De goy uit de VS moet en zal zijn leven op het spel zetten voor G'ds favo-staat ja via hun (de staat) handlangers in de top van de Amerikaanse politieke elite. En dan met name de goy uit de Amerikaanse onderklasse die door de Epstein-coalitie naar een voor Amerikaanse belangen vrij nutteloze oorlog worden gestuurd. De zoveelste. Inmiddels weten steeds meer het zelf ook wel alleen ja...ze hebben ervoor getekend dus moeten uitvoeren wat hen gevraagd wordt.quote:Op woensdag 2 september 2026 09:17 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Donny, ben je daar? Valt toch tegen he oorlogvoering zonder er verstand van te hebben nadat je een amateuristische alcoholist minister van defensie hebt gemaakt en een groot deel van je leger top hebt ontslagen. Nou snap ik dat laatste wel, dat waren toch maar wijven, kleurlingen en homo's. Of op zijn minst verdacht van democratische sympathieën.
Misschien was een geschiedenislesje voorafgaand aan dit avontuurtje een idee geweest? Dan had je kunnen lezen wat er in de Iran - Irak oorlog gebeurt is in dezelfde regio in die periode. Daar is zelfs een mooie Wikipedia pagina van: https://en.wikipedia.org/wiki/Tanker_war
Wow het lijkt wel zo'n russische roestbakquote:Op woensdag 2 september 2026 18:37 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Wat ruim 250 dagen op zee, waarvan een groot deel in combat operations, doet met een marineschip, USS Abraham Lincoln (CVN-72).
Amerikaanse exceptionalisme. Ze vallen een land aan en doen vervolgens nog verontwaardigd alsof zij de slachtoffers zijn. Die vriendin mag wel wat minder janken. Haar vriend was een oorlogsmisdadiger die meewerkte aan het Amerikaanse imperialisme. Nul komma nul medelijden mee.quote:
Hoe graag ik ook het Iran regime, de filistijnen in geschoten zie worden.quote:Op woensdag 2 september 2026 20:11 schreef AFA2022 het volgende:
De straat van Hormuz zit hem echt dwars zo te zien.
@:realDonaldTrump
Now that we have it under U.S.A. control, should we change the name Hormuz Strait to TRUMP STRAIT??? Like America itself, it would be “hotter” than ever before! Thank you for your attention to this matter. President DONALD J. TRUMP
https://truthsocial.com/@(...)s/117202132375758936
Als ik Iran was zou ik een standbeeld van Trump op Kharg Island laten maken en hij tekent zo de MOU.
Deels mee te maken maar de domheid van deze operatie wordt ook hier goed uitgelegd.quote:
2027 Wordt genieten.quote:
Ze hebben wel een traditie met het bombarderen van bruiloften.quote:Op woensdag 2 september 2026 08:10 schreef Perrin het volgende:
Die kwam zonder kloppen naar binnen. De vraag is wiens bijeenkomst daar aan de gang was.
[ x ]
Oud nieuws, inmiddels opgelost (al voor deze tweet)quote:
Analisten speculeerden erover dat de VS stiekem een onder de tafeldeal heeft met Iran om af en toe een tanker van elkaar door te laten.quote:Op donderdag 3 september 2026 15:11 schreef Doler12 het volgende:
40 Tankers 18 mil vaten olie door de straat op dinsdag, is het nieuwe verhaal.
Ik wil namen zien! Rederijen, vetrek datums,bestemmingen! Moet toch niet zo moelijk zijn, om dat soort bewijs te leveren?
Laag dit hoor.quote:Op woensdag 2 september 2026 22:09 schreef Peppert het volgende:
[..]
Amerikaanse exceptionalisme. Ze vallen een land aan en doen vervolgens nog verontwaardigd alsof zij de slachtoffers zijn. Die vriendin mag wel wat minder janken. Haar vriend was een oorlogsmisdadiger die meewerkte aan het Amerikaanse imperialisme. Nul komma nul medelijden mee.
'We hebben geen tekortquote:
quote:Op vrijdag 4 september 2026 10:43 schreef PluggieOD het volgende:
FF F-22As paar weken geleden terug via Fairford. Hoop Spec Ops via Prestwick afgelopen week. MC-130Js terug o.a. via RS.
VS zijn aan het afbouwen.
Meer hierquote:Op zaterdag 5 september 2026 11:19 schreef Doler12 het volgende:
Een kleine Iraanse tanker geraakt, dan moet gisterennacht tenminste 1 andere tanker geraakt zijn, per tanker for tanker strategie
quote:Op zaterdag 5 september 2026 11:19 schreef Doler12 het volgende:
Een kleine Iraanse tanker geraakt, dan moet gisterennacht tenminste 1 andere tanker geraakt zijn, per tanker for tanker strategie
Stel je aan zeg, gewoon zorgen dat je schone handel bedrijft en dat de tokkies en armen van je land niet afhankelijk zijn van de handel met inhumane regimes, maakt de wereld alleen maar wat mooier.quote:Op zaterdag 5 september 2026 14:22 schreef Doler12 het volgende:
Ben benieuwd wanneer de realiteit ons gaat inhalen en het kaartenhuis in elkaar stort. Het is niet alleen de olie wat beknelt wordt. Kunstmest, helium, gas en andere grondstoffen moeten door de straat. Op een gegeven moment is het klaar lijkt mij, met al die trucjes.
Dit is uiteraard waar, de VS kunnen in een uurtje of 3 de complete olie- en gashandel van Iran voor de komende 100 jaar platleggen.quote:
Drie tankers door Iran mogelijk geraakt, ongeverifieerde foto van een tanker in brandquote:
Doe je dit nu expres of?quote:Op zaterdag 5 september 2026 23:30 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Drie tankers door Iran mogelijk geraakt, ongeverifieerde foto van een tanker in brand
[ afbeelding ]
Op dit moment berichten dar nog meer anti schip raketten afgevuurd worden
Er blijft straks geen tanker meer over zo...olievaten vervoeren op de rug van ezels maar.quote:Op zaterdag 5 september 2026 23:30 schreef Doler12 het volgende:
[..]
Drie tankers door Iran mogelijk geraakt, ongeverifieerde foto van een tanker in brand
[ afbeelding ]
Op dit moment berichten dar nog meer anti schip raketten afgevuurd worden
Dit hadden ze op dag 1 al kunnen doen natuurlijk. Waarom hebben ze dat niet gedaan dan?quote:Op zaterdag 5 september 2026 18:17 schreef UitStraling het volgende:
[..]
Dit is uiteraard waar, de VS kunnen in een uurtje of 3 de complete olie- en gashandel van Iran voor de komende 100 jaar platleggen.
Omdat ze dat heel willen houden en escalatie vermijden. Dan doet Iran het zelfde bij de buurlanden. Zelfde als dat er amper ontziltingsinstallaties geraakt zijn.quote:Op zondag 6 september 2026 09:47 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Dit hadden ze op dag 1 al kunnen doen natuurlijk. Waarom hebben ze dat niet gedaan dan?
In Oost-Azië houden een hoop boeren het al voor gezien door het gebrek aan kunstmest, ja. China zit op de eigen voorraden en geeft -terecht- de eigen boeren voorrang.quote:Op zaterdag 5 september 2026 14:22 schreef Doler12 het volgende:
Ben benieuwd wanneer de realiteit ons gaat inhalen en het kaartenhuis in elkaar stort. Het is niet alleen de olie wat beknelt wordt. Kunstmest, helium, gas en andere grondstoffen moeten door de straat. Op een gegeven moment is het klaar lijkt mij, met al die trucjes.
Ja maar Trump.quote:Op maandag 7 september 2026 14:34 schreef Qarrad het volgende:
Iran excuteert momenteel de een na de ander. In januari schoten ze niet alleen tienduizenden mensen dood, ze pakten er nog veel meer op. Daarvan zijn er honderden geëxecuteerd tot nu, en velen hebben tientallen jaren aan gevangenisstraf gekregen.
https://www.euronews.com/(...)ry-rights-group-says
Gisteren was het onderstaande muzikant:
[ x ]
In februari leek de tijd rijp voor een gewapende volksopstand à la Syrië maar die oranje mongool moest de haatbaarden per se een bliksemafleider cadeau doen.quote:Op maandag 7 september 2026 14:34 schreef Qarrad het volgende:
Iran excuteert momenteel de een na de ander. In januari schoten ze niet alleen tienduizenden mensen dood, ze pakten er nog veel meer op. Daarvan zijn er honderden geëxecuteerd tot nu, en velen hebben tientallen jaren aan gevangenisstraf gekregen.
https://www.euronews.com/(...)ry-rights-group-says
Gisteren was het onderstaande muzikant:
[ x ]
Gelukkig is het ook een doordachte, wijs man, die nooit iets doms roept of doet.quote:Op maandag 7 september 2026 14:39 schreef UitStraling het volgende:
Dat is een beetje het huidige probleem, ik was daar al bang voor in 2016, geen enkele misdaad kan de haat van de goegemeente jegens Trump overtreffen, dat is een nalatenschap waar we het mee zullen doen op het gebied van mededogen, misdaden tegen de menselijkheid en boosheid om onrecht.
Die ging de Iraniërs toch redden? Nou wat een succes. Vooral voor de burgers aldaar.quote:
quote:Op maandag 7 september 2026 18:39 schreef havanagila het volgende:
[..]
Gelukkig is het ook een doordachte, wijs man, die nooit iets doms roept of doet.
Sekte dat hele maga.
[..]
Die ging de Iraniërs toch redden? Nou wat een succes. Vooral voor de burgers aldaar.
Gaat goed he die oorlog die geen oorlog mag heten! Is vast TDS dat mensen kritiek hebben op deze ultieme shitshow.quote:
We kunnen niet allemaal helden zijn.quote:Op maandag 7 september 2026 19:51 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Gaat goed he die oorlog die geen oorlog mag heten! Is vast TDS dat mensen kritiek hebben op deze ultieme shitshow.
Helaas kan Iran ook klappen uitdelen ja. Dikke win deze oorlog.quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:17 schreef Doler12 het volgende:
Saudi olieinstallaties krijgen een aardig pak slaag van de houthis. Olie prijzen gaan nu aardig omhoog richting de 100 dollar voor Brent.
DE Saudi's backed coalition zei dat het Sanaa van de Houtis terug gaat veroveren, ondertussen...quote:Op dinsdag 8 september 2026 11:17 schreef Doler12 het volgende:
Saudi olieinstallaties krijgen een aardig pak slaag van de houthis. Olie prijzen gaan nu aardig omhoog richting de 100 dollar voor Brent.
Deze oorlog is een goudmijntje aan info voor de Chinezen, die lachen zich rot. Schijnt een zeer geavnceerde sea drone te zijn (als het waar is).quote:Op dinsdag 8 september 2026 17:05 schreef Perrin het volgende:
Daar zal China wel naar willen kijken.
[ x ]
Inderdaadquote:Op dinsdag 8 september 2026 18:20 schreef havanagila het volgende:
Westen zwakker. China, NK, Rusland en Iran sterker.
Winning. Yoodge. Etc.
Zo'n carrier is best kwetsbaar. Zijn belangrijkste verdediging komt van juist de vliegtuigen die er een schil omheen leggen. Maar als je zo dicht bij het land bent en ze vuren vanaf daar een ballistische raket, dan heb je weinig aan die schil.quote:Op zondag 6 september 2026 09:45 schreef AFA2022 het volgende:
[..]
Er blijft straks geen tanker meer over zo...olievaten vervoeren op de rug van ezels maar.![]()
The IRGC says it struck 3 oil tankers transiting the "unauthorized" routes in the Strait of Hormuz, and 3 additional US Navy warships and US-linked vessels in other areas.
Ze schijnen ook missiles op een US aircraft carrier te hebben geschoten, die toen rechtsomkeer maakte.
[ x ]
Jaren geleden kostte een vat olie ook meer dan 100 dollar, maar toen was de benzine helemaal niet zo duurquote:Op dinsdag 8 september 2026 11:17 schreef Doler12 het volgende:
Saudi olieinstallaties krijgen een aardig pak slaag van de houthis. Olie prijzen gaan nu aardig omhoog richting de 100 dollar voor Brent.
Pas 1 jaar in dienst blijkbaar en zeer geavanceerd: : Anduril delivered its first Dive-LD to the US Navy’s Unmanned Undersea Vehicle Squadron 1 in April 2025.quote:
quote:https://x.com/CENTCOM?lang=en
U.S. Central Command
@CENTCOM
CENTCOM forces destroyed five Iranian crude oil carriers, Sept. 8, after the Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) targeted a U.S. Navy warship with ballistic missiles twice over the past two days.
Het gaat hard tegen hard nuquote:
quote:Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg,
VS meldt vernietiging vijf Iraanse olietankers
Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
Kharg is van groot belang voor de Iraanse olie-export en is eerder dit jaar ook aangevallen door de Verenigde Staten. Toen werden militaire doelen bestookt en werden alle oliefaciliteiten juist gemeden.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft bevestigd dat de VS achter de aanval op de olietanker zaten en zei dat deze een vergelding was voor Iraanse pogingen een marineschip aan te vallen.
Telkens als Iran probeert schepen van de Amerikaanse marine aan te vallen, zullen ze tankers verliezen", zei Marco Rubio.
Het Amerikaanse centrale commando in de regio (CENTCOM) zei in een verklaring dat het leger maar liefst vijf Iraanse olietankers had "vernietigd".
Iran waarschuwde vlak voor de berichten over explosies dat iedere aanval op Iraanse olietankers beantwoord zal worden met beschietingen op Amerikaanse militaire bases in de regio.
Ook in de havenstad Jask op het vasteland zijn volgens Iraanse media ontploffingen te horen. Die stad ligt dicht bij de Straat van Hormuz, waar ook regelmatig schepen worden aangevallen. Iran en de VS hebben elkaar blokkades opgelegd voor de scheepvaart in de belangrijke zeestraat.
De langdurige blokkade van de straat van Hormuz lijkt me vooral positief voor de vraag naar EV's. Bijna elk nadeel heeft zo zijn voordeelquote:
Dat dus, en ook omgekeerd evenredig naar de vraag naar Diesel oliequote:Op woensdag 9 september 2026 10:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De langdurige blokkade van de straat van Hormuz lijkt me vooral positief voor de vraag naar EV's. Bijna elk nadeel heeft zo zijn voordeel
Bekijk deze YouTube-videoquote:AI-overzicht
Er is inderdaad een enorme e-mobility boom aan de gang in Afrika, maar deze ziet er heel anders uit dan in het Westen.
Waar Europa en Noord-Amerika zich focussen op grote, luxe elektrische personenauto's, draait de Afrikaanse revolutie om micro-mobiliteit: betaalbare elektrische twee- en driewielers (zoals e-motorfietsen en tuktuks) en compacte stadsauto's.
De verkoop van elektrische voertuigen op het continent is explosief gestegen--van zo'n 4.000 eenheden in 2023 naar 25.000 in 2025.
is geen oorlog hequote:Op woensdag 9 september 2026 10:22 schreef over_hedge het volgende:
huh. maar de oorlog was toch al gewonnen
Volgens Trump was elke militaire kracht van Iran al drie keer 'van de aardbodem geveegd'.quote:Op woensdag 9 september 2026 10:22 schreef over_hedge het volgende:
huh. maar de oorlog was toch al gewonnen
@Achja. Wat zijn de gebruikelijke hoeveelheden om af te vuren? Want dit wijn wel hele grote salvo's.quote:Op woensdag 9 september 2026 12:50 schreef AFA2022 het volgende:
Oekraine had deze air defence raketten goed kunnen gebruiken, als die 2 mongolen geen nuttteloze oorlog waren begonnen. Als je de beelden ziet kan het haast niet anders dan dat er toch wel wat impacts zijn her en der:
[ x ]
[ x ]
Ik weet er niet veel van, maar las dat er dus tussen de 80 en de 100 PACs waren afgevuurd. Dat is 2 mnd productie. Op 1 avond op 1 strijdtoneel. Er zijn in totaal ca 2000 PACs avgevuurd, dus dit is ongeveer 5%. Dat is dus erg veel voor een avondje. Komt doordat clustermunitie gebruikt is.quote:Op woensdag 9 september 2026 13:44 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
@:Achja. Wat zijn de gebruikelijke hoeveelheden om af te vuren? Want dit wijn wel hele grote salvo's.
Precies dit.quote:Op woensdag 9 september 2026 19:01 schreef Peppert het volgende:
Wat er in de toekomst ook gebeurt, ik heb respect voor Iran. Sinds 1979 heeft het land standgehouden tegen extreme vijandigheid en een langdurige politiek van regime change, gericht op het installeren van een marionettenregering in Teheran. En dat tegenover het machtigste land dat ooit heeft bestaan. Dat is niet niks. 99% van de landen zou allang zijn gevallen. Kijk naar Venezuela. Het was uiteindelijk binnen een paar uur gebeurd na voorbereidende werkzaamheden zoals het omkopen van mensen in de directe kring rond Maduro. Vervolgens was het een kwestie van hem ophalen nadat zijn beveiliging was uitgeschakeld. Sindsdien heeft Delcy Rodríguez een 'overeenkomst' gesloten die de VS controle geeft over ongeveer 20% van de bewezen Venezolaanse oliereserves. Iran wacht een veel grotere kaalslag als ze vallen.
NWS / Trump sluit deal met Venezuela over overdracht oliebezit voor 100 jaar
Een nuke en ze komen heel wat maagden tekort in de harige baardenhemel natuurlijk.quote:Op woensdag 9 september 2026 18:11 schreef Discombobulate het volgende:
Nooit gedacht dat Iran zo de VS aan het vernederen is.
Maar, op het moment dat de oorlog uitbrak, waren Iran en China in onderhandelingen over de levering van speciale anti-carrier raketten, die China speciaal ontwikkeld zou hebben om vliegdekschepen te vernietigen.quote:Op woensdag 9 september 2026 22:41 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Dit account is notoir onbetrouwbaar.
Het amerikaanse nieuws omtrent hun verliezen is ook notoir onbetrouwbaar gebleken. Nadat nu pas bekend is geworden hoe erg hun logistieke basissen in het midden oosten geraakt zijn door iran.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |