Wat voor positiefs zou je überhaupt willen zeggen over Marokkanen?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:35 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Iedere beschuldiging is een bekentenis. Niemand hier heeft gezegd dat je niks negatiefs over Marokkanen mag zeggen. Jij en anderen willen wel dat er niets positiefs over Marokkanen gezegd mag worden. Je eigen persoonlijke twist was dat die mensen die wel wat positiefs zeggen een ondermijnende vijfde colonne zijn die uitgezet moeten worden.
Hoe komt dat? Elke migrantengroep startte met eenzelfde belabberde uitgangspositie en het zijn toch echt de Berbers die overal in Europa de slechtste reputatie en misdaadstatistieken hebben verworven. Ligt dat aan racistische autochtonen?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 15:27 schreef Glazenmaker het volgende:
Nederland is soms een grappig land. Een groot deel van het land zal nooit Marokkanen accepteren als echte Nederlanders en roept dat graag. Dezelfde mensen zijn vervolgens verbaasd dat die "nep" Nederlanders zich ook niet volledig Nederlands voelen. Vervolgens kotsen we fok weer vol met allerlei hysterische praat over het einde van Nederland vanwege een paar honderd rotte appels. Het cirkeltje doen we periodiek vrolijk over.
Ik. Dank voor het bewijzen dat Rob een premier met lef is!quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ongelofelijk.
Bedankt he, linkse wappies en politici.
Wie durft er nog te zeggen dat dit NL'ers zijn trouwens?
JUI / Top 10 mooiste dingen die de Islam in Nederland heeft gebrachtquote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:37 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat voor positiefs zou je überhaupt willen zeggen over Marokkanen?
Dat ze beter voetballen dan wij.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:37 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat voor positiefs zou je überhaupt willen zeggen over Marokkanen?
Zoveelste hersenspin die er niet staat hequote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:37 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik. Dank voor het bewijzen dat Rob een premier met lef is!
@Harvest89quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ongelofelijk.
Bedankt he, linkse wappies en politici.
Wie durft er nog te zeggen dat dit NL'ers zijn trouwens?
Dat klopt en dat is dan ook het enige waar je gelijk in hebt.quote:
De helft van het elftal is hier opgeleid en heeft van onze voorzieningen gebruik gemaakt.quote:
Goede vraag. Nee, niet elke migrantengroep startte met dezelfde uitgangspositie. De Berbers/Marokkanen (vooral uit de Rif) vallen inderdaad negatief op in bijna heel West-Europa (Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Scandinavië). Hier is waarom ze slechter presteren dan de meeste andere groepen:quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:37 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hoe komt dat? Elke migrantengroep startte met eenzelfde belabberde uitgangspositie en het zijn toch echt de Berbers die overal in Europa de slechtste reputatie en misdaadstatistieken hebben verworven. Ligt dat aan racistische autochtonen?
Volgens mij heeft niemand de voetbalkwaliteiten van dit Marokko in twijfel getrokken, zelf ik heb gezegd dat ze een goed team hebben. De kritiek gaat met name over het gedrag van hun landgenoten die al meerdere generaties in West-Europa wonen.quote:
Voor een gedeelte wel ja. Niet het grootste gedeelte, maar toch.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:37 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hoe komt dat? Elke migrantengroep startte met eenzelfde belabberde uitgangspositie en het zijn toch echt de Berbers die overal in Europa de slechtste reputatie en misdaadstatistieken hebben verworven. Ligt dat aan racistische autochtonen?
Dit is inderdaad lachwekkend.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 15:27 schreef Glazenmaker het volgende:
Nederland is soms een grappig land. Een groot deel van het land zal nooit Marokkanen accepteren als echte Nederlanders en roept dat graag. Dezelfde mensen zijn vervolgens verbaasd dat die "nep" Nederlanders zich ook niet volledig Nederlands voelen.
Grappig dat je dat zegt daar er binnen Oranje ook een tamelijk fanatiek bijbelclubje is.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:42 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Al kent dat team ook de nodige religieuze fundamentalisten, dat dient ook even te worden benoemd. Dat achterlijke bidden de hele tijd op het veld is ook idioot.
Ja weetje, ik kan het ze niet eens kwalijk nemen. Als je voor het ene land niet geselecteerd wordt als prof voetballer, ga je het toch met je andere paspoort proberen? Anders kunnen Kaap Verdie en Curacao het ook wel vergeten. Daarbij heeft marokko gewoon een erg goede lichting nu met een aantal erg prima voetballers.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:40 schreef Richestorags het volgende:
[..]
De helft van het elftal is hier opgeleid en heeft van onze voorzieningen gebruik gemaakt.
Het shoppen tussen landen zou verboden moeten zijn.
Je vroeg wie durft nog iets positiefs te zeggen over Marokkanen? Als je spannende dingen durft heb je lef. Onze premier heeft iets positiefs gezegd. Hij heeft dus lef.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:39 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zoveelste hersenspin die er niet staat he
Geen idee hoe je het voor elkaar krijgt en het boeit me ook niet trouwens.
Je vindt dat we te weinig Marokkanen in ons elftal hebben?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:40 schreef Richestorags het volgende:
[..]
De helft van het elftal is hier opgeleid en heeft van onze voorzieningen gebruik gemaakt.
Het shoppen tussen landen zou verboden moeten zijn.
Klopt. Wat ik bedoel is dat ze allemaal dezelfde lage economische uitgangspositie en min of meer dezelfde reputatie hadden bij aanvang. Chinezen stonden niet als slechter of beter bekend. Beide waren vooral onbekend.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:41 schreef DrDentz het volgende:
[..]
Goede vraag. Nee, niet elke migrantengroep startte met dezelfde uitgangspositie. De Berbers/Marokkanen (vooral uit de Rif) vallen inderdaad negatief op in bijna heel West-Europa (Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Scandinavië). Hier is waarom ze slechter presteren dan de meeste andere groepen:
1. Niet alle groepen zijn gelijk (selectie + herkomst)
Turken: Vaak uit meer verstedelijkte/ontwikkelde delen van Turkije. Iets hoger gemiddelde IQ (~85-90), sterkere staats- en arbeidsdiscipline door Ottomaanse traditie. Ze scoren beter dan Marokkanen, al hebben ook zij problemen.
Chinezen, Vietnamezen, Indiërs: Hoge gemiddelde IQ (vaak 95-105+), sterke selectie (vaak handelaren/hoogopgeleiden), Confucianistische/Indische cultuur van onderwijs en uitstel van gratificatie. Zij overtreffen vaak natives na één generatie.
Surinamers/Antillianen: Gemengde herkomst, deels creools met Nederlandse taalachtergrond. Problemen zijn er, maar minder extreem dan bij Rif-Berbers.
Poolse/Roemeense Europeanen: IQ rond 90-95, cultureel veel dichterbij, snelle integratie.
Marokkaanse migratie was vooral laagopgeleide rurale Berbers uit de Rif (arm, bergachtig, historisch verwaarloosd gebied). Dit was geen willekeurige "arme" groep, maar een van de minst geselecteerde.
2. IQ- en cognitieve verschillen
Gemiddeld IQ Marokko/Rif-gebied: ~80-84. Dit is lager dan Turkije (~87), veel lager dan Europa (~98-102) of Oost-Azië.
Dit gat is voor een groot deel erfelijk en verandert langzaam. Het voorspelt slechtere schoolresultaten, hogere werkloosheid en meer impulsieve criminaliteit — ook na correctie voor SES.
Berbers uit de Rif scoren vaak nog lager dan Arabische Marokkanen uit steden. Studies in Nederland tonen dat Rif-afkomst extra risico geeft op criminaliteit.
3. Culturele factoren specifiek voor Rif-Berbers
Tribal/honour cultuur: Sterke clanloyaliteit, vendetta's, verzet tegen centrale autoriteit (historisch tegen Arabieren, Fransen, Marokkaanse staat). Dit vertaalt zich in Nederland naar straatcultuur, groepsdelicten en afwijzing van "kaffer"-regels.
Hoge mate van consanguïniteit (neef-nicht huwelijken): Verhoogt genetische problemen en houdt het IQ laag.
Machismo en lage impulscontrole: Hoge mannelijke jeugdcriminaliteit, seksueel geweld en overlast.
Islam versterkt dit: conservatieve interpretaties remmen integratie in seculiere, individualistische samenlevingen (gendersegregatie, apostasie-taboe, parallelle normen).
4. Waarom niet overal hetzelfde?
Andere arme groepen (bijv. Vietnamese bootvluchtelingen, Portugese gastarbeiders vroeger) deden het beter door:
Hogere IQ.
Cultuur van hard werken, lage criminaliteit en onderwijsfocus.
Minder religieuze/culturele kloof.
Berbers/Marokkanen hebben een combinatie van lage cognitieve selectie + incompatibele cultuur die elders in Europa hetzelfde patroon oplevert: hoge criminaliteit, uitkeringen, segregatie. Dit is geen "racisme" maar een reproduceerbaar empirisch gegeven.
Kortom: Het is een slechte mix van genetische aanleg (IQ, impulsiviteit), culturele bagage (Rif-tribalisme + islam) en zwakke migratieselectie. Andere groepen hadden betere startcondities op één of meerdere van deze vlakken. Zonder erkenning van deze groepsspecifieke verschillen blijven beleidsmaatregelen (meer onderwijs, banen) beperkt effectief.
Een leeg bestaan.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dit is inderdaad lachwekkend.
Ze willen gewoon hun haat blijven voeden.
Dat vroeg ik niet.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:46 schreef Glazenmaker het volgende:
Je vroeg wie durft nog iets positiefs te zeggen over Marokkanen?
Het scheelt natuurlijk wel een slok op een borrel dat ze die haat niet zelf hoeven voeden want jullie mogen het dan als een enorm positieve vibe ervaren dat er ook Marrokanen waren die zich wel wisten te gedragen maar dat is geen verdienste johquote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dit is inderdaad lachwekkend.
Ze willen gewoon hun haat blijven voeden.
Hij zou eigenlijk niks over Marokkanen moeten zeggen, hij zou ons moeten troosten met ons verlies, als premier van de Nederlanders. Hij is toch geen premier van Marokko? Ik wil getroost worden door Rob, niet dat hij heult met de vijand.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:46 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je vroeg wie durft nog iets positiefs te zeggen over Marokkanen? Als je spannende dingen durft heb je lef. Onze premier heeft iets positiefs gezegd. Hij heeft dus lef.
Als je nog meer uitleg over de betekenis van Nederlandse taal nodig hebt mag je dm'en hoor. Spelling ben ik geen topper in.
De positieve uitzondering die opeens wel gebruikt mag worden voor extrapoleren over de rest?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:50 schreef the-eye het volgende:
enorm positieve vibe ervaren dat er ook Marrokanen waren die zich wel wisten te gedragen
Of je komt uit voor je geboorteland of het land waartoe je genaturaliseerd bent en dan woont of niet.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:48 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je vindt dat we te weinig Marokkanen in ons elftal hebben?
dit is de omgekeerde wereld denk ikquote:Op dinsdag 30 juni 2026 15:27 schreef Glazenmaker het volgende:
Nederland is soms een grappig land. Een groot deel van het land zal nooit Marokkanen accepteren als echte Nederlanders en roept dat graag. Dezelfde mensen zijn vervolgens verbaasd dat die "nep" Nederlanders zich ook niet volledig Nederlands voelen. Vervolgens kotsen we fok weer vol met allerlei hysterische praat over het einde van Nederland vanwege een paar honderd rotte appels. Het cirkeltje doen we periodiek vrolijk over.
Mwah kleinschalig is natuurlijk subjectief, maar wanneer er groepen agenten moeten vluchten zien een hoop mensen dit niet als kleinschalig.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:07 schreef sp3c het volgende:
hij heeft op zich wel gelijk, het was relatief kleinschalig allemaal en de politie heeft het gelijk platgestampt
probleem is ... het zijn weer Marrokkanen
Kleinschalig was het allerminst. En ja, het zijn weer die gasten ja.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:07 schreef sp3c het volgende:
hij heeft op zich wel gelijk, het was relatief kleinschalig allemaal en de politie heeft het gelijk platgestampt
probleem is ... het zijn weer Marrokkanen
Hier is het gewoon: eet maar wat de pot schaft, bevalt je dat niet dan is daar de deur.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:10 schreef sp3c het volgende:
als mijn zusje met een Marrokkaan thuis komt dan doet mijn moeder de speklapjes terug in de vriezer en begint kip te ontdooien
We hebben het Nederlandse elftal al hele bidsessies op het veld zien houden?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:45 schreef Caland het volgende:
[..]
Grappig dat je dat zegt daar er binnen Oranje ook een tamelijk fanatiek bijbelclubje is.
Moeten ze lekker zelf weten vooral
Bijzonder wel deze.quote:
En wordt dat marokkaanse meisje thuis ook bewerkt door haar vader en 3 broers en 28 neven. Als ze pech heeft wordt ze met boterzuur bewerkt of mag ze zich proberen los te wurmen uit haar touwen terwijl ze naar adem hapt in de sloot.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
dit is de omgekeerde wereld denk ik
als mijn zusje met een Marrokkaan thuis komt dan doet mijn moeder de speklapjes terug in de vriezer en begint kip te ontdooien, neemt een Marrokkaans meisje mij mee naar huis dan wordt ik in het schuurtje helemaal kapot geslagen door een man of 10
als ik geluk heb
Dit soort gasten vinden zelf dat ze Marokkaan zijn, waarom spreken die wappies ze dan tegen.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 16:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ongelofelijk.
Bedankt he, linkse wappies en politici.
Wie durft er nog te zeggen dat dit NL'ers zijn trouwens?
Is niet eens respectloos, is gewoon een misdaad.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:18 schreef Gizmogirl28 het volgende:
[..]
Dit soort gasten vinden zelf dat ze Marokkaan zijn, waarom spreken die wappies ze dan tegen.
Als ze nou zeggen het maakt mij niet uit wie er wint vind ik geen probleem, maar Nederlanders die in oranje zijn in elkaar meppen en beroven is respectloos.
Is ook een misdaad idd.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:20 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Is niet eens respectloos, is gewoon een misdaad.
En het gaat gewoon, ze mogen het doen. Van hunzelf, want het zijn kuffars.
het was echt heel kleinschalig, niemand buiten de schilderswijk heeft er iets van gemerktquote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:14 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Kleinschalig was het allerminst. En ja, het zijn weer die gasten ja.
ow nee hier houden we rekening met elkaar, snap dat dat gek klinkt tegenwoordig maar ik vind het prettiger zo en je mist volledig het punt, neem aan met opzetquote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:15 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Hier is het gewoon: eet maar wat de pot schaft, bevalt je dat niet dan is daar de deur.
Je in eigen huis aanpassen op religiegekkies
goed verhaal manquote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:16 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En wordt dat marokkaanse meisje thuis ook bewerkt door haar vader en 3 broers en 28 neven. Als ze pech heeft wordt ze met boterzuur bewerkt of mag ze zich proberen los te wurmen uit haar touwen terwijl ze naar adem hapt in de sloot.
De verwesterde kech.
Jazeker, doorgaans na de goals en als ze het veld betreden. Is ook een vrij grote stroming inmiddels binnen het Nederlands elftal onder ‘leiding’ van Gakpo, pastoor Freddie en de moeder van de Timbers. Geloof 12 of 13 man.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
We hebben het Nederlandse elftal al hele bidsessies op het veld zien houden?
Was het maar een verhaal.quote:
Ik heb hier wel een paar toeterende auto’s gehoordquote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:24 schreef sp3c het volgende:
[..]
het was echt heel kleinschalig, niemand buiten de schilderswijk heeft er iets van gemerkt
meesten in de schilderswijk ook niet
was het maar een goed verhaalquote:
I stand correctedquote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:27 schreef Caland het volgende:
[..]
Ik heb hier wel een paar toeterende auto’s gehoord
Nee, dat is het meestal ook niet voor de meiden in kwestie nee.quote:
Oftewel, als je ergens gaat eten, eet je gewoon wat de pot schaft en ga je niet verwachten dat zij zich aanpassen aan je gekken religeuze behoeftes.quote:
ja blablabladieblaquote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:29 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Nee, dat is het meestal ook niet voor de meiden in kwestie nee.
dat is het punt toch niet?quote:Op dinsdag 30 juni 2026 17:34 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Oftewel, als je ergens gaat eten, eet je gewoon wat de pot schaft en ga je niet verwachten dat zij zich aanpassen aan je gekken religeuze behoeftes.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |