Er zijn ook mensen die hierom moorden plegen. Die ontspoorde tieners die op het schoolplein met een geweer om zich heen schoten om zoveel mogelijk schoolgenoten af te knallen, waren ook allemaal outcasts.quote:Op maandag 9 februari 2026 10:27 schreef Tovia het volgende:
[..]
Er zijn ook nog veel mensen die hierom zelfmoord plegen.
Pestkoppen zijn fysiek sterk en metaal gewoon een amoebequote:Op donderdag 29 januari 2026 23:18 schreef Elan het volgende:
Pesten is niets anders dan de natuurlijke hiërarchie bepalen.
Mensen die gepest worden zijn fysiek en of mentaal zwak.
Wat een onzin hahaquote:Op donderdag 29 januari 2026 23:18 schreef Elan het volgende:
Pesten is niets anders dan de natuurlijke hiërarchie bepalen.
Mensen die gepest worden zijn fysiek en of mentaal zwak.
Ik vraag me af of ze fysiek sterk zijn , pesten is sowieso iets wat zwakke mensen doen.quote:Op donderdag 12 februari 2026 15:29 schreef Friday12 het volgende:
[..]
Pestkoppen zijn fysiek sterk en metaal gewoon een amoebe
Lol dus je wordt als zogenaamd sterker individu gepest door iemand die zogenaamd zwakker is.quote:Op donderdag 12 februari 2026 17:08 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Ik vraag me af of ze fysiek sterk zijn , pesten is sowieso iets wat zwakke mensen doen.
Tot je de "zwakke" over de grens duwt en dan ineens is die niet zwak meer.quote:Op donderdag 12 februari 2026 17:20 schreef Elan het volgende:
[..]
Lol dus je wordt als zogenaamd sterker individu gepest door iemand die zogenaamd zwakker is.
Dat gaat tegen alle natuurwetten in.
Die mass shooters zijn inderdaad erg sterke persoonlijkheden.quote:Op donderdag 12 februari 2026 17:24 schreef Friday12 het volgende:
[..]
Tot je de "zwakke" over de grens duwt en dan ineens is die niet zwak meer.
Pesten komt toch vooral voort uit het bepalen van de pikorde, zoals je dat ook bij dieren ziet?quote:Op donderdag 12 februari 2026 17:08 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Ik vraag me af of ze fysiek sterk zijn , pesten is sowieso iets wat zwakke mensen doen.
Fysiek sterker? Ja, want dat heb je nogal eens he. Je had toch jaren geleden die video van dat scharminkeltje in Australië of zo die dat dikke jongetje pestte. Prima voorbeeld. Dat dikke joch was overduidelijk fysiek sterker, maar psychisch niet...tot hij het wel was.quote:Op donderdag 12 februari 2026 17:20 schreef Elan het volgende:
[..]
Lol dus je wordt als zogenaamd sterker individu gepest door iemand die zogenaamd zwakker is.
Dat gaat tegen alle natuurwetten in.
Nee die hadden therapie voor andere shit nodig. Maarja op een gegeven moment als je blijft buigen breekt het. Hebben mijn pestkoppen ook ondervondenquote:Op donderdag 12 februari 2026 17:28 schreef Elan het volgende:
[..]
Die mass shooters zijn inderdaad erg sterke persoonlijkheden.
Loopt ook meestal goed af voor hun zelf.
Morele overwinnaars
Dat is wel zo'n beetje de uitzondering die de regel bevestigt.quote:Op donderdag 12 februari 2026 18:20 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Fysiek sterker? Ja, want dat heb je nogal eens he. Je had toch jaren geleden die video van dat scharminkeltje in Australië of zo die dat dikke jongetje pestte. Prima voorbeeld. Dat dikke joch was overduidelijk fysiek sterker, maar psychisch niet...tot hij het wel was.
Dat scharminkeltje schatte in dat die dikke niks terug zou doen, en daar had ie ook gelijk in...tot hij het ineens wel deed.
Een dergelijke afloop is mooi voor jou maar is echt heel zelden. Bij meiden speelt dat al helemaal amper een rol omdat die over het algemeen veel minder geneigd zijn fysiek te treiteren maar andere meiden mentaal kapot maken.quote:Op donderdag 12 februari 2026 18:22 schreef Friday12 het volgende:
[..]
Nee die hadden therapie voor andere shit nodig. Maarja op een gegeven moment als je blijft buigen breekt het. Hebben mijn pestkoppen ook ondervonden
Ik denk dat dit een scherpe en juiste waarneming is. Het is triest maar waar. Als de school een streng maar rechtvaardig beleid voert hebben pesters op school geen schijn van kans.quote:Op vrijdag 30 januari 2026 10:15 schreef -Sigaartje het volgende:
Wat het verschil uitmaakt is het schoolregime. Aan het eind moest ik door verhuizing naar een andere school waar het regime erg strak was. Steevast bij bijna elke les liep de leraar langs de tafeltjes om te kijken of iedereen zijn huiswerk had gedaan. Spijbelen en te laat komen werd niet getolereerd en altijd waren er sancties. Kinderen werden aangesproken op hun gedrag. Op die school kwam pesten niet voor. In de vorige school, waar amper werd gecontroleerd en alles veel vrijer was, werd erg veel gepest. Slechte mensen zijn overal en van alle tijden. Geef ze de kans en ze vervallen direct tot slecht gedrag. Geef ze geen ruimte tot dit gedrag, dan doen ze het niet.
Wie bepaald het verschil tussen plagen en pesten? Het slachtoffer of de pleger...quote:Op vrijdag 20 februari 2026 12:13 schreef Lienekien het volgende:
Zoals ik het lees, heb je het meer over plagen dan over pesten. Was het maar waar dat elke vorm van pesten de kop in te drukken was met een beetje zelfspot.
Plagen is een beetje lollige opmerkingen maken over iemands uiterlijk en het daar bij laten. Pesten is veel kwaadaardiger, denk bijv. aan bedreiging en buitensluiting.quote:Op vrijdag 20 februari 2026 12:17 schreef Watuntrik het volgende:
[..]
Wie bepaald het verschil tussen plagen en pesten? Het slachtoffer of de pleger...
Daarvoor geldt in mijn optiek hetzelfde, je laat je buitensluiten en je laat je bedreigen. Ga je daar in mee en laat je dat gebeuren dan roep je dit over jezelf af... Karakters die hier op teren kunnen meedogenloos gemeen zijn. Beginnen met een (dom) grapje die zij lollig vinden, vinden ze daarmee een ingang dan gaat het vaak kwaad naar erger.quote:Op vrijdag 20 februari 2026 12:20 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Plagen is een beetje lollige opmerkingen maken over iemands uiterlijk en het daar bij laten. Pesten is veel kwaadaardiger, denk bijv. aan bedreiging en buitensluiting.
Ik denk echt dat jij je eigen ervaring gruwelijk overschat door het op deze manier door te trekken. Ik kan me voorstellen hoe pijnlijk dat is voor mensen die gepest worden als jij hun ervaringen op deze manier bagatelliseert of er zelfs een verhaal van maakt waarin het eigenlijk hun eigen schuld is dat ze gepest worden.quote:Op vrijdag 20 februari 2026 12:29 schreef Watuntrik het volgende:
[..]
Daarvoor geldt in mijn optiek hetzelfde, je laat je buitensluiten en je laat je bedreigen. Ga je daar in mee en laat je dat gebeuren dan roep je dit over jezelf af... Karakters die hier op teren kunnen meedogenloos gemeen zijn. Beginnen met een (dom) grapje die zij lollig vinden, vinden ze daarmee een ingang dan gaat het vaak kwaad naar erger.
Heb toevallig een autistisch neefje in zijn late tienerjaren die nog steeds klaagt dat hij vroeger op school gepest is.
Daar mag je in zijn huidige emotionele fijngevoelige status nog geen flapdrol tegen zeggen, want dat werkt als olie op het vuur.
Ik bagatelliseer, overschat noch onderschat en kan me hier ook niet mee identificeren en spreekt me niet aan.. Dat maak jij er zelf van...quote:Op vrijdag 20 februari 2026 12:32 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik denk echt dat jij je eigen ervaring gruwelijk overschat door het op deze manier door te trekken. Ik kan me voorstellen hoe pijnlijk dat is voor mensen die gepest worden als jij hun ervaringen op deze manier bagatelliseert of er zelfs een verhaal van maakt waarin het eigenlijk hun eigen schuld is dat ze gepest worden.
Je spreekt wel degelijk een oordeel uit over de mensen die gepest worden: je laat het gebeuren, zeg je. En dat vind ik heel kwalijk.quote:Op vrijdag 20 februari 2026 12:51 schreef Watuntrik het volgende:
[..]
Ik bagatelliseer, overschat noch onderschat en kan me hier ook niet mee identificeren en spreekt me niet aan.. Dat maak jij er zelf van...
Daarom begon ik ook met ieder spreekt hier voor zichzelf en kun je vinden wat je vind maar niet over de ander oordelen. Ik kan niet voelen wat een ander voelt, deel slechts gedachte en een mogelijke oplossing die voor mijzelf in mijn gevoel goed heeft gewerkt.
Doe ermee wat je laten kunt. Blijkbaar zijn hier gewoon geen oplossingen en of hulp te geven, immers je moet het zelf vinden en doen. Het aan de ander over laten helpt je eerder naar de kloten. De pikorde en pesters zullen blijven bestaan.
Je hebt het slakje gevonden...quote:Op vrijdag 20 februari 2026 13:03 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je spreekt wel degelijk een oordeel uit over de mensen die gepest worden: je laat het gebeuren, zeg je. En dat vind ik heel kwalijk.
Dat konden we gisteren zien met je commentaar op een foto van een vermist meisje, stuk ongeluk dat je bentquote:Op vrijdag 20 februari 2026 13:58 schreef GerryDV het volgende:
Pestgedrag lijkt me tot op zekere hoogte nnormaal en acceptabel. Het is evolutionair ook wel verklaarbaar. Het kan zorgen dat iemand weerbaar wordt en dat bepaald afwijkend gedrag aangepast wordt waar degene die gepest is soms ook beter van kan worden. Mocht het pestgedrag namelijk leiden tot een uiterlijke of gedragsverandering van de gepesttr in positieve zin dan kan diegene daar later de vruchten van plukken. De grens is echter wel ernstig fysiek geweld of mensen tot zelfmoord aanzetten en dat soort taferelen. Het is ook een hiërarchiebepaling, daar is op zichzelf ook niks mis mee. We zijn niet allemaal hetzelfde.
Dat was wel smerig ja.quote:Op vrijdag 20 februari 2026 14:33 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Dat konden we gisteren zien met je commentaar op een foto van een vermist meisje, stuk ongeluk dat je bent
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |