Maar wat is je argument dan, had hij maar eerder moeten kopen of beter zijn best doen op school/werk?quote:Op woensdag 8 juli 2026 10:45 schreef Caland het volgende:
[..]
Ja absoluut mazzel gehad met de tijd en het aanbod van de woningcorporatie toen om het te mogen kopen. Dat appartementje is in die tijd meer dan x3 gegaan waardoor we nu ook weer groter kunnen kopen.
Ik heb absoluut medelijden met de twintigers van nu, niet met Pascal.
Pascal lijkt me niet iemand die uitblinkt in levenskeuzes als je met 32 je vrouw drie keer zwanger hebt geschopt maar niet eens 1000 per maand kan ophoesten, wat je overigens ook gewoon al neerlegt voor een ruime sociale huurwoning tegenwoordig dus ik snap sowieso de motieven van Pascal niet zo goedquote:Op woensdag 8 juli 2026 11:05 schreef Elan het volgende:
[..]
Maar wat is je argument dan, had hij maar eerder moeten kopen of beter zijn best doen op school/werk?
Geen idee of Pascal een partner heeft die werkt maar als alleenstaande ben je al jaren behoorlijk kansloos zonder hulp van vermogende ouders. De lonen hebben de laatste jaren weliswaar een inhaalslag gezien maar de prijzen zijn ook verder gestegen.
Vervolgens geef je als overheid ook nog een derde van het toch al sterk gekrompen aanbod weg aan asielzoekers, dan blijft er dus feitelijk niks over.
Er zou flink geïnvesteerd moeten worden in sociale huurwoningen door de overheid om dit soort excessen te voorkomen.
De meeste mensen hebben zich er allang bij neergelegd inderdaad en blijven tot hun dertigste thuiswonen en kopen dan uiteindelijk iets al dan niet met een partner.quote:Op woensdag 8 juli 2026 10:59 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Naar mijn idee heeft dit twee voorname redenen, enerzijds zijn er een hoop mensen die dit niet nodig hebben omdat zij afdoende eigen middelen hebben, anderzijds is de wachtlijst zo groot dat mensen jaren thuis blijven wonen en op deze wijze uiteindelijk zonder sociale huur toch een dak boven het hoofd bemachtigen.
Voor de mensen met afdoende eigen middelen is dit niet zo'n probleem, de sociale huur is in principe ook niet voor hen bedoeld; voor de mensen die hierdoor noodgedwongen thuis dan wel nog moeilijker deze duur moeten overbruggen is dit natuurlijk wel tragisch.
Dat ligt er natuurlijk aan hoe je sociale woningbouw definieert. In Nederland is het inderdaad de noodoplossing voor als je echt niks beters kan betalen. Dat is een beleidskeuze.quote:Op woensdag 8 juli 2026 09:59 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Sowieso raar dat half Nederland in een sociale huurwoning zou moeten wonen.
Je zou zeggen dat dat voor de onderste 10-20% zou zijn.
Dat ligt eraan waar je woont natuurlijk...quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:05 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Wat is het nou, zo'n 10, 15 jaar.
Tien of vijftien of 13,5?
Zeuren over hoe lang je ingeschreven staat, maar vervolgens niet weten hoe lang het precies is, komt inderdaad niet heel erg sterk over.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:05 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Wat is het nou, zo'n 10, 15 jaar.
Tien of vijftien of 13,5?
Zou Pascal weten dat ook in sociale huurwoningen de kozijnen eruit kunnen rotten en dat dat de verantwoordelijkheid is van de verhuurder?quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:09 schreef Lospedrosa het volgende:
Ook zo lui en laf, gewoon ergens inschrijven, je weet niet eens precies wanneer. En dan afwachten.
Niet je baan aanpassen, meer werken, vrouw meer werken zodat je kunt kopen.
Nee dom wachten en kijken hoe de kozijnen eruit rotten.
Waar lees je dat hij het niet kan ophoesten? Hij wil weg omdat de ramen uit de kozijnen vallen, dat is op zich een valide argument natuurlijk. Het is sowieso schofterig wat particuliere verhuurders durven te vragen. Ik zie hier zolderkamertjes van 10 vierkante meter voorbij komen voor die prijs.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:08 schreef Caland het volgende:
[..]
Pascal lijkt me niet iemand die uitblinkt in levenskeuzes als je met 32 je vrouw drie keer zwanger hebt geschopt maar niet eens 1000 per maand kan ophoesten, wat je overigens ook gewoon al neerlegt voor een ruime sociale huurwoning tegenwoordig dus ik snap sowieso de motieven van Pascal niet zo goed
Dat is wat Pascal zegt. Het is aannemelijk dat hij wel weet of hij nou 10 of 15 jaar ingeschreven staat.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:10 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Dat ligt eraan waar je woont natuurlijk...
Ah zijn inschrijftijd. Tja.![]()
Ja had ik toch al lang aangepast.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:13 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat is wat Pascal zegt. Het is aannemelijk dat hij wel weet of hij nou 10 of 15 jaar ingeschreven staat.
De maximale inkomensgrens voor een sociale huurwoning is vastgesteld op ¤ 51.537 voor eenpersoonshuishoudens en ¤ 56.910 voor meerpersoonshuishoudens.quote:Op woensdag 8 juli 2026 10:03 schreef Caland het volgende:
[..]
Ze zijn met zijn tweeën, dan moet je gezamenlijk waanzinnig weinig verdienen wil je nog in aanmerking komen voor sociale huur.
Het is maar te hopen voor de oudere generaties dat al dat AI wat gaat worden, de nieuwe aanwas is mede hierdoor nogal mager, en het is toch wel leuk verzorgd te worden op je oude dag.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:08 schreef Elan het volgende:
[..]
De meeste mensen hebben zich er allang bij neergelegd inderdaad en blijven tot hun dertigste thuiswonen en kopen dan uiteindelijk iets al dan niet met een partner.
Optimaal is het natuurlijk allemaal niet. Er is ook een directe relatie tussen het krimpende geboortecijfer en de schrijnende situatie op de woningmarkt.
Met 15 jaar moet je echt wel bovenaan staan als er geen urgenten worden toegelaten. En dat worden ze niet want die krijgen doorgaans geen eengezinswoning. Enkel een bovenwoning.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:11 schreef knoopie het volgende:
[..]
Zeuren over hoe lang je ingeschreven staat, maar vervolgens niet weten hoe lang het precies is, komt inderdaad niet heel erg sterk over.
Dat veel sociale huurwoningen na het vertrekken van de huurder nog steeds de verkoop in gaan, werkt ook niet mee.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:13 schreef Elan het volgende:
[..]
Waar lees je dat hij het niet kan ophoesten? Hij wil weg omdat de ramen uit de kozijnen vallen, dat is op zich een valide argument natuurlijk. Het is sowieso schofterig wat particuliere verhuurders durven te vragen. Ik zie hier zolderkamertjes van 10 vierkante meter voorbij komen voor die prijs.
Het schrijnende tekort aan sociale huur speelt daar natuurlijk een prominente rol in.
Kruiste elkaar kennelijk. My bad.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:15 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Ja had ik toch al lang aangepast.
Ligt eraan.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:16 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
Met 15 jaar moet je echt wel bovenaan staan als er geen urgenten worden toegelaten. En dat worden ze niet want die krijgen doorgaans geen eengezinswoning. Enkel een bovenwoning.
En mensen die doorstromen uit een opvang krijgen een woning toegewezen die niet geadverteerd wordt. Dus het zal wel 10 jaar en 1 dag zijn. En dan zijn de mensen met 10 jaar en 2 dagen allemaal eerst...
28K per persoon is zo ongeveer het wettelijk minimumloon. Daar zit je helemaal met zijn tweeën al heel snel bovenquote:Op woensdag 8 juli 2026 11:16 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
De maximale inkomensgrens voor een sociale huurwoning is vastgesteld op ¤ 51.537 voor eenpersoonshuishoudens en ¤ 56.910 voor meerpersoonshuishoudens.
Is niet echt waanzinnig weinig lijkt mij.
Gewoon wat harder werken inderdaad.quote:Op woensdag 8 juli 2026 09:53 schreef Caland het volgende:
Pascal had in die vijftien jaar er ook voor kunnen zorgen dat hij niet eens in aanmerking kan komen voor een sociale huurwoning, maar dat zit blijkbaar niet in de aard van het beestje.
Reken er maar niet op. AI gaat er alleen voor zorgen dat rijker nog rijker kan worden, niet de levensstandaarden van het gepeupel verbeteren. Er liggen wel mogelijkheden in prefab, dat scheelt echt aanzienlijk in kosten en bouwtijd. Maar dan moet het nodeloos omslachtige vergunningstelsel wel eerst op de schop. Ook voor reguliere bouw trouwens. En de migratie flink aan banden zolang aan alles en iedereen een chronisch tekort is. Want tekorten stoppen niet bij gebrek aan woonruimte.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:16 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Het is maar te hopen voor de oudere generaties dat al dat AI wat gaat worden, de nieuwe aanwas is mede hierdoor nogal mager, en het is toch wel leuk verzorgd te worden op je oude dag.
Je kunt deze houding aannemen maar dan moet je niet verbaasd zijn als mensen juist minder kinderen gaan nemen. Niet iedereen kan een bovengemiddelde functie hebben op het werk, er zullen ook mensen moeten zijn die onder modaal werk doen. Anders moet je weer allemaal mensen uit het buitenland halen, en daar worden mensen ook boos over.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:09 schreef Lospedrosa het volgende:
Ook zo lui en laf, gewoon ergens inschrijven, je weet niet eens precies wanneer. En dan afwachten.
Niet je baan aanpassen, meer werken, vrouw meer werken zodat je kunt kopen.
Nee dom wachten en kijken hoe de kozijnen eruit rotten.
Ik denk dat meer bouwen niet de oplossing is, alles piept en kraakt in dit land, de infrastructuur kan het niet meer aan, woningen wachten nu al maanden op een elektriciteitsaansluiting omdat het net vol zit, de roep rond het watertekort wordt ieder jaar luider, de natuur staat steeds meer onder druk enzovoort enzovoort.quote:Op woensdag 8 juli 2026 11:22 schreef Elan het volgende:
[..]
Reken er maar niet op. AI gaat er alleen voor zorgen dat rijker nog rijker kan worden, niet de levensstandaarden van het gepeupel verbeteren. Er liggen wel mogelijkheden in prefab, dat scheelt echt aanzienlijk in kosten en bouwtijd. Maar dan moet het nodeloos omslachtige vergunningstelsel wel eerst op de schop. Ook voor reguliere bouw trouwens. En de migratie flink aan banden zolang aan alles en iedereen een chronisch tekort is. Want tekorten stoppen niet bij gebrek aan woonruimte.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |