Dan betaal je dus 2x belasting over de overwaarde?quote:Op zondag 31 mei 2026 12:12 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Stel je verkoopt je huis en zet het geld van de overwaarde op je spaarrekening. Je totale vermogen is nu 4 ton
Je gaat daarna emigreren
Bij het voorlopige rendement voor banktegoeden van 1,28% gelden de volgende bedragen:Fictief rendement: 1,28% over ¤ 340.643 = ¤ 4.360,23Te betalen belasting (36%): ¤ 1.569,68
...........
Of je belasting over je vermogen betaalt ligt aan of je nieuwe woonland daar belasting over moet betalen
Maar wordt er niks bijgeteld aan inkomstenbelasting of is dat vrijgesteld ?quote:Op zondag 31 mei 2026 12:12 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Stel je verkoopt je huis en zet het geld van de overwaarde op je spaarrekening. Je totale vermogen is nu 4 ton
Je gaat daarna emigreren
Bij het voorlopige rendement voor banktegoeden van 1,28% gelden de volgende bedragen:Fictief rendement: 1,28% over ¤ 340.643 = ¤ 4.360,23Te betalen belasting (36%): ¤ 1.569,68
Net geen 1600 euro, that’s it.
Je pensioen neem je mee, daar betaal je dan in het land waar je heen gaat sociale lasten en inkomsten belasting over. Of je belasting over je vermogen betaalt ligt aan of je nieuwe woonland daar belasting over moet betalen
De grootste was 17 meter hoog en met een diameter (stam) van 1 meter of zo. Dat doe je niet even met een kettingzaag. Hebben een bedrijf laten komen. Was echt verbazingwekkend hoe snel dat ging met zo'n verreiker!quote:
Waarom zou het bij inkomsten opgeteld worden?quote:Op zondag 31 mei 2026 13:02 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Maar wordt er niks bijgeteld aan inkomstenbelasting of is dat vrijgesteld ?
Hoezo?quote:Op zondag 31 mei 2026 12:41 schreef blomke het volgende:
[..]
Dan betaal je dus 2x belasting over de overwaarde?
Wel grappig, daar heeft hij het over "een afbetaald huis" en over een waarde van 5 ton.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 12:39 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Cashen. Dus huis verkopen. En dan?
GC / Escapeplan. Valt dit te realiseren?
Dat gaat TS echt niet doen.
Dit is gewoon zijn gangbare ‘kijk mij eens geld hebben’-topic.
Dat vind ik een beetje een lastige, wij kunnen ook wel goedkoper, of zelfs (nagenoeg) hypotheekvrij gaan wonen, maar dan ga ik wel in een huis zitten dat in principe bedoeld is voor mensen die ons huis niet kunnen betalen, en dat vind ik dan weer niet zo netjes, we kunnen onze hypotheek prima betalen, dus waarom hypotheekvrij gaan wonen in een woning die bedoeld is voor mensen met minder inkomen/vermogen en dat "bereikbare" huis van de markt "kapen"?quote:Op zaterdag 30 mei 2026 14:02 schreef Laila1 het volgende:
[..]
Huis verduurzamen?
Hoeft niet per se het aangaan van een nieuwe/hogere schuld te zijn. Je kan ook goedkoper wonen. Zal niet voor iedereen gelden overigens.
Maar dan kaap je toch ook betaalbare huizen weg voor anderen? Of het nou omgeving is of m2, dat maakt dan toch niet uit? Mensen uit 'de provincie' zijn bijvoorbeeld helemaal niet blij met mensen uit de randstad die 'hun huizen' wegkopen.quote:Op zondag 31 mei 2026 14:24 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat vind ik een beetje een lastige, wij kunnen ook wel goedkoper, of zelfs (nagenoeg) hypotheekvrij gaan wonen, maar dan ga ik wel in een huis zitten dat in principe bedoeld is voor mensen die ons huis niet kunnen betalen, en dat vind ik dan weer niet zo netjes, we kunnen onze hypotheek prima betalen, dus waarom hypotheekvrij gaan wonen in een woning die bedoeld is voor mensen met minder inkomen/vermogen en dat "bereikbare" huis van de markt "kapen"?
Ik vind daar wat van.
Overigens zou ik het weer minder problematisch vinden om in een vergelijkbaar met ons huidige huis in een veel goedkopere omgeving te gaan wonen.
Als ik uit deze omgeving weg zou willen, wat ik niet wil.
Om belasting over te heffen wat denk jij?quote:Op zondag 31 mei 2026 12:39 schreef blomke het volgende:
[..]
Ben razend benieuwd waar dan en voor welk doel?
Je hebt een huis toch om in te wonen, dat je dank bang bent dat de waarde minder wordt zegt alleen maar dat je denkt aan een huis als investering.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 08:38 schreef hoechst het volgende:
Of is het plausibel dat een huis nog een paar ton in waarde zakt?
Dit herinner ik mij ook nog wel ja van onze tussenpersoon. Die heeft ons toen uiteindelijk ook afgeraden om de hypotheek steeds voor 1 jaar vast te zetten wat ik graag wilde.quote:Op zondag 31 mei 2026 14:46 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Ik snap niet zo goed waarom het verkeerd zou zijn in een „te groot“ huis te wonen of met een goed inkomen in een goedkoop huis. Moet iedereen lekker voor zich bepalen.
Toen wij ons huis kochten vond onze bank dat we een veel groter huis zouden kunnen kopen met ons inkomen en eigen geld. Echt WTF, ik wil niet voor de bank werken. Maken we zelf wel uit. Huis hebben we in 10 jaar afbetaald ipv 20 en geheel gesaneerd.
Nou ja, 100 km (noord)oost wordt een huis van 650K misschien niet meer als "betaalbare woning" gezien.quote:Op zondag 31 mei 2026 14:38 schreef Laila1 het volgende:
[..]
Maar dan kaap je toch ook betaalbare huizen weg voor anderen? Of het nou omgeving is of m2, dat maakt dan toch niet uit? Mensen uit 'de provincie' zijn bijvoorbeeld helemaal niet blij met mensen uit de randstad die 'hun huizen' wegkopen.
Wij wonen met zijn 2-en op 135m2 wat ik persoonlijk (voor randstad begrippen) vrij ruim vind. Je zou ook kunnen stellen dat we al die ruimte niet nodig hebben en ons huis beschikbaar stellen voor een gezin. Ouderen krijgen tegenwoordig vaak de kritiek dat ze in veel te grote huizen wonen.
Verder waardeer ik jouw maatschappelijke betrokkenheid. Die heb ik zelf ook wel tot op zekere hoogte, maar als ik minder wil werken, vrijer/rijker/rustiger/overzichtelijker wil leven, dan kies ik toch echt voor mijn eigen geluk..
Nou ja, dat.quote:Op zondag 31 mei 2026 14:12 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wel grappig, daar heeft hij het over "een afbetaald huis" en over een waarde van 5 ton.
Los van het feit dat hij volgens oudere berichten sowieso nooit een hypotheek op dat huis heeft gehad, en dus het nooit afbetaald heeft, is een verschil van 2 ton ook nogal fors.
Hij had het "hypotheekvrij" kunnen noemen, maar los daarvan is het verschil in waarde gigantisch.
Dit. Onze woning was echt een koopje als randstedeling in de provincie maar iedereen in de straat vond het duur en die naast ons heeft meer dan een half jaar te koop gestaan.quote:Op zondag 31 mei 2026 15:12 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou ja, 100 km (noord)oost wordt een huis van 650K misschien niet meer als "betaalbare woning" gezien.
Maar in Noordoost heb je ook tandartsen, dokters, juristen etc die zo’n huis waarschijnlijk wel kunnen betalen en die dan wellicht overboden worden door mensen uit bijv. de randstad. Deze ontwikkeling is volgens mij al een tijdje gaande en ik hoor/ lees dat de mensen in buitengebieden hier niet heel blij mee zijn.quote:Op zondag 31 mei 2026 16:10 schreef laziness het volgende:
[..]
Dit. Onze woning was echt een koopje als randstedeling in de provincie maar iedereen in de straat vond het duur en die naast ons heeft meer dan een half jaar te koop gestaan.
650k vinden ze hier absoluut niet betaalbaar al zijn ook hier de prijzen wel flink gestegen in 3 jaar tijd.
dat kun je vandaag de dag maar beter wel doen,velen halen de eindstreep niet/of niet gezond,je leeft nu.quote:Op zaterdag 30 mei 2026 11:30 schreef dop het volgende:
Als je geen doel met het geld hebt of het doel vakanties en andere hobby's is dan is het doorgaans een slecht idee.
De notarissen, tandartsen en cardiologen hebben nergens moeite een huis te kopen, niet in de zin dat ze overboden worden door randstedelingen.quote:Op zondag 31 mei 2026 17:01 schreef Laila1 het volgende:
[..]
Maar in Noordoost heb je ook tandartsen, dokters, juristen etc die zo’n huis waarschijnlijk wel kunnen betalen en die dan wellicht overboden worden door mensen uit bijv. de randstad. Deze ontwikkeling is volgens mij al een tijdje gaande en ik hoor/ lees dat de mensen in buitengebieden hier niet heel blij mee zijn.
Als je met de dag leeft, dan is een huis kopen ook onzinnig, en zou er ook geen sprake zijn van overwaarde.quote:Op zondag 31 mei 2026 17:47 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
dat kun je vandaag de dag maar beter wel doen,velen halen de eindstreep niet/of niet gezond,je leeft nu.
De eindstreep haal je altijd.quote:Op zondag 31 mei 2026 17:47 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
dat kun je vandaag de dag maar beter wel doen,velen halen de eindstreep niet/of niet gezond,je leeft nu.
De meeste tandartsen, dokters, juristen etc komen ook uit de Randstad. Idem ingenieurs.quote:Op zondag 31 mei 2026 17:01 schreef Laila1 het volgende:
[..]
Maar in Noordoost heb je ook tandartsen, dokters, juristen etc die zo’n huis waarschijnlijk wel kunnen betalen en die dan wellicht overboden worden door mensen uit bijv. de randstad. Deze ontwikkeling is volgens mij al een tijdje gaande en ik hoor/ lees dat de mensen in buitengebieden hier niet heel blij mee zijn.
Dat dus. Ik heb 12 jaar als alleengaande in een 140m2-BVO/450m3-inhoud huis gewoond op ruim perceel. Kon voor elke kamer wel iets doen of verzinnen. En vooral opknappen.quote:Op zondag 31 mei 2026 14:46 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Ik snap niet zo goed waarom het verkeerd zou zijn in een „te groot“ huis te wonen of met een goed inkomen in een goedkoop huis. Moet iedereen lekker voor zich bepalen.
Toen wij ons huis kochten vond onze bank dat we een veel groter huis zouden kunnen kopen met ons inkomen en eigen geld. Echt WTF, ik wil niet voor de bank werken. Maken we zelf wel uit. Huis hebben we in 10 jaar afbetaald ipv 20 en geheel gesaneerd.
Ja, dan wel ja...quote:Op zondag 31 mei 2026 18:05 schreef Leandra het volgende:
Plus: als een huis in deze markt na 3 maanden nog te koop staat dan pak je het van niemand af.
Maar niet perse op het gewenste moment.quote:
Ja, bijv. Ede -> Utrecht, is prima met OV te reizen.quote:Op zondag 31 mei 2026 19:23 schreef Laila1 het volgende:
Toch heb ik regelmatig nieuwsberichten voorbij zien komen over het feit dat Randstedelingen de prijs opdrijven in goedkopere gebieden, met de Veluwe die bovenaan staat, gevolgd door steden als Deventer en Zutphen, maar ook plaatsen in Drenthe, Friesland etc. Zou me kunnen voorstellen dat de populaire huizen op gunstige locaties met deze ontwikkeling moeilijker bereikbaar worden voor de locals.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |