Mijn probleem was nog niet opgelost.quote:In navolging van de muziektrivia in het MUZ-forum, lijkt het me wel aardig om een wetenschapstriviaquiz te beginnen in het WFL forum. De spelregels zijn simpel: wie een vraag goed beantwoordt krijgt een punt en mag de volgende vraag stellen. Als na goedkeuring van een antwoord binnen een uur geen volgende vraag gepost wordt, dan mag iemand anders de volgende vraag posten.
hint:quote:
----------------------------------------
Wat zoek ik?
En de laatste hint was:quote:Hintje dan maar...
Waar bij aangetekend moet worden dat dit 2 personen zijn, dus niet één en dezelfde.quote:
Die bestaat niet, dat is gewoon de impulswet.quote:
Jaaaa!quote:Op zondag 29 mei 2005 17:31 schreef thijsdetweede het volgende:
Navier-Stokes?
Correct! Feynman, briljant quantum fysicus en docent, maar zat ook in de Challenger onderzoekscommissie en was getalenteerd bongospeler.quote:
Hmm... die had ik moeten weten. Feynman is mijn grote held.quote:Op zondag 29 mei 2005 20:41 schreef PlanetX het volgende:
Jemig, dat was wel een lastige.
nopequote:Op zondag 29 mei 2005 21:19 schreef Tique het volgende:
Gebroeders Wright?
Slechts één plaatje... moeilijk verbanden leggen.quote:Op zondag 29 mei 2005 21:03 schreef Bensel het volgende:
Hier komt een kleine opgave.. het gaat om een persoon:
[afbeelding]
Was erg gezelligquote:Op zondag 29 mei 2005 17:33 schreef PlanetX het volgende:
Trouwens: ATuin, hoe was je feestje zaterdagavond?!![]()
Thanx. Ben newbiequote:Op maandag 30 mei 2005 13:28 schreef ATuin-hek het volgende:
planetX kijk ff hoe de andere de punten aangeven. Dat telt straks makkelijker
Mijn HAVO is lang geleden men.quote:Op maandag 30 mei 2005 16:14 schreef pfaf het volgende:
Ja, nadat ik het typte had ik ook wel een beetje twijfels bij m'n boute uitspraak, maar inderdaad Newton is correct.
Overigens had je voor m'n vorige trivia een beetje kennis van stromingsleer nodig, vereist deze vraag niet meer dan Havo-4 natuurkunde.
Mwah... Navier Stokes kwam bij mij pas in 't 3e jaar van mn studie natuurkunde aan bod... Dus een 'beetje kennis' is wat eufemistisch!quote:Op maandag 30 mei 2005 16:14 schreef pfaf het volgende:
Overigens had je voor m'n vorige trivia een beetje kennis van stromingsleer nodig, vereist deze vraag niet meer dan Havo-4 natuurkunde.
Beetje kennis van de Stromingleer!quote:Op maandag 30 mei 2005 16:34 schreef PlanetX het volgende:
[..]
Mwah... Navier Stokes kwam bij mij pas in 't 3e jaar van mn studie natuurkunde aan bod... Dus een 'beetje kennis' is wat eufemistisch!
Ach stom, ik had [C] = A/s maar das natuurlijk A.s , en dan heb je gelijk.quote:Op maandag 30 mei 2005 17:45 schreef pfaf het volgende:
Ik denk dat ik Bensel's antwoord goed moet rekenen, hoewel planetX in feite ook al het goede antwoord gaf( of in ieder geval de voorzet ), op een saillant detail na: Coulomb * Volt = Joule
Het antwoord is dus Energie en het punt gaat naar Bensel
Overigens planetx: Het is W=J/S
helemaal goed.quote:Op maandag 30 mei 2005 20:01 schreef Bensel het volgende:
okee.. deze was niet moeilijk (te vinden)
496 is een perfect getal..
De enige methode is alle delers optellen, denk ik.quote:Op maandag 30 mei 2005 20:08 schreef pfaf het volgende:
Aaah, 1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 31 + 62 + 124 + 248, was ik niet opgekomen. Ik kom met zulke wiskundige problemen niet verder dan wat wortel trekken.Was er ook een methode geweest om het antwoord te vinden, of hadden we het moeten weten?
Ik houd me altijd braaf aan de regeltjesquote:van thabit in deel 1:
In tegenstelling tot de muziektrivia, mag Google hier gebruikt worden. Grafische rekenmachines echter niet. Het is immers wetenschap.
quote:De Lunar-Rover is zo ontworpen dat hij ingeklapt kan worden en als een soort bouwpakket tegen de zijkant van de daaltrap van de LM, tussen de landingspoten wordt gemonteerd. Om het extra gewicht naar de maan te kunnen brengen, werden veel technische verbeteringen aangebracht.
Door de opgedane ervaring met de eerdere Apollovluchten konden veel veiligheids-marges in de constuctie-sterkte en het brandstofverbruik worden verlaagd zodat dead weight vervangen kon worden door payload.
Ook werden de motoren van de eerste en tweede trap verder opgevoerd.
Jim Irwin sleutelt nog aan de 1e Lunar Rover
quote:Op donderdag 2 juni 2005 18:32 schreef thijsdetweede het volgende:
Ik ga voor werner von braun
ow, had alleen nog maar de prentjes bekekenquote:Op donderdag 2 juni 2005 19:48 schreef thijsdetweede het volgende:
Zover waren we toch al? Temeer de hint van thabit - leuk hoor, die kantlijn.
Lijkt me zo het rijtje wie heeft er op volgorde het theorema uitgewerkt/bewezen. Ik ben even te lui om wikipedia te plunderen (en ik zit zonder inspiratie voor de volgende vraag, mocht ik gelijk hebben)
Opzoeken mag hier. 't Is geen muziektrivia.quote:Op donderdag 2 juni 2005 19:52 schreef placebeau het volgende:
tja, ik ben slecht in foto's en opzoeken is tegen mijn principe
Alle gevonden namen zijn correct, als ik het me wel herinner.quote:Op donderdag 2 juni 2005 20:17 schreef ATuin-hek het volgende:
Thabit er zijn toen d'r tijd al enkele namen opgezocht. Zou je degene die daarvan correct zijn in een lijstje willen zetten?
Wat ik zei dusquote:Op donderdag 2 juni 2005 20:55 schreef PlanetX het volgende:
Ah die had ik over 't hoofd gezien.
Ja dan zijn we er al.
Chronologische volgorde: 2 - 1 - 6 - 3 - 5 - 4
Dat is dat 1 punt voor placebeau!quote:Op donderdag 2 juni 2005 20:54 schreef placebeau het volgende:
ik gok op het tweede
quote:
hoera!quote:
ah, ik had er al 4 zelf gevondenquote:Op donderdag 2 juni 2005 20:57 schreef PlanetX het volgende:
Close finish dan, omdat Placebeau als eerste de chronologoische volgorde online heeft...![]()
Ah ok, dan ben je terechte winnaar! (en heb ik dus feitelijk 1/6 puntquote:
Hmm, alle vier waren in elk geval geestesziek.quote:Op donderdag 2 juni 2005 20:59 schreef placebeau het volgende:
[..]
hoera!
Nieuwe vraag, weeral wiskunde maar deze keer gelukkig zonder prentjes
Wie hoort er niet thuis in het rijtje en waarom?
Cantor - Gödel - Erdös - Nash
nee, één ervan niet.quote:Op donderdag 2 juni 2005 21:27 schreef thabit het volgende:
[..]
Hmm, alle vier waren in elk geval geestesziek.
Juistquote:Op donderdag 2 juni 2005 21:27 schreef PlanetX het volgende:
Nash, Georg Cantor en Gödel hebben allemaal last (gehad) van mentale aandoeningen/stoornissen.
Erdös was wel wat vreemd ( http://en.wikipedia.org/wiki/Erd%F6s )maar verder geestelijk in orde, en valt dus af.
Met en paar hints zou het wel lukken. Het verhaal van Nash is trouwens vrij bekend door één of andere film dacht ik.quote:Op donderdag 2 juni 2005 21:34 schreef PlanetX het volgende:
Ik denk dat als met opzoeken wil verbieden men dan veel simpelere vragen moet stellen. Dit soort vragen zijn juist leuk om op te zoeken, zonder die mogelijkheid was ik erg benieuwd wie het 'toevallig' zou hebben geweten...
Ok, weer nadenken over een vraag.
Cantor, omdat alle 1e letters van de andere woorden samen het woord GEN vrmenquote:Op donderdag 2 juni 2005 20:59 schreef placebeau het volgende:
[..]
hoera!
Nieuwe vraag, weeral wiskunde maar deze keer gelukkig zonder prentjes
Wie hoort er niet thuis in het rijtje en waarom?
Cantor - Gödel - Erdös - Nash
Die tweede zou wel eens nash kunnen zijn. misschien.quote:Op vrijdag 3 juni 2005 18:12 schreef PlanetX het volgende:
Ok een hint dan: een van de drie kwam ook in het vorige raadsel voor....
Tis trouwens wel erg rustig vandaag.
Klopt! Nu verder...quote:Op zondag 5 juni 2005 15:00 schreef placebeau het volgende:
[..]
Die tweede zou wel eens nash kunnen zijn. misschien.
Laat ik deze vraag maar even herhalen. Het lijkt erop dat niemand er uitkomt en dat het dus weer tijd is voor een hint.quote:Op zondag 5 juni 2005 14:48 schreef thabit het volgende:
In welke tak van wetenschap moeten we het zoeken?
Nee, t heeft meer met micro-economie te maken.quote:Op maandag 6 juni 2005 14:36 schreef Bensel het volgende:
IS het misschien over die voospellende formule voor beurskoersen?
quote:Op maandag 6 juni 2005 22:04 schreef thabit het volgende:
[..]
"FREE WEB HOSTING" is Engels voor "Zoek de tien verschillen".
Ze hebben een anti-redirect script. Wanneer een pagina wordt opgevraagd, wordt aan de server meegegeven vanaf welke pagina er gelinkt wordt. De server "ziet" dus dat ze gelinkt zijn vanaf fok, en de beheerder van de server wil kennelijk niet dat er gelinkt wordt vanaf andere websites..quote:Op dinsdag 7 juni 2005 07:44 schreef Jopiexjoker het volgende:
Ik snap het niet...
Als ik in de adresbalk de URL intik, werkt het wel, maar als ik de link van mijn vorige post volg, dan werkt ie niet.... heeft iemand hier verstand van ?
FF op herhaling dan maar. Sorry dat ik het niet eerder kon doen... Succes!quote:Op maandag 6 juni 2005 21:52 schreef Jopiexjoker het volgende:
Wat hebben de volgende plaatjes met elkaar te maken.
en
Ohja, zit in mijn vakgebied zal ik maar zeggen...
succes ermee![]()
PS / Met dank aan ATuinhek voor de webspace
LOL!!!!!quote:Op dinsdag 7 juni 2005 22:52 schreef thabit het volgende:
Het volgende levert een interessant resultaat bij Google, doch waarschijnlijk niet het antwoord op de puzzel. "russian father" "french mother" cycles
De Simplex...quote:Op zondag 12 juni 2005 01:21 schreef Jopiexjoker het volgende:
Eigenlijk is het al goed, maar alleen het fietsmerk klopt niet... moet niet zo moeilijk denken, je hebt het eigenlijk al genoemd, of zoek op google.
Het was mijn vraag niet.quote:Op zondag 12 juni 2005 16:04 schreef Fatality het volgende:
planetx mag ie de volgende keer 'ietsjes' bekender.
Het is GOED !!quote:
... maar is 'm nietquote:Op dinsdag 14 juni 2005 14:03 schreef ATuin-hek het volgende:
die derde heeft wel wat weg van Pierre Curie
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |