https://www.tunemymusic.com/nl/homequote:Op zaterdag 31 januari 2026 13:57 schreef Felagund het volgende:
@:Mexicanobakker en/of @:Peaceman: hoe organiseren jullie je toplijsten op Spotify? Het is bijna niet te doen om ieder nummer apart naar een goede positie te slepen. Of doen jullie dat buiten Spotify om?
En dan omzetten naar csv bestand of zo?quote:Op zaterdag 31 januari 2026 15:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
https://www.tunemymusic.com/nl/home
Of plain text er in smijten vanuit excel. Sorteren doe ik in excel.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 15:17 schreef Felagund het volgende:
[..]
En dan omzetten naar csv bestand of zo?
Dit is ook zo'n nummer waarvan ik denk dat het in de basis al gewoon door AI bedacht is.quote:Op dinsdag 27 januari 2026 19:44 schreef Mexicanobakker het volgende:
3882,5 Post Malone & Morgan Wallen - I Had Some Help
Gewoon tekst werkt perfect, zo heb ik destijds ook de hele keuzelijst van (toen nog) 10.000 nummers omgezet. Was binnen een uurtje gebeurd.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 15:17 schreef Felagund het volgende:
[..]
En dan omzetten naar csv bestand of zo?
Ik heb daar wel matige ervaringen mee. Toch veel verkeerde versies en soms totaal andere nummers dan die in de lijst horen te staan.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 15:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
https://www.tunemymusic.com/nl/home
Ik doe het wel per nummer, maar ik heb wel een basislijst waar ik alle nummers in heb staan. Dus ik voeg toe vanuit die basislijst.quote:Op zaterdag 31 januari 2026 13:57 schreef Felagund het volgende:
@:Mexicanobakker en/of @:Peaceman: hoe organiseren jullie je toplijsten op Spotify? Het is bijna niet te doen om ieder nummer apart naar een goede positie te slepen. Of doen jullie dat buiten Spotify om?
Dit is wel waar, voor hele grote lijsten op volgorde is dat wel lastiger. Bij de keuzelijst gooide ik ze er dan gewoon uit en voegde ik de juiste versie onderaan toe.quote:Op zondag 1 februari 2026 10:37 schreef peaceman het volgende:
[..]
Ik heb daar wel matige ervaringen mee. Toch veel verkeerde versies en soms totaal andere nummers dan die in de lijst horen te staan.
Probleem daarvan is dat je met grote lijsten alles eerst moet gaan luisteren om erachter te komen of de versies juist zijn. Natuurlijk kun je het deels zien aan de artiestennamen/titels, maar ook dat is in mijn geval van 3000 nummers geen leuke klus.quote:Op zondag 1 februari 2026 12:08 schreef Tussle266 het volgende:
[..]
Dit is wel waar, voor hele grote lijsten op volgorde is dat wel lastiger. Bij de keuzelijst gooide ik ze er dan gewoon uit en voegde ik de juiste versie onderaan toe.
Precies dit ja. Daarom voeg ik dus handmatig toe vanuit een basislijst die ik zelf gemaakt heb van bijna 10.000 nummers. Daar zullen vast nog wel wat verkeerde versies in staan, maar nog altijd veel minder dan via een import. En als je alles op volgorde zet, is eventueel een paar nummers moeten vervangen nog altijd minder werk dan honderden.quote:Op zondag 1 februari 2026 17:12 schreef Redefine het volgende:
Dat toevoegen via zo'n tool heb ik (nog) niet gebruikt, dus geen ervaring mee. Voor mijn eigen lijsten doe ik het nog handmatig ook al is dat veel werk. Maar zelfs dan kan het voorkomen dat je een verkeerde versie in je playlist zet, want ik kijk niet bij elk nummer welke uitvoering het is (wel of het nummer klopt). Daardoor komen er nog weleens matige live of akoestische versies in mijn playlist. Of nog erger covers/tributes. En ook weleens nog erger dat het helemaal niet het liedje is, maar dat het een analyse o.i.d. is van dat nummer...
Dat corrigeer ik later wel zodra ik het weet, maar vergeet het ook nog weleens. Met importeren vanuit een tool vrees ik dat het aantal fouten nog groter is. Waarbij dan ook nog weleens een ander liedje met dezelfde titel wordt toegevoegd of een ander liedje van dezelfde artiest omdat die op titel niet direct te vinden is. Al dan niet door een net iets andere schrijfwijze. Handmatig zie ik dat laatste dan wel, waarbij ik het juiste liedje wel via door zoeken op de artiest, het album of aanpassing van de titel wel weet te vinden.
Handmatig is inderdaad veel werk. Al maak ik zelf playlists van 200 liedjes per lijst (dus dan 2000 - 1800 etc.). Dan is het wat makkelijker om een paar te maken en volgende dag weer. Ook wel om fouten te corrigeren. Alles nog wel even los ervan dat sommige liedjes niet op Spotify staan.quote:Op zondag 1 februari 2026 20:11 schreef peaceman het volgende:
[..]
Precies dit ja. Daarom voeg ik dus handmatig toe vanuit een basislijst die ik zelf gemaakt heb van bijna 10.000 nummers. Daar zullen vast nog wel wat verkeerde versies in staan, maar nog altijd veel minder dan via een import. En als je alles op volgorde zet, is eventueel een paar nummers moeten vervangen nog altijd minder werk dan honderden.
Maar handmatig is idd wel een pleuriswerk.
Ik dus een top 3000, dus dan wel veel werk, maar goed dat is mijn eigen keuze. Alleen handmatig is stukken betrouwbaar (vind ik dan) dan een import.quote:Op zondag 1 februari 2026 20:14 schreef Redefine het volgende:
[..]
Handmatig is inderdaad veel werk. Al maak ik zelf playlists van 200 liedjes per lijst (dus dan 2000 - 1800 etc.). Dan is het wat makkelijker om een paar te maken en volgende dag weer. Ook wel om fouten te corrigeren. Alles nog wel even los ervan dat sommige liedjes niet op Spotify staan.
Handmatig lijkt mij ook veel betrouwbaarder dan een import ja. Overigens is mijn officiële lijst een top 2000. Maar heb daarachter nog een hele reeks aan playlists aan nummers die ik net heb (her)ontdekt gemengd met nummers die het net niet gered hebben. Die lijst is dan niet echt op volgorde, maar wel handig om de volgende keer nog een betere lijst voor mijzelf te maken.quote:Op zondag 1 februari 2026 20:25 schreef peaceman het volgende:
[..]
Ik dus een top 3000, dus dan wel veel werk, maar goed dat is mijn eigen keuze. Alleen handmatig is stukken betrouwbaar (vind ik dan) dan een import.
Dat laatste is irritant ja.
Dat doe ik dus in die basislijst.quote:Op zondag 1 februari 2026 20:33 schreef Redefine het volgende:
[..]
Handmatig lijkt mij ook veel betrouwbaarder dan een import ja. Overigens is mijn officiële lijst een top 2000. Maar heb daarachter nog een hele reeks aan playlists aan nummers die ik net heb (her)ontdekt gemengd met nummers die het net niet gered hebben. Die lijst is dan niet echt op volgorde, maar wel handig om de volgende keer nog een betere lijst voor mijzelf te maken.
Het is veel werk, maar leuk om te doen. Scheelt wel dat ik begin van de zeroes al mijn eigen lijst maakte. Was toen nog maar een top 100, maar had daardoor wel al een vrij uitgebreide database aangelegd als 'keuzelijst'.quote:Op zondag 1 februari 2026 22:09 schreef Tussle266 het volgende:
Ik vind het sowieso knap dat jullie allemaal lijstjes met een volgorde maken. Ik zou dat best willen, maar ik ben er niet toe in staat. Maar ja, de afgelopen jaren leerden ons dat Nederland dat ook niet is, dus dat verzacht het wel een beetje.
Ik ben begonnen in de jaren 80 (opa vertelt...) met een top 100, later een top 250 en nu uiteindelijk een top 3000.quote:Op zondag 1 februari 2026 22:31 schreef Redefine het volgende:
[..]
Het is veel werk, maar leuk om te doen. Scheelt wel dat ik begin van de zeroes al mijn eigen lijst maakte. Was toen nog maar een top 100, maar had daardoor wel al een vrij uitgebreide database aangelegd als 'keuzelijst'.
De laatste keer dat ik het geprobeerd heb is een jaar of tien, elf terug, hier op Fok. Een inzending voor een of andere 'favoriete nummers aller tijden'-lijst. Toen werden die nog elk jaar, aan het einde van het jaar, georganiseerd.quote:Op zondag 1 februari 2026 22:09 schreef Tussle266 het volgende:
Ik vind het sowieso knap dat jullie allemaal lijstjes met een volgorde maken. Ik zou dat best willen, maar ik ben er niet toe in staat. Maar ja, de afgelopen jaren leerden ons dat Nederland dat ook niet is, dus dat verzacht het wel een beetje.
Hier ook zoiets. Sinds 2020 heb ik een top 1000, ieder jaar voeg ik nieuwe favorieten toe aan de 'keuzelijst' (canon) en wordt die dus iets royaler.quote:Op zondag 1 februari 2026 22:31 schreef Redefine het volgende:
[..]
Het is veel werk, maar leuk om te doen. Scheelt wel dat ik begin van de zeroes al mijn eigen lijst maakte. Was toen nog maar een top 100, maar had daardoor wel al een vrij uitgebreide database aangelegd als 'keuzelijst'.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |