Afbraak66 gaat vakkundig de verzorgingstaat kapot makenquote:CNV: kabinet-Jetten raakt zwangere vrouwen hard in portemonnee
‘Nieuw kabinet voert bevalboete in’
Zwangere vrouwen worden hard geraakt door de verlaging van het maximumdagloon met 20%. Veel vrouwen met een midden- of hoog inkomen krijgen straks geen 100% doorbetaald verlof meer, maar slechts 90% of 80% van het loon doorbetaald tijdens hun zwangerschapsverlof. Dit geldt ook voor vrouwen die ziek worden als gevolg van hun zwangerschap. De maatregel treft jaarlijks minstens 25.000 vrouwen.
Dit stelt CNV op basis van een analyse.
‘Schandalig dat zwangere vrouwen flink inleveren. Het 100% zwangerschapsverlof van 16 weken is een belangrijk verworven recht. Vrouwen hebben dit verlof broodnodig. Door de verlaging van het maximum dagloon met 20%, zal een grote groep zwangere vrouwen straks flink inleveren tijdens hun zwangerschap,’ stelt Piet Fortuin, CNV-voorzitter.
Tot ¤ 9.000 inleveren
Een vrouw die bruto ¤ 6.700 per maand verdient, gaat er tijdens haar zwangerschapsverlof ¤ 1.300 op achteruit door de verlaging van het maximum dagloon. Een zwangerschapsverlof duurt vier maanden, dus hiermee levert een vrouw ¤ 5.200 in. Indien een vrouw eerder uitvalt wegens haar zwangerschap, is dat bedrag nog hoger. Iemand die met 24 weken zwangerschap ziek wordt en niet meer mag werken, levert nog eens ¤ 3.900 in. In totaal levert een vrouw hiermee ruim ¤ 9.000 in.
De zwangerschapsuitkering valt onder de Wet Arbeid en Zorg, waarmee er sprake is van het maximumdagloon. Ook ziekte, veroorzaakt door de zwangerschap, valt onder het maximum dagloon en niet onder de reguliere loondoorbetaling die doorgaans 100% is.
Bevalboete
‘Het kabinet-Jetten deelt hiermee een forse bevalboete uit voor aan vrouwen. Alle vrouwen met een inkomen boven de ¤ 5.300 worden getroffen door deze maatregel, zo’n 25.000 in totaal. Ongekend dat vrouwen zo’n hoge prijs moeten betalen en daarmee een verworven recht inleveren,’ stelt Fortuin.
Ook ouderschapsverlof omlaag
Naast zwangerschapsverlof keldert ook het ouderschapsverlof (9 weken, 70% doorbetaald voor zowel vader als moeder) omlaag door de verlaging van het maximum dagloon. Hierdoor leveren steeds meer ouders geen 30% van hun inkomen in, maar mogelijk 40 of 50%.
CNV is voorstander van 100% doorbetaald ouderschapsverlof. Maar nu een grote groep ouders zoveel inkomen inleveren, zal dit minder populair worden. Doodzonde: het ouderschapsverlof geeft vrouwen meer rust na de geboorte van een kind. En vaders kunnen een grotere rol spelen na de geboorte. Het kabinet-Jetten brengt Nederland weer terug in de tijd door deze boete op ouderschap.’
CNV-analyse Zwangerschaps- en ouderschapsuitkering
90K
https://www.cnv.nl/nieuws(...)hard-in-portemonnee/
Dit geboortecijfer zal met de plannen van het kabinet nog verder dalen. Dit zal gecompenseerd worden door meer en meer moslim import.quote:Het geboortecijfer in Nederland vertoont een dalende trend, met in 2023 gemiddeld 1,43 kinderen per vrouw, wat aanzienlijk lager is dan de 1,80 in 2010.
Die zijn net zo wispelturig als de voormalig minister van wiebelstroom zelf.quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:26 schreef RotatoR het volgende:
Zouden de strategische D66 kiezers al spijt hebben?
Er verdienen in Nederland 25.000 vrouwen meer dan 5.300?quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:22 schreef RamboDirk het volgende:
Alle vrouwen met een inkomen boven de ¤ 5.300 worden getroffen door deze maatregel, zo’n 25.000 in totaal.
De kop zegt het beterquote:Op woensdag 4 maart 2026 12:35 schreef nostra het volgende:
[..]
Er verdienen in Nederland 25.000 vrouwen meer dan 5.300?
quote:De maatregel treft jaarlijks minstens 25.000 vrouwen.
GAAF LANDquote:Op woensdag 4 maart 2026 12:33 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Nederlanders zijn met deze geboortecijfers en instroom en hoge geboortecijfers van asielzoekers een uitstervend volk (omdat asielzoekers en statushouders subsidie na subsidie krijgen aangereikt worden deze niet getroffen), goed idee dus om het krijgen van kinderen nog onaantrekkelijker en duurder te maken. Ik had ook niet anders verwacht van een kabinet Jetten/D66 die 'culturele genocide' tot een soort speerpunt te lijken hebben gemaakt.
En hoeveel van die vrouwen zitten nog daadwerkelijk in hun vruchtbare leeftijd én hebben daarbij ook nog eens een kinderwens?quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:35 schreef nostra het volgende:
[..]
Er verdienen in Nederland 25.000 vrouwen meer dan 5.300?
Pas als de NPO ze dat instrueert. Die zitten momenteel nog in hun wittebroodsweken vanwege de eerste openlijke homo-premier.quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:26 schreef RotatoR het volgende:
Zouden de strategische D66 kiezers al spijt hebben?
25.000 per jaar die zwanger worden én boven dit bedrag verdienen, op een populatie van ongeveer 175.000 vrouwen per jaar die bevallen. Of 1 op 7.quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:35 schreef nostra het volgende:
[..]
Er verdienen in Nederland 25.000 vrouwen meer dan 5.300?
Als je uit gaat van 25.000 vrouwen op jaarbasis en een bedrag ergens tussen de 5300 en 9000 euro, laten we zeggen 6500 (het grootste deel van de vrouwen werkt door tot 34 a 36 weken), heb je het al snel over 150 miljoen euro op jaarbasis.quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:46 schreef Caland het volgende:
Ja, een kind krijgen is per definitie duur.
9K voor een extreem klein gedeelte van de vrouwen die al heel goed verdienen moet wel op te hoesten zijn, lijkt me.
Levensgevaarlijk K*wijf. Als het aan D66 ligt geven we ons laat meteen wegquote:Op woensdag 4 maart 2026 12:57 schreef DeVerzamelaar het volgende:
D66 in een notendop. Minder Nederland en meer verrijking.
[ x ]
Een redelijk te verwaarlozen bedrag voor een gezin waarbij de vrouw bovengemiddeld verdient (en daarmee de man waarschijnlijk ook).quote:Op woensdag 4 maart 2026 13:13 schreef HMFuckyouall het volgende:
[..]
Als je uit gaat van 25.000 vrouwen op jaarbasis en een bedrag ergens tussen de 5300 en 9000 euro, laten we zeggen 6500 (het grootste deel van de vrouwen werkt door tot 34 a 36 weken), heb je het al snel over 150 miljoen euro op jaarbasis.
En dus maak je het nóg kutter door deze regel te bedenken, heel fijn.quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:46 schreef Caland het volgende:
Ja, een kind krijgen is per definitie duur.
Voor sommigen is het een verdienmodel.quote:Op woensdag 4 maart 2026 12:46 schreef Caland het volgende:
Ja, een kind krijgen is per definitie duur.
9K voor een extreem klein gedeelte van de vrouwen die al heel goed verdienen moet wel op te hoesten zijn, lijkt me.
In de hoogste inkomensgroepen zijn mannen oververtegenwoordigd.quote:Op woensdag 4 maart 2026 13:15 schreef Caland het volgende:
[..]
Een redelijk te verwaarlozen bedrag voor een gezin waarbij de vrouw bovengemiddeld verdient (en daarmee de man waarschijnlijk ook).
Exact mijn puntquote:Op woensdag 4 maart 2026 13:23 schreef HMFuckyouall het volgende:
[..]
In de hoogste inkomensgroepen zijn mannen oververtegenwoordigd.
Bij heterostellen verdient de man in 60% van de gevallen meer; in ongeveer 20% verdienen ze min of meer gelijk.
De dames die een maximum dagloon ontvangen van 6617 euro per maand, verdienen op jaarbasis om en nabij 90+k (vakantiegeld meegenomen).
Vrij veilig om aan te nemen dat de mannen in 80% van de gevallen ook zoiets verdienen.
Dat komt neer op een bruto inkomen van 170.000 euro.
Als dit bedrag aangepast wordt naar beneden, gaat het een groep betreffen die vrij aannemelijk in 80% van de gevallen tussen de 140k en 170k+ inkomsten hebben op jaarbasis.
Zij gaan dan gemiddeld 3000 euro netto per gezin dat jaar minder ontvangen.
Dat is ongeveer twee weken netto salaris met zulke gezinsinkomsten.
Ik geloof dat men dat wel moet overleven.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |