SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.TipsSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Poolish/PrefermentWasda
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Enkele recepten:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Internetsites voor broodrecepten en informatie:
Vooral de eerste twee zijn aanraders!
http://www.thefreshloaf.com/
http://uitdekeukenvanarden.blogspot.com/
http://www.kookjij.nl/recepten/00011078/Brood_-_Bakken.html&1
http://www.broodbakken.startkabel.nl/
http://www.gratiskookboek.be/index.php?page=list&categorie=Broden
http://www.broodrecepten.nl/recepten/maisbrood.htm
De alom populaire no-knead-broodjes (minilot eet ze elke dag):
http://breadandcompanatic(...)oof-overnight-rolls/
Filmpje vanVincent Talleu
:
Bekijk deze YouTube-video
Brood uit het vorige topic:
Lucky_Strike
Goitske
Kanaroe
Hupje
LeeHarveyOswald
[ Bericht 2% gewijzigd door qltel op 01-02-2026 21:35:06 ]![]()
Iemand weleens roggebrood wezen bakken? Altijd eens willen doen, maar ik neem elke week een brood mee vanuit m'n oma's
🇨🇳🇻🇳🇱🇦🇨🇺🇰🇵☭
Let the ruling classes tremble at a communist revolution. The proletarians have nothing to lose but their chains. They have a world to win.![]()
Lang geleden dat ik nog brood gebakken heb
De geur alleen al![]()
Werewolf
Papa 15/11/1950 - 29/08/2025
Fring is mijn allerliefste knuffelkont
Been haunted by a million screams![]()
Ik heb gisteren nog een heel simpele foccacia gebakken. Dat soort brood lukt me beter dan een groot brood.
Roggebrood vind ik niet lekker, dus zal ik zelf ook niet bakken![]()
![]()
@qltel: kun je wat aanpassen in de OP? Ik heb het 4e brood van boven niet gemaakt, ik heb alleen de foto geher-post. Kanaroe heeft dat mooie brood gemaakt, dus alle credits gaan naar haar/hem/hun/hullie
Wat een gekte. Jammer, maar helaas.![]()
Oh, dan heb ik niet goed opgelet, ik heb het aangepast!quote:Op zondag 1 februari 2026 21:11 schreef RobertoCarlos het volgende:
@:qltel: kun je wat aanpassen in de OP? Ik heb het 4e brood van boven niet gemaakt, ik heb alleen de foto geher-post. Kanaroe heeft dat mooie brood gemaakt, dus alle credits gaan naar haar/hem/hun/hullie![]()
Ooooh, ik voel me helemaal vereerdquote:Op zondag 1 februari 2026 21:11 schreef RobertoCarlos het volgende:
@:qltel: kun je wat aanpassen in de OP? Ik heb het 4e brood van boven niet gemaakt, ik heb alleen de foto geher-post. Kanaroe heeft dat mooie brood gemaakt, dus alle credits gaan naar haar/hem/hun/hullie![]()
Zeg maar mevrouw/zij/haar, haha![]()
Doe ikquote:Op zondag 1 februari 2026 22:48 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Ooooh, ik voel me helemaal vereerd![]()
Zeg maar mevrouw/zij/haar, haha![]()
Wat een gekte. Jammer, maar helaas.![]()
Brood met bio meel en bloem en alleen wat zout. Helemaal goud.
Ik wil alleen nog een starter maken. Moet me alleen nog verder inlezen over wanneer en of er een deksel op moet en wanneer het leeft of slecht geworden is.![]()
Oh, dat ziet er erg mooi uit!quote:Op zaterdag 7 februari 2026 14:42 schreef Goitske het volgende:
Mijn eerst zuurdesem brood, is nog een leer weg maar hij was wel lekker!
[ link | afbeelding ]![]()
Mooi broodje, en mooi ingesneden ookquote:Op maandag 9 februari 2026 10:21 schreef Goitske het volgende:
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Ander recept gepakt die van Rutger
Heet nog aangesneden want mijn zoon moest naar school en wilde perse nog een stukje hebben
Heerlijk hè, je eigen zuurdesembrood![]()
![]()
Heerlijk en mijn zoons vinden het ook echt lekkerquote:Op maandag 9 februari 2026 18:26 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Mooi broodje, en mooi ingesneden ook
Heerlijk hè, je eigen zuurdesembrood
Helaas heeft mijn mixer het vandaag begeven. Heb een volkoren zuurdesem gedraaid en ik wilde hem uit zetten en toen klapte de motor van mijn ruim 10 jaar oude Bosch ...![]()
Goed excuus om een nieuwe te kopen!quote:Op maandag 9 februari 2026 18:47 schreef Goitske het volgende:
[..]
Heerlijk en mijn zoons vinden het ook echt lekker
Helaas heeft mijn mixer het vandaag begeven. Heb een volkoren zuurdesem gedraaid en ik wilde hem uit zetten en toen klapte de motor van mijn ruim 10 jaar oude Bosch ...Met extra snufjes enzo!
![]()
(als je het geld hebt natuurlijk...)
Wat een gekte. Jammer, maar helaas.![]()
Das natuurlijk wel balen! Desemdeeg is ook wel zwaar voor sommige mixers helaasquote:Op maandag 9 februari 2026 18:47 schreef Goitske het volgende:
[..]
Heerlijk en mijn zoons vinden het ook echt lekker
Helaas heeft mijn mixer het vandaag begeven. Heb een volkoren zuurdesem gedraaid en ik wilde hem uit zetten en toen klapte de motor van mijn ruim 10 jaar oude Bosch ...
Ik kneed maar amper, en doe dat handmatig...misschien een tip![]()
Gewoon brood had hij laatst ook kuren dus denk echt slijtage.quote:Op maandag 9 februari 2026 19:28 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Das natuurlijk wel balen! Desemdeeg is ook wel zwaar voor sommige mixers helaas
Ik kneed maar amper, en doe dat handmatig...misschien een tip
Ik heb het hypermobiliteit syndroom dus volledig kneden met mijn handen lukt niet. Ik gebruik deels de machine hiervoor![]()
Ik zit hier thuis te vertellen dat het bijna Valentijnsdag is dat een roze roze groene maar ook een zwarte of zilveren machine goed is.quote:Op maandag 9 februari 2026 19:00 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Goed excuus om een nieuwe te kopen!Met extra snufjes enzo!
![]()
(als je het geld hebt natuurlijk...)
Ik word op het moment aangekeken alsof ik iets geks zeg...![]()
Gooi ook moederdag en je verjaardag in de onderhandelingenquote:Op maandag 9 februari 2026 20:23 schreef Goitske het volgende:
[..]
Ik zit hier thuis te vertellen dat het bijna Valentijnsdag is dat een roze roze groene maar ook een zwarte of zilveren machine goed is.
Ik word op het moment aangekeken alsof ik iets geks zeg...
We have far more in common than that which devides us..![]()
Verjaardag is september die hou ik achter de handquote:Op maandag 9 februari 2026 20:25 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Gooi ook moederdag en je verjaardag in de onderhandelingen![]()
![]()
En vergeet ook niet al het lekkers dat je nu niet kan maken voor hen omdat je geen machine hebt en al het lekker wat je gaat maken wanneer de nieuwe machine er is. Je moet je de machine goed eigen maken dus heel veel oefenenquote:Op maandag 9 februari 2026 20:26 schreef Goitske het volgende:
[..]
Verjaardag is september die hou ik achter de handWe have far more in common than that which devides us..![]()
Ja, dan is het lastigs snap ik helemaal want ik heb zelf ook last van mijn handen.quote:Op maandag 9 februari 2026 20:21 schreef Goitske het volgende:
[..]
Gewoon brood had hij laatst ook kuren dus denk echt slijtage.
Ik heb het hypermobiliteit syndroom dus volledig kneden met mijn handen lukt niet. Ik gebruik deels de machine hiervoor
Ik meng het deeg 1x met een zachte, rubberen spatel. Daarna laat ik het rusten en doe 3 á 4 keer een stretch and fold sessie.
Kost geen enkele kracht, wel tijd![]()
En het brood is er alleen maar beter op geworden![]()
Maarreh.....een mooie roze/groene/zwarte love-machine gun ik je van harte![]()
![]()
@Kanaroe ipv die zachter rubberen spatel al eens een deense deegklopper geprobeerd?
Dat werd mij aangeraden want zou nog makkelijker zijn. Maar ik heb al tijden geen brood meer gebakken dus nog niet uitgeprobeerd.![]()
Dit is ook best interessant https://premiumstock.be/quote:Op maandag 9 februari 2026 20:26 schreef Goitske het volgende:
[..]
Verjaardag is september die hou ik achter de handWe have far more in common than that which devides us..![]()
Ja, die stond wel ooit op mijn verlanglijst. Leuk ding is dat. Wie weet koop ik er eens 1.quote:Op maandag 9 februari 2026 23:05 schreef Elleska het volgende:
@:Kanaroe ipv die zachter rubberen spatel al eens een deense deegklopper geprobeerd?
Dat werd mij aangeraden want zou nog makkelijker zijn. Maar ik heb al tijden geen brood meer gebakken dus nog niet uitgeprobeerd.
Spatel of lepel werkt tot nu toe prima.
Leuk dat je het zegt, goeie reminder![]()
![]()
De meeste machines voor thuisgebruik hebben een hele nauwe marge waarin ze (blijven...) werken. Minstens X procent water, tussen X en y deeg, alleen op stand Z.
Een machine -in de bakkerij had ik een 40 liter maxima spiraalkneder- geeft altijd een mooier resultaat dan op de hand omdat je op de hand simpelweg de kracht niet hebt de glutoide te breken om gluten te vormen.
Maar tijd is dan inderdaad je beste tweede optie, omdat door auto/hydrolyse de celwanden na een uur of wat ook breken, en met een simpele stretch and fold 'plak' je die aan elkaar voor je glutenvorming.
Zo doe ik ze nu ook weer, 20 a 30 op een vrijdag.La derecha oprime, la izquierda libera![]()
Wie stoeit er met desem rood?
Deze mevrouw geeft een online cursus zuurdesem bakken.
https://annkoekepan.be/ba(...)zjWbnZihR4Mx6SN1xJ4l
What’s in a name 😎![]()
nou vaak laten mensen alleen zien wat goed gaat met bakken, een mooi brood, de perfecte koekjes of taart
Vandaag hier even dat het niet goed ging... netjes alles gedaan, ging helemaal goed de desemstarter ging mooi omhoog, de eerste rijs top, de 2de rijs ging ook goed en toen wilde ik hem uit het rijsmandje in de "Dutch oven" oftewel braadpan overbrengen en hij bleef hangen in de stof van het rijsmandje. Het ging gelijk moeizaam, spanning van het deeg af, insnijden wilde niet meer etc.
Brood 2 het zelfde verhaal!
vervolgens het beschermkapje van het mesje kwijt, het ging chaotisch dus die vind ik zo wel weer .. zie foto 2.. 🤦🏼♀️ dus ja het ging niet zo goed vandaag. Ik hoop vooral als ik het brood morgen open snijd dat hij goed van binnen is en eetbaar.![]()
![]()
Loopt mijn man ook nog in de keuken begint ie over Jaaa wat doe je hier mee dan (de hoes van de rijsmandjes) dus ik geïrriteerd ja die gaat de wasmachine wel in. Jaaaa die kan zo de was machine in bla bla dus ik zeg man dat komt straks wel ik moet dit in de oven zien te krijgen dus moet in die pan, zit al geen spanning meer op het deeg nu bla bla blaquote:Op donderdag 19 maart 2026 21:37 schreef Hupje het volgende:
@:Goitskeje beschrijving is leuk. Voor jou tijdens het uitvoeren vast wat minder.
Gaat ie achter mij heel lief maar totaal in mn irritatie zone die dingen staan uitspoelen 🤦🏼♀️![]()
Meegebakken beschermkapje vind ik heel funny @Goitske
Niet eens gesmolten![]()
Het brood ziet er trouwens prima eetbaar uit![]()
Helemaal niet gesmolten ik was verbaasd. Kon hem gewoon weer op het mesje schuivenquote:Op vrijdag 20 maart 2026 12:51 schreef Kanaroe het volgende:
Meegebakken beschermkapje vind ik heel funny @:Goitske
Niet eens gesmolten![]()
Het brood ziet er trouwens prima eetbaar uit
Dit brood was waar het mesje in zat![]()
![]()
Ik wist niet dat FOK! een broodbaktopic had... Dit ga ik volgen.
Ter info: ik bak soms zelf brood, hou een desemtamagotchi in leven die ik zelf heb opgekweekt uit appels en rozijnen (en honing) en heb een dag een cursus gevolgd bij Stevig Brood in Woerden. Jullie broden zien er desondanks veel lekkerder uit dan de mijne, dus vandaar mijn interesse.Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe![]()
Ik heb dat boek ook, wat vind jij ervan? Ik had er zelf meer van verwacht eigenlijk (en ik stoorde me aan de slechte redactie... /snob).quote:Op maandag 16 maart 2026 21:10 schreef Goitske het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Melkbrood uit verrot lekker desembroodNiet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe![]()
Ziet er prima eetbaar uit.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 13:42 schreef Goitske het volgende:
[..]
Helemaal niet gesmolten ik was verbaasd. Kon hem gewoon weer op het mesje schuiven
Dit brood was waar het mesje in zat
[ afbeelding ]'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016![]()
Throwback naar de keer dat @minilot bij mij in de bakkerij een siliconen spatel in een brownie had laten glijden. Daar kwamen we achter doordat er een flinterdunne laag kunstof door een deel van de brownie zat.quote:Op vrijdag 20 maart 2026 13:42 schreef Goitske het volgende:
[..]
Helemaal niet gesmolten ik was verbaasd. Kon hem gewoon weer op het mesje schuiven
Dit brood was waar het mesje in zat
[ afbeelding ]La derecha oprime, la izquierda libera![]()
Gezien hoe hij gepromoot was en reacties er op waren had ik meer verwacht. Hij is okquote:Op donderdag 26 maart 2026 20:15 schreef Duvel het volgende:
[..]
Ik heb dat boek ook, wat vind jij ervan? Ik had er zelf meer van verwacht eigenlijk (en ik stoorde me aan de slechte redactie... /snob).![]()
Het blijft toch een beetje: iedereen z'n eigen desem-aanpak en vind zelf uit wat voor jou werkt...quote:Op maandag 30 maart 2026 17:48 schreef Goitske het volgende:
[..]
Gezien hoe hij gepromoot was en reacties er op waren had ik meer verwacht. Hij is ok
Vandaag een soort hybride baksel gemaakt met iets te weinig desem (had een te kleine pot gemaakt), en met een gram gist op 800 g deeg (van meest tarwebloem met iets tarwemeel). Resultaat goed eetbaar, maar had iets hoger mogen rijzen.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe![]()
![]()
Had laatst een brood gebakken met wat maismeel erdoor, ook lekker!
En pompoenpitten, maar die doe ik er bijna standaard altijd in
Korst was wel wat dik zie ik nu
Ik bak brood van 500 gram meel, waarvan deze keer dus zo'n 100 gram maismeel
Iets mindere rijs, maar wel net dat zoetige smaakje
[ Bericht 18% gewijzigd door Kanaroe op 31-03-2026 20:51:55 ]![]()
Ziet er goed uitquote:Op maandag 30 maart 2026 22:36 schreef Duvel het volgende:
[..]
Het blijft toch een beetje: iedereen z'n eigen desem-aanpak en vind zelf uit wat voor jou werkt...
Vandaag een soort hybride baksel gemaakt met iets te weinig desem (had een te kleine pot gemaakt), en met een gram gist op 800 g deeg (van meest tarwebloem met iets tarwemeel). Resultaat goed eetbaar, maar had iets hoger mogen rijzen.
[ afbeelding ]
Ik denk sowieso met alles qua bakken en koken, recept is een uitgangspunt om er daarna mee te doen wat je wil![]()
Ohh wat leuk met die tekening erinquote:Op donderdag 9 april 2026 13:36 schreef Goitske het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
<a href="https://forum.fok.nl/topic/1321859/1/30" target="_blank" >HuHu en kwiwi hebben een kindje gemaakt</a> O+![]()
Starter bloem water zoutquote:Op donderdag 9 april 2026 14:10 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Wat heb je gebruikt om te bakken? En om te bestrooien?
Op het brood zit bloem van het rijsmandje nog
En gewoon in de oven met een schaal water onderin werkt net zo goed als 33n Dutch oven ben ik achter
Forum Opties Forumhop: Hop naar: