Ja, duh het antwoord NEE is alleen al negatief, vind je het gek dat het NEE-kamp negatieve argumenten gebruiktquote:"Het NEE-kamp gebruikt bijna altijd negatieve argumenten"
Op mij kwam ze juist altijd over als een vrouw die denkt dat ze alles weet en in sprookjes en elfjes gelooft.quote:Op dinsdag 31 mei 2005 17:43 schreef SlaadjeBla het volgende:
Mijn vertrouwen in Halsema heeft een nieuw dieptepunt bereikt. Ik had haar altijd redelijk hoog zitten omdat ze niet mee-blaatte met de rest, maar zelf een overwogen standpunt innam. Dit lijkt wel heel erg op de uitspraak van een kind dat de lolly is afgepakt.
Dat kan ook een eigen, weloverwogen standpunt zijn in haar ogen. En overtuigd van je eigen gelijk is voor een politicus natuurlijk niet altijd een verkeerde eigenschap. Je doet het toch immers ergens voor, ergens waarin je gelooft, ook al is niet iedereen het met je eens.quote:Op dinsdag 31 mei 2005 17:44 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Op mij kwam ze juist altijd over als een vrouw die denkt dat ze alles weet en in sprookjes en elfjes gelooft.
quote:Op dinsdag 31 mei 2005 17:44 schreef Thomas B. het volgende:
Op mij kwam ze juist altijd over als een vrouw die denkt dat ze alles weet en in sprookjes en elfjes gelooft.
Je wordt gedwongen hier te posten?quote:Op dinsdag 31 mei 2005 17:43 schreef Thomas B. het volgende:
Toen ik "Halsema" las ben ik afgehaakt
Dat rare belevingsfantasiewereldje van haar negeer ik meestal maar gewoon.
quote:Op dinsdag 31 mei 2005 18:40 schreef Strolie75 het volgende:
Ja, en de holocaust, oorlogen en stroomuitval erbij halen is niet negatief?
Femke
Aan de andere kant:quote:Op dinsdag 31 mei 2005 18:29 schreef Verbal het volgende:
Het is toch ook zo? Ongetwijfels snappen jullie wel wat ze bedoelt maar doen jullie net alsof.
Wat er zonder enige twijfel wordt bedoeld is het roepen van zaken als 'Nederland wordt een provincie van Europa', 'dit zijn de lui die de Euro hebben bedacht, dus nu kun je ze pakken' of, 'straks moeten we allemaal het Europese volkslied neurieën'.
Dat zul je mij dan ook niet horen zeggen (zie het door mijzelf aangehaalde circataat van Van Aartsen, bijvoorbeeld). Al weet ik niet of de derde in de categorie thuishoort, ik beschik niet over de info om die op voorhand te devalueren als een non-argument.quote:Op dinsdag 31 mei 2005 19:11 schreef SlaadjeBla het volgende:
[..]
Aan de andere kant:Het licht gaat uit Er komt oorlog Economische achteruitgang We staan in ons hemd
Klinkt toch ook niet erg positief, wel?
quote:Op dinsdag 31 mei 2005 19:39 schreef Koos Voos het volgende:
Uit onderzoek blijkt dat de meerderheid van de NEE stemmers op argumenten anders dan 'Turkije,Euro,' NEE stemmen.
De tegenstemmers kiezen dus op basis van angst, ongegronde angst welteverstaan. Je zou toch denken dat de meeste mensen wel op de hoogte zijn van het spreekwoord "angst is een slechte raadgever", maar dat is blijkbaar niet zo.quote:De tegenstemmers zijn voornamelijk bang dat Nederland zijn eigen identiteit verliest in Europa en dat Nederland te weinig invloed houdt in de Europese Unie.
Bron: TNS-NIPO
You tokkin' to mequote:Op dinsdag 31 mei 2005 19:39 schreef Koos Voos het volgende:
Uit onderzoek blijkt dat de meerderheid van de NEE stemmers op argumenten anders dan 'Turkije,Euro,' NEE stemmen.
Uitgeluld die ' hoogopgeleide' JA knikkers ...![]()
K.V.
Tja op die manier kan je heel veel dingen onder angst scharen. Zolang je die 'angst' weg kan halen dmv goede argumenten dan is de angst ongegrond. Ik zie er echter weinig van, maar goed.quote:Op dinsdag 31 mei 2005 20:00 schreef NewOrder het volgende:
De tegenstemmers kiezen dus op basis van angst, ongegronde angst welteverstaan. Je zou toch denken dat de meeste mensen wel op de hoogte zijn van het spreekwoord "angst is een slechte raadgever", maar dat is blijkbaar niet zo.
Blijkbaar beschikte de betreffende persoon ook niet over de juiste kennis. Althans, de toekomst is nog onzeker. Een nee zal niet per definitie lijden tot economische achteruitgang, net als een ja geen garantie is op voorspoed. Dit was bedoeld om mensen naar hun portomonnee te laten kijken en denken: "als het maar niet nog erger wordt, laat ik maar JA stemmen". Nu wordt dit argument door verschillende deskundigen bestreden, dus wat mij betreft past hij ertussen.quote:Op dinsdag 31 mei 2005 19:35 schreef Verbal het volgende:
Al weet ik niet of de derde in de categorie thuishoort, ik beschik niet over de info om die op voorhand te devalueren als een non-argument.
V.
KIJK! Das een argument!quote:Op dinsdag 31 mei 2005 21:48 schreef fayakill het volgende:
ik stem nee omdat balkenende stinkt
In mijn reacties op het mogelijk lidmaatschap van Turkije, heb ik naast een boel argumenten waarom ik tegen de toetreding ben, ook ongezouten kritiek geleverd op de bureaucratische gang van zaken in de Europese Unie. Ik heb mezelf in zo mogelijk nog sterkere bewoordingen dan het begrip 'er doorheen jassen' van Fokschaap uitgedrukt.quote:Op dinsdag 31 mei 2005 20:37 schreef Priapus het volgende:
Mensen!
Die hele grondwet moest er toch doorgejast (fokschaap?) worden om de nieuwe lidstaten niet al teveel invloed te laten krijgen.
Ik vind het wel lekker om meer tegengeluid te krijgen tegen de grote bekken van Frankrijk en Duitsland.
Verder zal Turkije ook niet ver komen als de balkanlanden een veto krijgen .
Maar de Euro moet natuurlijk wel blijven en in zoveel mogelijk landen ingevoerd worden.
Een stem tege is is stem tegen Loony Left, al hebben Marijnissen en consorten dat nog niet helemaal in de gaten.
De SP zal nimmer de stem van Nederland binnen Europa kunnen bepalen.
Zo Lucida!
Dat kun je in zak steken.
(me laat al bezittelijk voornaamwoord weg). Slavische invloed?![]()
En nu ook al lidwoord.![]()
Allereerst mijn oprechte bewondering voor het feit dat U Uw bericht voor 0% hebt gewijzigd.quote:Op dinsdag 31 mei 2005 22:18 schreef lucida het volgende:
[..]
In mijn reacties op het mogelijk lidmaatschap van Turkije, heb ik naast een boel argumenten waarom ik tegen de toetreding ben, ook ongezouten kritiek geleverd op de bureaucratische gang van zaken in de Europese Unie. Ik heb mezelf in zo mogelijk nog sterkere bewoordingen dan het begrip 'er doorheen jassen' van Fokschaap uitgedrukt.
Lees ik verder jouw reactie dan zie ik een opsomming van een groot deel van de door mij al aangedragen argumenten en bedenkingen. Ik weiger echter mijn stem voor de Europese Grondwet af te laten hangen van de manier waarop een groot deel der Nederlanders over het kabinet Balkenende denkt.
Van de SP weet je dat het een partij is die bestaat bij de gratie van haar eeuwige tegenstem. De argumenten welke vanuit die extreem linkse hoek worden aangedragen voor een nee tegen de Europese grondwet, zijn een ratjetoe van ongeremde euroscepsis en stemmingmakerij.
Ook de confessionele partijen bedienen zich van argumenten die, meer lijken te zijn ingegeven door ressentimenten - god die niet in de EU grondwet is opgenomen - dan dat ze berusten op rationele overwegingen. En natuurlijk heb je ook nog een groep die of überhaupt niet gaat stemmen, of nee stemt omdat hun het kapsel van Balkenende niet bevalt.
Voor mij is het duidelijk, door Frankrijk is een stevig signaal afgegeven dat kan worden opgevat als een ondubbelzinnige waarschuwing. Nederland kan desondanks laten merken dat de intentie om tot een Europese grondwet te komen door het Franse 'nee' nog niet is uitgedoofd door morgen en misschien wel tegen alle verwachtingen in toch in meerderheid voor een EU grondwet te stemmen.![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |