abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 25 april 2005 @ 13:22:37 #101
62913 Blik
The one and Only!
pi_26496062
quote:
Op zondag 24 april 2005 20:43 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Ik heb om de hoek van de woonkamerdeur een stapeltje met trainingskleding, mp3speler, hardloophorloge en mijn schoenen liggen. Klaar om aan te trekken.

En iedereen heeft 3x in de week tijd om te lopen, dat riep ik eerst ook namelijk (ik ben op een doordeweeksedag gemiddeld 2 uur in totaal thuis, excl. slapen. In die twee uur moet ik alles doen: eten, huishouden, administratie, sociaal leven etc).
dat is misschien ook wel zo, kunt altijd wel tijd vrij maken voor sport
pi_26504442
Mijn vader heeft gisteren meegedaan aan een loopje in Maastricht, en zei: "het ging wel goed, kijk maar eens bij de uitslagen". Nou moeten jullie weten dat ik vorig jaar steeds NET geen 12 km/u liep, dat was mijn grote frustratie, steeds NET geen 5 min/km. Nou heb ik dat alleen maar op afstanden van 10 km geprobeerd, maar toch: mijn vader heeft gisteren dus 23:22 gelopen op 5 km. Hij is 70 (en een half) jaar oud
pi_26532052
De vetverbranding begint reeds na zo'n twee minuten.
Bij welke hartfrequentie? Dat is wat afhankelijk van de getraindheid. Als beginners regelmatig gaan duurlopen met een lage hartfrequentie ( 50% en 60% van hun HFmax), dan zorgen ze voor fysiologische veranderingen waardoor de vetverbranding op termijn kan verschuiven tot zo'n 70% van hun HFmax. Als ze te snel van stapel gaan ondermijnen ze het vetverbrandingssysteem echter ten voordele van de suikerverbranding (trainen op snelheid).

Zou ik daarom niet goed afvallen ja ik blijf ermee bezig wat houdt de suikerverbranding precies in?
  woensdag 27 april 2005 @ 04:18:27 #104
119357 Mauveen
passieve gebruiker
pi_26536848
Suikers (koolhydraten -> glucose -> glycogeen (geloof ik)) verbrand je bij intense sporten. Ze levern energie voor je spieren namelijk veel sneller dan vetten en verbruiken minder zuurstof tijdens de verbranding. De hoeveelheid glycogeen die je lichaam kan opslaan is echter beperkt en daarom is het belangrijk dat je voor/tijdens het sporten zorgt dat je koolhydraatrijk eten eet.
vorige week nog een werkstuk over overgetypt .
aoiets was het toch? iemand met biologie in de zaal?
pi_26537255
Aerobe en anaerobe verbranding. Zoek maar eens op Google, veel interessante sites!
A player does not hope to get lucky; he just hopes others don't get lucky.
Klik dan als je durft
pi_26538514
Je spieren en lever leveren samen zo'n 800 gram glycogeen (meen ik)
Bij alle vormen van bewegen zul je dit glycogeen aanspreken, het lichaam kan echter ook vetten verbranden, maar de verbranding van vetten kost meer zuurstof en daarvoor zal je zuurstof capaciteit dus hoger voor moeten zijn!

Probleem dus met glycogeen is: die voorraad is snel uitgeput, vet heb je echter in voldoende mate; op een kilo vet kun je een heel eind teren!! Aangeraden wordt om voor het sporten je koolhydraten wat aan te vullen; dit door suikers en polysuikers. Neem hiervoor kant en klare bars of muesli repen, een uur of half uur van te voren. Verder is het belangrijk je vochtbalans in de gaten te houden. 1% vochtverlies zorgt al voor afgenomen prestatie, en 3% zal zorgen voor loden benen terwijl 5% gevaarlijk kan zijn!

Ik weet niet of er behoefte is, maar ik kan wel een wat uitgebreider verhaal posten, ik heb 2 maanden geleden vanuit mijn opleiding een module over voeding en sport gevolgd namelijk Ik ben zelf momenteel ook bezig met trainen voor de 8 - 10 km (en heb nu rust nodig, arme kuiten!!)
When I win, I win. When i loose? I still win..
pi_26539377
quote:
Op woensdag 27 april 2005 09:43 schreef paradoXical het volgende:
-knip-
Graag meer info, ik train op 75% dan train ik toch niet anaeroob niveau ofwel? oja maxHF is 198 en 151 is AVG Bpm
pi_26540659
ik dacht dat je lichaam zo'n 400 gram glycogeen kan opslaan. bij sporters zal dit waarschijnlijk hoger liggen. als je "glycogeentank" 100% gevuld is kan je daar dus een prestatie van 400 x 4 = 1600 kcal mee leveren. puur op glycogeen dan... daar komt dan nog de energie van vetten bij.
pi_26547804
vraagje:
een paar weken terug ben ik begonnen met hardlopen. Ik heb een bescheiden schema uitgekozen via myasics.nl en loop 2x per week. Nu heb ik totaal geen aandacht besteed aan de schoenen, dus ik liep met een stel goedkope sneakers. Maar ik krijg nu last van mijn enkels.
Een zoektocht op internet leverde de volgende opinies op:
- gebruik goede schoenen die geschikt zijn voor jouw manier van lopen en op je voeten;
- blootsvoets is best

Nou goed, ik ga niet op blote voeten lopen, dus vandaag heb ik renschoenen gehaald. Niet van die hele dure, aangezien ik voorlopig niet van plan ben om een marathon te lopen, maar gewoon, aardige renschoenen voor de 'gewone' voet. (mijn voeten zijn ook normaal; geen holle- of platvoeten en ook nooit problemen gekend met mijn voeten)
Gisteren heb ik gerend op mijn wandelschoenen, hoge Lowa's (bergschoenen, categorie A/B); gaat niet zo snel dus en ook wat zwaarder aan je voeten, maar wel goede ondersteuning van mijn enkels. Mijn enkels blijven gevoelig. Ook een stukje hardlopen met mijn nieuwe schoenen leert dat mijn enkelgewrichten nog niet zo best willen meekomen tov mijn conditie en spierontwikkeling. De demping is trouwens wel geweldig van die schoenen, enorme verbetering.

Maar is het verstandig dat ik mijn enkels intape? Of is dit toch echt een kwestie van gewenning? Ik wil de boel uiteraard niet forceren. Nu gaat het nog wel, maar ik weet niet goed wat de grens is.
  woensdag 27 april 2005 @ 17:26:51 #110
119357 Mauveen
passieve gebruiker
pi_26548402
Ik zou het niet weten. toen ik begon met hardlopen was het gewoon 'schoenen aan en gaan'. Die pijn wordt wel minder zeiden ze. Maarja ik wil jou natuurlijk geen blessure aanpraten dus vraag het even aan een wat meer ervaren loper.
  donderdag 28 april 2005 @ 01:58:45 #111
119357 Mauveen
passieve gebruiker
pi_26560408
vandaag eindelijk weer wat gedaan. M'n coach liet me niet hardlopen omdat het fieldhouse vol was. Maar wel 45 minuten gefietst in de school's fitnesscentre. Voelt eigenlijk wel goed om eindelijk weer eens wat te doen na al dat stil zitten.
pi_26564299
Voor verbranding, wat is dan het beste. Lang lopen op laag tempo, of bijv. een half uur @ 15 km/h.
slettebak [@] gmail.com
pi_26564756
quote:
Op donderdag 28 april 2005 10:42 schreef JaWi het volgende:
Voor verbranding, wat is dan het beste. Lang lopen op laag tempo, of bijv. een half uur @ 15 km/h.
Effectief verbrand je meer vetten als je lang loopt, maar een half uur op 15km/h is beter (lees: verbrand relatief meer vetten + calorieen) ofzoiets .
pi_26564838
Gisteren had ik 30 minuten gelopen, weliswaar op de band. Stijgingspercentage 5% en tempo op 15 km/h.
slettebak [@] gmail.com
pi_26564918
quote:
Op donderdag 28 april 2005 11:03 schreef JaWi het volgende:
Gisteren had ik 30 minuten gelopen, weliswaar op de band. Stijgingspercentage 5% en tempo op 15 km/h.
Zonder pauzes? ben je pas begonnen?
Ik kan nu bijna een half uur non-stop rennen heb 3x 1min pauze
pi_26564996
quote:
Op donderdag 28 april 2005 11:06 schreef DaYwALKuR het volgende:

[..]

Zonder pauzes? ben je pas begonnen?
Ik kan nu bijna een half uur non-stop rennen heb 3x 1min pauze
De eerste 5 minuten langzaam opbouwen, daarna 25 minuten vol gas .
Was gisteren na 1,5 uur klaar met trainen en ging toch nog maar even op de band staan, heb tijden niet hardgelopen, behalve naar de bus . Heb wel een aardige conditie van spinning.
slettebak [@] gmail.com
pi_26565519
Maar voor verbranding, is dit tempo, of een tempo van 10+ dan goed?
Of kan ik beter langdurig op een lager tempo lopen.
slettebak [@] gmail.com
pi_26565658
Ah. Runnersweb .

"Maar lopen in een hoger tempo verbrandt calorieën én vet op een efficiëntere wijze. Een recent onderzoek, aan de universiteit van Texas, toonde aan dat lopen in een snel tempo per minuut 33 procent meer vet verbrandt dan lopen in een langzaam tempo. "
slettebak [@] gmail.com
pi_26569510
quote:
Op donderdag 28 april 2005 11:31 schreef JaWi het volgende:
Maar voor verbranding, is dit tempo, of een tempo van 10+ dan goed?
Of kan ik beter langdurig op een lager tempo lopen.
Ikzelf werk met hartslagen ik ga iig niet meer puur voor vetverbranden gewicht verlies je niet, je wordt wel strakker
pi_26569589
Een stukje straker mag ook .
Met de spieren zit het wel goed, nu even dat laatste beetje vormgeving .
slettebak [@] gmail.com
pi_26751213
Ik heb net een wedstrijd over 9.8km in 43.40m (bruto tijd) gerend . De eerste 5 km gingen in 21.30, dus ik denk dat ik een klein beetje te hard van start ben gegaan. Nu is het nog afwachten hoeveelste ik ben geworden. Vorig jaar zou deze tijd me bijna een plaats bij de top 50 (van de +/- 250) hebben opgeleverd. Dat zal er wel niet in zitten omdat het me best druk leek vandaag.

Zo, nu ga ik me de rest van de dag niet meer uitsloven, dat heb ik wel verdiend .
  donderdag 5 mei 2005 @ 16:18:52 #122
119357 Mauveen
passieve gebruiker
pi_26756011
waar kun je je aanmelden voor wedstrijden? Bij een club? ik heb eigenlijk nog nooit ergens een affice zien hangen voor een race van de plaatselijke athletiek vereniging. Ik zoek iets rond de afstand van 5 km.
pi_26756525
quote:
Op donderdag 5 mei 2005 16:18 schreef Mauveen het volgende:
waar kun je je aanmelden voor wedstrijden? Bij een club? ik heb eigenlijk nog nooit ergens een affice zien hangen voor een race van de plaatselijke athletiek vereniging. Ik zoek iets rond de afstand van 5 km.
Als je aan baanwedstrijden mee wilt doen, dan moet je volgens mij lid zijn van een club. Gewone wegwegstrijden zijn voor iedereen toegankelijk. Waar en wanneer zo'n wedstrijden zijn kan je het beste op internet vinden. Inschrijven kan vaak online en ook nog vlak voor de wedstrijd zelf.
  donderdag 5 mei 2005 @ 19:43:02 #124
1762 YPPY
Yppiaans
pi_26760590
Voor wedstrijden kun je op runnersweb kijken. Vaak staan ze ook in lokale huis-aan-huisbladen.

Ik ben een drie kwartier voor de wedstrijd begon naar het startpunt gegaan en heb me ingeschreven. Dat was vanuit een club, maar niet-leden mochten ook mee doen.
"wat een heerlijke yppiaanse reactie! Vol begrip, nooit veroordelend en zeker niet stekelig! #hulde"
Hoe langer de weg naar de top, hoe mooier het uitzicht!
*OUD heilige*
pi_26762037
Ik ben sinds een paar weken ook wat aan het hardlopen, zo ongeveer om de dag. Maar ik krijg na 10 minuten meestal al last van mn linkerenkel, terwijl ik dan qua uithoudingsvermogen nog wel ff door kan. Rekoefeningen helpen daartegen niet echt. Is dit een kwestie van tijd? Of gaat het na een tijdje over?
pi_26788109
quote:
Op donderdag 5 mei 2005 20:39 schreef Haushofer het volgende:
Ik ben sinds een paar weken ook wat aan het hardlopen, zo ongeveer om de dag. Maar ik krijg na 10 minuten meestal al last van mn linkerenkel, terwijl ik dan qua uithoudingsvermogen nog wel ff door kan. Rekoefeningen helpen daartegen niet echt. Is dit een kwestie van tijd? Of gaat het na een tijdje over?
Als je pas begonnen bent met hardlopen, dan is het vrij normaal dat je pijn aan je beenspieren krijgt. Maar volgens mij zitten er op de achillespees na geen belangrijke spieren voor het hardopen in je enkel. Het zou best wel eens kunnen dat je enkel op een verkeerde manier belast wordt doordat je met je voet naar binnen of buiten zakt, zoals hier is afgebeeld.
pi_26794093
vanuit het niks om de dag hardlopen is volgens mij ook best wel veel
  zaterdag 7 mei 2005 @ 05:19:32 #128
119357 Mauveen
passieve gebruiker
pi_26795455
gisteren voor het eerst sinds het cross-country seizoen is afgelopen er weer op uit geweest. 2 km in zo'n 20 minuten. na zo'n anderhalve km kreeg ik behoorlijk kramp in m'n buik (niet m'n maag, je weet wel wat ik bedoel). Maarja dat kan je verwachten he als het enigste wat je rent van je auto naar de deur is als het regent.
pi_26795645
quote:
Op zaterdag 7 mei 2005 01:35 schreef fokje het volgende:
vanuit het niks om de dag hardlopen is volgens mij ook best wel veel
De schema's voor beginners op runnersweb gaan ook uit van 3 keer per week hardlopen, dus zo erg is het niet zolang je maar goed op je lichaam let.
pi_26935802
Hoelang kan je het beste rennen voor een goeie conditie te krijgen?

ik kan bijna een half uur achter elkaar lopen (2x 1min pauze) ertussen
  donderdag 12 mei 2005 @ 12:10:50 #131
55651 JaWi
Shalom.
pi_26940430
Vanmiddag weer 20/30 min @ 12/15 km/h
Doe dit nu 2/3 keer per week .
slettebak [@] gmail.com
pi_26940609
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 12:10 schreef JaWi het volgende:
Vanmiddag weer 20/30 min @ 12/15 km/h
Doe dit nu 2/3 keer per week .
bedankt voor de mededeling
  donderdag 12 mei 2005 @ 12:25:00 #133
55651 JaWi
Shalom.
pi_26940888
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 12:15 schreef DaYwALKuR het volgende:

[..]

bedankt voor de mededeling
Misschien had iemand commentaar of tips .
slettebak [@] gmail.com
pi_26940940
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 12:25 schreef JaWi het volgende:

[..]

Misschien had iemand commentaar of tips .
Waarop ?
  donderdag 12 mei 2005 @ 12:34:50 #135
55651 JaWi
Shalom.
pi_26941214
Laat maar .
slettebak [@] gmail.com
pi_26941298
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 12:34 schreef JaWi het volgende:
Laat maar .
ok
pi_26950606
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 12:10 schreef JaWi het volgende:
Vanmiddag weer 20/30 min @ 12/15 km/h
Doe dit nu 2/3 keer per week .
Probeer eens een uur en dan een iets lager tempo.
A player does not hope to get lucky; he just hopes others don't get lucky.
Klik dan als je durft
pi_26959277
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 09:20 schreef DaYwALKuR het volgende:
Hoelang kan je het beste rennen voor een goeie conditie te krijgen?

ik kan bijna een half uur achter elkaar lopen (2x 1min pauze) ertussen
2x per week 60 min en 1x per week 70 min (met 10 min. pauze).

Helaas ben ik daar mee gestopt 2 jaar geleden, mag nu weer opnieuw aan me conditie beginnen
pi_26959561
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 22:20 schreef Sport_Life het volgende:

[..]

2x per week 60 min en 1x per week 70 min (met 10 min. pauze).

Helaas ben ik daar mee gestopt 2 jaar geleden, mag nu weer opnieuw aan me conditie beginnen
Hiermee doorgaan (voor mij bedoeld?) kan je het een beetje toelichten
pi_26959670
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 22:30 schreef DaYwALKuR het volgende:

[..]

Hiermee doorgaan (voor mij bedoeld?) kan je het een beetje toelichten
Met andere woorden: Ik heb 6 jaar gehockeyd en stond altijd overal en nergens, deed met elke aanval mee en verdedigde ook weer.
T ging op n gegeven moment wel heel erg ver toen ik na wat klachten opgenomen werd in t ziekenhuis en na een onderzoek konden ze er niets aan doen omdat ik schijnbaar teveel sportte. (teveel is nooit goed ).

Maargoed wil je dus een goede conditie dan is dat een goed schema .
pi_26966364
quote:
Op donderdag 12 mei 2005 22:33 schreef Sport_Life het volgende:

[..]

Met andere woorden: Ik heb 6 jaar gehockeyd en stond altijd overal en nergens, deed met elke aanval mee en verdedigde ook weer.
T ging op n gegeven moment wel heel erg ver toen ik na wat klachten opgenomen werd in t ziekenhuis en na een onderzoek konden ze er niets aan doen omdat ik schijnbaar teveel sportte. (teveel is nooit goed ).

Maargoed wil je dus een goede conditie dan is dat een goed schema .
Zal het eens proberen hopelijk willen mijn benen meewerken bedankt iig
  vrijdag 13 mei 2005 @ 09:37:50 #142
74052 Ender_W
veni, vidi, vici
pi_26967019
DaYwAlKuR, als je aan het hardlopen bent? Rek en strek (het verschil geen idee, maar ze roepen dat altijd bij ons op de voetbalclub) jij je spieren dan ook na een "warmloopperiode"? En misschien is het nog wel belangrijker om je spieren te rekken NA het lopen (ten tijde van of na de cooling down. Naast het voetballen mag ik graag hardlopen aangezien ik hetzelfde probleem heb als jij. Ben ook ietwat te zwaar en wil nog 5 a 10 kg afvallen.... Hoop voor komend seizoen op het streefgewicht te zijn

@ iemand anders : Ik zag net een verhaaltje staan over schoenen, als je al licht qua gewicht van jezelf bent maken schoenen niet zoveel uit. Heb zelf laatst hardloopschoenen gekocht omdat ik merkte dat ik last van enkels + knieen kreeg door het lopen op mijn zaalvoetbalschoenen. Hardloopschoenen ondersteunen je gewrichten beter waardoor je makkelijker loopt en minder kans op blessures hebt. Ze zijn best (erg) duur maar mijn lichaam is me vele euro's meer waard.
Live life to the Ender :D
pi_26967174
quote:
Op vrijdag 13 mei 2005 09:37 schreef Ender_W het volgende:
DaYwAlKuR, als je aan het hardlopen bent? Rek en strek (het verschil geen idee, maar ze roepen dat altijd bij ons op de voetbalclub) jij je spieren dan ook na een "warmloopperiode"? En misschien is het nog wel belangrijker om je spieren te rekken NA het lopen (ten tijde van of na de cooling down. Naast het voetballen mag ik graag hardlopen aangezien ik hetzelfde probleem heb als jij. Ben ook ietwat te zwaar en wil nog 5 a 10 kg afvallen.... Hoop voor komend seizoen op het streefgewicht te zijn

@ iemand anders : Ik zag net een verhaaltje staan over schoenen, als je al licht qua gewicht van jezelf bent maken schoenen niet zoveel uit. Heb zelf laatst hardloopschoenen gekocht omdat ik merkte dat ik last van enkels + knieen kreeg door het lopen op mijn zaalvoetbalschoenen. Hardloopschoenen ondersteunen je gewrichten beter waardoor je makkelijker loopt en minder kans op blessures hebt. Ze zijn best (erg) duur maar mijn lichaam is me vele euro's meer waard.
Halverwege de rit doe ik weleens rekken en strekken (niet altijd ). Vergis je niet ik let goed op mijn voeding en ren fanatiek maar val vrijwel niets af!! maar vandaag eens lekker lang rennen. ik wil ook graag een 10kg lichter, lager ga ik niet want dan ben ik te licht volgens mijn BMI
  vrijdag 13 mei 2005 @ 11:30:39 #144
74052 Ender_W
veni, vidi, vici
pi_26970639
quote:
Op vrijdag 13 mei 2005 09:44 schreef DaYwALKuR het volgende:

[..]

Halverwege de rit doe ik weleens rekken en strekken (niet altijd ). Vergis je niet ik let goed op mijn voeding en ren fanatiek maar val vrijwel niets af!! maar vandaag eens lekker lang rennen. ik wil ook graag een 10kg lichter, lager ga ik niet want dan ben ik te licht volgens mijn BMI
Maar hoe bouw je je training op? gelijk vol pot gas geven en dan zien niet te vergeten de rekken? Of eerst opbouwen en dan pas vol pot?
Het was overigens geheel niet mijn bedoeling om te veronderstellen dat je niet op je voeding let hoor, excuses als ik dat idee gegeven heb. Maar staar je niet te blind op de BMI he, dat is ook maar een index
Live life to the Ender :D
pi_26971457
quote:
Op vrijdag 13 mei 2005 11:30 schreef Ender_W het volgende:

[..]

Maar hoe bouw je je training op? gelijk vol pot gas geven en dan zien niet te vergeten de rekken? Of eerst opbouwen en dan pas vol pot?
Het was overigens geheel niet mijn bedoeling om te veronderstellen dat je niet op je voeding let hoor, excuses als ik dat idee gegeven heb. Maar staar je niet te blind op de BMI he, dat is ook maar een index
Eerst rustig aan beginnen (zodat de spieren warm worden) daarna flink gas geven. na een 30min strekken en dan weer doorgaan
  vrijdag 13 mei 2005 @ 12:54:29 #146
74052 Ender_W
veni, vidi, vici
pi_26973211
misschien is proberen eerder te rekken (na 15 minuten) en na afloop nog een keer. Ik denk dat het dan wel minder zal worden. (althans als ik het verglijk met mijn pijntjes en irritaties na het sporten en het voorkomen ervan)
Live life to the Ender :D
pi_26973479
quote:
Op vrijdag 13 mei 2005 12:54 schreef Ender_W het volgende:
misschien is proberen eerder te rekken (na 15 minuten) en na afloop nog een keer. Ik denk dat het dan wel minder zal worden. (althans als ik het verglijk met mijn pijntjes en irritaties na het sporten en het voorkomen ervan)
zal eens proberen, bedankt
pi_26997560
strekken is voor mietjes..

Het is serieus overbodig voor langere afstanden. Als je steeds korte stukjes gaat sprinten dan wil het nog wel eens helpen...
  zaterdag 14 mei 2005 @ 15:34:07 #149
74052 Ender_W
veni, vidi, vici
pi_27004891
quote:
Op zaterdag 14 mei 2005 03:57 schreef ErikN het volgende:
strekken is voor mietjes..

Het is serieus overbodig voor langere afstanden. Als je steeds korte stukjes gaat sprinten dan wil het nog wel eens helpen...
Dan maar een mietje, als het mij van last van me spieren afhelpt cq helpt te voorkomen vind ik dat in het geheel niet erg.
Live life to the Ender :D
  dinsdag 17 mei 2005 @ 16:39:40 #150
119357 Mauveen
passieve gebruiker
pi_27087557
strekken is wel belangrijk. Tijdens het CC-seizoen was het voor elke wedstrijd een mijl inlopen. Dan strekken, dan je wedstrijd rennen (3 mijl) en daarna weer uitlopen en strekken. Hetzelfde geld voor trainingen.
Heeft iemand hier ooit van gehoord? Wij moesten hier tijdens het wachten op de bus altijd op 1 been staan om onze enkels te trainen. Ik weet niet in hoeverre dat zou moetenn helpen maarja.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')