abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_220375159
Ik ben aan het overwegen om wat meer met het openbaar vervoer te gaan reizen. Ik woon opzich in een gebied waar zowel bussen als treinen genoeg rijden. en ik woon op korte afstand van haltes en het treinstation.

Ik ben vooral eens benieuwd naar de positieve en minder positieve verhalen van mede FOK!'ers die regelmatig / meerdere keren per week gebruik maken van het OV.
Waarom kies jij hiervoor? Wat zijn voor jou de pluspunten of minpunten? Kortom, gewoon je ervaring.
pi_220375297
pindazakje
pi_220375356
In het weekend reis ik geregeld met de trein.
Ik geef het een 7.5/10
Groet
Mensen het spijt me maar ik mag jullie niet meer mentionen.
  Moderator woensdag 18 maart 2026 @ 21:21:50 #4
505534 crew  Flitsbezorger
Binnen een kwartier bij je!
pi_220375582
Een gigantisch onterecht verschil tussen het OV in de Randstad en daarbuiten.

Groningen en Maastricht moesten gewoon hun plannen om de tram aan te leggen gewoon doorzetten. De Lelylijn. Kan zo doorgaan. Eeuwig zonde dat er steeds op bezuinigd werd en wordt.
Op maandag 16 december 2024 21:05 schreef GGMM het volgende:
[..]
Flitsbezorger en Bezsen niet
pi_220375629
Ik reis regelmatig met de tram naar de stad. Tram stopt praktisch voor mijn deur, plus dat ik tegen autoverkeer ben in het centrum. Win/win. Vind het prima, heb me eigenlijk nooit onveilig gevoeld. Wat ik wel minder vind zijn de mensen die zwart rijden. Betaal gewoon voor je rit.
  woensdag 18 maart 2026 @ 21:28:17 #6
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_220375671
De laatste keer was op Koningsdag tussen Raalte en Zwolle een toen gingen een stel 14-jarige turfjes shotjes doen en kotsten nog voordat ze Zwolle bereikten de halve coupé onder.

Verder jaren geforenst met het OV, ging bijna altijd prima. Om de zoveel weken iets geks met vechtende mensen of treinen die niet reden.
pi_220376040
De trein gebruik ik heel regelmatig, comfortabel reizen maar dan wel eerste klas zodat ik altijd kan zitten, en meer ruimte en een stopcontact heb. Prima werkplek.

Tram vind ik ook wel prettig voor kortere stukken, of soms de metro. De bus vind ik een beetje vervelend en die gebruik ik alleen als ik geen andere optie heb.
  donderdag 19 maart 2026 @ 06:21:03 #8
197456 ytram
...dacht je!
pi_220377085
Over het algemeen is reizen met het OV prima, je moet je mindest een beetje aanpassen en slim plannen. Het geheel valt of staat met goede en vooral aansluitende verbindingen. Als je voor en na vervoer niet aansluit op de trein en vica versa wordt de totale ervaring slecht en sta je vooral veel te wachten.

Soms zijn reistijden door overstappen op verschillende vervoersmiddelen de bottleneck (reis maar eens vanaf de Langestraat in Alkmaar naar de Zeemanlaan in Badhoevedorp met het OV), met de auto 33 minuten met het ov 1 uur en 31 minuten.

In de stad gebruik ik vaak de tram om even 2 of 3 haltes mee te rijden. Werkt vooral goed als je de lijnen een beetje in je hoofd hebt.

Trams en metro’s zijn in de regel redelijk schoon en opgeruimd. De treinen vind ik best wel vies, van binnen en van buiten. Vieze ramen, rommel op de vloer en de toiletten, zeg ik maar niks over. Dan gebruik ik liever de faciliteiten op de stations.

Maar ik reis graag met het OV en verkies het boven zelf autorijden. Je bent meer in beweging (voorvervoer op de fiets) en hoeft tijdens het reizen niet op te letten, kan op m’n telefoon of wat lezen of rusten en naar buiten kijken. En als navervoer pak ik vaak een OV-fiets.
- Logica brengt je van A naar B...Fantasie brengt je overal... -
pi_220377105
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 06:21 schreef ytram het volgende:
Over het algemeen is reizen met het OV prima, je moet je mindest een beetje aanpassen en slim plannen. Het geheel valt of staat met goede en vooral aansluitende verbindingen. Als je voor en na vervoer niet aansluit op de trein en vica versa wordt de totale ervaring slecht en sta je vooral veel te wachten.
Inderdaad. Woon je in een dorp waar 1x per twee uur een bus komt en je mist ook nog de aansluiting van de trein lijkt ov niet efficiënt.

Maar mijn voordeel is dan denk ik toch wel dat ik vlakbij een intercitystation woon, en volgens 9292 de bussen etc best ok aansluiten.

OV fiets nog niet aan gedacht, maar die bestaan idd ook nog. Anno 2026 zal bijna ieder station die wel hebben
  donderdag 19 maart 2026 @ 06:46:10 #10
480145 Edding345
Bro ik wil neuken man
pi_220377126
de proletariaat van de proletariaten reizen ermee.

Beter koop je elektrisch auto tenzij je in centrum van een grote stad werkt/leeft
Afghanistan duurde 20 jaar om de Taliban door de Taliban te vervangen.
Hier duurde het minder dan een week om Khamenei met Khamenei te vervangen.
PluggieOD in NWS / Amerikaans tankvliegtuig stort neer in Irak
pi_220377134
Het hangt er natuurlijk helemaal van af waar je precies heen wilt en wat je wilt doen. Als jij inderdaad dichtbij een groot station woont (bijvoorbeeld Apeldoorn of Breda) en je wilt dagelijks naar de binnenstad van Amsterdam reizen, dan zal dat wel gaan. Maar als je in een dorp woont en eerst met de bus naar een station moet en vervolgens wil je naar een andere kleinere plaats of een uithoek van een grotere plaats, kan het al lastiger worden. De betrouwbaarheid is best redelijk. De prijzen zijn wel hoog en meestal hoger dan met de auto, zelfs in je eentje en zeker in de spits. Het allergoedkoopste is natuurlijk de motor of de fiets als je dichtbij genoeg woont. Je kunt ook het OV met de fiets combineren. Dus als je een vaste route hebt, op vertrek en bestemming zorgen voor een fiets, zodat je snel je en goedkoop je bestemming bereikt.

Zelf vind ik de auto toch wel erg handig, maar het hangt ervan af waar ik heen wil en hoeveel ik mee wil nemen en wat de parkeermogelijkheden zijn. Het grote voordeel van de auto voor mij is geen proleten om je heen zoals in het OV, je eigen muziek kunnen luisteren en totaal niet gebonden zijn aan tijden. Mijn ervaring is dat goedkope parkeerplek vaak best te vinden is, al dan niet op een kort tram- of busritje van je bestemming. Je kunt ook een vouwfiets in de auto meenemen bijvoorbeeld. Dat doe ik ook wel eens als ik naar een grote stad wil. Dan parkeer ik hem gratis of goedkoop aan de rand van de stad en fiets ik naar mijn bestemming.

[ Bericht 12% gewijzigd door TAmaru op 19-03-2026 06:57:38 ]
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220377275
Ligt ook echt aan je doel.

Zelf vind ik het OV ontzettend fijn. Je kunt lekker even wat lezen, dingen klaarmaken of gewoon achterover hangen.
Maar ik gebruik(te) het eigenlijk vrij zelden.

Ik kom uit de provincie (Groningen) en ik werkte door heel de provincie heen. Dat was qua bus verbindingen gewoon absoluut niet te doen.
Maar toen ik nog studeerde (eerst in Groningen, daarna Leeuwarden) ging ik met OV. Groningen stad had mijn dorp hele goede verbinding mee, en was OV gewoon net zo snel als met de auto.
Leeuwarden duurde wel langer, maar de verbinding was altijd wel prima.

Na het studeren was mijn OV rit eigenlijk alleen maar met de trein naar Schiphol. Goede 2 uur vanaf Assen (dichtsbijzijnde NS station voor mij toen). Met auto gaan scheelde misschien klein beetje qua tijd, als verkeer goed was natuurlijk.
Maar de trein was gewoon zo veel gemakkelijker ^O^

Wel de klacht dat het OV in NL echt schandalig duur is. Enkeltje Assen-Schiphol zit al op 30 euro, insane.

Tegenwoordig woon ik in een stad in Estland. Binnen de stad is het OV dikke prima, maar ik gebruik het nooit.
Ik woon op 20 min lopen van werk, grote centrum op 15 min lopen en supermarkt om de hoek.

Enige waar ik (wij) wel de trein voor gebruiken is om naar het vliegveld te gaan. Ook gewoon dikke prima.
  donderdag 19 maart 2026 @ 07:54:29 #13
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_220377293
Ga sinds deze week met het OV naar het werk, omdat het nieuwe kantoor tegen Rotterdam centraal aanzit. Vond de eerste dag vervelend, maar nu wel fijn. Ipv tijd verspillen in de file kan ik nu in de 1e klas werken en eerder naar huis. Scheelt dat ik maar 1 overstap heb.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_220378513
quote:
13s.gif Op donderdag 19 maart 2026 06:46 schreef Edding345 het volgende:
tenzij je in centrum van een grote stad werkt/leeft
Ik leef inderdaad in een stad waar genoeg treinen komen en waar bussen af en aan rijden.
Dat is geloof ik wel wat minder geworden (bus) dan een paar jaar geleden, maar ik ben snel op het station.
Fietsen kan ook. Maar de bussen gaan via "buswegen" sneller naar het station terwijl je met de fiets bv een stuk moet omrijden.

quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 06:52 schreef TAmaru het volgende:
De prijzen zijn wel hoog
Precies, dat vind ik wel jammer. Wilt men in Nederland de mens uit de auto krijgen, verhogen ze de OV prijs.
Voordeel is wel dat ik niet in de spits hoef te reizen. Heb nu een abonnementje van NS van Dal Voordeel, en dat scheelt dan wel.

quote:
16s.gif Op donderdag 19 maart 2026 07:54 schreef FlippingCoin het volgende:
Ipv tijd verspillen in de file kan ik nu in de 1e klas werken
Goed om te horen dat wifi er klaarblijkelijk goed is geregeld.
Eerste klas zal ook altijd wel rustig zijn. Alhoewel je ook in de tweedeklas werk/stilte coupe hebt zag ik.
  donderdag 19 maart 2026 @ 10:38:09 #15
459912 FlippingCoin
Weer zo'n kut millennial.
pi_220378649
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 10:18 schreef cinderloom het volgende:

[..]
Ik leef inderdaad in een stad waar genoeg treinen komen en waar bussen af en aan rijden.
Dat is geloof ik wel wat minder geworden (bus) dan een paar jaar geleden, maar ik ben snel op het station.
Fietsen kan ook. Maar de bussen gaan via "buswegen" sneller naar het station terwijl je met de fiets bv een stuk moet omrijden.
[..]
Precies, dat vind ik wel jammer. Wilt men in Nederland de mens uit de auto krijgen, verhogen ze de OV prijs.
Voordeel is wel dat ik niet in de spits hoef te reizen. Heb nu een abonnementje van NS van Dal Voordeel, en dat scheelt dan wel.
[..]
Goed om te horen dat wifi er klaarblijkelijk goed is geregeld.
Eerste klas zal ook altijd wel rustig zijn. Alhoewel je ook in de tweedeklas werk/stilte coupe hebt zag ik.
Ik werk eigenlijk altijd op de hotspot van mijn telefoon, met de combinatie van iphone en macbook werkt dat heel fijn. Geen idee of de wifi goed is dat heb ik niet getest.
I think that it’s extraordinarily important that we in computer science keep fun in computing
For all who deny the struggle, the triumphant overcome
Met zwijgen kruist men de duivel
pi_220378771
quote:
1s.gif Op donderdag 19 maart 2026 10:38 schreef Cats_In_Minecraft het volgende:
Leiden Rotterdam Schiedam Spijkenisse. Ik was op doorreis naar een adres in Zeeland. Ik ben me rotgeschrokken wat een smerige treinen en metro stellen. Ik vermoed dat ze 'snachts zwervers laten slapen in de cabines. Nog niet te spreken van al die vieze aggressieve blikken van kleurlingen overal. Ik dacht dat Amsterdam Surinamerplein en omgeving als erg was. Nee man. Dit gaat goed met nederland.
Ik denk niet dat ze er zwervers in laten slapen, maar dan kunnen we er wel uit concluderen dat er blijkbaar mensen zijn die het normaal vinden om dingen van anderen / waar anderen gebruik van moeten maken vies te moeten maken. Ik gok dat iedere trein toch ieder etmaal eens wordt schoongemaakt, maar goed misschien klopt mijn beeld daar niet van.

Zag laatst wel iemand in een rit van een half uurtje iemand een sixpack wegklappen. Liet de lege blikken gewoon door de trein rollen en toen hij op stond zag i kdat hij in zijn broek had geplast. Maar goed, ook bij zoiets denk ik dan. Beter dat zo iemand met de trein gaat dan in zijn auto kruipt.
pi_220378836
Ik denk dat het alleen in specifieke situaties nuttig is. Ik werk in Capelle aan den IJssel en heb altijd in Vlaardingen gewoond. Dan denk je "dat zijn beiden voorsteden van Rotterdam, met de auto moet een heel stuk over de Rotterdamse ring, dus OV zal wel het beste zijn". Met de auto was ik zonder files echter 20 minuten onderweg (gemiddeld inclusief file meestal een minuut of 35). Ik woonde in Vlaardingen zo'n beetje naast een bushalte waar om de 10 minuten een bus kwam (en in de spits nog vaker), maar ik moest al 20 minuten met die bus mee voordat ik überhaupt bij de metro was. Dus zelfs in die situatie was het niet bepaald sneller. Los daarvan stond je in die bus en met name in de metro als sardientjes op elkaar geplakt. Dan zit ik echt liever in de auto.

Tegenwoordig woon ik in klein een dorp zonder supermarkt dus moet ik wel een auto hebben, maar sowieso heb ik er een heel snel na mijn studententijd eentje gekocht omdat ik het OV gewoon niet zo fijn vond als het niet stadscentrum naar stadscentrum was.
pi_220378883
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 11:05 schreef Irritatie100 het volgende:
Ik denk dat het alleen in specifieke situaties nuttig is. Ik werk in Capelle aan den IJssel en heb altijd in Vlaardingen gewoond. Dan denk je "dat zijn beiden voorsteden van Rotterdam, met de auto moet een heel stuk over de Rotterdamse ring, dus OV zal wel het beste zijn". Met de auto was ik zonder files echter 20 minuten onderweg (gemiddeld inclusief file meestal een minuut of 35). Ik woonde in Vlaardingen zo'n beetje naast een bushalte waar om de 10 minuten een bus kwam (en in de spits nog vaker), maar ik moest al 20 minuten met die bus mee voordat ik überhaupt bij de metro was. Dus zelfs in die situatie was het niet bepaald sneller. Los daarvan stond je in die bus en met name in de metro als sardientjes op elkaar geplakt. Dan zit ik echt liever in de auto.

Tegenwoordig woon ik in klein een dorp zonder supermarkt dus moet ik wel een auto hebben, maar sowieso heb ik er een heel snel na mijn studententijd eentje gekocht omdat ik het OV gewoon niet zo fijn vond als het niet stadscentrum naar stadscentrum was.
Dit geeft het OV inderdaad wel goed aan.

OV is in principe echt geweldig, maar wel belachelijke duur.
Echter dat in sommige situaties. Voor redelijk specifieke dingen werkt OV heel fijn.
pi_220379557
Ik woon in Enschede, dus eigenlijk ruk en duur als je samen met het OV naar bijvoorbeeld Utrecht of verder wil.
Dan is het vaak de auto pakken, parkeren bij een P&R en met het OV verder. En binnen de grote steden is dat wel echt goed voor elkaar.

In mijn eigen stad is het busvervoer prima. Een halte op 100m lopen en ik kan 6-8x per uur binnen een kwartiertje in het centrum zijn. Comfortabel en schoon.
Maar meestal pak ik de fiets, net zo snel.
pi_220379639
Wat ik wel echt minder vind is de stoelen die beklad worden. Mijn 5 jarige zat direct toen hij zat de tekst half voor te lezen wat op de stoel voor hem geschreven was. Had dat nog niet eens gezien, snel een plekje zoeken voordat de tram weer gaat rijden.

Laten we zeggen dat de tekst niet fraai was.
pi_220380053
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 12:23 schreef Sunshine1982 het volgende:
Wat ik wel echt minder vind is de stoelen die beklad worden. Mijn 5 jarige zat direct toen hij zat de tekst half voor te lezen wat op de stoel voor hem geschreven was. Had dat nog niet eens gezien, snel een plekje zoeken voordat de tram weer gaat rijden.

Laten we zeggen dat de tekst niet fraai was.
Maar hoe vaak gebeurt dat?
Ik heb dat echt nog nooit gezien, ongeacht vorm van OV.

Nou woon en woonde ik niet in aso buurten, maar goed.
pi_220381348
Trein eerste klas is top, tweede klas (met name Sprinters) echt ronduit smerig. Ook veel Tokkies en psychische mensen die voor overlast zorgen door op luidspreker te bellen of lekker muziek te blazen en bier te drinken.
Bussen en trams zijn van wat ik er mee gereisd heb altijd overvol (in elk geval binnen De Randstad)
blablablabla
pi_220388585
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 15:38 schreef Elan het volgende:
Trein eerste klas is top, tweede klas (met name Sprinters) echt ronduit smerig. Ook veel Tokkies en psychische mensen die voor overlast zorgen door op luidspreker te bellen of lekker muziek te blazen en bier te drinken.
Bussen en trams zijn van wat ik er mee gereisd heb altijd overvol (in elk geval binnen De Randstad)
Eerste klas meerprijs valt ook nog wel mee, als je bv een langere reis moet maken.

Ik heb ns flex dal voordeel op de ovchipkaart. Mocht ik eens voor een reus willen upgraden (dus niet standaard); kan dat dan wel?
pi_220388697
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 13:31 schreef cinderloom het volgende:

[..]
Eerste klas meerprijs valt ook nog wel mee, als je bv een langere reis moet maken.

Ik heb ns flex dal voordeel op de ovchipkaart. Mocht ik eens voor een reus willen upgraden (dus niet standaard); kan dat dan wel?
Ik heb volledig vrij reizen dus geen idee :D
blablablabla
  vrijdag 20 maart 2026 @ 13:53:40 #25
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_220388711
WeekendVrij eerste klas, 10 minuten fietsen naar het station, ik trein me suf in het weekend.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  Moderator / Redactie Sport vrijdag 20 maart 2026 @ 14:02:58 #26
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_220388766
Prima. Moet wel 1x op een andere buslijn overstappen. Maar beide bussen rijden vaak.
Ja gevalletje Haarlem Amsterdam. En dan zit wel prima met de bus.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
pi_220388787
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 13:51 schreef Elan het volgende:

[..]
Ik heb volledig vrij reizen dus geen idee :D
Als je genoeg spoorrails kilometers maakt haal je het bedrag per maand denk ik echt uit. Zeker als je geen autokosten etc hebt als je de trein inruilt voor de auto
  vrijdag 20 maart 2026 @ 14:16:36 #28
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_220388838
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 14:06 schreef cinderloom het volgende:

[..]
Als je genoeg spoorrails kilometers maakt haal je het bedrag per maand denk ik echt uit. Zeker als je geen autokosten etc hebt als je de trein inruilt voor de auto
Als je buiten de spits kunt inchecken gaat dat zeker lukken, dan kun je een dalvrij nemen, eerste klas ook nog wel.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_220388863
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 14:16 schreef Leandra het volgende:

[..]
Als je buiten de spits kunt inchecken gaat dat zeker lukken, dan kun je een dalvrij nemen, eerste klas ook nog wel.
Inderdaad, 127,95 euro zie ik.
Wat jij hebt (weekend vrij) is met 39 euro ook een aantrekkelijk tarief
pi_220388884
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 13:31 schreef cinderloom het volgende:

[..]
Eerste klas meerprijs valt ook nog wel mee, als je bv een langere reis moet maken.

Ik heb ns flex dal voordeel op de ovchipkaart. Mocht ik eens voor een reus willen upgraden (dus niet standaard); kan dat dan wel?
Gaat in de ns app zie ik.
Schuifje omzetten. Ideaal.
  vrijdag 20 maart 2026 @ 14:44:42 #31
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_220389012
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 14:23 schreef cinderloom het volgende:

[..]
Inderdaad, 127,95 euro zie ik.
Wat jij hebt (weekend vrij) is met 39 euro ook een aantrekkelijk tarief
Je noemt volgens mij 2de klas prijzen.
WeekendVrij 1ste klas is ¤ 10 duurder.
DalVrij 1ste klas is ¤ 42 duurder.

Dat verschil vind ik het wel waard om altijd te kunnen zitten.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  vrijdag 20 maart 2026 @ 14:46:33 #32
318211 hemarookworst
Man bijt worst
pi_220389047
quote:
16s.gif Op donderdag 19 maart 2026 10:38 schreef FlippingCoin het volgende:

[..]
Ik werk eigenlijk altijd op de hotspot van mijn telefoon, met de combinatie van iphone en macbook werkt dat heel fijn. Geen idee of de wifi goed is dat heb ik niet getest.
ik heb gewoon simkaart in laptop, want openbare wifi mogen we begrijpelijkerwijs niet gebruiken
Uw ADH vitamine Worst
Met vriendelijke groenten
pi_220389055
quote:
1s.gif Op woensdag 18 maart 2026 21:21 schreef Flitsbezorger het volgende:
Een gigantisch onterecht verschil tussen het OV in de Randstad en daarbuiten.

Groningen en Maastricht moesten gewoon hun plannen om de tram aan te leggen gewoon doorzetten. De Lelylijn. Kan zo doorgaan. Eeuwig zonde dat er steeds op bezuinigd werd en wordt.
Wat moet Maastricht met een tram :?
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
  vrijdag 20 maart 2026 @ 14:56:39 #34
318211 hemarookworst
Man bijt worst
pi_220389277
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 14:46 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Wat moet Maastricht met een tram :?
Er waren wel plannen om een tramlijn aan te leggen naar Haaselt

https://nl.wikipedia.org/wiki/Sneltram_Hasselt_-_Maastricht
Uw ADH vitamine Worst
Met vriendelijke groenten
pi_220389290
quote:
88s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 14:56 schreef hemarookworst het volgende:

[..]
Er waren wel plannen om een tramlijn aan te leggen naar Haaselt

https://nl.wikipedia.org/wiki/Sneltram_Hasselt_-_Maastricht
Ja, maar of die nou zoveel toevoegen ........
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
  vrijdag 20 maart 2026 @ 15:03:12 #36
318211 hemarookworst
Man bijt worst
pi_220389326
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 14:58 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Ja, maar of die nou zoveel toevoegen ........
Twee steden relatief dichtbij die geen HOV-verbinding met elkaar hebben, dan heeft dat zeker toegevoegde waarde naar mijn mening
Uw ADH vitamine Worst
Met vriendelijke groenten
pi_220389374
quote:
88s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 15:03 schreef hemarookworst het volgende:

[..]
Twee steden relatief dichtbij die geen HOV-verbinding met elkaar hebben, dan heeft dat zeker toegevoegde waarde naar mijn mening
Twee steden in verschillende landen, waarbij het maar de vraag is hoeveel vraag er is naar zo'n verbinding. Geloof ook al niet dat de bus vol zit.
stupidity has become as common as common sense was before
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Travel Is Fatal To Prejudice, Bigotry and Narrow-Mindedness
pi_220395701
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 12:23 schreef Sunshine1982 het volgende:
Wat ik wel echt minder vind is de stoelen die beklad worden. Mijn 5 jarige zat direct toen hij zat de tekst half voor te lezen wat op de stoel voor hem geschreven was. Had dat nog niet eens gezien, snel een plekje zoeken voordat de tram weer gaat rijden.

Laten we zeggen dat de tekst niet fraai was.
Sowieso heb ik een hekel aan het fenomeen dat alles maar kapot wordt gemaakt of beklad wordt met allerlei grafiti. Er worden best forse bedragen uitgetrokken voor allerlei materieel aan bussen en treinen, en om het dan kapot te maken of er grafiti op te gaan spuiten....... bleh......
Honey ! Take me drunk, i am home !
  zaterdag 21 maart 2026 @ 22:21:34 #39
197456 ytram
...dacht je!
pi_220401413
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 maart 2026 12:39 schreef LangeTabbetje het volgende:

[..]
Sowieso heb ik een hekel aan het fenomeen dat alles maar kapot wordt gemaakt of beklad wordt met allerlei grafiti. Er worden best forse bedragen uitgetrokken voor allerlei materieel aan bussen en treinen, en om het dan kapot te maken of er grafiti op te gaan spuiten....... bleh......
Daar kan ik ook niet bij, wordt het uit verveling gedaan, uit boosheid of onbegrip? Graffiti kan ik uit kunstzinnig oogpunt nog enigszins begrijpen, maar dingen kapot maken kan ik echt niet bij. Het schoonmaken en herstellen kost zoveel energie en geld, wat veel beter ingezet kan worden (of waardoor de prijzen in het ov minder hard stijgen, wat voor iedereen prettig is).

Jammer dat de maatschappij de laatste 10-15 zo veranderd is.
- Logica brengt je van A naar B...Fantasie brengt je overal... -
pi_220401435
Eens per week trein en tram in Utrecht, net buiten de spits. Altijd op tijd, nooit een probleem. Ik vind OV wel een beetje duur geworden.
-nee-
pi_220401647
quote:
0s.gif Op donderdag 19 maart 2026 12:52 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Maar hoe vaak gebeurt dat?
Ik heb dat echt nog nooit gezien, ongeacht vorm van OV.

Nou woon en woonde ik niet in aso buurten, maar goed.
Niet echt heel vaak. Als ik het zie zijn het vaak piemels ofzo.
pi_220401788
Vanavond met de trein gereisd. Was op zowel de heen als terugweg druk (in de tweedeklas). Toch beide keren zitplek weten te bemachtigen. En ik maar denken dat er het weekend niemand in de trein zit ;)
  zondag 22 maart 2026 @ 10:16:17 #43
363374 Regilio_
Witte Neger
pi_220403496
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 maart 2026 23:15 schreef cinderloom het volgende:
Vanavond met de trein gereisd. Was op zowel de heen als terugweg druk (in de tweedeklas). Toch beide keren zitplek weten te bemachtigen. En ik maar denken dat er het weekend niemand in de trein zit ;)
In het weekend is dan ook totaal ander volk (lees: veel meer tokkie) dan doordeweeks waar je veel meer tussen werkenden en studenten zit is mijn ervaring.
OH NOES!!1*&@^!!*@!!@$*^!!!!!!!!
  Moderator zondag 22 maart 2026 @ 10:42:40 #44
505534 crew  Flitsbezorger
Binnen een kwartier bij je!
pi_220403667
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 maart 2026 15:08 schreef marcb1974 het volgende:

[..]
Twee steden in verschillende landen, waarbij het maar de vraag is hoeveel vraag er is naar zo'n verbinding. Geloof ook al niet dat de bus vol zit.
En dit is precies mijn probleem met de privatisering van het OV. Who de fuck cares of er vraag is (die er overigens wel is). Er is verder geen andere hoogwaardige verbinding tussen die twee steden, dus dit gaat hoe dan ook een positief effect hebben op de levenskwaliteit van inwoners van beide steden.
Op maandag 16 december 2024 21:05 schreef GGMM het volgende:
[..]
Flitsbezorger en Bezsen niet
pi_220403999
quote:
1s.gif Op zondag 22 maart 2026 10:16 schreef Regilio_ het volgende:

[..]
In het weekend is dan ook totaal ander volk (lees: veel meer tokkie) dan doordeweeks waar je veel meer tussen werkenden en studenten zit is mijn ervaring.
Was idd een tokkie flink aan het vloeken. Hij kwam niet goed door de klapdeur van balkon naar zitgedeelte.
Was blijkbaar te smal in zijn ogen.

Hij was wel wat uhmm flinke. Maar dan nog. Daar zullen die deuren toch wel op gemaakt zijn. Je kan er ook met een koffer door :)
pi_220405879
Trein meestal prima. Bus neem ik alleen als er geen andere optie is. Regelmatig (minimaal 1 keer per maand) meegemaakt dat de bus niet op kwam dagen, altijd op de terugweg uiteraard. Vanwege verkeersopstoppingen in dat k*tdorp nemen ze een andere route en slaan een hele trits bushaltes over en dan vaak meerdere ritten achterelkaar. Weleens anderhalf uur in het donker in de regen bij een halte staan verkleumen, daarna 6 km naar het busstation gewandeld en met een grote omweg toch nog thuis gekomen. Blij dat ik gewoon weer op de fiets kan, liever door de stromende regen tegen de storm in trappen dan wanhopig wachten.
Het enige pluspunt is dat ik in een half jaar tijd heel wat audioboeken geluisterd heb in de bus.
pi_220407430
quote:
0s.gif Op zondag 22 maart 2026 15:39 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
Trein meestal prima. Bus neem ik alleen als er geen andere optie is. Regelmatig (minimaal 1 keer per maand) meegemaakt dat de bus niet op kwam dagen, altijd op de terugweg uiteraard. Vanwege verkeersopstoppingen in dat k*tdorp nemen ze een andere route en slaan een hele trits bushaltes over en dan vaak meerdere ritten achterelkaar. Weleens anderhalf uur in het donker in de regen bij een halte staan verkleumen, daarna 6 km naar het busstation gewandeld en met een grote omweg toch nog thuis gekomen. Blij dat ik gewoon weer op de fiets kan, liever door de stromende regen tegen de storm in trappen dan wanhopig wachten.
Het enige pluspunt is dat ik in een half jaar tijd heel wat audioboeken geluisterd heb in de bus.
Jeetje. Dan snap ik wel dat je vertrouwen in de bus gekelderd is. Gek dat ze zomaar wat haltes kunnen overslaan.

Zo zie je maar dat je van goed of slecht ov ook afhankelijk bent van de plek waar je woont
pi_220407537
Mijn ervaring is dat in Nederland het OV duurder is dan in Belgie

Ik heb hier een Train+ en in Nederland betaal ik de volle mep

Ik rijd gratis met De Lijn, in Brussel en Wallonie telt dit niet

Confused
Werewolf
Papa 15/11/1950 - 29/08/2025
Fring is mijn allerliefste knuffelkont
Been haunted by a million screams
pi_220407593
quote:
0s.gif Op zondag 22 maart 2026 18:27 schreef Pinnenmutske het volgende:
Mijn ervaring is dat in Nederland het OV duurder is dan in Belgie

Ik heb hier een Train+ en in Nederland betaal ik de volle mep

Ik rijd gratis met De Lijn, in Brussel en Wallonie telt dit niet

Confused
Nederland zal wel een van de duurdere landen zijn qua OV.
Ik denk dat in veel landen het ov nog valt onder de overheidparaplu
pi_220407805
quote:
0s.gif Op zondag 22 maart 2026 18:27 schreef Pinnenmutske het volgende:
Mijn ervaring is dat in Nederland het OV duurder is dan in Belgie

Ik heb hier een Train+ en in Nederland betaal ik de volle mep

Ik rijd gratis met De Lijn, in Brussel en Wallonie telt dit niet

Confused
Ik had vroeger in België de go pass. Geweldig was dat.
  Moderator zondag 22 maart 2026 @ 19:11:50 #51
236264 crew  capricia
pi_220407843
Ik vind het heel duur. Ons openbaar vervoer.
Ik woon in de gemeente Utrecht. Bushalte is op meer dan een KM lopen. Toen ik een tijdje mobiel beperkt was (operatie aan been), was dat qua afstand al niet te doen.

En over de prijzen:
Twee personen trein naar Amsterdam Centraal en terug (vanaf een station in Utrecht ) kost ons bijna 50 euro. Met de auto is parkeren goedkoper.

[ Bericht 9% gewijzigd door capricia op 22-03-2026 19:39:50 ]
I am not omniscient, but I know a lot.
- Goethe, “Faust”
pi_220584155
Ik heb een vrij reizen OV kaart van mijn werk dus qua kosten zie ik er niks van, ik woon redelijk ideaal qua OV want heb 3 grote stations op 10-15 minuten rijden met de tram. Eigenlijk heb ik zelfden tot nooit problemen met het OV, waar ik me wel aan erger is dat alles op het station zo belachelijk duur is, waarom kan dat gewoon niet normale supermarkt prijzen zijn? Daarnaast is gebruik van OV maken net zoals met Auto rijden, je moet beetje handig zijn, weten welke routes vaak problemen geven, en soms wat hacks. Ik reis bijvoorbeeld vaak Amsteram - Koog aan de Zaan, die trein kan redelijk druk zijn, maar als je Amsterdam-Zaandam met de intercity neemt die een paar minuten eerder gaat, en vervolgens het laatste stukje Zaandam-Koog aan de Zaan pakt heb je geen last van drukte.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  woensdag 15 april 2026 @ 06:02:24 #53
545 dop
:copyright: dop
pi_220584173
Geheel afhankelijk hoe ver of dichtbij er een halte of station in de buurt van je aankomst en vertrek punt is.
Ik woon zelf redelijk dicht bij trein,tram,metro en bus. Dat maakt het een prima optie op bestemmingen die ook redelijk in de buurt van een ov stop zitten.
Mijn vriendin heeft alleen een bushalte in de buurt.
We wonen 45km uit elkaar en dan zou je verwachten dat deze afstand ongeveer een uur is maar dat valt best tegen door overstap en aansluiting die niet geweldig is, (1:40 snelste optie).
Ik heb ook een werk locatie op 45km die ik wel makkelijk in 1 uur kan bereiken ondanks dat daar ook 1 overstap in zit.
Dan is ov prima optie.
Ik schrijf soms wat rottig, zelf noem ik het dyslexie , sommige zeggen dat ik lui ben.
get over it , het wordt niet beter
pi_220593293
quote:
1s.gif Op woensdag 15 april 2026 06:02 schreef dop het volgende:
Geheel afhankelijk hoe ver of dichtbij er een halte of station in de buurt van je aankomst en vertrek punt is.
Hier had ik het laatst met een buschauffeur over. Hij zei dat men verwacht dat men naar een bushalte kan fietsen. Maar dat geldt ook niet voor iedereen. Je moet ook kunnen fietsen
pi_220593407
Ik haat het. Gebruik het alleen als ik gedronken heb dat maakt het wel wat draaglijker.
  Moderator vrijdag 17 april 2026 @ 12:33:09 #56
505534 crew  Flitsbezorger
Binnen een kwartier bij je!
pi_220598771
quote:
0s.gif Op woensdag 15 april 2026 05:32 schreef raptorix het volgende:
waar ik me wel aan erger is dat alles op het station zo belachelijk duur is, waarom kan dat gewoon niet normale supermarkt prijzen zijn?
Wat dit betreft doen ze het beter in Duitsland. In vrijwel alle grote stations daar hebben ze normale supermarkten in het station, verschillend per station kan je een normale Lidl, Edeka of Rewe vinden met de gebruikelijke prijzen.

Verder eens, sterke post :)
Op maandag 16 december 2024 21:05 schreef GGMM het volgende:
[..]
Flitsbezorger en Bezsen niet
pi_220598873
over het algemeen is het OV prima te doen, soms wel onhandig als er weer eens een bus uitvalt
mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
pi_220598881
Erg veel respect voor de buschauffeurs die de nachtbus besturen. Ik vraag me dat wel eens af wanneer ik 'm zie rijden hoe veilig dit eigenlijk is voor de mensen die de bus besturen.
pi_220598926
quote:
1s.gif Op vrijdag 17 april 2026 12:33 schreef Flitsbezorger het volgende:

[..]
Wat dit betreft doen ze het beter in Duitsland. In vrijwel alle grote stations daar hebben ze normale supermarkten in het station, verschillend per station kan je een normale Lidl, Edeka of Rewe vinden met de gebruikelijke prijzen.

Verder eens, sterke post :)
Ja, je ziet hier wel steeds vaker dat Spar strategisch net buiten het station gaat zitten, bijvoorbeeld op Sloterdijk.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_220628678
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 april 2026 12:56 schreef Sunshine1982 het volgende:
Erg veel respect voor de buschauffeurs die de nachtbus besturen. Ik vraag me dat wel eens af wanneer ik 'm zie rijden hoe veilig dit eigenlijk is voor de mensen die de bus besturen.
Ik heb laatst in een nachtbus gezeten.
De chauffeur zat volledig achter dik glas. Soort "kamertje" in de bus.
pi_220628737
quote:
0s.gif Op vrijdag 17 april 2026 12:56 schreef Sunshine1982 het volgende:
Erg veel respect voor de buschauffeurs die de nachtbus besturen. Ik vraag me dat wel eens af wanneer ik 'm zie rijden hoe veilig dit eigenlijk is voor de mensen die de bus besturen.
Dat dus
Werewolf
Papa 15/11/1950 - 29/08/2025
Fring is mijn allerliefste knuffelkont
Been haunted by a million screams
  Moderator dinsdag 21 april 2026 @ 20:48:47 #62
9859 crew  Karina
Woman
pi_220628980
Eigenlijk nooit echt problemen. Maar waar ik woon in Amsterdam is heel veel OV in de buurt, trams, bus metro, trein dus je kunt bijna overal naar toe. Vind de bus en metro ook best schoon altijd, ligt soms een blikje of zo op de grond maar echt ranzig, nooit. Komen over het algemeen ook op tijd, valt soms wat uit maar dat is meestal een bus die in de file staat waardoor hij de eindhalte niet redt. Enkele keer dat ik met de trein ga vind ik het ook schoon, totaal geen rotzooi. Daar valt wel af en toe wat uit of er rijdt niks omdat ze weer bezig zijn bij het station.

Maar kan me voorstellen dat op sommige plekken er wat minder OV is of het minder vaak rijdt.
quote:
1s.gif Op woensdag 15 april 2026 06:02 schreef dop het volgende:
Geheel afhankelijk hoe ver of dichtbij er een halte of station in de buurt van je aankomst en vertrek punt is.
Dit dus :P
Op donderdag 15 mei 2014 22:18 schreef sp3c het volgende:
niet zo tof doen
pi_220628998
quote:
99s.gif Op dinsdag 21 april 2026 20:48 schreef Karina het volgende:
Maar kan me voorstellen dat op sommige plekken er wat minder OV is of het minder vaak rijdt.
Als je hartje Amsterdam woont zit je idd gebakken met OV.
Geldt eigenlijk wel voor iedere grote stad denk ik.

In Nederland mogen we mijn inziens ook niet echt klagen over het spoornetwerk.
Maar het begint ervoor of erna. Hoe kom je op dat station, of hoe kom je vanuit daar weer thuis.
Ik vraag me al lange tijd af of dat nu zo moeilijk is om te organiseren, om dorpen (genoeg) te koppelen aan steden met een station etc.
pi_220721302
In de spits is het druk (randstad) maar op zich prima. Mensen kunnen zich tenminste gedragen en snappen hoe de trein werkt. behalve die klapjosti's die ná het fluitsignaal proberen in te stappen Hoe anders is dat in de late avonduren of het weekend. Toeristen met hun enorme k*tkoffers, bellen/praten in de stiltecoupé, domme TikTok filmpjes op standje herrie, zwartrijders die vlak na jou door het poortje willen, nouja noem maar op. Maar goed ik heb geen auto dus weinig keuze. Woon wel vlakbij bushaltes en stations, dus verder weinig te klagen. Ook niet vaak echt last van storingen.
pi_220725814
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 april 2026 20:51 schreef cinderloom het volgende:

In Nederland mogen we mijn inziens ook niet echt klagen over het spoornetwerk.
Maar het begint ervoor of erna. Hoe kom je op dat station, of hoe kom je vanuit daar weer thuis.
Ik vraag me al lange tijd af of dat nu zo moeilijk is om te organiseren, om dorpen (genoeg) te koppelen aan steden met een station etc.
Nederlanders en niet klagen past alleen zo lastig :P

Maar inderdaad, het OV systeem is gewoon heel goed. Verbindingen zijn over het algemeen prima, de punctualiteit is ook hoog.

Ja, de prijs is echter extreem hoog. En ja als je afgelegen woont is het slechter, maar goed wat wil je?

Sprak gister nog met mijn moeder (lange afstand). Hadden we het ook over die prijzen.
Hier in Estland in de grotere steden is het dan wel gratis als inwoners (Tallinn) of in Tartu betaal je 15 euro voor een maand ticket _O-
In Nederland rondom de stad Groningen had je daar net een retour ticket voor met de Qliner van Qbuzz :+
pi_220725939
Het OV hier was altijd wel goed te doen, totdat ze over gingen op Flexbussen. Je moet toch altijd maar weer afwachten of de bus ook inderdaad komt. Laatste paar keer dus zeker niet. Moet je weer een uur wachten op terug naar huis gaan en later weer er naar toe.
In de tussentijd mis je je afspraken.

Zeker niet leuk als het 2x achter elkaar gebeurt......en de keer er op krijg je......2 flexbussen _O- _O-
I'm not online, it's just your imagination
  woensdag 6 mei 2026 @ 13:18:43 #67
306296 angels_on_the_sideline
Wat doe je hier. Ga weg.
pi_220727928
Heel simpel

positief: als je in een buslijn zit die langs een campus of universiteit rijdt. Gegarandeerd een shitload aan hete studentjes om te begluren in de bus

negatief: als je in een buslijn zit die langs een ziekenhuis of bejaardenflat rijdt. Verlepte zieke en oude stinkmensen om je heen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')