Dat is bijzonder want het Iraanse regime is sjiitisch en dat zijn op zijn zachtst gezegd geen grote vrienden van soenieten. Niet alles "islam" is hetzelfdequote:Op donderdag 5 februari 2026 15:01 schreef TheJanitor het volgende:
Zijn gewoon moslims die niet graag zien dat een islamitisch regime valt. Niets meer, niets minder.
In 1991 na de Golfoorlog tegen Irak deed George Bush sr. (41) een oproep aan de Koerden in het noorden van Irak om in opstand te komen tegen Saddam. De Koerden kwamen toen inderdaad in opstand, en die opstand werd vervolgens door Saddam keihard neergeslagen. Bush heeft toen ook niet verder ingegrepen en liet Saddam zijn gang gaan.quote:Op donderdag 5 februari 2026 14:05 schreef MissButterflyy het volgende:
Wel ben ik met het eens dat Trump ten tijde van de demonstraties heeft geprobeerd invloed uit te oefenen. Heeft hij ook niet geroepen te komen helpen? Ga dat dan ook doen.
Toch een deal gaan sluiten met dit misdadige regime en de bevolking verder laten stikken zou echt een rotstreek zijn.
Toch steunen ze Hamas tegen Israel en dat is belangrijker.quote:Op donderdag 5 februari 2026 15:11 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat is bijzonder want het Iraanse regime is sjiitisch en dat zijn op zijn zachtst gezegd geen grote vrienden van soenieten. Niet alles "islam" is hetzelfde
Politiegeweld komt wereldwijd voor. Dat betekent niet dat dit automatisch tot een opstand moet leiden, maar wel dat de overheid zulke misstanden moet onderzoeken en de daders moet vervolgen (iets wat in Iran in het verleden ook is gebeurd). Daarnaast speelt de rol van de VS en Israël wel degelijk mee, gezien hun langdurige inmenging in het land, waaronder sabotage, aanslagen op wetenschappers en pogingen om de bevolking op te hitsen tijdens demonstraties.quote:Op donderdag 5 februari 2026 14:01 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Die vrouwen die recht door hun hoofd zijn geschoten waren ook vreedzaam aan het demonstreren, jaren geleden.
Er zijn al zo vaak demonstraties met een hoop geweld neergeslagen in Iran, dat heeft geen fluit te maken met de VS of Israël.
Trump / de VS die zogenaamd “helpen”. In de praktijk leidt dat vooral tot meer burgerslachtoffers en het plunderen van grondstoffen en economische uitbuiting. Na decennia aan oorlogen zou hun modus operandi inmiddels toch wel bekend moeten zijn. Ze willen demonstraties die op eigen bodem plaatsvinden in de kiem smoren en verdedigen eigen politiediensten die burgers doden, maar denken andere landen hierover de les te kunnen lezen.quote:Op donderdag 5 februari 2026 14:05 schreef MissButterflyy het volgende:
Wel ben ik met het eens dat Trump ten tijde van de demonstraties heeft geprobeerd invloed uit te oefenen. Heeft hij ook niet geroepen te komen helpen? Ga dat dan ook doen.
Toch een deal gaan sluiten met dit misdadige regime en de bevolking verder laten stikken zou echt een rotstreek zijn.
Wat een goedpraterij! Er worden mensen vastgezet en gemarteld in gevangenissen in Iran die tegen het regime zijn, en dat zijn helemaal geen relschoppers maar vaak intellectuelen.quote:Op donderdag 5 februari 2026 17:18 schreef Tovia het volgende:
[..]
Politiegeweld komt wereldwijd voor. Dat betekent niet dat dit automatisch tot een opstand moet leiden, maar wel dat de overheid zulke misstanden moet onderzoeken en de daders moet vervolgen (iets wat in Iran in het verleden ook is gebeurd). Daarnaast speelt de rol van de VS en Israël wel degelijk mee, gezien hun langdurige inmenging in het land, waaronder sabotage, aanslagen op wetenschappers en pogingen om de bevolking op te hitsen tijdens demonstraties.
quote:US Treasury Secretary Bessent:
"We have seen the Iranian leadership wiring money out of the country like crazy. The rats are leaving the ship. That is a good sign that they know the end may be near."
Je verschuift steeds de doelpalen. Eerst ging het over recente protesten, daarna haalde je demonstraties uit het verleden aan waarbij doden vielen, en nu heb je het ineens over intellectuelen. Ik praat niets goed, dat zeg ik ook letterlijk in mijn post: “de overheid moet zulke misstanden onderzoeken en de daders vervolgen.”quote:Op donderdag 5 februari 2026 19:27 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Wat een goedpraterij! Er worden mensen vastgezet en gemarteld in gevangenissen in Iran die tegen het regime zijn, en dat zijn helemaal geen relschoppers maar vaak intellectuelen.
Dat zal je in de VS echt niet zien.
Zie je dat verschil nou echt niet?
Dat wordt in de VS waarschijnlijk een stuk beter uit beeld gehouden dan in Iran, jaquote:Op donderdag 5 februari 2026 19:27 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Wat een goedpraterij! Er worden mensen vastgezet en gemarteld in gevangenissen in Iran die tegen het regime zijn, en dat zijn helemaal geen relschoppers maar vaak intellectuelen.
Dat zal je in de VS echt niet zien.
Zie je dat verschil nou echt niet?
Welke overheid moet die misstanden onderzoeken? Dat misdadig regime is de overheid.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 12:09 schreef Tovia het volgende:
[..]
Je verschuift steeds de doelpalen. Eerst ging het over recente protesten, daarna haalde je demonstraties uit het verleden aan waarbij doden vielen, en nu heb je het ineens over intellectuelen. Ik praat niets goed, dat zeg ik ook letterlijk in mijn post: “de overheid moet zulke misstanden onderzoeken en de daders vervolgen.”
En nee, de VS martelt wél mensen: via Guantánamo Bay waar mensen zonder proces worden vastgehouden, door uitlevering aan bondgenoten in het Midden-Oosten waar marteling plaatsvindt, en tijdens oorlogen waarin ze zelf martelen en honderdduizenden burgers, waaronder vrouwen en kinderen, uiteenrijten met bombardementen. Het lijkt er eerder op dat je weinig weet van de misdaden die de VS heeft gepleegd/pleegt, zowel tijdens als buiten de oorlogen die zij voert.
Tot nu toe mag je daar nog zeggen en schrijven wat je wil.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 12:11 schreef Ozewiezewozewalla het volgende:
[..]
Dat wordt in de VS waarschijnlijk een stuk beter uit beeld gehouden dan in Iran, ja
Gaan ze aanvallen?quote:Op vrijdag 6 februari 2026 08:06 schreef Aether het volgende:
US urges nationals to immediately leave Iran on the eve of Muscat talks
https://www.iranintl.com/en/liveblog/202602011665
Datis hier inmiddels al 10 keer aangekondigd, dus waarschijnlijk niet. Er is na dat bloedbad ook geen demonstratie meer om te steunen.quote:
De VS heeft het onmogelijke gepresteerd door verschillende islamitische stromingen een gezamenlijke stem te geven. Van oorsprong sektarische wahhabieten (Saudi-Arabië), de Moslimbroeders (Qatar/(turkije)) en soefimoslims (Oman) spraken zich openlijk uit tegen een Amerikaanse aanval op Iran, zich goed beseffend wie er daarna op het menu staat.quote:Op donderdag 5 februari 2026 15:11 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat is bijzonder want het Iraanse regime is sjiitisch en dat zijn op zijn zachtst gezegd geen grote vrienden van soenieten. Niet alles "islam" is hetzelfde
Je haalt “hunnie” (de VS) er zelf bij door te vragen wanneer zij “hulp” gaan bieden, terwijl hun modus operandi bekend is: grootschalige misdaden, burgerslachtoffers en het plunderen van grondstoffen. Dat is gewoon krom. Iran doodt duizenden “demonstranten”: laten we dus de VS om “hulp” roepen om het land aan te vallen of een oorlog te starten waarbij honderden tot honderdduizenden burgers kunnen omkomen. Daarmee laten we zogenaamd zien hoeveel wij om die burgers geven.quote:Op vrijdag 6 februari 2026 12:29 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Welke overheid moet die misstanden onderzoeken? Dat misdadig regime is de overheid.
Verder lees ik een hoop ‘en hunnie ook’
En toen bekend werd wat de VS in Guantanamo bay uitspookte werd dat een enorm schandaal.
Ondertussen krijgen demonstranten in Iran die opgepakt zijn de doodstraf (was volop in het nieuws afgelopen weken).
quote:Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen: ’Ze hebben hun hand overspeeld’
De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
„We hebben een armada die daar naartoe gaat en een andere gaat misschien ook”, aldus Trump. De president kondigde die eerste vloot vorige maand aan om de druk op het Iraanse regime te verhogen. Hij waarschuwde ook al voor Amerikaanse aanvallen als er niet snel een deal zou worden gesloten.
Tegelijkertijd zei Trump optimistisch te zijn over een overeenkomst met Teheran. Volgens hem wil Iran „heel graag” een deal sluiten, omdat ze geschrokken zouden zijn door de Amerikaanse luchtaanvallen in de zomer van 2025. „De vorige keer geloofden ze niet dat ik het echt zou doen”, zei de president tegen Axios. „Ze hebben hun hand overspeeld.” Dit keer zouden de onderhandelingen „heel anders” verlopen.
https://www.telegraaf.nl/(...)peeld/130917026.html
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |