Lekker, hoe maak jij het? Hier is mijn recept.quote:
Er is voor recepten een apart topic:quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 10:55 schreef nelaeryn het volgende:
[..]
Lekker, hoe maak jij het? Hier is mijn recept.
Pasta Amatriciana (4 personen)
Ingrediënten
- 300 gr bucatini pasta (De Cecco of Rummo)
- 200 gr guanciale (in reepjes gesneden)
- 2 blikken gepelde San Marzano tomaten (Mutti)
- 100ml witte wijn (b.v. Pinot Grigio)
- 150 gr geraspte pecorino romano
- verse (of gedroogde) chili pepers (naar smaak)
- zout en peper (naar smaak)
Bereiden
Neem een grote (hapjes)pan of wok waar de pasta ook in past. Doe de guanciale reepjes in de pan en bak ze op medium vuur in 10 a 15 minuten lekker knapperig. Zodra de guanciale krokant is voeg je de witte wijn toe en schraap de aanbaksels van de bodem. Laat de alcohol verdampen, dit duurt een paar minuten. Haal de guanciale uit de pan en zet het even apart. Laat het bakvet van de guancale in de pan zitten.
Terwijl de guancale bakt, zet je een grote pan met water op. Als het water kook voeg je een flinke schep zout toe.
Prak de bliktomaten fijn met een vork (of knijp ze fijn met je handen) en voeg ze toe aan de pan met het guanciale bakvet. Voeg hier ook de chili en zwarte peper aan toe, samen met een heel klein snufje zout. Laat de saus 20-25 minuten sudderen.
Als er nog 10-12 minuten over zijn tot de saus klaar is, doe je de pasta in het kokende water. Kook de pasta net niet al dente. Dit is belangrijk, want de pasta gaart straks nog verder in de saus.
Voeg de guancale toe aan de saus samen met de pasta. Mix het geheel een paar minuten goed door, totdat de saus goed is opgenomen door de pasta. Voeg de geraspte pecorino toe en roer geheel weer goed door. Haal de pan van het vuur en serveer de pasta direct. Garneer de pasta met een beetje geraspte pecorino erover.
Bon appetito!
Daar post geen hondquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 11:43 schreef golfer het volgende:
[..]
Er is voor recepten een apart topic:
CUL / [FOK!-kookboek]Post hier je recepten en opmerkingen deel 2
Mickey, die hond, heeft er niet zo lang geleden nog gepost.quote:
Kan prima hier in het gesprekquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 11:43 schreef golfer het volgende:
[..]
Er is voor recepten een apart topic:
CUL / [FOK!-kookboek]Post hier je recepten en opmerkingen deel 2
Ohhhh, lekker!quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:17 schreef Magica het volgende:
Ik ga shakshuka maken, met naanbrood erbij. Denk ik nu echt geen zin om te koken eigenlijk maar ja wat moet je dan
In mei, en daarvoor november… met het leeglopende fok beter keuzes maken en de nog goedlopende topics levendig houden zou ik zeggenquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:17 schreef golfer het volgende:
[..]
Mickey, die hond, heeft er niet zo lang geleden nog gepost.
Een lekkere kom erwtensoep met roggebrood met katenspekquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:25 schreef Seeburg54 het volgende:
Vandaag een maaltijdsalade met gerookte kip en appel. Kant en klaar uit de supermarkt, want geen zin om in de keuken te staan met dit verschrikkelijk klotenweer.![]()
Herfst, kom er maar in. Ik kan nu al uitkijken naar winterse stamppotten en stoofschotels.
quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:09 schreef golfer het volgende:
Vanavond wordt het gebraden kogelbiefstuk met patat uit de airfryer en appelcompote.
En als dessert de zelfgemaakte aardbeien, basilicum, balsamico-azijn roomijs.
Je gaat weer lekker.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 11:43 schreef golfer het volgende:
[..]
Er is voor recepten een apart topic:
CUL / [FOK!-kookboek]Post hier je recepten en opmerkingen deel 2
Precies, alleen mikey de troll, die daar dingen post die je nog niet aan je hont zou durven voeren...quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:17 schreef golfer het volgende:
Mickey, die hond, heeft er niet zo lang geleden nog gepost.
De restant van de saus aangevuld met blikje linzen en kidneybonen (2x60 gram). En blik Tonijn. Nog wel wat extra Mutti, maar zo wel prima avondmaal.quote:Op maandag 3 augustus 2026 21:06 schreef borisz het volgende:
Restjespasta.. Lees veel groente dat op moet met een blik mutti en dan lekker gekruid.
Ik moest even denken aan Aaronquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 17:09 schreef golfer het volgende:
En als dessert de zelfgemaakte aardbeien, basilicum, balsamico-azijn roomijs.
Goede toevoeging! Boursin geeft lekker veel smaak afquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 21:29 schreef Magica het volgende:
[ afbeelding ]
shakshuka, zitten natuurlijk eieren in maar ook wat Boursin quisine
Zolang dat niet het hellekruid koriander is wat eroverheen zit, zeg ik: hmmmmquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 21:29 schreef Magica het volgende:
[ afbeelding ]
shakshuka, zitten natuurlijk eieren in maar ook wat Boursin quisine
Nee alleen peterselie hahaquote:Op dinsdag 4 augustus 2026 23:07 schreef Molo het volgende:
[..]
Zolang dat niet het hellekruid koriander is wat eroverheen zit, zeg ik: hmmmm
Oh dat zijn de betere kaascroissants!quote:
Ja wel 2,80 p/squote:Op woensdag 5 augustus 2026 11:38 schreef Molo het volgende:
[..]
Oh dat zijn de betere kaascroissants!
Bakkers zijn echt duur tegenwoordigquote:
quote:Op woensdag 5 augustus 2026 13:34 schreef golfer het volgende:
Vanavond maak ik uit een verspakket van de Dekamarkt kipsaté met wokgroenten.
[ afbeelding ]
Lijkt wel een scene uit Bumba zoquote:
quote:Op donderdag 6 augustus 2026 13:32 schreef golfer het volgende:
Vanavond: gebakken kabeljauwhaasjes met een beurre blanc en een salade (ei van Columbus) van de groentewinkel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |