voor iedereen die in de blokkendoos zit
DBMWat de fuck zie ik net voorbij komen????
Een populaire afval-coach die schildklier patienten uitmaakt voor luilakken die geen dicipline hebben want hormonen zijn geen reden om dik te zijn en je moet maar gewoon minder vreten. Een comment onder die reel: je hebt geen trage schildklier je hebt een snelle kaak. Ik word hier zo verdrietig van! En dat komt van een afvalcoach die niet alleen heel populair is maar die ook nog eens topsporter is. Hoe kan iemand je na zoiets nog serieus nemen?
Ik zeg dit nog één keer voor de mensen achterin. Je schildklier is de motor van je lichaam. Het zorgt niet alleen voor je metabolisme (stofwisseling) het zorgt ook voor:
• Energie huishouding
• Hartslag
• Lichaamstemperatuur
• Hersenen (denk aan concentratie, geheugen, motivatie, stemming)
• Huid, haar en spieren (spierzwakte)
• Andere hormoonhuishoudingen
Dus gaat je schildklier te traag dan gaan al deze processen ook traag. Je verbrand niet alleen minder kcal tijdens je trage schildklier episode. Je bent vermoeid waardoor je veel minder kunt bewegen en waardoor je minder kracht hebt om voor gezond eten te zorgen. Deze 3 dingen zorgen samen voor het overgewicht. Ik heb ooit al eens uitgelegd dat je zo 1 kilo per week kan aankomen als je niet merkt dat je schildklier te traag is. Je eet namelijk vaak meer kcal in die periode en beweegt veel minder, terwijl de behoefte opeens een stuk lager ligt dan normaal.
En daarom kom je aan. Niet omdat je vreet, maar omdat je lijf stuk is. En vaak voel je pas na een aantal weken zelf dat hij traag is. Het sluipt er in!
Betekend dat dat je nooit kan afvallen? Nee tuurlijk niet. Maar het betekent wel dat jij op alle vlakken meer moet doen dan iemand met een gezonde schildklier. In het geval van hashimoto is het zo dat je lichaamscellen je eigen schildklier aanvallen en kapot maken. Waardoor hij niet 1 keer te traag gaat, maar steeds vaker steeds trager gaat. Zo kun je elke keer dezelfde 5 kilo aankomen en afvallen.
JasperJe mag me best taggen hoor als je het over me hebt, maar je legt me woorden in de mond die niet waar zijn en die ik nooit heb gezegd.
Ik zeg dat 9/10 roepen dat ze een trage schildklier hebben, zonder onderzoek, zonder kcal te tellen, een aanname omdat het niet lukt. Daarom hebben de meesten een snelle hand, in plaats van een trage schildklier.
Velen roepen dat het de schuld is van hun hormonen of lichaam, terwijl ze niet eerlijk zijn tegen zichzelf en dit concluderen op basis van ‘Google’ zonder onderzoek en bloedtesten/Dutch Test.
Dus nee, deze ‘afvalcoach’ zegt niet dat je schildklier niks te maken heeft met je metabolisme, deze coach zegt dat 9/10 die hij hielp hier nooit voor hadden getest, een bloedtest hebben gedaan om vervolgens te zien dat ze een gezond lichaam en normaal werkende schildklier hadden. En ze daarna met de juiste handvaten wel afvielen.
Dus voordat je een oordeel trekt en er een post over maakt, doe je research. Deze coach heeft toevallig meer en diepere opleiding in schildklier, bijnieren, organen, bloedtesten en Dutch testen gedaan dan de gemiddelde huisarts. Dus ik denk te weten waar ik over praat 😉
DBMnee dat zei je niet. Nergens heb je gezegd dat mensen zeggen dat ze een trage schildklier hebben terwijl er geen onderzoek is gedaan. Je zegt dat je metabolisme niet traag is, ook niet met een trage schildklier. Staat letterlijk in je caption. En ik vind het bi-zar dat jij als coach die zogenaamd zoveel weet over dit onderwerp mensen zo staat uit te lachen. We kunnen allemaal zien welke reacties je liked, en hoe je mensen te kakken zet. Naar mijn mening zou je mensen (met een schildklier ziekte) juist moeten helpen en laten zien hoe je wél kunt afvallen ipv uitlachen.
oeps te snel geklikt: Mijn punt is dat niemand kan zien dat jij het hebt over gevallen die het faken? Dus hoe bedoel je doe je research? Ik kan niet ruiken wat je bedoeld. En ik heb je met zin niet getagged omdat ik vind dat dat niet netjes is. Dat ik het oneens ben met jou betekend niet dat ik een heksenjacht wil starten. Mensen die erom vragen kregen een linkje, maar openbaar zou ik dat nooit zomaar doen. Mijn post staat openbaar dus er is verder niks verborgen en hier zeg ik niks anders dan in jouw comments.
Robin@de.blije.mama wat probeer je te bereiken met door te discussiëren? Jasper heeft de situatie aan je uitgelegd.
DBM@robin_armwrestler jasper zegt van alles wat er niet staat 😊 ik ben niet de enige die discussieert natuurlijk!
Robin@de.blije.mama we proberen je wat uit te leggen / te leren?
DBM@robin_armwrestler fijn dat je het uitlegt. Maar je kunt niet ineens dingen erbij halen die niet in de post zelf staan. Zoals dat mensen zelf verzinnen dat hun schildklier te traag gaat???? Daar heb ik overigens nog nooit van gehoord. Als je dat denkt dan ga je naar de huisarts en die doet direct onderzoek😂
Jasper@de.blije.mama er staat ‘je hebt geen traag metabolisme omdat je te weinig eet, je beweegt minder’. Lezen blijft lastig. Dit is de realiteit voor meesten.
Ja er zijn uitzonderingen, maar die worden 9/10x niet getest en dus geen waarheid.
Ik begeleid meerderen die een trage schildklier hebben, waaronder opgegroeid met een moeder die dit heeft en met mijn hulp 15kilo kwijt is en een gezond vetpercentage heeft en zich ontzettend goed voelt. Dus voordat je conclusies trekt.
Maar blijf vooral: ‘jij dit, jij dat’.
Ik zal er geen verstand van hebben als ik ervoor heb geleerd
Jasper@robin_armwrestler zolang je niet open staat voor andere inzichten zie je alleen wat je wil zien en geloven
DBM@jasper.vdhcoaching met alle respect maar dit is gewoon niet wat je in je post zegt. NERGENS maar dan ook echt nergens geef je aan dat mensen het zelf verzinnen. Hoe de f moet ik dat ruiken😂😂 ik twijfel verder aan wat jij geleerd hebt ofzo? Ik reageer op datgene wat er staat. En dat is niet. Mensen verzinnen dat ze een trage schildklier hebben maar dat hebben ze na onderzoek helemaal niet
DBM@jasper.vdhcoaching en met dat specifieke element missend lijkt het meer alsof je onze groep niet serieus neemt
Jasper@de.blije.mama ookal heb je een trage schildklier, krijg je daar medicatie voor. Na medicatie ben je net als ieder ander dus heb je geen enkel excuus meer om niet af te vallen
DBM@jasper.vdhcoaching eens, zoals ik al die tijd ook al zeg he! Maar lieveschat dat is niet wat mijn punt is. Nu heb je het élke keer over dat ik moet lezen maar doe dat zelf eens. Jij hebt in je post gewoon niet staan wat je nu claimt. Namelijk: dat mensen liegen over hun schildklier. Jij spreekt met je post iedereen aan met een schildklier ziekte.
Jasper@de.blije.mama ik benoem wat de meeste roepen zonder context. Uitzonderingen zijn daar gelaten. Ik reageer op 9/10 antwoorden en excuses die ik dagelijks hoor wat niet gegrond is
DBM@jasper.vdhcoaching nogmaals. Nergens geef je deze context. Hoe moeten mensen ruiken wat je dan bedoeld. Je zegt het een en bedoeld het ander?
Jasper@de.blije.mama als jij dat leest en je voelt je aangevallen, is dat helaas niet mijn probleem. Er zijn overal uitzonderingen op, die ga ik niet altijd en allemaal speciaal benoemen. Ik hou het gros een spiegel voor, je weet zelf of je jezelf dat aan moet trekken of niet want wie de schoen past trekt hem aan
DBM@jasper.vdhcoaching ja óf je roept een hele boel en bedoeld stiekem wat anders. Kan ook nog. Maar laten we deze discussie stoppen. Ik vind want ik vind en jij vind wat jij vind.
Robin@de.blije.mama extreem veel mensen schuilen achter een ongediagnosticeerde ziektebeeld van hun zelf, mensen zien simpel weg gewoon niet in hoe onzettend makkelijk aankomen is als je er niks van af weet. Ik heb zelf ook heel wat aantal mensen gecoached, en toch merk ik altijd dat het de mensen zijn die altijd achter een excuus schuilen en de waarheid niet willen/kunnen aanzien dat ze teveel eten. Mbt je schildklier maakt het lastiger om af te vallen maar zeker absoluut niet onmogelijk
DBM@robin_armwrestler ik denk dat je sws gelijk hebt! Maar dat zit ook in de aard van t beestje denk ik. Veel mensen zitten vast in een slachtoffer rol. Als ik naar mijzelf kijk ben ik daar lang geleden al uit gestapt. Ik zei ergens in de comments van de orginele reel ook: ik ben 6 jaar geleden zwanger geraakt van onze jongste en vanaf dat moment is mijn schildklier nog niet 1 keer stabiel geweest. Elke 6 weken prik ik en wordt de medicatie weer aangepast en ik kan je zeggen het sloopt MAAR. toch sta ik 5x pw in de gym te powerliften en doe ik 3x pw een hardlooptraining. Ik eet zo onbewerkt mogelijk maar in het weekend heb ik ook wel eens een etentje of een chipje ofz. Ik ben in die 2 jaar tijd (dat in train) nu 'maar' 6 kg afgevallen maar wel 41 cm kwijt aan lichaams cm. Body recomp dus. Niks is onmogelijk, je moet er alleen kneiter hard voor gaan. En dan heb je mensen nodig die achter je staan en je steunen. Daarom vond ik die reel ook zo pijnlijk. Er stond niet dat het ging over mensen die zeggen dat ze een trage schildklier hebben zonder dat getest te hebben. Anders zou het me niks boeien 😂
Robin@de.blije.mama respect voor je doorzettingsvermogen. Jij bent dan uiteraard 1 van de gevallen die niet bij die doelgroep hoort waar Jasper het over had.
DBM@robin_armwrestler ja gelukkig wel! Maar je begrijpt wel dat dat erg verwarrend is als jasper dat er niet bij zet. Hopelijk snap je dan ook mijn weerstand 😂 niet iedereen is een zeikert. Sommige mensen werken kneiter hard!
en dan een hoop reacties van de kontkussers