Verbaast me niks dat het niet zo zwart wit is allemaal.quote:Op zondag 28 december 2025 11:26 schreef BlaZ het volgende:
[..]
En daarmee de wetenschap aangaande dit soort onderwerpen in de wind slaan; https://www.medischcontac(...)k-niet-per-se-slecht
Klinkt allemaal wel juist...quote:Op maandag 29 december 2025 00:45 schreef Elan het volgende:
[..]
Corrigerende tik doe je normaal gesproken alleen bij kinderen die heel klein zijn om een schrik reactie los te maken. Niet bij kinderen die kunnen praten daarmee doen je gewoon te communiceren en uit te leggen waarom ze iets niet mogen doen en indien noodzakelijk mondeling een straf op leggen.
Straf geven volstaat prima bij die groep mits je het consequent en eerlijk toe past. Het is echt ontzettend schadelijk om slecht gedrag met fysiek geweld te proberen uit te bannen. Bepaalde culturen doen dat wel (bijvoorbeeld met de riem) maar die jongens ontwikkelen allemaal issues of belanden in de zware criminaliteit GGZ of aan de drugs en alcohol.quote:Op maandag 29 december 2025 00:51 schreef ludovico het volgende:
[..]
Klinkt allemaal wel juist...
Maar we missen wel een instrument tegen jeugdig tuig van rond de 10-18. Politie is vaak een te grote stap
Ja, daar heb je ouders voor die falen en dan school waar het respect voor vrouwen door moslim jeugd vaak erg kut is.quote:Op maandag 29 december 2025 01:08 schreef Elan het volgende:
[..]
Straf geven volstaat prima bij die groep mits je het consequent en eerlijk toe past. Het is echt ontzettend schadelijk om slecht gedrag met fysiek geweld te proberen uit te bannen. Bepaalde culturen doen dat wel (bijvoorbeeld met de riem) maar die jongens ontwikkelen allemaal issues of belanden in de zware criminaliteit GGZ of aan de drugs en alcohol.
Als jij als ouder of leerkracht graag iets wil overbrengen dien je je punt fatsoenlijk uit te leggen. En als ze fouten maken leer ze hoe ze dingen anders kunnen doen. En straf ze bijvoorbeeld door hun telefoon of spelcomputer af te nemen of met huisarrest.
Waarom zou ik ze daar bestellen terwijl ze duurder zijn dan rechtstreeks bij de producent?quote:Op maandag 29 december 2025 00:12 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Bij bol.com kun je ze in alle negen kleuren bestellen.
Zelfs de artikelen die aangeven dat een "corrigerende tik" wel binnen een opvoedmethode zou moeten kunnen passen geven heel duidelijk aan dat het, indien gebruikt, alleen voor kinderen tussen de 2 en de 6 is.quote:Op maandag 29 december 2025 00:51 schreef ludovico het volgende:
[..]
Klinkt allemaal wel juist...
Maar we missen wel een instrument tegen jeugdig tuig van rond de 10-18. Politie is vaak een te grote stap
Ik was extreem braaf in de klas. Durfde niet tegen docent in want ik zou klappen krijgen thuis. Nooit iets crimineels gedaan.quote:Op maandag 29 december 2025 01:38 schreef Leandra het volgende:
[..]
Zelfs de artikelen die aangeven dat een "corrigerende tik" wel binnen een opvoedmethode zou moeten kunnen passen geven heel duidelijk aan dat het, indien gebruikt, alleen voor kinderen tussen de 2 en de 6 is.
Dus nee, niet voor "jeugdig tuig" tussen de 10 en 18.
Je faalt sowieso al als ouder als je meent die "corrigerende tik" nodig te hebben, maar als je denkt dat je het voor je kind tussen de 10 en 18 nog nodig hebt dan is de kans groter dat het zo'n stuk tuig is geworden door je falende opvoeding met "corrigerende tikken".
Dat is het punt niet.quote:Op maandag 29 december 2025 01:38 schreef Leandra het volgende:
[..]
Zelfs de artikelen die aangeven dat een "corrigerende tik" wel binnen een opvoedmethode zou moeten kunnen passen geven heel duidelijk aan dat het, indien gebruikt, alleen voor kinderen tussen de 2 en de 6 is.
Dus nee, niet voor "jeugdig tuig" tussen de 10 en 18.
Je faalt sowieso al als ouder als je meent die "corrigerende tik" nodig te hebben, maar als je denkt dat je het voor je kind tussen de 10 en 18 nog nodig hebt dan is de kans groter dat het zo'n stuk tuig is geworden door je falende opvoeding met "corrigerende tikken".
Want Marokkanen gedragen zich over het algemeen veel beter dan Nederlandse jongeren whahaquote:Op maandag 29 december 2025 03:28 schreef Ansa het volgende:
[..]
Ik was extreem braaf in de klas. Durfde niet tegen docent in want ik zou klappen krijgen thuis. Nooit iets crimineels gedaan.
Ik zeg niet dat mijn extreme opvoeding ok was. Maar ik teste dingen iig niet, uit angst.
Ongeveer 1% van de leerlingen js echt sociopaat en botst met macht om het principe van macht bij de ander dan henzelf. Een deel is vooral verwend en gewend dat ze altijd hun zin krijgen. Naar mijn ervaring luisteren Marokkanen sneller naar afstandelijke macht zonder emotie, praten met een kop thee herkennen ze niet als opvoeden maar als kruipen.
Al moet je bij frontale macht nooit praten of uitvogelen waarom. Dat is onderdeel van hun spel. Kil en effectief begrenzen en verwijderen en de vader bellen helpt bijna altijd bij deze jongeren. Doe pakt thuis de slipper.
De NL blagen hebben ouders die eindeloos blijven praten ipv begrenzen. In dat geval geen ouders betrekken maar deze systemisch bevriezen.
Bij frontale machtaanval alleen nog procedure dus.
Lijkt mij ook…quote:Op maandag 29 december 2025 08:36 schreef miss_sly het volgende:
Het is echt ontzettend off topic in deze reeks, dat gezeur over opvoeding en tikken.
Terug naar het onderwerp graag…quote:Op maandag 29 december 2025 08:36 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Want Marokkanen gedragen zich over het algemeen veel beter dan Nederlandse jongeren whaha![]()
Goeden garp weer.
Het probleem ligt niet bij wel of niet straffen. Het probleem ligt bij een gebrek aan positieve aandacht. Ik zie een hoop ouders die alleen aandacht voor hun kind hebben als ze iets verkeerd doen. Negativiteit leidt tot negativiteit. Het voorbeeld dat je geeft is dat agressie bij het minst en geringst toegepast mag worden.
En er is niks met met je kinderen praten. Dat kan gerust samengaan met duidelijke grenzen stellen die consequent worden aangehouden.
Het lijkt me juist wel een belangrijk onderwerp, omdat het nogal grote gevolgen heeft voor de samenleving.quote:Op maandag 29 december 2025 08:42 schreef Cockwhale het volgende:
Dat vrouwen geen mannen meer willen?
Boeiend.
Vandaar dat je geinteresseerd was over welke kleur de Liberpee van @Leandra had.quote:Op maandag 29 december 2025 09:09 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Het lijkt me juist wel een belangrijk onderwerp, omdat het nogal grote gevolgen heeft voor de samenleving.
Af en toe een beetje afdwalen van het onderwerp moet toch kunnen? Als je maar weer bij het oorspronkelijke onderwerp terug komt.quote:Op maandag 29 december 2025 09:13 schreef Puzzie het volgende:
Vandaar dat je geinteresseerd was over welke kleur de Liberpee van @:Leandra had.
Ik vind opvoeding ook interessant en was het deels wel eens met jouw opmerking, maar dat is hieir het onderwerp gewoon niet. Open er een topic over in OUD of GC ofzo.quote:Op maandag 29 december 2025 08:42 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Dat vrouwen geen mannen meer willen?
Boeiend.
Wat Cockwhale zegt klopt toch gewoon? Het gaat inmiddels over van alles wat vrij weinig met het onderwerp te maken heeft en in de TT staat wel dat vrouwen gen man meer willenquote:Op maandag 29 december 2025 09:17 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind opvoeding ook interessant en was het deels wel eens met jouw opmerking, maar dat is hieir het onderwerp gewoon niet. Open er een topic over in OUD of GC ofzo.
Dan moeten we dus terug naar het onderwerpquote:Op maandag 29 december 2025 09:21 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Wat Cockwhale zegt klopt toch gewoon? Het gaat inmiddels over van alles wat vrij weinig met het onderwerp te maken heeft en in de TT staat wel dat vrouwen gen man meer willen
Blijf je hier toch gewoon weg.quote:Op maandag 29 december 2025 08:42 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Dat vrouwen geen mannen meer willen?
Boeiend.
Dat was precies het onderwerp van Cockwhalequote:Op maandag 29 december 2025 09:22 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dan moeten we dus terug naar het onderwerp
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |