RWS werkt niet met kleurcodes. Geeft alleen een reisadvies ahv wat knmi voor kleurtje maakt.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 15:49 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Het is niet alleen KNMI die daar over gaat toch? Is toch een gezamelijke beslissing van verschillende partijen? Rijkswaterstaat zit oa ook in dat overleg dacht ik
Ah joh wat sneeuw en ijzel op een reeds bevroren ijsplaatquote:Op dinsdag 6 januari 2026 15:50 schreef DefKu het volgende:
Code rood, moeten niet gaan overdrijven hoor. Kom op zeg, wat sneeuw en ijzel.
Toch wel verrassend dat anno 2026 mensen nog steeds niet begrijpen waar code rood en geel nu daadwerkelijk voor staan.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 15:50 schreef DefKu het volgende:
Code rood, moeten niet gaan overdrijven hoor. Kom op zeg, wat sneeuw en ijzel.
quote:Op dinsdag 6 januari 2026 15:50 schreef User98182 het volgende:
[..]
hoe gaat zo een overleg eigenlijk? even ter illustratie hoor
quote:Overleg met weerimpactteam
Code rood geeft het KNMI uit als de veiligheidsrisico’s zo groot zijn dat de impact van gevaarlijk weer maatschappij-ontwrichtend kan zijn. Code rood kan ook bij een kleine kans op impact uitgegeven worden als het risico op letsel, schade en grote overlast heel groot is. Bijvoorbeeld als er een kans is dat zwaar onweer precies over een festivalterrein heentrekt of wanneer hevige sneeuwval tijdens de spits in de Randstad optreedt.
Het KNMI voert bij opschaling naar code oranje of rood overleg met het weerimpactteam. In dit team zitten de Departementale Coördinatiecentra (DCC), het Nationaal Crisiscentrum (NCC), het Verkeerscentrum Nederland (VCNL), politie en brandweer (LOCC) en Prorail. Zij hebben de kennis van de gevolgen van het weer op de weg, op het spoor en op het water. Ook hebben zij een landelijke overzicht van geplande evenementen. Dit team voert na uitgifte van code oranje, of eerder als daar aanleiding toe is, een impactanalyse uit met als basis de weersverwachting van het KNMI. Deze analyse van de mogelijke impact van het weer op de maatschappij, leidt tot een advies, op basis waarvan het KNMI een besluit neemt over de uitgifte van code rood.
https://www.knmi.nl/kenni(...)n-het-knmi-tot-stand
Weeralarm met deze hoeveelheden snil lijkt me sterk aangezien er maandag op veel plekken meer is gevallen.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 15:58 schreef SpeedyGJ het volgende:
Opschaling naar Oranje acht ik wel groot vanavond, maar weeralarm? Die zou beter bij vrijdag gaan passen met de wind en eventuele grotere hoeveelheden sneeuw in het noorden of misschien midden, afhankelijk van de koers.
RWS neemt wel degelijk deel an het overleg waar ze beslissen of het code oranje of rood gaat worden:quote:Op dinsdag 6 januari 2026 15:53 schreef warhamstr het volgende:
[..]
RWS werkt niet met kleurcodes. Geeft alleen een reisadvies ahv wat knmi voor kleurtje maakt.
Zo ergerlijk ja!quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:03 schreef Elan het volgende:
[..]
Toch wel verrassend dat anno 2026 mensen nog steeds niet begrijpen waar code rood en geel nu daadwerkelijk voor staan.
Het zijn gewoon advieskleuren:
Groen alles oke.
Geel pas op kan gevaarlijk zijn omdat.... reden
Oranje gevaarlijke toestanden all over the place, ga liever niet op weg
Code rood: Wegen nauwelijks begaanbaar blijf gewoon thuis tenzij het niet anders kan.
Alleen maar fijn inderdaad, zeker als je niet zoals ons de hele dag als een autist met het weer bezig bentquote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:10 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Zo ergerlijk ja!
Vooral met code geel allemaal die bullshit die mensen uitkramen: Hier geen regen hoor, was dit alles, vroeger hadden we geen kleurcodes, etc.
Het is gewoon een waarschuwing dat je rekening moet houden dat er een onweersbui KAN vallen. Handig om rekening mee te houden als je wil bbq-en ofzo. Of gaat varen met je kano
3-7cm. Als dat in 6 uur tijd valt dan halen we NET het criterium voor code oranjequote:
Ik zag vanmorgen iemand die alleen een klein vierkantje als kijkgaatje in zijn voorruit had gekrabtquote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:16 schreef Elan het volgende:
[ afbeelding ]
Deze is wel handig om even te posten, zeker met de laatste bepaling zie je toch nog wel een hoop mensen de mist in gaan. Bepaald geen malse boete ook.
quote:'Firestorm' ingezet tegen ijsplaten op de weg
Rijkswaterstaat zet een speciale machine in om ijsplaten van de snelwegen te verwijderen: de zogenoemde firestorm. Die speciale calamiteitenmachine spuit onder hoge druk een warme zoutoplossing op het wegdek waardoor de ijsplaten breken. Rond 15.30 uur reed de firestorm op de A27 bij Utrecht.
Volgens mij kan je dat tegenwoordig ook op een dikke prent komen te staanquote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:18 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ik zag vanmorgen iemand die alleen een klein vierkantje als kijkgaatje in zijn voorruit had gekrabt
Dan rij je toch ook helemaal niet chill?quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:18 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ik zag vanmorgen iemand die alleen een klein vierkantje als kijkgaatje in zijn voorruit had gekrabt
Heel nicequote:
Daarom doet Den Hollander blijkbaar dit...quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:16 schreef Elan het volgende:
[ afbeelding ]
Deze is wel handig om even te posten, zeker met de laatste bepaling zie je toch nog wel een hoop mensen de mist in gaan. Bepaald geen malse boete ook.
Er moet een nieuwe code komen, want huidig systeem werkt voor geen meter. Een code nog erger dan code rood.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:03 schreef Elan het volgende:
[..]
Toch wel verrassend dat anno 2026 mensen nog steeds niet begrijpen waar code rood en geel nu daadwerkelijk voor staan.
Het zijn gewoon advieskleuren:
Groen alles oke.
Geel pas op kan gevaarlijk zijn omdat.... reden
Oranje gevaarlijke toestanden all over the place, ga liever niet op weg
Code rood: Wegen nauwelijks begaanbaar blijf gewoon thuis tenzij het niet anders kan.
quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:30 schreef User98182 het volgende:
[..]
Er moet een nieuwe code komen, want huidig systeem werkt voor geen meter. Een code nog erger dan code rood.
Code zwart. "Ga alleen naar buiten als je levensmoe bent."quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:30 schreef User98182 het volgende:
[..]
Er moet een nieuwe code komen, want huidig systeem werkt voor geen meter. Een code nog erger dan code rood.
Jammer johquote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:33 schreef Blues het volgende:
Ik ga iom werk morgenochtend om 900/915 pas rijden ipv 730/800.
Hopelijk in de staart vd spits. Ik hoef niet ver maar wel door bijv de velsertunnel
Zit ik gvd nog te twijfelen ook want ik weet dit soort dingen. Staat altijd op intranet.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:36 schreef Frutsel het volgende:
Scheelt dat bovenstaand bericht AI-generated is.. en fake news...
#savebluesdesneeuwdoor
@:Blues
quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:41 schreef Blues het volgende:
[..]
Zit ik gvd nog te twijfelen ook want ik weet dit soort dingen. Staat altijd op intranet.
En heeft niet op intranet gestaan![]()
Beetje erg matig voor meesteres Elfquote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:40 schreef Donna het volgende:
[..]
Ik vond het net. Nou, ik dacht echt dat ik ooit actiever was, maar dat valt dus ook wel mee.
Ik doe geen uitspraken zonder te weten waar ik zelf sta.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:42 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Beetje erg matig voor meesteres Elf![]()
@:Nattekat wat zeg jij hier van?
En dan kom je bij londen underground en daar zeggen ze mind the gapquote:Op dinsdag 6 januari 2026 15:25 schreef LTVDK het volgende:
[..]
De grootste ergernis op een luchthaven
[..]
Nou zeg. Ik heb gisteren al gezegd dat ik altijd dacht dat het in dit topic bol stond van de mensen die verstand hebben van weermodellen en zulks.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:42 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Beetje erg matig voor meesteres Elf![]()
@:Nattekat wat zeg jij hier van?
Ruim 15.000quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:43 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik doe geen uitspraken zonder te weten waar ik zelf sta.
Maar ik keur het stiekem wel af.
Ik denk dat je nu met koffiedik kijken een reeeler beeld gaat krijgen met wat het weer gaat doen tot zondag.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:44 schreef Donna het volgende:
[..]
Nou zeg. Ik heb gisteren al gezegd dat ik altijd dacht dat het in dit topic bol stond van de mensen die verstand hebben van weermodellen en zulks.
![]()
En met snil/ijs taferelen schrijf ik altijd wel even mee hoor.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |