Frankrijk heeft eigenlijk niets anders gedaan dan een consistent standpunt in te nemen. Daarmee hebben zij geprobeerd om datgene wat in resolutie 1441 was afgesproken ten uitvoer te brengen. Zij wilden dat de wapeninspecteurs hun werk konden afmaken. Er zouden namelijk massavernietgingswapens in Irak aanwezig zijn. Wapens die tot op de dag van vandaag nog steeds niet zijn gevonden. Eigenlijk zegt dat dus meer over de VS dan over Frankrijkquote:Op vrijdag 21 januari 2005 18:10 schreef CeeJee het volgende:
[..]
En nu doen ze iets door het monster dat ze mede verantwoordelijk voor zijn op te ruimen. En de veel belangrijkere bondgenoten Rusland, Frankrijk en China hebben alles gedaan om ze daarvan te weerhouden.
[afbeelding]
Vandaar dat ze zich onthielden van stemming bij de resolutie die UNMOVIC oprichtte.quote:Op zaterdag 22 januari 2005 10:36 schreef schatje het volgende:
[..]
Frankrijk heeft eigenlijk niets anders gedaan dan een consistent standpunt in te nemen. Daarmee hebben zij geprobeerd om datgene wat in resolutie 1441 was afgesproken ten uitvoer te brengen. Zij wilden dat de wapeninspecteurs hun werk konden afmaken.
En nu gaan ze hem weer arresteren na de Eid al-Adha (tot de 23e jan.) omdat hij de minister van defensie beschuldigde 500 miljoen $ te hebben verduistert en hem linkte aan Saddam.quote:Op vrijdag 14 januari 2005 16:00 schreef gorgg het volgende:
Ik vind het toch maar vreemd dat Chalabi blijkbaar gewoon op de lijst van waarschijnlijk de grootste partij staat.
quote:164 164 tt-EEN za 22 jan 17:20.58
buitenland ญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญ
"VERKIEZINGEN IRAK KUNNEN PLAATSVINDEN"
ญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญญ
De omstandigheden voor de Iraakse ver-
kiezingen van 30 januari zijn verre van
ideaal, maar de verkiezingen zullen
toch kunnen plaatsvinden en leiden tot
een geloofwaardig resultaat.
Dat heeft de voorzitter van het ver-
kiezingsteam van de VN in Irak gezegd.
Ruim 14 miljoen Irakezen kunnen stemmen
in de eerste vrije verkiezingen in meer
dan een halve eeuw.
De VN-topman verwacht wel dat het
geweld voor de verkiezingen nog zal
opflakkeren.
Soennitische rebellen vrezen dat de
sjiitische meerderheid nu definitief de
macht in handen zal krijgen.
Mja, deze ludieke op een fiasco uitdraaiende overhaaste verkiezingen in Irak, is weer ้้n van de o zo intelligente plannetjes van paranoid mister Bush, hierbij kun je niets anders concluderen dat deze zo gemanipuleert worden in het voordeel van de VS Bush administratie....quote:Op zaterdag 22 januari 2005 17:03 schreef zakjapannertje het volgende:
Massale uittocht Iraki�s naar Jordani๋
het stemmen blijkt dus al deels begonnen te zijn(met de voeten...)
overigens:
[..]
Egypte sluit officieus Iraaks stembureau in Ca๏ro
wat is dit nu voor iets
Al-Sistani had door z'n druk ervoor gezorgd dat de verkiezingen nu worden gehouden en niet de VS. Als ik jouw reacties lees krijg ik altijd de indruk alsof het lijkt dat je t wel goed vindt dat t daar slecht gaat zodat jouw anti-amerika mening over de rug van de burgerbevolking gestalte kan krijgen.quote:Op zondag 23 januari 2005 10:21 schreef andromeda1968 het volgende:
[..]
Mja, deze ludieke op een fiasco uitdraaiende overhaaste verkiezingen in Irak, is weer ้้n van de o zo intelligente plannetjes van paranoid mister Bush, hierbij kun je niets anders concluderen dat deze zo gemanipuleert worden in het voordeel van de VS Bush administratie....
Lang leve de democratie...
Een stemming met meer dan 1 kandidaat ziet Mubarak liever niet gebeuren. Het Egyptische volk zou daar allemaal rare ide๋en door kunnen krijgen.quote:Op zaterdag 22 januari 2005 17:03 schreef zakjapannertje het volgende:
Egypte sluit officieus Iraaks stembureau in Ca๏ro
wat is dit nu voor iets
zeg ho is je moet de zaken niet omdraaienquote:Op zondag 23 januari 2005 10:21 schreef andromeda1968 het volgende:
[..]
Mja, deze ludieke op een fiasco uitdraaiende overhaaste verkiezingen in Irak, is weer ้้n van de o zo intelligente plannetjes van paranoid mister Bush, hierbij kun je niets anders concluderen dat deze zo gemanipuleert worden in het voordeel van de VS Bush administratie....
Lang leve de democratie...
CNN.comquote:Video shows American hostage
An American taken hostage last year is shown pleading for his life in a newly released videotape, but the video offers no clues as to when Roy Hallums' captors made the video or whether he is still alive. Hallums and five others were taken hostage in an attack in Baghdad's al-Mansour neighborhood November 1.
quote:Marteling Iraakse gevangenen routine
Mensenrechtenorganisatie trekt aan de bel
Van onze correspondent
NEW YORK - Het martelen van gevangenen in Iraakse gevangenissen is nog steeds routine, ondanks alle opschudding over het Abu Ghraib-schandaal dat de wereld een jaar geleden schokte. Dat zegt de Amerikaanse mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) in een rapport dat maandag werd gepubliceerd. De publicatie viel samen met het bekendmaken van een rapport van de Amerikaanse burgerrechtenorganisatie American Civil Liberties Union (ACLU), waarin Amerikaanse militairen ervan worden beschuldigd in Irak nog steeds gevangenen te martelen. ACLU en verschillende andere organisaties hebben documenten opgevraagd waaruit blijkt dat militairen in Irak gevangenen nog steeds martelen met brandende sigaretten, intimideren met agressieve honden, behandelen met elektrische schokken, seksueel vernederen en hen regelmatig zo hardhandig aftuigen dat vaak medische behandeling nodig is. Het rapport van de ACLU heeft vooral betrekking op het gedrag van Amerikaanse militairen in Iraakse gevangenissen. Het rapport van HRW richt zich op de behandeling van gevangenen door het Iraakse interim-regime. Iraakse gevangenbewaarders slaan hun gevangenen met riemen, kettingen of smalle buizen. Ook hier wordt melding gemaakt van elektrische schokken en seksuele vernedering. Sommige gevangenen kregen dagenlang geen eten of drinken en er zijn gevallen gerapporteerd van gevangenen die met zovelen tegelijk in cellen werden geperst dat men alleen nog maar kon staan. "De Iraakse leiders lijken soms actief aan dit beleid mee te doen. In ieder geval ondernemen zij niets om er een eind aan te maken en hetzelfde moet helaas gezegd worden van de Amerikaanse en de Britse autoriteiten in Irak", aldus HRW. Van de 90 ex-gevangenen die Human Rights Watch heeft gesproken zeiden er 72 dat martelen in Iraakse gevangenissen routine was. "Het Iraakse volk werd verbetering beloofd na de val Saddam Husseins regime", aldus Sarah Leah Whitson, hoofd van de afdeling Midden-Oosten en Noord-Afrika van Human Rights Watch. Het ministerie van Defensie in Washington maakte maandag bekend dat 23 van de gevangenen die worden vastgehouden op de Amerikaanse militaire basis Guantanamo Bay in Cuba in 2003 hebben gepoogd gezamenlijk zelfmoord te plegen. Zij hadden geprobeerd zich op te hangen of zichzelf te stikken. Deze massale zelfmoordpoging deden zij kort nadat generaal Geoffrey Miller het commando over de gevangenen van Guantanamo Bay had overgenomen. Miller introduceerde er harde methoden "om meer strategische informatie van de gevangenen los te krijgen." Miller werd later overgeplaatst naar Irak. Geen van de 23 gevangenen slaagden erin zichzelf te doden. Volgens een Pentagon-woordvoerder zouden twee gevangenen na hun zelfmoordpoging medische behandeling nodig gehad hebben. In totaal werden er in 2003 op Guantanamo Bay onder gevangenen 120 zelfmoordpogingen gedaan. Vorig jaar waren dat er volgens het Pentagon 110.
ฉ Reformatorisch Dagblad
Gaat lekker, zou het een voorbode zijn voor het vertrouwen van de Irakezen in deze verkiezingen?quote:Driekwart Irakezen in buitenland gaat niet stemmen
BAGDAD - Minder dan een kwart van de Irakezen die in het buitenland wonen, heeft zich als kiezer laten registeren voor de stembusgang komende zondag. Dat heeft de Iraakse kiescommissie dinsdag bekendgemaakt.
In totaal hebben tot dusver iets meer dan 255.000 Irakezen in veertien landen zich ingeschreven. De inschrijving, die al met twee dagen is verlengd, sluit dinsdagavond. Het uiteindelijke aantal geregistreerde kiezers in het buitenland zal de 275.000 niet overstijgen, is de verwachting.
De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM), die belast is met de organisatie van de verkiezingen buiten Irak, dacht dat in totaal een miljoen Irakezen zich zouden inschrijven. Vorige week, halverwege de inschrijving, bleek echter al dat het niet echt storm liep bij de registratiekantoren.
Wie zegt dat t bij die Irakezen er alleen om gaat dat ze geen vertrouwen in de verkiezingen hebben? Velen kunnen/gaan niet stemmen vanwege bij.v te grote afstanden die ze moeten overbruggen om zich eerst te registreren en dan een week later weer reizen om daadwerkelijk te stemmen. Kijk bijv. naar de VS en Canada. In Denemarken was er bijv. een opkomst van 47% vd stemgerechtigden en bij Nederland 32%. Maar het kan ook liggen dat er oudere mensen zijn. En er zullen ook mensen zijn die t boycotten.quote:Op dinsdag 25 januari 2005 19:00 schreef IPdaily het volgende:
[..]
Gaat lekker, zou het een voorbode zijn voor het vertrouwen van de Irakezen in deze verkiezingen?
quote:IRAQIS VOTING ABROAD
Syria: 14,245 (500,000)
Jordan: 16,795 (360,000)
US: 23,915 (313,000)
UK: 29,121 (250,000)
Iran: 53,145 (134,137)
UAE: 10,991 (100,000)
Sweden: 29,301 (91,600)
Germany: 24,825 (75,000)
Australia: 10,874 (75,000)
Netherlands: 14,769 (44,000)
Turkey: 3,946 (40,000)
Canada: 10,162 (36,000)
Denmark: 12,522 (26,000)
France: 1,000 (8,000)
Number of Iraqis registered in 14 nations where voting is to be held (and the estimated number of eligible voters)
(Source: High Electoral Commission)
En hij heeft Khaddafi om hulp gevraagd.quote:
http://abcnews.go.com/International/story?id=443340quote:BAGHDAD, Iraq, Jan. 26, 2005 — At least 31 Marines have been killed in an apparently weather-related helicopter crash about 220 miles west of Baghdad. Officials said low visibility appears to have contributed to the accident, and the transport helicopter apparently was not downed as a result of enemy fire.
Personnel from the 3rd Marine Aircraft Wing were transporting personnel from the 1st Marine Division to western Iraq at approximately 1:20 a.m. local time when the crash occurred near Ar Rutbah, Iraq. The Marines were going out to help election workers, officials said. The 1st Marine Division is based out of Camp Pendleton in San Diego.
gelukkig is er ook nog goed nieuws te meldenquote:Op woensdag 26 januari 2005 14:07 schreef Umm-Qasr het volgende:
At Least 31 Dead in Iraq Helicopter Crash
[..]
http://abcnews.go.com/International/story?id=443340
http://www.reuters.com/quote:Four U.S. Marines were killed in action in Anbar province, and an American soldier died in a rocket-propelled grenade attack north of Baghdad, U.S. officials said
Intresante cijfers die je plaats, hieruit blijkt namelijk dat het stukje van ipdaily niet eens klopt. want als we de cijfers die tussen haakjes staan optellen wat de mensen zijn die zouden mogen stemmen komen we op ruim 2 miljoen stemmers uit, wat zou inhouden dat de buitenlandse opkomst een factor 2 lager zou zijn.quote:Op dinsdag 25 januari 2005 20:16 schreef Umm-Qasr het volgende:
[..]
Wie zegt dat t bij die Irakezen er alleen om gaat dat ze geen vertrouwen in de verkiezingen hebben? Velen kunnen/gaan niet stemmen vanwege bij.v te grote afstanden die ze moeten overbruggen om zich eerst te registreren en dan een week later weer reizen om daadwerkelijk te stemmen. Kijk bijv. naar de VS en Canada. In Denemarken was er bijv. een opkomst van 47% vd stemgerechtigden en bij Nederland 32%. Maar het kan ook liggen dat er oudere mensen zijn. En er zullen ook mensen zijn die t boycotten.
[..]
bron: de Telegrofquote:wo 26 jan 2005, 10:09
Saddam Hussein kan niet stemmen
DUBAI - Ex-president Saddam Hussein en zijn naaste medewerkers kunnen zondag in Irak niet stemmen hoewel ze daartoe juridisch gezien wel het recht hebben. De voorzitter van Iraakse kiescommissie zei woensdag in de Arabische krant al-Sharq al-Awsat dat door technische problemen de voormalige machthebbers van Irak geen gebruik kunnen maken van hun democratische grondrechten.
Volgens de kiescommissie heeft de voormalige top van de Baath-partij het recht om te stemmen zolang het proces tegen de betrokkenen nog niet is begonnen. De kiescommissie is er echter niet in geslaagd om stembureaus op te zetten in gevangenissen. De oud-dictator en zijn kliek mochten zich trouwens niet kandidaat stellen voor de verkiezingen voor het Nationale Assemblee omdat ze zijn aangeklaagd wegens oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.
http://www.volkskrant.nl/buitenland/1106806151208.htmlquote:VN hekelen bemoeienis Amerikanen met verkiezingen Irak
ANP
WASHINGTON - Carina Perelli van de verkiezingsmissie van de Verenigde Naties in Irak heeft felle kritiek geuit op de Amerikaanse militairen, omdat die fanatiek promotiemateriaal voor de verkiezingen in het Arabische land aan de man proberen te brengen. Volgens Perelli is die bemoeienis van nadelige invloed op de inspanningen om de Irakezen duidelijk te maken dat Iraakse autoriteiten de stembusgang regisseren.
Perelli stelde in de donderdageditie van de Amerikaanse krant The Washington Post dat ze de Amerikaanse militairen heeft 'gevraagd en gesmeekt' om niet langer materiaal over de verkiezingen van zondag te verspreiden. Volgens Perelli was het Amerikaanse leger daarbij 'overenthousiast'.
In een reactie op de uitlatingen van Perelli zei generaal John Abizaid, de hoogste Amerikaanse militair in de Golfregio, dat het Amerikaanse leger begrijpt dat zondag Iraakse verkiezingen worden gehouden. Hij wees erop dat de Amerikaanse militairen geen opdracht hebben gekregen de stembusgang onder de aandacht te brengen.
Een woordvoerder van het Pentagon liet echter weten dat Amerikaanse militairen en andere soldaten van de internationale coalitie bij patrouilles educatief materiaal over de verkiezingen hebben verspreid. De Iraakse kiescommissie had dat geleverd.
Slim van zequote:Op woensdag 26 januari 2005 17:52 schreef Strijder het volgende:
[..]
bron: de Telegrof
Dus ze wisten niet lang van te voren dat er gestemd gaat worden en het is dus ook niet veilig genoeg in de gevangenissen om daar te laten stemmen ?
quote:VS denken aan einde bezetting
Van onze redactie buitenland
AMSTERDAM - Voor het eerst spreken de VS en Groot-Brittanni๋ serieus over een manier om zich uit Irak terug te trekken. Dat schrijft het Britse dagblad The Guardian vanochtend.
Volgens de krant willen Donald Rumsfeld, de Amerikaanse minister van Defensie, en zijn Britse ambtgenoot Geoff Hoon de westerse troepen vervangen door Irakezen.
Dit keer gaat het niet om de onbetrouwbaar gebleken Iraakse politieagenten, maar om een nieuw op te leiden militie. Als de militie eenmaal berekend is op haar taak, kunnen de westerlingen naar huis, is het idee. Maar volgens president George W. Bush zal dat zeker niet eerder zijn dan eind volgend jaar.
De Amerikanen zullen snel een extra contingent militairen naar Bagdad sturen om de nieuwe militie te gaan opleiden. Ze verwachten dat ook andere Navolanden dat zullen doen. Als een van de eersten heeft Nederland zich gemeld. De Kamer stemde gisteren in met de uitzending van 25 militairen.
Daarmee heeft Nederland zich opnieuw in Irak ge๋ngageerd. Eerder besloot de regering de 1400 Nederlanders terug te trekken.
Vandaag zijn in het buitenland, onder meer in Amsterdam, de Iraakse verkiezingen begonnen.
Het Parool
http://www.nytimes.com/2005/01/28/politics/28prexy.html?ei=5065&en=65955aa80492b070&ex=1107493200&partner=MYWAY&pagewanted=print&position=quote:President Bush said that he would withdraw American forces from Iraq if the new government that is elected on Sunday asked him to do so
quote:Op zaterdag 29 januari 2005 18:55 schreef CaMeRooN het volgende:
Net aanslag gepleegd op de Amerikaanse ambassade in Baghdad...
CNN.comquote:U.S. Embassy struck on eve of Iraq vote
A rocket attack hit the U.S. Embassy in Baghdad's fortified Green Zone today, killing a U.S. military member and a civilian, U.S. sources said. The embassy attack followed two earlier bombings that killed at least eight people at a U.S.-Iraqi military center. Iraqi officials said that voting in Sunday's elections will foil the terrorists.
Volgens mij zijn je telkunsten net zo goed als je kennis van zakenquote:De oplossing voor Amerika's grootste militaire miskleun na Vietnam lijkt gevonden:
quote:President Bush said that he would withdraw American forces from Iraq if the new government that is elected on Sunday asked him to do so
http://www.nytimes.com/2005/01/28/politics/28prexy.html?ei=5065&en=65955aa80492b070&ex=1107493200&partner=MYWAY&pagewanted=print&position=
En dan hebben ze de handen meer vrij voor Miskleun nr 2, Iran
Ik denk dat het toch ongeveer dezelfde situatie is, hoor. Er was geen eer in Vi๋tnam en er is geen eer in Irak.quote:Op zondag 30 januari 2005 01:56 schreef DrWolffenstein het volgende:
Het is goed dat de Amerikanen uit dat slachthuis vertrekken. Naast de haat tegen de Amerikanen is er een ongeremde haat tussen de Irakezen zelf. Er valt gewoon geen eer te behalen aan Irak. Vietnam moest worden volgehouden tot het echt niet meer kon, vanwege de nobele strijd tegen de communitische zwijnhonden.
Dus niet zoals klungel Bush het doet.quote:Op zondag 30 januari 2005 01:56 schreef DrWolffenstein het volgende:
Democratie kun je weer proberen in te voeren als de Islam ophoud te bestaan.
Ik denk niet dat de "terroristen" in Irak het probleem zijn. Eerder de aanwezigheid van de Amerikanen. Hun aanwezigheid trekt extremisten aan als vliegen naar stront. Als ze er niet zouden zijn (ok, dan was het misschien burgeroorlog, maar wat is het nu dan?) was er geen terreur.quote:Op zondag 30 januari 2005 01:56 schreef DrWolffenstein het volgende:
Het is goed dat de Amerikanen uit dat slachthuis vertrekken. Naast de haat tegen de Amerikanen is er een ongeremde haat tussen de Irakezen zelf. Er valt gewoon geen eer te behalen aan Irak.
Wat betreft Vietam hierop kan ik eigenlijk heel kort en bondig mee zijn, namelijk dat het echt een hele grote mislukking was. Op veel fronten heeft de VS gezichtsverlies geleden en uiteindelijk zijn ze er niets mee opgeschoten. Omdat de VS hun imago ten opzichte van hun eigen volk en andere landen hoog wilde houden, duurde de oorlog veel langer dan nodig was. Ze moesten de oorlog winnen. Geen enkele president kon het zich veroorloven om deze oorlog te verliezen, dus probeerde ze de oorlog gewoon te rekken, wat ernstige gevolgen heeft gehad.quote:Vietnam moest worden volgehouden tot het echt niet meer kon, vanwege de nobele strijd tegen de communitische zwijnhonden.
72% dat is niet slecht inderdaad, wie had dat ooit kunnen denken dat ik dt zou zeggen.quote:Op zondag 30 januari 2005 15:38 schreef Monidique het volgende:
Vooralsnog lijkt het wel "mee te vallen" wat betreft het geweld. Kennelijk hebben de draconische politiestaatmaatregelen best goed (preventief) gewerkt. Probleem is natuurlijk, je kunt Bagdad niet jaren afsluiten.
72% opkomst, volgens de regering. Dat is mooi, maar waarschijnlijk zijn de soennieten nu zwแแr ondervertegenwoordigd en dat kan een probleem gaan opleveren. Gelukkig zijn er signalen dat de sji'ieten de soennieten zullen betrekken bij de Grondwet.
Ja, de sji'ieten, ja. Zij en de Koerden zijn massaal gaan stemmen, maar de terreurcampagne van de guerillas heeft kennelijk zo goed gewerkt dat de soennieten praktisch niet gestemd hebben. Dat is gevaarlijk en een behoorlijke, hoewel een verwachte, domper.quote:Op zondag 30 januari 2005 16:09 schreef Drugshond het volgende:
72 % is hoog.......... En hebben de (islamitische) US bashers ongelijk gekregen pver het draagvlak van deze oorlog en de wil van het volk. Er valt dus weldegelijk iets te kiezen voor het volk en zijn zelfs bereid daarvoor risico's te lopen.....
quote:121 Teletekst zo 30 jan
***************************************
Opkomst in Irak rond de 60 procent
***************************************
BAGDAD Ongeveer acht miljoen Irakezen,
zo'n 60% van het electoraat,hebben bij
de eerste vrije parlementsverkiezingen
sinds de val van Saddam Hussein hun
stem uitgebracht.De einduitslag wordt
over ruim een week verwacht.
Bij aanslagen op onder andere enkele
stembureaus zijn dertig burgers en zes
politieagenten om het leven gekomen.
De verkiezingen zijn eerlijk verlopen,
zei een woordvoerder van de tienduizend
waarnemers.President Bush zei bemoedigd
te zijn door de hoge opkomst en het
verkiezingsverloop.De opkomst was
vooral hoog in het sjiitische zuiden en
het Koerdische noorden.
***************************************
volgende nosnieuws financieel nossport
Daar gaan we weer....quote:Op zondag 30 januari 2005 16:40 schreef Monidique het volgende:
Ondertussen is er een Britse C-130 neergestort. Het hele ding ligt in ziljoenen stukjes, dus niemand heeft het overleefd. Een raket?
Niet de eerste keer, overigens.
[afbeelding]
http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/4220649.stm
Dat plaatje is overigens geen C130.quote:Op zondag 30 januari 2005 16:40 schreef Monidique het volgende:
Ondertussen is er een Britse C-130 neergestort. Het hele ding ligt in ziljoenen stukjes, dus niemand heeft het overleefd. Een raket?
Niet de eerste keer, overigens.
[afbeelding]
http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/4220649.stm
Ok.quote:Op zondag 30 januari 2005 16:56 schreef Strijder het volgende:
[..]
Dat plaatje is overigens geen C130.
Nou ja, neergestort dus. Dat bedoel ik.quote:Op zondag 30 januari 2005 16:56 schreef Strijder het volgende:
Die eerste link gaat ergens anders over. Ze waren een landingsbaan aan het repareren (dat gat wat je ziet), maar hadden dat niet verteld tegen een vliegtuig dat daar zou landen. Het resultaat zie je op die foto's.
อk had verwacht dat het bloediger zou zijn. Godzijdank is dat niet gebeurd, en hebben de maatregelen kennelijk geholpen. Ze noemen in ้้n adem met Afghanistan en VS... dat vind ik nogal vaag.quote:Op zondag 30 januari 2005 23:48 schreef HarigeKerel het volgende:
De verkiezingen zijn relatief goed verlopen, na de succesvolle verkiezingen in Afghanistan en in de VS zelf lijkt dit een patroon te worden.
quote:Op maandag 31 januari 2005 00:10 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Amerika haten omdat Michael Moore dat zegt is veel leuker, begrijp dat dan
Wie is primair verantwoordelijk voor het patroon van destabiliteit, onrust, geweld, terreur en dergelijke?quote:Als het al een patroon is, wat ik dus niet denk (ze zijn nml niet echt succesvol), dan is het toch zeker geen patroon waar je vor verantwoordelijk zilt zijn.
60% meer doden veroorzakend dan de guerilla's vanaf half 2004, zou je toch zeggen de Coalitie. Maar goed, ik weet wel dat het een vrolijkere boel zou zijn als het allemaal ging zoals de Amerikanen willen. Hoe dan ook, punt is: de Amerikanen hebben de rotzooi in Irak gebracht, en zijn dus ook verantwoordelijk voor deze democratische verkiezingen. Ook verantwoordleijk voor het oppakken van de dictator Hoessein, ook verantwoordelijk voor het geven van de sji'ieten meer vrijheid, ook verantwoordelijk voor de nu plaatsvindende guerilla-oorlog.quote:Op maandag 31 januari 2005 00:39 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Wie is primair verantwoordelijk voor het patroon van destabiliteit, onrust, geweld, terreur en dergelijke?
http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/L29661541.htmquote:LONDON, Jan 29 (Reuters) - The BBC apologised on Saturday for erroneously reporting that U.S.-led and Iraqi forces may be responsible for the deaths of 60 percent of Iraqi civilians killed in conflict over the last six months.
The British broadcaster said on Friday in broadcasts and a news statement that its Panorama investigative show would air a report on Sunday citing "confidential" records from Iraq's health ministry to support the contention. Iraq's health minister said the BBC misinterpreted the statistics it had received and had ignored statements from the ministry clarifying the figures.
"Today, the Iraqi Ministry of Health has issued a statement clarifying matters that were the subject of several conversations with the BBC before the report was published, and denying that this conclusion can be drawn from the figures relating to 'military operations'," the BBC said in a news statement on Saturday. "The BBC regrets mistakes in its published and broadcast reports yesterday." A BBC spokesman said the statistics would not feature in the Panorama show on Sunday.
quote:60% meer doden veroorzakend dan de guerilla's vanaf half 2004, zou je toch zeggen de Coalitie.
Als je de Engelse taal niet machtig bent dan hoef je de regel hieronder niet te lezen:quote:The BBC apologised on Saturday for erroneously reporting that U.S.-led and Iraqi forces may be responsible for the deaths of 60 percent of Iraqi civilians killed in conflict over the last six months.
Ja, het is misschien voor jou heel lastig te begrijpen, maar nieuwsberichten die je niet leest, ach, die heb je dus niet gelezen, h่.quote:Op maandag 31 januari 2005 00:55 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
[..]
Als je de Engelse taal niet machtig bent dan hoef je de regel hieronder niet te lezen:
Ik denk dat er heel wat schort aan je presenteren van feiten.
Nee dat was de vraag niet de vraag was wie er primair verantwoordelijk zijn.quote:Hoe dan ook, punt is: de Amerikanen hebben de rotzooi in Irak gebracht, en zijn dus ook verantwoordelijk voor deze democratische verkiezingen.
Oh, all้้n dat?quote:Op maandag 31 januari 2005 00:57 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Overigens heeft de VS helemaal geen verantwoordelijkheid voor deze verkiezingen, hooguit een morele verantwoordelijkheid.
Ja, de VS heeft gewoon de macht overgedragen aan een interim regering die het land naar eerlijke verkiezingen moet leiden. Daar heeft de VS geen verantwoordelijkheid voor.quote:Oh, all้้n dat?
Gewoon de macht overgedragen? Het heeft alles gedirigeerd, al dan niet volgens de eigen agenda. Dat het offici๋el Irakezen zijn die op Irakezen stemmen, sja... Amerika valt binnen, Amerika bereidt het land voor op verkiezingen, dus Amerika is verantwoordelijk voor de verkiezingen.quote:Op maandag 31 januari 2005 01:01 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Ja, de VS heeft gewoon de macht overgedragen aan een interim regering die het land naar eerlijke verkiezingen moet leiden. Daar heeft de VS geen verantwoordelijkheid voor.
Oh, may. Nee, dan (Dr Shakir Al-ainachi, of Iraqi’s Ministry of Health, confirmed the figures and said the vast majority of victims were men.) zal het wel zo zijn.quote:Op maandag 31 januari 2005 01:03 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Daar stond gewoon may in, ik weet niet wat jou vertaling van may is maar het geeft niet de betekenis van een feit weer in iedergeval
Ik had het over het onderzoek, niet per se het aantal van honderdduizend.quote:Op maandag 31 januari 2005 01:04 schreef NightH4wk het volgende:
Die 100k doden is btw behoorlijk inflated. Stond laatst artikel in paar kranten over, ff kieken zo. Iig hier ook nog wat info erover: IBC response to the Lancet study estimating "100,000" Iraqi deaths.
Ok.quote:Op maandag 31 januari 2005 01:05 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ik had het over het onderzoek, niet per se het aantal van honderdduizend.
Dit is de echte waarheid, niet die van Michael Moorequote:Amerika valt binnen, Amerika bereidt het land voor op verkiezingen, dus Amerika is verantwoordelijk voor de verkiezingen Amerika draagt de macht over aan een plaatselijke regering. Verkiezingen worden gehouden en een gekozen volksvertegenwoordigng wordt geintstalleerd
Okay. Dank je voor je verhelderend betoog. Ik zie het licht nu.quote:Op maandag 31 januari 2005 01:15 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Dit is de echte waarheid, niet die van Michael Moore
Als je even terug leest kan je zien dat het grootste punt van kritiek was dat een hoop mensen buitengesloten waren van de verkiezingen, zij konden sowieso niet stemmen, en dat het niet duidelijk is wie er nu eigenlijk in die nieuwe regering zal komen. Daar is niks aan veranderd.quote:Op maandag 31 januari 2005 01:30 schreef stormW het volgende:
Opmerkelijk weinig aandacht op TV mbt tot de verkiezingen terwijl in het hele Irak drama dit een van de hoogtepunten is. Zo niet DE hoogtepunt tot nu toe. Is dat mogelijk omdat hoe dan ook toch sprake is van succes.
Hoop is mooi maar daar hebben de mensen weinig aan. Geef ze liever wat ze willen.quote:Mogelijk komt het toch goed daar. Laten we het hopen.
Och zij hebben tenminste geen boter op hun hoofd zoals de partijen die nu de mond vol hebben van 'vrijheid en rechtvaardigheid' maar het destijds een goed idee vonden om Saddam te bewapenen.quote:Tis mooi klote natuurlijk voor de PvdA, SP en GL.zij houden de vrijheid en democratie natuurlijk exclusief voor het hedendaagse westen.
Maakte dat wat uit? Er kon lekker aan verdiend worden. Hij had zat olie en wij hadden een overschot aan wapens. Bovendien was hij niet te beroerd om Iran bezig te houden en in te dammen dus als hij ondertussen wat interne opstandjes met mosterdgas de kop indrukte keken we wel even de andere kant op. Dezelfde slachtoffers die we hebben gebruikt om wederom uit eigenbelang een oorlog met nog meer doden te rechtvaardigen.quote:Op maandag 31 januari 2005 03:11 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Was Saddam dan voor vrijheid en democratie?
Ik ga de moeite niet eens meer nemen om op jou in te gaan ...quote:Op maandag 31 januari 2005 03:34 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Maakte dat wat uit? Er kon lekker aan verdiend worden. Hij had zat olie en wij hadden een overschot aan wapens. Bovendien was hij niet te beroerd om Iran bezig te houden en in te dammen dus als hij ondertussen wat interne opstandjes met mosterdgas de kop indrukte keken we wel even de andere kant op. Dezelfde slachtoffers die we hebben gebruikt om wederom uit eigenbelang een oorlog met nog meer doden te rechtvaardigen.
Dit is bekend bij de meeste mensen dus daarom vond ik het nogal gewaagd van stormW dat hij uitgerekend de stroming die fel tegen deze gang van zaken was nu beschuldigt van opportunisme.
Beetje een schot in eigen doel imo.
Wat de huidige verkiezingen betreft lijkt het me een verdere opstap naar burgeroorlog. De koerden hebben massaal gestemd om hun eigen autonomie veilig te stellen. De Sji'itische bevolking is vooral naar de stembus gegaan om proberen hun geestelijk leiders in het parlement te krijgen en met hun numerieke meerderheid min of meer de macht te grijpen. De Soennieten hebben het en masse af laten weten omdat zij de bui al zagen hangen.
Dus wat nu? De uitslag respecteren en de drie groepen totaal uit elkaar spelen of de uitslag naast zich neerleggen en het parlement zelf inrichten zodat er ook voldoende Soennieten in zullen zitten? Welke oplossing ook gekozen wordt er zullen altijd groepen zijn die het niet zullen accepteren.
Dumpty sat on a wall.
Humpty Dumpty had a great fall.
All the king's horses,
And all the king's men,
Couldn't put Humpty together again
Ik ga wel mee in je verhaal... maar dan moet je ook eerlijk bekennen dat het land Irak geen bestaansrecht meer heeft... en beter opgedeeld kan worden aan een deel voor Iran... een deel voor Turkije en een deel (onbekend).quote:Op maandag 31 januari 2005 03:34 schreef NorthernStar het volgende:
Maakte dat wat uit? Er kon lekker aan verdiend worden. Hij had zat olie en wij hadden een overschot aan wapens. Bovendien was hij niet te beroerd om Iran bezig te houden en in te dammen dus als hij ondertussen wat interne opstandjes met mosterdgas de kop indrukte keken we wel even de andere kant op. Dezelfde slachtoffers die we hebben gebruikt om wederom uit eigenbelang een oorlog met nog meer doden te rechtvaardigen.
Dit is bekend bij de meeste mensen dus daarom vond ik het nogal gewaagd van stormW dat hij uitgerekend de stroming die fel tegen deze gang van zaken was nu beschuldigt van opportunisme.
Beetje een schot in eigen doel imo.
Wat de huidige verkiezingen betreft lijkt het me een verdere opstap naar burgeroorlog. De koerden hebben massaal gestemd om hun eigen autonomie veilig te stellen. De Sji'itische bevolking is vooral naar de stembus gegaan om proberen hun geestelijk leiders in het parlement te krijgen en met hun numerieke meerderheid min of meer de macht te grijpen. De Soennieten hebben het en masse af laten weten omdat zij de bui al zagen hangen.
Dus wat nu? De uitslag respecteren en de drie groepen totaal uit elkaar spelen of de uitslag naast zich neerleggen en het parlement zelf inrichten zodat er ook voldoende Soennieten in zullen zitten? Welke oplossing ook gekozen wordt er zullen altijd groepen zijn die het niet zullen accepteren.
Dumpty sat on a wall.
Humpty Dumpty had a great fall.
All the king's horses,
And all the king's men,
Couldn't put Humpty together again
Dat valt te bekijken hoe dat jij democratie/vrijheid definieerd?quote:Op maandag 31 januari 2005 03:11 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Was Saddam dan voor vrijheid en democratie?
De verkiezingen zijn geen aanzet geweest voor een algemene burgeroorlog.quote:Op zondag 30 januari 2005 23:48 schreef HarigeKerel het volgende:
De verkiezingen zijn relatief goed verlopen, na de succesvolle verkiezingen in Afghanistan en in de VS zelf lijkt dit een patroon te worden.
Sorry hoor doemdenkers, maar niet alles is kommer en kwel![]()
Dit weet je nog niet zeker, de uitslag kan wellicht wel leidden tot een burgeroorlog, dus je moet het nog maar even afwachtenquote:Op maandag 31 januari 2005 11:51 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
[quote]De verkiezingen zijn geen aanzet geweest voor een algemene burgeroorlog.
je weet niet op welke partij ze hebben gestemd, wellicht hebben ze massaal streng islamitsche partijen gestemd, je weet het niet.quote:De verkiezingen hebben geen islamitische revolutie tot gevolg gehad.
je hebt gelijk aangezienn er niet meer doden dan een normale dag zijn gevallen.quote:De verkiezingen zijn niet in grote mate verstoord door idioten met een koran in de ene hand en een AK74 in de andere.
mee eensquote:De verkiezingen zijn niet bloediger-dan-gemiddeld verlopen.
er zijn wel degelijk demonstraties gehouden in de zogeheten soenitische driehoek en bagdad, alleen de westerse media doet hier weinig verslag over. Mede ook omdat het gewoon te gevaarlijk is om je als westerse journalist je in die gebieden te begeven.quote:Er zijn geen massale anti-VS demonstraties in Irak geweest tijdens de verkiezingen.
Wel waar, echter de soennieten zijn massaal niet komen opdagen dit dan dus op een later tijdstip nog wel eens voor problemen kunnen (burgeroorlog etc.)quote:De verkiezingen hebben een flink aantal irakezen getrokken om te gaan stemmen.
Op het eerste oog wel ja, maar het is nu afwachten op de uitslagen en kijken wat voor een invloed die hebben.quote:Ja, de verkiezingen zijn redelijk geslaagt.
Populisme drijft op loze argumenten. Deze post is daar een klassiek voorbeeld van.quote:Op maandag 31 januari 2005 03:34 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Maakte dat wat uit? Er kon lekker aan verdiend worden. Hij had zat olie en wij hadden een overschot aan wapens. Bovendien was hij niet te beroerd om Iran bezig te houden en in te dammen dus als hij ondertussen wat interne opstandjes met mosterdgas de kop indrukte keken we wel even de andere kant op. Dezelfde slachtoffers die we hebben gebruikt om wederom uit eigenbelang een oorlog met nog meer doden te rechtvaardigen.
Dit is bekend bij de meeste mensen dus daarom vond ik het nogal gewaagd van stormW dat hij uitgerekend de stroming die fel tegen deze gang van zaken was nu beschuldigt van opportunisme.
Beetje een schot in eigen doel imo.
Wat de huidige verkiezingen betreft lijkt het me een verdere opstap naar burgeroorlog. De koerden hebben massaal gestemd om hun eigen autonomie veilig te stellen. De Sji'itische bevolking is vooral naar de stembus gegaan om proberen hun geestelijk leiders in het parlement te krijgen en met hun numerieke meerderheid min of meer de macht te grijpen. De Soennieten hebben het en masse af laten weten omdat zij de bui al zagen hangen.
Dus wat nu? De uitslag respecteren en de drie groepen totaal uit elkaar spelen of de uitslag naast zich neerleggen en het parlement zelf inrichten zodat er ook voldoende Soennieten in zullen zitten? Welke oplossing ook gekozen wordt er zullen altijd groepen zijn die het niet zullen accepteren.
Dumpty sat on a wall.
Humpty Dumpty had a great fall.
All the king's horses,
And all the king's men,
Couldn't put Humpty together again
Ja, Berg is niet onthoofd, mensen worden niet opgeblazen en in Falluhja zijn er geen "gijzelaarslachthuizen" gevonden.quote:Op maandag 31 januari 2005 13:02 schreef Monidique het volgende:
De Volkskrant geeft als commentaar "Zarqawi Verliest". Ik zou er van maken "Zarqawi Wint". Nu weet ik niet eens of deze bestaat en als hij wel bestaat, of zijn mythe niet een beetje vergroot wordt
Nee, dat z้g ik niet, DrW.quote:Op maandag 31 januari 2005 13:50 schreef DrWolffenstein het volgende:
[..]
Ja, Berg is niet onthoofd, mensen worden niet opgeblazen en in Falluhja zijn er geen "gijzelaarslachthuizen" gevonden.
quote:Populisme drijft op loze argumenten. Deze post is daar een klassiek voorbeeld van.
Was Paul Bremmer in 1965 dan de Nederlandse Minister-President?quote:Of dacht iemand dat die Amerikanen het Iraakse volk nu lekker zelf laten beslissen wat ze willen? Zolang het in overeenstemming is met de Amerikaanse wensen en belangen wel natuurlijk, maar ze gaan geen hele oorlog beginnen om Irak vervolgens haar eigen koers te laten varen.
Vrijheid en democratie volgens de American wayquote:Dat valt te bekijken hoe dat jij democratie/vrijheid definieerd?
De terroristen worden achteraf bij elke gebeurtenis tot overwinnaar verklaard. Als er duizenden Irakezen gedood zouden zijn en de verkiezingen mislukt zou je dat ook tot overwinning voor Zarqawi verklaren.quote:
Nee, hoor, niet helemaal. Ik noem het winst voor de guerilla's, omdat de soennieten niet stemmen, dat betekent echter niet dat de sji'ieten dus verloren hebben. Het lijkt mij juist een grote overwinning voor hen, dat ze in grote getalen zijn gaan stemmen.quote:Op maandag 31 januari 2005 15:11 schreef CeeJee het volgende:
De terroristen worden achteraf bij elke gebeurtenis tot overwinnaar verklaard.
Een Koerdische staat? Dan gaat Turkije zich er op zeker mee bemoeien. Dat wordt regelrecht oorlog. Iets wat verder gaat als beperkte autonomie binnen Irak zal ws. niemand in de regio accepteren.quote:Op maandag 31 januari 2005 08:59 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Ik ga wel mee in je verhaal... maar dan moet je ook eerlijk bekennen dat het land Irak geen bestaansrecht meer heeft... en beter opgedeeld kan worden aan een deel voor Iran... een deel voor Turkije en een deel (onbekend).
Sadam was een dictator maar wel een bindende macht. Zonder deze macht zal alles als los zand uit elkaar vallen. Maar omgekeerd is de democratie een vorm van eenheid en het sluiten van compromissen , en de bevolking heeft nu de macht en de keuze. Nog meer bloedvergieten of als broeders aan 1 natie werken.
- United we stand. Divided we fall. --
Je mag je gelukkig prijzen dat er nog sceptische mensen zijn op deze wereld, althans toch op het gebied van oorlog.quote:Op maandag 31 januari 2005 22:27 schreef more het volgende:
Als ik hoor dat Irakezen in Nederland, Australie, Belgie, Amerika en niet te vergeten Irak zelf, bijna allemaal blij zijn met deze verkiezingen, dan snap ik niet waarom al die buitenstaanders hier zoveel te zeiken hebben.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |