Op de Krim werd ten minste nog een referendum gehouden over afscheiding van Oekraïne en aansluiting bij Rusland. Of je het nou leuk vindt of niet, de afscheiding van Oekraïne en aansluiting bij Rusland was wel de wens van de meerderheid van de bevolking van de Krim.quote:
Ik heb al eerder aangegeven dat ik Groenland strategisch gezien een belangrijke plek acht en liever heb dat het Westen hier de dienst uitmaakt in plaats van China of Rusland. Het grootste en sterkste Westerse land is de VS. En waarom zou de VS in hemelsnaam Nederland binnen komen vallen?quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:00 schreef Momo het volgende:
[..]
Leuk als je zelf in het land woont met grootste leger. Maar jij woont gewoon in Nederland dus ik snap niet dat jij zo ongelooflijk blij wordt dat de VS andere democratische landen zo maar wil inpikken. Zou jij graag zien dat Trump hier ook komt binnenvallen?
Referendum of de Krim bij Rusland moet horen.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:04 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Op de Krim werd ten minste nog een referendum gehouden over afscheiding van Oekraïne en aansluiting bij Rusland. Of je het nou leuk vindt of niet, de afscheiding van Oekraïne en aansluiting bij Rusland was wel de wens van de meerderheid van de bevolking van de Krim.
Ik denk dat @HowardRoark dat geen enkel probleem zou vinden.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:00 schreef Momo het volgende:
Leuk als je zelf in het land woont met grootste leger. Maar jij woont gewoon in Nederland dus ik snap niet dat jij zo ongelooflijk blij wordt dat de VS andere democratische landen zo maar wil inpikken. Zou jij graag zien dat Trump hier ook komt binnenvallen?
quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Referendum of de Krim bij Rusland moet horen.
[] JA!
[] Nee, maar ik bedoel ja!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
Jij mag denken wat je wilt.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:08 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Ik denk dat @:HowardRoark dat geen enkel probleem zou vinden.
Even deze post er weer bij halen:quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:06 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik heb al eerder aangegeven dat ik Groenland strategisch gezien een belangrijke plek acht en liever heb dat het Westen hier de dienst uitmaakt in plaats van China of Rusland. Het grootste en sterkste Westerse land is de VS. En waarom zou de VS in hemelsnaam Nederland binnen komen vallen?
Ze kunnen vast wel een of andere kutreden verzinnen dat ze ons ook moeten binnenvallen, denk dat jij het meteen zou geloven.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 12:37 schreef Momo het volgende:
Over de TT
[ x ]
Trump is zo bang dat Rusland zich met de Groenland gaat bemoeien mimimi. Als je dat nog steeds als de reden ziet van al dit gedoe ben je wel een beetje zacht tussen de oren.
Er gaan allerlei complottheorieën de ronde over fraude bij het referendum op de Krim over afscheiding van Oekraïne, maar ik geloof dat die beschuldigingen net zo geloofwaardig zijn als de beschuldigingen van Trump over fraude bij de presidentsverkiezingen in 2020.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:07 schreef xpompompomx het volgende:
Referendum of de Krim bij Rusland moet horen.
[] JA!
[] Nee, maar ik bedoel ja!
Het komt niet van Trump, dat landen zoals China en Rusland een oogje hebben op Groenland hebben verschillende Westerse media en onderzoeksinstituten de afgelopen jaren uitgebreid over bericht. Zie deze post voor een aantal voorbeelden.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:09 schreef Momo het volgende:
[..]
Even deze post er weer bij halen:
[..]
Ze kunnen vast wel een of andere kutreden verzinnen dat ze ons ook moeten binnenvallen, denk dat jij het meteen zou geloven.
Dit is wel een heel sterk staaltje oikofobie om het toch al grondstofarme Europa ook nog van eventuele lithium-, kobalt- en grafietwinning te willen afhouden. Dan ben je echt wel een cuckje.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:06 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik heb al eerder aangegeven dat ik Groenland strategisch gezien een belangrijke plek acht en liever heb dat het Westen hier de dienst uitmaakt in plaats van China of Rusland. Het grootste en sterkste Westerse land is de VS. En waarom zou de VS in hemelsnaam Nederland binnen komen vallen?
Niemand ontkent dat landen Groenland interessant zouden kunnen vinden. Maar jij denk echt dat Putin of Xi gaat besluiten NAVO land Groenland aan te vallen voor de grondstoffen? Dit is toch precies waar we NAVO voor hebben? Zelfs als ze iets zouden proberen heb je de legers van de VS, Canada en Europa. Wat is dan het punt van NAVO? Denemarken en Groenland staan zelfs open voor extra legerbasissen op Groenland. Alle veiligheid die je zou kunnen wensen. Wat mist er dan nog aan veiligheid, kun je dat uitleggen? Je bent compleet blind voor de interesse van de VS in de grondstoffen? En nee ze willen dat niet met ons delen anders waren ze wel akkoord gegaan met aanbiedingen van Groenland/Denemarken voor grondstoffen delven naast het aanbod voor legerbasissen. Raar trouwens dat Rusland en VS dan al praten over gezamenlijk projecten in het Arctisch gebied voor grondstoffen. Misschien wil de VS wel Groenland hebben zodat ze zelf alle grondstoffen kunnen hebben en lekker delen met hun nieuwe maatje Rusland.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:19 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het komt niet van Trump, dat landen zoals China en Rusland een oogje hebben op Groenland hebben verschillende Westerse media en onderzoeksinstituten de afgelopen jaren uitgebreid over bericht. Zie deze post voor een aantal voorbeelden.
Nee hoor, ik denk in een nationale context, niet in continentale of supranationale context. Nederland heeft niets op Groenland dat van ons is. En als je per se in de Europese context wilt denken, Europa doet eigenlijk niets op Groenland en al helemaal niet met de grondstoffen. Men is zich pas in bepaalde contreien druk gaan maken over Groenland toen Trump stelde dat hij het onderdeel van de VS wil gaan maken.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:23 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dit is wel een heel sterk staaltje oikofobie om het toch al grondstofarme Europa ook nog van eventuele lithium-, kobalt- en grafietwinning te willen afhouden. Dan ben je echt wel een cuckje.
China heeft andere manieren om de invloedsfeer uit te bereiden. Rusland moet je niet gek van op staan te kijken. Kleine kans trouwens dat de NAVO in actie gaat komen, tot op heden is dit meer wensdenken geweest dan realiteit.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:32 schreef Momo het volgende:
[..]
Niemand ontkent dat landen Groenland interessant zouden kunnen vinden. Maar jij denk echt dat Putin of Xi gaat besluiten NAVO land Groenland aan te vallen voor de grondstoffen? Dit is toch precies waar we NAVO voor hebben? Zelfs als ze iets zouden proberen heb je de legers van de VS, Canada en Europa. Wat is dan het punt van NAVO? Denemarken en Groenland staan zelfs open voor extra legerbasissen op Groenland. Alle veiligheid die je zou kunnen wensen. Wat mist er dan nog aan veiligheid, kun je dat uitleggen? Je bent compleet blind voor de interesse van de VS in de grondstoffen? En nee ze willen dat niet met ons delen anders waren ze wel akkoord gegaan met aanbiedingen van Groenland/Denemarken voor grondstoffen delven naast het aanbod voor legerbasissen. Raar trouwens dat Rusland en VS dan al praten over gezamenlijk projecten in het Arctisch gebied voor grondstoffen. Misschien wil de VS wel Groenland hebben zodat ze zelf alle grondstoffen kunnen hebben en lekker delen met hun nieuwe maatje Rusland.
https://www.politico.eu/a(...)aine-russia-capital/quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:50 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, ik denk in een nationale context, niet in continentale of supranationale context. Nederland heeft niets op Groenland dat van ons is. En als je per se in de Europese context wilt denken, Europa doet eigenlijk niets op Groenland en al helemaal niet met de grondstoffen. Men is zich pas in bepaalde contreien druk gaan maken over Groenland toen Trump stelde dat hij het onderdeel van de VS wil gaan maken.
[..]
China heeft andere manieren om de invloedsfeer uit te bereiden. Rusland moet je niet gek van op staan te kijken. Kleine kans trouwens dat de NAVO in actie gaat komen, tot op heden is dit meer wensdenken geweest dan realiteit.
De enigen die iets zouden doen zijn de Amerikanen omdat zonder de Amerikanen de NAVO ook niets voorstelt. En dat de VS de grondstoffen in Groenland graag wil heeft nog niemand geprobeerd te ontkennen.
En waar maak je vervolgens op dat de VS en Rusland nu een alliantie zouden vormen die de grondstoffen daar gaan delen?
Waar baseer je dat op?quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:50 schreef HowardRoark het volgende:
Kleine kans trouwens dat de NAVO in actie gaat komen, tot op heden is dit meer wensdenken geweest dan realiteit.
Ah, claims van een man die bemiddeld in het conflict met Oekraïne. We zijn inmiddels alweer een jaar verder, zijn er nog ontwikkeling op dit gebied mbt de vermeende alliantie tussen de VS en de Russen?quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:56 schreef Momo het volgende:
[..]
https://www.politico.eu/a(...)aine-russia-capital/
Omdat verreweg de meeste uiteindelijk hun nationale veiligheid zullen prioriteiten boven het zich mengen in een oorlog. Dat hebben we ook gezien aan de situatie in Oekraïne. En dat betreft natuurlijk geen EU of NAVO-land, maar het gaat wel over een gebied in de achtertuin van Europa.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:58 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Waar baseer je dat op?
De enige keer dat artikel 5 van het NAVO-verdrag werd geactiveerd, was op verzoek van de Verenigde Staten, na de aanslagen van 11 september 2001.
Daarbuiten is er nooit een gelegenheid geweest die reden had kunnen zijn om artikel 5 te activeren.
De VS kan ieder moment basissen heropenen op Groenland en daarmee Groenland beveiligen.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:19 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het komt niet van Trump, dat landen zoals China en Rusland een oogje hebben op Groenland hebben verschillende Westerse media en onderzoeksinstituten de afgelopen jaren uitgebreid over bericht. Zie deze post voor een aantal voorbeelden.
Dat doen we nog niet, maar het is niet ondenkbaar dat die grondstoffen in de nabije toekomst wel rendabel winbaar zijn en op een ecologisch redelijk verantwoorde manier gedolven kunnen worden.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:50 schreef HowardRoark het volgende:
Europa doet eigenlijk niets op Groenland en al helemaal niet met de grondstoffen.
Sterker nog, dat was ook de taak van de VS.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 14:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De VS kan ieder moment basissen heropenen op Groenland en daarmee Groenland beveiligen.
Het is geen argument om Groenland in te nemen.
Maar is het feit dat er nooit een gelegenheid is geweest die reden had kunnen zijn om artikel 5 van het NAVO-verdrag te activeren, niet een aanwijzing dat het NAVO-verdrag kennelijk werkt en dat er een afschrikwekkende werking uitgaat tegenover een eventuele agressor?quote:Op zaterdag 17 januari 2026 14:00 schreef HowardRoark het volgende:
Omdat verreweg de meeste uiteindelijk hun nationale veiligheid zullen prioriteiten boven het zich mengen in een oorlog. Dat hebben we ook gezien aan de situatie in Oekraïne. En dat betreft natuurlijk geen EU of NAVO-land, maar het gaat wel over een gebied in de achtertuin van Europa.
De NAVO is ook vooral een afschrikmiddel, maar te veel mensen lijken te denken dat zodra bijvoorbeeld Estland eens wordt aangevallen door de Russen, vanuit alle windhoeken NAVO-landen hun manschappen gaan sturen.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 14:05 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Maar is het feit dat er nooit een gelegenheid is geweest die reden had kunnen zijn om artikel 5 van het NAVO-verdrag te activeren, niet een aanwijzing dat het NAVO-verdrag kennelijk werkt en dat er een afschrikwekkende werking uitgaat tegenover een eventuele agressor?
'Ecologisch verantwoorde manier'quote:Op zaterdag 17 januari 2026 14:05 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat doen we nog niet, maar het is niet ondenkbaar dat die grondstoffen in de nabije toekomst wel rendabel winbaar zijn en op een ecologisch redelijk verantwoorde manier gedolven kunnen worden.
Groenland is een OCT van Europa en ontvangt jaarlijks geld vanuit de EU voor ontwikkelingen. Europa 'doet' al decennia dingen op Groenland, je hoort er alleen nooit wat over omdat er amper mensen wonen.quote:Op zaterdag 17 januari 2026 13:50 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nee hoor, ik denk in een nationale context, niet in continentale of supranationale context. Nederland heeft niets op Groenland dat van ons is. En als je per se in de Europese context wilt denken, Europa doet eigenlijk niets op Groenland en al helemaal niet met de grondstoffen. Men is zich pas in bepaalde contreien druk gaan maken over Groenland toen Trump stelde dat hij het onderdeel van de VS wil gaan maken.
[..]
Die ligt niet op zolder - dat is nooit een ding geweest. We hebben nooit serieus aan "European nation building" gedaan, het was primair een economisch project. Dat betekent dat we er nu aandacht aan moeten gaan besteden - aanleiding genoeg. Niets zo lekker voor cohesie als een gezamenlijke vijand. En Europa heeft er inmiddels minstens drie, die allemaal willen dat we falen.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 17:23 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ergens op zolder moet die Europese trots toch nog liggen, zou je zeggen. Misschien wat stoffig, maar mogelijk nog op te lappen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |