Asielminister heeft geen verklaring. Ik kan hem helpen.quote:Op zondag 10 mei 2026 13:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
toen moest je een paspoort hebben om Nederland in te komen of een short visum of een MVV visum
maar nu met de EU kan iedereen gewoon door wandelen en dat blijft zo , want iedereen staat erbij te kijken en doet niets want ze zijn zielig
via Turkije, Bulgarije en via de Middellandse zee , de linkse asiel uitzendbureaus verdienen dik geld, want het zijn alleen de bovenmodale die hier zielig komen doen en hun paspoort kwijt zijn
https://www.telegraaf.nl/(...)igend/151249280.html
[..]
In Griekenland krijgen ze ook geen huis, hier wel.quote:Op zondag 10 mei 2026 16:05 schreef Kottnauer het volgende:
[..]
Asielminister heeft geen verklaring. Ik kan hem helpen.
In het afgelopen jaar is er in de tweede kamer zowat meer vergaderd over Palestina dan over Nederland. Ik had bij de live-debatten uit Den Haag vaak de indruk dat ik naar het Palestijns parlement zat te kijken.
Maar dit heeft geen aanzuigende werking, wordt steeds beweerd. Dat kan dus niet de verklaring zijn!quote:Op zondag 10 mei 2026 16:19 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
In Griekenland krijgen ze ook geen huis, hier wel.
In Griekenland moet je uit het AZC/kamp/appartement vertrekken en zelf zaken regelen.
Ze krijgen ook geen uitkering.
Dat is ook schandalig ja. Gaat zowat meer over Palestina dan alle problemen hier.quote:Op zondag 10 mei 2026 16:05 schreef Kottnauer het volgende:
[..]
Asielminister heeft geen verklaring. Ik kan hem helpen.
In het afgelopen jaar is er in de tweede kamer zowat meer vergaderd over Palestina dan over Nederland. Ik had bij de live-debatten uit Den Haag vaak de indruk dat ik naar het Palestijns parlement zat te kijken.
Asielmigratie is inmiddels business. Dat was 20 jaar geleden toch echt niet zo groot als nu? Mensen zijn niet achterlijk. Ze weten waar de kans op een goed leven het beste is qua sociale zekerheid. Mensensmokkelaars weten ook welke landen het makkelijkste te bereiken zijn en wat ze moeten doen.quote:Op zondag 10 mei 2026 14:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tijden zijn niet zo veranderd, rechts is altijd al meer pro-migratie dan links en wat betreft asielmigratie wil iedere partij zo min mogelijk migratie, maar sommige partijen doen alsof 0 asielmigratie mogelijk is. En dat gaat niet, dan ben je je kiezers aan het voorliegen. Elke partij in de kamer wil dat mensen die geen recht op asiel hebben zo snel mogelijk verdwijnen en is blij als de asielstroom verkleint doordat er minder oorlog, honger en geweld is. Alleen een paar partijen willen, bijvoorbeeld door ontwikklingssamenwerking, ook daadwerkelijk wat doen aan die redenen om te vluchten, een aantal partijen wil die redenen niet aanpakken en dus feitelijk ook niks doen aan de asielstroom.
Nogmaals: dat is niet de reden voor asielzoekers om een land te 'kiezen'. Het verklaart namelijk ook niet waarom België, Frankrijk, Duitsland, Engeland en Nederland allemaal behoorlijk andere samenstellingen hebben qua asielstromen. Palestijnen komen hier NIET door ons sociale stelsel, onze huizen, pro-Palestina demonstraties (die je trouwens in vrijwel elk EU land meer ziet dan in Nederland, in Nederland is het behoorlijk pro-Israël), maar omdat hier een actieve, georganiseerde Palestijnse gemeenschap van 35.000 man woont, omdat hier misschien wel familie woont. Dat is het eerlijke verhaal, niet al die fabeltjes over het sociale stelsel.quote:Op zondag 10 mei 2026 17:12 schreef DobbyDobby het volgende:
[..]
Asielmigratie is inmiddels business. Dat was 20 jaar geleden toch echt niet zo groot als nu? Mensen zijn niet achterlijk. Ze weten waar de kans op een goed leven het beste is qua sociale zekerheid. Mensensmokkelaars weten ook welke landen het makkelijkste te bereiken zijn en wat ze moeten doen.
Lijkt me ook handig. Hopelijk sluit PRO dan VVD uit. Anders schiet het nog niets op.quote:Op zondag 10 mei 2026 16:04 schreef -XOR- het volgende:
Het lijkt me het handigst om gewoon een nieuw kabinet te vormen met PRO erbij, zodat er eindelijk een beetje bestuurlijke meters gemaakt kunnen worden. Als we zo blijven doormodderen gebeurt er niets.
Dat zou wel lollig zijn maar ook niet zo handig, een breedgedragen middenkabinet is momenteel wat nodig is.quote:Op zondag 10 mei 2026 17:55 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Lijkt me ook handig. Hopelijk sluit PRO dan VVD uit. Anders schiet het nog niets op.
En hoe komen die lui hier? Waaarom hebben die voor Nederland gekozen?quote:Op zondag 10 mei 2026 17:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
maar omdat hier een actieve, georganiseerde Palestijnse gemeenschap van 35.000 man woont, omdat hier misschien wel familie woont.
Hahaha, alsof PN constructief isquote:Op zondag 10 mei 2026 16:04 schreef -XOR- het volgende:
Het lijkt me het handigst om gewoon een nieuw kabinet te vormen met PRO erbij, zodat er eindelijk een beetje bestuurlijke meters gemaakt kunnen worden. Als we zo blijven doormodderen gebeurt er niets.
Ohhh nee dat qua Palestijnen en Nederland ben ik met je eens. Dat geloof ik ook niet zo. Maar ze komen zeker wel richting West/Noord-Europa om het sociale stelsel. Niet de echte vluchtelingen, maar de gelukszoekers en profiteurs. Als dat sinds de jaren 90 echt zo is, is het natuurlijk dieptriest dat Nederland het nog niet op order heeft.quote:Op zondag 10 mei 2026 17:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nogmaals: dat is niet de reden voor asielzoekers om een land te 'kiezen'. Het verklaart namelijk ook niet waarom België, Frankrijk, Duitsland, Engeland en Nederland allemaal behoorlijk andere samenstellingen hebben qua asielstromen. Palestijnen komen hier NIET door ons sociale stelsel, onze huizen, pro-Palestina demonstraties (die je trouwens in vrijwel elk EU land meer ziet dan in Nederland, in Nederland is het behoorlijk pro-Israël), maar omdat hier een actieve, georganiseerde Palestijnse gemeenschap van 35.000 man woont, omdat hier misschien wel familie woont. Dat is het eerlijke verhaal, niet al die fabeltjes over het sociale stelsel.
En asielsmokkelaars bestaan al sinds halverwege de jaren 90 en waren toen misschien nog wel een veel grotere business.
Een fatsoenlijke coalitie begint met het weren van de onfatsoenlijke partijen. Sowieso is het raar om een middenkabinet te doen met een partij als de VVD die zo rechts is dat je op fok! niet mag zeggen hoe rechts.quote:Op zondag 10 mei 2026 18:00 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat zou wel lollig zijn maar ook niet zo handig, een breedgedragen middenkabinet is momenteel wat nodig is.
Achteraf bekeken is het nogal bizar onverantwoord geweest dat dit kabinet ooit van start is gegaan met 66 zetels en zonder meerderheid in de eerste kamer en zonder plan om pakketten door de kamers te loodsen. En dat alles omdat de VVD een soort kleuterpartij is geworden.
Sunk cost fallacy vermijden, verlies nemen en opnieuw beginnen met een regering gestoeld op een fatsoenlijke coalitite.
Eens, de huidige coalitie + Pro, dat zou het beste zijn momenteel. Maar helaas zit dat er niet echt meer in. En nieuwe verkiezingen, daar wordt Nederland echt niet beter van.quote:Op zondag 10 mei 2026 18:00 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat zou wel lollig zijn maar ook niet zo handig, een breedgedragen middenkabinet is momenteel wat nodig is.
Achteraf bekeken is het nogal bizar onverantwoord geweest dat dit kabinet ooit van start is gegaan met 66 zetels en zonder meerderheid in de eerste kamer en zonder plan om pakketten door de kamers te loodsen. En dat alles omdat de VVD een soort kleuterpartij is geworden.
Sunk cost fallacy vermijden, verlies nemen en opnieuw beginnen met een regering gestoeld op een fatsoenlijke coalitite.
Want de SGP heeft Nederland overgenomen?quote:Op zondag 10 mei 2026 20:06 schreef Koortsdroom het volgende:
Psst.
Zal ik jullie eens een geheimpje verklappen?
De toekomst van Nederland hangt niet af van de partij waarop je stemt.
De toekomst van Nederland hangt af van wie kinderen krijgt.
De rest is ruis.
VVD en PRO dat gaat niet samenquote:Op zondag 10 mei 2026 19:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Eens, de huidige coalitie + Pro, dat zou het beste zijn momenteel. Maar helaas zit dat er niet echt meer in. En nieuwe verkiezingen, daar wordt Nederland echt niet beter van.
dat was tevens het eind van de PVDAquote:
quote:AI-overzicht
De inzet van Diederik Samsom en de PvdA bij de vorming van het kabinet-Rutte II (2012) leidde destijds tot heftige kritiek en het gevoel van verraad onder een deel van de PvdA-achterban en huurdersorganisaties.
Extra huurverhoging (2013-2015): In het regeerakkoord van 2012 werd afgesproken dat woningcorporaties een verhuurdersheffing moesten heffen
Om dit te financieren, kregen corporaties de ruimte om de huren extra te verhogen (bovenop de inflatie), met name voor hogere inkomens in de sociale sector (scheefwoners).
Kritiek op "belazeren": Critici, waaronder de Woonbond, stelden dat de PvdA haar sociale gezicht verloor door in te stemmen met maatregelen die de huren voor een brede groep fors verhoogden.
Samsom's verdediging: Samsom verklaarde destijds dat de bezuinigingen noodzakelijk waren en dat hij de zorgen van PvdA-leden begreep, maar hield vast aan de gemaakte afspraken met de VVD om het kabinet stabiel te houden.
Hoewel de PvdA destijds aangaf de woningmarkt te willen hervormen, werd het beleid ervaren als een grote lastenverzwaring voor huurders,
Wat de PvdA in Rutte II het meeste heeft gebeten is het afschaffen van de traditionele bejaardenhuizen.quote:Op zondag 10 mei 2026 21:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dat was tevens het eind van de PVDA
Samsom belazerde de PVDA achterban de huurders van Nederland door de extra huurverhoging
[..]
dat is meer voor mezelf , zodat ik geen onzin post en daar krijg je dan ook linkjes bij naar het onderwerpquote:Op zondag 10 mei 2026 22:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Waarom plaats je bij vrijwel iedere post een nietszeggende AI bijdrage trouwens?
Je zou zeggen dat het overal hetzelfde is als het EU wetgeving is...quote:Op zondag 10 mei 2026 17:25 schreef Klopkoek het volgende:
VVD omroep (Arendo Joustra is chef toezicht) maakt reclame voor de VVD:
VVD boos op kabinet vanwege WK-kosten voor horeca
Regeringspartij VVD wil dat horecaondernemers geen vergoeding hoeven te betalen voor het uitzenden van Oranje-wedstrijden, maar het kabinet weigert dat. VVD-Tweede Kamerlid Arend Kisteman wil de verantwoordelijke ministers Rianne Letschert (D66, Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Heleen Herbert (CDA, Economische Zaken) op het matje roepen.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)-verzet-tweede-kamer
Weet iemand wat de regels en het beleid is in andere landen?
Wat ik zo snel kan vinden is dat België zo een soort systeem ook heeft. Maar dan is het gewoon een belasting voor de gemeentekas (en voeren vooral de linkse partijen campagne voor afschaffen van "terrassentaks").
https://www.hln.be/hemiks(...)aar-domein~ab3c5ae8/
https://www.hln.be/hemiks(...)k-subsidie~a77c7098/
Ik denk eerlijk gezegd: de wedstrijd messen in de rug steken van Asscher en Samsom na die tijd, glansrijk gewonnen door de verschrikkelijke en ook niet charismatische Asscher.quote:Op zondag 10 mei 2026 22:01 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Wat de PvdA in Rutte II het meeste heeft gebeten...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |