Las laatst trouwens dat die operatie in Venezuela zo makkelijk ging omdat de VS al maanden van te voren bezig is geweest om iedereen en z'n moeder om te kopen, dus toen ze Maduro en z'n vrouw kwamen halen zaten de beveiligers hun geld te tellen.quote:Op woensdag 8 april 2026 20:47 schreef recidivist het volgende:
[..]
Ze hebben Amerikaanse grondtroepen daar, militaire basissen van waaruit alles wordt gepland, radarsystemen van waaruit de VS de gehele Perzische Golf en dus Iraans land in de gaten houdt en intel verzameld etc etc. Bij de aanval op de nucleaire reactors faciliteerden deze Amerikaanse basissen ook al de boel qua intel. Doen ze permanent, daarom zitten ze zo dicht bij Iran. Iran niet op gereageerd behalve een bommetje voor de vorm.
Bij de 12 daagse oorlog van Israël op Iran leverde al deze basissen belangrijke intel aan Amerika/Israel. Geen tegenreactie op gezien van Iran, maar zij hebben dat wel genoteerd.
Nu in deze “derde ronde” dus wel de omringende landen flink aangepakt. Een illegale aanval logistiek faciliteren maakt deze landen en zeker de basissen direct onderdeel van de oorlog tegen Iran en legitieme doelwitten. Zeer rationeel dus. En vooraf hebben ze vele malen gewaarschuwd Iran.
[..]
Assymetrische oorlogsvoering. Al jaren bekend en veel langer Iran ook gewaarschuwd: “start een illegale regime change oorlog en Hormuz gaat dicht. Denk dus tweemaal na”. Wat je niet benoemd is de aanleiding. De Amerikanen onderhandelen voor de zoveelste over een nucleaire deal, overduidelijk niet met oprechte intenties, en vallen midden daarin Iran aan. Voor de tweede keer. En dat terwijl Iran akkoord was met een deal om 0% uranium te verrijken voor slechts het opheffen van lichte sancties. Het Iraanse regime is zeer rationeel en berekend. Men wist vanaf dag 1 ver voor de onderhandelingen welke consequenties Iran zou stellen aan welke agressie van Amerikaanse kant: - aanval op Iran = Hormuz dicht - alle omringende landen die basissen herbergen en de oorlog dus op enigerwijze faciliteren zullen het ontgelden - gaan de Amerikanen of Israëliërs civiele doelen bestoken zal Iran hetzelfde doen qua vergelding naar omringende landen die de oorlog faciliteren en Israël. Tit for tat. Het echte probleem is dat Trump de Iraanse onderhandelingen en terughoudendheid tot escalatie in het verleden aanzag voor zwakte van hun kant en angst. En zo dacht dat dit een “Madurotje” zou worden, min of meer. Nou, daar heeft hij zich enorm op verkeken.
Hezbollah heeft dat mede mogelijk gemaakt door de oppositie de kop in te drukken, tot moorden aan toe.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:06 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Helemaal is ook niet eerlijk. Het is echter wel een corrupte tyfusbende daar waardoor hezbollah weelderig kan tieren
De scheepvaartroutes in de Straat van Hormuz liggen voornamelijk in Omaanse territoriale wateren en gedeeltelijk in Iraanse territoriale wateren, maar ze worden beheerst door het Internationale Zeerecht en het VN-Verdrag inzake het recht van de zee (UNCLOS).quote:
Israël schiet alles stuk, dus zo selectief zijn ze niet.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:10 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Zeker, als Hezbollah civiele infrastructuur gebruikt mag deze volgens het internationale recht gebombardeerd worden.
Zeg het tegen ze!quote:Op woensdag 8 april 2026 21:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan schendt iran dus die artikelen. Ze hebben immers niks te zeggen over het deel van oman
Interessante bewoording na het zien van het sturen van burgers in een mijnenveld. Jij bent vast een tof persoon om te kennen.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:13 schreef HSG het volgende:
[..]
Niet dat jij nou veel te melden hebt behalve het standaard riedeltje over Israël dat we overal te zien krijgen.
Joh.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan schendt iran dus die artikelen. Ze hebben immers niks te zeggen over het deel van oman
Denk dat je wel blij bent dat blanken dit prachtig vinden. En je hoeft er niet eens zoveel voor te doen.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:06 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Maar ik post een IDF soldaat die vertelt over zijn ervaringen en jij noemt het "haatbagger". Ben je antisemitisch?
Wow echtquote:Op woensdag 8 april 2026 21:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan schendt iran dus die artikelen. Ze hebben immers niks te zeggen over het deel van oman
Ja.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dan schendt iran dus die artikelen. Ze hebben immers niks te zeggen over het deel van oman
quote:Op woensdag 8 april 2026 21:05 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Zeker nu ze weer een bestand kapot maken en daarmee elk van ons financieel raken.
Nee ik post dit zeg maar omdat ik hoop dat blanken en andere mensen trouwens ook, stoppen met het gebruiken van burgers als levende mijnenwals.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:20 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Denk dat je wel blij bent dat blanken dit prachtig vinden. En je hoeft er niet eens zoveel voor te doen.
Gezien de aardig succesvolle onthoofding in het eerste uur vd oorlog in Iran hebben ze dat daar vast ook gedaan.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:13 schreef kladderadatsch het volgende:
[..]
Las laatst trouwens dat die operatie in Venezuela zo makkelijk ging omdat de VS al maanden van te voren bezig is geweest om iedereen en z'n moeder om te kopen, dus toen ze Maduro en z'n vrouw kwamen halen zaten de beveiligers hun geld te tellen.
Oh, dat weten ze intern maar al te goed hoor.quote:Op woensdag 8 april 2026 20:25 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Hebben nog steeds niet door wat de NAVO is en hoe het werkt..
Van zowel Oman als Iran. Territoriale wateren reiken tot pakweg 20 km van de kust en op zijn smalste punt is die straat net iets meer dan 30 km breed dacht ik.quote:
Rob de Wijk had het er laatst over in de podcast. Zijn internationale wateren en daarom is het plan van tol heffen ook in strijd met de verdragen rondom internationale wateren.quote:
Dat ga ik niet ontkennen.quote:
Een tactiek die je hebt als je erorm afgang hebt geleden. Gewoon schreeuwen dat een ander fout is.quote:Op woensdag 8 april 2026 20:36 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Waarom is ie nu weer aan het stampvoeten op de NAVO?
Ik zou ze binnen vallen.quote:
Dat het illegaal is, is wel duidelijk. Maar waarom zou Iran zich daaraan houden als ze keer op keer worden aangevallen in strijd met internationaal recht? Een van de vele toffe dingen die Trump de wereld heeft meegegeven tot ver na zijn dood is wetteloosheid. We gaan allemaal een stukje armer worden dankzij hem. Vandaag is het Iran, morgen een andere staat die hetzelfde trucje doet.quote:Op woensdag 8 april 2026 21:26 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Rob de Wijk had het er laatst over in de podcast. Zijn internationale wateren en daarom is het plan van tol heffen ook in strijd met de verdragen rondom internationale wateren.
Was niet zo'n verstandig idee, hè?quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |