Komop nu het is te laat op een zondag laten we het een beetje gemoedelijk houdenquote:Op zondag 26 juli 2026 21:51 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Stemmingmakerij knakworst. Die aanhalingstekens heb je zelf toegevoegd.
Ik wordt wel meer zatquote:Op zondag 26 juli 2026 22:07 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Word jij die grijsgedraaide platen nooit zat dan? En een quote plaatsen, daar zelf iets in aanpassen en daar dan een cringe smiley over plaatsen dat is wel heel zielig hoor.
Fijn als je wilt helpenquote:De gemeente wil de geplande opvang mogelijk maken voor een periode van 15 jaar en zet hiermee de lijn van langjarige kwalitatieve opvang door. Dat betekent dat we mensen een rustige en stabiele basis kunnen bieden, met 24 uurs begeleiding op de locatie vanuit het COA.
Dit biedt rust voor de mensen in de nabije omgevingen de bewoners zelf.
Ja na 8 uur stront ruimen sluipt de vermaledijde dt fout er toch een keer in.quote:Op zondag 26 juli 2026 22:52 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Ik word. Verder vind ik het wel wat apart dat je lekker meedoet met Tengano die geen woord over die bekladdingen roept maar wel even wil zeggen hoe kut die asielzoekers zijn.
Fapje gezet en brullend klaargekomen op dit pareltjequote:Op zondag 26 juli 2026 21:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Ze vallen wel onder dezelfde vlag ja.quote:Op zondag 26 juli 2026 20:20 schreef probeer het volgende:
[..]
De politie in Engelen en Amsterdam spelen onder één hoedje![]()
Best bizar dat je het ene topic kapotmod en in het andere lekker aan het fulmineren bent. Ik heb een pittige mening over jouw proefperiode.quote:Op zondag 26 juli 2026 22:58 schreef vul_maar_in het volgende:
En jullie kunnen weer trots op jezelf zijn.
Zou me eerder zorgen maken over de komst van die asieloekers in mijn buurt, niet over de bekladding.quote:Op zondag 26 juli 2026 21:17 schreef Tengano het volgende:
Proces Opvanglocatie voor Alleenstaande Minderjarige Vreemdelingen (vaak afgekort als POA of POL-AMV)
https://www.s-hertogenbosch.nl/amv
[..]
Anders werd het wel door de AMV-er gedaan.quote:Op zondag 26 juli 2026 20:03 schreef probeer het volgende:
Nu ook al vernieling van privé eigendom. Ik hoop dat de daders opgespoord en gestraft worden.
Dat is nu eenmaal met straatpoëzie; De één raakt gecharmeerd de ander geïrriteerd maar ik denk dat we hier met beginnend taalkunstenaars van doen hebbenquote:Op maandag 27 juli 2026 08:27 schreef Telefoonvork het volgende:
Dit kan ook gezien worden als intimidatie.
Dit hoeft van mij niet, ik weet wat beters. Als het dan tenminste ook echt de voorstanders betreft.quote:"Het lijkt erop dat woningen van voorstanders van het azc en andere goederen van voorstanders zijn beklad",
Als je na gaat waar het een reactie op is vind ik het, eerlijk gezegd, allemaal wel meevallenquote:Op maandag 27 juli 2026 11:19 schreef Chillegast het volgende:
- Brandende struiken tegen de muur van een opvanglocatie in Loosdrecht: "Baldadigheid, het was maar een beetje vuurwerk"
- Intimiderende teksten op je huis omdat je voor humane opvang van vluchtelingen bent: "Ze zullen het zelf wel gedaan hebben"
Een bepaalde groep laat zich hier wel kennen.
Zonder overleg is pertinent niet waar.quote:Op maandag 27 juli 2026 11:56 schreef the-eye het volgende:
[..]
Als je na gaat waar het een reactie op is vind ik het, eerlijk gezegd, allemaal wel meevallen
Als er iemand een cartoon tekent zie ik beeldden van massa's mensen die met bloed doorlopen ogen het westen het meest verschrikkelijke toewensen en dan hebben we het over een tekeningetje. Nu worden er zonder overleg
Denk je dat alleen of heb je daar (harde) cijfers van? De meeste opvanglocaties blijken nauwelijks overlast op te leveren.quote:door heel het land centra's neegezet waar de meest verschrikkelijke lui tussen blijken te zitten
Je hebt dus geen idee hoe de procedures eruit zien voor er een opvanglocatie komt. Wat je hier roept wordt inderdaad gezegd door de meest luidruchtige en militante tegenstanders maar dat maakt het nog niet waar.quote:en men heeft geen idee. Laat eens even op je inwerken wat een enorme schoffering van de bevolking dit is Er kunnen allerlei leuke verhaaltjes bij verzonnen worden maar uiteindelijk is het een werkwijze die in een communistisch systeem thuis hoort maar niet in een democratische rechtstaat
Kijk, het grote bagatelliseren. Dit is het.quote:En dan weiger dus het vlam vatten door wat vuurwerk van een verwaarloost uitgedroogd perkje als een verschrikkelijke daad van enorm gevaarlijke mensen te zien
Gast.... ik hoef ook helemaal geen kennis van procedures te hebben , schei toch effe gauw uit man. Ik ben gewoon een burger met ineens een azc naast m'n huis en daar is echt geen overleg over geweest kerel Nadat men er lucht van kreeg en ze niet langer konden zwijgen is er een informatiemiddag geweest. That's it.quote:Op maandag 27 juli 2026 12:09 schreef Chillegast het volgende:
[..]
Zonder overleg is pertinent niet waar.
[..]
Denk je dat alleen of heb je daar (harde) cijfers van? De meeste opvanglocaties blijken nauwelijks overlast op te leveren.
[..]
Je hebt dus geen idee hoe de procedures eruit zien voor er een opvanglocatie komt. Wat je hier roept wordt inderdaad gezegd door de meest luidruchtige en militante tegenstanders maar dat maakt het nog niet waar.
[..]
Kijk, het grote bagatelliseren. Dit is het.
Is dat geen verdraaing van de feiten en blijven de toeristen niet gewoon weg omdat er een azc isquote:Op maandag 27 juli 2026 12:15 schreef Chillegast het volgende:
De ondernemers uit Loosdrecht hebben trouwens veel meer last van de acties van deze "bezorgde burgers" dan van asielzoekers:
Loosdrechtse ondernemers hebben last van protestimago, '50 procent minder verhuur'
Tuurlijkquote:Dat het negatieve beeld verder reikt dan alleen toeristen, merkt ook bewoner Nico van Kooi via Marktplaats. Een verkoper die een product wilde langsbrengen, haakte af toen hij hoorde dat het afleveradres in Loosdrecht lag
De verkoper zei volgens Van Kooi: 'Ik heb een migratieachtergrond, ik ga niet door Loosdrecht rijden'. '"Dat was voor mij echt shocking. Dan besef je dat het nieuws zo diep zit bij mensen dat ze bang zijn om hierheen te komen."
https://nos.nl/artikel/26(...)beurde-in-2024-nietsquote:Op maandag 27 juli 2026 12:11 schreef Chillegast het volgende:
Overigens is volgens cijfers van het CBS de criminaliteit tussen 2012 en 2023 met 35% gedaald terwijl de migratie in die periode is toegenomen. Als ik bepaalde figuren hier moet geloven dan kan dat helemaal niet.
Het slaat toch ook nergens op? Het lost het probleem niet op. Als mensen willen dat hier geen mensen komen moet de wetgeving worden veranderd, niet lokaal een paar baksteentjes door de ruit worden gegooid.quote:Op zondag 26 juli 2026 20:22 schreef probeer het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd wachtte ik even de 'dat krijg je er nou van' reacties af, waarvan ik dacht dat die in dit subforum wel snel zouden volgen.
Maar he, als iedereen het er netjes mee eens is dat dit schandalig is, dan zijn we inderdaad snel klaar.
Dat gaat over 2024. Ik had het over 2012-2023.quote:Op maandag 27 juli 2026 13:42 schreef DrRobotnik het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/26(...)beurde-in-2024-niets
Als je geen aangiften meer in behandeling neemt is er ook geen criminaliteit meer, checkmate extreemrechtse haters
Precies. Kansloos dit.quote:Op maandag 27 juli 2026 15:10 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Het slaat toch ook nergens op? Het lost het probleem niet op. Als mensen willen dat hier geen mensen komen moet de wetgeving worden veranderd, niet lokaal een paar baksteentjes door de ruit worden gegooid.
quote:Op zondag 26 juli 2026 21:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
quote:Op zondag 26 juli 2026 20:06 schreef thedeedster het volgende:
Tja, net zoiets als het bekladden van het Monument op de Dam.
Afwachten of het weer two tier gaat worden.Dit is toch helemaal niet net zoiets?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Graffiti met ik noem maar wat "kutasielzoekers" op de muur van een voetgangerstunnel, is toch ook totaal niet te vergelijken met huizen van personen onderkladden?
Het 1 is duidelijke persoonlijke intimidatie als in "ik weet waar je woont". Dat is toch niet te vergelijken met graffiti op openbare plekken?
Dat maakt de graffiti op openbare plekken niet opeens oke btw. Maar het is wel heel wat anders: het is vandalisme in combinatie met zeer persoonlijke intimidatie als in "ik weet waar je woont, met je kut mening".
De graffiti op het monument is vandalisme in combinatie met een historisch monument en een historische situatie misbruiken in een poging de eigen standpunten kracht bij te zetten.
En het fictieve voorbeeld dat ik erbij bedacht is vandalisme in combinatie met het uitschelden van een groep.
Alle 3 graffiti maar met een totaal andere insteek en impact.Krekker is de bom!
Tja, daarover kunnen we een boompje over opzetten.quote:Op maandag 27 juli 2026 18:14 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Dit is toch helemaal niet net zoiets?
Graffiti met ik noem maar wat "kutasielzoekers" op de muur van een voetgangerstunnel, is toch ook totaal niet te vergelijken met huizen van personen onderkladden?
Het 1 is duidelijke persoonlijke intimidatie als in "ik weet waar je woont". Dat is toch niet te vergelijken met graffiti op openbare plekken?
Dat maakt de graffiti op openbare plekken niet opeens oke btw. Maar het is wel heel wat anders: het is vandalisme in combinatie met zeer persoonlijke intimidatie als in "ik weet waar je woont, met je kut mening".
De graffiti op het monument is vandalisme in combinatie met een historisch monument en een historische situatie misbruiken in een poging de eigen standpunten kracht bij te zetten.
En het fictieve voorbeeld dat ik erbij bedacht is vandalisme in combinatie met het uitschelden van een groep.
Alle 3 graffiti maar met een totaal andere insteek en impact.
Absoluut. Maar voor verschillende "typen" criminaliteit heb je verschillende strafmaten.quote:Op maandag 27 juli 2026 18:29 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Tja, daarover kunnen we een boompje over opzetten.
Maar het punt dat ik probeer te maken is; fout is fout, ongeacht de politieke focus. En dient dus als zodanig allemaal aangepakt te worden.
Eens.quote:Op maandag 27 juli 2026 20:02 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Absoluut. Maar voor verschillende "typen" criminaliteit heb je verschillende strafmaten.
Voor vandalisme EN intimidatie kunnen wellicht andere straffen worden gehanteerd dan voor andere typen vandalisme.
Ik heb een hekel aan mensen met spandoekenquote:Op zondag 26 juli 2026 21:15 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Ik heb een hekel aan al die anti AZC demonstraties. Maar vernieling is ook wel niet de juiste term. Graffiti zou eigenlijk moeten kunnen als protest.
Natuurlijk was een bord beter geweest. Of een sticker.
https://www.omroepbrabant(...)-engelen-niet-jammerquote:PVV en FvD tekenen statement over bekladdingen Engelen niet: 'Jammer'
Elf van de dertien partijen in de gemeenteraad van Den Bosch veroordelen in een gezamenlijk statement de bekladdingen die dit weekend in Engelen en Bokhoven zijn aangebracht. PVV en Forum voor Democratie (FvD) zijn de enige fracties die niet meetekenen. Waarom ze dat niet doen, willen beide partijen niet toelichten. "Jammer", reageert Bram Roovers van de SP.
"Wij veroordelen het vandalisme dat afgelopen nacht in Engelen heeft plaatsgevonden. Het intimideren van inwoners heeft geen plaats in onze democratische samenleving", schreven PRO, D66, VVD, Leefbaar 's-Hertogenbosch, Rosmalens Belang, De Bossche Groenen, CDA, SP, Gewoon ge-DREVEN, 50PLUS en de Partij voor de Dieren zondag.
Wat er dit weekend gebeurde
In de nacht van zaterdag op zondag werden meerdere huizen en auto's van inwoners in Engelen en Bokhoven beklad met teksten als 'AMV nee', 'hoer' en 'slet'. AMV staat voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen. Het gaat om bewoners die zelf niet per se tegen een opvanglocatie voor asielzoekers zijn.
Volgens de elf partijen is ook aan PVV en FvD gevraagd het statement te ondertekenen, maar dat weigerden zij. Maandag wilden beide fracties dat besluit niet toelichten aan Omroep Brabant. Ook op de bekladdingen zelf reageerden ze niet.
Reacties uit de raad
SP-fractievoorzitter Bram Roovers ondertekende het statement wel en vindt het jammer dat de twee partijen niet meedoen. "Het is belangrijk dat we als samenleving een grens trekken bij intimidatie. Dat signaal moeten we afgeven. Ik vind het daarbij ook belangrijk dat partijen van links en rechts meedoen, ongeacht hun standpunt over asielopvang."
Ook Steven Elders van D66 zette zijn handtekening onder de boodschap. "Ik vond het nodig om dit statement te ondertekenen, om zo te laten zien dat dit niet kan. Maar als zij (PVV en FvD, red.) dat niet willen, is dat hun keuze", zegt hij.
Statement na contact met inwoners
De partijen zijn nog in ongeloof over wat er dit weekend is gebeurd. "Het is ronduit onacceptabel", vindt Elders. "Je mag voor of tegen een azc zijn, maar gebruik van geweld of intimidatie is ontoelaatbaar."
Het statement is volgens hem ontstaan na contact met de slachtoffers van de bekladdingen. "Zij zeiden tegen ons: spreek je uit en laat zien dat we niet alleen staan. Zeg dat je dit niet vindt kunnen. Dat hebben we nu gedaan."
Oproep tot strafrechtelijk onderzoek
"Dit heeft niks met een debat te maken, maar met polarisatie", stelt Roovers van de SP. "Het zegt iets over hoe ver mensen gaan om hun mening door te drukken. Dat is gevaarlijk. Er moet een strafrechtelijk onderzoek komen. De daders moeten worden opgespoord en heel hard worden aangepakt."
Commissaris van de Koning Ina Adema is met reces en kan niet op de bekladdingen reageren. Een woordvoerder zegt dat de provincie zich 'van harte aansluit' bij de woorden van burgemeester Mikkers, zoals hij die onder meer bij Omroep Brabant heeft uitgesproken." Mikkers noemde de acties 'onacceptabel' en 'verwerpelijk'.
https://www.omroepbrabant(...)ster-hangt-bij-burenquote:Auto van Ietje beklad terwijl ze niet voor azc is: 'Poster hangt bij buren'
Een van de auto's die dit weekend werden beklad is die van Ietje uit Bokhoven. Maar ze is helemaal niet voor de asielopvang in Engelen. De buren wel, die hebben een poster voor het raam hangen van die strekking. "Stomverbaasd was ik."
Inmiddels glimt haar donkerblauwe Fiat 500 weer. Maar zondag was dat wel anders. Toen werd de auto van Ietje beklad, als onderdeel van een actie waarbij meerdere huizen, schuttingen en auto's van voorstanders van een asielopvang in Engelen werden bespoten. Er stonden scheldwoorden en teksten tegen de voorgenomen opvang van vijftig minderjarige asielzoekers in het pand aan De Beverspijken.
Stomverbaasd was ze toen Ietje merkte dat haar auto ook onder handen was genomen. "Apart, een heel rare confrontatie", zegt ze om haar gevoel van dat moment te beschrijven. "Te meer omdat ik geen poster aan het raam heb hangen en mijn buurman wel."
"Dit is gewoon niet goed te praten."
Inmiddels is de auto dus weer schoon, maar wat resteert bij de Bokhovense is een 'onprettig, unheimisch gevoel'. Ze is op zich niet tegen het affiche dat haar buurman heeft opgehangen. "Ik spreek me niet op die manier uit, maar ik vind het prima dat hij het heeft hangen." Toch zou ze inmiddels liever zien dat hij het ding (tekst: gastvrij Engelen, iedereen welkom) weghaalt.
"Ik weiger om mezelf te laten intimideren."
Dat doet haar buurman Erik van der Heijden echter niet, ook al deelt hij de inschatting van Ietje dat de bekladding tegen hem was gericht. Hij is boos. "Heel boos." Maar de poster blijft hangen, hoe vervelend hij de situatie voor zijn buurvrouw ook vindt.
"Ik leef wel mee met de buurvrouw, natuurlijk. Maar ik ben hier niet voor verantwoordelijk. En ik weiger om mezelf te laten intimideren. Ik hoop dat de politiek ook niet zwicht."
Lekker hoor. Aan de poets voor buurmans deugpunten.quote:Op maandag 27 juli 2026 21:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
https://www.omroepbrabant(...)ster-hangt-bij-buren
Collateral damage, neem ik aan? Moet ze maar niet naast zo'n vieze AZC-fan blijven wonen, zeker?
Inderdaad merkwaardig en verrassend dat juist deze 2 partijen niet meetekenen.quote:Op maandag 27 juli 2026 21:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
https://www.omroepbrabant(...)-engelen-niet-jammer
Goh, wat verrassend dat deze zo gezagsgetrouwe en zo voor de wet zijnde partijen hier niet aan mee willen doen.
</s>
Blijkbaar is het afwasbare verf dus er is niks aan de handquote:Op maandag 27 juli 2026 21:57 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
https://www.omroepbrabant(...)ster-hangt-bij-buren
Collateral damage, neem ik aan? Moet ze maar niet naast zo'n vieze AZC-fan blijven wonen, zeker?
Wat staat hier in jezusnaam, ben jij 4?quote:Op maandag 27 juli 2026 20:55 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Ik heb een hekel aan mensen met spandoeken
Die zeggen welkome.
Die leven in een totaal andere wereld deel van Nederland.
Namelijk fantasie land .
Tot dat deze personen zelf op eens asielzoekers centrum krijgen .
Vinden ze dat deze maar ergens anders moet staan.
quote:Op maandag 27 juli 2026 21:54 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
https://www.omroepbrabant(...)-engelen-niet-jammer
Goh, wat verrassend dat deze zo gezagsgetrouwe en zo voor de wet zijnde partijen hier niet aan mee willen doen.
</s>
Nederland ten voeten uit, tenzij ze zonder enig internet ofzo op de noordpool zitquote:Commissaris van de Koning Ina Adema is met reces en kan niet op de bekladdingen reageren.
Een gezagsdrager op reces heeft geen toegang tot zijn/haar informatiebronnen, zoals de Veiligheidsregio en kan dus niet geacht worden een gebalanceerd en objectief oordeel te vellen over een bepaalde gebeurtenis. Dit is gewoon vastgelegd in het protocol.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 10:48 schreef kalinhos het volgende:
[..]
[..]
Nederland ten voeten uit, tenzij ze zonder enig internet ofzo op de noordpool zit
Als je aan de ‘goede’ kant staat, mag alles blijkbaar.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 10:57 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik zag net op Reddit een heel terecht punt, namelijk dat vrouwen bang zijn voor hun veiligheid met de komst van asielzoekers. Er worden zelfs complete optochten gehouden. En dan heb je deze personen uit de OP die met de meest respectloze benamingen vrouwen bedreigen.
Denk dat vrouwen zich hier ook weleens druk om mogen maken.
De informatie is gewoon open en bloot beschikbaar, tis niet alsof ze haar oordeel moet geven over een 8-maanden durende undercoveroperatie.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 10:55 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Een gezagsdrager op reces heeft geen toegang tot zijn/haar informatiebronnen, zoals de Veiligheidsregio en kan dus niet geacht worden een gebalanceerd en objectief oordeel te vellen over een bepaalde gebeurtenis. Dit is gewoon vastgelegd in het protocol.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |