Ik zeg letterlijk ''voor mijn gevoel'' en breng het nadrukkelijk niet als feit en ik heb ook geen idee wat BNR en Tata Steel hier mee te maken hebbenquote:Op zaterdag 28 maart 2026 20:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Hier is al duizenden keren wat over gezegd.
Het is vermoeiend om dit allemaal weer te herhalen.
Bij BNR zeiden ze terecht: Tata Steel blijft en de migratieparagraaf is de oude PvdA.
Voor wat betreft de jongerenorganisatie: Dwars was in leden meer dan twee keer zo groot. Hier zijn door de tijd heen toch een paar prima volksvertegenwoordigers uit voort gekomen zoals Lisa Westerveld.
Het is zeker NIET de traditie van krakerslinks en anarchistisch links om jezelf als verwante/bevriende club naar een grotere (moeder)moloch te vernoemen.
Dat dit toch nu gebeurt is een geste naar de PvdA traditie.
Ja, dat is wat ik bedoelquote:Op zaterdag 28 maart 2026 20:55 schreef Straatcommando. het volgende:
Alleen het dikgedrukte spreekt mijn gevoel eerder aan dan tegen. PvdA heeft nooit bekend gestaan als anarchistisch links, ook (onder) de jongeren niet.
De SP is dat imago al wat kwijt.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:24 schreef Hexagon het volgende:
Protest vind ik meer een naam voor tomaten gooiende SP'ers.
Het zegt juist heel veel over de activistische achtergrond van GroenLinks.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:24 schreef Hexagon het volgende:
Protest vind ik meer een naam voor tomaten gooiende SP'ers.
Helemaal eens, niet alle idealen passen binnen een JOVD achtige setting.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:39 schreef -XOR- het volgende:
Prima dat anarchistisch/krakerslinks een beetje ingangen in PRO krijgt, dat is er bij de PvdA te weinig geweest de laatste decennia. Niets mis met een OCCII-hoekje binnen de partij.
Die mensen die dat deden bij het Groenlinks van ooit, hebben tegenwoordig allemaal een afbetaalde hypotheek en een leasebak en hebben een dikbetaalde baan als manager van het tegenwoordig geprofessionaliseerde organisatie die alleen in naam nog hetzelfde is als dat van het kraakpand waar ze ooit mee begonnen.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:42 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Het zegt juist heel veel over de activistische achtergrond van GroenLinks.
Een historie van felle buitenparlementaire en radicale acties.
Wat wordt er toch veel (moedwillig) met de haren bij gesleept.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:42 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Het zegt juist heel veel over de activistische achtergrond van GroenLinks.
Een historie van felle buitenparlementaire en radicale acties.
Diederik Samsom bijvoorbeeld. Toch ook mooi terechtgekomen.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:00 schreef Cyan9 het volgende:
Mensen lijken wel eens te vergeten dat de PvdA door de jaren heen ook heel wat activistische prominenten in hun gelederen hebben gehad.
Erg triest natuurlijk. Krijg je stem nee, stem SP vibes van. Als je verhaal zo sterk is, kan je nooit "tegen" van alles zijn. Je staat ergens VOOR.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 20:02 schreef Straatcommando. het volgende:
De jongerenbeweging gaat protest heten
Zeg het maar..
de hielenlikker van Ruttequote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:58 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Diederik Samsom bijvoorbeeld. Toch ook mooi terechtgekomen.
nee gaat niet gebeuren,quote:Op zondag 29 maart 2026 08:58 schreef TjjWester het volgende:
Hoe lang gaat het duren voordat de SP erbij moet komen?
Het is vooral dat het aan een partij hangt die iedere keer gewoon mee doet om de macht en ook erg veel leden heeft met invloedrijke posities her en der. Er waarbij die jongeren als ze politiek opgroeien ook in dat netwerk terecht komen.quote:Op zondag 29 maart 2026 00:07 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Erg triest natuurlijk. Krijg je stem nee, stem SP vibes van. Als je verhaal zo sterk is, kan je nooit "tegen" van alles zijn. Je staat ergens VOOR.
De deugdwergen is een passender naam voor deze beweging van idealistische en dus vreselijk naïeve jongelingen.quote:Op zaterdag 28 maart 2026 22:24 schreef Hexagon het volgende:
Protest vind ik meer een naam voor tomaten gooiende SP'ers.
JA21 godenquote:Op zondag 29 maart 2026 10:24 schreef -XOR- het volgende:
De nieuwe Maurice is uit:
[ afbeelding ]
PRO Goden![]()
In deze peiling verschrompelt links iig niet. Het is vooral FvD en JA21 winnen ten koste van VVD, PVV en BBB. Herindeling op rechts. Wat vooral komt omdat VVD zo dom is die uiterst rechtse partijen te normaliseren. Als VVD weer eens vol campagne gaat voeren tegen de rechtse flank, wat Rutte ook deed, dan heeft dat onmiddellijk het effect dat VVD weer de grootste wordt, waarschijnlijk.quote:Op maandag 30 maart 2026 09:08 schreef TjjWester het volgende:
Ik vraag me af wanneer links zo klein gaat zijn dat de middenpartijen het nieuwe links gaan worden.
Links verschrompelt, rechts schuift steeds verder dus zal ook links verschuiven.
Rutte deed dit pas in aanloop naar 2017. Nadat PVV eens op 40+ peilde en VVD was teruggezakt naar 20 zetels.quote:Op maandag 30 maart 2026 09:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
In deze peiling verschrompelt links iig niet. Het is vooral FvD en JA21 winnen ten koste van VVD, PVV en BBB. Herindeling op rechts. Wat vooral komt omdat VVD zo dom is die uiterst rechtse partijen te normaliseren. Als VVD weer eens vol campagne gaat voeren tegen de rechtse flank, wat Rutte ook deed, dan heeft dat onmiddellijk het effect dat VVD weer de grootste wordt, waarschijnlijk.
quote:GL/PvdA tikt tonnen af voor promotie nieuwe partijnaam: liefst 544.000 euro voor ’Progressief Nederland’
Daarmee komt de rebranding aardig in de buurt van de kosten die het landelijk bestuur van de partij maakte voor de gemeenteraadsverkiezingen afgelopen maand.
Die campagne liep drie weken en kostte ruim 630 duizend euro, exclusief btw.
Dat blijkt uit overzichten die de partij zelf heeft moeten publiceren.
Van de ruim vijf ton werd 291.000 euro daadwerkelijk gespendeerd aan ’zendtijd’: tv-spotjes, krantenadvertenties en online campagnes.
De overige ruim 250.000 euro ging op aan ’creaties en vergoedingen’, blijkt uit het overzicht. Dat gaat bijvoorbeeld om de kosten om het promotiemateriaal te maken.
Tegelijkertijd gaat er dinsdag al een mail uit naar geïnteresseerden in de partij om een donatie te doen.
Dat is bijvoorbeeld nodig voor een ’oprichtingscongres’, maar ook om ’meer dan 300 lokale afdelingen in een PRO-jasje te steken en de webshop vullen met het vetste promomateriaal’.
Onderdeel van de campagne was een reclamefilmpje waarin PvdA-iconen als Joop den Uyl en Eberhard van der Laan voorbijkwamen, evenals bekende Nederlanders. GL-kopstukken ontbraken.
De partij zette voor de naamswissel daarnaast online advertenties en reclame buiten in.
Ook werd er een kledinglijn gelanceerd die GL/PvdA-voorman Jesse Klaver via Instagram aan de man bracht: hoodies, tasjes en zelfs sjaals met de nieuwe PN-naam erop.
Beetje non-nieuws wat mij betreft. Waarom zou GLPVDA ineens PRO Hengelo moeten gaan heten? Het is toch ook geen GLPVDA Hengelo? De naam zal gewoon PRO blijven op de lijsten. PRO vs ProHengelo is een behoorlijk verschil.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 22:31 schreef michaelmoore het volgende:
Ik denk niet dat men nu weer voor een andere naam zal gaan
Kost bakken met geld en nu weer een andere naam dat maakt wel aan hele slechte indruk
Het zal wel PRO blijven
https://nos.nl/artikel/26(...)orgt-voor-verwarring
[..]
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |