Volgens mij klopt er iets niet bij de omschrijving. Ik ken indigoliet als blauwe toermalijn, niet als een andere steen. Ik heb dit ook nagekeken in boeken thuis en daar staat ook in dat indigoliet blauwe toermalijn is, ik heb er zelf ook eentje. Bij de omschrijving op die site staat dat de steen een groen tot paarse kleur heeft. Vreemde is wel dat ze ook blauwe toermalijn verkopen maar deze dus niet indigoliet noemen. Ik heb het idee dat ze een vergissing maken maar misschien kan iemand anders hier meer duidelijkheid over geven.quote:Op vrijdag 21 mei 2004 13:35 schreef Tokse het volgende:
Hoi Natalie,
Ik heb een indigoliet voor je gevonden op deze site: http://www.geschenksteent(...)product&productId=41
Zelf draag ik twee bergkristallen bij me, en heb ik een lapis lazuli aan een hanger. Mooie stenen, en baat het niet, schaadt het niet![]()
Klopt dat het verwarrend werkt met toermalijnen. Ik heb een verdeliet (groene toermalijn) die uitloopt naar een blauwe punt (indigoliet).quote:Op vrijdag 21 mei 2004 20:23 schreef Natalie het volgende:
Toermalijnen zijn vrij moeilijk in te delen juist doordat ze een vreemde samenstelling hebben. Een groen/paarse toermalijn is zws een watermeloen toermalijn. Een blauwe is een indigoliet. Zover ik op de foto zie is het een blauwe, en is de omschrijving enigzins krom, aangezien die gedeeltelijk van een watermeloen lijkt te zijn. Maar een foutje is menselijk, denk ik dan maar.
Mag ik vragen waar jij je Indigoliet hebt gekocht?
Dat van die statische elektriciteit moet je me eens uitleggenquote:Op vrijdag 21 mei 2004 20:39 schreef Saleheim het volgende:
Klopt dat het verwarrend werkt met toermalijnen. Ik heb een verdeliet (groene toermalijn) die uitloopt naar een blauwe punt (indigoliet).
Ik heb ook een indigoliet op eBay gekocht hier in Nederland, had net de mazzel dat ze een indigoliet verkochten en ik kon er nog goedkoop aankomen. Was echt heel goedkoop en ik twijfelde of hij wel echt was maar alle toermalijnen kun je testen door hun statische electriciteit en dat was bij deze dus ook zo. Meestal koop ik mijn stenen via eBay in Duitsland. Ik heb er goede ervaringen mee. Ze hebben een groot aanbod en de prijzen vallen wel mee. Maar toermalijn zal altijd wel duur blijven denk ik. Wel jammer want ik vind ze prachtig!
Aquamarijn vind ik prachtig. Ik heb een ketting met allemaal van die kleine getrommelde steentjes. Kun je ook zien op één van de foto's hierboven.quote:Wat zijn jouw stenen eigenlijk, qua lievelingsstenen? Ik hou van de kleur van aquamarijn vooral als ze ook een wat groenige tint hebben. Kom toch meestal terug tot blauwe en soms groene stenen.
Jammer dat ik geen webcam of zo heb, kon ik een hoop stenen laten zien.quote:Op vrijdag 21 mei 2004 21:11 schreef Natalie het volgende:
[..]
Dat van die statische elektriciteit moet je me eens uitleggen
Ik heb er wel eens van gehoord, maar geen idee hoe 't in z'n werk gaat
[..]
Aquamarijn vind ik prachtig. Ik heb een ketting met allemaal van die kleine getrommelde steentjes. Kun je ook zien op één van de foto's hierboven.
Daarnaast heb ik altijd een amethist bij me. Ik houd van de kleur, het paars/violette van een amethist. Sowieso vind semi-transparante stenen erg mooi. Ik heb meer met een rozenkwarts dan met een turkoois, bijvoorbeeld. Lapis-Lazuli is daar trouwens de enige uitzondering op.
Sweetgirly vroeg eerder naar de echte naam van de regenboogsteen. Jij hebt er ook een, wie weet dat jij de naam weet?quote:Op vrijdag 21 mei 2004 23:22 schreef displission het volgende:
Ik draag een regenboogsteen bij me..Die heb ik pasgeleden gekocht. Als je hem tegen het licht aanhoudt zie je een kleine regenboog van kleuren. Hij beschermt me tegen jalouzie..
Een goede beschrijving is best moeilijk, ik heb verschillende boeken hier en elk boel heeft weer een andere uitleg (ze komen wel wat overeen maar hebben toch ook hele andere dingen erbij staan).quote:Op maandag 24 mei 2004 23:12 schreef pieter_pontiac het volgende:
is er een site die een goede beschrijving geeft met het effect van de verschillende soorten? En waar kun je die dingen kopen?
Dan moet ik ook eens een malachiet hebbenquote:Op dinsdag 25 mei 2004 07:45 schreef hornage het volgende:
Ik loop rond met malachiet om m'n nek tegen eczeem. Ik kan wel merken dat het minder snel terugkomt. [afbeelding]
Ik heb hem om m'n nek gehangen omdat mijn chakra daar teveel energie uitstraakt. Eczeem komt ook omdat het afweersysteem te goed werkt. Hierdoor werkt malachiet op het moment verslappend.
Iedereen trouwens bekend met de testen om te kijken welke steen op welke plek het beste werkt?
Ik heb zelf ook eczeemklachten maar draag daar een aquamarijn voor omdat het bij mij uit allergie voortkomt.quote:Op dinsdag 25 mei 2004 08:16 schreef Natalie het volgende:
[..]
Dan moet ik ook eens een malachiet hebben
Eczeem en allergie worden nog wel eens door elkaar gehaald. Eczeem kan een uiting van allergie zijn. Idd. Een allergische reactie op een ongevaarlijke stof, is trouwens dat 'foutje van het afweersysteem' waar jij het over hebt
Dit is een goede pagina met veel info: http://edelstenen.beginthier.nl/quote:Op maandag 24 mei 2004 23:12 schreef pieter_pontiac het volgende:
is er een site die een goede beschrijving geeft met het effect van de verschillende soorten? En waar kun je die dingen kopen?
Dus in jouw theorie is een chakra materie.quote:Op zaterdag 26 juli 2003 00:51 schreef Antagonist het volgende:
Dank je!quote:Op vrijdag 28 mei 2004 10:09 schreef Natalie het volgende:
Oeh, meis, dat klinkt als een hele bijzondere ervaring! Ik ben blij dat je hét juiste steentje hebt gevonden. Ga op je gevoel af als je een steen kiest. Da's altijd het belangrijkste en zo te horen heb je er al mooie ervaringen mee gehad
Supers!
Als je pendelen interessant vindt, dan kan ik je dit boekje aanraden:
Auteur: Orpha Cochie
Titel: Pendelen en Edelstenen "kosmische krachten ter versterking van onze innerlijke vermogens"
ISBN: 90 6458 132 0
Hierin kun je veel informatie vinden over zowel pendelen al dan niet in combinatie met edelstenen. Ook zit er een beschrijving van veel edelstenen in en in het laatste hoofdstuk gaan ze in op geboortestenen.
Trek je niet teveel aan van mensen die lacherig doen over jouw pendel- en stenen avontuur. Sommige mensen zijn erg nuchter en vinden pendelen en stenen maar zweverig en 'hocus pocus'. Maar als jij je er goed bij voelt, dan moet je vooral je steen blijven dragen
Koop ze niet bij Mystiek, die vragen 2x de normale prijs ervoor.quote:Op woensdag 14 juli 2004 10:36 schreef Natalie het volgende:
Assen (waar ik woon) is sinds kort helemaal half-edelsteenloos. Ze hebben onlangs het laatste winkeltje gesloten die nog stenen verkocht.
Gelukkig ben ik nu in Rotterdam en zijn ze hier nog wel te vinden (dat moet ook bijna wel, je hebt alles hier) en dus ga ik vanmiddag even op stenenjacht
Ik laat nog wel even weten wat ik gekocht heb.
Als het een knuffelsteen is leg ik em onder mn kussen, mits klein genoeg ook in mn broekzak.quote:Op woensdag 14 juli 2004 12:01 schreef MUUS het volgende:
Toevallig zat ik me gisteren iets af te vragen en dat kan ik mooi hier vragen!
Ik zie dat een aantal van jullie ook echt stenen voor een bepaald doel hebben en vroeg me af of jullie die stenen dan gewoon neerleggen/omhangen of ze eerst reinigen.
Zo ja, hoe?
Is er nooit een steen waarbij je het element aarde gebruikt om te reinigen?quote:Op woensdag 14 juli 2004 15:39 schreef _Draven_ het volgende:
[..]
Als het een knuffelsteen is leg ik em onder mn kussen, mits klein genoeg ook in mn broekzak.
Van te voren spoel ik ze nog ff af met mineraalwater, door vlam of wierook halen... maar net wat bij die steen past.
Zo nu en dan laad ik ze op, door de zon/maan of leg ze op de kristalkluster.
Je kunt stenen zelfs met rijst reinigen... maarja waarom zo omslachtig
Met aarde reinigen kan, maar aangezien die de steen kan aantasten (zuur) is dat een slecht idee.quote:Op woensdag 14 juli 2004 15:51 schreef MUUS het volgende:
[..]
Is er nooit een steen waarbij je het element aarde gebruikt om te reinigen?.
En voor sweetgirly: ik zie dat je een tijdje geleden een regenboogsteen zocht. Kan dit de regenboog obsidiaan zijn?
[afbeelding]
Eigenlijk kun je hem reinigen met wat jou t beste lijkt, bv als je onder het vuurteken geboren bent met vuur, luchtteken met wierrook (pas wel op dat sommige stenen niet tegen vuur/zonlicht/water etc kunnen).quote:Op woensdag 14 juli 2004 16:09 schreef hornage het volgende:
@_Draven_
Ik heb zoals eerder gemeld een malachiet. Waarmee kan je die volgens jou het beste opladen of schoonmaken?
Wie weet dat jij een goede winkel in Rotterdam weet? Als Mystiek echt zo duur is, dan ga ik er natuurlijk niet heen.quote:Op woensdag 14 juli 2004 11:54 schreef _Draven_ het volgende:
Koop ze niet bij Mystiek, die vragen 2x de normale prijs ervoor.
Altijd even vrij maken van energie van anderen/ opladen voor je 'm draagt.quote:Op woensdag 14 juli 2004 12:01 schreef MUUS het volgende:
Toevallig zat ik me gisteren iets af te vragen en dat kan ik mooi hier vragen!
Ik zie dat een aantal van jullie ook echt stenen voor een bepaald doel hebben en vroeg me af of jullie die stenen dan gewoon neerleggen/omhangen of ze eerst reinigen.
Zo ja, hoe?
Je hoeft niet perse aarde te gebruiken als je het element aarde eraan te pas wil laten komen hoor.quote:Op woensdag 14 juli 2004 19:23 schreef _Draven_ het volgende:
[..]
Met aarde reinigen kan, maar aangezien die de steen kan aantasten (zuur) is dat een slecht idee.
Mensen die hun mooie bol in de grond begraven voor een paar dagen en hem opnieuw moeten laten polijsten omdat hij aangetast is... pijnlijk voor de portemonnee.
Volgens een verkoopster zou de aarde waar hij uit gehaald is t beste zijn om hem in te reinigen maar om daar nou voor naar bv brazilie te reizen gaat me een beetje ver![]()
Misschien zou je een steen wel in een pot of doek wikkelen om hem te beschermen.
Aangezien ik nogal lui ben kies ik voor de makkelijke manieren![]()
I know.quote:Op woensdag 14 juli 2004 19:40 schreef Natalie het volgende:
[..]
Altijd even vrij maken van energie van anderen/ opladen voor je 'm draagt.
Door de wierook halen (element lucht) of onder stromend water houden (element water), door een vlam (van bijv. een kaars) halen (element vuur) of begraven in de tuin (element aarde).
Als ik 't me goed herinner
Ik heb echt geen idee, het zou goed kunnen inderdaad.quote:Op woensdag 14 juli 2004 15:51 schreef MUUS het volgende:
En voor sweetgirly: ik zie dat je een tijdje geleden een regenboogsteen zocht. Kan dit de regenboog obsidiaan zijn?
[afbeelding]
quote:Op vrijdag 3 december 2004 19:12 schreef sweetgirly het volgende:
Ik heb vandaag weer een steentje laten pendelen,
quote:Op vrijdag 3 december 2004 19:18 schreef Plunderbunny het volgende:
@sweetgirly: ik ben heel benieuwd waar je dat hebt laten doen!
quote:Op vrijdag 3 december 2004 19:40 schreef sweetgirly het volgende:
[..]
En vast wel meerdere winkeltjes doen het, neem ik aan, of niet, dat weet ik niet precies.
quote:Op vrijdag 3 december 2004 21:56 schreef Plunderbunny het volgende:
hé MUUS, kan ik je nog steeds mailen voor het adres van dat scheveningse winkeltje?
quote:Op vrijdag 3 december 2004 19:58 schreef Plunderbunny het volgende:
Thanx! Het was niet voor mezelf, ik pendel mijn eigen stenen uit, maar voor een vriendin uit Noord Holland die ik niet zo heel vaak zie. Ik ga de link meteen doorsturen
quote:Op vrijdag 3 december 2004 21:33 schreef MUUS het volgende:
Ja hoor, zat!. In heel veel winkels pendelen ze de steen voor je uit en sommige personen doen een test met je.
.
quote:
Ik heb net zelf mijn steentje even helemaal overhoord. Want ik ging hem even observeren, en er zaten wat barstjes in, niet veel, en een klein krasje (hoezo perfectionistisch). Dat ik hem ging bekijken. leek het wel alsof in de steen zelf ook al allemaal verschillende lagen zaten, de associatie met die dimensies nu vind ik niet zo gek, het lijkt zelf wel een dimensiesteen. Maargoed, toen schoot me te binnen dat ze misschien gedragen steentjes weer terug doen en dan verkopen. Dus heb ik mijn steentje een procesverbaal gegeven
. 'Ben jij nieuw', antwoord: 'nee' (ok, dacht ik nog, dat kan, gezien je waarschijnlijk al langer op deze aardbol bent..zoiets).
Toen veel gerichter gaan vragen, 'heb jij bij meerdere mensen om hun nek gehangen', 'ben ik de 1e waarbij je om de nek hangt', goed, ik kreeg hierin een beetje vage antwoorden. Toen heb ik maar gevraagd 'ben je nog opgeladen' en 'werk je nog' en 'ben je het juiste steentje voor mij op dit moment', etc. Hier kwamen heel erg heftige ja's uit. Zo heftig, dat ik op een gegeven moment maar gestopt ben met turen. Het was alsof de steen dacht: 'hoe hard en duidelijk moet ik ja schudden, voordat je me gelooft'.
quote:Op vrijdag 3 december 2004 22:54 schreef Geartsjuh het volgende:
Dat 'overhoren', hoe doe je dat? Met pendel? In gedachten vragen stellen? Op gevoel?
quote:Ik herken er nl wel wat in met hoe ik zelf met edelstenen omga.Ze lijken soms echt een eigen leven te leiden of echt een op zichzelf staand individu te zijn. Heel wazig..
quote:Op vrijdag 3 december 2004 23:08 schreef sweetgirly het volgende:
Met pendel en dan in mijn gedachten vragen stellen, soms zijn het wel vrij lange vragen..maar voor de duidelijkheid enzo. Ook ben ik heel beleefd altijd tegen de steen, als ik maar een beetje (aan)voel dat het niet alleen meer betrekking heeft op die steen, zoals de vraag: 'wie heeft jou uitgekozen', daar kunnen ook anderen mensen mee gemoeid zijn, zoals de vrouw die mij hielp en die staat er dan even buiten, dan ga ik er maar niet verder meer op in. En op het eind bedank ik ook, dit keer erg duidelijk mijn dank uitgesproken.
quote:ja inderdaad, vond mijn verhaal achteraf ook weer wazig eigenlijk.
Naja voor mezelf niet, maar als je het zo duidelijk op schrift stelt, naja.. iemand in gesprek met een edelsteen, al was het meer vraag en antwoord en ik nog maar blijven turen ook..tjonge soms.
quote:
Om er maar even wat minder wazig over te praten, weet iemand dat eigenlijk of het erg is als er barstjes in zitten, ik vraag het mij toch wel af. Vooral omdat ik een keer heb gelezen dat als ie is uitgewerkt barstjes of een barst in komen, hij van je hanger kan vallen etc. Vandaar dat ik het mezelf toch afvraag, ondanks het antwoord van mijn steentje. Ook douche ik er dus mee, warm/heet water en ik vroeg me eigenlijk af of dat eigenlijk niet slecht is voor de steen.
quote:
Ok, hou al op, zo lijkt het wel of ik het over een huisdier heb ofzo.
Tjee.
Dat weet ik niet.quote:Op zaterdag 4 december 2004 13:28 schreef Geartsjuh het volgende:
Ah ok. Je bent wel handig met de pendel?Ik heb er sinds kort eentje en moet er nog wat mee oefenen. Vind het wel lastig om niet mijn eigen verwachtingen het antwoord van de pendel te laten beïnvloeden.
Mooi, vooral met de beelden er ook bij.quote:Zelf werk ik met edelstenen vaak veel meer op gevoel. Het gaat altijd zo raar met edelstenen; alsof ze een eigen willetje hebben. Ik merk het altijd gelijk als een steen niet meer 'nodig' is of juist wel. Welke me goed zou doen en welke niet. Ook waarvoor een steen goed is kan allemaal op gevoel.
Ik kan ook vaak een soort interne dialoog met ze houden. Ik kan echt via mijn gedachten gericht vragen stellen en via gevoel of beeld daar antwoord op krijgen. Het klinkt heel zweverig, I know.. maar zo gaat het bij mij wel.
Precies, het voelt gewoon normaal dan en vooral ook logisch.quote:Ja als je het hier neertypt dan klinkt het allemaal zo vreselijk zweverig en niet rationeel. Maar toch gaat het wel zo in de praktijk en dan voelt het aan als doodnormaal.
Je zou mij eens moeten zien in 'gesprek' met mijn edelstenen.![]()
![]()
Hehe..daar dacht ik gister dus ook aan, adhv mijn eigen verhaal wat ik naderhand overlas. Het uiterlijk waar men naar kijkt en het innerlijk daardoor (vaak automatisch) wantrouwt. Naja, in het geval van mijn steentje. Real beauty comes from the inside.quote:Het lijkt me niet schadelijk als er nu barstjes in zitten. Soms heeft een steen dat al als ie uit de grond komt. Het hoort erbij. Het is één van de eigenschappen van jou steen kennelijk.Zou jij een persoon die rimpelig is minder perfect vinden dan iemand met een jonge gave huid? Terwijl de oude dame toch net zoveel van nut kan zijn als de jongere versie.
Ik zou me er niet druk om maken Sweet. De werking van de steen is niet meer of minder als er barstjes in zitten.
quote:Heeft ie al een naam? 'Fikkie'? 'Bonzo?'![]()
quote:Ik ga morgen weer naar het Edelsteenmuseum in Giethoorn. Daar zal ik ook wel weer het bijbehorende winkeltje plunderen.Ik zal mijn pendel en wichels meenemen deze keer. Eens zien wat voor antwoorden ik dan krijg ipv alleen op gevoel.
Het is wel waar wat jij zegt dat als je een nieuwe periode in gaat je ook opeens een nieuwe steen wil of krijgt. Ik heb nu het idee dat er voor mij ook iets veranderd of al veranderd is. Heb als resultaat daarvan ook behoefte aan een nieuwe hanger.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |