abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 21 januari 2005 @ 11:16:38 #126
35279 Parabola
Sapere aude
pi_24665659
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 11:11 schreef drammers het volgende:

[..]

[..]
Dat is heel simpel. Alle studies tonen aan dat maatschappelijke cohesie bestaat bij. in buurten met veel sociaal verkeer. Dus als ik niet met zijn vrouw kan praten, leert zij geen Nederlands en leer ik haar niet kennen. Dan zal ik ook minder tolerant zijn bij problemen. Als ik verhuis maak ik altijd meteen kennis met de buren... Is dat gek?
[..]
Nee, maar ook voor niet-fundamenteel-islamitsiche NLers is dat al lang geen standaard gebruik meer. Zeker niet in de stad. Bovendien zie ik nog steeds niet waarom je gaat emigreren om die paar geradicaliseerde figuren.
Slaapt winter
en zomer
pi_24665685
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 11:07 schreef Tijger_m het volgende:

[..]

Puur gelul. Mischien eens een boek lezen over Martin Luther King, Kennedy en Lyndon Johnson voor het echte verhaal. Burgerrechten voor minderheden zijn tussen Korea en Vietnam (globaal) IN de VS afgedwongen en niet door militaire dienst maar door burgers die er genoeg van hadden dat ze als minderwaardig behandeld werden.
Zegt Birmingham, Alabama je mischien iets? Medgar Evers? Martin Luther King jr? de NAACP? Thurgood Marshall? de SCLC? Little Rock, Arkansas? Vermoedelijk niet.
Ik denk dat je het niet helemaal begrijpt. Ja de meeste begrippen zeggen me wel iets. En ja, men heeft er hard voor gevochten (zowel leger als maatschappelijk, politiek, etc.). En ja, deze onderdrukking was waanzin. Echter een groot gedeelte van het begrip van mensen, kwam nadat ze naast elkaar gedient hadden, terwijl de kogels om de oren vlogen. Schept een band hé. Is zeg niet dat dienstplicht de enige reden was van verkregen terechte burgerrechten.....Is trouwens ook behoorlijk Offtopic...
Imagination is the one weapon in the war against reality.
pi_24665742
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 11:16 schreef Parabola het volgende:

[..]

Nee, maar ook voor niet-fundamenteel-islamitsiche NLers is dat al lang geen standaard gebruik meer. Zeker niet in de stad. Bovendien zie ik nog steeds niet waarom je gaat emigreren om die paar geradicaliseerde figuren.
Ik ga niet emmigreren vanwege baarddragers. Ik doe dat omdat:
1) avontuur,
2) geweld en criminaliteit,
3) weer,
4) bevolkingsdichtheid,
5) bekrompenheid,
6) asocialiteit gemiddelde burger.
7) halfzachte mentaliteit hier,
Imagination is the one weapon in the war against reality.
pi_24666588
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 11:01 schreef Parabola het volgende:

[..]

Eitje, Turkije. Daarnaast zijn er nog wel een paar min-of-meer democratisch.
Fout, Turkije is een seculiere staat.
  vrijdag 21 januari 2005 @ 12:07:15 #130
111811 Risale-i_Nur
anti-Islam == extreem-rechts
pi_24666654
Vandaar dat het een ministerie van godsdienstzaken heeft.
  vrijdag 21 januari 2005 @ 12:27:12 #131
35279 Parabola
Sapere aude
pi_24667032
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 12:03 schreef Evil_Jur het volgende:

[..]

Fout, Turkije is een seculiere staat.
Wijsneus, seculiere staat en islamitisch land sluiten elkaar geenszins uit.
Slaapt winter
en zomer
  vrijdag 21 januari 2005 @ 12:29:57 #132
35279 Parabola
Sapere aude
pi_24667078
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 11:21 schreef drammers het volgende:

[..]

Ik ga niet emmigreren vanwege baarddragers. Ik doe dat omdat:
1) avontuur,
2) geweld en criminaliteit,
3) weer,
4) bevolkingsdichtheid,
5) bekrompenheid,
6) asocialiteit gemiddelde burger.
7) halfzachte mentaliteit hier,
Okay, mij best, ik liet me misleiden door de topictitel

Ben trouwens wel benieuwd welk land wel aan al jouw wensen tegemoet komt
Slaapt winter
en zomer
pi_24667769
tja, MOCHT er zo'n burgeroorlog uitbreken, dat zou ik uiteraard wel blijven en vechten, want dan gaat het niet om een of andere derdewereld land of een amerikaanse invasie die we 'supporten' of wat dan ook. Nee, dan gaat het om ons eigen land.

In mijn land maakt het niet uit waar je ouders vandaan komen, je bent voor mij nederlander als je:

1) De taal redelijk spreekt, en

2) Staat voor gelijkheid en vrijheid, die idealen waarin nederland NOG STEEDS uitblinkt boven welk ander land dan ook.

De extremisten in dit land, zowel aan de moslim als de niet-moslim kant willen dit tot een totilitair regime maken, uiteraard is het zo dat de sharia-staat erger zou zijn dan dat land dat extreme nederlands willen, maar dat neemt niet weg dat beide partijen de fundamenten van onze samenleven, vrijheid, proberen in te perken door verschijdene wegen.
pi_24668065
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 12:29 schreef Parabola het volgende:

[..]

Okay, mij best, ik liet me misleiden door de topictitel

Ben trouwens wel benieuwd welk land wel aan al jouw wensen tegemoet komt
Een aantal van mijn redenen hebben natuurlijk wel met onwelwillende naffers te maken natuurlijk, anders zou ik in de verkeerde topic zitten..
Veel van mijn punten/ redenen zijn gerelateerd aan welzijn en niet aan welvaart. Welvaart veroorzaakt/ versterkt in mijn optiek vaak problemen. Landen die goed zijn om te wonen zijn denk ik: Australië, Canada, Italië, Spanje en bepaalde landen Midden en Zuid Amerika. Maar het perfecte land bestaat niet, net zoals het juiste geloof niet bestaat of de perfecte rechtsstaat. Je kanhet wel benaderen natuurlijk. Misschien beter benchmarken?
Imagination is the one weapon in the war against reality.
  vrijdag 21 januari 2005 @ 15:09:08 #135
35279 Parabola
Sapere aude
pi_24669791
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 13:23 schreef drammers het volgende:
Landen die goed zijn om te wonen zijn denk ik: Australië, Canada, Italië, Spanje en bepaalde landen Midden en Zuid Amerika.
Ik heb ernsitige twijfels of je in die landen zult vinden wat je hier mist. En dat geldt in het algemeen voor alle landen en een heel groot deel van de mensen met een emigratiewens. Veel mensen met een emigratiewens hebben een erg rooskleurig beeld van een bepaald land, gebaseerd op tv-beelden of een vakantieverblijf. Daadwerkelijk in zo'n land wonen en werken is andere koek.

Daar komt bij dat mensen die uit negatieve overweging vertrekken de situatie in eigen land te zwaar inschatten. Vaak zijn dit toch, hoe lulig dat ook moge klinken, mensen met een lage tolerantiegrens en een op voorhand al wat negatieve instelling ('klagers'). Het is nog maar zeer de vraag of deze mensen ergens anders wel gelukkig worden. Er valt immers altijd wel wat te klagen.

Nederland is hoe dan ook een van de beste landen om te wonen. In onderzoeken naar levensgeluk scoren Nederlanders en Scandinaviërs steevast hoog. Dat hebben we te danken aan een combinatie van welvaart, vrijheid en een redelijk tot goed functionerende overheid.

Een wat? Jazeker, een goed functionerende overheid. Laat me als je in Spanje, Italië of bepaalde landen in Midden en Zuid Amerika woont nog maar eens weten hoe tevreden je bent over het functioneren van je overheid. Als je naar Canada of Australië gaat, ben ik erg benieuwd naar je oordeel over het voorzieningenniveau.
Slaapt winter
en zomer
pi_24670101
Wat is er mis met Drenthe? Of de Achterhoek? Zeeuws-Vlaanderen?

Te min?
pi_24670533
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 15:09 schreef Parabola het volgende:

[..]

Daadwerkelijk in zo'n land wonen en werken is andere koek.

Daar komt bij dat mensen die uit negatieve overweging vertrekken de situatie in eigen land te zwaar inschatten.

In onderzoeken naar levensgeluk scoren Nederlanders en Scandinaviërs steevast hoog. Dat hebben we te danken aan een combinatie van welvaart, vrijheid en een redelijk tot goed functionerende overheid.
In een dergelijk land wonen is zeker andere koek. Maar ik heb in andere landen gewoond (weliswaar tijdelijk, maar geen vakantie). Ik denk dus dat ik dat wel kan inschatten.

Een klager ben ik allerminst en de situatie in Nederland op de juiste wijze inschattenkan ik ook. zes inbraken en pogingen in 2 jaar is toch niet normaal. Mijn schoonzus is Marokkaans en zij moest haar (grote) gezin op 16jarige leeftijd ontvluchten om zich te kunnen ontplooien. Is toch ook niet normaal... Is een dochter......... Ook is het grappig om te zien hoe de mentaliteit nog doorschemert 18 jaar later.... Beledigen, grote mond, super materialistisch (zeker als het blinkt), opportunistisch en zeer egocentrisch...Ik kan je echte hele bizarre voorbeelden noemen en ik kan ook vertellen dat de familie er erg blij mee is.

Ook ben ik commercieel manager geweest bij eén van de grootste taxibedrijven in Nederland en daar zitten veel moslims. Ik weet dan ook aardig de verschillen in te schatten tussen bv. een Marokkaan, een Turk en een Iraniër. Noord Afrikanen zijn echt geen lekker volk. Iraniërs en Turken(behoorlijk verschillend) hebben een rijke gecultiveerde achtergrond en dat merk je... Dat was gerelateerd aan de topic.

De overheid werkt in Nederland idd redelijk goed. De stoplichten werken, het water uit de kraan is schoon en de straten zijn onderhouden, om maar wat te noemen. Ik heb echter liever dat de mensen normaal en respectvol met elkaar omgaan en een praatje maken bij de bakker, dan dat de stoplichten werken. M.a.w. een goed functionerende overheid is alleen van belang als je vertrouwd/ afhankelijk bent van die overheid. In Spanje en Italië (vooral Italië) is die afhankelijkheid van de overheid veel kleiner, want daar heb je de gemeente, straat, familie en vrienden die veel zaken oplossen.
Veiligheid is volgens mij één van de basisbehoeften (Maslow) van de mens, en die is er in Nederland voor heel weinig mensen. Want elke Nederlander krijgt regelmatig direct of indirect te maken met jatten, molest, of andere problemen. Dat is voor mij levensgeluk!
Imagination is the one weapon in the war against reality.
pi_24670612
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 15:27 schreef Barista het volgende:
Wat is er mis met Drenthe? Of de Achterhoek? Zeeuws-Vlaanderen?

Te min?
Zeker niet te min! Maar als westerling wordt je toch enigszins melaats behandeld. Ik denk ook dat veel problemen zich als een olievlek uitspreiden en op termijn ook daar zullen nestelen. Achterhoek heb ik al enkele voorbeelden van gezien. En dan hebben we het nog niet over werk gehad, want dat gaat ook wat lastiger daar.
Imagination is the one weapon in the war against reality.
pi_24670738
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 11:21 schreef drammers het volgende:

[..]

Ik ga niet emmigreren vanwege baarddragers. Ik doe dat omdat:
1) avontuur,
2) geweld en criminaliteit,
3) weer,
4) bevolkingsdichtheid,
5) bekrompenheid,
6) asocialiteit gemiddelde burger.

7) halfzachte mentaliteit hier,
Daar zijn baarddragers grotendeels verantwoordelijk voor.
  vrijdag 21 januari 2005 @ 16:09:42 #140
35279 Parabola
Sapere aude
pi_24670742
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 15:52 schreef drammers het volgende:

Ik heb echter liever dat de mensen normaal en respectvol met elkaar omgaan en een praatje maken bij de bakker, dan dat de stoplichten werken. M.a.w. een goed functionerende overheid is alleen van belang als je vertrouwd/ afhankelijk bent van die overheid. In Spanje en Italië (vooral Italië) is die afhankelijkheid van de overheid veel kleiner, want daar heb je de gemeente, straat, familie en vrienden die veel zaken oplossen.
Wat je beschrijft is het verschil tussen stad en platteland. In een Spaanse of Italiaanse stad zal je niet vinden wat je zoekt, op het platteland, ook in NL, ws wel. Het bezwaar dat je noemt tegen Drenthe, de Achterhoek en Zeeuws-Vlaanderen, zul je ook tegenkomen op het platteland in andere landen. Juist de sociale cohesie die je zo waardeert, zorgt in eerste instantie voor terughoudendheid tegenover nieuwelingen. Zowel in NL als in andere landen zul je na verloop van tijd geaccepteerd worden.
Slaapt winter
en zomer
pi_24671145
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 16:09 schreef Parabola het volgende:

[..]

Wat je beschrijft is het verschil tussen stad en platteland. In een Spaanse of Italiaanse stad zal je niet vinden wat je zoekt, op het platteland, ook in NL, ws wel. Het bezwaar dat je noemt tegen Drenthe, de Achterhoek en Zeeuws-Vlaanderen, zul je ook tegenkomen op het platteland in andere landen. Juist de sociale cohesie die je zo waardeert, zorgt in eerste instantie voor terughoudendheid tegenover nieuwelingen. Zowel in NL als in andere landen zul je na verloop van tijd geaccepteerd worden.
Platteland vs stad is zerker waar, maar verklaart niet alles! In Noord Europa zijn het namelijk individualistische maatschappijen terwijl in het zuiden (of middenAmerika) collectivistische maatschappijen. Dit is een heel groot verschil en verklaart denk ik meer dan voorgaand continuum. Stad heeft inderdaad hogere migratie. Maar in Bologna, Genua, Alicante en Barcelona vond ik toch meer sociale cohesie dan hier. In Italie hebben ze er zelfs een woord voor 'campanalismo' ofwel verbondenheid met roots en regio. Die vertrekken dus minder snel... Acceptatie komt altijd als je je best doet om je aan te passen.... En hier is het cirkeltje weer rond, of niet?
Imagination is the one weapon in the war against reality.
  vrijdag 21 januari 2005 @ 17:55:27 #143
61927 DaveM
uitgefokt
pi_24672426
Als het maar even kan ga ik weg uit dit land, ik word doodziek van het knuffelen van Marokkanen en Antillianen.

Het nieuwste dieptepunt is een gratis versiercursus van de gemeente Rotterdam speciaal voor Marokkanen. Walgelijk staaltje racisme, vast weer verzonnen door een op buitenlanders geilende PVDA- of GL-teef.

Dankzij zo'n cursus leren die lieverdjes hoe ze elke week ipv elke maand een nieuwe Nederlandse chick kunnen versieren. En dat ook nog op kosten van de belastingbetaler.
pi_24673265
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 17:55 schreef DaveM het volgende:
Als het maar even kan ga ik weg uit dit land, ik word doodziek van het knuffelen van Marokkanen en Antillianen.

Het nieuwste dieptepunt is een gratis versiercursus van de gemeente Rotterdam speciaal voor Marokkanen. Walgelijk staaltje racisme, vast weer verzonnen door een op buitenlanders geilende PVDA- of GL-teef.

Dankzij zo'n cursus leren die lieverdjes hoe ze elke week ipv elke maand een nieuwe Nederlandse chick kunnen versieren. En dat ook nog op kosten van de belastingbetaler.
Inderdaad ze mogen 'legitiem' volledig oefenen op niet-moslim meiden, maar als moslim-meiden iets doen, dan worden ze vermoord. We leven bijna in een achterlijk land.
pi_24673468
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 17:55 schreef DaveM het volgende:
Als het maar even kan ga ik weg uit dit land, ik word doodziek van het knuffelen van Marokkanen en Antillianen.

Het nieuwste dieptepunt is een gratis versiercursus van de gemeente Rotterdam speciaal voor Marokkanen. Walgelijk staaltje racisme, vast weer verzonnen door een op buitenlanders geilende PVDA- of GL-teef.

Dankzij zo'n cursus leren die lieverdjes hoe ze elke week ipv elke maand een nieuwe Nederlandse chick kunnen versieren. En dat ook nog op kosten van de belastingbetaler.
De laatste keer dat ik iets uit Rotterdam hoorde, had de LPF daar nog een meerderheid...

En de post daarboven: als je zo vrij bent, niet zo hard gebonden bent aan je regio dat je per se wilt blijven, waarom is het dan een voordeel als in het gebied waar je wilt gaan wonen dat wel zo is? Je voelt je niet verbonden aan Nederland, maar je vindt het wel goed dat die Italianen het daar wel hebben, en daarom ga je maar daarheen?
Daarbij, daar heb je precies dezelfde problemen. In Barcelona heb je ook veel tasjesdieven, in Canada heb je wel veel ruimte, maar woont 77% van de mensen in de stad (en jij dus waarschijnlijk ook). In Milaan heb je ook buurten waar je niet wilt wonen, en niet elk ander land heeft haar politiebeleid ge-importeerd uit Singapore.
Ik denk dat het vooral een droom is, dat emigreren. De mensen die last hebben van criminele allochtonen wonen vaak in dezelfde buurten, en zijn dus zelf ook arm. Omdat je NZ en Canada niet binnenkomt als je geen geld hebt, zouden die mensen eerst veel meer moeten gaan verdienen. En dan ben je al een heel stuk op weg naar een beter leven. Want als je hier aan de rand van Haren in een riante villa woont, ipv een flatje op 3 hoog in de Bijlmer, dan wil je echt niet meer zo snel weg. Als je hier een mooie baan hebt met een mooi salaris, dan wil je echt niet zo hard als iemand die werkt doet wat hij niet leuk vindt en er niets voor betaald krijgt.
Veel mensen zien het buitenland vooral als een mogelijkheid om kansen te pakken, en dingen te bereiken. Dat je die dingen ook in Nederland kan bereiken, daar denken ze niet bij na. Mensen zijn gewoon niet zo blij met hun huidige situatie, en willen dus weg. En in plaats van uit Rotterdam naar Gouda verhuizen, willen ze gelijk naar Nieuw-Zeeland. Ik heb nog niemand gehoord uit een klein dorp in Drenthe die ook zegt te willen emigreren. Misschien moeten die jankerds uit de randstad daar eerst maar eens heen verhuizen. Dan komen ze tenminste eens keihard achter de voordelen van het wonen in een grote stad.
The uproar of one hand clapping.
  vrijdag 21 januari 2005 @ 18:59:29 #146
46305 succubus
helhoer in het nederlands
pi_24673597
De allochtonenproblematiek komt me m'n strot uit en ik voorzie ook duistere tijden voor Nederland, zowel politiek als maatschappelijk; maar het was zeker niet de voornaamste reden om te emigreren.
Mijn belangrijkste punt is eigenlijk leefklimaat, en dat is onder te verdelen in meerdere vlakken.

Punt 1 is wel bevolkingsdichtheid, ik werd echt helemaal gek van de drukte, files, etc. Woonde zowieso al in een dorp en probeerde steden te vermijden maar kon er nooit aan wennen.

2: Klimaat gaat op zich wel maar de winters zijn echt 3x niks, gore pisregen, was echter niet erg van belang bij de beslissing. Landschap is oer en oer saai, plat als een pannekoek en d'r is in de natuur ook nauwelijks wat te beleven dat me aanspreekt, heb hier veel meer mogelijkheden tot outdoor activiteiten en sport.

3: Teruglopende kwaliteit van onderwijs & zorg, dat is toch wel een structureel probleem want 't wordt steeds slechter & duurder. Mocht ik later kinderen krijgen dan zijn dat 2 dingen die hoog op de prioriteitenlijst staan.

4: De mentaliteit van de bevolking, ik ben zelf geboren Nederlander maar heb zelf nooit die recht-toe-recht-aan trek-je-bek-maar-open opvoeding gehad en stel dat ook niet op prijs. Mensen zijn bemoeizuchtig, je moet altijd mee lopen want als je uit de toon valt hoor je er niet bij. Verder vind ik de mensen onbeschoft in het openbare leven te denken aan: voordringen, verkeersregels negeren, agressief rijgedrag, overal maling aan hebben (quote Fluitsma & van Tijn: Die schrijf je niet de wetten voor; Die moeten niet 't keurslijf in), eigenlijk te makkelijk. Gewoon losgeslagen.. de liberale drugswetgeving bijvoorbeeld vind ik onverkropbaar. Die troep moet je niet toestaan maar verbieden.

5: Baanaanbod.. met de huidige recessie lagen ze nou niet erg voor het oprapen. Dit is natuurlijk tijdelijk want het zal vast wel weer bijtrekken. Maar 't was hier makkelijker.

Kan nog wel een tijdje doorgaan en concrete voorbeelden noemen maar dan klink ik als een zeurpiet en dat ben ik niet. Ik ben/was gewoon ontevreden over mijn leven aldaar, en gelukkig is de wereld een stuk groter dan die vlek van 300 bij 100 en is een ieder vrij om te gaan en staan waar men wil.
pi_24674249
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 18:59 schreef succubus het volgende:
De allochtonenproblematiek komt me m'n strot uit en ik voorzie ook duistere tijden voor Nederland, zowel politiek als maatschappelijk; maar het was zeker niet de voornaamste reden om te emigreren.
Mijn belangrijkste punt is eigenlijk leefklimaat, en dat is onder te verdelen in meerdere vlakken.

Punt 1 is wel bevolkingsdichtheid, ik werd echt helemaal gek van de drukte, files, etc. Woonde zowieso al in een dorp en probeerde steden te vermijden maar kon er nooit aan wennen.

2: Klimaat gaat op zich wel maar de winters zijn echt 3x niks, gore pisregen, was echter niet erg van belang bij de beslissing. Landschap is oer en oer saai, plat als een pannekoek en d'r is in de natuur ook nauwelijks wat te beleven dat me aanspreekt, heb hier veel meer mogelijkheden tot outdoor activiteiten en sport.

3: Teruglopende kwaliteit van onderwijs & zorg, dat is toch wel een structureel probleem want 't wordt steeds slechter & duurder. Mocht ik later kinderen krijgen dan zijn dat 2 dingen die hoog op de prioriteitenlijst staan.

4: De mentaliteit van de bevolking, ik ben zelf geboren Nederlander maar heb zelf nooit die recht-toe-recht-aan trek-je-bek-maar-open opvoeding gehad en stel dat ook niet op prijs. Mensen zijn bemoeizuchtig, je moet altijd mee lopen want als je uit de toon valt hoor je er niet bij. Verder vind ik de mensen onbeschoft in het openbare leven te denken aan: voordringen, verkeersregels negeren, agressief rijgedrag, overal maling aan hebben (quote Fluitsma & van Tijn: Die schrijf je niet de wetten voor; Die moeten niet 't keurslijf in), eigenlijk te makkelijk. Gewoon losgeslagen.. de liberale drugswetgeving bijvoorbeeld vind ik onverkropbaar. Die troep moet je niet toestaan maar verbieden.

5: Baanaanbod.. met de huidige recessie lagen ze nou niet erg voor het oprapen. Dit is natuurlijk tijdelijk want het zal vast wel weer bijtrekken. Maar 't was hier makkelijker.

Kan nog wel een tijdje doorgaan en concrete voorbeelden noemen maar dan klink ik als een zeurpiet en dat ben ik niet. Ik ben/was gewoon ontevreden over mijn leven aldaar, en gelukkig is de wereld een stuk groter dan die vlek van 300 bij 100 en is een ieder vrij om te gaan en staan waar men wil.
Op punt 2 na kan je alle punten gedeeltelijk aanrekenen op allochtonen.
pi_24674352
ik wil emigreren maar daar hebben moslims niets mee te maken.

Moslims zijn gewoon mensen. Christenen zijn gewoon mensen etc. Alleen die fanatiekelingen heh. Die heb je overal, dus als dat als reden aan te dragen te willen emigreren vind ik wat onzinnig.
wil alleen sex vóór het huwelijk
spam: www.carcassonne.nl
pi_24674386
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 19:39 schreef JeroenCE het volgende:
ik wil emigreren maar daar hebben moslims niets mee te maken.

Moslims zijn gewoon mensen. Christenen zijn gewoon mensen etc. Alleen die fanatiekelingen heh. Die heb je overal, dus als dat als reden aan te dragen te willen emigreren vind ik wat onzinnig.
Ja, alleen het moslimgeloof is een stuk achterlijker dan de huidige moderne Nederlandse versie van het christendom.
pi_24674484
quote:
Op vrijdag 21 januari 2005 19:41 schreef pberends het volgende:

[..]

Ja, alleen het moslimgeloof is een stuk achterlijker dan de huidige moderne Nederlandse versie van het christendom.
ik heb niets met beide geloven.

Hoe vroeger in NL het christendom werd geïnterpreteerd is minstens zo achterlijk en had niet zoveel met de werkelijk inhoud van de bijbel te maken. Hetzelfde zie je nu met de islam. Er worden dingen geroepen die nergens geschreven staan.
wil alleen sex vóór het huwelijk
spam: www.carcassonne.nl
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')