Het laatste dagje groepsfase en daarmee ook de laatste keer dat we zo achterlijk laat beginnen. In de groepsfase waren de tijden soms best onchristelijk, in de KO-fase zal dat anders zijn. Maar ja, vandaag dus het laatste begin van de WK-avond om 23:00.
We beginnen met groep L, de groep waarin vooral de defensie van Ghana wist te verrassen. Zonder echt gevaarlijk te zijn werd er 0-0 gespeeld tegen Engeland. Daarmee stelden ze een plaats bij de beste 32 zo'n beetje veilig, aangezien ze in de laatste seconden Panama hadden verrast met 1-0. Panama verloor met dezelfde cijfers van Kroatië, maar ook daar waren ze niet ongevaarlijk. Die zijn dus al uitgeschakeld, maar Engeland is toch gewaarschuwd. Tegen Ghana beet de ploeg immers ook niet echt. Een magisch kwartiertje tegen Kroatië was wel sterk, die wedstrijd werd met 4-2 gewonnen. Dat was wel spektakel, maar verder viel deze groep ernstig tegen.
Kroatië moet daardoor nog. Een nederlaag lijkt uitschakeling, maar zolang ze zich niet laten foppen door Ghana komt het goed voor de oude Kroatische selectie. Gelijkspelletje is goed. Ghana kan in theorie nog voor groepswinst gaan, maar de vraag is of dat echt realistisch is met Engeland dat tegen Panama mag. Als doelpuntenmachine Kane op stoom is, dan wordt dat gewoon een nulletje of 4.
Herrie Keen heeft ervaring, want met 2 pingels en een veldgoal scoorde hij er 3 op het WK van 2018 tegen Panama. 6-1 in de enige onderlinge ontmoeting.in Rusland. Veel dingen zijn net even anders in Rusland dan in Amerika, maar in New Jersey lijkt het me wel een zekerheid dat het gewoon ook een mooie uitslag wordt voor Engeland. Natuurlijk wel afhankelijk van of ze gaan voor een A-selectie. Kroatië en Ghana speelden nog nooit tegen elkaar. Dat zal nu misschien ook wel alleen op papier gebeuren, ik vermoed een nul nulletje daar. Jammer, al die potentiële salonremises.