abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Redactie Frontpage zondag 23 juli 2006 @ 10:45:44 #76
1150 crew  SunChaser
Leuker wordt het niet
pi_40097693
quote:
Op zondag 23 juli 2006 10:44 schreef London_Calling het volgende:
Ik rond mijn betaling wel af naar een mooi bedrag. Maar waarom geven alleen in de horeca een fooi en niet aan de buschauffeur, aan het meisje achter de kassa etc. etc. etc.?
En aan mensen die jouw opa en oma wassen, aankleden en helpen eten.
pi_40097806
Afhankelijk van de kwaliteit van de bediening, het eten, de sfeer en m'n stemming geef ik meestal rond de 10% tip, maar als ik een pizza bestel, het duurt niet lang en de bezorger is vriendelijk dan geef ik wel eens wat meer (tot 25%).

Heb zelf als pizzakoerier gewerkt, dus ik ben bevooroordeeld
  Redactie Frontpage zondag 23 juli 2006 @ 10:54:10 #78
1150 crew  SunChaser
Leuker wordt het niet
pi_40097845
Ik heb laast 5 euro achtergelaten voor het kamermeisje in een hotel. Maar onlangs hadden we een rokend kamermeisje en die kreeg niks. De lift en de gang stonk naar die troep.
pi_40098062
gaf gisteren trouwens 25% fooi... had shoarma bestelt en ze waren snel (8 euro, ik gaf 10)

kom ik er later achter dat ze verkeerde sausjes erbij hebben gedaan... dan baal je wel
pi_40099076
quote:
Op zondag 23 juli 2006 10:33 schreef SunChaser het volgende:

[..]

Tampa, Florida. Ze rekenen daar serieus de fooi al in je eindbedrag. Staat er ook keuring bij

Eten
Belasting
Fooi

We moesten ons ook allemaal legitimeren als we een drankje wilden, al was je over de 60.

Doen ze bij groetere groepen vooral. Het grappige is dat ze daar al vanuit gaan dat men apart betaald, in NL is dat vaal vrij lastig voor een restaurant.
In Amerika gooien ze die fooi vaak standaard op de rekening bij touristen. Omdat ze anders wel weer weten hoe het afloopt.
  Redactie Frontpage zondag 23 juli 2006 @ 11:58:09 #81
1150 crew  SunChaser
Leuker wordt het niet
pi_40099238
quote:
Op zondag 23 juli 2006 11:52 schreef nr.126 het volgende:

[..]

In Amerika gooien ze die fooi vaak standaard op de rekening bij touristen. Omdat ze anders wel weer weten hoe het afloopt.
En als je geen 15 tot 20 procent geeft komen ze achter je aan met de vraag of de service niet goed was.
pi_40099326
Wisten jullie trouwens dat ze in het buitenland (met name Amerika en Engeland) 'Go Dutch' zeggen als bijvoorbeeld een tafel allemaal tot op de cent nauwkeurig apart wil afrekenen? I.P.V. gewoon een totaalbedrag waar meestal een tip wordt gegeven.

Overigens werk ik zelf ook in de bediening en krijg dus ook veel fooi op een dag, nu in het zomerseizoen vaker meer dan wat ik zo op een dag verdien voor het werk zelf, werk namelijk in een ijssalon.

Is wel opmerkelijk dat nationaliteiten van klanten ook zo voor de hand liggen trouwens. Maastrichtenaren (ijssalon ligt in Maastricht) zijn vaak de vaste klanten die vaak fooi geven. We krijgen ook veel Belgische en Franse klanten (Walen) die super gierig zijn, hartstikke veel zeiken, op alles commentaar hebben, van alles willen bestellen wat niet op de kaarten staat en zélden een cent extra geven. Duitse klanten zijn daarentegen weer hartstikke gaaf, maken vaak een leuk praatje met je en ze willen vaker, als je ee grote tafel hebt, allemaal apart afrekenen en dan geven ze je ieder een flinke fooi. Aziaten geven ook zélden iets extra's en maken altijd een gigantische puinhoop van de tafeltjes; overal servetjes en gemorst eten en zo. Engelsen/Amerikanen stellen ook vaak rare vragen, maar geven royale fooien.

Bleh, en zo kan ik door blijven gaan.
pi_40099364
Ik vind het echt debiel als je fooi standaard bij het eten gaat rekenen. Dat is geen echte stimulatie om je best te doen voor een serveerster.

Ja behalve in een aso-snackbar, maar iemand met verstand loopt daar omheen.
Naieviteit is onschuld.
pi_40099906
quote:
Op vrijdag 30 januari 2004 12:59 schreef Gia het volgende:
Ik vind 10% dus echt teveel vanaf 20 Euro.
Stel ik moet 18 euro betalen, dan ga ik echt geen 2 euro fooi geven. Dat is fl. 4,40! Als ik 48 euro moet betalen, dan geef ik wel die 2 euro fooi.
Dus ik denk meer aan 5 % als redelijke fooi.
wtf? 2 euro teveel fooi? 2 euro geef ik aan de pizzabezorger, in een restaurant doe je toch wel meer als dat
pi_40100373
quote:
Op zondag 23 juli 2006 12:01 schreef Tuvai.net het volgende:
Wisten jullie trouwens dat ze in het buitenland (met name Amerika en Engeland) 'Go Dutch' zeggen als bijvoorbeeld een tafel allemaal tot op de cent nauwkeurig apart wil afrekenen? I.P.V. gewoon een totaalbedrag waar meestal een tip wordt gegeven.
Maar ik lees dus net (een paar posts boven je) dat het in de VS normaal is om per persoon af te rekenen als je in een gezelschap bent. In Nederland is dat soms nog moeilijk.
pi_40100386
Als ik bijvoorbeeld 2 bier bestel (wat 4,40 kost in mijn stamkroeg) dan rond ik dat af naar 5 euries. Meestal open ik gewoon een rekening en geef ik aan het eind van de avond ongeveer 10 procent fooi. Als ik uit eten ga en tevreden ben over de bediening, dan geef ik meestal wel meer dan 10% fooi.
Work hard, play harder!
Last.fm
pi_40100430
quote:
Op zondag 23 juli 2006 12:22 schreef LoggedIn het volgende:

wtf? 2 euro teveel fooi? 2 euro geef ik aan de pizzabezorger, in een restaurant doe je toch wel meer als dat
2 euro op een bedrag van 18 euro is best was. Op een bedrag van bv. 48 euro alweer een stuk minder.
pi_40100705
ja, maar ik zie het los van elkaar.. als ik 100 euro uitgeef aan een avondje uit eten, ga ik geen 20 euro geven, dan doe ik nog 5-10 ofzow.. een pizza van 8 euro geef ik dan 2 euro bij.. ik zou me erger schamen als ik 50 cent fooi geef dan wanneer ik geen fooi geef
  zondag 23 juli 2006 @ 12:53:54 #89
14790 EvilFaith
zie signature
pi_40100817
Hangt helemaal af van het restaurant en de bediening. Als ik lekker heb gegeten en de bediening goed was geef ik veel fooi. laatst heerlijk tapas gegeten, geweldige bediening, ontzettend leuke avond gehad en met 2personen voor 28euro gegeten, dan geef ik rustig in totaal 35euro. Maar als ik in een restaurant zit met belachelijk eten en chaggerijnige obers dan ben ik ook in staat om gewoon niks te geven. Fooi wordt bijna altijd gewoon verdeeld onder het bedienend personeel, dan moeten zij ook maar laten zien dat ze de fooi waard zijn..
sorry ik koos deze nick toen ik 16 was.
pi_40100843
quote:
Op vrijdag 23 januari 2004 19:41 schreef sweek het volgende:
Of in een cafe, natuurlijk...

Doen jullie dat graag? Ik zou het het liefst helemaal niet doen, ik vind het niet meer dan logisch dat dat inbegrepen is... maar toch is het nog steeds de gewoonte om het te doen, toch?
En hoeveel geven jullie? Ik was laatst in New York en daar is het de gewoonte 15-20% te geven... dat vind ik wel erg veel. Sommige restaurants namen de fooi, zonder dat dat ergens vermeld stond, gewoon al mee in de rekening. .
In New York krijg je gemiddeld 15 % meer loon, vanwege het geven van fooi.
pi_40101852
ik werk ook in een restaurant,maar denken jullie nu echt dat die fooi bij ons terecht komt nee dus!!!
  zondag 23 juli 2006 @ 13:30:22 #92
14790 EvilFaith
zie signature
pi_40101877
quote:
Op zondag 23 juli 2006 13:28 schreef tajine het volgende:
ik werk ook in een restaurant,maar denken jullie nu echt dat die fooi bij ons terecht komt nee dus!!!
haha slecht restaurant werk je dan. Ik heb in redelijk wat restaurants en cafe's gewerkt en overal was het gebruikelijk dat de fooi op het eind van de avond verdeeld werd onder het personeel.
sorry ik koos deze nick toen ik 16 was.
pi_40101937
quote:
Op zondag 23 juli 2006 13:28 schreef tajine het volgende:
ik werk ook in een restaurant,maar denken jullie nu echt dat die fooi bij ons terecht komt nee dus!!!
als het personeel zn fooi niet mag houden wil ik ook geen fooi geven
  Redactie Frontpage zondag 23 juli 2006 @ 14:11:30 #94
1150 crew  SunChaser
Leuker wordt het niet
pi_40102864
quote:
Op zondag 23 juli 2006 12:01 schreef Tuvai.net het volgende:
We krijgen ook veel Belgische en Franse klanten (Walen) die super gierig zijn, hartstikke veel zeiken, op alles commentaar hebben, van alles willen bestellen wat niet op de kaarten staat en zélden een cent extra geven.
Ja en? Wat nou gierig. Wees blij dat ze komen eten bij je, geld uitgeven aan eten. Noem ik niet gierig. Gierig is als je een blik knakworsten koopt en ze niet deelt met een vriend.
  † In Memoriam † zondag 23 juli 2006 @ 14:19:02 #95
43556 miss_dynastie
pi_40103065
Wat ik trouwens vreselijk irritant vind tegenwoordig is dat je de rekening krijgt met een schoteltje of kistje of zo. Aangezien ze dat kistje pas op komen halen als je weg bent, word je dus geacht fooi te geven, aangezien ze niet komen wisselen. Afronden doe ik meestal wel (maar volgens sommige mensen is minder dan 10% geen fooi, dus zo zal ik het dan maar niet noemen ), maar om 50,50 tot 60 euro af te ronden is me een beetje te gek. Gelukkig had ik nog een euro in een vakje in m'n tas zitten. Maar een beetje gek vind ik het wel.
  Redactie Frontpage zondag 23 juli 2006 @ 14:22:04 #96
1150 crew  SunChaser
Leuker wordt het niet
pi_40103140
Ik ga t schoteltje gewoon naar de kassa brengen.
  † In Memoriam † zondag 23 juli 2006 @ 14:25:37 #97
43556 miss_dynastie
pi_40103238
quote:
Op vrijdag 30 januari 2004 15:45 schreef -BeF-Bacchus- het volgende:
De meeste van de mensen die geen fooi geven lijken mij gewoon een stel krenterige Hollanders.

Je gaat uit eten of op stap, je kijkt dan dus niet op de centen want thuis kan je veel goedkoper eten en drinken. Die jongens en meiden doen hun best voor een fooi, daar lopen ze harder voor en tenzij je duidelijk merkt dat ze niet redelijkerwijs hun best doen vind ik dat je daar fooi voor geeft.
Ik kan hier toch niet zoveel mee hoor. Ja, ik ga uit eten, dat is duurder dan thuis eten. Maar omdat ik me dat kan veroorloven ben ik niet verplicht om iemand die al betaald krijgt voor zijn werk nog eens extra te spekken. Ik zie dat als twee losstaande dingen.
pi_40103492
Ik rond het (alleen eten, koffie etc op een terras nooit) wel naar boven af, maar ik geef nooit standaard zoveel procent.
Wel meegedaan met de hoge fooi in de Librije, maar met gemengde gevoelens
pi_40104490
quote:
Op zondag 23 juli 2006 03:05 schreef Shira het volgende:

[..]

Misschien dat het op de toeristische plekken in Amerika automatisch op de rekening staat, ook hier (Tennessee) wordt het niet op de rekening bijgeschreven. 15-20% fooi is hier de norm.

In Nederland wordt niet raar opgekeken als je geen of weinig fooi geeft, mensen waarderen het ook echt als je fooi geeft heb ik het id... Meestal geef ik 10% als de bediening bevallen is.
Ben net terug uit Tennessee, en idd daar is het gebruikelijk dat je 15-20% fooi geeft. een voudige manier om snel de fooi uit te rekenen die ze daar gebruikten: de tientallen keer 2, bij een rekening van $35,78 (leve de tax, krijg je van die rare bedragen) kom je dan op een fooi van $6.
Maar goed dat is Amerika en daar werkt het gewoon heel anders zoals al eerder in dit topic te lezen is. Personeel is daar ook veel vriendelijker, je kan de situatie hier en daar gewoon niet vergelijken.

In Nederland laat ik de fooi afhangen van alle factoren; kwaliteit, vriendelijkheid, netheid etc etc. meestal houd dat bij een paar euro op, 15 tot 20% wordt het iig nooit aangezien het personeel gewoon een net salaris heeft, staat er iets mij helemaal niet aan dan geef ik gewoon geen fooi.
pi_40107978
quote:
Op zondag 23 juli 2006 14:22 schreef SunChaser het volgende:
Ik ga t schoteltje gewoon naar de kassa brengen.
Groot gelijk.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')