij welk ander dieet raak je een halve kilo kwijt in tien minuten?
Ik krijg nou ook geen reiskostenvergoeding?quote:Op maandag 8 augustus 2005 22:03 schreef 2cv het volgende:
't Schijnt dat bloedgeven minder makkelijk wordt. Minder inzamelpunten en geen reiskostenvergoeding. Maar wel een dik loon voor de 2 directeuren die het hele bedrijf runnen.
Nee hoor. Want ik wilde eigenlijk kijken wanneer ik voor het laatst geweest was zodat ik de volgende kan plannen zonder dat ik er verder last mee heb. Ik sta pas vanaf volgende week niet meer geblokkeerd.quote:Op maandag 8 augustus 2005 23:34 schreef thaleia het volgende:
Kennelijk worden we allemaal steeds rond dezelfde periode opgeroepen. Zo zie je dit topic een hele tijd niet, en zo is het omhooggeschopt net als ik ook weer ben opgeroepen. Ik ben vanavond geweest, maar weer omgedraaid toen ik zag hoe verschrikkelijk druk het was. Probeer het morgenochtend nog wel eens.
Volgens mij hebben ze hier in Nijmegen bepaald geen tekort aan donoren
gaat voor mij niet doorquote:Ik heb de ziekte van Crohn / colitis ulcerosa. Kan ik bloed geven?
Donatie is akkoord als de ziekte niet (of nauwelijks) actief is.
Lees Bloedgeven even door.. Daar lees je meerdere verhalen van mensen die gekeurd werden, waaronder die van mij.quote:Op woensdag 10 augustus 2005 08:56 schreef Goipie2 het volgende:
Hey,
dinsdag eind van de middag word ik gekeurd... wat kan je allemaal verwachten??
ik hoorde dat er 3 buisjes bloed werden afgenomen, en een vragen lijst?! klopt dit?? wat voor vragen?
Ze zeggen toch altijd dat je tot 24 uur na het geven niet mag sporten, naar de sauna mag etc. Dat doen ze echt niet voor nietsquote:Op woensdag 10 augustus 2005 11:37 schreef sindell het volgende:
Ik ben toevallig net een half uurtje geleden gebeld voor een afspraak. 19 augustus, maar denk dat ik die nog ga verzetten ivm sporten 's avonds. Heb ik 1 x gedaan nou dat is dus niet okay.
Dat hebben wij hier niet. Ik geef bloed om te compenseren voor het feit dat ik financieel gezien maar bitter weinig doe voor het goede doel, omdat mijn moeder een aantal bloedtransfusies heeft gehad toen ze ziek was en omdat ik het prettig vind om eens per half jaar te horen dat mijn bloeddruk, HB en pols uitstekend zijnquote:Op woensdag 10 augustus 2005 15:21 schreef Iksje het volgende:
Ow ja, ook al doe ik het vrijwillig en omdat ik me er goed bij voel (gezonde O + donor), je kan er leuke dingen mee 'sparen'
Zoals tickets voor de bioscoop, pretparken, handdoeken, doucheproducten,...
Ja ja.quote:Op woensdag 10 augustus 2005 14:05 schreef Mikkie het volgende:
Mijn ervaring is dat sporten vlak na donatie geen probleem is, niet ontbijten van tevoren maakt ook niet uit, zuipen ook niet... dus dat scheelt allemaal
Als je komt voor de eerste keer nemen ze die lijst wel doorquote:Op woensdag 10 augustus 2005 15:36 schreef freecell het volgende:
Ik heb me opgegeven in Groningen. Ik heb inmiddels een brief dat ik een oproep krijg voor een keuring, mar die oproep is er nog niet.
Is er ook een lijst met medicijnen die je niet mag slikken?
Ik schijn trouwens wel lastig te prikken te zijn, Gisteren nog ergens anders voor geprikt en daar kwamen twee buisjes uit en toen was het afgelopen
Bij mij kunnen ze ook niet prikkenquote:Op woensdag 10 augustus 2005 16:13 schreef fee-tje het volgende:
[..]
Dat "moeilijk prikken" heb ik ook. Naald erin gaat prima, maar na een minuutje komt er niks meer uit. Dan geven ze je een balletje om in te knijpen; door de spierbeweging komt er makkelijker bloed uit. Sniks ergs aan.
Dan had je maar wijselijk jouw ervaring voor je moeten houden aangezien elke mongool kan bedenken dat wat jij doet zelfs behoorlijk gevaarlijk kan zijn.quote:Op zondag 14 augustus 2005 11:12 schreef Mikkie het volgende:
[..]
Je hoeft niet meteen zo'n betweterige kutreactie te geven hoor..
Dat iemand niet dezelfde ervaringen heeft als jij, en dat iemand niet helemaal de meest veilige voorschriften van de bloedbank naleeft, betekent niet dat diegene meteen van alles fout doet en een mongool is.
Als de naald niet lekker zit in je arm, moet je het even aangeven. Het kan zijn dat de naald tegen de rand van je ader aanzit ofzo en dat zit vervelend.quote:Op zondag 14 augustus 2005 12:45 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik vind het wel zeer vervelend trouwens. Die naald zit gewoon niet lekker, en ik word toch een beetje raar als ik naar die naald in mijn arm kijk. Mijn hersens zeggen dat het niet normaal is om iets in mn lijf gestoken te hebben ofzo. Daarna voel ik me ook nooit zo formidabel. Maar ik ga toch, dat hoort nou eenmaal. Wij krijgen geen soep of spaarsystemen in Dordrecht helaas.
Mijn moeder ook!quote:Op donderdag 28 juli 2005 10:34 schreef stame het volgende:
Ons ma werkt bij Sanguin.
Bovendien blijft dat het niet ontbijten en vlak erna sporten nog steeds slecht advies is. Een persoon kan daar best wel eens van flauwvallen. Dat dit bij jou (nog) niet gebeurd is boeit totaal niet. Die bloedbank adviseert dat niet voor niets.quote:Op woensdag 10 augustus 2005 14:05 schreef Mikkie het volgende:
Mijn ervaring is dat sporten vlak na donatie geen probleem is, niet ontbijten van tevoren maakt ook niet uit, zuipen ook niet... dus dat scheelt allemaal
Ik heb vorige week vrijdag bloedgegeven en ben 's avonds gewoon op stap geweest, en ja, met de nodige alcoholhoudende dranken achter de kiezen, nergens last van gehad. Het is niet zo dat je direct straalbezopen raakt en omvalt als je een half litertje bloed kwijt bent hoor. Iedereen moet dat maar voor zichzelf bepalen denk ik.quote:Op maandag 15 augustus 2005 23:35 schreef Vitalogy het volgende:
[..]
Dan had je maar wijselijk jouw ervaring voor je moeten houden aangezien elke mongool kan bedenken dat wat jij doet zelfs behoorlijk gevaarlijk kan zijn.
Zuipen na het bloedgeven, denk na man.
Ik dacht dat dat normaal was dat je de naald voelde zitten....Ik moet komende week weer, dus ik hou het in de gaten.quote:Op maandag 15 augustus 2005 23:39 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
Als de naald niet lekker zit in je arm, moet je het even aangeven. Het kan zijn dat de naald tegen de rand van je ader aanzit ofzo en dat zit vervelend.
Je krijgt toch wel iets in Dordrecht na het doneren? Toen ik nog bloed gaf bij zo'n mobiele bloedbank, zat er altijd iemand met een stopwatch om aan te geven wanneer je weg mocht. Je moest ook wat drinken. Bij de bloedbank in Den Haag kun je ook van alles krijgen, van soepjes en thee tot koek en snoep.
Die discussie word wel vaker gevoerdquote:Op woensdag 17 augustus 2005 09:52 schreef Proper_fucked het volgende:
Ik wil ook graag bloed doneren, alleen sport ik heel veel(8 tot 10 uur per week, waterpolo.. en nu aan het begin van het seizoen alleen maar conditietrainingen, dus extra zwaar).. Als je bloed hebt afgegeven, blijf je dan lang vermoeid? en beinvloed dit dus m'n prestaties?
Ik was ook naar Thailand geweest, en dan mag je de eerste 7 mnd niet meer geven ofzo. Verder niks aan de hand, daarna roepen ze je gewoon weer opquote:Op woensdag 17 augustus 2005 07:06 schreef Goipie2 het volgende:
Kwam er alleen achter dat ik de laatste jaren nog best veel weg ben geweest... Thailand en New York![]()
Nu maar hopen dat ik de komende 4 weken geen bericht krijg
Greetz
Neuj, verwacht ik ook niet..quote:Op maandag 29 augustus 2005 22:50 schreef Elegy het volgende:
Tussen de test en de eerste oproep kan best een lange tijd zitten. Verwacht niet dat ze morgen al op de stoep staan voor je
Ik sport niet intensief, maar fietste altijd 12 km heen en weer naar mijn werk in een stevig tempo. 'Normaal' deed ik daar een half uur over (give or take een paar stoplichten), meteen na een donatie kwam daar rustig een minuut of 7 bij. Na een week of twee zat ik dan weer op mijn normale tijd. Maar mijn huisgenoot (zelfde afstand naar werk) merkte er nauwelijks wat van. Nou is hij 2 meter 7 en ik 1 meter 70, dus het zal wel met het relatieve volume te maken hebben wat afgenomen wordt.quote:Op woensdag 17 augustus 2005 09:52 schreef Proper_fucked het volgende:
Ik wil ook graag bloed doneren, alleen sport ik heel veel(8 tot 10 uur per week, waterpolo.. en nu aan het begin van het seizoen alleen maar conditietrainingen, dus extra zwaar).. Als je bloed hebt afgegeven, blijf je dan lang vermoeid? en beinvloed dit dus m'n prestaties?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |