Jij werkt voor de Zweden. Daar ga je nog spijt van krijgen.quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:14 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik werk helemaal niet voor 'de Amerikanen', wat is dit nou voor een onzin.
Je zult maar voor een Chinees bedrijf werken!quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:19 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Jij werkt voor de Zweden. Daar ga je nog spijt van krijgen.Denk alleen al aan de "Saab" een parodie op een auto. En passant krijg ik dan ook nog ruzie met Leandra dus dat is mooi.
Ja. Ik. Waarbij ik overigens prive vaak wel bereikbaar ben op mijn zakelijke telefoon. Maar appjes enzo, veel te veel context switches. Dus als ik werk gaat die (privetelefoon) uitquote:Op woensdag 14 januari 2026 15:50 schreef Bohemio het volgende:
[..]
Nee, gewoon niet opnemen, ook al zou het wel kunnen. Of helemaal uitzetten tijdens werktijd.
Dit vind ik trouwens wel een moeilijke discussie. Ik heb dus geen werktelefoon, maar inmiddels wel een aantal 2FA-apps op m'n privételefoon en m'n nummer is bekend bij een aantal portals waar ik op moet inloggen in verband met OTP per sms. Vind het best zonde van het geld als ze mij voor alleen die paar dingetjes een werktelefoon zouden geven, maar aan de andere kant loopt mijn telefoon op deze manier wel vol met werkdingen.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:37 schreef Discombobulate het volgende:
Ik ben bereikbaar per e-mail. That's it. Ja, ik heb wel wat groepsapps, maar probeer dat gewoon zo min mogelijk te gebruiken op werk, puur alleen het nodige. Verder installeer ik ook zo min mogelijk onzin apps welke het bedrijf allemaal wil dat ik gebruik.
Krijg je geen telefoonvergoeding dan?quote:Op vrijdag 16 januari 2026 11:49 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Dit vind ik trouwens wel een moeilijke discussie. Ik heb dus geen werktelefoon, maar inmiddels wel een aantal 2FA-apps op m'n privételefoon en m'n nummer is bekend bij een aantal portals waar ik op moet inloggen in verband met OTP per sms. Vind het best zonde van het geld als ze mij voor alleen die paar dingetjes een werktelefoon zouden geven, maar aan de andere kant loopt mijn telefoon op deze manier wel vol met werkdingen.
Nee, maar voor het contact met collega's en derden heb ik dus de softphone en Teams enzo. Mijn privételefoon is puur voor die 2FA en OTP-dingen.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 12:21 schreef raptorix het volgende:
[..]
Krijg je geen telefoonvergoeding dan?
Mjah, het is wat karig maar komt wel vaker voor, gaat ook vaker komen aangezien vrijwel alle zaken waarbij je nu als particulier DigID gebruikt je daar zakelijk dit jaar met E-Herkenning moet inloggen.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 12:25 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Nee, maar voor het contact met collega's en derden heb ik dus de softphone en Teams enzo. Mijn privételefoon is puur voor die 2FA en OTP-dingen.
In mijn geval gaat het vooral om banken, Salesforce-achtige zaken en dergelijke. Dat zijn wel dingen die ik privé natuurlijk niet gebruik. Ik gebruik bijvoorbeeld ook de Microsoft authenticator, maar die heb ik privé ook nodig dus dat is niet zo erg.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 12:30 schreef raptorix het volgende:
[..]
Mjah, het is wat karig maar komt wel vaker voor, gaat ook vaker komen aangezien vrijwel alle zaken waarbij je nu als particulier DigID gebruikt je daar zakelijk dit jaar met E-Herkenning moet inloggen.
Nou ja, het is doorgaans wel normaal dat je een vergoeding van zo een 7 euro per maand krijgt als je je telefoon ook zakelijk nodig hebt, tenzij je natuurlijk ook al een internetvergoeding krijgt, want dat is meestal een gecombineerde post.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 13:37 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
In mijn geval gaat het vooral om banken, Salesforce-achtige zaken en dergelijke. Dat zijn wel dingen die ik privé natuurlijk niet gebruik. Ik gebruik bijvoorbeeld ook de Microsoft authenticator, maar die heb ik privé ook nodig dus dat is niet zo erg.
Maar dat vind ik dus wel een lastige discussie. Dat je gecompenseerd moet worden als je dient te communiceren met je telefoon staat buiten kijf, maar moet je iemand ook een telefoon verstrekken of een telefoonvergoeding geven voor een paar appjes?
Ik heb alleen Windows Autheticator. Voor de rest vertik ik het als het niet nodig is of doe ik het via een andere manier.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 11:49 schreef Irritatie100 het volgende:
[..]
Dit vind ik trouwens wel een moeilijke discussie. Ik heb dus geen werktelefoon, maar inmiddels wel een aantal 2FA-apps op m'n privételefoon en m'n nummer is bekend bij een aantal portals waar ik op moet inloggen in verband met OTP per sms. Vind het best zonde van het geld als ze mij voor alleen die paar dingetjes een werktelefoon zouden geven, maar aan de andere kant loopt mijn telefoon op deze manier wel vol met werkdingen.
Dit heb ik ook niet, maar het ligt gewoon aan de markt waar ik werk. Laat hem in het weekend thuis, maar ik reageer meestal wel.quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:18 schreef Netsplitter het volgende:
En ook hier, geen opneemverplichting.
Ik heb mijn telefoon wel mee op vakantie, maar mn laptop niet, dus effectief kan ik toch niet echt iets doen.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 21:40 schreef Fushia2 het volgende:
[..]
Dit heb ik ook niet, maar het ligt gewoon aan de markt waar ik werk. Laat hem in het weekend thuis, maar ik reageer meestal wel.
Vakantie heb ik mijn telefoon wel mee. En daar staat mijn mailbox natuurlijk wel op.
Al vind ik het met vakantie wel makkelijker om het los laten omdat ik dan alles voorbereid heb en mijn klanten/prospecten dat ik met vakantie ga. Telefoon is dan echt voor noodgevallen wanneer ik voor iets goedkeuring moet geven.
Bij sommige zaken ben ik de enige binnen het bedrijf die al dan niet akkoord kan gaan met bepaalde zaken betreffende mijn klanten.
Een klant die niet betaalt zal nooit een brief van een advocaat of echt dreigende mails/calls van onze creditcontrollers krijgen zonder mijn akkoord bijvoorbeeld. Bij elke stap moet ik akkoord geven
Die gaat op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur en gedurende alle uren dat ik op de locatie van het kantoor ben in 'werk-modus'. Telefoongesprekken worden doorgelaten. Alle appjes en andere meldingen worden echter stilgehouden. Dan kan ik mij beter concentreren op mijn werk.quote:Op woensdag 14 januari 2026 12:09 schreef Bohemio het volgende:
Zijn mensen ook zo principieel met hun privé telefoon tijdens werktijd?
waarom? omdat je verplichtingen naar je werk toe hebt? alles wat je niet je werk wil laten weten kan met je privenummerquote:Op zondag 18 januari 2026 00:23 schreef bananen-plukker het volgende:
Waarom een zakelijke telefoon, je werkgever kan standaard zien naar wie je belt. En als je pech hebt kan deze - wanneer in beheer - ook veel meer zien.
Zakelijk telefoneren, appen, mobiel je teams en mail kunnen lezen zonder je laptop op te starten, 2FA, etc etcquote:Op zondag 18 januari 2026 00:23 schreef bananen-plukker het volgende:
Waarom een zakelijke telefoon, je werkgever kan standaard zien naar wie je belt. En als je pech hebt kan deze - wanneer in beheer - ook veel meer zien.
Ik kreeg m gesealed vanuit de verpakking met de mededeling: Doe er (tot op zekere hoogte) mee wat je wil.quote:Op zondag 18 januari 2026 00:23 schreef bananen-plukker het volgende:
Waarom een zakelijke telefoon, je werkgever kan standaard zien naar wie je belt. En als je pech hebt kan deze - wanneer in beheer - ook veel meer zien.
Dit is een niet-bestaand probleem% je gewoon geen privezaken doen met je zakelijke toestel. Zoals ik ook geen werkzaken op een prive-apparaat doe (en ook niet mag doen).quote:Op zondag 18 januari 2026 00:23 schreef bananen-plukker het volgende:
Waarom een zakelijke telefoon, je werkgever kan standaard zien naar wie je belt. En als je pech hebt kan deze - wanneer in beheer - ook veel meer zien.
Dat is wel heel oldschool.quote:Op woensdag 14 januari 2026 15:50 schreef Bohemio het volgende:
[..]
Nee, gewoon niet opnemen, ook al zou het wel kunnen. Of helemaal uitzetten tijdens werktijd.
Dat vind ik nogal vaak. Heb zelf stand-by diensten gedraaid in een ver verleden en dat leidde hoogstens 2x per jaar tot wat werk.quote:Op zondag 18 januari 2026 13:30 schreef MooieTop6 het volgende: en gebeurd het maar zo'n 3 à 4x per week dat dit voorkomt.
Wanneer iemand zo principieel is met een werktelefoon ná werktijd, zou dit opgeld moeten doen voor een privé toestel tijdens werktijd?quote:
Hoe kom je daarbij? Ik koop mijn zakelijke telefoon altijd gewoon zelf en declareer deze. Microsoft Intune moet dan wel verplicht geinstalleerd worden om bij de mail te kunnen en en om prive en zakelijk gescheiden te houden (wat soms wel vervelend kan zijn, geeft wat beperkingen), maar de werkgever kan hiermee zeker niet de belgeschiedenis zien. Al zou ik ook daar geen problemen mee hebben, totaal niet boeiend toch.quote:Op zondag 18 januari 2026 00:23 schreef bananen-plukker het volgende:
Waarom een zakelijke telefoon, je werkgever kan standaard zien naar wie je belt. En als je pech hebt kan deze - wanneer in beheer - ook veel meer zien.
Hoe krijg je het voor elkaar dat je werkgever je nummer niet heeft? Je hebt toch contact met ze gehad al voordat je in dienst ging neem ik aan?quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:18 schreef Netsplitter het volgende:
Werk en prive telefoon. Werkgever heeft niet mijn prive nummer.
Ben op zich 24/7 bereikbaar op werktelefoon, maar wil niet zeggen dat ik 'm continue naast mij heb liggen, of op mijn nachtkastje.
Tijdens vakantie neem ik telefoon wel mee, in het geval dat. Laptop niet. En ook hier, geen opneemverplichting.
Omdat ik die laat verwijderen zodra ik mijn werktelefoonnummer heb.quote:Op maandag 19 januari 2026 04:56 schreef borbit het volgende:
[..]
Hoe krijg je het voor elkaar dat je werkgever je nummer niet heeft? Je hebt toch contact met ze gehad al voordat je in dienst ging neem ik aan?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |