Was dit van in het begin al niet beloofd aan Blackrock ?quote:Inval Oekraïne - heropbouw van Oekraïne wordt in nieuw rapport geschat op 500 miljard euro
De oorlog in Oekraïne heeft al 200 miljard dollar (170 miljoen euro) aan directe schade veroorzaakt en de wederopbouw zal de komende tien jaar 587,7 miljard dollar (meer dan 500 miljard euro) kosten. Dat blijkt aan de vooravond van de vierde verjaardag van het conflict uit een nieuw rapport van de Wereldbank, de Europese Commissie, de Oekraïense regering en de VN.
https://www.msn.com/nl-be(...)0761ca5f370887&ei=24
quote:Wapens bestemd voor het Oekraïense leger belanden naar verluidt op de zwarte markt
De oorlog in Oekraïne woedt al bijna vier jaar en de menselijke tol is angstaanjagend. Maar achter de vijandelijkheden schuilt een andere duistere kant van het conflict: wapenhandel en corruptie.
Volgens het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken zijn sinds het begin van de oorlog in februari 2022 bijna 500.000 handvuurwapens verloren gegaan of gestolen. Dit aantal is in 2025 alleen al bijna verdubbeld!
Het merendeel van de gestolen wapens bestaat uit aanvalsgeweren, in totaal 149.000 stuks, meldt Courrier International, waaronder veel Kalasjnikov AK-47's. Daarnaast zijn er 29.165 machinegeweren en 18.959 granaatwerpers verdwenen.
Er is ook melding gemaakt van de verdwijning van 2500 Stinger-luchtdoelraketlanceerders, 10.000 Javelin-antitankraketlanceerders, 23.000 nachtzichtkijkers en 750 drones.
Naast de ernstige schade aan het leger zijn de financiële kosten van deze misstanden astronomisch: het Oekraïense ministerie van Defensie schat deze op 660 miljoen euro.
In 2024 gaf een rapport van de inspecteur-generaal van het Pentagon aan dat het de controle kwijt was geraakt over militair materieel ter waarde van omgerekend 1 miljard dollar dat naar het Oekraïense front was verscheept.
"In Oekraïne is het probleem met betrekking tot westerse wapens nog delicater. Er is weliswaar een sorteercentrum in Polen waar alles geregistreerd zou moeten worden, maar er zijn een reeks organisatorische en praktische problemen geweest bij het traceren van wapens in Oekraïne. En criminelen maken daar misbruik van door middel van corruptie", aldus gepensioneerd generaal Giorgio Battisti, geciteerd door Courrier International.
"Draagbare antitank- of luchtdoelraketten zijn wapens met een enorme vernietigende kracht en kunnen in de kofferbak van een auto worden vervoerd. Het is niet onmogelijk om ze te onderscheppen en te smokkelen", voegt Gianandrea Gaiani, directeur van het Italiaanse gespecialiseerde medium Analisi Difesa, eraan toe.
https://www.msn.com/nl-be(...)5f4416&ei=11#image=8
Dit kan echt wel een serieus probleem worden.quote:
Nog een interessant hoopje achtergrondinfoquote:Op dinsdag 24 februari 2026 12:42 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Dit kan echt wel een serieus probleem worden.
Het is voor extremisten nu enorm makkelijk om aan wapens en munitie te komen.
Dat lijkt mij een groter probleem voor Nederland en België dan heel Rusland.
En wat betreft oekraine, vraag ik mij af waarom er momenteel eigenlijk vredesonderhandelingen ondernomen worden ?quote:Op dinsdag 24 februari 2026 12:42 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Dit kan echt wel een serieus probleem worden.
Het is voor extremisten nu enorm makkelijk om aan wapens en munitie te komen.
Dat lijkt mij een groter probleem voor Nederland en België dan heel Rusland.
quote:Russische soldaten worden sneller uitgeschakeld dan Kremlin kan rekruteren: “Mensen beseffen dat het om een enkele reis gaat”
quote:40.000 doden en gewonden per maand, terwijl er maar 35.000 nieuwe soldaten per maand gerekruteerd worden.
quote:Volgens het Oekraïense ministerie van Defensie vielen er de afgelopen vier jaar al 1.261.420 Russische doden en gewonden in Oekraïne
quote:Aan Oekraïense zijde is het dodental een stuk lager. President Zelensky had het begin deze maand nog over 55.000 gesneuvelde soldaten en een “groot aantal” vermisten sinds het begin van de oorlog. Het CSIS schat het aantal dode Oekraïense soldaten eerder tussen de 100.000 en 140.000.
quote:blijven de kosten van de oorlog voor Moskou oplopen: 1,23 miljoen gesneuvelde en gewonde soldaten, meer dan 20.000 vernielde tanks, pantserwagens en kanonnen, en een economie die in zwaar weer verkeert.
"Opium for the people"quote:Russische strijdkrachten gemiddeld tussen 15 en 70 meter per dag opgerukt.
quote:Merz zoekt Europees antwoord op Chinese druk
Bondskanselier Friedrich Merz reist naar Peking terwijl Duitsland kampt met een fors handelstekort en groeiende economische kwetsbaarheid tegenover China.
De strategie van Wandel durch Handel blijkt een misrekening nu goedkope, door de staat gesteunde Chinese export de Duitse industrie onder druk zet.
Merz zoekt daarom een gecoördineerd Europees front om meer onderhandelingsmacht te creëren en oneerlijke concurrentie vanuit China aan te pakken.
https://www.msn.com/nl-be(...)a7d9afb3e1508b&ei=22
Jezelf afsnijden van goedkope energie maakt het er ntl niet beter op.quote:Duits bondskanselier Merz eist eerlijke concurrentie van China bij aanvang staatsbezoek
"Wij willen een partnerschap dat evenwichtig, betrouwbaar en rechtvaardig is", aldus de bondskanselier. "Dat is wat wij voorstellen en dat is ook wat wij van China verwachten." Voor Duitsland, de grootste economie van Europa, staat er veel op het spel. Hoewel China de belangrijkste handelspartner is, transformeren Chinese bedrijven steeds vaker van klant naar de grootste concurrent van de Duitse industrie.
https://www.msn.com/nl-be(...)a7d9afb3e1508b&ei=28
Wat een onzin zeg. Je legt weer de domste conclusies die er helemaal niet zijn.quote:Op dinsdag 24 februari 2026 12:58 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
En wat betreft oekraine, vraag ik mij af waarom er momenteel eigenlijk vredesonderhandelingen ondernomen worden ?
Als ik onze propaganda weer es overloop, krijg ik gewoon de indruk dat het dom is om vrede te onderhandelen als overwinning binnen handbereik ligt.
Enkele losse quotes van vandaag
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
"Opium for the people"
Nee, die verhalen hoor je niet al 4 jaar.....quote:Op dinsdag 24 februari 2026 13:01 schreef Candymannetje het volgende:
Ja die verhalen hoor ik al 4 jaar.
Ze kunnen zich beter richten op de binnenlandse problemen maar ja schijnbaar vinden ze Oekraïne belamgrijker.
In Nederland moeten er nu flink wat bezuinigen doorgevoerd worden en de belastingen gaan omhoog.
Maar op het COA wordt niet bezuinigd.
Geeft wel aan waar de prioriteiten liggen.
Yep slaat nergens op.quote:
Dat ze proberen democratie met de voeten te vegen, verbaast me al lang niet meer.quote:Rutte wil Hongaarse blokkade rond Oekraïne helpen doorbreken: “Hoe, dat kan ik niet vertellen tot het is gelukt”
Verder houden VS en haar proxy vast aan hun circus act, waarbij ze steeds blijven geloven de tegenpartij tot concessies kunnen dwingenquote:Rutte geldt als een van de Europese leiders die het gemakkelijkst tot Trump doordringt.
Rusland speelt het spel gewoon mee. Verder zijn ze redelijk duidelijkquote:De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift.
quote:Moskou zegt "geen enkele deadline" te hebben voor beëindigen van oorlog met Oekraïne
zegt een fiere oud-kolonel.quote:Antwerpse haven krijgt een van de beste luchtafweersystemen ter wereld.
quote:Voor het Patriot-systeem bedraagt de huidige wachttijd bijvoorbeeld zeven jaar.
Het heeft zeker wel met allemaal verband.quote:Op donderdag 26 februari 2026 20:48 schreef UncleScorp het volgende:
Verder blijft het spannend bij Iran
Doet ie het of doet ie het niet?
Benieuwd of Iran stiekem toch CM-302's gekregen heeft.
De VS heeft zichzelf in een hoekje gedrongegyjn. Stap terug nemen is gezichtsverlies.
Stap vooruit is een stap in het onbekende. Hier geen Venezuela show waar ze iedereen omgekocht hadden.
Nee,volop wapens en intel leveren en dan zeggen dat je er niets mee te maken hebt. En daarna bemiddelaar spelenquote:Op donderdag 26 februari 2026 21:33 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Maar zullen Rusland en China openlijk de oorlog verklaren aan de USA vanwege Iran?
Ik denk het niet.
Maar dan spreek je bijna van total war. Benieuwd of China en Rusland dan nog steeds aan de zijlijn blijven toekennen.quote:Ook de NAVO bondgenoten zullen de USA niet steunen.
USA en Israël VS Iran.
Kunnen ze makkelijk winnen, dat is het probleem niet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |