Done. Museum of National History stond er ook nog nietquote:Op zaterdag 22 januari 2005 11:16 schreef Copycat het volgende:
Daar zijn we weer.
nog 18 nachtjes slapen
Mis het Whitney en het MoMa in het musea lijstje, zeer zeker aanraders!
Ik vond het anders wel een mooi museum op zich, ondanks het feit dat ik geen museumpersoon ben. MoMa, Guggenheim en Whitney lijken me eerlijk gezegd helemaal niks. Kunst in de vorm van schilderijen en lelijke beelden.quote:
Zo'n expositie kun je ook in het Museum of National History vinden.quote:Op zaterdag 22 januari 2005 11:24 schreef Copycat het volgende:
Denk dat ik deze expositie in het Guggenheim nog mee wil pikken: http://www.guggenheim.org/exhibitions/aztecs/index.html
Ik heb het toegevoegd.quote:Op zaterdag 22 januari 2005 11:54 schreef Dizzee het volgende:
Gaat hard hier ...New York
Voor de OP nog een kleine aanvulling: studentenkorting kon je krijgen met je OV en je HBO / UNI pas. (zie New York City Part 9 )
Tja. Je bent toch niet zo iemand die in zo'n quasi-intelectuele en geïnteresseerde pose gaat staan met de hand aan het gezicht?quote:Op zaterdag 22 januari 2005 11:56 schreef Copycat het volgende:
Zo zie je maar weer hoe smaken kunnen verschillen.
Ik kan uren ronddwalen in een museum als het Guggenheim. Ben in Washington in het National Museum of American History geweest en dat had ik dan weer binnen een uur of wat gezien.
Okquote:Op zaterdag 22 januari 2005 12:01 schreef komrad het volgende:
Ik heb het moma gemist omdat ze aan het verbouwen waren, wel in het Guggenheim, MET en National Museum of historacal nogwattes gemweest.
@Jeroenus, ik ga er ff een paar zoeken oke
Middagquote:Op zaterdag 22 januari 2005 12:10 schreef The.PhantoM het volgende:
* The.PhantoM meldt zich weer in een nieuw NYC topic
Kheb trouwens op ebay een veiling gewonnen voor een amerikaanse vlag van 230*114 cm![]()
$ 20.50 moet nog wel shipping betalen, zal wel niet veel zijn. Maar had daarnet ff gekeken op internet: http://www.anyflag.com/american/outdoorMain.phpquote:Op zaterdag 22 januari 2005 12:12 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Middag![]()
Hoeveel betaal je ervoor? Kon je hem niet gewoon in de winkel kopen?
Ik heb er nog meer, ook één van Yankee stadium vanaf de boot.quote:Op zaterdag 22 januari 2005 12:36 schreef komrad het volgende:
YOu got pictures of the Mets, ik zal er eens een paar zoeken van de Yankees dadelijk![]()
ook zo'n grote? Hoe kom je eraan dan?quote:Op zaterdag 22 januari 2005 13:42 schreef komrad het volgende:
@ the phantom, die heb ik al
ik ben er namelijk in 2001 ook al geweest
Hij is mss niet zo grootquote:Op zaterdag 22 januari 2005 13:44 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
ook zo'n grote? Hoe kom je eraan dan?
Supergrappig die vragen enzo. Ze waren nog vlakbij me met die camera van ze. Hele stadion mee roepen: Het is B!!!quote:Op zaterdag 22 januari 2005 13:41 schreef komrad het volgende:
Ja maar er waren er toch nog >25k herinner ik me van de speaker. Wat vond je van al die prijsvragen tussen de innings?
Het imago van de Bronx en Harlem is gebaseerd op vooroordelen. Het is niet meer wat het was heb ik zo het idee.quote:Op zaterdag 22 januari 2005 13:55 schreef komrad het volgende:
Wat ook leuk was dat er allemaal van die families zaten terwijl je dat bij voetbal toch veel minder ziet. Tussen die inning echt ook allemaal van die reclame bv voor hun eigen spullen. Niet dat de yankees dat nodig hebben maar toch.
Het grappig is dat yankee stadium dus in de bronx ligt maar dat dat deel van de bronx helemaal niet het imago dat de bronx heeft uitstraalt. best relaxed daar.
Een beetje als de Arena in de Bijlmer. Dat tot een aantal jaar geleden ook niet echt een goede naam had.quote:Op zaterdag 22 januari 2005 13:55 schreef komrad het volgende:
Het grappig is dat yankee stadium dus in de bronx ligt maar dat dat deel van de bronx helemaal niet het imago dat de bronx heeft uitstraalt. best relaxed daar.
Ok, Harlem is flink opgeknapt, maar de Bronx is nog steeds geen zonnedaalquote:Op zaterdag 22 januari 2005 14:04 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Het imago van de Bronx en Harlem is gebaseerd op vooroordelen. Het is niet meer wat het was heb ik zo het idee.
wat wil je? New York, New York the greatest city in the worldquote:Op zondag 23 januari 2005 14:06 schreef jakkeluchtgitaar het volgende:
het gaat snel met de NY-topics
Had ik eigenlijk ook best willen doenquote:Op zondag 23 januari 2005 00:28 schreef twistednerve het volgende:
Daar heb je absoluut gelijk in, heb zoiezo alle 5 de wijken aan gedaan, alleen heb ik geen verkenningstocht van 2 uur door de kern van de Bronx en Harlem gemaakt
Ik ben benieuwd hoe ze daar op een andere planeet over denkenquote:Op zondag 23 januari 2005 14:28 schreef The.PhantoM het volgende:
wat wil je? New York, New York the greatest city in the world![]()
Je kunt hem voor 1, 3 of 7 dagen kopen. Ik vond hem persoonlijk wel rendabel. Ik was er voor het eerst afgelopen zomer en ik heb absoluut het geld er uit gehaald. Je kunt het ESB nu ook gewoon meerdere keren op.quote:Op zondag 23 januari 2005 20:54 schreef Dizzee het volgende:
Ja ik hoop het.
Die NY Pass is trouwens voor 1 day zie ik? Is dat een beetje rendabel, gezien jullie ervaringen?
oh oke. das mooi. had jeook geen last van de wachtrijen die vrij lang kunnen zijn?quote:Op zondag 23 januari 2005 21:08 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Je kunt hem voor 1, 3 of 7 dagen kopen. Ik vond hem persoonlijk wel rendabel. Ik was er voor het eerst afgelopen zomer en ik heb absoluut het geld er uit gehaald. Je kunt het ESB nu ook gewoon meerdere keren op.
quote:At many attractions, the New York Pass allows you to bypass the regular waiting area. You can go to the head of the line simply presenting your New York Pass
staat me wel iets van bij dat je een rondleiding kon krijgen door NYSE. Anders moet je ff googlenquote:Op zondag 23 januari 2005 20:54 schreef Dizzee het volgende:
Ja ik hoop het.
Die NY Pass is trouwens voor 1 day zie ik? Is dat een beetje rendabel, gezien jullie ervaringen?
Ja, bij Museum of National History kon ik zo een wachtrij van minimaal 30 minuten voorbij lopen. Bij het ESB niet volgens mij of ik moet het vragen maar dat vind ik een beetje genantquote:Op zondag 23 januari 2005 21:31 schreef Dizzee het volgende:
[..]
oh oke. das mooi. had jeook geen last van de wachtrijen die vrij lang kunnen zijn?
staat dit over beschreven:
[..]
quote:Op maandag 24 januari 2005 10:13 schreef komrad het volgende:
@jeroenus, ik kon daar zonder pas ook zo doorlopen, bij dat museum dan he
er is wel een wachtrij, maar ja aangezien ze daar 10 loketten hebbne gaat het nogal snel. BTW het zijn daar adviesprijzen en persoonlijk betaalde ik altijd gewoon het studententarief, maar je kan ook gewoon 1 dollar geven en dan is het ook goedquote:
Bij mij stond die hele hal in het begin afgeladen met mensen en er waren links alleen loketten open. Rechts was zo'n loket waar één iemand stond en daar kon je terecht me je NYP.quote:Op maandag 24 januari 2005 10:17 schreef komrad het volgende:
[..]
er is wel een wachtrij, maar ja aangezien ze daar 10 loketten hebbne gaat het nogal snel. BTW het zijn daar adviesprijzen en persoonlijk betaalde ik altijd gewoon het studententarief, maar je kan ook gewoon 1 dollar geven en dan is het ook goed
Op NYT staan ook foto's van mensen die allemaal sneeuwspullen aan het kopen waren.quote:Op maandag 24 januari 2005 10:21 schreef komrad het volgende:
dat is wel vet, wist niet dat veel mensen in NYC langlaufspullen bij de hand hadden
Je hebt alle tijd om ff te registrerenquote:Record Immigration Is Changing the Face of New York's Neighborhoods
January 24, 2005
By NINA BERNSTEIN
The immigrants who remade New York in the 1990's are now
indelibly shaping its future, according to new city figures
showing that 6 in 10 babies born in the city since 2000
have at least one foreign-born parent. The foreign-born
groups growing fastest through immigration, including
Mexicans, Guyanese and Bangladeshis, also have among the
highest birthrates, the figures show.
Even for a city with a storied immigrant past, the sheer
size and diversity of the present foreign-born population
is greater than ever before, according to the most detailed
and sweeping portrait of immigrant New York ever to be
issued by the City Planning Department. Demographers
counted 2.9 million immigrant residents in 2000 and
estimate the current number is at least 3.2 million, a
record high.
The report, to be released today as a 265-page book called
"The Newest New Yorkers 2000: Immigrant New York in the New
Millennium," offers a comprehensive look at the
foreign-born residents who have transformed the city's
neighborhoods, schools and businesses, bringing sari shops
to Queens, halal pizza to Brooklyn and Ghanaian preachers
to the Bronx. Unlike earlier city reports that dealt only
with legal immigrants recorded by federal authorities, this
analysis tries to capture legal, illegal and temporary
residents alike, combining census information, city housing
surveys and vital statistics to offer a fine-grained
topography of a global resettlement unmatched by any other
metropolis.
One result is the striking emergence of Mexicans as the
fifth largest immigrant group in the city. Their census
numbers quadrupled to 122,550 in the decade since 1990,
when they ranked 17th with 32,689. City demographers said
the true growth was still higher, possibly to a total of
200,000, and not expected to slow. Births to the city's
Mexican-born mothers - 6,408 in 2000 - are second only to
births to foreign-born Dominicans, who remained the most
numerous of the city's foreign-born groups at 369,000
residents, followed by the Chinese, the Jamaicans, and the
Guyanese.
The report did not try to calculate rates of illegal
immigration for Mexicans or any other group, though Mr.
Salvo acknowledged that the large increase in the
Mexican-born population could not be accounted for by
recorded legal immigration. Jeffrey Passel, a demographer
with the Pew Hispanic Center who has studied the issue,
said that nationally, 80 to 85 percent of all Mexican
immigration since 1990 was undocumented, while among other
immigrant groups, a great majority had entered legally.
"Any place that's getting a lot of new immigration from
Mexico, virtually all of it is undocumented," Mr. Passel
said, "and that certainly includes New York."
Still, the city is home to only 1 percent of Mexicans in
the United States - compared with 54 percent of the
nation's Dominican-born immigrants and 45 percent of its
Bangladeshis, who are the city's fastest-growing group. Too
few to count in 1980, Bangladeshis surged to 17th place
from 42nd in the 1990's, mainly through diversity visas
issued by lottery. They now place 10th in the number of
births, with Pakistanis right behind them. One reason is
that nearly 80 percent of Bangladeshi households are
married-couple families, as are more than 6 in 10 Indian,
Chinese, and Pakistani homes, compared with only 31 percent
of native-born New Yorkers' households.
At a time when a Congressional push for crackdowns on
illegal immigrants is converging with backlogs in legal
immigration, the report stresses the economic benefits that
sheer numbers of newcomers brought the city in recent
decades, replacing residents who died or moved out, filling
housing vacancies, revitalizing small businesses, and now
accounting for 43 percent of the city's work force. High
rates of migration to other states are still offset only by
a combination of foreign immigration and births increased
by immigrant fertility, the demographers said.
"If we didn't have immigration, I don't know where we'd
be," said Joseph Salvo, director of the department's
population division and co-author of the report with Arun
Peter Lobo. "Immigrant flows have mitigated catastrophic
population losses in the 1970's, stabilized the city's
population in the 1980's, and helped the city reach a new
population peak of over 8 million in 2000."
In the new world limned by the report, ethnicity and race
are moving categories. More than a third of the city's
black population is now foreign-born, the demographers
said, with Afro-Caribbeans, who represent 21 percent of the
city's immigrants, tending to replace African-Americans
moving outside the city and to southern states, and the
African-born population more than doubling to 92,400, or
more than 3 percent of the foreign born.
Though Europeans increased in numbers through a surge of
refugees and the use of diversity visas, available to
people with low rates of recent immigration, like Poland,
they declined to 19 percent of the city's foreign-born
population from 24 percent. Had the countries of the former
Soviet Union been counted together, as in earlier reports,
immigrants born there would have been the city's fourth
largest group, with 164,000 residents. Instead, Russia
placed 10th, with 81,408, with Ukraine, Belarus and others
lower on the list.
Nearly a third of city immigrants are from Latin America.
Yet they seem as much divided as united by their Hispanic
origins, with Mexicans joining the Chinese in Sunset Park,
Ecuadoreans in Jackson Heights beside Bangladeshis, and
Salvadorans and Guatemalans showing up in Far Rockaway. In
that seaside neighborhood, demographers also discovered
Russians, Ukrainians, Haitians, Israelis, Nigerians and
Jamaicans after Mayor Michael R. Bloomberg, noticing its
unusually high numbers of non-English speakers on a map of
literacy needs recently, asked them, "What's going on down
there?"
In his 1997 book "A Far Rockaway of the Heart," the
Bronx-born poet Lawrence Ferlinghetti might have provided
an answer:
Everything changes and nothing changes
Centuries end
and all goes on
as if nothing ever
ends...
And the fever of savage city life
still grips the streets
But I still hear singing...
A
century ago, when immigrants from Southern and Eastern
Europe poured through Ellis Island, the foreign-born made
up more than 40 percent of the city's population - 80
percent when their American-born children were counted,
too. But the city's total population was then only 4.7
million. At 36 percent of today's 8 million New Yorkers -
up from a low of 18 percent in 1970 - the size of today's
foreign-born population is a record, and taken together,
foreign-born residents and their offspring account for more
than 55 percent of the city's population. More than 43
percent of the foreign-born arrived after 1990, and 80
percent after 1980.
The same dynamic that New York experienced then is now
under way in the 31 counties of the metropolitan region,
the report said, especially in Hudson, Passaic, Union,
Middlesex, Bergen and Essex in New Jersey and Westchester
in New York, which all count the foreign-born as more than
one-fifth of their populations.
Increasingly, some immigrant groups, like Jamaicans and
Haitians, are bypassing the city and settling directly in
adjacent counties, drawn to housing vacated by aging
European immigrants of earlier migrations and their
children.
"New York City is as much a process as a place," the report
said of these crosscurrents.
What Mr. Salvo called the report's "wall-to-wall
statistics" conveyed a strikingly mixed bag of
socioeconomic factors, with some large groups, like
Dominicans and Mexicans, far below the city's median
education and earnings, and others, like Filipinos and
Indians, far above it. In many groups, high rates of
homeownership coexist with high rates of overcrowding -
42.2 percent of Chinese households are owner-occupied, for
example, and 34.2 percent are overcrowded, compared with
citywide rates of 30.3 and 14.6 percent respectively.
Just over one in four foreign-born Dominicans has completed
high school, and only 30 percent speak English very well.
Nearly a third are in poverty, compared with a citywide
rate of 21 percent, and 18.6 percent of households are on
public assistance, compared with 7.5 percent for all
residents.
Though Mexicans had the city's lowest median earnings
($16,737 for women, $21,284 for men) and lowest levels of
education (slightly more than a third graduated from high
school), they managed to bring their household incomes to
85 percent of the city median of $37,700, by having
multiple workers in overcrowded households.
That was a strategy used even by highly educated
foreign-born groups like the city's 49,600 Filipinos, at
the other end of the spectrum. Median female earning among
Filipinos was $51,000, and median household income $70,500,
both the highest of any immigrant group. Though there are
only 60 Filipino men to every 100 Filipino women, the
Filipino poverty rate is only 5.3 percent, a fourth the
citywide rate of 21 percent; only 2 percent receive public
assistance.
"There is no typical New York immigrant," Mr. Salvo said.
The report assembles an intricate mosaic of facts to
support that assertion, from the highest rates of
homeownership (Italians, 64 percent) to the most skewed sex
ratio (161 Pakistani men to every 100 Pakistani women). Its
combination of maps and tables pinpoint the whereabouts of
the top 40 immigrant groups, from the 90,336 Dominicans in
Washington Heights, to the five French immigrants settled
in the Great Kills Zip code on Staten Island.
"The level of complexity and diversity is beyond anything
we've had in our history," Mr. Salvo said. "We've evolved
into a city that's just an unprecedented mix. And for the
most part all these people get along - it's a testament to
the power of the city."
that's what makes new yorkquote:
Ja, maar jullie ervaringen zijn makkelijker.quote:Op zondag 23 januari 2005 23:04 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
staat me wel iets van bij dat je een rondleiding kon krijgen door NYSE. Anders moet je ff googlen
dat kon/kan hier in Amsterdam ook hoor. ligt nu misschien nog wat gevoelig maar ach.. trekt wel bij.quote:Kvind het zo cool dat daar allemaal verschillende etnische groepen bijelkaar kunnen wonen zonder dat er al te veel problemen zijn. Ook al spreken ze allemaal een andere taal
studententarief gewoon met je studentenpas?quote:Op maandag 24 januari 2005 10:17 schreef komrad het volgende:
[..]
er is wel een wachtrij, maar ja aangezien ze daar 10 loketten hebbne gaat het nogal snel. BTW het zijn daar adviesprijzen en persoonlijk betaalde ik altijd gewoon het studententarief, maar je kan ook gewoon 1 dollar geven en dan is het ook goed
Ik gaf voor drie personen 10 euro ofzo, ze keken niet echt blij dat weet ik nog wel. Ze roddelde zo over ons terwijl die me de kaartjes gaf. Zal vast wel iets zien geweest als sloeber Nederlanders ofzoquote:Op maandag 24 januari 2005 18:36 schreef komrad het volgende:
@dizzie, kan met je studentenpas maar daar maakt het dus niet uit. Adviespries is iets van 18 dollar of zo maar ja JE MAG DUS GEVEN WAT JE WIL GEVEN, 10 dollar, 1000 dollar, 1 dollar
maar ik was net student af toen ik er naartoe ging dus ik vond het studententarief wel voldoende.
ff een echte aanrader, museum wize, j moet echt naar het MET gaan en ook het MOMA moet fantastisch zijn
Met de NYP hoef je je in ieder geval niet te generen als je een kaartje koopt.quote:Op maandag 24 januari 2005 21:07 schreef Wytze het volgende:
[..]
Ik gaf voor drie personen 10 euro ofzo, ze keken niet echt blij dat weet ik nog wel. Ze roddelde zo over ons terwijl die me de kaartjes gaf. Zal vast wel iets zien geweest als sloeber Nederlanders ofzo
Ok gok rond Augustus? Redelijk warm, vreselijk bewolktquote:Op woensdag 26 januari 2005 00:10 schreef Jeroenus het volgende:
Ik kan duidelijk zien dat wij in dezelfde periode in NY waren gezien het niet al te beste weer.
quote:Op dinsdag 25 januari 2005 19:58 schreef komrad het volgende:
lekker he foto's kijken, ga je ook nog wat op het forum knallen???
Ja, 11-18 aug.quote:Op woensdag 26 januari 2005 08:41 schreef Wytze het volgende:
[..]
Ok gok rond Augustus? Redelijk warm, vreselijk bewolktLeuke foto's btw
je kan ze er ook zo op knallen, maar dat is niet echt fijn want dan duurt het resizen zo lang, als je ze gewoon een stuk kleiner maakt gaat het al veel sneller.quote:Op woensdag 26 januari 2005 11:54 schreef mindwar het volgende:
[..]dat zeker...
alleen nog geen tijd gehad ze te resizen enzo
hehe ja, van 10 tot 21 augustus om precies te zijnquote:Op woensdag 26 januari 2005 00:10 schreef Jeroenus het volgende:
Ik kan duidelijk zien dat wij in dezelfde periode in NY waren gezien het niet al te beste weer.
Iddquote:Op woensdag 26 januari 2005 13:58 schreef komrad het volgende:
Vet een foto van een original shabby stukje amerika
New York moet ook nix van Bush hebben volgens mij. Ik trouwens ook nietquote:Op donderdag 27 januari 2005 17:16 schreef jakkeluchtgitaar het volgende:
dat laatste heb ik aan de lijve mogen ondervinden, de dag dat wij vertrokken was Bush in NY met monsterfile's tot gevolg. Eén kerel in ons busje naar de luchthaven heeft z'n vlucht gemist met de hulp van G.W. Bush Jr.
oeoe goede vraagquote:Op donderdag 27 januari 2005 17:32 schreef The.PhantoM het volgende:
kheb trouwens een vraagje over de green card lottery. Stel dat je die zou winnen, moet je dan binnen een bepaalde tijd naar de states verhuizen of blijft je green card altijd geldig?
LOLquote:Op donderdag 27 januari 2005 15:34 schreef The.PhantoM het volgende:
You know you're a New Yorker when
1. the "shortest time span known to man" is the time between the light turns green and the guy behind you honks his horn.![]()
![]()
2.when the most frequently used part of your car is the horn.
3. You haven't cooked a meal since helping mom last Thanksgiving with the turkey.
4. When you read an article about Amnesty International protesting Al Qaeda prisoners being kept in 8' X 6' cages, and you think to yourself...What? That's huge!
5. you cringe at hearing people pronounce Houston St. like the city in Texas
6. you get upset that a cabbie is obeying all the rules of the road
7. you cross the street anywhere but in the corners, yelling at the cars for not respecting the fact.
8. Nothing is north or south, it's uptown or downtown.
9. The presidential visit is a major traffic jam, not an honor.
Nee je moet dan binnen 4 maanden als ik het goed heb immigreren...quote:Op donderdag 27 januari 2005 17:32 schreef The.PhantoM het volgende:
kheb trouwens een vraagje over de green card lottery. Stel dat je die zou winnen, moet je dan binnen een bepaalde tijd naar de states verhuizen of blijft je green card altijd geldig?
ah thnx! Ja dat is dan wel jammer natuurlijk. Voor mij heeft het nu dus nog geen zin om me in te schrijven. Kmoet nog beginnen met studeren, en in de states kan je dat gewoon niet betalen uit je eigen pocket. Of zou je met een green card wel studifinaciering kunnen krijgen voor university in amerika? US geeft alleen maar beurzen aan hun eigen inwoners, dus ik weet niet of je daar dan ondervalt als je een green card hebt gewonnen. Maarja ook al zou ik een beurs krijgen, dan moet ik nog een apartement betalen, verzekering etc... En dat is ook niet te doen voor een student lijkt mij..quote:Op donderdag 27 januari 2005 20:27 schreef twistednerve het volgende:
[..]
Nee je moet dan binnen 4 maanden als ik het goed heb immigreren...
Ik heb er zelf ook eens op een blauwe maandag naar gekeken, als je idd zelf mag weten wanneer je gaat. Zou misschien wel graag willen als ik mijn studie tijdperk heb afgerond, dan is elk jaar dat je mee kan doen is natuurlijk een extra kans. Echter was dit niet mogelijk, als je heb gewonnen krijg je in augustus bericht en voor het einde van het jaar moet je daar dan zitten...
Ik kan me vergissen in het aantal maanden, maar het is iig niet levenslang geldig...
Hold upquote:Op donderdag 27 januari 2005 23:03 schreef komrad het volgende:
Tijd voor meer foto's, iemand??
wat is dat verizon gebouw naast de bk bridge trouwens afschuwlijk lelijkquote:Op donderdag 27 januari 2005 23:18 schreef Jeroenus het volgende:
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
En een filmpje op Times Square, gelieve een kwartslag te draaien
http://home.kabelfoon.nl/~verleun/100_0362.MOV
Tegen de juiste prijs kan alles, kost je alleen wel fucking knaken. Reken maar op 8 dollar per krant alleen al voor het opsturen. + Krant + Service kosten.quote:Op vrijdag 28 januari 2005 11:00 schreef Jeroenus het volgende:
Kun je je eigenlijk op de New York Times abonneren, de papierversie dus. Dat je hem bijvoorbeeld 2 dagen later in je brievenbus hebt?
Ik had een Lonely Planet gekocht en daar stonden allemaal van die wandeltochten door NYC in. Deze zijn absoluut aan te bevelenquote:Op donderdag 27 januari 2005 08:35 schreef Wytze het volgende:
[..]
IddJammer dat ik die buurten niet heb bezocht had me nog mooi geleken ook
Nog meer fotos?
vette pics!!quote:Op vrijdag 28 januari 2005 15:13 schreef twistednerve het volgende:
[..]
Ik had een Lonely Planet gekocht en daar stonden allemaal van die wandeltochten door NYC in. Deze zijn absoluut aan te bevelen
Maar bij deze nog wat extra foto´s
pic's
That's rightquote:Op vrijdag 28 januari 2005 16:09 schreef komrad het volgende:
Leuke foto's van alle stadsdelen, ik heb er ook al weer zin in, maar ja in heb al geregeld met jeroen US dat ik bij hem mag crashen als hij daar iets heeft![]()
Op het moment nog niet, heb ze al wel een deel geupload maar nog geen overzicht pagina gemaakt, ik hoop in de aankomende vakantie hier iets aan te gaan doenquote:Op vrijdag 28 januari 2005 15:42 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
vette pics!!Is weer is wat anders dan al die bekende plaatsen in nyc.
*me heeft vanacht gedroomd over nycen vanochted the day after tomorrow gekeken
* Nouja, vanochtend, ben om half 12 me bed uitgerold en toen maar in me badjas de film gaan kijken
Heerlijk zo'n dagje vrij
Alleen is het dan wel weer jammer dat midden in de film een postbode moet aanbellen en ik met me duffe kop open moet doen
![]()
heb je btw geen site waar al je foto's op staan?
op skyscrapercity forum zag ik ook dat je deze pic had gevonden:quote:Op zaterdag 29 januari 2005 11:58 schreef Dennisskyscrapers het volgende:
De laatste fotos van mijn NY trip
Als je dan ff die post edit en die 30 imageshack meldingen weghaalt!quote:kut imageshacks doet raar
ik herken Dow Jones, of niet?quote:Op zaterdag 29 januari 2005 12:38 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
op skyscrapercity forum zag ik ook dat je deze pic had gevonden:
[afbeelding]
van waar is ie genomen?
www.hostels.comquote:Op zaterdag 29 januari 2005 21:02 schreef aatje88 het volgende:
Ik ga over twee weken een weekje naar NY, maar ik zoek eigenlijk een goedkoop hostel, wat wel een beetje betrouwbaar is, heeft iemand nog tips?
als al 10x vermeld: chelsea international hostelquote:Op zaterdag 29 januari 2005 21:02 schreef aatje88 het volgende:
Ik ga over twee weken een weekje naar NY, maar ik zoek eigenlijk een goedkoop hostel, wat wel een beetje betrouwbaar is, heeft iemand nog tips?
hehe, dat zou niet goed zijnquote:Op zaterdag 29 januari 2005 11:43 schreef Jeroenus het volgende:
Je bedoelt toch niet de aankomende zomervakantie?
Die is inderdaad wel heel erg fraai, ook met een mooi toestel genomen. Die zonnegloed boven die gebouwen is alleen al super rustgevend als ik naar de foto kijkquote:Op zaterdag 29 januari 2005 12:38 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
op skyscrapercity forum zag ik ook dat je deze pic had gevonden:
[afbeelding]
van waar is ie genomen?
Ik zie de Conde Nast building en de Paramount building, dus deze fotos is genomen vanuit de Marriot Marquis, je hebt een groot restaurant bovenquote:Op zaterdag 29 januari 2005 12:38 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
op skyscrapercity forum zag ik ook dat je deze pic had gevonden:
[afbeelding]
van waar is ie genomen?
De reden dat ik misschien alleen wil gaan is omdat de rest van mijn vrienden andere plannen hebben... een paar gaan rondtrekken in Frankrijk, iets dat mij absoluut niet trekt. Een ander gaat dit jaar niet op vakantie en de rest van mijn vrienden heeft er het geld niet voor of hebben andere plannen. Een vriend van me wil misschien wel mee maar weet dat niet zeker.quote:Op zondag 30 januari 2005 21:34 schreef Dizzee het volgende:
Het lijkt me leuker met z'n 2en te gaan. (scheelt ook in centjes) Maar in mn eentje zou ik me er ook prima kunnen vermaken denk ik.
Ik ken iemand die vorig jaar geweest alleen geweest, puur omdat niemand om financiele redenen niet mee wou/kon.
Waarom, jij wilt alleen gaan?
Nog nietquote:Op zondag 30 januari 2005 22:53 schreef Takemenow het volgende:
[offtopic]
Jeroenus, ga jij in New York wonen?!?! Vanwege je sig...???
[/offtopic]
Ik was voor de vlucht 600 kwijt omdat ik redelijk laat boekte. Voor het verblijf was ik iets van 500 kwijt (7 nachten).quote:Op zondag 30 januari 2005 22:58 schreef Dizzee het volgende:
He lijkt een beetje op mijn situatie. Ben vorig jaar ook in Amerika geweest (oa California) alleen nog niet naar NY. Zit er aan te denken om dit jaar tegaan.
Jeroen hoeveel was jij ongeveer kwijt? Hotel/hostel & Vlucht?
True... maar in de US verdien je ook een stukkie meer dan hier in NL, ik zou zelfs ruim 75% meer kunnen verdienen als ik nu verdien!quote:Op maandag 31 januari 2005 23:48 schreef matthijst het volgende:
Mwah, 111 m2 voor ¤1120,-
Als dat ook nog exclusief GWL etc. is mag je aardig verdienen
Vaak is het gewoon zo dat als iedereen meer geld heeft dat de prijzen ook gewoon meestijgen (iig gedeeltelijk)quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:14 schreef Takemenow het volgende:
[..]
True... maar in de US verdien je ook een stukkie meer dan hier in NL, ik zou zelfs ruim de 75% meer kunnen verdienen als ik nu verdien!
Als je voor lange tijd in NY wil verblijven in manhattan niet echt aan te raden financieel.quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:22 schreef Jeroenus het volgende:
Ik had laatst weer is lopen kijken voor iets op Manhattan, maar dan kwam ik niet onder de 4000 dollar per maand.
Heb je joboffers uit de VS?quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:14 schreef Takemenow het volgende:
[..]
True... maar in de US verdien je ook een stukkie meer dan hier in NL, ik zou zelfs ruim 75% meer kunnen verdienen dan ik nu verdien!
Uhm, ja, ik moet maar is een tweede stalkronde gaan inzetten. Ik heb gewoon maar direct gesolliciteerd op een baantje bij New York Presbyterian Hospital, het ziekenhuis van Cornell en Columbia University. Het vervelende is dat je ze niet rechtstreeks kan benaderen met een brief en CV. Er zijn nergens emailadressen te vinden voor job opportunities, alleen maar voor patienten en dergelijke. Ik heb wel gemaild met een adres van Columbia, maar dat is alleen maar voor vragen over het solliciteren. Ook kan ik niet altijd online applyen omdat die invulschema's niet ingesteld zijn op niet VS burgers.quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:26 schreef komrad het volgende:
[..]
Als je voor lange tijd in NY wil verblijven in manhattan niet echt aan te raden financieel.
BTW hoe zijn de vorderingen voor de zomer?
Hoe zit het nou eigenlijk met jou Jeroenus? Jij gaat in NYC wonen?! Vertel daar eens wat over?quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:38 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Uhm, ja, ik moet maar is een tweede stalkronde gaan inzetten. Ik heb gewoon maar direct gesolliciteerd op een baantje bij New York Presbyterian Hospital, het ziekenhuis van Cornell en Columbia University. Het vervelende is dat je ze niet rechtstreeks kan benaderen met een brief en CV. Er zijn nergens emailadressen te vinden voor job opportunities, alleen maar voor patienten en dergelijke. Ik heb wel gemaild met een adres van Columbia, maar dat is alleen maar voor vragen over het solliciteren. Ook kan ik niet altijd online applyen omdat die invulschema's niet ingesteld zijn op niet VS burgers.
Haha, nee nog niet. Dit is een voorbarige ondertitelquote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:41 schreef Takemenow het volgende:
[..]
Hoe zit het nou eigenlijk met jou Jeroenus? Jij gaat in NYC wonen?! Vertel daar eens wat over?
Tjah, de VN, daar heb ik even gekeken. Nu ik weer kijk zie je vooral 'officer' baantjes en daar moet je weer minstens een bachelor degree hebben oid. Dat zie je op zich redelijk vaak. Daarentegen kan ik gewoon ook een brief naar ze sturen, ze zijn tenslotte een non-profit organisatie en misschien staan ze wel wat opener tegenover buitenlandse studenten. Bij portiers is meestal werkervaring nodig.quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:41 schreef komrad het volgende:
minder, kan je niet via de ambassade iets proberen te regelen. Of bij de VN, daar ene paar maanden portier spelen of zo? Probeer anders eens grote nederlandse bedrijven die in NY zitten, bv ING
als je er 3 maanden kan zitten, maakt het je dan uit of ze het stage of werken noemen? Het gaat erom dat je het voor elkaar moet zien te krijgen dat ze voorzien in je levensonderhoud daar. Ik zou gewoon eens de algemene P&O afdeling bellen en vragen of er mogelijkheden zijn.quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:48 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Tjah, de VN, daar heb ik even gekeken. Nu ik weer kijk zie je vooral 'officer' baantjes en daar moet je weer minstens een bachelor degree hebben oid. Dat zie je op zich redelijk vaak. Daarentegen kan ik gewoon ook een brief naar ze sturen, ze zijn tenslotte een non-profit organisatie en misschien staan ze wel wat opener tegenover buitenlandse studenten. Bij portiers is meestal werkervaring nodig.
Zou je dan ING in Nederland moeten benaderen of in NY? Bovendien vraag ik mij af of zo'n bedrijf niet meer iets is voor een stage?
Ik kan niet drie maanden, dat is de reden waarom ik niet via het Placement Program van CCUSA kan. Ik kan maar 9 weken, als het echt nodig is kan ik er wel 10 van maken. Wat betreft het levensonderhoud, daar wil ik ook wel in tegemoet komen. Als ik aan het eind quitte speel of misschien een paar honder euro verlies maak, dan vind ik het al prima. Het gaat mij om de ervaring en de toevoeging voor me CV. (contacten voor de toekomst zijn ook mooi meegenomen)quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:50 schreef komrad het volgende:
[..]
als je er 3 maanden kan zitten, maakt het je dan uit of ze het stage of werken noemen? Het gaat erom dat je het voor elkaar moet zien te krijgen dat ze voorzien in je levensonderhoud daar. Ik zou gewoon eens de algemene P&O afdeling bellen en vragen of er mogelijkheden zijn.
Ok, thnx. Ik heb een mailtje naar de UN gestuurd. Even kijken bij Shell.quote:Op dinsdag 1 februari 2005 10:01 schreef komrad het volgende:
shell?
ik roep ook maar iets he, koninklijke olie zal toch wel in NY zitten. heb je de NYSE al gechecked?quote:Op dinsdag 1 februari 2005 10:12 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Ok, thnx. Ik heb een mailtje naar de UN gestuurd. Even kijken bij Shell.
Of Shell daar genoteerd is of werken bij NYSE?quote:Op dinsdag 1 februari 2005 10:18 schreef komrad het volgende:
[..]
ik roep ook maar iets he, koninklijke olie zal toch wel in NY zitten. heb je de NYSE al gechecked?
omdat ik voor shell de verkeerde studierichting gedaan heb. Zit wel te kijken of ik niet een jaartje in het buitenland kan werken, ga mss wel kijken voor schotland. In Amerika kan je niet zomaar werken duurt veel te langquote:Op dinsdag 1 februari 2005 10:24 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Of Shell daar genoteerd is of werken bij NYSE?
Volgens mij regel je zoiets veel makkelijker als je bijvoorbeeld 3e jaars bent of al afgestudeerd bent. Waarom probeer jij niet zoiets te regelen, komrad?
Ik vroeg in hoeverre het mogelijk is om in NY te werken en ik stuurde mijn Engelse brief + resume mee om de situatie uit te leggen. Ik heb veel aan dit antwoord, ach ze reageren in ieder geval snelquote:Voor VS kunt u op www.ing.nl een landkeuze aangeven. U kunt ook direct
kijken op www.ing.com.
Veel succes met uw sollicitatie.
daar kan je idd veel meequote:Op dinsdag 1 februari 2005 10:44 schreef Jeroenus het volgende:
Wel snel reactie van ING.
[..]
Ik vroeg in hoeverre het mogelijk is om in NY te werken en ik stuurde mijn Engelse brief + resume mee om de situatie uit te leggen. Ik heb veel aan dit antwoord, ach ze reageren in ieder geval snel
quote:In Shell we often work in challenging environments and have to strive to achieve our objectives. Please describe your most outstanding non-academic achievement highlighting your approach to any significant difficulties faced in meeting your objective(s).*
voor new yorkse begrippen valt het best mee. Op manhattan betaal je voor een 37 m2 apartment het zelfde bedrag. Dat is 38 dollar per m2 per maand op manhattan. Voor zo'n loft buiten manhattan ongeveer 12.5 dollar per. m2 per maand. En in een 111 m2 apartement ga je echt niet in je eentje wonen. Gezellig met een stuk of, weet ik veel hoeveel manquote:Op maandag 31 januari 2005 23:48 schreef matthijst het volgende:
Mwah, 111 m2 voor ¤1120,-
Als dat ook nog exclusief GWL etc. is mag je aardig verdienen
Zeker bij die eerste heb ik geen flauw idee wat ik moet invullen.quote:Due to the complexity of the business we pursue around the world, critical thinking and analytical skills are essential. To help us evaluate these skills, please analyse fully the main issues associated with responsible use of water and how you would handle the challenges that you see on a global basis. (Please use your own analysis of the challenges and some of the broader implications. We do not expect you to research this area)
The energy business provides a dynamic working environment and our ability to initiate change is key to ensuring that we retain our competitive edge. Please describe the most innovative change that you have initiated and what you did to implement this change.*
kheb ff gegoogled maar je vindt niet echt snel iets over lofts in nyc. Craiglist is een van de bekendste sites waar ze van alles verkopen, maar bij veel advertenties van apartementen en lofts zitten geen plaatjes. Kheb wel wat leuks gevonden:quote:Op dinsdag 1 februari 2005 11:16 schreef Jeroenus het volgende:
Heb je nog meer appartementen/lofts gevonden, PhantoM?
Btw, die vragen bij ShellIk wil stage lopen, niet gelijk bestuursvoorzitter worden.
[..]
Zeker bij die eerste heb ik geen flauw idee wat ik moet invullen.
Ik heb hem al verstuurd maar ik heb er ook zoiets in gezet. (CSR) Corporate Social Responsibility en dat er schoner geproduceerd dient te worden om vervuiling tegen te gaan.quote:Op dinsdag 1 februari 2005 11:57 schreef komrad het volgende:
@ JeroenUS leuke vragen. Dat water issue moet je gewoon stellen dat er feitelijk tekort aan water onstaat en dat vervuiling een groot probleem is. De oplosing is tweeledig, ten eerste moet er effectiever met water omgegaan worden (wat ook een taak van shell is) ten tweede zal er iets aan de voorraad zuiver water gedaan moeten worden. Dit kan door het vervuilde water te zuiveren cq zorgen dat water minder vervuild worden en door zout water om te zetten in bruikbaar water. In dit 2e zou shell als bedrijf ook een rol kunnen spelen.
Als je hier even op doorborduurd enzo moet dat wel goedkopen.
Loft@NYC zie ik wel zitten, maar ja nog geen werk
Idd, lekker chillen op het dakterrasquote:Op dinsdag 1 februari 2005 11:53 schreef Jeroenus het volgende:
Jezus wat groot. Dit lijkt me echt vet. Renoveren, wat muren er in zetten. Als het dan helemaal af is dan heb je zo'n voldaan gevoel van: We hebben dit helemaal zelf gemaakt en dit is je eigen condo.
Dak terras
Ik heb net even gekeken maar in mijn richting hebben ze geen vacatures. Jammer maar het is niet anders. Straks nog even kijken of ze geen PHD plaatsen hebbenquote:Op dinsdag 1 februari 2005 12:02 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Ik heb hem al verstuurd maar ik heb er ook zoiets in gezet. (CSR) Corporate Social Responsibility en dat er schoner geproduceerd dient te worden om vervuiling tegen te gaan.
Heb je al is gekeken op Columbia. Ze betalen daar eigenlijk best wel goed. Stel je vindt een baan van 50.000 dollar per jaar, dan kan je misschien op de campus een jaar gaan wonen. Dat kost volgens mij 9.100 dollar. Nog ff visa en dergelijke regelen en je maakt in principe geen verleis.
checkt bankrekening, mmmmhmmmm gaat niet lukkenquote:Op dinsdag 1 februari 2005 12:12 schreef Jeroenus het volgende:
Interessant: INTRODUCING A TRUE MANHATTAN-STYLE LOFT IN WILLIAMSBURG.
UNLIKE MOST NEW YORK CITY LOFTS, IT FEATURES A FULLY-LEGAL RESIDENTIAL LEASE—YOU ARE ABLE TO BUILD IT OUT ANY WAY YOU DESIRE.
Je moet wel 3x 5500 dollar gelijk al overmaken
Ik zag laatst dat het in USA normaal aan het worden is dat je eerst "stage" loopt bij een bedrijf, om vervolgens pas in dienst te gaan, ook als je allang afgestudeerd bent, waarom weet ik niet...quote:Op dinsdag 1 februari 2005 09:48 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Tjah, de VN, daar heb ik even gekeken. Nu ik weer kijk zie je vooral 'officer' baantjes en daar moet je weer minstens een bachelor degree hebben oid. Dat zie je op zich redelijk vaak. Daarentegen kan ik gewoon ook een brief naar ze sturen, ze zijn tenslotte een non-profit organisatie en misschien staan ze wel wat opener tegenover buitenlandse studenten. Bij portiers is meestal werkervaring nodig.
Zou je dan ING in Nederland moeten benaderen of in NY? Bovendien vraag ik mij af of zo'n bedrijf niet meer iets is voor een stage?
waarschijnlijk omdat dat goedkoper voor ze is. Hoe ze werknemers uit moeten persen weten ze daar welquote:Op dinsdag 1 februari 2005 12:16 schreef mechatronics het volgende:
[..]
Ik zag laatst dat het in USA normaal aan het worden is dat je eerst "stage" loopt bij een bedrijf, om vervolgens pas in dienst te gaan, ook als je allang afgestudeerd bent, waarom weet ik niet...
Daarom hebben zie in die ene loft ook double reinforced deuren gezet. Niet om de politie buiten te houden maar de gangsta'squote:Op dinsdag 1 februari 2005 12:10 schreef Jeroenus het volgende:
Is dat crimineel, Williamsburg?
quote:Achja, Nederland is veel crimineler dan NY, Nederland is één grote achterbuurt
Welk eiland? Roosevelt Island waar de queensboro bridge overheen gaat? :http://www.mta.nyc.ny.us/nyct/maps/manbus.pdfquote:Dat eiland dat voor Manhattan ligt, daar gaan ze ook allemaal woningen plaatsen volgens mij. Waar eerst zo'n gevangenis ofzo zat. Misschien dat daar iets staat.
Net vergeleek ik het centrum, de plek waar alles gebeurd in beide steden. Als je de bronx er bij pakt, dan kun je ook over de Bijlmer beginnen, waarschijnlijk nog tig andere buurten. Het punt is dat de bronx niet een bezienswaardigheid is die als eerste bij je opkomt als je aan NY denkt. Dat zijn de Wallen en de Coffeeshops wel voor internationale toeristen (deze dingen liggen in het centrum, op loopafstand van de Dam). Daar zou ik als stad niet trots op kunnen zijn. Als ik een NY zou zijn, dan zou ik wel trots zijn op 'mijn stadje' (lees: met name het centrum, Manhattan, als bezienswaardigheid zijnde).quote:Op woensdag 2 februari 2005 15:36 schreef komrad het volgende:
Jeroenus, zoek een fijne wijk in de bronx uit of zo, wat ik wil zeggen is dat amsterdam een reputatie heeft maar dat NY ook zo zijn rosse buurt zal hebben zoals elke grote stad
Verklaar al die toertisten, en die komen heus niet allemaal om te blowenquote:Amsterdam stelt als bezienswaardigheid niks voor
1 woord: van Goghquote:New Yorkse bezienswaardigheden zijn meer prestige en getuigen van grootsheid en schoonheid
Sinds Giuliani de hoeren van 42nd heeft weggeschopt niet meer nee, al loopt er aardig wat tuig rond op 8th ave.quote:over drugs: Zo'n imago heeft New York niet.
Oh, en een paar posts eerder vergelijk je nog alle 10 miljoen inwonersquote:Net vergeleek ik het centrum, de plek waar alles gebeurd in beide steden.
Greyhound raad ik iedereen af. Oke het is goedkoop, alleen mijn ervaring is dat het er erg onveilig is. Was dan niet in NY maar in LA. Er zat gasten in die net uit de bak kwamen. Bus werd zelfs aangehouden en de persoon voor me meegenomen. Ja je maakt wat mee tijdens zo'n reis.quote:Op woensdag 2 februari 2005 14:25 schreef Jeroenus het volgende:
Die bussen (Greyhound/Amtrack) zijn ook niet zo veilig heb ik wel is gelezen.
Niet Amsterdam, kutstad, met New York gaan vergelijken wat betreft het aantal dagen dat je nodig hebt om de stad te bezoeken. Er wonen tien keer zoveel mensen.
nee, want anders komt dit topic alleen maar vol te staan met onzinnige vragen van passerby's zoals: heeft iemand ervaring met dit hostel? Hoe moet ik vanaf het vliegveld naar manhattan komen? Hoeveel kost het om met de metro te gaan? Allemaal dingen die gewoon in de OP of vorige topics te vinden zijn.quote:Op woensdag 2 februari 2005 12:29 schreef somegirl het volgende:
later lijkt dit topic meer op hoe kan ik werken / wonen in new york, is hier niet een ander topic voor?
hoe denk jij dan dat we al in deeltje 11 zitten? We hebben heus niet 10 topics vol zitten lullen met hoe je het best van jfk naar manhattan komt.quote:Op woensdag 2 februari 2005 18:17 schreef matthijst het volgende:
Het heet natuurlijk wel "Travel" en niet "Emigratie"
Oh, dan heb ik denk ik 11 andere NY topics gevolgd, want het ging vooral over reizen naar, totdat er een heel stuk over werken/summercamps etc. en vervolgens emigreren / tijdelijk gaan wonen kwamquote:hoe denk jij dan dat we al in deeltje 11 zitten? We hebben heus niet 10 topics vol zitten lullen met hoe je het best van jfk naar manhattan komt.
quote:Op woensdag 2 februari 2005 15:14 schreef Jeroenus het volgende:
Amsterdam stelt als bezienswaardigheid niks voor. Amsterdamse 'bezienswaardigheden' zijn opgebouwd uit verloedering in de zin van de Wallen en Coffeeshops. Dat is waar men aan denkt bij Amsterdam. New Yorkse bezienswaardigheden zijn meer prestige en getuigen van grootsheid en schoonheid.
quote:Op woensdag 2 februari 2005 18:40 schreef matthijst het volgende:
Oh, dan heb ik denk ik 11 andere NY topics gevolgd
Geen idee, zie de vorige 10 topics denk ik. Ging meer in op de vraag van "somegirl" of dit topic niet teveel over appartementen huren en andere zaken, ipv. over reizen ging... Zou best kunnen dat ie dan een paar weken droog staat...quote:Maar waar zouden we het dan nog meer over kunnen hebben zonder dat dit topic weken doodvalt?
ik kan me een stukje van max and the city herinneren waar niemand amsterdam kan aanwijzen...quote:Op woensdag 2 februari 2005 18:44 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
Idd, al weten de meeste buitenlanders niet waar nederland ligt, iedereen kan amsterdam aanwijzen. De hoeren en coffeeshops zijn Amsterdams grootste attractie. Ondanks dat is amsterdam toch de mooiste stad van NL denk ik (op Arnhem na dan
). Maar echt veel bijzonders is er niet echt te zien volgens mij, de grachten dan, maar daar ben je snel op uitgekeken. Maar ik ben er niet echt vaak geweest. Vaker op schiphol dan amsterdam
Khad natuurlijk liever allemaal skyscrapers in amsterdam gezien, maar dat kan jammer genoeg niet.
En NYC vergelijken met amsterdam? Dat is natuurlijk uit den bozemompelt iets over appels met peren vergelijken
Je haalt de woorden uit mn mondquote:Op woensdag 2 februari 2005 16:51 schreef matthijst het volgende:
>>knipperdeknip<<
Over drugs: ik weet niet hoe vaak ze jou hebben aangesproken op Times Square, of je drugs wilde kopen? Is mij toch wel een paar keer gebeurd daar....
Dat trots op NY is leuk voor na 9/11. Toen Letterman nog op tv was hier was het regelmatig raak met een top 10 over de zooi in New York....
Ik vind het een fantastische stad om rond te sjokken, maar je kunt wat mij betreft ook overdrijven...
Al denken een hoop mensen, volgens iemand die ik ken in New Jersey, die een lerarenopleiding doet, ook op deze manier...quote:Op woensdag 2 februari 2005 19:10 schreef berc het volgende:
[..]
ik kan me een stukje van max and the city herinneren waar niemand amsterdam kan aanwijzen...
en das ook niet zo gek want amsterdam is voor hollandse begrippen wel aardig qua bezienswaardigheden. Je kan het niet vergelijken met parijs, berlijn, madrid, rome en al heeeeeeeeeeeeeeeeelemaaaaaaaaaaaaaaaal niet met nyc (denk ik dan)
alhoewel de chinezen amsterdam om 1 of andere reden toch wel heel interessant vinden :S
en arnhem blijft idd de mooiste stad van Nederland![]()
uhu uhu,quote:Op woensdag 2 februari 2005 19:16 schreef mechatronics het volgende:
[..]
Al denken een hoop mensen, volgens iemand die ik ken in New Jersey, die een lerarenopleiding doet, ook op deze manier...
Frankrijk? Das toch de hoofdstad van Parijs?
Duitsland? dat lag toch ergens bij China?
etc etc. De Aardrijkskunde is gewoon niet belangrijk daar, ze denken dat ze daar aan zich eigen genoeg hebben, live with it, sommige willen gewoon niet over de grens kijken, sommigen wel.
Manhattan aan de Maas...quote:Op woensdag 2 februari 2005 18:44 schreef The.PhantoM het volgende:
Ondanks dat is amsterdam toch de mooiste stad van NL denk ik (op Arnhem na dan).
Ze hebben ook aan hun eigen genoeg blijkbaar. Anders zou het niet uitgegroeid zijn tot het machtigste land. Ze hebben bijna alles daar in hun 50 staten. Behalve olie danquote:Op woensdag 2 februari 2005 19:16 schreef mechatronics het volgende:
[..]
ze denken dat ze daar aan zich eigen genoeg hebben,
In Texas is wel degelijk olie te vindenquote:Op woensdag 2 februari 2005 20:37 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
Ze hebben ook aan hun eigen genoeg blijkbaar. Anders zou het niet uitgegroeid zijn tot het machtigste land. Ze hebben bijna alles daar in hun 50 staten. Behalve olie dan![]()
Face it, we ain't the greatest (niet qua mensen, maar dominatie). Alhoewel veel europeanen dat wel beginnen te denken.
quote:Op woensdag 2 februari 2005 16:51 schreef matthijst het volgende:
vaag verhaal Jeroenus...
Wou je zeggen dat iedereen van 18-75 daar heen gaat en daar aan denkt bij Amsterdam. Ik vraag me ook af in hoeverre de naam Anne Frank over de wereld rijkt.quote:Verklaar al die toertisten, en die komen heus niet allemaal om te blowen
Anne Frankhuis, Rembrandt,
Geen oude koeien uit de sloot halen, we hebben over hoe de stad er nu uitziet en hoe het imago nu is. Bovendien, ik weet niet waar jij geweest bent op 8th ave, maar ik heb niets gezien. Ik van 6th ave beide kanten meerdere keren volledig uitgewandeld en niks tegengekomen. Alleen misschien wat bouwvalligere huisjes.quote:Sinds Giuliani de hoeren van 42nd heeft weggeschopt niet meer nee, al loopt er aardig wat tuig rond op 8th ave.
Zegt degene die begon met het vergelijken van NY met A'dam.quote:Oh, en een paar posts eerder vergelijk je nog alle 10 miljoen inwoners
Creatief vergelijken!
Is het onderhand niet een mythe aan het worden, dat hele Harlem, over hoe crimineel het wel niet is. Wie zei laatst dat Clinton inmiddels zijn kantoor daar had geopend.quote:Harlem lijkt me overigens ook vaakgenoemd als je aan NY denkt; toch ook niet bepaald een lekker deeltje waar je 's avonds even gaat wandelen.
Nou, werkelijk waar, misschien trek jij onheil aan, maar dit heb ik ook niet gezien. Ik heb overigens NERGENS hangjongeren gezien. Nergens hielden mensen zich op. En aangesproken worden al helemaal niet. Eén keer ja, toen ik ff in Bryant Park zat, kwam er een man (denk zwerver) een soort krantje verkopen. Het geld was voor een kinderstichting. (daar ging het krantje ook over). Hele vriendelijke man, niet zo'n crack/heroine kop zoals die opdringerige kutzwervers hier in Utrecht. Ging nog het boekje voor me halen met het programma met daarin de optredens (o.a. Black Eyes Peas traden op in het park)quote:Over drugs: ik weet niet hoe vaak ze jou hebben aangesproken op Times Square, of je drugs wilde kopen? Is mij toch wel een paar keer gebeurd daar....
quote:Ik vind het een fantastische stad om rond te sjokken, maar je kunt wat mij betreft ook overdrijven...
Jonge jonge, ik ben absoluut geen voorstander van Bush, maar als hij herkozen wordt, houdt dat niet in dat er 295 miljoen domme mensen in het land wonen. Het was een close call en als de groepen die van huis uit democraten waren, naar de stembus waren gegaan dan had Kerry misschien nipt gewonnen. Het moet eerder iets zijn dat de helft van de stemgerechtigden die stemmen, niet helemaal snugger zijn. Alhoewel een aantal mensen gewoon hun eigen portemonnee (grote) willen beschermen.quote:Op woensdag 2 februari 2005 21:28 schreef matthijst het volgende:
Naja, ik vind Europeanen doorgaans intelligenter overkomen dan Amerikanen; de gemiddelde Europeaan hou je niet zoet met praatjes als: "Irakezen en terroristen zijn jaloers op onze vrijheid"![]()
Als Bush herkozen kan worden is er iets niet goed met je land lijkt me![]()
Maar ja, da's mijn mening. Ik heb het niet op dat dominante gedoe; laat mij lekker op het vliegtuig stappen zonder een halve strip-search vooraf en bemoei je met je eigen zaken. Overigens valt nog te bezien hoe die dominantie van Amerika zich de komende jaren zal ontwikkelen: de dollar is dalende, China "komt eraan" en de Euro doet het aardig tegenwoordig![]()
Dat "wij" toevallig NY kunnen aanwijzen op een kaart is aardig, maar kom aan met een bende andere steden en dan valt het ook stil.
Trouwens: was het niet bij de vakantieman waar ze wekelijks aan mensen vroegen of ze even konden aanwijzen op welke plek ze zich op dat moment op vakantie bevonden? Waren er een hoop die geen ide hadden![]()
Al die binnenlandse financiele problemen komen volledig op het conto van Bush. Hij helpt die economie naar de klote. Verschil van dag en nacht met Clinton, wat een veel sympathiekere man was die meer verzoenend dan oorlogszuchtig optrad.quote:Op woensdag 2 februari 2005 21:35 schreef twistednerve het volgende:
[..]
Het hoofdgebouw van de VN bezoeken vond ik trouwens ook wel leuk om te doen, zal eens kijken of ik nog wat foto's heb... meer mensen die dit hebben gedaan? Vooral die hoofdzaal waar Koffi Anan altijd spreekt, was wel tof om een keer in het echt te zien![]()
Van 34th naar 50th. De junks zaten bij de Burger King daar.quote:ik weet niet waar jij geweest bent op 8th ave, maar ik heb niets gezien....Ik van 6th ave beide kanten meerdere keren volledig uitgewandeld en niks tegengekomen.
Ja, ga jij 's avonds maar fijn een blokje om dan.quote:Is het onderhand niet een mythe aan het worden, dat hele Harlem, over hoe crimineel het wel niet is. Wie zei laatst dat Clinton inmiddels zijn kantoor daar had geopend.
Ik trek geen onheil aan, heb er in 4 vakanties nog nooit wat bijzonders meegemaakt. Ik geef alleen aan dat ook in jouw heilige NY "rare" dingen voorkomen. Overigens gold schijnbaar hetzelfde voor Mechatronics, aangezien die het herkenbaar vondquote:Nou, werkelijk waar, misschien trek jij onheil aan, maar dit heb ik ook niet gezien.
quote:Nep NY'r
Ik bedoelde dat ik van 6th ave (redelijk centraal in Manhattan) helemaal de VN kant ben uitgelopen en de kant van de Intrepid. Ik wil daarmee zeggen dat ik meerdere keren te voet naar de 'zijkanten' van Manhattan ben gelopen. Dus ook langs 8th ave/42nd street.quote:Van 34th naar 50th. De junks zaten bij de Burger King daar.
Overigens:
1. Wat heeft 6th Ave met 8th Ave te maken? Da's net zoiets als zeggen: ik heb nog nooit hoeren gezien in Amsterdam en ik heb het Damrak twee keer afgelopen![]()
Waar staat dat ik zeg dat je liegt? Serieus, waar? Ik zeg niet dat het niet gebeurd is. Ik zeg alleen dat ik het niet gezien heb omdat dat toeval is, denk ik.quote:2. Grappig dat je denkt dat ik het loop te verzinnenAls je mij niet gelooft, hier, quote: The Times Square of today makes one reminisce fondly about the prostitutes, junkies... that used to populate the area. The junkies and prostitutes were only pushed farther downtown, towards Madison Square Garden. Those too sleazy to gain admittance to the Port Authority Bus Terminal (which is no small feat) can be found along 8th Avenue between Port Authority and Madison Square Garden.
Ga ik zeker is een keer doen. Héél misschien als ik ooit wat op Columbia weet te regelen, dan ga ik dat een keer doen. Het ligt tenslotte in Harlem.quote:Ja, ga jij 's avonds maar fijn een blokje om dan.
Nou, ik denk dat het dan toeval is bij mij. Ik mag dan blijkbaar van geluk spreken. Overigens heb ik me geen moment onveilig gevoeld daar. Misschien is het maar net wat je gewend bent. Ik kom geregeld op Hoog Catherijne en dat gaat het precies zoals de laatste dagen in het nieuws is.quote:Ik trek geen onheil aan, heb er in 4 vakanties nog nooit wat bijzonders meegemaakt. Ik geef alleen aan dat ook in jouw heilige NY "rare" dingen voorkomen. Overigens gold schijnbaar hetzelfde voor Mechatronics, aangezien die het herkenbaar vond![]()
Er stond een smilie achter he ->quote:
Yep, daarom ga ik er steeds weer heen![]()
* Jeroenus agreesquote:Op woensdag 2 februari 2005 22:41 schreef komrad het volgende:
Kom op zeg let's keep it kind in here. We vinden allemaal NY geweldig
En een middelvinger ervoorquote:Er stond een smilie achter he
Was meer om aan te geven dat ook daar gewoon de junks ala Amsterdam etc. vrolijk rondsjokken...quote:Ik mag dan blijkbaar van geluk spreken. Overigens heb ik me geen moment onveilig gevoeld daar.
Yep.quote:Kom op zeg let's keep it kind in here. We vinden allemaal NY geweldig
Inderdaad waren die andere zalen wat minder, maar de hoofdzaal was alles waardquote:Op woensdag 2 februari 2005 22:22 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Al die binnenlandse financiele problemen komen volledig op het conto van Bush. Hij helpt die economie naar de klote. Verschil van dag en nacht met Clinton, wat een veel sympathiekere man was die meer verzoenend dan oorlogszuchtig optrad.
Ontopic
VN Tour heb ik ook gedaan. Die onbekendere zalen waren wat minder, maar die hoofdzaal was inderdaad het leukst om te zien. Ook de informatie die zo'n tourguide verteld is altijd wel interessant.
De man op de 3 uur cruise rond Manhattan spant absoluut de kroon wat betreft tourguide, onzettend leuk gebracht, interessant en informatief.![]()
Niet zo negatiefquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:04 schreef matthijst het volgende:
En een middelvinger ervoor
[..]
Was meer om aan te geven dat ook daar gewoon de junks ala Amsterdam etc. vrolijk rondsjokken...
Voel me ook niet onveilig, op twee keer een minder vrolijk gevoel na (maar niks gebeurd):
4 jaar terug in Harlem op Malcolm X Blvd & MLK Blvd met splinternieuw Sony DV cameraatje staan filmen terwijl er verder weinig toeristen rondliepen maar wel wat dronkelappen.
En een keer in de metro naar de Bronx Zoo, dat je op het laatst als enige blanke in de metro zit en er 6 van die negeractivisten doorheen komen sjouwen
quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:11 schreef twistednerve het volgende:
Overigens misschien ander leuk detail is dat de familie Bush ook oorspronkelijk een Nederlandse familie is.
Eén van zijn voorvaderen was zelfs een van de founding fathers die de USA hebben opgericht![]()
Is dat duur, zo'n Comedy Show bijwonen?quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:24 schreef mechatronics het volgende:
Ik had zoiets in de Comedy Factory @ 42nd
Where are you from aan n aantal, eerst n hoop blabla daar en daar, vervolgens 2 met west coast daar en daar.
Dus hij zo aan mij vragen, and you?
Ik zo, : west coast, Europe
die gast, wtf?
ik, netherlands
Hij zo: ah, en rent iedereen met n hoer in der linkerhand, en n Heineken met joint in de rechterhand naakt, maar toch op klompen over straat?
ik:!!
Volgende
Zelfde activisten die je ook weleens in midtown Manhattan ziet, inderdaad van die rechtenactivisten. Heb ik het niet zo op; mij te extreemquote:Niet zo negatief
Wat voor activisten, rechtenactivisten?
die vent vond zichzelf waarschijnlijk erg slim en denk dat nederland 3 plaatsen teltquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:20 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
De man van de Rockefeller tour, die ook interessant was, vroeg zo in het begin aan me:
-'Where are you from?'
-Holland
-'Oh, you are from Leiden?'
Hoe die man op Leiden kwam, dat weet ik ook niet
nee joh valt best mee 5 of 10 dollar moet wel lukkenquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:30 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Is dat duur, zo'n Comedy Show bijwonen?
Hé hé, het was een sympathieke gast. Leiden is nou niet echt de 3e plaats van Nederland. Hij zou eerder naast Amsterdam Rotterdam kunnen noemen (haven), oid.quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:33 schreef komrad het volgende:
[..]
die vent vond zichzelf waarschijnlijk erg slim en denk dat nederland 3 plaatsen telt
dat zal ik je zeggen. Ik ben sinds een tijdje nogal verslaafd aan een voetbalmanager genaamd Hattrick. Nu denk je daar heb je weer zo'n computernerd, maar ik heb normaal niets met spelletjes maar dit is echt superverslaven, er zijn dus ook al >500 000 mensen die dat spel spelen. zie ook www.hattrick.orgquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:39 schreef Jeroenus het volgende:
komrad, ik vraag mij al dagen af wat 'cup regelaar' is in je avatar?
Aha, ik meld me nog wel is een keer aan om ff te kijken. Het ziet er nu ff te uitgebreid uit.quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:42 schreef komrad het volgende:
[..]
dat zal ik je zeggen. Ik ben sinds een tijdje nogal verslaafd aan een voetbalmanager genaamd Hattrick. Nu denk je daar heb je weer zo'n computernerd, maar ik heb normaal niets met spelletjes maar dit is echt superverslaven, er zijn dus ook al >500 000 mensen die dat spel spelen. zie ook www.hattrick.org
Iig er is een groep gebruikers die ook FOk!ken en we spelen dus ook tegen elkaar en dat is dus een cup en die regel ik mede.
Het is echt een you love it or you hate it game. en nogmaals ik ben normaal echt anti computerspelletjes
mag ik een gokje wagen, hij heeft ooit iemand in zijn publiek gehad die uit leiden kwam en dat heeft hij onthoudenquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:37 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Hé hé, het was een sympathieke gast. Leiden is nou niet echt de 3e plaats van Nederland. Hij zou eerder naast Amsterdam Rotterdam kunnen noemen (haven), oid.
Als je bang bent verslaafd te raken moet ik je zeggen doe dat maar niet, hehequote:Op woensdag 2 februari 2005 23:47 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Aha, ik meld me nog wel is een keer aan om ff te kijken. Het ziet er nu ff te uitgebreid uit.
Waarom komt Larry King btw niet meer om 11:00 op CNN terwijl het wel altijd vermeld staat?
Hehe, dat ligt wel voor de hand ja, toch klonk het interessant toen.quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:47 schreef komrad het volgende:
[..]
mag ik een gokje wagen, hij heeft ooit iemand in zijn publiek gehad die uit leiden kwam en dat heeft hij onthouden
Larry King is een serieus programma en heeft af en toe interessante onderwerpen. Jay Leno, kwam dat op CNN? Conan O'brien ken ik wel van naam. Ik wil gewoon NBC, ESPN, CBS, HBO en maybe FOX op me tv.quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:49 schreef komrad het volgende:
[..]
Als je bang bent verslaafd te raken moet ik je zeggen doe dat maar niet, hehe
Ik weet niets van Larry king daar kijk ik nooit naar. Keek vroeger altijd Jay Leno maar dat komt niet meer op tv, iemand die Conan O'brien nog kent?
Het is wel zo dat de Fouding Fathers uit Leiden kwamen, maar dan moet hij wel heel goed hebben opgelet tijdens de geschiedenis lesquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:20 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
De man van de Rockefeller tour, die ook interessant was, vroeg zo in het begin aan me:
-'Where are you from?'
-Holland
-'Oh, you are from Leiden?'
Hoe die man op Leiden kwam, dat weet ik ook niet
Yupquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:50 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Hehe, dat ligt wel voor de hand ja, toch klonk het interessant toen.
Iemand ook dat Olympische Spelen-tribune gezien afgelopen zomer? Bij Rockefeller Center.
Je zou zeggen dat zoiets toch binnenkort mogelijk moet zijn met die digitale TV ala UPC Digital: laat ze de hele bende digitaliseren en met 18 uur vertraging hier uitzenden.quote:Ik wil gewoon NBC, ESPN, CBS, HBO en maybe FOX op me tv.
Veel van die zenders werken met HDTV, superscherp allemaal. Dus als ze dat via de digitale gaan uitzenden, dan moet ik dat maar is overwegen.quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:03 schreef matthijst het volgende:
[..]
Je zou zeggen dat zoiets toch binnenkort mogelijk moet zijn met die digitale TV ala UPC Digital: laat ze de hele bende digitaliseren en met 18 uur vertraging hier uitzenden.
Of streamen vanaf internet met vertraging
Je kunt ook gewoon de trein nemen, zo heb ook Washington en Boston vanuit NYC bezocht. We hebben een treinticket gekocht voor $99 waarmee we 3 dagen onbeperkt konden treinenquote:Op woensdag 2 februari 2005 12:29 schreef somegirl het volgende:
Ik ga deze zondag voor 12 dagen naar NY!!! erg erg veel zin in. Goeie tips hier ook in het begin, later lijkt dit topic meer op hoe kan ik werken / wonen in new york, is hier niet een ander topic voor?
Anyway, ik heb geboekt in het West side YMCA, voor een paar daagjes om te kijken of het wat is. Iemand ervaringen met dit hostel? Verder proberen we nog een bezoekje te brengen aan Washington, Boston en de Niagara waterfalls. meer mensen die dit hebben gedaan?
Ik heb een kennis in Boston maar is de stad op zich het bezoeken waard?quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:08 schreef twistednerve het volgende:
[..]
Je kunt ook gewoon de trein nemen, zo heb ook Washington en Boston vanuit NYC bezocht. We hebben een treinticket gekocht voor $99 waarmee we 3 dagen onbeperkt konden treinen
Ik vond het zelf zeker een geslaagd transportmiddel, in verhouding niet duur en het is gewoon super relaxed
Je moet alleen wel vroeg vertrekken en dan met name Boston aangezien dat een uur of 5 treinen is.
Als je bouwkundige bent iig wel, ze hebben daar het grootste infrastructurele project ter wereld, bijgenaamd: The Big Dig (Dick)quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:10 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Ik heb een kennis in Boston maar is de stad op zich het bezoeken waard?
Oeh, wat houdt dat in?quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:12 schreef komrad het volgende:
[..]
Als je bouwkundige bent iig wel, ze hebben daar het grootste infrastructurele project ter wereld, bijgenaamd: The Big Dig (Dick)
kheb het niet over de mensen. Weel amerikanen zullen onaardig zijn net zoals veel europeanen, maar ook veel aardige amerikanen en europeanen. Maar Amerika domineert met haar bedrijven natuurlijk. Nike, cola, pepsi, microsoft, apple etc... Maar idd, europa begint sterker te worden net zoals china en japan.quote:Op woensdag 2 februari 2005 21:28 schreef matthijst het volgende:
Naja, ik vind Europeanen doorgaans intelligenter overkomen dan Amerikanen; de gemiddelde Europeaan hou je niet zoet met praatjes als: "Irakezen en terroristen zijn jaloers op onze vrijheid"![]()
Als Bush herkozen kan worden is er iets niet goed met je land lijkt me![]()
Maar ja, da's mijn mening. Ik heb het niet op dat dominante gedoe; laat mij lekker op het vliegtuig stappen zonder een halve strip-search vooraf en bemoei je met je eigen zaken. Overigens valt nog te bezien hoe die dominantie van Amerika zich de komende jaren zal ontwikkelen: de dollar is dalende, China "komt eraan" en de Euro doet het aardig tegenwoordig![]()
Dat "wij" toevallig NY kunnen aanwijzen op een kaart is aardig, maar kom aan met een bende andere steden en dan valt het ook stil.
Trouwens: was het niet bij de vakantieman waar ze wekelijks aan mensen vroegen of ze even konden aanwijzen op welke plek ze zich op dat moment op vakantie bevonden? Waren er een hoop die geen ide hadden![]()
moet je maar even googlen, is supergrote ondertunneling van het cetrumquote:
Ja Amerika is niet bij Bush begonnen. Tot daar ging het nog goed maar nu is het alleen zo dat Bush het heeft verneukt, en nu moeten ze het idd hebben van andere landen.quote:Op woensdag 2 februari 2005 21:35 schreef twistednerve het volgende:
[..]
In Texas is wel degelijk olie te vindenQua patriotisme lijk je net een Amerikaan, zonder buitenland had de VS niet eens meer bestaan als je er al vanuit gaat dat de immense staatsschuld voor meer dan de helft door Aziatische Centrale banken wordt gefinancieerd.
Het is op zich wel een mooie stad, grote parken, maar wel een echte college/studenten stad. Na een paar uur had ik eigenlijk wel weer gezien.quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:10 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Ik heb een kennis in Boston maar is de stad op zich het bezoeken waard?
*steekt vinger op*quote:Op woensdag 2 februari 2005 21:46 schreef Jeroenus het volgende:
Wie zei laatst dat Clinton inmiddels zijn kantoor daar had geopend.
* The.PhantoM is met jeroenus eensquote:Al die binnenlandse financiele problemen komen volledig op het conto van Bush. Hij helpt die economie naar de klote. Verschil van dag en nacht met Clinton, wat een veel sympathiekere man was die meer verzoenend dan oorlogszuchtig optrad.
Ja, Harvard en Boston University. Ik had graag het bijpassende IQ van 200 willen hebben om op Harvard te studerenquote:Op donderdag 3 februari 2005 00:17 schreef twistednerve het volgende:
[..]
Het is op zich wel een mooie stad, grote parken, maar wel een echte college/studenten stad. Na een paar uur had ik eigenlijk wel weer gezien.
Heb helaas de kabel van mn fototoestel niet mee genomen anders had ik je wel wat foto's kunnen laten zien. Maar die vrouw van de toerist information vond het helemaal geweldig omdat de stad zo mooi en schoon is in tegenstelling tot veel andere steden die vaak smerig en lelijk zijn zei ze.
Het is wel leuk om een keer geweest te zijn, maar langer dan 1 dag hoef je er niet te zijn..
die 3 uur toer moet je idd 1x gedaan hebben. Wij hadden ook een gast die echt super leuk alles vertelde. Hij zwaaide altijd naar de mayor als hij met de boot langs zijn huis waardequote:Op woensdag 2 februari 2005 23:11 schreef twistednerve het volgende:
[..]
Inderdaad waren die andere zalen wat minder, maar de hoofdzaal was alles waard
Die tourguide is inderdaad geweldig, boottocht zelf duurde trouwens op een gegeven moment wel erg lang, vooral als hij als het ware weer terugvaart na de bocht, maar ik zou hem zo vlot nog een keer doen![]()
Om even terug te komen op de topografie- en geschiedenis kennis van de Amerikanen, er wordt zelfs in de tourguide op die boot verteld dat de Nederlanders niet alleen New York hebben gesticht, maar daarmee ook de grootste natie ter wereld, dus ze zijn zich wel degelijk bewust![]()
Ook was het wel grappig toen ik een Ipod mini bij J&R kocht, dat die eigenaar/bedrijfsleider (weet niet wat hij precies was, maar hij werd aangesproken met "boss") aan ons vroeg waar we vandaan kwamen helemaal enthousiast werd toen we hem vertelden dat we uit Nederland kwamen![]()
Vol trots vertelde hij dat oorspronkelijk NYC door de Nederlanders was opgericht als New Amsterdam en hoe stom het wel niet was geweest om hen te ruilen tegen Suriname, maar volgens hem waren de New Yorkers ons niet vergeten, vandaar dat het stadhuis ook nog steeds de naam New Amsterdam ook draagt
Overigens misschien ander leuk detail is dat de familie Bush ook oorspronkelijk een Nederlandse familie is.
Eén van zijn voorvaderen was zelfs een van de founding fathers die de USA hebben opgericht![]()
rechtenactivistenquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:31 schreef matthijst het volgende:
[..]
Zelfde activisten die je ook weleens in midtown Manhattan ziet, inderdaad van die rechtenactivisten. Heb ik het niet zo op; mij te extreem![]()
zo voelen donkere mensen zich nou altijdquote:Op de hoek van de straat voel ik me prima, maar als enige blanke (nou ja, 2 dus) is het minder kan ik je vertellen...
ja conan o'brien, met triumph the insulting dogquote:Op woensdag 2 februari 2005 23:49 schreef komrad het volgende:
[..]
Als je bang bent verslaafd te raken moet ik je zeggen doe dat maar niet, hehe
Ik weet niets van Larry king daar kijk ik nooit naar. Keek vroeger altijd Jay Leno maar dat komt niet meer op tv, iemand die Conan O'brien nog kent?
Hoe kom je aan die programma's dan? conan o'brien komt volgens mij op NBC, maar dat heb ik natuurlijk weer niet. Die amerikaanse standup comedians zijn altijd wel lache bij de comedy factoryquote:Larry King is een serieus programma en heeft af en toe interessante onderwerpen. Jay Leno, kwam dat op CNN? Conan O'brien ken ik wel van naam. Ik wil gewoon NBC, ESPN, CBS, HBO en maybe FOX op me tv.
Niet naar de 39482e reality soap te kijken hier in NL.
Hehe, was wat kort door de bocht inderdaadquote:Dus je kan natuurlijk wel gelijk zeggen dat alle amerikanen dom zijn omdat ze op bush hebben gestemd, maar ik denk dat je het beter per staat kan bekijken. Het lijkt me prima te doen in een progressieve staat waarin de bijbel niet als wet wordt gezien, maar ik zou het nooit uit kunnen houden ergens in de bible belt.
Ik zei geen "bah" en ik heb niks tegen donkere mensen maar in die situatie voelde het ietwat onprettig. Ter info: ik ben niet het type dat hier bang is om door Hoog Caherijne te lopen, of de Schiphollijn te nemen omdat er toevallig allochtonen lopen, maar in een metro door Harlem & de Bronx kan je niet echt ergens heen als d'r stront ad knikker isquote:zo voelen donkere mensen zich nou altijd Bah als enige tussen al die blanke mensen
schoolsysteem in de states is volgens mij best wel laag allemaal. Volgens mij denken ze naar op harvard dat ze de slimste zijn, maar volgens mij kan iemand van een uni hier in NL perfect meedraaien op harvard. Maar dat weet ik natuurlijk niet zeker. Mijn ma heeft op highschool allemaal straight A's gehaald zonder echt veel te doen, maar dat was wel al een hele tijd geleden. Maar volgens mij staat het amerikaanse schoolsysteem nog steeds niet ecth hoog op de lijst qua niveau.quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:23 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Ja, Harvard en Boston University. Ik had graag het bijpassende IQ van 200 willen hebben om op Harvard te studeren
sarcastisch bedoelt, vandaar ook dequote:Ik zei geen "bah" en ik heb niks tegen donkere mensen maar in die situatie voelde het ietwat onprettig. Ter info: ik ben niet het type dat hier bang is om door Hoog Caherijne te lopen, of de Schiphollijn te nemen omdat er toevallig allochtonen lopen, maar in een metro door Harlem & de Bronx kan je niet echt ergens heen als d'r stront ad knikker is
Ik dacht 12 dollar of minder, was wel n goede, niet zown halfbakken uurtje bij Raymond is laat (die doet het wel goed hoor, maar niet lang) maar die show duurde wel n paar uur. was wel cool.quote:Op woensdag 2 februari 2005 23:30 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
Is dat duur, zo'n Comedy Show bijwonen?
mja , ligt er precies aan welke universiteit hoor, sommige redt je idd al als je een beetje goed kan honkballen, maar er zijn ook zat dingen zoals CalTech, MIT e.d. die echt wel hoog van niveau zijn. Maar daarover moet je hier niet wezen, maar een ander topic.quote:laag schoolniveau
Dat zijn de grootste zenders in de VS, je hebt ook nog ABC en nog wat zenders. ESPN is hét sportkanaal, FOX zendt ook MLB/NFL uit. HBO heeft geweldige series. CBS heeft ook goede series (o.a. CSI) en NBC heeft Jay Leno en Letterman ofzo.quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:44 schreef The.PhantoM het volgende:
Hoe kom je aan die programma's dan? conan o'brien komt volgens mij op NBC, maar dat heb ik natuurlijk weer niet. Die amerikaanse standup comedians zijn altijd wel lache bij de comedy factory, daar wil ik graag wat meer van zien, maar dat komt volgens mij vooral op de amerikaanse zenders.
200 is niet echt serieus bedoeld. Maar high school zijn ook niet van een extreem niveau omdat iedereen een beetje door elkaar zit. Harvard is jaar in jaar uit de beste en meest prestigeuze universiteit ter wereld. Zulke universiteiten hebben natuurlijk wel een groter percentage buitenlanders. Maar ik denk niet dat jij met een gemiddelde van een 7 zomaar wordt toegelaten.quote:Op donderdag 3 februari 2005 00:57 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
schoolsysteem in de states is volgens mij best wel laag allemaal. Volgens mij denken ze naar op harvard dat ze de slimste zijn, maar volgens mij kan iemand van een uni hier in NL perfect meedraaien op harvard. Maar dat weet ik natuurlijk niet zeker. Mijn ma heeft op highschool allemaal straight A's gehaald zonder echt veel te doen, maar dat was wel al een hele tijd geleden. Maar volgens mij staat het amerikaanse schoolsysteem nog steeds niet ecth hoog op de lijst qua niveau.
En dan nog, als je een IQ hebt van 200, hoe wil je dan op harvard komen? Je krijgt geen beurs, en ik denk dat je het ook niet zelf kan lappen![]()
even 1 correctie, harvard business school is niet de beste, er is nog 1 betere die ook in de USA zit, kan ff niet op de naam komen. Ging als ik het goed heb over een MBA studiequote:Op donderdag 3 februari 2005 09:37 schreef Jeroenus het volgende:
[..]
200 is niet echt serieus bedoeld. Maar high school zijn ook niet van een extreem niveau omdat iedereen een beetje door elkaar zit. Harvard is jaar in jaar uit de beste en meest prestigeuze universiteit ter wereld. Zulke universiteiten hebben natuurlijk wel een groter percentage buitenlanders. Maar ik denk niet dat jij met een gemiddelde van een 7 zomaar wordt toegelaten.
Als jij in Nederland cum laude afstudeerd dat kun je wel een beurs (Talentenprogramma/VSB fonds) krijgen.
Amsterdam -> Comedy Cafe komen ze regelmatig, best lache.quote:Die amerikaanse standup comedians zijn altijd wel lache bij de comedy factory
Ja ok, maar ik bedoelde overall zeg maar. MIT of Chicago zal weer het beste technische gedeelte hebben. Columbia hoord weer bij de beste medische. Wat betreft succes/salaris na het halen van een eMBA, staat Columbia 2e en Harvard ergens lager. Het verschilt dus.quote:Op donderdag 3 februari 2005 09:48 schreef komrad het volgende:
[..]
even 1 correctie, harvard business school is niet de beste, er is nog 1 betere die ook in de USA zit, kan ff niet op de naam komen. Ging als ik het goed heb over een MBA studie
Okquote:Op donderdag 3 februari 2005 09:51 schreef mechatronics het volgende:
Yale?
En nu ophouden over dat schoolsysteem, de beste school bestaat niet, duur etc is ook niet zo vanwege scholarships e.d. en gaarne, alstublieft! er zijn hier al tig topics geweest over scholen in de US,
ik denk haast nog meer dan scholen in NL
Als je daar zo graag over wil praten, maak er n topic over, maar dit heeft absoluut niks met TRV te maken.
quote:
Neem 21 dollar cash mee, en koop op het vliegveld daar (nog voordat je met de lift naar beneden gaat heb je rechts 30 van die metro-card apparatussen, een week-kaart voor $21,-quote:Op donderdag 3 februari 2005 10:17 schreef Copycat het volgende:Nog 6 nachtjes slapen
![]()
Loop ik wel net Jeroenus mis...
Vlieg trouwens ook op JFK, maar denk dat ik de pendelbus (a $20) naar Manhattan neem.
je hebt 5 dollar meer nodig, om met de airtrain by howard beach station te komenquote:Op donderdag 3 februari 2005 10:28 schreef mechatronics het volgende:
[..]
Neem 21 dollar cash mee, en koop op het vliegveld daar (nog voordat je met de lift naar beneden gaat heb je rechts 30 van die metro-card apparatussen, een week-kaart voor $21,-
Altijd leuk, inderdaad!quote:Op donderdag 3 februari 2005 10:30 schreef matthijst het volgende:
Of neem de Paki-taxi; onverstaanbaar gebrabbel als begin van je vakantie
dat is hem ja, dat ding heeft een aantal milajrd $ gekost dus die is neit voor niets, het schijnt ook niet echt een succes te zijn, maar ja effectief ben je voor 5$ klaar want die metrokaart moet je toch hebbenquote:Op donderdag 3 februari 2005 10:35 schreef mechatronics het volgende:
Altijd gedacht dat die trein die rondgaat over JFK (die airtrain bedoel je toch?) gratis was
Ik heb daar nooit een kaartje voor gekocht,quote:Op donderdag 3 februari 2005 10:36 schreef komrad het volgende:
[..]
dat is hem ja, dat ding heeft een aantal milajrd $ gekost dus die is neit voor niets, het schijnt ook niet echt een succes te zijn, maar ja effectief ben je voor 5$ klaar want die metrokaart moet je toch hebben
Ik heb de airtrain alleen richting JFK gebruikt en daar waren gewoon van die metropoortjes die alleen open gingen als je een kaartje had. Mss hoef je van de andere kant af niet te betalenquote:Op donderdag 3 februari 2005 11:04 schreef mechatronics het volgende:
[..]
Ik heb daar nooit een kaartje voor gekocht,was ook zaterdag 23.59 toen ik daar aankwam maar toch, die trein zat toch vol, zonder dat ik het wist dus binnen enkele uren al illegaal bezig in NYC
!
volgens mij kan je dan beter een taxi nemen. D8 dat het van JFK naar manhattan $20 flatrate was met de taxi. Dat wordt je ook nog eens voor de deur afgezet.quote:Op donderdag 3 februari 2005 10:17 schreef Copycat het volgende:Nog 6 nachtjes slapen
![]()
Loop ik wel net Jeroenus mis...
Vlieg trouwens ook op JFK, maar denk dat ik de pendelbus (a $20) naar Manhattan neem.
ik dacht het niet. De prijzen zijn verhoogd, ik was in totaal van JFK naar locatie in manhattan, including tax tipp and toll, $55 kwijt kan ook iets meer of minder zijn maar niet veel. ga uit van 50-60 dollarquote:Op donderdag 3 februari 2005 12:59 schreef The.PhantoM het volgende:
[..]
volgens mij kan je dan beter een taxi nemen. D8 dat het van JFK naar manhattan $20 flatrate was met de taxi. Dat wordt je ook nog eens voor de deur afgezet.
( http://www.hudsonhotel.com/ )quote:Urban adventure, daredevil design, and true affordability meet in Hudson, the ultimate lifestyle hotel for the 21st century. Close to Central Park and the theater district, Hudson is a brilliant reflection of the boldness and diversity of the city – the quintessential New York hotel.
Philippe Starck's design includes chartreuse-lit escalators that sweep guests to a 40-foot high ivy-covered lobby, an enormous indoor/outdoor Private Park and a ceiling fresco by world-famous painter Francesco Clemente. Hudson is the next generation of Cheap Chic – stylish, democratic, affordable, young at heart and utterly cool.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |