Voor wie?quote:Op maandag 8 juni 2026 16:10 schreef Z het volgende:
Je leest wel veel kritische stukken over de beursgang van SpaceX. Maar alsnog zal het (op korte termijn) vast een succes worden.
Degenen die hun zakken vullen.quote:
ik denk dat space x een enorme bak geld nodig gaat hebben voor de Marsbase , afgelopen jaar was er al een verlies van 5 miljard dollar dacht ikquote:Op maandag 8 juni 2026 16:10 schreef Z het volgende:
Je leest wel veel kritische stukken over de beursgang van SpaceX. Maar alsnog zal het (op korte termijn) vast een succes worden.
quote:Zo boekte SpaceX het afgelopen kwartaal nog een verlies van bijna 4,3 miljard dollar bij een omzet van bijna 4,7 miljard dollar.
In heel 2025 boekte het bedrijf ook al een fors verlies van bijna 5 miljard dollar.
De torenhoge ambities gaan volgens Van Zeijl dan ook gepaard met grote risico's.21 mei 2026
quote:SpaceX wil biljoenen verdienen aan AI in de ruimte, maar verliest voorlopig miljarden
quote:28,5 biljoen dollar
En dat brengt ons bij het meest opmerkelijke uit het document. SpaceX schat de totale toekomstige markt voor zijn diensten op 28,5 biljoen (een biljoen is duizend miljard!) dollar.
Slechts een fractie daarvan, ongeveer 370 miljard, zal uit de ruimtevaart komen. Starlink moet nog eens een slordige 1,6 biljoen opleveren.
Maar liefst 25 biljoen moet van AI komen. Om je een idee te geven: vandaag de dag heeft heel de wereldeconomie een totale omvang van zo'n 120 biljoen dollar.
Datacenters in de ruimte
Het plan is om gigantische datacenters in een baan om de aarde te gaan zetten.
SpaceX denkt dat het het enige bedrijf is dat dit op grote schaal voor elkaar kan krijgen, simpelweg omdat het ook de raketten en satellieten heeft om die spullen daar te krijgen. De eerste van die ruimte-datacenters moeten al in 2028 de ruimte in.
Werd toch een kleuterachtbaan.quote:
Ja ik had er meer van verwacht.quote:Op maandag 8 juni 2026 17:06 schreef nostra het volgende:
[..]
Werd toch een kleuterachtbaan.
¯\_(ツ)_/¯
En op de langere termijn vast ook wel. Dingen als koers-winstverhouding zijn totaal niet relevant bij Musk-bedrijven. Het enige dat telt is de hype en of daar voortdurend leven in geblazen kan worden met nieuwe beloftes.quote:Op maandag 8 juni 2026 16:10 schreef Z het volgende:
Je leest wel veel kritische stukken over de beursgang van SpaceX. Maar alsnog zal het (op korte termijn) vast een succes worden.
Nah, denk dat het wel goed onderuitgaat bij "de AI crash". Maar als ze in de crash overeind weten te blijven is het er zeker 1tje voor de toekomst.quote:Op maandag 8 juni 2026 18:32 schreef LXIV het volgende:
Iedere keer bij dit soort beursgangen is men kritisch en vindt men het overgewaardeerd en na 10 jaar is de koers verviervoudigd
Denk dat ik me wel inschrijf
OpenAI en Anthropic bereiden ook een beursgang voor, maar geen enkel van deze AI bedrijven (behalve nvidia dan) maken winst, sterker nog ze maken heel erg zwaar verlies. Dat verlies gaan ze nooit terugkrijgen, daarvoor zouden ze de gebruikskosten veel te ver moeten opschroeven. Dat doen ze nu al, maar nog lang niet genoeg om ook maar in de buurt te komen van kostendekkend. Veel bedrijven gaan nu al hun AI gebruik terugschroeven omdat het te duur begint te worden, veel duurder dan al die werknemers kostten die ze daarvoor hebben ontslagen.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 14:28 schreef BEFEM het volgende:
https://www.tijd.be/opini(...)ketten/10674508.html
Niet heel rooskleurige vooruitblik maar dat zegt niks in deze tijd
Anthropic is hard op weg om dit kwartaal operationee met winst af te sluiten. Dat ze tegelijkertijd extreem veel geld investeren in nieuwe modellen maakt het nog niet een slechte business. Ik zou heel graag een stukje Anthropic bezitten in ieder geval.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 15:14 schreef Farenji het volgende:
[..]
OpenAI en Anthropic bereiden ook een beursgang voor, maar geen enkel van deze AI bedrijven (behalve nvidia dan) maken winst, sterker nog ze maken heel erg zwaar verlies. Dat verlies gaan ze nooit terugkrijgen, daarvoor zouden ze de gebruikskosten veel te ver moeten opschroeven. Dat doen ze nu al, maar nog lang niet genoeg om ook maar in de buurt te komen van kostendekkend. Veel bedrijven gaan nu al hun AI gebruik terugschroeven omdat het te duur begint te worden, veel duurder dan al die werknemers kostten die ze daarvoor hebben ontslagen.
Dit gaat echt enorm ellendig klappen. Hopelijk zijn we daarna wel van die kut-AI af.
Nee. We hebben nog meer AI nodig. Denk aan IT-security die met behulp van AI ongewenste verzoeken tegengaat van.... jawel.... AI.quote:Op dinsdag 9 juni 2026 15:14 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dit gaat echt enorm ellendig klappen. Hopelijk zijn we daarna wel van die kut-AI af.
AI op je buitencamera die slaat alarm als ie rare bewegingen ziet , als iemand de hond uitlaat niet, maar als iemand omzichtig kijkt en loopt welquote:Op dinsdag 9 juni 2026 19:21 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Nee. We hebben nog meer AI nodig. Denk aan IT-security die met behulp van AI ongewenste verzoeken tegengaat van.... jawel.... AI.
Nog groen gesloten.quote:
quote:
quote:6 minuten geleden
Beurs in Zuid-Korea onderuit
Op de Aziatische markten duikt de beurs in Zuid-Korea woensdag hard omlaag met een min van 6 procent in navolging van de AI-verkoopgolf op Wall Street een dag eerder.
Chipgigant Samsung kijkt aan tegen een aderlating van 7,5 procent. Japans zakt ook flink weg en raakt 2,5 procent kwijt.
Het oplaaiend geweld in het Midden-Oosten doet het sentiment ook geen goed. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat ze een droneaanval heeft uitgevoerd op een Amerikaanse basis in Bahrein, ter vergelding van Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied rond de Straat van Hormuz.
Vlak daarvoor meldden Iraanse staatsmedia nog dat de VS een tweede golf aanvallen had uitgevoerd bij de zeestraat.
Zo werden er explosies gemeld op het eiland Qeshm en bij de havenstad Bandar Abbas.
Het geld vindt haar weg wel weer (terug) naar de beurs. FOMO.quote:
Lekker goedkoop DCA'en.quote:Op woensdag 10 juni 2026 14:16 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Het geld vindt haar weg wel weer (terug) naar de beurs. FOMO.
Maak me geen zorgen, al wordt het -20%.
Bizar wel weer hoe alle chippers doorstijgenquote:Op donderdag 11 juni 2026 20:18 schreef Faraday01 het volgende:
Nabeurs stijgt ASML door naar een nieuwe ATH. Bedrijf is inmiddels ruim 625 miljard waard. Hoe lang nog voordat we het eerste Nederlandse bedrijf hebben dat een biljoen waard is?
Top 20 wereldwijd qua marketcap. Inmiddels ook groter dan Coca Cola, Intel en Exxon Mobile bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 11 juni 2026 20:18 schreef Faraday01 het volgende:
Nabeurs stijgt ASML door naar een nieuwe ATH. Bedrijf is inmiddels ruim 625 miljard waard. Hoe lang nog voordat we het eerste Nederlandse bedrijf hebben dat een biljoen waard is?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |