Als je een beetje nadenkt (zucht), kun je wel nagaan waar over gesproken wordt denk ik. Kom op.quote:Op woensdag 21 december 2005 20:20 schreef Alicey het volgende:
[..]
Hoe weet je dan waar over gesproken wordt?
[..]
Ik denk wle dat je hier niet uit het oog moet verliezen dat bij een samenvatting de meest aansprekende gebeurtenissen en besprekingen worden getoond..
Deels. Er kan puur over geloof gesproken worden, maar bijv. ook over geloof in het licht van ..., zoals geloof&maatschappij, geloof&wetenschap etc.quote:Op woensdag 21 december 2005 20:23 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
[..]
Als je een beetje nadenkt (zucht), kun je wel nagaan waar over gesproken wordt denk ik. Kom op.
Hmmm... Zegt me niet zoveel. Een bepaald genre, of van alles een beetje wat?quote:Ik ken het principe van een samenvatting, maar toch bedankt. Gewoon goede muziek was het voornamelijk. Delirous, Ralph van Manen en de Ronduit Praise Band.
idd enthousiaste sprekers, die gast van Thats the Questionquote:Op woensdag 21 december 2005 20:02 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
Goed verhaal.. ik vermoed dat een EO Jongerendag ook leuk is als je niet gelooft. Goede muziek, enthousiaste sprekers...
Bert van Leeuwen is een presentator, niet per se een spreker.quote:Op woensdag 21 december 2005 20:28 schreef donald_dick het volgende:
[..]
idd enthousiaste sprekers, die gast van Thats the Question![]()
Op zich wel, maar dat bedoel ik niet.. Ik bedoel meer iets als rock, soul, etc.quote:Op woensdag 21 december 2005 20:29 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
Nee, dat is wel Christelijke muziek.. is dat een genre?
Okee... Msch nog wel te doen dan.quote:Het heeft rock, ska en gitaarpop in zich, veel meer smaken ken ik niet. Burlap to Cashmere heeft wel een frisse sound.
Dat laatste is in ieder geval positief, want dat is eigenlijk wat mij als "buitenstaander" echt tegen staat. Zonder bekeringsdrang zou ik het zelfs leuk kunnen vinden.quote:De Jongerendag heeft volgens mij altijd een vrij breed thema, waarbinnen de sprekers hun ei kwijt kunnen. Uiteraard gaat het dan over vraagstukken waar jongeren mee zitten in de maatschappij van tegenwoordig. Ik denk dat ze vermoeden dat bekeren op de Jongerendag niet zo nodig is.
quote:Op vrijdag 23 december 2005 15:41 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
pmb, hoe kwam je op de Jongerendag terecht met die attitude? Je moest?
Denk je echt dat dat de heilige geest jou raad gaat geven wat je op het fokforum moet neertypen?quote:Op woensdag 21 december 2005 08:09 schreef Tiesemans het volgende:
Tjonge das toch weer de helft minder lastering richting Here God en zijner uitverkoren mensenkinderen, van 7/8 pagina's naar 4...
Eigenlijk wou ik eergister avond (al) reageren, maar het bleek dus niet te vergeefs dat er via de geest doorkwam dat het nog niet de juiste tijd was.
Het word gewoon lachwekkend, de arrogantie gewoon. het komt echt over van: nou hoor, pest me niet want dan ga je lekker naar de hel!!quote:En hoe sommige ongelovigen , laat staan sommige goddeloze het ook uitkramen van plezier en genoegen omdat zij menen niet als enige naakt te zijn in het aangezicht van rechtvaardigheid tja...
Zij, de spotters en de lasteraars zijn op zulk moment zonder aanklager in het aangezicht richting Here God.
Bij elke zin die zijn bedenken in hun geest voor/tijdens/na het typen ervan.
En zij zullen dus elke keer, dag in dag uit, bij elkander opgeteld, het mensenleven lang *sparen*, endus zo VOLLE pond dienen te betalen voor hun handelingen op de dag van hun *persoonlijk geplannede en ingeroosterde oordeel.
Er bestaat ook zoiets als eigen verantwoordelijkheid, alles afschuiven op je zondige menselijkheid is imho wel heel makkelijk. Ik ben 17 jaar christelijk geweest en heb de regels altijd zo goed mogelijk nageleeft, deed ik dat niet was het mijn eigen fout, simpel.quote:En wie dit bovenstaande dus leest en wat gemeld word zondermeer begrijpt, hoeft zich niet persé teneergeslagen te voelen.
En dan met name door zulks als hier in deze thread, eerst 7 toen 4 pagina's, méér dan ruimschoots word afgestoken richting gelovigen.
Alsof het een openbare en luidruchtige afkeuring betreft van "dan met name" (door zwakte van geloof onstane) 'mis'stappen van gelovige jongeren..
Gaan we weer... weer neerbuigend over ongelovigen praten, terwijl je zelf er zo mee zit dat ze zo over christenen praten.. Trouwens als God zijn plannen wat beter had gepland, was het helemaal niet nodig voor Jezus om te sterven en zaten de christenen nu niet vast aan die eeuwige verplichte dankbaarheid. Want: God kicked Satan uit de hemel, geeft hem macht over de aarde, door die knakker komt er zonde en Jezus moet daar voor sterven.. beetje dom van God he om niet voor uit te kijken. (Er van uitgaande dat er een God bestaat, als goede agnost laat ik die optie natuurlijk open)quote:Deze zelfde jongeren die echter wel met hun zelfde zondigende aangezicht voor Here God zijn zullen ondanks hun misstanden vergeving echter wel vergeving van zonden vinden door hun Raadsheer Jezus Christus, immers voor de zondes door de jeugdigen begaan, is Hij, Here Jezus Christus, mede aan het kruis genageld door eenzelfde geest(en) die onder de goddeloze(n) heers(t)en.
En helaas voor de (toen en nu eveneens) 'armlastige' ongelovigen is Superman, de Paus, of Bea aan het kruis genageld, nimmer en nooit (goed) genoeg als zuiver offer tot genoegdoening jegens Here God.
nee top, gaan we weer ongelovigen angst in praten, snap je nou niet dat dit soort uitspraken de reden zijn dat een hoop mensen een beetje een hekel krijgen/hebben aan christenen? Ook mooi is dat je nog even uithaalt naar een moderator als "superieure" christen, want zo zie je jezelf.quote:Want wie is zondevrij mens (genoeg) en kan zo voor de zonden door (on)gelovigen, onder de mensheid begaan, goedmaken ?
Endus zal geen enkele ongelovige, laat staan moderator enig geldend excuus aan kunnen brengen wanneer zij hun doodstrijd voorbij zijn en in het gerecht gedaagd worden als geest der ziel, welk zij bezitten en behandeld hebben het naar juist enof onjuist geweten.
Immers vergeet niet... (en kijk vooral naar hen die de dood van het lichaam uitermate vrezen in de ogen wanneer zij sterven) gij zult onherroepelijk ooit te zien krijgen waarover ik spreek.
En dat angst voor het donker welk de mens (van nature) bezit, dan zondermeer niet ongegrond is en zeker wel waar mogelijk is weggelegd voor hen die zondigen zonder ooit in gewetensnood te geraken door hun gedragingen jegens 3den.
mijn moeder en tante stelde het voor. ik dacht: iets nieuws ervaren kan wel interessant zijn. plus, er komen 2 goeie bands (oa delirious). het leek me wel een goed idee. het beviel alleen niet zo.quote:Op vrijdag 23 december 2005 15:41 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
History Maker is gewoon een heel sterk nummer inderdaad.. wel of niet gelovig..
pmb, hoe kwam je op de Jongerendag terecht met die attitude? Je moest?
je niet zo veel geleerd in die 17 jaar zie ik wel.quote:Op donderdag 29 december 2005 11:00 schreef Baleog het volgende:
Gaan we weer... weer neerbuigend over ongelovigen praten, terwijl je zelf er zo mee zit dat ze zo over christenen praten.. Trouwens als God zijn plannen wat beter had gepland, was het helemaal niet nodig voor Jezus om te sterven en zaten de christenen nu niet vast aan die eeuwige verplichte dankbaarheid. Want: God kicked Satan uit de hemel, geeft hem macht over de aarde, door die knakker komt er zonde en Jezus moet daar voor sterven.. beetje dom van God he om niet voor uit te kijken. (Er van uitgaande dat er een God bestaat, als goede agnost laat ik die optie natuurlijk open)
[..]
Zeer mooi verhaal. Mijn moeder zou zoiets nooit vragen. Op zich wel jammer.quote:Op donderdag 29 december 2005 15:12 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
mijn moeder en tante stelde het voor. ik dacht: iets nieuws ervaren kan wel interessant zijn. plus, er komen 2 goeie bands (oa delirious). het leek me wel een goed idee. het beviel alleen niet zo.
op het moment van de dag zelf kon ik er dus weinig mee, alleen de bands waren leuk. gelukkig waren er een hoop mensen om mij heen die er meer mee konden.
tja, ik kreeg geen bevredigende antwoorden op mijn vragen, heb er een hoop moeite voor gedaan maar uiteindelijk hield het voor mij toch op..quote:Op donderdag 29 december 2005 15:13 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
je niet zo veel geleerd in die 17 jaar zie ik wel.![]()
Jij stelt tenminste nog vragen... is al heel wat tegenwoordig..quote:Op donderdag 29 december 2005 16:12 schreef Baleog het volgende:
[..]
tja, ik kreeg geen bevredigende antwoorden op mijn vragen, heb er een hoop moeite voor gedaan maar uiteindelijk hield het voor mij toch op..
Uit: Uomo Ludensquote:Homo ludens
Men kan bijna al het abstracte loochenen: recht, schoonheid, waarheid, goedheid, geest, God. Men kan den ernst loochenen. Het spel niet. Maar met het spel erkent men, of men wil of niet, den geest. Want het spel is, wat ook zijn wezen zij, niet stof. Het doorbreekt, reeds in de dierenwereld, de grenzen van het physisch bestaande. Het is ten opzichte van een gedetermineerd gedachte wereld van louter krachtwerkingen in den volsten zin des woords een superabundans, een overtolligheid. Eerst door het instroomen van den geest, die de volstrekte gedetermineerdheid opheft, wordt de aanwezigheid van het spel mogelijk, denkbaar, begrijpelijk. Het bestaan van het spel bevestigt voortdurend, en in den hoogsten zin, het supralogisch karakter van onze situatie in den kosmos. De dieren kunnen spelen, dus zij zijn reeds meer dan mechanismen. Wij spelen, en weten, dat wij spelen, dus wij zijn meer dan enkel redelijke wezens, want het spel is onredelijk.
Het "iets-isme" an sich bestaat dan ook niet.quote:Op donderdag 29 december 2005 23:23 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
Voor de iets-isten
Huizinga had er een mooie overdenking over:
[..]
Uit: Uomo Ludens
http://www.fur4all.nl/download.php?id=30&sid=e094e835e89171fc0863a40854ae1198
En jij durft de Heilige geest in twijfel te trekken ?!quote:Op donderdag 29 december 2005 11:00 schreef Baleog het volgende:
[poging tot mond-dood makerij)
verders loop je maar een beetje interessant te doen door oud Nederlandse woorden te gebruiken, no-one is impressed![]()
nee, ik trek jou definitie van de heilige geest in twijfel, je zegt dat hij je raad geeft en vervolgens typ je zo'n hatelijk stuk over niet christenen..quote:Op vrijdag 30 december 2005 07:28 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
En jij durft de Heilige geest in twijfel te trekken ?!
zondermeer logisch dat niet beseft dat mij elke vorm van roem gestolen mag worden immers wie is dwaas en roeme zichzelf ?
haha, noem je me nu een kind van satan? nee joh, jij hebt de boodschap van christus begrepenquote:Kortom het laat mij koud of jij onder de indruk bent of niet want de Zijn geest bezit je niet eerder die van jou vader die Hem onwelgevallig is.
ben je net begonnen met school ofzo?quote:Opleiding: Tot uitermate liefdevol en nederig mens.
waarom zou ik zonder reden iets gaan afzeiken waar iemand anders vurig in geloofd en als levensdoel heeft?quote:Op donderdag 29 december 2005 16:47 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
[..]
Jij stelt tenminste nog vragen... is al heel wat tegenwoordig..
Je haalt nu wel heel veel dingen door elkaar. 'De Satanskerk' is toch niet 'de kerk' ? 'Goede muziek'? Tja, wereldlijke muziek kan best 'leuk' zijn, maar jij geeft het een rol in je leven die de indruk wekt dat je iets anders mist. Het is helemaal niet zo dat je als je niet in od gelooft, je meteen in de hel komt, althans er zullen best mensen zijn dit geloven, maar het lijkt net of je dit gebruikt om voor jezelf te verantwoorden dat je niet gelooft.quote:Op vrijdag 30 december 2005 02:27 schreef Beathoven het volgende:
Ik vind geloof iets waar iedereen vrij in is om er aan deel te nemen. Maar het is wel iets waar geen middenweg in is. Je bent gelovig of je bent het niet. Iedereen die het van huis uit meegekregen heeft en het als 'verplichting' ziet kan er maar beter uit stappen. Op deze manier blijven de echte christenen over.
Nu ben ik zelf niet christelijk en zal dit ook nooit worden al was het maar om de reden dat als je niet in God gelooft, dat je meteen in de hel komt.
Stap je in dit geloof dat wordt je meteen met alles voor de keuzes 'goed' en 'slecht' gegooid. En dit kan b.v. met muziek problemen opleveren. Zo zou ik b.v. moeten stoppen met het luisteren naar Led Zeppelin, The Beatles en andere bands die volgens de Satanskerk de duivel aanbidden.
Als goede muziek staat voor het aanbidden van de duivel dan is dat niet anders, ik blijf het draaien en zolang ik dat doe kan ik zowiezo geen goed christen worden dus begin ik er ook niet aan
Je bent een groot mens.quote:Op vrijdag 30 december 2005 08:55 schreef Baleog het volgende:
[..]
waarom zou ik zonder reden iets gaan afzeiken waar iemand anders vurig in geloofd en als levensdoel heeft?![]()
mja, maar het is nou eenmaal zo dat je bepaalde vrijheiden kwijtraakt als je christen wordt, zo ook een hoop muziek, ik zelf hou bv van metal en daar zijn ze tekstueel niet allemaal even christelijkquote:Op vrijdag 30 december 2005 10:10 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
[..]
Je haalt nu wel heel veel dingen door elkaar. 'De Satanskerk' is toch niet 'de kerk' ? 'Goede muziek'? Tja, wereldlijke muziek kan best 'leuk' zijn, maar jij geeft het een rol in je leven die de indruk wekt dat je iets anders mist. Het is helemaal niet zo dat je als je niet in od gelooft, je meteen in de hel komt, althans er zullen best mensen zijn dit geloven, maar het lijkt net of je dit gebruikt om voor jezelf te verantwoorden dat je niet gelooft.
hehe niet beter/slechter dan andere mensen hoor, maar toch bedanktquote:Op vrijdag 30 december 2005 10:10 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
[..]
Je bent een groot mens.
Ja ok, maar das misschien makkelijk gezegt als je er al heilig in geloofd, als je nog aan het zoeken bent, keuzes aan het maken bent, kan het wel meespelen, en dan is muziek nog wat makkelijker op te geven dan sex.quote:Op vrijdag 30 december 2005 10:17 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
Op het moment dat je in Jezus gelooft, zie je dat niet als 'vrijheden kwijtraken'. Je krijgt er een veel grotere vrijheid bij. Het luisteren naar metal kun je toch niet op dezelfde hoogte plaatsen. Ik vind Jan Smit ook lekkere meedeiners zingen, maar dat wil niet zegen dat ik niet zonder kan.
Seks en muziek (..en geld.. en mooie kleding.. ), dat zijn toch zaken waar een beetje weldenkend mens met gemak afstand van doet. Het vervult nooit die diepste verlangens.quote:Op vrijdag 30 december 2005 10:20 schreef Baleog het volgende:
[..]
Ja ok, maar das misschien makkelijk gezegt als je er al heilig in geloofd, als je nog aan het zoeken bent, keuzes aan het maken bent, kan het wel meespelen, en dan is muziek nog wat makkelijker op te geven dan sex.
Maargoed, ik heb een paar christelijke vrienden die totaal gelukkig zijn zonder die vrijheden, ieder zn keuze dus
mja misschien ben ik dan niet zo verlicht maar ik vind het toch best belangrijk, ik weet niet of je je hele leven al christelijk bent, maar sommige dingen ga je dan toch missen.quote:Op vrijdag 30 december 2005 10:26 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
[..]
Seks en muziek (..en geld.. en mooie kleding.. ), dat zijn toch zaken waar een beetje weldenkend mens met gemak afstand van doet. Het vervult nooit die diepste verlangens.
Ja, ik voel me niet 'verlicht' of zo hoor. Ik laat mijn eigen overtuiging hier het liefst buiten.quote:Op vrijdag 30 december 2005 10:32 schreef Baleog het volgende:
[..]
mja misschien ben ik dan niet zo verlicht maar ik vind het toch best belangrijk, ik weet niet of je je hele leven al christelijk bent, maar sommige dingen ga je dan toch missen.
het is ook maar net wat voor doel je in je leven hebt, ik wil gewoon een leuk leven hebben, en jij hebt een specifieker doel, dan zijn andere zaken waarschijnlijk minder belangrijk
nee dat valt wel mee, ben niet extreem materialistisch ingesteld, maar de dingen die ik belangrijk vind zijn: - toffe vriendenquote:Op vrijdag 30 december 2005 10:38 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
[..]
Ja, ik voel me niet 'verlicht' of zo hoor. Ik laat mijn eigen overtuiging hier het liefst buiten.
Een leuk leven hebben, betekent dat dan dat je zoveel mogelijk pleziertjes hebt en zoveel mogelijk spullen vergaart??
Nee, wat ik ervan bak, is dat de erkenning van 'het spel' een soort van basis is, een grondslag die erkent dat er meer is dan het stoffelijke, dan de ratio alleen.quote:Op vrijdag 30 december 2005 00:49 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
'spelen' = 'het ervan nemen' (TT) ??
Mwoh, vaak is het een fase die ergens aan voorafgaat, statisch is het echter allerminst, ik heb nog geen mens ontmoet die werkelijk alles openlaat.quote:Op vrijdag 30 december 2005 01:09 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Het "iets-isme" an sich bestaat dan ook niet.
Op zich wel mee eens, al weet God alleen wie de 'echte Christenen' zijn.quote:Op vrijdag 30 december 2005 02:27 schreef Beathoven het volgende:
Ik vind geloof iets waar iedereen vrij in is om er aan deel te nemen. Maar het is wel iets waar geen middenweg in is. Je bent gelovig of je bent het niet. Iedereen die het van huis uit meegekregen heeft en het als 'verplichting' ziet kan er maar beter uit stappen. Op deze manier blijven de echte christenen over.
Dit is wat overdreven, zij die niet geloven die zullen niet in de hemel komen, vele atheisten hebben hier kennelijk ook helemaal geen behoefte aan, hoe vaak hoor je niet dat ze hopen dat er geen hiernamaals is, dat ze het na dit leven wel welletjes vinden.quote:Nu ben ik zelf niet christelijk en zal dit ook nooit worden al was het maar om de reden dat als je niet in God gelooft, dat je meteen in de hel komt.
Ik hoop voor jou dat je geweten je op dit moment toch ook voor de keuzes 'goed' en 'slecht' zet.quote:Stap je in dit geloof dat wordt je meteen met alles voor de keuzes 'goed' en 'slecht' gegooid.
Toch waren mensen als John Lennon, George Harrison en Robert Plant weldegelijk bezig met het zoeken van God. Trouwens, Jezus had ook een ander geloof dan de 'barmhartige Sameritaan', toch was dat voor Hem geen reden om te doen of hij niet bestond.quote:En dit kan b.v. met muziek problemen opleveren. Zo zou ik b.v. moeten stoppen met het luisteren naar Led Zeppelin, The Beatles en andere bands die volgens de Satanskerk de duivel aanbidden.
En Bach dan? Dat is geen goede muziek?quote:Als goede muziek staat voor het aanbidden van de duivel dan is dat niet anders, ik blijf het draaien en zolang ik dat doe kan ik zowiezo geen goed christen worden dus begin ik er ook niet aan
Wilko Terwijn?quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:34 schreef Big_Boss_Man het volgende:
[..]
Nee ik ook niet, godzijdank!
Wilko Terwjn is de slechtste cabaretier van Nederland en jij maakte net een bar bar slechte grap. Dat is waarom.quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:40 schreef Big_Boss_Man het volgende:
[..]
Wie, waar, welk tijdstip en met name waarom?
Klopt, in de Bijbel is het echter ook meer een uitdrukking, een gelijkenis. Ik plak liever niet hele stukken tekst, maar dit stukje plaatst toch weer het een en ander in perspectief:quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:33 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
De barmhartige Samaritaan is een held. Volgens mij is het ook een uitdrukking in het Nederlands.
quote:Lucas 10
Het enig noodzakelijke
25 Er kwam een wetgeleerde die hem op de proef wilde stellen. Hij vroeg: ‘Meester, wat moet ik doen om deel te krijgen aan het eeuwige leven?’ 26 Jezus antwoordde: ‘Wat staat er in de wet geschreven? Wat leest u daar?’ 27 De wetgeleerde antwoordde: ‘Heb de Heer, uw God, lief met heel uw hart en met heel uw ziel en met heel uw kracht en met heel uw verstand, en uw naaste als uzelf.’ 28 ‘U hebt juist geantwoord,’ zei Jezus tegen hem. ‘Doe dat en u zult leven.’ 29 Maar de wetgeleerde wilde zich rechtvaardigen en vroeg aan Jezus: ‘Wie is mijn naaste?’ 30 Toen vertelde Jezus hem het volgende: ‘Er was eens iemand die van Jeruzalem naar Jericho reisde en onderweg werd overvallen door rovers, die hem zijn kleren uittrokken, hem mishandelden en hem daarna halfdood achterlieten. 31 Toevallig kwam er een priester langs, maar toen hij het slachtoffer zag liggen, liep hij met een boog om hem heen. 32 Er kwam ook een Leviet langs, maar bij het zien van het slachtoffer liep ook hij met een boog om hem heen. 33 Een Samaritaan echter, die op reis was, kreeg medelijden toen hij hem zag liggen. 34 Hij ging naar de gewonde man toe, goot olie en wijn over zijn wonden en verbond ze. Hij zette hem op zijn eigen rijdier en bracht hem naar een logement, waar hij voor hem zorgde. 35 De volgende morgen gaf hij twee denarie aan de eigenaar en zei: “Zorg voor hem, en als u meer kosten moet maken, zal ik u die op mijn terugreis vergoeden.” 36 Wie van deze drie is volgens u de naaste geworden van het slachtoffer van de rovers?’ 37 De wetgeleerde zei: ‘De man die medelijden met hem heeft getoond.’ Toen zei Jezus tegen hem: ‘Doet u dan voortaan net zo.’
Het is min of meer een (ietwat) verdraaide variant van het Jodendom.quote:Op vrijdag 30 december 2005 12:43 schreef Stanley_Climbfall het volgende:
Wat is een Samaritaan eigenlijk? Iemand uit Samaris.. of heeft het met een geloof te maken?
Hier de rest:http://nl.wikipedia.org/wiki/Samaritanenquote:Rond de tijd van Jezus Christus aan het begin van de jaartelling werden de Samaritanen door de joden nog steeds als tweederangsburgers en dito gelovigen behandeld. Volgens het Nieuwe Testament was ook Jezus van mening dat de Samaritanen niet de juiste leer bezaten maar trachtte hij wel hun achterstelling te doorbreken zoals in het geval van de gelijkenis van de Barmhartige Samaritaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |