abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Voormalig Sport Koningin woensdag 16 maart 2005 @ 11:39:53 #1
35237 Nuongirl
pi_25529851
Waar denk je aan bij stamboomonderzoek ? Had mij deze vraag een jaar of 7 geleden gesteld dan had ik het volgende gezegd : Oude mannen die met pensioen zijn en tijd te veel hebben, stoffige archieven etc.

Wake up !! Want dat was misschien in de jaren 60 zo, maar nu allang niet meer. Steeds meer vrouwen en jonge mensen zijn geinteresseerd in hun afkomst, en vooral met het medium internet is er veel te vinden. Typ bijvoorbeeld eens op google je achternaam in en verbaas je wat je allemaal ziet.

Dit topic is voor iedereen bedoeld, van de beginnende stambomer tot de al gevorderde die al in 1500 is aangekomen. Hieronder wat meer informatie voor als je na het lezen van mijn boeiende tekst aan de slag wil

Deze termen moet je kennen !

* GENEALOGIE (of stamboom)
Alle dragers van eenzelfde achternaam die van één stamvader afstammen, in de mannelijke lijn.
Voorbeeldje van een genealogie

* PARENTEEL
Uitgaande van een ouderpaar worden alle nakomelingen gezocht. Voorbeeld van een parenteel

* KWARTIERSTAAT
Beginnend bij één persoon (de proband) zoekt men alle voorouderparen van die persoon, zowel in de mannelijke als in de vrouwelijke lijn. De personen worden genummerd; de proband nr 1, zijn/haar vader nr.2, de moeder nr. 3, grootvader van vaderskant nr. 4, grootmoeder nr.5, grootouders van moeders kant nr. 6 en 7, overgrootouders nrs. 8 t/m 15, enzovoort. Ter controle: Met uitzondering van de proband hebben mannen een even en vrouwen een oneven nummer. Voorbeeld van een kwartierstaat

* STAMREEKS
De directe naamreeks van vader op zoon (géén zijtakken). Voorbeeld van een stamreeks

Vroeger schreef men alles op, maar in het computertijdperk (en gemak dient de mens ) zijn er verschillende genealogieprogramma`s waar je uit kunt kiezen om je gegevens in te voeren. Hieronder wat meer informatie over drie stamboomprogramma`s. Voor nog meer keuze klik hier.

- Aldfaer is een gratis programma. Goede duidelijke uitleg en in het Nederlands. Tevens is er een gebruikersgroep waar je met al je vragen terecht kan.

- Gensdata Pro is het genealogieprogramma van de Nederlandse Genealogische vereniging. (NGV) Het programma is niet gratis, maar is wel erg duidelijk en heeft ook een eigen gebruikersgroep waar je met je vragen terecht kunt.

-Hazadata is net als de andere twee een Nederlands programma. Duidelijke uitleg, ook een eigen gebruikersgroep en is niet gratis, maar je kunt via een testversie kijken of het wat voor je is.

O ja een tip, vergeet niet om regelmatig je gegevens te back-uppen. Als je computer crasht ben je anders de pineut en ben je al je gegevens kwijt. En dat is niet fijn, kan ik uit eigen ervaring zeggen

!! Een belangrijke tip !!

Via het internet kun je veel gegevens vinden en elke dag komen er ook nieuwe gegevens bij. Maar het invoeren van gegevens blijft mensenwerk en kan dus fouten bevatten. Probeer dus altijd gegevens die je via het internet hebt gevonden te controleren in het desbetreffende archief.
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  woensdag 16 maart 2005 @ 12:27:45 #2
10331 Plonz
De slingerpad?
pi_25530306
Kijk dan ook eens op www.genlias.nl
Gebakken ei met peperkoek!
  Voormalig Sport Koningin woensdag 16 maart 2005 @ 13:10:22 #3
35237 Nuongirl
pi_25530452
quote:
Op woensdag 16 maart 2005 12:27 schreef Plonz het volgende:
Kijk dan ook eens op www.genlias.nl
Genlias is idd een erg goede link Wat ook een erg goede link is is deze site Hier kom je alle bekende online bronnen tegen op het internet, gerangschikt per provincie. Echt een aanrader
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  woensdag 16 maart 2005 @ 19:08:32 #4
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_25531585
Komen je voorouders uit Friesland, dan is www.tresoar.nl een goede site.
Klik op Welkom, Onderzoek, Genealogie en vervolgens op 'het uitgebreide zoekscherm'.

Eenmaal daar aangekomen is het een kwesie van het intypen van het aanvinken van het soort akte dat je zoekt, het kiezen van de gemeente en het intypen van de naam. Het enige wat je dan nog rest is op 'zoek' klikken.

Overigens, je zal jezelf niet vinden de database van Tresoar of Genlias. Aktes worden pas na een bepaalde tijd vrijgegeven.
In Tresoar vind je:
- 1811-1902 geboorteakten
- 1811-1922 huwelijksakten
- 1811-1942 overlijdensakten

In principe zouden dus je grootouder (mits uit deze provincie afkomstig) hier dus in staan. En als je er staan, dan heb je ook meteen de naam van hun ouders. Op die manier kun je dus op een vrij eenvoudige manier je voorouders opzoeken.

Genlias werkt vrijwel hetzelfde. Alleen in deze database staan gegevens van mensen uit alle provincies.
(Un)masking for the greater good.
  Voormalig Sport Koningin donderdag 17 maart 2005 @ 11:09:06 #5
35237 Nuongirl
pi_25539314
quote:
Op woensdag 16 maart 2005 19:08 schreef Natalie het volgende:

Genlias werkt vrijwel hetzelfde. Alleen in deze database staan gegevens van mensen uit alle provincies.
Een tip voor Genlias. Niet alles staat erin Alles wat erin staat wordt ingevoerd door vrijwilligers. Voor een overzicht van wat er wel in genlias staat kijk hier
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  vrijdag 18 maart 2005 @ 10:45:38 #6
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_25561052
Mijn moeder heeft de 'bewaarwoede' van haar ouders geërfd, waardoor we nu een kast vol met geboorte-, overlijdens- en huwelijkskaarten hebben. Eerder vond ik het nogal onnodig om al dat oude spul te bewaren, maar nu ben ik haar er dankbaar voor.
Heb veel info kunnen halen uit al die kaarten.
(Un)masking for the greater good.
  zaterdag 19 maart 2005 @ 16:15:53 #7
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_25588994
Wie heeft er wel eens aan gedacht om in z'n familiegeschiedenis te duiken?
(Un)masking for the greater good.
pi_25593526
Genealogie is leuk werk, een soort puzzelen zonder einde en meteen een stuk geschiedenis.
zo is een tak van de familie verjaagd door een oorlog tussen napolitaanse troepen en een verbond van engelsen, russen en nederlanders. Ze noemen dit de vergeten slag bij woudmeer, had ik nooit eerder van gehoord maar nu blijkt dat het een grote invloed is geweest van onze familie.
Dit bericht is goedgekeurd door de NSA en de NVD en andere opsporingsdiensten.
  Voormalig Sport Koningin zaterdag 19 maart 2005 @ 19:54:55 #9
35237 Nuongirl
pi_25594036
quote:
Op zaterdag 19 maart 2005 19:36 schreef longinus het volgende:
Genealogie is leuk werk, een soort puzzelen zonder einde en meteen een stuk geschiedenis.
zo is een tak van de familie verjaagd door een oorlog tussen napolitaanse troepen en een verbond van engelsen, russen en nederlanders. Ze noemen dit de vergeten slag bij woudmeer, had ik nooit eerder van gehoord maar nu blijkt dat het een grote invloed is geweest van onze familie.
Zulke verhalen zijn idd erg leuk om te horen, maar ook om te onderzoeken
Zo ging er bijvoorbeeld bij ons in de familie het verhaal op dat de tekenaar en bedenker van Olie B. Bommel, Marten Toonder, een neef was van mijn overgrootvader.
Nu heb ik dit onderzocht en blijkt het wel familie idd te zijn, maar veel verder weg dan in de familie rondging.

Zo heb ik dus een verhaal ontkracht

Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  zaterdag 23 april 2005 @ 09:44:00 #10
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26449030
Naam ietwat aangepast: Stamboom ==> Genealogie

Copy post gesloten topic:
quote:
Op vrijdag 22 april 2005 23:01 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Sinds ik in februari 2001 hier op FOK! postte dat ik met genealogie (stamboomonderzoek) bezig was en mijn kwartierstaat postte hebben velen in dat topic mensen gevonden met een gelijke hobby. Sommigen zelfs blijkbaar verwant aan elkaar. Tips alom werden uitgewisseld mbt onderzoeksmogelijkheden en vindingen. Ook ik ben nog altijd bezig, op het moment met de familie Brouwer uit Rheden en de familie Letterie, maar ook nog wat andere takken.

Het vorige deel is hier te vinden:
Je eigen genealogie en kwartierstaat

Mensen veel plezier met het nieuwe deel en hopelijk kunnen we allemaal weer nieuwe dingen ontdekken.

Oh, en als eenieder (Natalie, Lex, Nuongirl, Angelic1 etc) hier direct onder ff laat weten met welke knooppunten ze bezig zijn, en welke families, misschien kunnen we elkaar helpen. Mijn lijstje komt ergens dit weekend.
(Un)masking for the greater good.
  zaterdag 23 april 2005 @ 09:46:27 #11
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26449045
Ik ben bezig met:

Families Kruizinga, Reinhart/Reinhard/Runhard en Knol (Provincie Groningen)
Familie Dijkstra (Provincie Friesland)

Vergeet ik bijna Familie Berger uit Overijssel

[ Bericht 32% gewijzigd door Natalie op 23-04-2005 10:53:11 ]
(Un)masking for the greater good.
pi_26449540
hier nog een bericht van mij uit het gesloten topic:

Ik ben nu bezig met het invoeren van de genealogie Warbout (1706-heden) vooral op Voorne-Putten. Verder is er niks te vinden over de Utrechtse families van Vreeswijk, de Klerk, de Goede etc. ik hoop dat ik daar ooit nog een genealogie van kan vinden. ik vroeg me ook nog af of er hier iemand weleens veel ontdekt heeft in een archief?
  Voormalig Sport Koningin zaterdag 23 april 2005 @ 10:49:10 #13
35237 Nuongirl
pi_26449651
Uit Groningen : van der Bleek, Dagelet, Fokkema, Hoeksema, Hofkamp, Ritsema, Snijder

Uit Friesland: Damstra, Faber, Fokkema, Meetsma, van der Schaaf, de Vries

Uit Noord Holland: Admiraal, Bijl, Castricum, Duijn. Knuist, Kroeders, Stui(j)fbergen, Winder, de Vries

Uit Zuid Holland: van Kempen, Knuist, Kroeders, van der Spe(c)k, Vinckensteijn

Uit Overijssel : ten Cate,Daman

Dat zijn zeg maar de belangrijkste namen in mijn onderzoek.
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 23 april 2005 @ 10:49:37 #14
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26449657
Goh, kende dit topic niet
TVP dus
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26449680
Ik heb alles vanaf 1521 tot nu en zelfs een afbeelding van een schilderij met mijn eerste bekende voorvader (1521).
Ook een heleboel fotos van het begin van de camera tot nu.
Awesome he
  zaterdag 23 april 2005 @ 10:56:17 #16
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26449742
Trouwens, ik ontving donderdag een foto van de grafsteen van mijn betovergrootmoeder Aaltje Dijkstra-Berger.
Zij is overleden toen haar zoon (mijn overgrootvader) in voormalig Nederlands-Indië woonde (1947) en bij terugkomst in Nederland (1951) is hij onmiddellijk opzoek gegaan naar haar laatste rustplaats. Hij wist echter niet weer ze had gewoond en heeft haar helaas nooit kunnen vinden.
Mijn grootvader heeft de zoektocht op zich genomen, maar ook hij kwam niet veel verder. Het gerucht ging dat ze in Almelo gewoond zou hebben, maar dat was dus niet het geval.
Toen heb ik ik de handen maar eens uit de mouwen gestoken en ben gaan zoeken. En jawel, hoor. We hebben d'r! Enschede was de bewuste plaats

Heb na meer dan 50 jaar eindelijk mijn grootvader (en oudooms- en tantes) hun 'Hollandse Oma' terug kunnen geven.

Zal de foto even verkleinen en uploaden later vandaag.
(Un)masking for the greater good.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 23 april 2005 @ 11:04:54 #17
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26449855
quote:
Op zaterdag 23 april 2005 10:51 schreef Dementor het volgende:
Ik heb alles vanaf 1521 tot nu en zelfs een afbeelding van een schilderij met mijn eerste bekende voorvader (1521).
Ook een heleboel fotos van het begin van de camera tot nu.
Awesome he
Alles? Al je voorouders? Of 1 familie, 1 stamboom dus
Bepaalde takken van mijn kwartierstaat blijven namelijk gewoon steken bij 1800 (ongeveer)
Overigens heb ik ook de nodige schilderijen, tekeningen en later foto's van mijn voorouders. Het heeft wel wat ja.

Trouwens Natalie, zijn die Dijkstra's verwant aan de Dijkstra's uit Nieuweschans? Beginnend met Gerrit Jans Dijkstra, zoon van Jan Tonnis Lubbers en Lijsbet Gerrits, gehuwd met Hemmechien Hindriks van der Schuur?
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26449873
Ja ja 1 stamboom uiteraard anders is het echt teveel werk.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 23 april 2005 @ 11:14:04 #19
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26449993
quote:
Op zaterdag 23 april 2005 11:06 schreef Dementor het volgende:
Ja ja 1 stamboom uiteraard anders is het echt teveel werk.
Ah ok. Het is inderdaad veel werk, maar het is te doen. Ik ben dus bezig met al mijn voorouders
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26450053
Moet je voor schilderijen en tekeningen van voorouders bekende voorouders hebben? de oudste fotos die ik heb zijn van mijn oudvader, en verder schilderijen van de karolingen etc maar meer niet. wel heb ik een tekening gezien van een huis van een voorvader in vlaardingen.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 23 april 2005 @ 11:26:20 #21
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26450221
quote:
Op zaterdag 23 april 2005 11:17 schreef sexylexy het volgende:
Moet je voor schilderijen en tekeningen van voorouders bekende voorouders hebben? de oudste fotos die ik heb zijn van mijn oudvader, en verder schilderijen van de karolingen etc maar meer niet. wel heb ik een tekening gezien van een huis van een voorvader in vlaardingen.
Nou, echt bekend hoeft niet perse. Het kan zijn dat je oudvader die boer was, toevallig door een schilder is afgebeeld. Maar de kans is klein, en nog kleiner dat je er dan achter komt.
Je voorouders moeten dan denk ik wel of enigzins rijk zijn geweest, of een beroep hebben gehad met wat aanzien (alhoewel, op de nachtwacht staat gewoon een schutterij).
Maar de schilderijen en tekeningen die ik heb zijn wel van mijn bekendere voorvaders, de componisten, burgemeesters, etc.
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26450340
quote:
Op zaterdag 23 april 2005 11:14 schreef TARAraboemdijee het volgende:

[..]

Ah ok. Het is inderdaad veel werk, maar het is te doen. Ik ben dus bezig met al mijn voorouders
Je bedoelt dat als je opa met je oma is getrouwd en je opa de familienaam draagt die jij ook draagt je de complete stamboom van die oma ook wil hebben?
  zaterdag 23 april 2005 @ 11:34:21 #23
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26450369
quote:
Op zaterdag 23 april 2005 11:04 schreef TARAraboemdijee het volgende:

Trouwens Natalie, zijn die Dijkstra's verwant aan de Dijkstra's uit Nieuweschans? Beginnend met Gerrit Jans Dijkstra, zoon van Jan Tonnis Lubbers en Lijsbet Gerrits, gehuwd met Hemmechien Hindriks van der Schuur?
Tot nu toe iig geen link daarmee gevonden. Mocht het toch komen, dan gil ik
(Un)masking for the greater good.
  FOK!-Schrikkelbaas zaterdag 23 april 2005 @ 11:36:29 #24
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26450411
quote:
Op zaterdag 23 april 2005 11:32 schreef Dementor het volgende:

[..]

Je bedoelt dat als je opa met je oma is getrouwd en je opa de familienaam draagt die jij ook draagt je de complete stamboom van die oma ook wil hebben?
Juist
Mijn overgrootouders zijn bijvoorbeeld:
008. Marius Adrianus Brandts Buijs Jr. (29-11-1874, Zutphen/21-07-1944, Velp)
gehuwd met
009. Henriëtte Mathilda Versteegh (04-11-1883, Kerk-Avezaath/25-12-1959, Velp)

010. Evert Moll (28-12-1881, Rotterdam/26-02-1943, Amsterdam)(eigenlijk Adrianus Moll)
gehuwd met
011. Cornelia Moll (28-01-1880, Arnhem/22-10-1943, Apeldoorn)(nicht van Evert Moll)

De zoon van 008/009, mijn grootvader, trouwde dus met de dochter van 010/011, mijn grootmoeder. De zoon uit dat huwelijk is mijn vader.

012. Jan Zweep (10-09-1884, Nieuwe Pekela/13-08-1941, Veendam)
gehuwd met
013. Wolterdina Stuurman (12-11-1887, Munsterveld/?)

014. Hemmo Dijkstra (21-01-1899, Nieuweschans/1968)
gehuwd met
015. Albertje Jager (28-02-1899, Zuidbroek/19-09-1955, Coevorden)

En ook hier huwde de zoon van 012/013 (mijn andere grootvader) met de dochter van 014/015 (mijn andere grootmoeder). De dochter uit dat huwelijk is mijn moeder.
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26450990
Met sommige takken ben ik ook nog niet ver, ik hoo pdat ze nog in genlias geindexeerd moeten worden. zijn er van ambachtsheren vaak schilderijen?
  zondag 24 april 2005 @ 10:24:36 #26
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26468766
Genlias is ook gebonden aan bepaalde jaartallen doordat niet alles mag worden vrijgegeven.
Ik hoop vooral dat de doopregisters een goed online komen. In Tresoar staan wel stukken, maar dat dan vooral trouwaktes.
(Un)masking for the greater good.
  Voormalig Sport Koningin zondag 24 april 2005 @ 11:21:10 #27
35237 Nuongirl
pi_26469567
Mja Genlias hoe dan ook een prima project

Maar het streven van de site is dat enkel de burgelijke stand van 1811 tot 1922 op de site zal komen te staan. Er zullen ook oudere bronnen te vinden zijn, maar dat zullen er niet veel zijn.

Een goede site om te zien wat er allemaal online is qua bronnen op internet is deze.
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26470015
Ja die site ken ik, heb er al wat gevonden over het wel en wee van mijn voorouders. Vianen zit (nog) niet in Gen Lias?
  Voormalig Sport Koningin zondag 24 april 2005 @ 11:47:11 #29
35237 Nuongirl
pi_26470072
quote:
Op zondag 24 april 2005 11:44 schreef sexylexy het volgende:
Ja die site ken ik, heb er al wat gevonden over het wel en wee van mijn voorouders. Vianen zit (nog) niet in Gen Lias?
Voor een overzicht van alles wat ingevoerd is , kan je hier kijken. Vianen staat er idd nog niet in
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26473303
Daar woonden ze dus, mijn oudouders wiens huwelijk niet te vinden is. ik hoop dat voorburg snel wordt ingevoerd, ze hebben zich pas aangesloten bij genlias. Net even een stamreeks van Warbout gemaakt aan de hand van Ons Voorgeslacht en notariele akten.
  zondag 24 april 2005 @ 14:31:21 #31
36304 Christine
Da's toch ideaal?!
pi_26473636
Leuk topic
Ik heb ook wel es stamboomonderzoek gedaan... heb er alleen momenteel niet zoveel tijd meer voor, maar ik ga het zeker weer oppakken
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 24 april 2005 @ 14:42:50 #32
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26473910
Ik heb het binnegekregen voorgeslacht van Hendrik Antoon Lorentz nu ingevoerd (althans, wat voor mij daarvan van belang was)
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26474003
Maar wat ik me nou afvraag, wist je de link tussen Lorentz en jou familie al of moest je die daaruit halen, of wilde je naast die link met Lorentz nog meer invoeren?
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 24 april 2005 @ 15:43:13 #34
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26475360
Ik wist de link met Lorentz al een paar jaar, ik heb dat artikel gebruikt om mijn gegevens aan te vullen (en dus eventueel nieuwe voorouders te vinden die ik nog niet in mijn bestand had staan). Ik ben trouwens ook verwant aan Kamelingh Onnes (ook een Nobelprijswinnaar (1913)). Lorentz is ook met hem verwant (zelfde voorouderpaar), maar dat is verderweg familie dan Lorentz.
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26475839
Ja, want Lorentz was toch niet eens zo'n verre familie?
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 24 april 2005 @ 16:04:13 #36
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26475930
Lorentz' oma (Teuniske Moll, getrouwd met grootvader Lorentz), was de zus van mijn betovergrootvader Evert Moll (mijn grootmoeder was Helena Cornelia Moll)
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26476582
Dus jou betovergrootvader was Lorentz' oudoom?
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 24 april 2005 @ 16:33:21 #38
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26476715
quote:
Op zondag 24 april 2005 16:26 schreef sexylexy het volgende:
Dus jou betovergrootvader was Lorentz' oudoom?
ja
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
  Voormalig Sport Koningin zondag 24 april 2005 @ 16:51:20 #39
35237 Nuongirl
pi_26477141
quote:
Op zondag 24 april 2005 14:31 schreef Christine het volgende:
Leuk topic
Ik heb ook wel es stamboomonderzoek gedaan... heb er alleen momenteel niet zoveel tijd meer voor, maar ik ga het zeker weer oppakken
Het is idd een hobby die best wel tijdrovend is. Heel veel vrije tijd van me gaat hier dan ook aan op, maar t is gewoon erg verslavend
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26482160
Wie heeft er hier weleens gezocht in archieven?
pi_26482184
Dat heb ik laten doen.
  Voormalig Sport Koningin zondag 24 april 2005 @ 20:25:49 #42
35237 Nuongirl
pi_26482272
quote:
Op zondag 24 april 2005 20:21 schreef sexylexy het volgende:
Wie heeft er hier weleens gezocht in archieven?
Ik heb heel veel tijd doorgebrach tin het archief in Alkmaar in het verleden. Heb daardoor al erg veel informatie kunnen vergaren over familie die uit Alkmaar e.o komen.
Verder bestel ik ook aktes via het internet bij archieven
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  FOK!-Schrikkelbaas zondag 24 april 2005 @ 21:02:49 #43
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26483202
quote:
Op zondag 24 april 2005 20:21 schreef sexylexy het volgende:
Wie heeft er hier weleens gezocht in archieven?
Ik heb morgen vanuit mijn opleiding een excursie naar het gemeentearchief van Leeuwarden
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26483203
via Genlias of websites van de archieven, en is dat oud schrift moeilijk te ontcijferen?
pi_26523707
Ik heb de cd-rom van Ons Voorgeslacht besteld . veel informatie over zuidhollandse familienamen, ik denk er veel informatie uit te halen
  Voormalig Sport Koningin dinsdag 26 april 2005 @ 17:44:07 #46
35237 Nuongirl
pi_26523868
quote:
Op dinsdag 26 april 2005 17:37 schreef sexylexy het volgende:
Ik heb de cd-rom van Ons Voorgeslacht besteld . veel informatie over zuidhollandse familienamen, ik denk er veel informatie uit te halen
Van wat ik horen zeggen heb gehoord is het idd een hele goede cd-rom.

Trouwens voor mensen met familie uit Wassenaar (waaronder ik ) : Dit is een erg goede site. Deze man heeft alle genealogische gegevens van de Gemeente Wassenaar gedigitaliseerd. Echt een aanrader
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 26 april 2005 @ 17:58:43 #47
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26524221
Ik was dus gisteren bij het Historisch Centrum Leeuwarden (voormalige gemeentearchief), hun website heeft alle gegevens uit de burgelijke stand +DTB boeke van Leeuwarden en Leeuwarderadeel online staan. Goede aanvulling op genlias, die nog niet alles mbt Leeuwarden online heeft:
www.historischcentrumleeuwarden.nl
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26529849
Ik heb vandaag gehoord dat mijn overoudoom een theater heeft laten bouwen en in eigendom heeft gehad, volgens mij tivoli in utrecht
  Voormalig Sport Koningin woensdag 27 april 2005 @ 11:55:49 #49
35237 Nuongirl
pi_26541190
interessant sexylexy

Ik ben nu bezig met een aantal namen proberen aan elkaar te koppelen. ze hebben dezelfde achternaam, komen uit dezelfde streek, dus er moet bijna zeker een connectie zijn
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  woensdag 27 april 2005 @ 12:48:29 #50
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26542383
quote:
Op dinsdag 26 april 2005 17:58 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Ik was dus gisteren bij het Historisch Centrum Leeuwarden (voormalige gemeentearchief), hun website heeft alle gegevens uit de burgelijke stand +DTB boeke van Leeuwarden en Leeuwarderadeel online staan. Goede aanvulling op genlias, die nog niet alles mbt Leeuwarden online heeft:
www.historischcentrumleeuwarden.nl
So close!
Ik moet de DTBL gegevens van Dokkum, Oost Dongeradeel en West Dongeradeel hebben.
(Un)masking for the greater good.
  Voormalig Sport Koningin woensdag 27 april 2005 @ 12:51:01 #51
35237 Nuongirl
pi_26542434
quote:
Op woensdag 27 april 2005 12:48 schreef Natalie het volgende:

[..]

So close!
Ik moet de DTBL gegevens van Dokkum, Oost Dongeradeel en West Dongeradeel hebben.
Natalie, kijk eens hier http://www.angelfire.com/vt/sneuper/main.html en dan op indexen klikken
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  woensdag 27 april 2005 @ 13:04:07 #52
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26542746
quote:
Op woensdag 27 april 2005 12:51 schreef Nuongirl het volgende:

Natalie, kijk eens hier http://www.angelfire.com/vt/sneuper/main.html en dan op indexen klikken
Oeh! Even kieken als ik straks thuis ben. Zit nu nog -heel stout- te profiteren van de internetconnectie van mijn werkgever
(Un)masking for the greater good.
  Voormalig Sport Koningin woensdag 27 april 2005 @ 13:08:47 #53
35237 Nuongirl
pi_26542851
quote:
Op woensdag 27 april 2005 13:04 schreef Natalie het volgende:

[..]

Oeh! Even kieken als ik straks thuis ben. Zit nu nog -heel stout- te profiteren van de internetconnectie van mijn werkgever
Uit andere gegevens kan je ook heel veel informatie halen

Btw er staan wel wat DTBL gegevens op tresoar. Kijk hier maar eens
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26545653
vandaag weer een doorslag
quote:
in de tijd van napoleon was nederland bezet door het franse leger en zo'n franse soldaat kreeg een verhouding met een amsterdams meisje. met de slag bij waterloo die napoleon verloor (omstreek 1813) was zij zwanger. de fransen moesten erug naar frankrijk en het meisje kreeg een zoon zonder zijn vader in de buurt. dat jongetje werd aangegeven als guustaaf calicher met de achternaam ook zo gespeld. van de voornaam guustaaf ben ik niet zeker. deze baby zou de stamvader van de calichers worden.
de dame kon niet alleen zorgen voor haar zoon zodat zij haar zoontje heeft afgestaan aan een weeshuis van de don bosco stichting, een stichting die meerdere weeshuizen beheerd (nog steeds).
toen de jongen ongeveer 16 jaar oud was heeft hij aangemonsterd op een boot voor nederlands-indie. hij is gaan werken en verzeild geraakt in soerabaja. daar is hij opgemerkt door een notaris in soerabaja die hem een goede opleiding/opvoeding heeft gegeven. uiteindelijk is die calicher ook notaris geworden. hij is in soerabaja getrouwd en heeft veel kinderen gekregen zonen en dochters ik geloof wel 6 zonen en 6 dochters. feitelijk is hij de naam calicher begonnen omdat die naam nergens in frankrijk kan worden teruggevonden. waarschijnlijk heeft de oermoeder van de calichers uit amsterdam de familienaam verkeerd gespeld. het verhaal gaat ook dat onze gefortuneerde stamvader vrijwel zijn gehele vermogen heeft gebruikt om een indonesische don bosco stichting op te richten (die ook nog steeds bestaat).
een romantisch verhaal wat ik wel kan geloven omdat genoemde ma domela heel serieus was in haar onderzoek.
dat gaat dus over mijn oudvader ik ben erachtergekomen dat hij hendrik heette, en dat hij niet in 1813 maar waarschijnlijk in 1816 is geboren in Amsterdam. ik ga in de meivakantie naar het archief in amsterdam om meer te weten te komen. het verhaal is dus bijna bewezen, nu nog naar amsterdam voor dé doorslag alle calichers zijn dus familie
  Voormalig Sport Koningin donderdag 28 april 2005 @ 09:47:55 #55
35237 Nuongirl
pi_26563098
quote:
Op woensdag 27 april 2005 14:54 schreef sexylexy het volgende:
vandaag weer een doorslag
[..]

dat gaat dus over mijn oudvader ik ben erachtergekomen dat hij hendrik heette, en dat hij niet in 1813 maar waarschijnlijk in 1816 is geboren in Amsterdam. ik ga in de meivakantie naar het archief in amsterdam om meer te weten te komen. het verhaal is dus bijna bewezen, nu nog naar amsterdam voor dé doorslag alle calichers zijn dus familie
Mooi zo
Zulke doorbraken zijn het leukst
Nu maar verder spitten in het archief
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26564566
Ja, ik hoop de naam van de soldaat te vinden, maar met de moeder ben ik ook al blij amsterdam staat niet in genlias maar zo'n archief lijkt me wel leuk
  Voormalig Sport Koningin donderdag 28 april 2005 @ 13:03:05 #57
35237 Nuongirl
pi_26567942
quote:
Op donderdag 28 april 2005 10:52 schreef sexylexy het volgende:
Ja, ik hoop de naam van de soldaat te vinden, maar met de moeder ben ik ook al blij amsterdam staat niet in genlias maar zo'n archief lijkt me wel leuk
Het is ook leuk om in een archief te spitten. Toen ik voor het eerst in een archief was wist ik niet wat me overkwam Zoveel informatie die je daar kan vinden. Ik wist niet eens waar ik moest beginnen
Gelukkig was er een vriendelijke medewerkster die me op weg heeft geholpen, en me zei waar ik alles kon vinden.

Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26570351
ik heb met school weleens een rondleiding gehad in een archief was leuk.
misschien maandag naar sifa en dinsdag naar amsterdam oid.
in het sifa op zoek naar informatie met calicher, van teutem, baan, eventueel lans als dat de goede kant is. ik heb ook passagierslijsten gevonden van schepen naar indie. kwam ik mijn overgrootvader tegen als fam. L. torreman.
  Voormalig Sport Koningin vrijdag 29 april 2005 @ 09:12:34 #59
35237 Nuongirl
pi_26589401
Even een vraagje aan iedereen. Hoe lang zijn jullie al bezig met stamboomonderzoek en wat trekt jullie er zo in in ?
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 29 april 2005 @ 11:48:52 #60
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26593176
Pff, ik zat op de middelbare school, ik denk iets van 1996/1997 ofzo. Ben samen met mijn vader gestart aan de Brandts Buijs stamboom. Er stonden in bepaalde publicaties allerlei verschillende stambomen (of incomplete). We hebben toen dus een goede proberen te maken en steeds meer aangevuld.
In 2000 ofzo ben ik toen begonnen ook eens te kijken naar mijn andere voorouders, zie het eerste genealogie topic alhier van mijn hand in febr. 2001. Ik ben daar dus nu al 4 a 5 jaar mee bezig.
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
  vrijdag 29 april 2005 @ 11:56:25 #61
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26593383
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 09:12 schreef Nuongirl het volgende:
Even een vraagje aan iedereen. Hoe lang zijn jullie al bezig met stamboomonderzoek en wat trekt jullie er zo in in ?
Eigenlijk al jaren. Maar heb er in het begin nooit iets mee gedaan. Kende niemand die er ook mee bezig was en wist niet zo goed waar ik moest beginnen.
Maar toen was daar ineens ene stamboomfreak genaamd Olga, die mij net zo verslaafd heeft gemaak aan stambomen als zij zelf is
(Un)masking for the greater good.
  Voormalig Sport Koningin vrijdag 29 april 2005 @ 12:01:38 #62
35237 Nuongirl
pi_26593537
Ik ben ruim 6 jaar geleden begonnen met stamboomonderzoek, wou meer weten over de familie van mijn oma, die overleden is toen ik nog klein was. Van daaruit ben ik steeds verder gegaan. En nu ben ik een echte addict En ik hoop dat ik er ook niet meer vanaf kom
Af en toe zoek ik ook stukken stamboom voor bekenden van me uit, zo leuk vind ik het
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26598262
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 09:12 schreef Nuongirl het volgende:
Even een vraagje aan iedereen. Hoe lang zijn jullie al bezig met stamboomonderzoek en wat trekt jullie er zo in in ?
Ik ben er wel mijn hele leven al voor geïntresseerd, maar ik ging pas op zoek toen mijn neef had opgeschreven in zijn ideeënboek dat ieder familielid zijn levensverhaal op moet schrijven, om over generaties en generaties een echte bibliotheek te maken. ik dacht toen, ik kan misschien wel achterhalen wie mijn voorvaderen waren, dus het eerste wat ik deed was op zoek gaan naar een goed genealogieprogramma (ik wist toen nog niet wat die term betekende) en alle gegevens die ik thuis had erin te voeren. (Maurikkroniek, stamboom van van Mourik die mijn overgrootvader heeft laten maken, en een rol die mijn opa heeft laten maken, met veel nakomelingen van jan van mourik, mijn oudst bekendste voorvader in mannelijke lijn (huwelijk 1743, niet ver terug dus ) ook had mijn oma een stamboomje gemaakt van mijn tante, tot de overgrootouders met foto's etc. daarna ging ik opzoek naar de meest unieke naam in mijn kwartierstaat en toen vond ik een stamreeks van die persoon tot een spaanse hugenoot, jorino de toledo. zo begon het voor mij, dat was in november/december 2004.
  vrijdag 29 april 2005 @ 15:21:28 #64
16701 scanman01
Today's a good day
pi_26598638
Ik ben tot nu toe tot 1698 gekomen. Verder komen lukt echt niet
Het is wel allemaal leuk om uit te zoeken. Wat echter vooral opvalt en minder leuk is, is dat er vroeger zo enorm veel kinderen voor hun 5e levensjaar al overleden. Bij de meeste familie wel 50%
My soul is painted like the wings of butterflies
pi_26598863
Ja toen was er minder hygiene etc. hoe heb jij gezocht & waar heb je familie?
  vrijdag 29 april 2005 @ 15:30:48 #66
36304 Christine
Da's toch ideaal?!
pi_26598884
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 15:21 schreef scanman01 het volgende:
Ik ben tot nu toe tot 1698 gekomen. Verder komen lukt echt niet
Het is wel allemaal leuk om uit te zoeken. Wat echter vooral opvalt en minder leuk is, is dat er vroeger zo enorm veel kinderen voor hun 5e levensjaar al overleden. Bij de meeste familie wel 50%
Ja, dat zijn er soms veel he... soms is het echt heel interessant om ook te kijken naar de omstandigheden waarin mensen vroeger leefden, om te begrijpen hoe hun leven er misschien uit heeft gezien. Zo weet ik dat mijn stamvader als Duitse hannikemaaier naar Nederland is gekomen om te kijken of hij hier wel geld kon verdienen. Toen hij op niet al te hoge leeftijd overleed, heeft hij zijn vrouw - die ws dus niet eens Nederlands kon - met tien kinderen achter gelaten.

Overigens duik je soms ook een aantal familieschandaaltjes op... buitenechtelijke kinderen, "moetjes", etc. En ik kwam er bijvoorbeeld achter dat mijn overgrootvader nadat hij weduwnaar geworden was, met de huishoudster nog een paar kinderen heeft gekregen.

BTW wat ik wel een interessante vraag vind, is: wat moet je doen met aangenomen of onechte kinderen, die toch de familienaam doorgeven...?
pi_26598937
gewoon in je database opnemen
  Voormalig Sport Koningin vrijdag 29 april 2005 @ 15:34:22 #68
35237 Nuongirl
pi_26598981
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 15:30 schreef Christine het volgende:


BTW wat ik wel een interessante vraag vind, is: wat moet je doen met aangenomen of onechte kinderen, die toch de familienaam doorgeven...?
Hoe bedoel je dat ?
De familienaam aannemen van de echtgenoot van de moeder ?
Ik heb zulke gevallen ook in mijn gegevens. Ik zet er dan wel bij dat bij de geboorte de vader onbekend was, maar dat het kind later geeecht is.
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  Voormalig Sport Koningin vrijdag 29 april 2005 @ 15:36:44 #69
35237 Nuongirl
pi_26599036
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 15:30 schreef sexylexy het volgende:
Ja toen was er minder hygiene etc. hoe heb jij gezocht & waar heb je familie?
Toen was er amper hygiene. Geeen watervoorzieningen of weinig, geen elektriciteit. De dokters wisten veel minder dan ze nu weten op het gebied van gezondheid. Dus vroeger gingen er mensen dood aan een simpele longonsteking, terwijl dat nu wel te verhelpen is
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26599651
Ja en natuurlijk de pest ook niet te vergeten...
  vrijdag 29 april 2005 @ 16:01:51 #71
16701 scanman01
Today's a good day
pi_26599752
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 15:30 schreef Christine het volgende:
Overigens duik je soms ook een aantal familieschandaaltjes op... buitenechtelijke kinderen, "moetjes", etc. En ik kwam er bijvoorbeeld achter dat mijn overgrootvader nadat hij weduwnaar geworden was, met de huishoudster nog een paar kinderen heeft gekregen.
Het is bij ons een paar keer gebeurd dat de naam perongeluk verkeerd is doorgegeven en dus verkeerd is geschreven. Dat is dan door een volgende generatie weer hersteld. Vroeger konden maar erg weinig mensen lezen en/of schrijven, vandaar dat het nog wel eens fout ging als een kind moest worden aangegeven.
My soul is painted like the wings of butterflies
  vrijdag 29 april 2005 @ 16:03:00 #72
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26599784
Vroeger ging met zelfs dood aan bijv. de griep.
Iets waar wij tegenwoordig een paracetamolletje tegen nemen en een weekje later weer op de werkvloer staan.
quote:
BTW wat ik wel een interessante vraag vind, is: wat moet je doen met aangenomen of onechte kinderen, die toch de familienaam doorgeven...?
Opnemen in je database. Buitenechtelijke kinderen of niet: ze zijn bloedverwant, dus ze horen er in. Maar ik maak altijd een notitie ervan in zo'n geval.
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 16:01 schreef scanman01 het volgende:

Het is bij ons een paar keer gebeurd dat de naam perongeluk verkeerd is doorgegeven en dus verkeerd is geschreven. Dat is dan door een volgende generatie weer hersteld. Vroeger konden maar erg weinig mensen lezen en/of schrijven, vandaar dat het nog wel eens fout ging als een kind moest worden aangegeven.
Same here.
Een -e ipv een -i. Een -s ipv een -z. En ga zo maar even door.
Intussen zijn er verschillende takken: de luitjes wiens achternaam met een -e gespeld wordt, en degene waar ik uit stam: met een -i.
(Un)masking for the greater good.
  vrijdag 29 april 2005 @ 16:10:58 #73
16701 scanman01
Today's a good day
pi_26599988
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 16:03 schreef Natalie het volgende:
Opnemen in je database. Buitenechtelijke kinderen of niet: ze zijn bloedverwant, dus ze horen er in.
Voor aangenomen kinderen geldt dat niet natuurlijk
My soul is painted like the wings of butterflies
  vrijdag 29 april 2005 @ 16:13:59 #74
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26600089
quote:
Op vrijdag 29 april 2005 16:10 schreef scanman01 het volgende:

Voor aangenomen kinderen geldt dat niet natuurlijk
In Aldfaer (waar ik mee werk) kun je die keuze aangeven.
- Eigen kind
- Adoptie
- Pleeg
(Un)masking for the greater good.
  vrijdag 29 april 2005 @ 16:17:52 #75
16701 scanman01
Today's a good day
pi_26600209
Bij ons was dat schrijven helemaal belachelijk. Een van mijn over/over/over grootvaders had de achternaam bij het aangeven van 1 van zijn 5 kinderen verkeerd gespeld. Toen dat kind zelf volwassen was heeft hij zijn eigen kinderen weer aangegeven met de juiste naam, dus heeft het weer gecorrigeerd. En één van die kinderen heeft later dezelfde fout weer gemaakt

Gelukkig is dat later ook weer hersteld, zodat er nu niet twee verschillende takken zijn.
My soul is painted like the wings of butterflies
pi_26600797
Zou het anders niet dezelfde tak zijn? het zijn verwanten op dezelfde manier, alleen een ander naamvariantje
pi_26670866
Vandaag weer een doorslag ik ben vandaag bij het sifa geweest, eindelijk een stamboom van van Teutem kunnen terugvinden, mijn oudvader was volgens een nicht 'een zoon die niet deugen wou' in de familie gaat dan ook het verhaal dat hij een meisje heeft verkracht en zijn vrouw heeft vermoord.
ook veel informatie over Calicher kunnen vinden
  Voormalig Sport Koningin woensdag 4 mei 2005 @ 20:23:24 #78
35237 Nuongirl
pi_26735449
Doordat er via genlias nieuwe gegevens beschikbaar zijn van de plaatsen Veur en Stompwijk heb ik twee gezinnen in mijn stamboom van Kempen weer kunnen uitbreiden. Het gaat om de gezinnen van der Zalm/van Kempen en van Kempen/Lubbers

* Nuongirl heeft heel veel respect voor alle vrijwillgers die dit via internet beschikbaar stellen
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26736153
Ik heb daar ook respect voor goere-overflakkee heeft zich onlangs ook aangesloten overmorgen met mijn nicht naar Amsterdam, want die hebben zich nog niet bij genlias aangesloten. heb er zin in
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 5 mei 2005 @ 12:46:54 #80
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26751317
Ik ben bezig met de Moll stamboom (ooit eens ontvangen van mijn achterneef)
Ik probeer wat takken aan de grote boom te hangen, ik heb net wat zoekpogingen gedaan, dit is wat ik tot dusver heb kunnen vinden en wat ik nog zoek:

zoeken voorouders van Antonie Moll en Albertina Mos, huwelijk 1813
hieruit de lijn naar Anthonij Moll, gehuwd met Hesselink
nageslacht hiervan dmv genlias uitbreiden
vader was Ds. Evert Moll (Arnhem 30 march 1755/56-19/20 july 1805) gehuwd met Catharina Knipschaer (born 1766-6 oct. Maassluis)

http://www.euronet.nl/users/warnar/anthoniemoll.html
http://www.mos.infoman.org.uk/other_mos/data/dat21.htm#59

zoeken nageslacht Anthonij Moll, zoon van Evert Moll en Jurianna van Wijssel, mogelijk gehuwd met Derkjen van Zadelhoff
geboren 1710, mogelijk link naar bovenstaande

zoeken naar voorgeslacht Anthonij Moll, gehuwd met Derkje van Zadelhoff, zijn dit Evert Moll en Jurianna van Wijssel?
Dan zijn de Anthonij's dezelfden

zoeken voorouders van Evert Moll en Anna Petronella Schelvisvanger
hieruit de mij enigzins bekende lijn naar de schilder Evert Moll
http://www.euronet.nl/users/warnar/EvertMoll.html
Hier staat trouwens dat Cornelis Moll gehuwd met Landt een broer is van eerder genoemde Antonie Moll, gehuwd met Mos. Maar van Cornelis Moll staat in mijn aantekeningen dat Evert Moll gehuwd met Schelvisvanger de ouders zijn, en van Antonie is dat dus Evert Moll met Knipschaer. Er staat wel first wife, dus 2x gehuwd geweest?

zoeken voorouders van Jan Willem Moll en Naleken/Neuleken Looijse(n)
zoon is Lubbertus Moll, hieruit de lijn naar Lubbertus Moll, begraven te Rozendaal
http://www.genlias.nl/pls/gls03/home?cid=p47FOiSBr3SWFFMyHqTbzIZbf&cmd=detail&val=27&xtr=6526489
huwelijk Lubbertus Moll in 1843
geboorte Lubebrtus Moll in 1812

zoeken nageslacht van Lubbert Moll en Luntje Breunisse en hun zoon Jan Willem Moll (geb. 1774)
link met bovenstaanden?

zoeken voorouders Gerrit Moll jr (geb. 1755, Amsterdam). en Anna Diersen (ouders van hoogleraar Gerrit Moll (Born 1785-01-18), gehuwd met Johanna van Teutem)
http://www.genlias.nl/pls/gls03/home?cid=p47FOiSBr3SWFFMyHqTbzIZbf&cmd=detail&val=48&xtr=1365260
http://www.euronet.nl/users/warnar/GerardMoll.htm
vader is Gerrit Gerritzn Moll, gehuwd met Susanna Catherina (de) Bruijn, ca 1725 geboren, bakker te amsterdam

[ Bericht 5% gewijzigd door TARAraboemdijee op 05-05-2005 12:54:52 ]
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 5 mei 2005 @ 16:31:12 #81
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26756270
quote:
Op donderdag 5 mei 2005 12:46 schreef TARAraboemdijee het volgende:
zoeken voorouders van Jan Willem Moll en Naleken/Neuleken Looijse(n)
zoon is Lubbertus Moll, hieruit de lijn naar Lubbertus Moll, begraven te Rozendaal
http://www.genlias.nl/pls/gls03/home?cid=p47FOiSBr3SWFFMyHqTbzIZbf&cmd=detail&val=27&xtr=6526489
huwelijk Lubbertus Moll in 1843
geboorte Lubbertus Moll in 1812

zoeken nageslacht van Lubbert Moll en Luntje Breunisse en hun zoon Jan Willem Moll (geb. 1774)
link met bovenstaanden?
Jan Willem Moll, zoon van Lubbert Moll en Luntje Breunisse is dezelfde als Jan Willem Moll gehuwd met Naleken Looijsen
Dit heb ik dus inmiddels gevonden en opgelost
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
  Voormalig Sport Koningin donderdag 5 mei 2005 @ 16:35:30 #82
35237 Nuongirl
pi_26756380
Inmiddels via Genlias 4 overlijdens van Knuisten in Nijmegen gevonden, twee daarvan wist ik het bestaan zelfs niet van
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
  donderdag 5 mei 2005 @ 16:46:02 #83
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26756600
Weer een stapje verder met de Knuistjes, Nuon
(Un)masking for the greater good.
  Voormalig Sport Koningin donderdag 5 mei 2005 @ 16:49:33 #84
35237 Nuongirl
pi_26756673
quote:
Op donderdag 5 mei 2005 16:46 schreef Natalie het volgende:
Weer een stapje verder met de Knuistjes, Nuon
Uhuh

Maar de vraag blijft nog altijd waar de stamvader Ullrich Cnaus vandaan komt. Ooit zal ik dat wel vinden, die hoop heb ik wel En daarnaast zijn er nog zoveel open plekken in mijn stamboom
Het grote toverwoord voor stamboomonderzoek is geduld Normaalgesproken heb ik dat niet, maar bij deze verslaving ( dat is het bijna wel ) wel
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26761325
Mijn overoudtante haar grootmoeder (dus ook die van mijn overgrootvader) is misschien chinees, dat is nog niet uitgesloten omdat ik haar ouders nog niet weet, daar moet ik in het archief van Vianen achter zien te komen, of haar moeder of grootmoeder chinees was. Vianen heeft zich nog niet aangesloten bij Genlias maar ik gun die vrijwilligers de tijd. ik heb me al voorbereid voor het onderzoek in Amsterdam met mijn nicht morgen, van 3 mensen de afstamming proberen uit te zoeken. wat betreft dingen waarvan je denkt dat ze heel moeilijk te vinden zijn, ergens zit vaak de oplossing wel. Dat had ik maandag met van Teutem

hier iets uit het stukje van TARAraboemdijee:
quote:
zoeken voorouders Gerrit Moll jr (geb. 1755, Amsterdam). en Anna Diersen (ouders van hoogleraar Gerrit Moll (Born 1785-01-18), gehuwd met Johanna van Teutem)
Johanna van Teutem is een zus van mijn oudgrootvader
TARA heeft gerrit volgens mij nog niet in zijn database kunnen inpassen...
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 5 mei 2005 @ 20:31:48 #86
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26761896
quote:
Op donderdag 5 mei 2005 20:07 schreef sexylexy het volgende:
Johanna van Teutem is een zus van mijn oudgrootvader
TARA heeft gerrit volgens mij nog niet in zijn database kunnen inpassen...
Nee inderdaad, dat klopt
Gerrit Moll (welke ik niet kan linken aan mijn database)
kind: Gerrit Gerritzn Moll, gehuwd met Susanna Catherina (de) Bruijn, geb. ca 1725, bakker te Amsterdam

Gerrit Gerritzn Moll en Susanna Catherina (de) Bruijn
kind: Gerrit Moll Jr.

Gerrit Moll Jr. (geb. 1755, Amsterdam). gehuwd met Anna Diersen
kind: Gerrit Moll (verrassend)

Gerrit Moll, gehuwd met Johanna van Teutem, geboren 19 jan 1785. Hoogleraar te Utrecht
kind: Anna Moll

Hier meer info over Gerrit of Gerard Moll, de hoogleraar:
http://www.euronet.nl/users/warnar/GerardMoll.htm

Vanochtend wist ik nog amper wat, ik ben inmiddels dus wel een eind opgeschoten, maar heb nog altijd niet deze tak aan de grote Moll boom zoals ik die nu heb, kunnen linken
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26765202
Had Gerrit Moll nog bekende kinderen? dat zijn dan verre verwanten van mij
zijn schoonvader (mijn oudovergrootvader) was ook vrij geleerd:
http://www.dbnl.org/tekst(...)02184801_01_0014.htm
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 5 mei 2005 @ 22:52:59 #88
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26765595
Ik heb niet echt informatie gevonden, of naar gezocht naar kinderen van die Gerrit Moll. Ik heb dus niet echt een idee. Maar in andere takken zitten nog wel bekende Moll'en, zoals de schilder Evert Moll (die ik ook nog moet koppelen) en de medicus en jurist Anthonij Moll. Deze laatste staat wel al in mijn bestand, omdat hij op een andere manier een voorvader is van enkele Brandts Buijs'en. Ze zitten dus geen van allen nog in de grote Moll boom
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 6 mei 2005 @ 01:46:45 #89
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_26770165
Ik heb een mail gekregen van Warnar Moll, waarin hij de connectie Anthonij Moll met Evert MollxSchelvisvanger en xKnipschaer duidelijk maakt. Dit lost een heleboel vragen op!
Echt geweldig! De stamboom Moll wordt zo alsmaar completer.
Anthonij Moll was gehuwd met ene Maria Viervant, dus niet met Derkjen van Zadelhoff.
Met welke Anthonij Derkjen dan was getrouwd blijft een raadsel.

De Gerrit, Gerrit, Gerrit lijn blijft ook nog een grote vraag
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_26782125
Vandaag met mijn nicht Amsterdam aangedaan, ook in het archief geweest wat wel tegenviel omdat er bijna niks over een voorvader te vinden was.
Eerst wilden we op zoek naar Hendrik Calicher, die op 17-3-1817 in Amsterdam geboren zou zijn, hij is er dus helaas niet geboren, waarschijnlijk zei hij dat / of is dat zo begrepen uit gemakzucht.
Dan Pieter Johan Hanewinkel en Elisabeth Fransina Maas, ze kregen een kind in 1810 (mijn oudgrootmoeder) waarvan ik een doopakte gekopieerd heb, en een kind in 1811. ik hoopte dat Pieter Johan en zijn vrouw in Amsterdam getoruwd, gedoopt en gestorven waren, niets bleek minder waar, ze hebben er slechts even gewoond. enige aanwinst is dus de doopregistratie van mijn oudgrootmoeder Soffia Elisabeth Hanewinkel. In het Utrechts archief zit zeker weten meer over mijn voovaderen, moet ik ook een keertje aandoen dus.
  Voormalig Sport Koningin dinsdag 10 mei 2005 @ 13:16:37 #91
35237 Nuongirl
pi_26880831
Jammer dat je niet echt veel succes heb gehad in Amsterdam, sexylexy. Ik hoop dat je in Utrecht meer geluk hebt.

Ben zelf bezig met informatie te indexeren die ik vond op de site van de Australische regering. Mijn grootouders en hun kinderen zijn eind jaren 50 naar Australie geeimigreerd ( en hun gegevens daarover staan op die site, incl foto`svan mijn grootouders en hun kinderen waaronder mijn moeder) Veel getuigschriften heb ik nu over waar mijn opa allemaal heeft gewerkt etc. Erg boeiend.

Ze zijn trouwens begin jaren 60 weer naar Nederland teruggekeerd, o.a vanwege gezondsheidsproblemen.
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26881558
Ik ben er nu achter dat diegene in Amsterdam waar ik naar zocht vlak na napoleon naar Luik is verhuisd, ik weet wel zeker dat ik in utrecht meer succes heb vanwege genlias maar nu nog geboorte, overlijden, beroepen, doopregisters etc.
  dinsdag 10 mei 2005 @ 14:43:08 #93
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26883478
Ik ga straks maar eens een aantal parentelen online gooien. Wordt wel weer eens tijd
(Un)masking for the greater good.
  Voormalig Sport Koningin dinsdag 10 mei 2005 @ 16:01:31 #94
35237 Nuongirl
pi_26885507
quote:
Op dinsdag 10 mei 2005 14:43 schreef Natalie het volgende:
Ik ga straks maar eens een aantal parentelen online gooien. Wordt wel weer eens tijd
Geef je een gil als ze klaar zijn ?

Ik ben bezig met twee linkenpagina`s
Op deze komen de algemene linken
En op deze de linken naar sites van mensen die een bepaalde achternaam onderzoeken Meer voor mezelf, maar ook leuk voor anderen. Ik raak altijd namelijk mijn lijst met links kwijt
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_26885550
quote:
Op dinsdag 10 mei 2005 14:43 schreef Natalie het volgende:
Ik ga straks maar eens een aantal parentelen online gooien. Wordt wel weer eens tijd
wat is de url van je stamboomsite??
pi_26916208
nog iets: ik heb vandaag de Ons Voorgelschat cd-rom gekregen en daar heb ik leuke dingen ontdekt:
-Willem Gabrielsz van Gaesbeeck (voorvader van me) was een der verbonden edelen en overleveraers van het verzoekschrift aan margaretha van parma, wat moet ik me hierbij voorstellen?
-ook was een vooorvader van me (Franciscus Villerius) een rector van een Latijnse School, en in het Trompmuseum te Brielle is nog een gevelsteen te lezen met zijn naam erop
  woensdag 11 mei 2005 @ 15:56:47 #97
28442 Natalie
Borrelnootje
pi_26916474
quote:
Op dinsdag 10 mei 2005 16:03 schreef sexylexy het volgende:

wat is de url van je stamboomsite??
Geef ik wel als er wat meer op staat.
(Un)masking for the greater good.
pi_26916539
Zie ook mijn nieuwste reactie

edit/ nu deze post er toch al staat kan ik het nogmaals neerzetten:
nog iets: ik heb vandaag de Ons Voorgelschat cd-rom gekregen en daar heb ik leuke dingen ontdekt:
-Willem Gabrielsz van Gaesbeeck (voorvader van me) was een der verbonden edelen en overleveraers van het verzoekschrift aan margaretha van parma, wat moet ik me hierbij voorstellen?
-ook was een vooorvader van me (Franciscus Villerius) een rector van een Latijnse School, en in het Trompmuseum te Brielle is nog een gevelsteen te lezen met zijn naam erop

ook heb ik handtekeningen van voorouders weten te vinden

[ Bericht 77% gewijzigd door sexylexy op 11-05-2005 22:26:02 ]
  Voormalig Sport Koningin zaterdag 14 mei 2005 @ 16:30:43 #99
35237 Nuongirl
pi_27005847
Ik ben druk bezig met de tak van de van Kempens en aangetrouwden. Ook heb ik weer een link gevonden tussen de van Kempens en de familie van der Spe(c)k waar ik ook van afstam. Hapy me dus
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
pi_27006391
Ik ben druk bezig met alle Calicher nakomelingen en ik met van Teutem, die ik nu probeer 'aan te kleden'

heeft hier iemand al een link tussen je vader en moeder gevonden? ik nog niet, wel bij ieder voorouders uit rond 1650 uit het dorpje Langerak.
  Voormalig Sport Koningin maandag 16 mei 2005 @ 16:43:45 #101
35237 Nuongirl
pi_27056487
quote:
Op zaterdag 14 mei 2005 17:01 schreef sexylexy het volgende:
Ik ben druk bezig met alle Calicher nakomelingen en ik met van Teutem, die ik nu probeer 'aan te kleden'

heeft hier iemand al een link tussen je vader en moeder gevonden? ik nog niet, wel bij ieder voorouders uit rond 1650 uit het dorpje Langerak.
Nee nog geen link tussen mijn ouders gevonden, en verwacht deze ook niet tegen te komen. Mijn vaders familie komt oorspronkelijk uit Duitsland, Zuid en Noord Holland en die van mijn moeder uit Belgie, Friesland en Groningen.
Geluk is niet afhankelijk van dingen buiten ons,
maar van de manier waarop wij die zien. (Tolstoj)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')