Met de hightech spionage sattelieten ism ai kan ik me niet voorstellen dat niet elke vrachtwagen na 1 lancering getracked kan worden.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:01 schreef sp3c het volgende:
[..]
Het is gewoon heel lastig omdat die launchers in containers zitten en gewoon een beetje rondrijden heel de dag met vrachtwagens
Dan heb je een verkeerd beeld.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:07 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Met de hightech spionage sattelieten ism ai kan ik me niet voorstellen dat niet elke vrachtwagen na 1 lancering getracked kan worden.
Daarom is ook de enige optie als de VS zich terugtrekt een diplomatieke. Dat zou de beste uitkomst zijn. 1% tol aan Iran ofzo, ik bedenk maar wat.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:07 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
Daar zijn ze helemaal niet toe in staat.
Overigens: de straat van Hormuz is niet dicht. Er liggen geen mijnen oid.
Hij wordt gecontroleerd door Iran. Mag jij er door -of betaal je- wil Lloyds je schip verzekeren. In het andere geval niet.
In Irak is de hoogste politieke leiding vooral in een onmogelijke spagaat. Een spagaat tussen Amerikaanse druk en ook enigszins hen zelf dat Amerika niet volledig wil verliezen maar aan de andere kant vanuit vrijwel alle Sjieten en zeker in deze oorlog alle sympathie onder hen dat bij Iran ligt en de publieke opinie wil dat de Amerikaanse invloed in Irak nu voor eens en altijd wordt afgesneden: militaire basissen met name. Overigens heeft al voor deze oorlog het Iraakse parlement een verzoek daarover bij de Amerikanen ingediend om de basissen in Irak te beëindigen maar hebben de Amerikanen dat altijd geprobeerd te traineren om proberen basissen in Irak te behouden.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 08:55 schreef Perrin het volgende:
[..]
De situatie in Irak is inderdaad onderbelicht.
De oorlog tussen de VS, Israël en Iran heeft zich uitgebreid tot een regionale crisis, en Irak wordt daar steeds dieper in meegezogen. Waar Bagdad zich na de aanvallen van 7 oktober 2023 nog wist te positioneren als een voorzichtige bemiddelaar tussen Iran en de VS, brokkelt dat evenwicht nu snel af.
Pro-Iraanse milities vallen Amerikaanse doelen in Irak aan, terwijl de VS op hun beurt luchtaanvallen uitvoert op diezelfde groepen. Ook Iran zelf voert aanvallen uit, onder meer in Iraaks Koerdistan en op olie-installaties. Zo ontstaat een gevaarlijke spiraal van vergelding die de stabiliteit van Irak ondermijnt en de relatie met Washington onder druk zet.
Tegelijk is de Iraakse staat te zwak en verdeeld om dit geweld effectief te beheersen. Het veiligheidsapparaat is versnipperd, milities opereren deels buiten staatscontrole, en de politieke leiding zit vast in een impasse zonder duidelijke regering. Dit vergroot het risico op interne conflicten.
Economisch is Irak uiterst kwetsbaar. Het land is bijna volledig afhankelijk van olie-inkomsten, die zwaar worden geraakt door de oorlog en verstoringen in de Straat van Hormuz. Dalende inkomsten, stijgende prijzen en energieproblemen voeden sociale onrust, die al vóór de oorlog zichtbaar was.
Daarnaast blijft Irak sterk afhankelijk van Iran voor energie en handel, terwijl regionale spanningen juist druk zetten op die relatie. Tegelijk zien sommige Iraakse politici in de crisis een kans om minder afhankelijk te worden van Teheran en de banden met Golfstaten en het Westen te versterken—al brengt een verzwakt Iran ook nieuwe risico’s met zich mee.
Kortom: Irak zit klem. Het land wordt militair, politiek en economisch meegetrokken in een conflict dat het juist probeerde te vermijden. Zolang de oorlog voortduurt, neemt de kans toe dat Irak opnieuw afglijdt in instabiliteit en chaos.
[..]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 2% gewijzigd door recidivist op 31-03-2026 09:19:20 ]enkelband
Lindsey Graham brengt in mij het slechtste qua gedachten naar boven.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:00 schreef Viesdik het volgende:
Ik krijg hier echt de rillingen van.
Als je zo naar de wereldgeschiedenis kijkt en je normen en waarden zo blootlegt.. Dan ben je de duivel zelve.
Pure haat en minachting voor alles dat leeft hier op aarde.
[ x ]
quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:14 schreef recidivist het volgende:
[..]
In Irak is de hoogste politieke leiding vooral in een onmogelijke spagaat. Een spagaat tussen Amerikaanse druk en ook enigszins hen zelf dat Amerika niet volledig wil verliezen maar aan de andere kant vanuit vrijwel alle Sjieten en zeker in deze oorlog alle sympathie onder hen dat bij Iran ligt en de publieke opinie wil dat de Amerikaanse invloed in Irak nu voor eens en altijd wordt afgesneden: militaire basissen met name. Overigens heeft al voor deze oorlog het Iraakse parlement een verzoek daarover bij de Amerikanen ingediend om de basissen in Irak te beëindigen maar hebben de Amerikanen dat altijd geprobeerd te traineren om proberen basissen in Irak te behouden.
De Iraakse dimensie aan dit conflict is zeer onderbelicht. Met de moord op Khamenei is Amerika ook in indirecte oorlog met vrijwel alle Iraakse Sjieten die in deze oorlog volledig op de hand van Iran zitten en waaruit Iraakse milities een flink aantal strijders kunne recruteren voor deze “jihad” dan dat zij al hebben. We hebben het over 20+ miljoen Iraakse Sjieten.Raar hoor.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De Amerikanen hadden Irak toch al 'opgeknapt' met die invasie in 2003?
Staat zelfs op wiki: result coalition victory.Ik doe het ff rustig aan.
Als dat gebeurd, al zie ik niet in hoe, dan blijven we over met structureel hoge olieprijzen die ook nooit meer gaan dalen (tot het huidige niveau althans).quote:
Het is niet alleen olie. Ook gas, kunstmest, helium (ontzettend belangrijk voor chipindustrie, luchtvaart, MRI-scans, lassen), zwavel. Alleen de eerste-orde-effecten zijn al indrukwekkend, laat staan de tweede-orde-effecten en derde-orde-effecten.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:43 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Als dat gebeurd, al zie ik niet in hoe, dan blijven we over met structureel hoge olieprijzen die ook nooit meer gaan dalen (tot het huidige niveau althans).
Al verwacht ik sowieso dat de olieprijzen minimaal een half jaar hoog zullen blijven en nog verder gaan stijgen (verwacht geen snel einde aan dit conflict).
Hm ander scenario is dat Iran de boel weer open gooit maar met permanente tol. 2 miljoen per schip is een mooi inkomen.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:43 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Als dat gebeurd, al zie ik niet in hoe, dan blijven we over met structureel hoge olieprijzen die ook nooit meer gaan dalen (tot het huidige niveau althans).
Al verwacht ik sowieso dat de olieprijzen minimaal een half jaar hoog zullen blijven en nog verder gaan stijgen (verwacht geen snel einde aan dit conflict).
In yuan te betalen.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:54 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Hm ander scenario is dat Iran de boel weer open gooit maar met permanente tol. 2 miljoen per schip is een mooi inkomen.
Oh?quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:00 schreef Viesdik het volgende:
Ik krijg hier echt de rillingen van.
Als je zo naar de wereldgeschiedenis kijkt en je normen en waarden zo blootlegt.. Dan ben je de duivel zelve.
Pure haat en minachting voor alles dat leeft hier op aarde.
[ x ]
Zolang de aanrichter geen Israël is boeit niemand Sudan is.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:55 schreef theguyver het volgende:
[..]
Oh?
Hij heeft wel een Punt!
Zie dresden, duizenden bommenwerpers gooiden die stad in as en de gealieerden hebben zo in een dag meer slachtoffers gemaakt dan israel in 2 jaar urban warfare.
De grootste issue is dat het voor een tegenstander niet uit maakt wat men doet, zolang WIJ de westerse cultuur het maar netjes doen, Als er een burger slachtoffer valt door een westerse bom word dit breed uitgemeten!
Toen de eerste paar dagen Iran aan het moorden sloeg deed men het internet op slot zodat men niet kon zien wat voor gruwel daden werden uitgevoerd.
En dan nog even dit in 3 dagen tijd werden in de stad Al-Fashir vorig jaar 60.000 mensen uitgemoord sommige bronnen melden dat er misschien wel honderduizenden werden vermoord. en serieus je moet goed zoeken om dit nieuws te vinden en op de dag of dagen er na kwam het amper in het nieuws!
Dat is dus in 3 dagen het elfde misschien wel meer dan in Gaza en zelfs de aantallen van Gaza word getwijfeld en hoeveel waren er hamas gangers want de orginele cijfers komen als bron Hamas zelf.
Denk dat ze single use zijn dus tenzij je elke vrachtwagen stukschiet gaat je ai er niks mee kunnenquote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:07 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Met de hightech spionage sattelieten ism ai kan ik me niet voorstellen dat niet elke vrachtwagen na 1 lancering getracked kan worden.
En naar aanleiding van de verschrikkelijke dingen die de mensheid in de 2e wereld oorlog gedaan heeft hebben we als wereld het oorlogsrecht verder opgetuigd met het Verdrag van Genève in 1949.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:55 schreef theguyver het volgende:
[..]
Oh?
Hij heeft wel een Punt!
Zie dresden, duizenden bommenwerpers gooiden die stad in as en de gealieerden hebben zo in een dag meer slachtoffers gemaakt dan israel in 2 jaar urban warfare.
Deze manquote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:58 schreef HSG het volgende:
[..]
Zolang de aanrichter geen Israël is boeit niemand Sudan is.
En anders verzinnen we wel een manier om alsnog Israël de schuld te geven.
Zeg je nou dat Trumpo en Benno hierna orde op zaken gaan stellen in Darfur?quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:58 schreef HSG het volgende:
[..]
Zolang de aanrichter geen Israël is boeit niemand Sudan is.
En anders verzinnen we wel een manier om alsnog Israël de schuld te geven.
De prijzen zullen sowieso hoger blijven dan voor de oorlog het geval was. In het meest gunstige geval word de Straat van Hormuz een vaarroute waar tol geheven word, hoeveel dat gaat zijn moeten we afwachten maar zeker is dat de kosten op de consument word verhaald en dat betekend dus dat we hogere prijzen voor zo ongeveer alles gaan betalen.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:43 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Als dat gebeurd, al zie ik niet in hoe, dan blijven we over met structureel hoge olieprijzen die ook nooit meer gaan dalen (tot het huidige niveau althans).
Al verwacht ik sowieso dat de olieprijzen minimaal een half jaar hoog zullen blijven en nog verder gaan stijgen (verwacht geen snel einde aan dit conflict).
Ik heb werkelijk geen idee hoe ik moet reageren op zo'n gebrek aan historisch besef.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 09:55 schreef theguyver het volgende:
[..]
Oh?
Hij heeft wel een Punt!
Zie dresden, duizenden bommenwerpers gooiden die stad in as en de gealieerden hebben zo in een dag meer slachtoffers gemaakt dan israel in 2 jaar urban warfare.
De grootste issue is dat het voor een tegenstander niet uit maakt wat men doet, zolang WIJ de westerse cultuur het maar netjes doen, Als er een burger slachtoffer valt door een westerse bom word dit breed uitgemeten!
Toen de eerste paar dagen Iran aan het moorden sloeg deed men het internet op slot zodat men niet kon zien wat voor gruwel daden werden uitgevoerd.
En dan nog even dit in 3 dagen tijd werden in de stad Al-Fashir vorig jaar 60.000 mensen uitgemoord sommige bronnen melden dat er misschien wel honderduizenden werden vermoord. en serieus je moet goed zoeken om dit nieuws te vinden en op de dag of dagen er na kwam het amper in het nieuws!
Dat is dus in 3 dagen het elfde misschien wel meer dan in Gaza en zelfs de aantallen van Gaza word getwijfeld en hoeveel waren er hamas gangers want de orginele cijfers komen als bron Hamas zelf.
Ik zie dat je nog steeds heel wanhopig dit plaatje op probeert te zetten maar niemand ernaar lijkt te willen luisterenquote:Op dinsdag 31 maart 2026 10:07 schreef mcmlxiv het volgende:
Ik zie dat onze huis magaatjes nog steeds wanhopig links aan moslim te verbinden? Mooi man!
Tja best jammer dat in de realiteit uitsluitend rechtse belangen en rechts gekonkel de moslim wereld tot een uiterst onaangename plaats hebben omgetoverd.
Dat links dan ook niet Joodse en niet blanke slachtoffers best belangrijk vindt is lastig voor Maga, dat begrijp ik
Waarom had de VS nukes ingezet?quote:Op dinsdag 31 maart 2026 10:11 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik heb werkelijk geen idee hoe ik moet reageren op zo'n gebrek aan historisch besef.
Het goedpraten van het gebruik van kernwapens is echt van een schokkend niveau. Lindsey Graham heeft nodig een enkeltje gesticht nodig, idioot dat 't is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |