Voor Idaho lijkt me dat toch niet zo vreemd? Dit soort maffe dingen zie je eigenlijk altijd in staten waar een partij al decennia alleen de macht heeft.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 15:49 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Mijn vrouw stemt ook in de midterms, en kreeg van de week haar ballots binnen. Je moet voor van alles en nog wat stemmen. Bizar wat daar tussen staat.
Je kunt stemmen voor governor voor iemand die zijn naam heeft veranderd in Pro Life...
[ afbeelding ]
En of je de macht van het volk weg wilt geven met betrekking tot het legaal of illegaal verklaren van drugs. Hoezo 'laat de overheid zich zo min mogelijk bemoeien met je?'
[ afbeelding ]
En welk geweer het wapen van Idaho wordt, oa 'the peacemaker'.
[ afbeelding ]
Bizarquote:Op zaterdag 10 oktober 2026 15:49 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Mijn vrouw stemt ook in de midterms, en kreeg van de week haar ballots binnen. Je moet voor van alles en nog wat stemmen. Bizar wat daar tussen staat.
Je kunt stemmen voor governor voor iemand die zijn naam heeft veranderd in Pro Life...
[ afbeelding ]
En of je de macht van het volk weg wilt geven met betrekking tot het legaal of illegaal verklaren van drugs. Hoezo 'laat de overheid zich zo min mogelijk bemoeien met je?'
[ afbeelding ]
En welk geweer het wapen van Idaho wordt, oa 'the peacemaker'.
[ afbeelding ]
Je komt vreemde dingen tegen daar ja. Louis Theroux kwam er ook geregeld terecht met zijn Weird Weekends series (Nazis en survivalists oa...).quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 15:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Voor Idaho lijkt me dat toch niet zo vreemd? Dit soort maffe dingen zie je eigenlijk altijd in staten waar een partij al decennia alleen de macht heeft.
Is dit niet gewoon illegaal stemmen ronselen?quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 18:01 schreef AnneX het volgende:
Trump Sends Obamacare ‘Refund’ Checks Ahead of Midterm Elections
The $500 checks are accompanied by a letter signed by the president that criticizes the Biden administration for overcharging Americans for health insurance.
“For years, the Biden administration overcharged you to fund the operation of HealthCare.gov,” Mr. Trump wrote in the letter. “That money belongs to hard-working Americans, not the government, and now, I am returning it to you!”
Bron: the NYT en cnbc https://www.cnbc.com/2026/09/30/obamacare-aca-refund-checks.html
De vraag stellen…quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 19:04 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Is dit niet gewoon illegaal stemmen ronselen?
Ik neem aan dat Oekraïne extra aandacht aan raffinaderijen gaat geven. Ik zou zeggen, alle lange afstand raketten die we in Europa hebben naar Oekraïnequote:Op zaterdag 10 oktober 2026 19:19 schreef Szura het volgende:
[ x ]
Een land dat al ruim 10 jaar wordt aangevallen door een genocidaal regime scapegoaten voor je eigen gefaalde flopoorlog, er is geen bodem voor deze bitch van Poetin. Hopelijk vliegen er vannacht weer wat olieraffinaderijen in de hens. Fuck deze landverrader.
Kunnen ze die live-executie niet op die mafklapper uitvoeren? Dan trekken ze ongeëvenaarde kijkcijfers.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 19:19 schreef Szura het volgende:
[ x ]
Een land dat al ruim 10 jaar wordt aangevallen door een genocidaal regime scapegoaten voor je eigen gefaalde flopoorlog, er is geen bodem voor deze bitch van Poetin. Hopelijk vliegen er vannacht weer wat olieraffinaderijen in de hens. Fuck deze landverrader.
Ik zeg alle voorstanders van de oorlog ook mee naar Oekraïne, de manschappen raken op en blijkbaar zijn er in Europa nog genoeg dwazen die willen doorvechten tot de laatste Oekraïner.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 19:43 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Ik neem aan dat Oekraïne extra aandacht aan raffinaderijen gaat geven. Ik zou zeggen, alle lange afstand raketten die we in Europa hebben naar Oekraïne
Poetin had zich geen betere deal kunnen wensen.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 19:43 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Ik neem aan dat Oekraïne extra aandacht aan raffinaderijen gaat geven. Ik zou zeggen, alle lange afstand raketten die we in Europa hebben naar Oekraïne
Yep, Trump zal nu eventjes alles doen om oorzaak en gevolg van welke actie dan ook, tot doel uit te stellen tot na de MidTerms Hij dan overal kan stellen dat hij nu niet escaleert.quote:
Trump en Poetin, twee handen op één buik.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 21:16 schreef miss_sly het volgende:
[ twitter ]
De deal is al een paar weken oud, of Rusland heeft heel snel varende tankers.
Allebei druk om de vervanger voor Zelensky te vinden die graag een "deal" wil maken.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 21:18 schreef Perrin het volgende:
[..]
Trump en Poetin, twee handen op één buik.
Nooit anders geweest en Trump overduidelijk Putin (en ook Xi & Kimmetjhe) adoreert.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 21:18 schreef Perrin het volgende:
[..]
Trump en Poetin, twee handen op één buik.
Begrijp ik goed dat jij vindt dat Oekraïne de Donbass etc af moet staan en zich terugtrekt?quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 20:49 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik zeg alle voorstanders van de oorlog ook mee naar Oekraïne, de manschappen raken op en blijkbaar zijn er in Europa nog genoeg dwazen die willen doorvechten tot de laatste Oekraïner.
Alle gekheid op een stokje maar dit is dus wat ik al die tijd bedoelde met slaafs de VS volgen in deze oorlog. Nu hebben ze een deal met de Russen en wie heeft er weer het nakijken terwijl we qua energie enorm moeilijk zitten? De domme Europeanen natuurlijk die vol bravoure oreren over het verslaan van de Russen maar ondertussen ligt de dieselprijs op ¤2.40. Ik weet dat dit in Nederland onderhand een volstrekt normale prijs is maar in België is dat echt ongehoord.
Ik baalde eerst nog dat ik mijn dieselwagen had ingeruild voor een benzinewagen maar ik ben maar wat blij dat ik nu voor “slechts” ¤500 per maand aan brandstof mijzelf kan verplaatsen…….
Het is niet ‘de VS’, Oekraïne heeft nog altijd de steun van een ruime meerderheid in het Congres en onder de Amerikaanse bevolking. Het is het maffiose Trump-misdaadsyndicaat dat hier aan het werk is.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 22:29 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Begrijp ik goed dat jij vindt dat Oekraïne de Donbass etc af moet staan en zich terugtrekt?
Laten we eerlijk zijn, wie had er verwacht dat de VS de kant van Rusland zou kiezen?
Dat is waar, maar dat maffiose Trump-misdaadsyndicaat voert uit wat ze uit willen voeren, congres houdt ze toch niet tegen.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 22:32 schreef Szura het volgende:
[..]
Het is niet ‘de VS’, Oekraïne heeft nog altijd de steun van een ruime meerderheid in het Congres en onder de Amerikaanse bevolking. Het is het maffiose Trump-misdaadsyndicaat dat hier aan het werk is.
Die ene werkdag aan oliebehoefte die hiermee gedekt is gaat het verschil niet maken.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 21:38 schreef Vallon het volgende:
[..]
Nooit anders geweest en Trump overduidelijk Putin (en ook Xi & Kimmetjhe) adoreert.
Wat mij vooral bezighoudt met hoe de publieke opinie dit daar in USA gaat (in)slikken.
Ik wil/kan mij niet echt voorstellen dat trotse Amerikanen dit gedachteloos gaan verwerken.
Wanneer ik er wat langer over nadenk gaat (vasthouden aan) dit omkoopplan, Trump de Republikijnen hun MidTerms kosten, Die paar miljoen Magadepten gaan daarin (toch?) geen verschil maken.
Ik denk ook dat menig olieproducent inde US helemaal niet zo blij zal zijn dat Rusland ze komt fêteren met dat TACO eerder verkondigde niemand nodig te hebben.
Nog even los dat ik mogelijk een komma foutje lijkt hebben gemaakt dat het niet gaat om 5Mt olie gaat maar op kortere termijn slechts 500Kt dat nauwelijks genoeg is om een dag of wat soelaas te gaan bieden. Al helemaal niets zal uithalen op de (internationaal vastgestelde markt) prijs.
Het verhaal zelf klinkt verder ogenschijnlijk goed met dat Zelensky voor alles al de schuld had en ook Trump - op voortdurende aangave van Putin - stelt dat hij weg moet.
Toevoeging: waar ik nog 123 niet bij stil stond dat Trump ineens over metrische tonnen van dieselolie spreekt ipv de gebruikelijke "barrel" aanduiding.
Een tonnage spreekt sws iemand (500.0000.000kg, waauw wat veel) wat meer tot een verbeelding dan het wat abstractere aantal olievaten (4MB) met weten dat de US dat per dag ongeveer (3.8MB) verstookt.
Dat volume past ongeveer in één (grotere VLCC) tanker. Verder zal die 4M over wat de USA al (in huis) heeft gespreid worden en dan voor een periode van ik schat een week of twee, de lokale prijsstijging wat kunnen afdempen. Iets dat zeker niet gaat zorgen voor prijsdaling van ooit voorheen $3-4/gallon.
Nu is zijn achterban ook wel vrij dom helaas.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 22:51 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Die ene werkdag aan oliebehoefte die hiermee gedekt is gaat het verschil niet maken.
Het is vooral psychologie. Ik weet niet in hoeverre Trump het spel doorziet. Of Trump denkt echt dat dit verschil gaat maken, dat dit genoeg is om de markt te beïnvloeden. Of hij weet dat het te weinig is, maar wil aan zijn MAGA-volk verkopen dat dit genoeg is, dan gaat hij ervan uit dat zijn achterban dom is.
In ieder geval is Poetin de grote winnaar. Hij heeft wederom macht over Trump, Poetin kan de deal elk moment intrekken. En hij heeft Trump wijsgemaakt dat Zelensky het probleem is omdat die de oliefaciliteiten in Rusland aanvalt, waardoor het opeens Trumps olie is die in gevaar komt.
Zeker.quote:Op zaterdag 10 oktober 2026 22:59 schreef livelink het volgende:
[..]
Nu is zijn achterban ook wel vrij dom helaas.
https://www.nu.nl/spannin(...)n-de-uitverkoop.htmlquote:Dieselovereenkomst is droomdeal voor Poetin: 'Oekraïne in de uitverkoop'
De Verenigde Staten hebben een deal gesloten met Rusland voor de levering van miljoenen tonnen diesel. De Amerikaanse president Donald Trump sloot de overeenkomst tijdens een telefoongesprek waarin zijn Russische ambtgenoot aangaf niets meer te zien in vredesbesprekingen met Oekraïne.
Trump meldde de dieseldeal vrijdag vol trots tijdens een persmoment voor het Witte Huis. "Er komen enorme hoeveelheden olie ons land binnen", zei hij. "En ik wil president Vladimir Poetin bedanken."
De deal bestaat uit een directe levering van 300.000 ton diesel aan de VS. In november volgt een levering van 500.000 ton. In de komende maanden zullen ook meerdere ladingen van miljoenen tonnen diesel worden verscheept.
Met de deal breekt Trump voorlopig met de oliesancties die de VS samen met de Europese Unie en een aantal andere landen aan Rusland hebben opgelegd. Volgens Trump is de Russische diesel nodig om de Amerikaanse energiemarkt te redden.
Tijdens het telefoongesprek waarin de deal werd gesloten, gaf Poetin ook aan niet bereid te zijn tot verdere vredesonderhandelingen met Oekraïne, meldde Kremlin-topadviseur Yuri Ushakov. Poetin zou erop hebben gewezen dat Rusland de aanvallen zal voortzetten totdat het zijn doelen in Oekraïne heeft bereikt.
"Trump sloot de deal met Poetin nadat hij deze informatie had gekregen. Hiermee bewijst hij voor de zoveelste keer Oekraïne in de uitverkoop te doen", stelt buitenlandexpert Laurien Crump van de Radboud Universiteit.
'Schending van internationaal recht maakt de VS niet uit'
Op hetzelfde moment dat Trump en Poetin met elkaar belden, vonden in Miami vredesbesprekingen plaats met Amerikaanse, Oekraïense en Europese delegaties. Die gesprekken kwamen al na een dag tot een einde. Logisch, denkt Crump. "Je kunt niets voor elkaar krijgen in Miami als Poetin op diezelfde dag alle ruimte krijgt van Trump."
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky haalde na de aankondiging van de dieseldeal dan ook uit op X. "Cadeautjes aan Poetin zullen geen vrede brengen of voordelen opleveren voor een beschaafde wereld", schrijft hij. "Rusland zal de diesellevering belonen met meer terreur."
Het is dan ook te verwachten dat deze toenadering van de VS tot Rusland negatieve gevolgen zal hebben voor de oorlog. Volgens Oost-Europahistoricus Nicolaas Kraft van Ermel-Nijland is dit "een duidelijk signaal dat het de VS niet uitmaakt dat je het internationaal recht schendt".
"Gedrag wordt deels bepaald door feedback", vervolgt hij. "Als je iets fout doet, hoor je daarvoor gestraft te worden. Voor Rusland is dit een teken dat wat het nu doet prima is."
Burgerslachtoffers nemen steeds toe na gesprekken
De theorie van Zelensky dat Rusland harder toeslaat wanneer het dit soort beloningen of toenaderingen ziet, klopt volgens Crump.
Ze stipt aan dat in Oekraïne statistieken worden bijgehouden over de gevolgen die gesprekken tussen Trump en Poetin hebben voor het slagveld. "Uit die gesprekken blijkt iedere keer dat Poetin de ruimte krijgt. En daarna zien we dat het aantal Oekraïense burgerslachtoffers toeneemt."
Ook zaterdag, slechts enkele uren na de bekendmaking van de dieseldeal, voerde Rusland een zware aanval uit op de Oekraïense stad Zaporizhzhia. Daarbij kwamen twaalf mensen om het leven, onder wie drie kinderen. De toename van het aantal burgerslachtoffers in Oekraïne de laatste tijd is opvallend, maar lijkt te passen in de strategie waarvoor Rusland nu kiest.
Zo heeft Rusland de hoge militair Sergey Surovikin - die de bijnaam 'generaal Armageddon' heeft - teruggebracht naar het front om hard toe te slaan in Kyiv. Ook heeft Rusland de laatste tijd verschillende belangrijke bruggen verwoest.
Volgens econoom Timothy Ash van denktank Chatham House is het Russische aanvalsdoel verschoven naar "het onderuithalen van het functioneren van de economie en het moreel van de burgers".
Poetin is Trumps redder in nood
Het lijkt Trump nog weinig te interesseren om een halt toe te roepen aan de Russische agressie. De dieseldeal is volgens hem het laatste redmiddel om het probleem aan te pakken waarop hij momenteel de meeste kritiek krijgt in eigen land: de hoge energieprijzen.
Tijdens zijn verkiezingscampagne beloofde hij keer op keer de energieprijzen te verlagen. Maar zijn oorlog in Iran, die de wereldwijde olie- en dieselexport verstoorde, leidde tot grote tekorten. "Trump weet dat hij de midterms dreigt te verliezen vanwege deze energiecrisis", zegt Crump. "Hij heeft uitgerekend Poetin nodig om hem te redden uit deze crisis."
En dat is ironisch, vindt de buitenlandexpert. "Poetin lacht zich rot. Hij steunt Iran, het land dat ervoor heeft gezorgd dat Trump nu zo in de problemen zit."
Profiteert Europa straks ongevraagd mee?
Trump beweert dat de deal met Rusland voordelen zal opleveren voor de hele wereld, omdat het olietekort wijdverspreid is. Dat is een doorn in het oog van de meeste NAVO-landen, die de oliesancties tegen Rusland het liefst in stand houden.
Volgens Kraft van Ermel-Nijland betekent dat niet dat Europa moet meedoen aan Trumps versoepeling van de sancties. "Uiteindelijk schaffen ze deze diesel vooral aan vanwege hun eigen tekorten."
Maar indirect meeprofiteren van de Russische verkopen is volgens hem bijna onvermijdelijk. "Uiteindelijk kopen we veel spullen uit de VS, die straks vervoerd gaan worden met deze Russische diesel."
Of we er uiteindelijk van meeprofiteren of niet, volgens Crump is het een probleem dat op deze manier de angel uit de Europese sanctiepakketten wordt getrokken. "Hieruit blijkt dat Rusland gewoon dealtjes kan sluiten met Trump, die het vervolgens helemaal niet erg vindt om dat aan de grote klok te hangen."
Een droomdeal voor Poetin dus, omdat hij tegelijkertijd Trump in zijn zak heeft zitten en Zelensky een hak zet, stelt Crump. De deal maakt ook direct een opvallend einde aan het Russische exportverbod op diesel, dat was ingesteld vanwege de tekorten die in het land ontstonden door Oekraïense aanvallen op olieraffinaderijen. De voorraden zijn plotseling weer op peil, wat mogelijk betekent dat er reserves in het spel zijn.
Johnson: oh hihi we’re going out of office until after midterms kthxbyequote:Op zondag 11 oktober 2026 00:02 schreef Szura het volgende:
[ x ]
Nou, laat maar zien dat je ballen hebt, Congres. En impeach die landverrader als hij ermee doorgaat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |