De recente staking is het voorbeeld van staken uit eigenbelang.quote:Op zondag 13 september 2026 12:13 schreef Sjemmert het volgende:
Ik zit juist te denken om op te zeggen omdat die eikels hier helemaal nooit staken en puntje bij paaltje gewoon bukken voor het grote geld.
Dat doet de vakbond ook.quote:Op zondag 13 september 2026 12:41 schreef sigme het volgende:
Stel; je krijgt een arbeidsconflict en je rvb koopt het af omdat dat veel goedkoper is dan strijden.
Zou je dat dan prima vinden of knaagt dat dan aan je rechtvaardigheidsgevoel?
Ja goed, maar je blijft wel lid?quote:Op zondag 13 september 2026 12:43 schreef AnneX het volgende:
Hier ook: Ben al decennia lid van de vakbond, uit ideologische en praktische standpunten.
Hier ook. En nadat zij eerst voor echtgenoot, en later ook voor mij een uitstekende onderhandeling hebben gevoerd met de werkgevers en zijn opgekomen voor onze belangen, heb ik mij voorgenomen om mijn leven lang lid te blijven.
Alhoewel …staken is ook niet mijn ding.
Hier vind je wat, daar laat je wat.
Yep.quote:Op zondag 13 september 2026 14:43 schreef blomke het volgende:
[..]
De recente staking is het voorbeeld van staken uit eigenbelang.
[..]
Dat doet de vakbond ook.
[..]
Ja goed, maar je blijft wel lid?
Niet helemaal. De CAO OV kont er ook aan. En er werd door Den Haag 'bezuinigd' (gegraaid) uit een spaarpot die is gevuld met premies door werkgevers/werknemers afgedragen.quote:Op zondag 13 september 2026 14:43 schreef blomke het volgende:
De recente staking is het voorbeeld van staken uit eigenbelang.
Hans Spekman is het toonbeeld van de 21-ste -eeuwse salonsocialist. Rosenmuller en Marcel van Dam zijn dat qua 20-ste eeuw.quote:Op zondag 13 september 2026 15:36 schreef loveli het volgende:
Maar Hans Spekman moet ook geen communistische onzin over de 'rijken' erbij halen. Dat is de pest met zoveel socialisten/communisten die diep in het FNV zitten.
Want?quote:Op zondag 13 september 2026 15:36 schreef loveli het volgende:
Het box 3 probleem verdient ook geen schoonheidsprijs.
Dat is dus het hele eiereneten: in DEn Haag zinnen ze op methoden om het geld bij burgers weg te halen. M.a.g. dat die burgers steeds moeilijker rond kunnen komen. De "andersom gedacht": minder geld uitgeven, wil maar niet landen in politiek Den Haag.quote:Op zondag 13 september 2026 15:36 schreef loveli het volgende:
Den Haag wil het geld wel uitgeven, dus ze pakken iets op een manier die niet klopt.
De pot vult snel (door afgedragen premies) als het goed gaat, maar raakt ook snel leger als het fout gaat met de werkgelegenheid.
Greep in de portemonnee van een ander. Er is een uitspraak over, ze weten dat het problemen oplevert. Maar het geld moet worden uitgegeven, dus ze schuiven de oplossing vooruit.quote:
Zeau zeau. Mevrouw is ambtenaar.quote:Op zondag 13 september 2026 12:41 schreef sigme het volgende:
en tegenwoordig bovendien nog ambtenaar ook.
RBV en dan ben je gedekt voor meer dan alleen je werk en kost je net zo veel als lid zijn van de vakbondquote:Op zondag 13 september 2026 12:00 schreef blomke het volgende:
Heb een moreel dilemma.
Ben al decennia lid van de vakbond, uit ideologische en praktische standpunten. Echter, de laatste OV-staking waar mijn vakbond achter stond, doet bij mij een knop omgaan. Überhaupt heb ik moeite met "staken" (als het mij niet bevalt, zoek ik een andere werkgever), maar dat de recente OV-staking mensen treft die zich het schompes werken, zgn. om de sociale voorzieningen op de been te houden, raakt voor mij kant nog wal.
Overweeg dus het lidmaatschap op te zeggen een een rechtsbijstandsverzekering (speciaal voor arbeidsconflict gerelateerde zaken) te nemen.
Wat vinden jullie?
Ik ben nog net een ouderwetse, dus aangesteld door de ministerquote:Op zondag 13 september 2026 18:06 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Zeau zeau. Mevrouw is ambtenaar.
Het is inderdaad zo dat als de vakbonden er niet meer zouden de zijn de werknemer geheel aan de alles is voor Bassie mentaliteit van werkgevers is overgeleverd. Men is dan niet meer dan een menselijke grondstof.
Ik vind: niet doen, maar gewoon binnen de vakbond je ongenoegen daarover uitspreken.quote:Op zondag 13 september 2026 12:00 schreef blomke het volgende:
Heb een moreel dilemma.
Ben al decennia lid van de vakbond, uit ideologische en praktische standpunten. Echter, de laatste OV-staking waar mijn vakbond achter stond, doet bij mij een knop omgaan. Überhaupt heb ik moeite met "staken" (als het mij niet bevalt, zoek ik een andere werkgever), maar dat de recente OV-staking mensen treft die zich het schompes werken, zgn. om de sociale voorzieningen op de been te houden, raakt voor mij kant nog wal.
Overweeg dus het lidmaatschap op te zeggen een een rechtsbijstandsverzekering (speciaal voor arbeidsconflict gerelateerde zaken) te nemen.
Wat vinden jullie?
quote:Op zondag 13 september 2026 18:19 schreef Wantie het volgende:
Ik ben zelf ook niet echt voorstander van staken en heb ook geen gehoor gegeven om afgelopen week naar Den Haag te komen.
Maar ik vind dat anderen die die wèl besluiten om te staken daar het recht toe hebben.
Dat is dus het punt: met mijn contributie wordt die staking georganiseerd en de stakers krijgen uit de stakingskas van de vakbond. Terwijl staken mij al tegen de borst stuit, maar ik deze OV staking alle perken te buiten vind gaan.quote:Op dinsdag 15 september 2026 13:49 schreef Homey het volgende:
Een vakbondslidmaatschap doe je niet alleen voor jezelf, maar je subsidieert een organisatie die ook opkomt voor anderen. Ze doen goed werk, alleen hun communicatie erover is vaak niet zo best. Niet elke staking zal iedereen pleasen, maar we leven ook in roerige tijden met hoge inflatie en een overheid dat niet levert.
Tja, die is al betaaldquote:Op dinsdag 15 september 2026 14:40 schreef blomke het volgende:
[..]
[..]
Dat is dus het punt: met mijn contributie wordt die staking georganiseerd en de stakers krijgen uit de stakingskas van de vakbond. Terwijl staken mij al tegen de borst stuit, maar ik deze OV staking alle perken te buiten vind gaan.
Dat eerste klopt, het tweede dat dat jou niet bevalt is jouw mening en dat mag. Wellicht kan je dit terugkoppelen aan de FNV? Of wordt zelf actief lid. Of stop je lidmaatschap, dan kan ook. Er zijn ook andere minder actieve vakbonden, zoals de Unie bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 15 september 2026 14:40 schreef blomke het volgende:
[..]
[..]
Dat is dus het punt: met mijn contributie wordt die staking georganiseerd en de stakers krijgen uit de stakingskas van de vakbond. Terwijl staken mij al tegen de borst stuit, maar ik deze OV staking alle perken te buiten vind gaan.
Goeie tip, ik bij "De Unie" kijken. Overigens nu CNV. Met FNV kaders heb ik niks.quote:Op dinsdag 15 september 2026 17:08 schreef Homey het volgende:
[..]
Dat eerste klopt, het tweede dat dat jou niet bevalt is jouw mening en dat mag. Wellicht kan je dit terugkoppelen aan de FNV? Of wordt zelf actief lid. Of stop je lidmaatschap, dan kan ook. Er zijn ook andere minder actieve vakbonden, zoals de Unie bijvoorbeeld.
Bijzonder, normaal staakt de Unie niet.quote:Op dinsdag 15 september 2026 20:51 schreef blomke het volgende:
[..]
Goeie tip, ik bij "De Unie" kijken. Overigens nu CNV. Met FNV kaders heb ik niks.
En wat lees ik: de Unie staakte ook op 11 sept. https://www.unie.nl/jouw-(...)rheid-de-unie-staakt
Als we een politieke afslag nemen, dan snap ik niet dat de toeslagen niet eens op de politieke bezuinigingsagenda komen te staan. Veel toeslagen maken (meer uren) werken amper aantrekkelijk terwijl er juiste en gebrek aan arbeidsuren bestaat. Heb je gelijk de link met de uit de klauwen lopende arbeidsmigratie.quote:Op woensdag 16 september 2026 08:33 schreef Homey het volgende:
Maar goed, ik sta persoonlijk wel achter de stakingen, maar mijn oproep aan de FNV zou zijn om ook dat asieldebat op te pakken en een nationalistische toon aan te slaan. Dus veel meer beperkingen op asiel en arbeidsimmigratie. Dan kunnen ze weer eens leden scoren en een brug slaan naar een deel van de achterban, dat PVV en FvD stemt (publiek geheim).
Het bestaande sociale zekerheidsstelsel is onhoudbaar op lange termijn. De zorgkosten, AOW en uitkeringen nemen hand over hand toe bij ongewijzigd beleid. Kan je struisvogelpolitiek bedrijven en roepen "we hebben zo'n mooi stelsel, daar moeten we niet aan tornen", maar op een gegeven moment is het niet meer op te brengen en zijn we verder van huis. Je zult op een gegeven moment moeten roeien met de riemen die je hebt.quote:Op woensdag 16 september 2026 08:49 schreef Daboman het volgende:
Ik vind het wel een goede ontwikkeling juist. Als je over een periode van 30 jaar kijkt, is ons sociale zekerheidsstelsel al behoorlijk afgeslankt. En dit stopt niet als er geen signaal komt dat dat niet geaccepteerd wordt.
Hebben ze "gestuiterd" tegen de verhoging van de AOW leeftijd >> 65 jaar?quote:Op woensdag 16 september 2026 08:33 schreef Homey het volgende:
Niet raar toch dat de vakbonden stuiteren?
dat de WW verkort is en de WIA strenger geworden is iets waar we collectief blij mee moeten zijn.quote:Op woensdag 16 september 2026 08:49 schreef Daboman het volgende:
Ik vind het wel een goede ontwikkeling juist. Als je over een periode van 30 jaar kijkt, is ons sociale zekerheidsstelsel al behoorlijk afgeslankt. En dit stopt niet als er geen signaal komt dat dat niet geaccepteerd wordt.
Verder zijn het uiteindelijk de mensen zelf die ervoor kiezen of ze wel of niet staken en uit ervaring weet ik dat dat geen eenvoudige beslissing is. De stakingen laten dus ook zien dat het breed gedragen is dat mensen deze bezuinigingen niet willen. Als zelfs de unie stakingen faciliteert zegt dat voor mij wel iets, dat is niet een vakbond die ik vaak stakingen zie organiseren.
Qua rechtsbijstand heb ik ze zo nu en dan eens ingeschakeld. Het is geen wondermiddel als je eens een keer een echt zwaar arbeidsconflict hebt, maar goed, je kunt naar een andere verzekeraar en daar krijg je hetzelfde. Ik ben vooral lid omdat ik denk dat het belangrijk is een vuist te kunnen maken en dat de bezuinigingen nu deels van tafel zijn laat ook zien dat het ook echt werkt.
Te weinig denk ik. Feit is dat dat het oude bestuur was en dat functioneerde niet zo best.quote:Op woensdag 16 september 2026 09:29 schreef blomke het volgende:
[..]
Hebben ze "gestuiterd" tegen de verhoging van de AOW leeftijd >> 65 jaar?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |