Bij herenpantalons heeft Vinted op een tijdje geleden bedacht dat je alleen nog maar broekwijdtematen (W32 etc) kunt opgeven, terwijl 95% een confectiemaat (48, 50) etc. heeft. Daar heb je dus werkelijk niets aanquote:Op zondag 5 juli 2026 16:13 schreef d.k. het volgende:
Ik blijf het irritant vinden dat je bij damesbroeken geen lengte kan kiezen. Ik zet mijn eigen broeken inmiddels bij overig en dan met een # zelf een overzicht met lengtematen gemaakt.
Ik had drie van dergelijke items voor ongeveer die prijs, krijg ik bericht of ik ze alledrie samen voor ¤30 wil verkopen. Dus ik heb gevraagd wat ze zelf dacht en nee gezegd. Stuurt ze een volgend bericht met ¤35. Dus ik heb gezegd dat ze moet ophouden met mijn tijd te verspillen. Nou, dat was tegen het zere been, ze mocht zelf wel bepalen wat voor bod ze deed en ik moest niet zo onbeleefd doen. Blokkeren en toedeloe.quote:Op maandag 6 juli 2026 10:31 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb dus iets compleet nieuw op Vinted gezet, nieuwprijs 42,95. Heb het op Vinted voor 25,00 gezet en nóg krijg ik net een tegenbod van 15 euro....
Ja, irritant. Dan pakken ze al een bundelkorting mee en dan nog daaronder gaan zitten met een flutbod. Het mag, maar het is wel irritant.quote:Op maandag 6 juli 2026 11:31 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Ik had drie van dergelijke items voor ongeveer die prijs, krijg ik bericht of ik ze alledrie samen voor ¤30 wil verkopen. Dus ik heb gevraagd wat ze zelf dacht en nee gezegd. Stuurt ze een volgend bericht met ¤35. Dus ik heb gezegd dat ze moet ophouden met mijn tijd te verspillen. Nou, dat was tegen het zere been, ze mocht zelf wel bepalen wat voor bod ze deed en ik moest niet zo onbeleefd doen. Blokkeren en toedeloe.
Dit kon niet eens via bieden, daarvoor was haar bod veel te laag, dus ze stuurde gewoon berichten. Opzouten!quote:Op maandag 6 juli 2026 13:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, irritant. Dan pakken ze al een bundelkorting mee en dan nog daaronder gaan zitten met een flutbod. Het mag, maar het is wel irritant.
Doe ik ook maar ik merk met zoeken dat het toch niet lekker werkt, dan krijg je alsnog ook 28 lengte of 34 breedte (in jouw geval) als resultaat.quote:Op maandag 6 juli 2026 10:42 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Ik zet dat altijd heel duidelijk in de titel W28 L34 bijv.
Tja aan de andere kant, met kopersbescherming en verzendkosten erbij ben je meer dan 30 euro kwijt anders, voor iets dat nieuw voor 43 euro bij je thuis is. Dat prijsverschil zou mij ook te klein zijn om het dan tweedehands te kopen (ook al is het nieuw staat), dus dan kan je altijd een bod proberen natuurlijk. Al is dit wel erg ver onder je vraagprijs.quote:Op maandag 6 juli 2026 10:31 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ik heb dus iets compleet nieuw op Vinted gezet, nieuwprijs 42,95. Heb het op Vinted voor 25,00 gezet en nóg krijg ik net een tegenbod van 15 euro....
Ik heb een tegenbod van 20 euro gedaan, is niet meer op gereageerd. Lager ga ik echt niet.quote:Op maandag 6 juli 2026 19:55 schreef Bami het volgende:
[..]
Tja aan de andere kant, met kopersbescherming en verzendkosten erbij ben je meer dan 30 euro kwijt anders, voor iets dat nieuw voor 43 euro bij je thuis is. Dat prijsverschil zou mij ook te klein zijn om het dan tweedehands te kopen (ook al is het nieuw staat), dus dan kan je altijd een bod proberen natuurlijk. Al is dit wel erg ver onder je vraagprijs.
Ha je zou verwachten dat ze eigenlijk al hoopten/dachten daarop uit te komen. Hopelijk snel een andere koper!quote:Op maandag 6 juli 2026 20:01 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Ik heb een tegenbod van 20 euro gedaan, is niet meer op gereageerd. Lager ga ik echt niet.
Kreeg er een van ¤1 voor een artikel van ¤4quote:Op maandag 6 juli 2026 13:09 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Dit kon niet eens via bieden, daarvoor was haar bod veel te laag, dus ze stuurde gewoon berichten. Opzouten!
Ja zulke acties vind ik echt zotquote:Op maandag 6 juli 2026 21:49 schreef De_Pel het volgende:
[..]
Kreeg er een van ¤1 voor een artikel van ¤4
uberhaupt reageren ... ik blokkeer ze vaak directquote:Op maandag 6 juli 2026 11:31 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Ik had drie van dergelijke items voor ongeveer die prijs, krijg ik bericht of ik ze alledrie samen voor ¤30 wil verkopen. Dus ik heb gevraagd wat ze zelf dacht en nee gezegd. Stuurt ze een volgend bericht met ¤35. Dus ik heb gezegd dat ze moet ophouden met mijn tijd te verspillen. Nou, dat was tegen het zere been, ze mocht zelf wel bepalen wat voor bod ze deed en ik moest niet zo onbeleefd doen. Blokkeren en toedeloe.
Nou, jurk terug ontvangen. Heb uitgebreid gezocht, maar kan de pillen gewoon echt niet vinden (wellicht heeft ze zelf toch een pluizen tondeuse ontdekt) en de enorme ladder is een bijna onzichtbaar streepje van 2 cm.quote:Op dinsdag 30 juni 2026 13:41 schreef mousemicky het volgende:
Ik heb er ook weer eentje. Jurk verkocht. Nieuwprijs 80 euro, enkele keren gedragen (meer dan 3 keer zeker niet), verkocht voor 12,50. Staat is in mijn ogen prima. Enkel pillen (normale gebruikssporen).
Koper vindt de staat 'onacceptabel' en 'zou de jurk in deze staat niet eens doneren'. Meldt enorme pillen (tjsa, gedragen, ooit van een pluizentondeuze gehoord), en een 'grote ladder' (= iniemimie dun wit streepje op de borst, bijna niet zichtbaar, ik heb t iig nooit gezien). Maar goed, prima dat ze 'm retourneert, maar wel op haar kosten.
Ben benieuwd of ik wat ontvang...
Klinkt alsof hij niet paste en ze een excuus zocht om terug te sturen...quote:Op woensdag 8 juli 2026 16:46 schreef mousemicky het volgende:
[..]
Nou, jurk terug ontvangen. Heb uitgebreid gezocht, maar kan de pillen gewoon echt niet vinden (wellicht heeft ze zelf toch een pluizen tondeuse ontdekt) en de enorme ladder is een bijna onzichtbaar streepje van 2 cm.
Ze heeft trouwens ook de andere artikelen uit de bundel teruggestuurd, maar niet gemeld, dus daarvoor krijg ik wel gewoon betaald. Ben benieuwd hoe veel stampij ze gaat maken over haar eigen fout... (zal vast ook aan mij liggen)...
Meestal gaat het goed, maar je kan ook even informeren.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:41 schreef Onderdeurtje het volgende:
Na een aantal keer verkocht te hebben nu een paar dagen geleden voor het eerst iets gekocht op Vinted. Ik heb volgens mij de belangrijkste checks gedaan, verkoopster is pas online geweest en heeft veel 5 sterren reviews. Maar ze heeft het item dus nog steeds niet verzonden en dit moet voor 27 juli gebeuren dus ben heel benieuwd of ze het nog gaat doen.
Nou ik stuur nooit een bericht en breng het weg wanneer ik tijd heb. Als dat de laatste dag is dan zij het zo.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 15:07 schreef Onderdeurtje het volgende:
Ik vind eigenlijk als verkoper dat je blij mag zijn als iemand wat bij je koopt dus dan verwacht ik ook dat de verkoper zelf aan communicatie doet. Nadat ik het gekocht had kwam ze ook gelijk online maar verdere actie ondernemen ho maar.
Misschien dat ik morgen op de valreep zelf nog informeer maar voor nu denk ik bekijk het maar.
Ik stuur soms een beleefde, vragende, reminder. En soms stuurt een verkoper mij bericht dat die er pas xxx aan toekomt, waarop ik altijd laat weten dat het geen haast heeft. Soms stuur ik dat al bij de bestelling, dat ik niet verwacht dat iemand haast maakt voor mij.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 15:40 schreef Onderdeurtje het volgende:
Deze discussie heb ik vaker gelezen en er zijn dan twee kampen waarvan de ene het normaal vindt om een berichtje te sturen als verzenden wat langer gaat duren. En het andere kamp vindt communicatie totaal onnodig.
Die verkoper annuleert de bestelling waarschijnlijk direct.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 19:14 schreef d.k. het volgende:
Ik denk dat je dan volgens de regels van Vinted gewoon gelijk hebt. Of de verkoper het dan ook op gaat sturen is een andere vraag
Bij vintedgo kan je makkelijk iemand anders laten ophalen met de afhaalcode of QR code.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 18:16 schreef d.k. het volgende:
Bedenk je ook even dat het vakantie is... Er zijn gewoon pakketpunten dicht of heel veel minder open. Dus soms lukt het ook gewoon niet sneller. Ik stuur nooit berichten trouwens, niet als koper en niet als verkoper.
Ik heb nou ook een irritant iets. Vrouw koopt bij mij iets, via VintedGo en ik had het geluk dat de chauffeur bij het pakketpunt stond en mijn pakje meteen mee nam. Dat pakket was dus twee dagen later al bij de koper. Maar..die was op vakantie. En nu komt het pakket terug naar mij maar je raad het al, ik ben ook op vakantie. Benieuwd hoe dat gaat lopen. En dat voor iets van 2,50
Och en pin je niet vast op die datum want vaak hebben ze nog een dag of 5 a 6 extra aldus vinted..die zijn nogal tegenstrijdig met hun eigen regelsquote:Op zaterdag 25 juli 2026 13:41 schreef Onderdeurtje het volgende:
Na een aantal keer verkocht te hebben nu een paar dagen geleden voor het eerst iets gekocht op Vinted. Ik heb volgens mij de belangrijkste checks gedaan, verkoopster is pas online geweest en heeft veel 5 sterren reviews. Maar ze heeft het item dus nog steeds niet verzonden en dit moet voor 27 juli gebeuren dus ben heel benieuwd of ze het nog gaat doen.
Ja, vreselijk irritant. Een zak blokjes verkocht voor een paar euro. En dan haalt de koper het gewoon niet op. Dat wordt dan weer teruggestuurd en komt aan in mijn vakantie.quote:Op zondag 26 juli 2026 06:09 schreef d.k. het volgende:
Familie inzetten om het te halen, pakketpunt contacten.. alles kan. Maar dat kost me teveel tijd voor iets wat ik niet veroorzaakt heb en wat me bovendien wel twee hele euros oplevert. Waarom koopt iemand iets als diegene al weet dat ophalen een probleem kan worden ivm vakantie? Ze had natuurlijk ook kunnen vragen om zo lang mogelijk te wachten met verzenden... Soms lijken mensen te vergeten dat een verkoper ook gewoon een particulier is en geen winkel.
Voor mezelf trouwens ook een les, ik zet er niks meer op wat zo weinig opbrengt want de inspanning weegt niet op tegen de opbrengst.
Ach ja, ik zie wel of ze hem wel of niet gaat versturen uiteindelijk. Als het goed is wordt ze al door Vinted bestookt met berichten dat het binnenkort verzonden moet worden dus ze moet daar van op de hoogte zijn.quote:Op zondag 26 juli 2026 10:58 schreef MissHobje het volgende:
[..]
Och en pin je niet vast op die datum want vaak hebben ze nog een dag of 5 a 6 extra aldus vinted..die zijn nogal tegenstrijdig met hun eigen regels
Nou, dat ervaar ik ook regelmatig. Ik wil het boek Yesteryear lezen, maar ik kan ‘m veel beter op bol kopenquote:Op zondag 26 juli 2026 09:38 schreef laziness het volgende:
Ik ben erg van het hergebruiken als het ff kan dus koop graag tweedehands boeken maar mensen vragen voor populaire boeken gewoon meer dan dat ze nieuw kosten
Benieuwd of je het gaat krijgen.quote:Op zaterdag 25 juli 2026 22:16 schreef Onderdeurtje het volgende:
Ze heeft de advertentie er al 3 jaar op staan. Ik heb toch maar gewoon op de koop knop gedrukt en daarna een bericht gestuurd dat ik er vanuit ga dat ik 10 artikelen krijg voor de vraagprijs van 40 euro. En zo niet dat ze anders maar de koop moet annuleren. Ook nog de pagina opgeslagen voor het geval ik er straks een stuk minder krijg en Vinted ondersteuning moet aanvragen.
En de koper krijgt niet eens een slechte review, dat vind ik zo vreemd aan het systeem.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 13:46 schreef Onderdeurtje het volgende:
Nou, kopen en verkopen op Vinted is in ieder geval niet saai. Het ene artikel is door de verkoopster inderdaad gisteren nog verzonden, dus op de laatste dag van de verzendtermijn.
En een artikel wat ik vorige week heb verkocht aan iemand uit Frankrijk komt waarschijnlijk weer retour. Vandaag was de laatste dag van de ophaaltermijn en nadat ik informeerde bleek dat de koper deze voor een verjaardag van een vriendin had gekocht. Maar de vriendin heeft het pakket dus niet opgehaald. Eigenlijk maakt het me niet uit wat de reden is tegen dit soort praktijken mag Vinted wel veel strenger optreden vind ik. Want als ik het goed begrijp krijgt de koper het volledige bedrag terug en ik alleen het artikel.
Jep, en zo dealen kopers met spijtaankopen.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 13:46 schreef Onderdeurtje het volgende:
Want als ik het goed begrijp krijgt de koper het volledige bedrag terug en ik alleen het artikel.
Hopelijk gebeurt dit niet te vaak, ik heb nu denk ik 6 keer iets verkocht op Vinted dus 1 op de 6 vind ik al best veel. Iemand nog tips hoe je dit kunt voorkomen? In ieder geval door onder andere duidelijk alles in de tekst te vermelden zoals @SwebbeSensje al schreef.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 19:20 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Jep, en zo dealen kopers met spijtaankopen.
Ik heb dit nog maar 1x meegemaakt en zit intussen op 200+ verkopen. Dus is echt uitzonderlijk hoor.quote:Op woensdag 29 juli 2026 10:54 schreef Onderdeurtje het volgende:
[..]
Hopelijk gebeurt dit niet te vaak, ik heb nu denk ik 6 keer iets verkocht op Vinted dus 1 op de 6 vind ik al best veel. Iemand nog tips hoe je dit kunt voorkomen? In ieder geval door onder andere duidelijk alles in de tekst te vermelden zoals @:SwebbeSensje al schreef.
quote:Mensen die tweedehands kleding verkopen op Vinted gebruiken soms AI-modelfoto's in hun advertenties. Zo hoeft de verkoper zelf niet op de foto. Wel loopt de verkoper daardoor het risico om kopers te misleiden, wat het platform niet toestaat.
Mooiquote:Vanaf 2 augustus moet volgens de nieuwe Europese AI Act op digitale platforms altijd helder zijn of beelden door AI zijn gemaakt. Op sommige platforms, zoals Instagram, zijn plaatjes soms al gelabeld.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |