Het is ook wel een beetje dubbel héquote:Op woensdag 4 maart 2026 12:34 schreef Kriegel het volgende:
Ja joh, ontmoedig het nemen van kinderen vooral nog wat verder. Die hebben we niet nodig ofzo.
ALLES VOOR DE WERKGEVURS
De verhouding werkenden versus inactiven veranderd vanwege de demografie. Daarnaast zorgt de vergrijzing voor toenemende zorgvraag. Ouderdom komt nu eenmaal met gebreken.quote:Op donderdag 5 maart 2026 09:57 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Bevalboete.
Eigen risico in de zorg omhoog.
AOW leeftijd omhoog.
Vermogensbelasting ongunstiger berekend.
Kortere WW.
Lagere arbeidsongeschiktheidsuitkering.
"Vrijheidsbijdrage".
Het ging toch best goed met Nederland? Waar is dit allemaal voor nodig?
quote:AI Overview
De inkomenssituatie van migranten en autochtonen in Nederland vertoont aanzienlijke verschillen, waarbij de herkomst en verblijfsduur een grote rol spelen. Over het algemeen hebben autochtone Nederlanders en westerse migranten een hoger besteedbaar inkomen dan niet-westerse migranten
Dat is wel wat kortzichtig. Als mensen stoppen met kinderen maken zijn er voor de langere termijn geen werknemers meer over.quote:Op donderdag 5 maart 2026 09:47 schreef Montagui het volgende:
Even wat minder inkomen door een keuze die je zelf maakt (en je werkgever benadeelt). Ik vind dan 80% of 90% betaald krijgen best een goeie deal.
Dus wij mogen weer meer betalen met een afbrekende welvaart omdat een stel 'vluchtelingen' hier komt om te parasiteren?quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:04 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De verhouding werkenden versus inactiven veranderd vanwege de demografie. Daarnaast zorgt de vergrijzing voor toenemende zorgvraag. Ouderdom komt nu eenmaal met gebreken.
Daarnaast neemt de verdiencapaciteit van de werkende bevolking af door niet westerse migratie.
[..]
Er is geen sprake van een bevalboete. Vrouwen in een hogere inkomensklasse krijgen iets minder gratis geld in de 4 maanden dat ze thuis mogen zitten.quote:Op donderdag 5 maart 2026 09:57 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Bevalboete.
Eigen risico in de zorg omhoog.
AOW leeftijd omhoog.
Vermogensbelasting ongunstiger berekend.
Kortere WW.
Lagere arbeidsongeschiktheidsuitkering.
"Vrijheidsbijdrage".
Het ging toch best goed met Nederland? Waar is dit allemaal voor nodig?
Die oorzaken zie ik niet aangepakt worden.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:04 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De verhouding werkenden versus inactiven veranderd vanwege de demografie. Daarnaast zorgt de vergrijzing voor toenemende zorgvraag. Ouderdom komt nu eenmaal met gebreken.
Daarnaast neemt de verdiencapaciteit van de werkende bevolking af door niet westerse migratie.
[..]
Dat komt door decadentie veroorzaakt doordat Nederland sinds 1600 het nogal voor de wind is gegaan, het zit niet in de volksaart imo. Zie de verschillen in beleid met Luxemburg, Denemarken en Zwitserland. Die landen hebben die decadente mentaliteit niet.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:12 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Die oorzaken zie ik niet aangepakt worden.
En dat thuis mogen zitten is natuurlijk volkomen terecht, gezien de enorme impact op lichaam en geest van een zwangerschap op een vrouw.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:12 schreef Caland het volgende:
[..]
Er is geen sprake van een bevalboete. Vrouwen in een hogere inkomensklasse krijgen iets minder gratis geld in de 4 maanden dat ze thuis mogen zitten.
Maar de problemen worden wel gezien, vandaar die stroom aan bezuinigingen en lastenverzwaringen. Het blijft wonderlijk hoe dat werkt.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:19 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dat komt door decadentie veroorzaakt doordat Nederland sinds 1600 het nogal voor de wind is gegaan, het zit niet in de volksaart imo. Zie de verschillen in beleid met Luxemburg, Denemarken en Zwitserland. Die landen hebben die decadente mentaliteit niet.
Parasiteren wil ik het niet noemen, mensen zoeken nu eenmaal graag een beter bestaan. Daarnaast zal er nogal wat niet westerse migratie plaatsvinden door huwelijksvorming. Omdat er in Nederland geen structurele harde keuzes worden gemaakt, maar gekaasschaafd blijven er maar 2 zaken over: monetaire financiering of de werkenden en bedrijven steeds hoger belasten. Wat de bedrijven betreft zitten we vermoedelijk op de top van wat nog gaat, bedrijven investeren niet tot nauwelijks meer in Nederland. Daarom worden vooral de werkenden nu steeds vaker de Sjaak. De wal zal het schip keren omdat men de 'werken is voor de dommen mentaliteit' terugbrengt, dat heb ik nog bewust meegemaakt in de 80er jaren.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:09 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dus wij mogen weer meer betalen met een afbrekende welvaart omdat een stel 'vluchtelingen' hier komt om te parasiteren?
Er wordt niet aan getornd, je krijgt als je goed boert gewoon wat minder uitkering.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:21 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
En dat thuis mogen zitten is natuurlijk volkomen terecht, gezien de enorme impact op lichaam en geest van een zwangerschap op een vrouw.
Waar het om gaat is niet de getalletjes en of dat veel is of weinig. Het gaat erom dat er getornd wordt aan een principe, een verworven recht. Dat wordt nu opengebroken onder het mom van "dat missen ze toch niet". Je zet daarmee een deur open die gesloten moet blijven.
Ik ben voor het bevorderen van 'kinderen maken', maar niet om daarbij een werkgever te benadelen.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:07 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat is wel wat kortzichtig. Als mensen stoppen met kinderen maken zijn er voor de langere termijn geen werknemers meer over.
Zo wil ik het zeker wel noemen. En het volk wat hier al is, mag steeds harder betalen en harder inleveren op voorzieningen om 'hun' te kunnen betalen.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:32 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Parasiteren wil ik het niet noemen, mensen zoeken nu eenmaal graag een beter bestaan. Daarnaast zal er nogal wat niet westerse migratie plaatsvinden door huwelijksvorming. Omdat er in Nederland geen structurele harde keuzes worden gemaakt, maar gekaasschaafd blijven er maar 2 zaken over: monetaire financiering of de werkenden en bedrijven steeds hoger belasten. Wat de bedrijven betreft zitten we vermoedelijk op de top van wat nog gaat, bedrijven investeren niet tot nauwelijks meer in Nederland. Daarom worden vooral de werkenden nu steeds vaker de Sjaak. De wal zal het schip keren omdat men de 'werken is voor de dommen mentaliteit' terugbrengt, dat heb ik nog bewust meegemaakt in de 80er jaren.
Dus wordt er aan getornd.quote:Op donderdag 5 maart 2026 10:35 schreef Caland het volgende:
[..]
Er wordt niet aan getornd, je krijgt als je goed boert gewoon wat minder uitkering.
quote:(fig.) ergens aan tornen, trachten het veranderd te krijgen : daar moet je maar niet aan tornen ; er valt veel aan te tornen, er is veel aan vast; er valt niet aan te tornen, men kan er niets aan veranderen.
Dat zou je kunnen zeggen als kinderen niet ook belangrijk zijn voor de maatschappij. Uiteindelijk kiest niemand natuurlijk bewust voor kinderen om de maatschappij te spekken... Maar ik vraag me af of Jetten helemaal beseft hoeveel geld dubbele vergrijzing (hogere levensverwachting, minder kinderen) kost. Ik weet een klein beetje hoeveel onze gemeente kwijt is aan ouderenzorg, en je ziet dat nu per jaar concreet (veel) toenemen en we weten echt nog niet waar dat gaat eindigen. Op basis daarvan kun je een babyboom alleen maar wensen. Grote stad overigens, geen uitstervend dorpje waaruit alle jongeren wegtrekken.quote:Op donderdag 5 maart 2026 09:47 schreef Montagui het volgende:
Even wat minder inkomen door een keuze die je zelf maakt (en je werkgever benadeelt). Ik vind dan 80% of 90% betaald krijgen best een goeie deal.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |