https://www.nu.nl/midden-(...)-revolutie-kent.htmlquote:Volgens president Donald Trump is een Amerikaanse "armada" op weg naar het Midden-Oosten. Hij zegt dat de VS de situatie in Iran nauwlettend in de gaten blijft houden. Volgens de VN is er in Iran inmiddels sprake van het "dodelijkste geweld" sinds de revolutie in 1979.
"Er zijn een hoop schepen die kant op, gewoon voor het geval dat", zei Trump in de nacht van donderdag op vrijdag aan boord van regeringsvliegtuig Air Force One. "Ik zou liever zien dat er niets gebeurt, maar we houden ze nauwlettend in de gaten."
The Guardian meldt dat vliegdekschip USS Abraham Lincoln met meerdere geleide luchtafweerraketten op weg is naar het Midden-Oosten. Het schip komt ergens in de komende dagen aan.
Ook worden verschillende luchtafweersystemen opgetuigd in bestaande Amerikaanse bases in Israël. Het Verenigd Koninkrijk meldt dat het op verzoek van Qatar enkele gevechtsvliegtuigen naar dat land stuurt.
Trump dreigt al langer met geweld in Iran, dat te maken heeft met de hevigste en dodelijkste protesten in lange tijd. Iraniërs gaan sinds december massaal de straat op vanwege economische malaise in dat land. De demonstraties, die met harde hand worden neergeslagen, worden gezien als een van de grootste uitdagingen ooit voor het regime van ayatollah Ali Khamenei.
Dodelijkste geweld in Iran sinds 1979
Tot nu toe zijn volgens schattingen van mensenrechtenorganisaties meer dan vijfduizend doden gevallen door het optreden van het regime, onder wie tientallen kinderen. Een verkenningsmissie van de Verenigde Naties in Iran spreekt van het dodelijkste geweld tegen demonstranten sinds de Iraanse revolutie van 1979.
De VN-verkenningsmissie zegt bewijs te hebben dat het dodental door overheidsgeweld veel hoger ligt dan de officiële cijfers die Iran naar buiten heeft gebracht. Woensdag zei de regering dat er 3.100 doden zijn gevallen.
Trump dreigt met militaire actie als de Iraanse regering demonstranten blijft doden, al blijft het vooralsnog vooral bij dreigen. Volgens experts hebben de Amerikanen ingecalculeerd dat een Amerikaanse militaire interventie waarschijnlijk geen val van het regime teweegbrengt. Bovendien zouden omliggende Golfstaten druk hebben uitgeoefend om niet tot geweld over te gaan.
Iran ontkent dat onder druk VS achthonderd executies zijn uitgesteld
Trump claimde vorige week een succes door te stellen dat Iran achthonderd executies van demonstranten had uitgesteld vanwege de Amerikaanse dreiging. Iran zegt vrijdag dat dat niet het geval is. Er waren überhaupt geen executies gepland, is de Iraanse lezing.
Het regime zei eerder dat demonstranten die betrokken zijn bij geweld, de doodstraf riskeren. Volgens de Iraanse Revolutionaire Garde - het militaire elitekorps van het regime - lokt een "buitenlands commandocentrum van inlichtingendiensten" geweld uit bij protesten. De Iraanse regering denkt dat vooral Israël en de VS met behulp van geweld van groepjes in Iran een staatsgreep beogen.
Voor een groot deel ja. Het eindigt pas echt als Israël is vernietigd en alle Joden verdreven uit dit gebied.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 09:28 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Als Jeruzalem weer van de Islam van Allah is dan eindigt het
Jammer dat ze het weer niet kan laten haar tengels te branden aan iets waar ze in eerste instantie ver weg van moet blijven.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:14 schreef recidivist het volgende:
[ x ]
Naar aanleiding van deze tweet ging ik googelen en kwam tegen dat een Iraakse militie al een waarschuwing had gegeven aan burgers om op afstand van de basis te blijven waar Franse soldaten verblijven in Noord Irak nadat er een air craft carrier was aangekomen van de Fransen. Wellicht had Iran Intel dat daar o.a. wapens of iets ander in zat voor Iraanse Koerden en de Fransen daarin sowieso een sleutelrol spelen?
Iran-linked Iraq group says French interests in region are targets
Iraqi militia says 'will target all French interests' after carrier deployment
Volgens mij gebeurd dit al jarenquote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:56 schreef Simmertje het volgende:
Enigszins off topic maar:
[ x ]
Zou dit sowieso niet de beste timing zijn voor China om iets te flikken?
Echt een prestatie van oude machtswellustige mannetjes als Poetin en Trump dat ze allebei hun land zo klem weten te rijden in een vrijwillige oorlog.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:57 schreef tesssssssss het volgende:
@:Perrin
[ x ]
U.S. Treasury Secretary Scott Bessent straalt inderdaad niet echt uit dat alles vlotjes verloopt.![]()
![]()
![]()
Had die knakker vorig jaar maar beter gerichtquote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:02 schreef Perrin het volgende:
[..]
Echt een prestatie van oude machtswellustige mannetjes als Poetin en Trump dat ze allebei hun land zo klem weten te rijden in een vrijwillige oorlog.
Klein bijkomend nadeel van Trump zijn avontuur is dat de wereldeconomie nu harde klappen krijgt en het einde niet in zicht is.
Geen pretje om op dezelfde wereldbol te wonen als dat soort lui.
Heeft Iran gewonnen? Zeer bijzondere claim, die verdient toch wel enige onderbouwing.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:01 schreef Glazenmaker het volgende:
Is het al tijd voor een topic over hoe de wereld eruit ziet na deze Iraanse overwinning?
Staat bij dat dit op 27 december vorig jaar was. Zou het niet gewoon te maken kunnen hebben met iets anders? Misschien een vissoort die in deze periode in overvloed aanwezig is, zoals bij ons de haring in het voorjaar?quote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:56 schreef Simmertje het volgende:
Enigszins off topic maar:
[ x ]
Zou dit sowieso niet de beste timing zijn voor China om iets te flikken?
Vooral dat inderdaad. Zitten we straks weer met torenhoge inflatie.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:02 schreef Perrin het volgende:
[..]
Echt een prestatie van oude machtswellustige mannetjes als Poetin en Trump dat ze allebei hun land zo klem weten te rijden in een vrijwillige oorlog.
Klein bijkomend nadeel van Trump zijn avontuur is dat de wereldeconomie nu harde klappen krijgt en het einde niet in zicht is.
Geen pretje om op dezelfde wereldbol te wonen als dat soort lui.
Hollandse Chinese Nieuwequote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:07 schreef kladderadatsch het volgende:
[..]
Staat bij dat dit op 27 december vorig jaar was. Zou het niet gewoon te maken kunnen hebben met iets anders? Misschien een vissoort die in deze periode in overvloed aanwezig is, zoals bij ons de haring in het voorjaar?
Maar dat is toch slechts maar een kleine prijs die we moeten betalen om te kunnen juichen dat Israël en de VS Iraanse leiders om zeep helpen?quote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:09 schreef Monolith het volgende:
[..]
Vooral dat inderdaad. Zitten we straks weer met torenhoge inflatie.
maar die olieproductie was vroeger gelijk aan die van Saoedi Arabiëquote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:18 schreef kladderadatsch het volgende:
[..]
Ja, dat leek mij ook een goed idee. Tot ik even ging zoeken en er achter kwam dat die olie van Venezuela voor ongeveer 1% kan compenseren aan wat nu de straat van Hormuz niet door komt. Kortom daar heb je dus ook weinig aan.
Als we af moeten gaan op wat de joden in het bijbelboek Jozua hebben geschreven, dan zijn de joden ook niet de oorspronkelijke bewoners van dat gebied, maar hebben de joden het ook maar met bruut geweld veroverd, tot genocide aan toe. Jeruzalem heette oorspronkelijk Jebus, en daar woonden de Jebusieten, een Kanaänitische stam.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:54 schreef HowardRoark het volgende:
En het erge is nog dat Jerusalem helemaal niet van 'Allah' is. Jerusalem is de plaats die Joden en Christenen toebehoort, niet moslims. Het blijft dan ook bizar om te zien hoeveel Westerlingen inmiddels zijn gaan denken dat dit gebied Islamitisch is en niet Joods of Christelijk. Dit terwijl Arabische moslims hier via brute veroveringenstochten vanuit het Arabisch Schiereiland hier zijn beland en het gebied vervolgens hebben gearabiseerd of geïslamiseerd.
China heeft geduld.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 10:56 schreef Simmertje het volgende:
Enigszins off topic maar:
[ x ]
Zou dit sowieso niet de beste timing zijn voor China om iets te flikken?
Iran heeft niet gewonnen. Iran kan deze oorlog ook niet winnen, maar de Verenigde Staten en Israel kunnen deze oorlog wel verliezen.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:07 schreef HowardRoark het volgende:
Heeft Iran gewonnen? Zeer bijzondere claim, die verdient toch wel enige onderbouwing.
we gaan de grote depressie inquote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:15 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Iran heeft niet gewonnen. Iran kan deze oorlog ook niet winnen, maar de Verenigde Staten en Israel kunnen deze oorlog wel verliezen.
Het Joodse volk is ontstaan uit die volkeren. Het Jodendom kent hier de oorsprong en nee, Joden hebben dit gebied niet met bruut geweld veroverd. Wat is dit voor rare vorm van geschiedvervalsing?quote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:12 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Als we af moeten gaan op wat de joden in het bijbelboek Jozua hebben geschreven, dan zijn de joden ook niet de oorspronkelijke bewoners van dat gebied, maar hebben de joden het ook maar met bruut geweld veroverd, tot genocide aan toe. Jeruzalem heette oorspronkelijk Jebus, en daar woonden de Jebusieten, een Kanaänitische stam.
Dit was het volgens velen toch allemaal waard mbt Oekraïne? Waarom zou inflatie dus nu ineens een probleem zijn?quote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:11 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Maar dat is toch slechts maar een kleine prijs die we moeten betalen om te kunnen juichen dat Israël en de VS Iraanse leiders om zeep helpen?
Ik zou zeggen, lees het bijbelboek Jozua maar eens. Daar staat beschreven hoe de joden na de exodus uit Egypte het land Kanaän veroverd hebben. Of het historisch accuraat is, zou ik niet weten, maar zo hebben ze het wel in hun bijbel beschreven.quote:Op vrijdag 13 maart 2026 11:17 schreef HowardRoark het volgende:
Het Joodse volk is ontstaan uit die volkeren. Het Jodendom kent hier de oorsprong en nee, Joden hebben dit gebied niet met bruut geweld veroverd. Wat is dit voor rare vorm van geschiedvervalsing?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |