https://www.nu.nl/politie(...)ullenbak-ingaat.htmlquote:De deal die de Amerikaanse president Donald Trump onlangs sloot met Rusland is volgens premier Rob Jetten niet uit te leggen en moet wat het kabinet betreft van tafel.
De zogenoemde dieseldeal van de Amerikanen met Rusland is "ongewenst en onverstandig" en moet daarom "van tafel", zei Jetten dinsdagavond tijdens een debat over de Europese top van aanstaande donderdag en vrijdag.
Voor het weekend maakte Trump bekend dat Rusland per direct 300.000 ton diesel gaat leveren aan de Verenigde Staten. Door de aanval op Iran door de VS en Israël stijgen de brandstofprijzen. Trump hoopt daar met de afspraak iets aan te doen.
Oekraïne was woedend. Het land gaat al gebukt onder intensievere Russische aanvallen en ziet met deze afspraak de oorlogskas van de Russische president Vladimir Poetin alleen nog maar meer gespekt worden.
'Bondgenoot' VS financiert 'vijand' Rusland
In de Kamer heerst verwarring. Vorige week bestempelde defensieminister Dilan Yesilgöz Rusland nog als "vijand". Het is een vat vol tegenstrijdigheden. SP-Kamerlid Sarah Dobbe deed een poging dit in een paar zinnen samen te vatten. "Wat vindt de premier ervan dat onze bondgenoot de VS de vijand Rusland financiert, en van ons vervolgens eist dat wij 5 procent van onze economie uitgeven aan de NAVO om ons tegen diezelfde vijand te verdedigen?"
Voor wat betreft de NAVO-norm, die Trump de andere bondgenoten vorig jaar zomer min of meer oplegde tijdens de NAVO-top in Den Haag, had Jetten een panklaar antwoord: "Dat doen we niet voor de president in het Witte Huis", zei hij. "Maar om ons land en ons continent te verdedigen."
Maar het eerste deel van Dobbes vraag was een stuk ingewikkelder. "Dat is niet uit te leggen, dat je in plaats van aanvullende sancties voor meer druk op Rusland dingen gaat versoepelen en daarmee de Russische schatkist spekt", zei Jetten dan ook. Nederland heeft de VS direct kenbaar gemaakt dit niet te doen. Jetten: "We zullen in elk contact dat we met de Amerikanen hebben hen proberen ervan te overtuigen om deze dieseldeal weer in de prullenbak te gooien."
'Meer Russische diesel leidt niet tot een lagere prijs'
Het roept opnieuw de vraag op in hoeverre de VS nog een bondgenoot is. Bij SP'er Dobbe althans. "Hoe kun je praten over bondgenoten als je zoiets doet?", vroeg ze zich af. "Dat je als bondgenoot de vijand financiert?"
Trump wil nog voor de tussentijdse verkiezingen (midterms) de hoge dieselprijzen omlaag krijgen in eigen land. De Amerikaanse president staat er slecht voor in de peilingen. Bij een slechte verkiezingsuitslag op 3 november verliest Trump de meerderheid in het Congres.
Jetten denkt dat de actie überhaupt weinig zoden aan de dijk zet. "Meer diesel inkopen vanuit Rusland leidt niet tot een lagere prijs", zei de premier. "Al helemaal niet voor de midterms. De schepen uit Rusland gaan nooit op tijd het Amerikaanse vasteland bereiken. Als ze überhaupt al Rusland kunnen verlaten."
De brandstofprijzen daalden vlak na het weekend inderdaad even, maar krabbelden direct daarna alweer op.
In Argentinië wel.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 07:43 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Jetten
Hij wordt binnen Nederland niet eens serieus genomen, laat staan in Washington of Moskou.
Hoeft ook niet, ook in de VS is die deal gewoon illegaal. Dezelfde Trump die iedereen die Russische olie afnam tariffs oplegde koopt nu ineens Russische diesel. Het is niet uit te leggen en dom, en het is goed dat bestuurders zeggen “yo dit was echt niet normaal dom”quote:Op woensdag 14 oktober 2026 07:36 schreef cinderloom het volgende:
Rob heeft wel een punt maar Donald zal et lak aan hebben
Het is alleen hilarisch als uitgerekend Rob Jetten, de Nederlandse nobody-premier, dat doet. Een beetje alsof een Downie iemand die in een rolstoel zit aan het uitlachen is omdat hij niet kan lopen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 07:56 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Hoeft ook niet, ook in de VS is die deal gewoon illegaal. Dezelfde Trump die iedereen die Russische olie afnam tariffs oplegde koopt nu ineens Russische diesel. Het is niet uit te leggen en dom, en het is goed dat bestuurders zeggen “yo dit was echt niet normaal dom”
Nee deze post van jou komt intelligent overquote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:04 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Het is alleen hilarisch als uitgerekend Rob Jetten, de Nederlandse nobody-premier, dat doet. Een beetje alsof een Downie iemand die in een rolstoel zit aan het uitlachen is omdat hij niet kan lopen.
Het punt is niet dat hij gelijk heeft.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:09 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Nee deze post van jou komt intelligent over
Jetten bashen want Jetten, dat is een rare reflex. Maar bijna niemand die even naar de inhoud kijkt en bedenkt dat ie eigenlijk helemaal gelijk heeft.
Wat is het punt dan wel? Dat we dan maar Jetten moeten bashen in plaats van het over die gekke dieseldeal te hebben? Dat kan he, maar komt niet bijster intelligent over.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:12 schreef nostra het volgende:
[..]
Het punt is niet dat hij gelijk heeft.
De SP stelt een vraag. Hij geeft antwoord.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:12 schreef nostra het volgende:
[..]
Het punt is niet dat hij gelijk heeft.
Robbie “AI” Jetten en inhoud in 1 zin, je bent wel goed bezig op de vroege ochtend !quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:09 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Nee deze post van jou komt intelligent over
Jetten bashen want Jetten, dat is een rare reflex. Maar bijna niemand die even naar de inhoud kijkt en bedenkt dat ie eigenlijk helemaal gelijk heeft.
Ach eigenlijk willen sommigen hier ook graag hun kont verkopen aan Poetin voor wat goedkope peut.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:21 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Wat is het punt dan wel? Dat we dan maar Jetten moeten bashen in plaats van het over die gekke dieseldeal te hebben? Dat kan he, maar komt niet bijster intelligent over.
We kunnen het natuurlijk prima hebben over een premier die niks levert en te druk is zijn AI-berichtjes op Instagram te zetten, en het vervolgens bijzonder vinden dat uitgerekend hij een ander de maat neemt. En dan ook nog eens iemand die 5000 kilometer verderop zit.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:21 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Wat is het punt dan wel? Dat we dan maar Jetten moeten bashen in plaats van het over die gekke dieseldeal te hebben? Dat kan he, maar komt niet bijster intelligent over.
Doe je dan wel wat vaseline erop als je je door Poetin wil laten nemen voor wat goedkope peut?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:24 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
We kunnen het natuurlijk prima hebben over een premier die niks levert en te druk is zijn AI-berichtjes op Instagram te zetten, en het vervolgens bijzonder vinden dat uitgerekend hij een ander de maat neemt. En dan ook nog eens iemand die 5000 kilometer verderop zit.
Dat vinden we niet gek, nee, dat vinden we met zijn allen heel bijzonder.
Ik rij elektrischquote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:25 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Doe je dan wel wat vaseline erop als je je door Poetin wil laten nemen voor wat goedkope peut?
Anyway, natuurlijk moet die deal van tafel, maar hoe wil hij due iranje klootzak daarvan overtuigen?quote:
Wat vind je van de dieseldeal tussen Trump en Poetin?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:22 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Robbie “AI” Jetten en inhoud in 1 zin, je bent wel goed bezig op de vroege ochtend !
En jij denkt dat wij er niks van gaan merken als Trump met zijn dieseldeal de oorlogskas van Poetin spekt?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:24 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
We kunnen het natuurlijk prima hebben over een premier die niks levert en te druk is zijn AI-berichtjes op Instagram te zetten, en het vervolgens bijzonder vinden dat uitgerekend hij een ander de maat neemt. En dan ook nog eens iemand die 5000 kilometer verderop zit.
Dat vinden we niet gek, nee, dat vinden we met zijn allen heel bijzonder.
Dit is een vraag van een SP kamerlid in een debat, wat moet hij dan antwoorden?, hij vindt het begrijpelijk niets en heeft het liever van de tafel.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 07:30 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
"Wat vindt de premier ervan dat onze bondgenoot de VS de vijand Rusland financiert, en van ons vervolgens eist dat wij 5 procent van onze economie uitgeven aan de NAVO om ons tegen diezelfde vijand te verdedigen?"
Jetten verdient alle hoon en kritiek die hij krijgt.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:37 schreef Zoddie het volgende:
Ik heb ook niets met Jetten maar om hem hierop aan te vallen of zelfs een nieuws item van te maken vind ik wat kinderachtig.
[..]
Dit is een vraag van een SP kamerlid in een debat, wat moet hij dan antwoorden?, hij vindt het begrijpelijk niets en heeft het liever van de tafel.
Het is niet zo dat hij dit uit het niets roept.
In de gedachtenwereld van Trump en Poetin kunnen ze die malle homo uit dat kleine kutlandje uiteraard niet serieus nemen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 07:43 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Jetten
Hij wordt binnen Nederland niet eens serieus genomen, laat staan in Washington of Moskou.
Je laat je haat tegen Jetten je objectiviteit beïnvloeden. Mag hoor, moet je zelf weten. Maar het maakt een discussie wat lastig.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:04 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Het is alleen hilarisch als uitgerekend Rob Jetten, de Nederlandse nobody-premier, dat doet. Een beetje alsof een Downie iemand die in een rolstoel zit aan het uitlachen is omdat hij niet kan lopen.
Jetten heeft er weer geen zak van begrepen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 07:30 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
De deal die de Amerikaanse president Donald Trump onlangs sloot met Rusland is volgens premier Rob Jetten niet uit te leggen
Je snapt dat hij dat niet alleen gaat zeggen maar dat dat vanuit de EU komt. En uiteraard gaat de VS zich niks aantrekken wat de EU zegt want de VS vind zich zelf natuurlijk geweldig. Maar het geeft wel aan hoe weinig je hebt aan een afspraak met de VS en dit soort "dingen" leiden er wel toe dat de EU en bijvoorbeeld Canada (en China ook een beetje) dichter bij elkaar komen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:47 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Jetten verdient alle hoon en kritiek die hij krijgt.
Dat gezegd hebbende. Dat hij niet blij is met de deal is begrijpelijk, dat hij dan ook gewoon kunnen antwoorden.
Wat het hilarisch maakt is die stoere grootspraak dat hij wel even gaat aandringen om de deal van tafel te halen terwijl niemand die incompetente clown serieus neemt.
Aandringen? Ze rollen bulderend van het lachen van hun stoel in Washington.
Je bedoelt dat Trump weet dat Poetin daar niet naar zal luisteren?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:55 schreef vosss het volgende:
[..]
Jetten heeft er weer geen zak van begrepen.
Dat is niet erg Rob. Ik leg het je graag uit.
Deze deal is in hoeveelheid totaal nietszeggend en gaat louter vanwege dat feit alleen helemaal niets doen met de prijs. De totale hoeveelheid is een kwestie van dagen in het dagelijkse gebruik van de VS.
Totaal niet significant.
Wat wèl significant is, is het feit dat Trump na deze deal Rusland en Oekraïne opgeroepen heeft om elkaars energie/olie zooi niet aan te vallen.
Trump weet dat Zelensky daar niet naar gaat luisteren. En vervolgens kan hij nog boor de midtermsvdie fucking mokerdomme achterban van hem wijsmaken dat ondanks alles wat Teump er aan gedaan heeft, zelfs nog "the greatest oildeal in the history of the world" met Rusland niet kon voorzien dat Zelensky, ondanks een ceasefire toch doorging met de olie en energie industrie aanvallen.
En dat de benzineprijzen dus niet gezakt zijn dankzij Zelensky.
De achterlijke yanks zullen het slikken als zoete koek.
Dus het is prima uit te leggen Rob.
Nee Zelenskyquote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:57 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Je bedoelt dat Trump weet dat Poetin daar niet naar zal luisteren?
quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:56 schreef beefkeek het volgende:
Het is gewoon simpelweg Oekraïne laten zien dat een deel van Nederland aan hun kant staat.
Het ‘energiebestand’ dat Trump op een debiele manier aangekondigd heeft wordt al 3 dagen gerespecteerd door Oekraïne en overtreden door Rusland. Prima dat ze het zullen proberen te spinnen dat Oekraïne zich er niet aan houdt, maar die onzin hoeven wij niet in mee te gaan.quote:
Of de dieselprijs wel of niet gaat dalen zal me worst wezen. Dat Trump hiermee de oorlogskas van Poetin flink spekt, daar vind ik wel iets van.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:55 schreef vosss het volgende:
[..]
Jetten heeft er weer geen zak van begrepen.
Dat is niet erg Rob. Ik leg het je graag uit.
Deze deal is in hoeveelheid totaal nietszeggend en gaat louter vanwege dat feit alleen helemaal niets doen met de prijs. De totale hoeveelheid is een kwestie van dagen in het dagelijkse gebruik van de VS.
Totaal niet significant.
Wat wèl significant is, is het feit dat Trump na deze deal Rusland en Oekraïne opgeroepen heeft om elkaars energie/olie zooi niet aan te vallen.
Trump weet dat Zelensky daar niet naar gaat luisteren. En vervolgens kan hij nog voor de midterms die fucking mokerdomme achterban van hem wijsmaken dat ondanks alles wat Teump er aan gedaan heeft, zelfs nog "the greatest oildeal in the history of the world" met Rusland niet kon voorzien dat Zelensky, ondanks een ceasefire toch doorging met de olie en energie industrie aanvallen.
En dat de benzineprijzen dus niet gezakt zijn dankzij Zelensky.
De achterlijke yanks zullen het slikken als zoete koek.
Dus het is prima uit te leggen Rob.
Oftewel, een deel van Nederland.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:09 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Nee, Nederland. Oftewel, de Nederlandse regering.
Dat hij denkt dat hij de status heeft om te kunnen eisen dat iets dat de VS doet van tafel moet.quote:
Want dat denkt hij?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:16 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat hij denkt dat hij de status heeft om te kunnen eisen dat iets dat de VS doet van tafel moet.
Volgens mij heb jij nog niet door dat europa zich volledig buiten de wereldorde heeft gemanouvreerd.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:56 schreef Pendora het volgende:
[..]
Je snapt dat hij dat niet alleen gaat zeggen maar dat dat vanuit de EU komt. En uiteraard gaat de VS zich niks aantrekken wat de EU zegt want de VS vind zich zelf natuurlijk geweldig. Maar het geeft wel aan hoe weinig je hebt aan een afspraak met de VS en dit soort "dingen" leiden er wel toe dat de EU en bijvoorbeeld Canada (en China ook een beetje) dichter bij elkaar komen.
Als Jetten en de rest van de EU niks zegt (want heeft toch geen zin) normaliseer je dit gedrag en kan Trump verder gaan. Juist door het te benoemen geef je duidelijk aan dat de emmer toch wel heel erg vol zit.
Je ziet in verschillende landen dat de VS afhankelijkheid afneemt. Wero is bijvoorbeeld echt niet perfect maar zorgt wel voor het eerst in een lange tijd dat de macht van Visa/Mastercard afneemt. De wil om naar een ander OS te gaan is nog nooit zo groot geweest, etc etc.
Zijn we morgen af van de VS. Tuurlijk niet. Dit is een proces van jaren en jaren maar Trump zorgt er steeds meer voor dat extreem links, links, midden, rechts en extreem rechts de VS als vijand gaat zien.
Het kan geen kwaad om even verder te kijken dan je neus lang is. Dit was een antwoord dat hij gaf in een debat over de Europese top die morgen en overmorgen plaatsvindt. Daar heeft hij als premier van een lidstaat echt wel iets te zeggen. Bijvoorbeeld over het standpunt van Europa over deze dieseldeal.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:16 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat hij denkt dat hij de status heeft om te kunnen eisen dat iets dat de VS doet van tafel moet.
Trump geeft niets om zijn eigen volk. En deze 'dieseldeal' is nog neit voldoende voor een hele dag gebruik in de VS alleen. Dat gaat voor de tekorten en de prijzen geen verschil maken.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:22 schreef epicbeardman het volgende:
Jetten en von der Leyen zijn boos dat Trump wel om zijn eigen volk geeft en nu zelf door de mand vallen.
Als heel Europa deze winter in gas en brandstof crisis zit, de asielzoekers die verwarmde huizen krijgen en de jeugd 1400¤ voor studio betalen per maand.. straks alle ouderen weer in de koud niet de verwarming durven aan te zetten, blackouts in Nederland. Doden door de kou in Europa.
Maar von der Leyen en Jetten kunnen dan wel trots zeggen dat ze Rusland hebben gepakt (in hun ogen) want Rusland wordt alleen maar sterker en EU loodsen ze een depressie in.
Dit is misschien een van de eerste boten, kunnen er nog veel volgen. Net zoals met onze vluchtelingen boten.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Trump geeft niets om zijn eigen volk. En deze 'dieseldeal' is nog neit voldoende voor een hele dag gebruik in de VS alleen. Dat gaat voor de tekorten en de prijzen geen verschil maken.
Sinds de afgekondigde 'deal' door Trump heeft Oekraine een aantal datacenters geraakt, en Rusland een energiecentrale en wat wooncomplexen.quote:
Ik begrijp dat terechte kritiek op de incompetentie van Jetten in jouw kringen graag afgedaan wordt met "haat", maar je kan natuurlijk objectief genoeg zijn om te zien dat alles wat Jetten tot op heden heeft aangeraakt nog niet in goud is veranderd. Sterker nog, zijn media optredens zijn ronduit zwak te noemen, zijn rol in de begrotingsgesprekken zijn nietszeggend, de kritiek op het continue aanpassen van plannen na een zuchtje kritiek en het domweg AI-ficeren van zo ongeveer alles wat hij zegt, schrijft of laat zien zijn observaties die in het hele land wel gedeeld worden.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:53 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Je laat je haat tegen Jetten je objectiviteit beïnvloeden. Mag hoor, moet je zelf weten. Maar het maakt een discussie wat lastig.
Jammer voor hem dat Oekraïne inderdaad een paar dagen geen olieraffinaderijen heeft geraakt, maar datacenters waardoor de trolls hun ontwrichtende werk niet kunnen doen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:27 schreef Chillegast het volgende:
Ik denk niet dat Trump dit doet omdat ie het beste voor heeft met de Amerikanen. Dit is vooral een poging om de mid-terms te redden.
Hij had gewoon iets minder hoog van de toren moeten blazen. Jetten heeft natuurlijk niks te eisen, die mag zich eerst opnieuw gaan voorstellen in Amerika omdat ze simpelweg zijn eerste bezoek zijn vergeten.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:19 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Want dat denkt hij?
Hij reageert op een vraag van Dobbes. Anders reageren dan dit zou echt heel vreemd zijn.
quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:28 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Hij had gewoon iets minder hoog van de toren moeten blazen. Jetten heeft natuurlijk niks te eisen, die mag zich eerst opnieuw gaan voorstellen in Amerika omdat ze simpelweg zijn eerste bezoek zijn vergeten.
quote:: "We zullen in elk contact dat we met de Amerikanen hebben hen proberen ervan te overtuigen om deze dieseldeal weer in de prullenbak te gooien."
Dit was een debat over de Europese top van deze week. Daar heeft Jetten best iets in te brengen als premier van een lidstaat. Bijvoorbeeld over de manier waarop hij vindt dat Europa met deze dieseldeal om moet gaan.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:28 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Hij had gewoon iets minder hoog van de toren moeten blazen. Jetten heeft natuurlijk niks te eisen, die mag zich eerst opnieuw gaan voorstellen in Amerika omdat ze simpelweg zijn eerste bezoek zijn vergeten.
Dat zeg ik niet. Ik zeg dat die kenserdomme yanks alles slikken.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Sinds de afgekondigde 'deal' door Trump heeft Oekraine een aantal datacenters geraakt, en Rusland een energiecentrale en wat wooncomplexen.
Het is echt Zelensky die niet wil, inderdaad
Heb ik inderdaad niet door. En daarom zal ik de EU ook verdedigen.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:19 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Volgens mij heb jij nog niet door dat europa zich volledig buiten de wereldorde heeft gemanouvreerd.
Europa slaat nog geen deuk in een pakje boter. EU wordt alleen in europa serieus genomen. We zitten nergens aan tafel en vissen overal achter het net.
Kortom: het zal de vs, rusland, azie een rotzorg zijn wat europa vind.
28 x rob jetten is nog steeds niks.
Misschien dat Donald Tiktok kijkt?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 07:34 schreef William_Papadin het volgende:
Ach Jetten toch.
Schattig dat je denkt dat Donald nog weet wie je bent.
Ik denk dat een redelijk deel dat niet doet.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:37 schreef vosss het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Ik zeg dat die kenserdomme yanks alles slikken.
https://youtube.com/shorts/fTA-KJAUCTcquote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:39 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Misschien dat Donald Tiktok kijkt?
Deze diesel is ook niet voor de Amerikaanse markt toch? De VS is een netto exporteur. Buiten dat is die 300.000ton maar een gedeelte van de deal. Het gaat om 4,8miljoen ton bedoelt voor de internationale markt.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Trump geeft niets om zijn eigen volk. En deze 'dieseldeal' is nog neit voldoende voor een hele dag gebruik in de VS alleen. Dat gaat voor de tekorten en de prijzen geen verschil maken.
Dan zal het roer toch heel snel drastisch om moeten maar zo lang mensen als Rob Jetten premier kunnen worden, en hij ondanks zijn aaneenschakeling van gefaal nog verdedigd wordt door mensen als jij dan is de pplossing nog heel heel heel ver weg, en heb ik er inderdaad bitter weinig vertrouwen in dat dit nog goed gaat komen voordat we onherstelbaar kapot en achterop zijn geraakt.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:38 schreef Pendora het volgende:
[..]
Heb ik inderdaad niet door. En daarom zal ik de EU ook verdedigen.
Er is nog steeds ontzettend veel geld in de EU en de meeste nieuwe technologie wordt hier bedacht (om vervolgens naar de VS te gaan). We hebben potentie en kunnen nog steeds de negatieve spiraal stop zetten. Zolang de burders maar willen en niet de boel (zoals jij heb ik het gevoel) hebben opgeven.
Ik vind je positivisme respectabel.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:38 schreef Pendora het volgende:
[..]
Heb ik inderdaad niet door. En daarom zal ik de EU ook verdedigen.
Er is nog steeds ontzettend veel geld in de EU en de meeste nieuwe technologie wordt hier bedacht (om vervolgens naar de VS te gaan). We hebben potentie en kunnen nog steeds de negatieve spiraal stop zetten. Zolang de burders maar willen en niet de boel (zoals jij heb ik het gevoel) hebben opgeven.
Hij moet juist nog veel hoger van de toren blazen en heel de EU zou daaraan mee moeten doen, maar ze kunnen het niet en ze willen het niet.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:28 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Hij had gewoon iets minder hoog van de toren moeten blazen. Jetten heeft natuurlijk niks te eisen, die mag zich eerst opnieuw gaan voorstellen in Amerika omdat ze simpelweg zijn eerste bezoek zijn vergeten.
Jij geeft tenminste eerlijk toe dat de inhoud je niks boeit.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 10:06 schreef WheeledWarrior het volgende:
Jetten wil. Hier gestopt met lezen.
Waar is de kritiek in deze post van je?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 09:27 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Ik begrijp dat terechte kritiek op de incompetentie van Jetten in jouw kringen graag afgedaan wordt met "haat", maar je kan natuurlijk objectief genoeg zijn om te zien dat alles wat Jetten tot op heden heeft aangeraakt nog niet in goud is veranderd. Sterker nog, zijn media optredens zijn ronduit zwak te noemen, zijn rol in de begrotingsgesprekken zijn nietszeggend, de kritiek op het continue aanpassen van plannen na een zuchtje kritiek en het domweg AI-ficeren van zo ongeveer alles wat hij zegt, schrijft of laat zien zijn observaties die in het hele land wel gedeeld worden.
Niet voor niets stond er een vernietigend artikel in het AD een paar weken terug, de dag voor prinsjesdag, waarin zijn hele premierschap laakbaar werd genoemd door notabene zijn eigen ministerploeg.
Maar blijf het vooral op "haat" gooien.
quote:Op woensdag 14 oktober 2026 08:04 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Het is alleen hilarisch als uitgerekend Rob Jetten, de Nederlandse nobody-premier, dat doet. Een beetje alsof een Downie iemand die in een rolstoel zit aan het uitlachen is omdat hij niet kan lopen.
Iemand met een trackrecord van 0 die de president van Amerika de maat neemt op een domme beslissing. Dat is de kritiek. Jetten kan zelf niet eens een begroting rondkrijgen, dus laat hem alsjeblieft eerst even zijn basis op orde krijgen alvorens hij naar buiten toe gaat kijken.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 10:19 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Waar is de kritiek in deze post van je?
[..]
Kijk, kritiek, dank je wel. Dat is wat anders dan wat je net zei, wat vooral neerkwam op de persoon Jetten.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 10:20 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Iemand met een trackrecord van 0 die de president van Amerika de maat neemt op een domme beslissing. Dat is de kritiek. Jetten kan zelf niet eens een begroting rondkrijgen, dus laat hem alsjeblieft eerst even zijn basis op orde krijgen alvorens hij naar buiten toe gaat kijken.
Zelfs Schoof deed het op alle vlakken beter dan Jetten, en dat zegt wel wat.
Als je zegt "die deal moet van tafel" wel ja. Als je zegt "ik vind het een idiote deal en zal dat overduidelijk naar voren brengen" is het al een heel ander verhaal.quote:
Heb je het artikel gelezen?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:27 schreef nostra het volgende:
[..]
Als je zegt "die deal moet van tafel" wel ja. Als je zegt "ik vind het een idiote deal en zal dat overduidelijk naar voren brengen" is het al een heel ander verhaal.
De deal die de Amerikaanse president Donald Trump onlangs sloot met Rusland is volgens premier Rob Jetten niet uit te leggen en moet wat het kabinet betreft van tafel.quote:
Wat zou hij anders kunnen zeggen in antwoord op de vraag wat hij van de deal vindt? Prima hoor, wat wij vinden doet er toch niets toe?quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:31 schreef nostra het volgende:
[..]
De deal die de Amerikaanse president Donald Trump onlangs sloot met Rusland is volgens premier Rob Jetten niet uit te leggen en moet wat het kabinet betreft van tafel.
De zogenoemde dieseldeal van de Amerikanen met Rusland is "ongewenst en onverstandig" en moet daarom "van tafel", zei Jetten dinsdagavond tijdens een debat over de Europese top van aanstaande donderdag en vrijdag.
Denken dat je die deal ooit nog teruggedraaid kan krijgen, of het nou via eisen, smeken of vriendelijk verzoeken is, is gewoon totale zelfoverschatting.
Dat hij het een slechte of onwenselijke deal vindt. Zonder de lachwekkende grootspraak van iemand die binnen Nederland nog niet eens wat geregeld krijgt.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:42 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat zou hij anders kunnen zeggen in antwoord op de vraag wat hij van de deal vindt? Prima hoor, wat wij vinden doet er toch niets toe?
Gaat alleen maar om beeldvorming naar de NLers uiteraardquote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:42 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat zou hij anders kunnen zeggen in antwoord op de vraag wat hij van de deal vindt? Prima hoor, wat wij vinden doet er toch niets toe?
Hij zegt toch ook niet dat hij Trump daar wel van gaat overtuigen? Hij zegt dat de deal onwenselijk en onverstandig is en daarom “van tafel” moet. “Van tafel” slaat hier op zijn mening/de mening van het kabinet. Ze zeggen niet dat ze ‘m ongedaan gaan maken oid.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 13:01 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Dat hij het een slechte of onwenselijke deal vindt. Zonder de lachwekkende grootspraak van iemand die binnen Nederland nog niet eens wat geregeld krijgt.
We kopen toch juist niets meer van ze? Daarom weten we de Amerikanen nóg meer te spekken naast al dat dure wapentuig voor Oekraïne. We zijn ook aan ze overgeleverd voor LNGquote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:37 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[ x ]
Clown Paternotte en Jetten maken geen indruk.
quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:37 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[ x ]
Clown Paternotte en Jetten maken geen indruk.
Claude of ChatGPT de vragen laten beantwoorden. Komen toch betere teksten uit.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:42 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wat zou hij anders kunnen zeggen in antwoord op de vraag wat hij van de deal vindt? Prima hoor, wat wij vinden doet er toch niets toe?
Trollende ambassadeursquote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:37 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[ x ]
Clown Paternotte en Jetten maken geen indruk.
Hij kan niet anders. Is ook de mening van de EU. Uiteraard zal Trump zich daar niets van aantrekken. Sterker nog, eist van de EU om energie van de VS te kopen 😀quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:31 schreef nostra het volgende:
[..]
De deal die de Amerikaanse president Donald Trump onlangs sloot met Rusland is volgens premier Rob Jetten niet uit te leggen en moet wat het kabinet betreft van tafel.
De zogenoemde dieseldeal van de Amerikanen met Rusland is "ongewenst en onverstandig" en moet daarom "van tafel", zei Jetten dinsdagavond tijdens een debat over de Europese top van aanstaande donderdag en vrijdag.
Denken dat je die deal ooit nog teruggedraaid kan krijgen, of het nou via eisen, smeken of vriendelijk verzoeken is, is gewoon totale zelfoverschatting.
quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:37 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[ x ]
Clown Paternotte en Jetten maken geen indruk.
Niet in het buitenland, maar ook vooral niet in het binnenland.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 12:37 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[ x ]
Clown Paternotte en Jetten maken geen indruk.
quote:
Maar blijkbaar is er alleen dit jaar al 1,25miljoen ton LNG ingekocht door NL van Rus. #3 van de EU. Of is dat niet waar? Dus hypocriet is het wel. Dat scheelt dus niet zo heel veel met de deal van Trump.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 16:51 schreef Pajanus het volgende:
wat zitten jullie hier nou populair te bashen op Jetten dan? hij heeft gewoon gelijk.
als hij zou zeggen dat 't wel prima was was het ook niet goed.
mierenneukers jullie allemaal.
D66'ers hypocriet? Daar schrik ik van.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 18:20 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Maar blijkbaar is er alleen dit jaar al 1,25miljoen ton LNG ingekocht door NL van Rus. #3 van de EU. Of is dat niet waar? Dus hypocriet is het wel. Dat scheelt dus niet zo heel veel met de deal van Trump.
quote:Op woensdag 14 oktober 2026 19:54 schreef Oud_student het volgende:
Gaat Rob nu Trump op zijn bek slaan
Zeker is dat zo.quote:Op woensdag 14 oktober 2026 18:20 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Maar blijkbaar is er alleen dit jaar al 1,25miljoen ton LNG ingekocht door NL van Rus. #3 van de EU. Of is dat niet waar? Dus hypocriet is het wel. Dat scheelt dus niet zo heel veel met de deal van Trump.
‘Een termijn vastgesteld’, ‘onafhankelijkheid afbouwen’quote:Op donderdag 15 oktober 2026 09:16 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Zeker is dat zo.
Is het ook zo dat ze al een termijn vastgesteld hebben waarop dat verboden zal zijn? ja dat is ook zo.
proberen ze in europa dus de langlopende onafhankelijkheid stapsvoets af te bouwen - ja
zijn ze in de VS bezig om nieuwe contracten te starten met de 'vijand' -ja
En nu?
vanaf 1-2027 en uiterlijk sept-27.quote:Op donderdag 15 oktober 2026 09:40 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
‘Een termijn vastgesteld’, ‘onafhankelijkheid afbouwen’![]()
Dat kennen we wel van de EU.Wanneer is dit?
Ik noteer ‘m even.quote:Op donderdag 15 oktober 2026 09:52 schreef Pajanus het volgende:
[..]
vanaf 1-2027 en uiterlijk sept-27.
nogal snel voor zoiets kritisch.
Jammer dat je er dan wel kritiek op hebt maar dus geen seconde gekeken hebt hoe het zit.
Die tien steden zijn voor de hele wereld.quote:Op donderdag 15 oktober 2026 09:17 schreef michaelmoore het volgende:
Jetten moet met zijn tien steden aan de slag en niet zich met de hele wereld bemoeien
O die komen in Afrika , zodat ze daar een huurwoning krijgen, voor als ze terug gaan met behoud van bijstandquote:Op donderdag 15 oktober 2026 10:43 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Die tien steden zijn voor de hele wereld.
Dit land is knettergek gewordenquote:Op donderdag 15 oktober 2026 09:17 schreef michaelmoore het volgende:
Jetten moet met zijn tien steden aan de slag en niet zich met de hele wereld bemoeien
als we maar zorgen dat de zielige bootvluchtelingen hun kop soep krijgen van de Amsterdamse dames die de taallessen verzorgen voor de Afrikaanse mannenquote:Op donderdag 15 oktober 2026 13:10 schreef C.L.Werner het volgende:
[..]
Dit land is knettergek geworden
Zoals ik zei, Dit land is knettergek gewordenquote:Op donderdag 15 oktober 2026 13:12 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
als we maar zorgen dat de zielige bootvluchtelingen hun kop soep krijgen van de dames die de taallessen verzorgen voor de Afrikaanse mannen
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |