Ga ik ook nog proberenquote:Op dinsdag 14 december 2004 13:55 schreef pea4fun het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik hierin een hele andere mening als de anderen die ik commentaar zag geven.
Als het om de cacaou gaat zou ik een groot blik pakken, en niet zo'n priegelig doosje. Die zet je dan op de voorgrond, met (misschien onscherp) op de achtergrond het servies. Het mag best een open blik/pak zijn waar je de cacaou in ziet zitten.
Wat betreft de achtergrondkleur, daar zou ik niet zo vlug aan gedacht hebben, maar ben ik het wel eens met de rest, dat dat best een kleur mag zijn die terugkomt in je blik of servies.
![]()
Helemaal goed. Hoewel ik het met die glazen nog steeds productfotografie vind. Als je er nu een stukje stikbrood en een stuk brie bij doet dan wordt het al snel reclame fotografie.quote:Op dinsdag 14 december 2004 14:00 schreef pea4fun het volgende:
[..]
Hier heb ik zeker wat aan. Als ik het goed begrijp heb je dus nu 2 soorten productfotografie door elkaar lopen in deze wedstrijd. De gewone no- nonsens productfoto van iets, zoals bijvoorbeeld het blikje ( van wie was dat ook alweer) En de reclame fotografie, waarbij je een sfeer oproept.
Mijn eerdere foto's komen dus dichter in de buurt van het eerste, maar doordat ik er de glazen aan heb toegevoegd hangt het er ergens tussen. Heb ik het zo begrepen?
In de categorie 'lastige vragen', deze is voor jou peaquote:Op dinsdag 14 december 2004 13:57 schreef pea4fun het volgende:
[..]
Ik vind het een leuke foto, maar ik vind dat het helemaal niks met het onderwerp te maken heeft. Een bloem is voor mijn gevoel geen product.
Je kan het welquote:Op dinsdag 14 december 2004 11:02 schreef Dr_Flash het volgende:
Goeiemorgen....... Nog wel ziek thuis, maar vandaag misschien wel goed genoeg in vorm om eens iets met productfotografie te gaan proberen. Geen idee of het wat is, maar ik zal eens wat plaatjes posten vanmiddag of zo
Een echte definitie heb ik niet, maar een product is voor mij iets waar een productieproces aan vooraf gaat...Een bloem wordt niet gemaakt, die groeit. Maar dat wil niet zeggen dat ik het daarom goed heb, misschien vinden alle anderen het wel een product, ik zal er alleen niet snel op stemmen.quote:Op dinsdag 14 december 2004 14:27 schreef Offy het volgende:
[..]
In de categorie 'lastige vragen', deze is voor jou pea: Wat is dan eigenlijk jouw definitie van een product? Ik vond zelf namelijk Ymke's bloem wél bij het onderwerp passen. Ojee, toch nog onduidelijkheid
Vandale.nl is natuurlijk weer eens tijdelijk buiten bedrijfMaar in mijn ogen is eigenlijk alles een product, maar ligt het meer aan de foto of het productfotografie is of niet. (maar dat heb ik ook maar zelf verzonnen)
Ben zelf al een tijdje bezig met een vork (), maar nu ik al die 'andere' foto's zie, twijfel ik of het nog wel bij het onderwerp past.
[afbeelding]
het is in ieder geval geen reclamefotografie, maar toch wel een product?
[..]
Je kan het wel![]()
Ja precies, zoiets had ik in mijn hoofd toen ik eraan begon, maar vond het erg saai, vandaar dat ik er die wijnglazen aan heb toegevoegd. Toen ik hem hier liet zien begon pas het verhaal sfeer erbij te komen voor mij.quote:Op dinsdag 14 december 2004 14:34 schreef fr.oosje het volgende:
even wat voorbeelden.
Product:
[afbeelding]
Een kunstbloem dan maarquote:Op dinsdag 14 december 2004 14:39 schreef pea4fun het volgende:
[..]
Een echte definitie heb ik niet, maar een product is voor mij iets waar een productieproces aan vooraf gaat...Een bloem wordt niet gemaakt, die groeit.
Wauw!quote:Op dinsdag 14 december 2004 14:27 schreef Offy het volgende:
Ben zelf al een tijdje bezig met een vork (), maar nu ik al die 'andere' foto's zie, twijfel ik of het nog wel bij het onderwerp past.
[afbeelding]
het is in ieder geval geen reclamefotografie, maar toch wel een product?
Lijkt me duidelijkquote:Op dinsdag 14 december 2004 17:17 schreef Shark.Bait het volgende:
Van een vork weet je zeker dat ie niet in te natuur groeit
Ah, ja ik begrijp de link product-productieprocesquote:Op dinsdag 14 december 2004 14:39 schreef pea4fun het volgende:
Een echte definitie heb ik niet, maar een product is voor mij iets waar een productieproces aan vooraf gaat...Een bloem wordt niet gemaakt, die groeit. Maar dat wil niet zeggen dat ik het daarom goed heb, misschien vinden alle anderen het wel een product, ik zal er alleen niet snel op stemmen.
edit: Ik zie net in het andere topic dat het geen echte bloem isDan is het dus weer wel een product, maar ik denk dat meer mensen dat niet zien...toch? zeg ja alsjeblieft
quote:Op dinsdag 14 december 2004 14:32 schreef fr.oosje het volgende:
ik zou hem alleen wat frisser maken door de achtergrond witter te maken.
Je bent een bron van inspiratiequote:Past leuk in de serie die ik ook eens heb gemaakt van keukengerei.
Wat bij beide soorten produktfotografie belangrijk is zijn de weergave van vorm en materiaal (structuur).quote:Op dinsdag 14 december 2004 21:28 schreef Rewimo het volgende:
Met de adviezen van Pea in mijn achterhoofd weer twee pogingen
[afbeelding]
[afbeelding]
Ik moet nog uitvinden hoe ik kan afdrukken zonder dat de flitser uit zijn huisje springt. Dat doet ie namelijk helemaal zelfstandigquote:Op dinsdag 14 december 2004 21:43 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Wat bij beide soorten produktfotografie belangrijk is zijn de weergave van vorm en materiaal (structuur).
In bovenstaande voorbeelden komt de vorm van het blik er niet optimaal uit, vooral omdat het iets te frontaal is gefotografeerd. Zou je de camera iets hoger plaatsen waardoor het deksel ook zichtbaar wordt dan is de eerste winst geboekt. Zorg je daarnaast dat het blik niet op een zijde maar op een hoek wordt gefotografeerd dan kom je al verder in de goeie richting.
Wil je de vorm van het blik verder accentueren dan wordt het tijd om met de verlichting te spelen, zet daarom je verlichting iets verder op de zijkant van het blik, waardoor het blik steeds meer diepte krijgt. Experimenteer met witte kartonnetjes om schaduwen naar behoefte in te vullen.
Gebruik voor dit soort opnamen niet je ingebouwde flitsertje, maar neem gewone verlichting waarmee je het effect kunt zien.
en zo hou je jezelf een hele winter bezig
Rewimo, deze vind ik al leuker dan die van gisteravondquote:Op dinsdag 14 december 2004 21:28 schreef Rewimo het volgende:
Met de adviezen van Pea in mijn achterhoofd weer twee pogingen
[afbeelding]
[afbeelding]
Dank jequote:Op dinsdag 14 december 2004 21:56 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Rewimo, deze vind ik al leuker dan die van gisteravond. Je gaat lekker met die EOS
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |