Dat is allang debunked sinds meer vrouwen zich laten testen.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Zeker.
En ook autisme en dat soort stoornissen komen significant vaker bij jongens voor.
Het een sluit het ander ook niet uit natuurlijk, uitzonderingen zijn er altijd. Echter is het een ander verhaal in essentiele beroepen.quote:Op woensdag 24 december 2025 13:56 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Niet best wel zwaar, verpleegzorg is fysiek een zwaar beroep. Dat is niet als wedstrijd bedoelt, maar jij maakt de statement dat alleen mannen fysiek zware beroepen doen. Dat is gewoon niet waar.
Maar ik denk dat je sowieso niet zo moet kijken naar mannen en vrouwen als jij doet. Als mannen of vrouwen volledig uitvallen, houdt de hele wereld op met bestaan. Dan gebeurt er niets meer. Het zou een goed samenspel moeten zijn waarin ieder individu zijn sterke kanten gebruikt om voor zichzelf, zijn naasten en de samenleving te zorgen. En daarin zijn alle radertjes even belangrijk.
Neuh zo bedoel of zie ik het helemaal niet. Ik vind dat zelfverkozen starheid en verontwaardiging daarover minder meeweegt dan niet-zelfverkozen maar opgelegde rolpatronen die echt nog wel verder doorwerken dan tot 70 jaar geleden.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:15 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het lijden van vrouwen 70 jaar geleden heeft niet zoveel meer te maken met het lijden van mannen nu. Ik denk niet dat het zo bedoeld is maar het lijkt erop alsof er een soort vergelding moet zijn.
Devolueren ja? Dat vind ik een best sterke term voor "normaal leren meedraaien", helemaal als je bedenkt wat vrouwen allemaal niet wilden en waar ze toch tot veroordeeld werden.quote:Waar de rol van de vrouw geëvolueerd is ten voordele van zichzelf moet de man nu devolueren tot iets wat hij eigenlijk niet wil zijn.
De gros van de mannen ook niet. Maar goed, ik zie de relevantie van dit voorbeeld of het gedoe over vrouwen- en mannenberoepen dan ook niet direct.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:17 schreef Elan het volgende:
[..]
Bij KCT werken precies nul vrouwen. Dat is nu echt een mannenberoep. Omdat ze niet door de keuring komen.
Dat soort 'mannelijke' beroepen zijn dan ook nodig om de samenleving tegen andere mannen te beschermen.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:17 schreef Elan het volgende:
[..]
Bij KCT werken precies nul vrouwen. Dat is nu echt een mannenberoep. Omdat ze niet door de keuring komen.
Het argument is dan ook niet dat vrouwen en mannen gelijk zijn op fysiek gebied, maar complementair en gelijkwaardig. Je kunt op geen enkele manier stellen dat iemand per definitie meer leiderschapskwaliteiten heeft want piemel.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:17 schreef Elan het volgende:
[..]
Bij KCT werken precies nul vrouwen. Dat is nu echt een mannenberoep. Omdat ze niet door de keuring komen.
Mannen zijn fysiek gewoon sterker dus in puur fysieke beroepen zullen ze altijd superieur blijven. Snap niet dat het zo moeilijk is om dat gewoon toe te geven.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:22 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Het argument is dan ook niet dat vrouwen en mannen gelijk zijn op fysiek gebied, maar complementair en gelijkwaardig. Je kunt op geen enkele manier stellen dat iemand per definitie meer leiderschapskwaliteiten heeft want piemel.
Haven, nachtdiensten, logistiek, bouw, vuilnisdiensten, stratenmakers, wegenbouw, schilders.quote:Op woensdag 24 december 2025 13:56 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Niet best wel zwaar, verpleegzorg is fysiek een zwaar beroep. Dat is niet als wedstrijd bedoelt, maar jij maakt de statement dat alleen mannen fysiek zware beroepen doen. Dat is gewoon niet waar.
Maar ik denk dat je sowieso niet zo moet kijken naar mannen en vrouwen als jij doet. Als mannen of vrouwen volledig uitvallen, houdt de hele wereld op met bestaan. Dan gebeurt er niets meer. Het zou een goed samenspel moeten zijn waarin ieder individu zijn sterke kanten gebruikt om voor zichzelf, zijn naasten en de samenleving te zorgen. En daarin zijn alle radertjes even belangrijk.
Kan weldegelijk hoor, vrouwen en mannen verschillen namelijk flink van elkaar. Sommige eigenschappen sluiten beter aan bij x en andere bij y. (uitzonderingen daar gelaten etc.)quote:Op woensdag 24 december 2025 14:22 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Het argument is dan ook niet dat vrouwen en mannen gelijk zijn op fysiek gebied, maar complementair en gelijkwaardig. Je kunt op geen enkele manier stellen dat iemand per definitie meer leiderschapskwaliteiten heeft want piemel.
Ik zeg letterlijk dat dat het argument niet is. Iedereen weet dat mannen gemiddeld gezien sterker zijn dan vrouwen.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:24 schreef Elan het volgende:
[..]
Mannen zijn fysiek gewoon sterker dus in puur fysieke beroepen zullen ze altijd superieur blijven. Snap niet dat het zo moeilijk is om dat gewoon toe te geven.
Klopt. Ik heb momenteel twee nichtjes maar liefst die zoiets leren.quote:Niet dat een vrouw geen goede loodgieter of timmerman kan zijn maar dat is ook allang geen puur mannenberoep meer.
Een vrouw kan prima loodgieter zijn. Voordeel als ze kleinere handjes heeft in moeilijke hoeken.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:27 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik zeg letterlijk dat dat het argument niet is. Iedereen weet dat mannen gemiddeld gezien sterker zijn dan vrouwen.
[..]
Klopt. Ik heb momenteel twee nichtjes maar liefst die zoiets leren.
Al maakt een penis natuurlijk nog geen goede leider wanneer hij iedereen zich tegen het harnas jaagt met zijn onredelijk gedragquote:Op woensdag 24 december 2025 13:59 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat is wel zo. De meeste vrouwelijke leiders zijn wat ouder en hebben veel kenmerken die je eerder als mannelijk zou kunnen typeren. Al maakt een Karen natuurlijk nog geen goede leider wanneer ze iedereen tegen zich in het harnas jaagt met haar onredelijke gedrag.
Menopauze zijn vrouwen echt op hun slechts.
Er zijn legio voorbeelden van vrouwelijke staatshoofden te vinden die net zo goed oorlogen zijn begonnen.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:21 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat soort 'mannelijke' beroepen zijn dan ook nodig om de samenleving tegen andere mannen te beschermen.
Defensie is er namelijk niet om ons te beschermen tegen aanvallen van hordes vijandige vrouwen.
Vrouwen mag je gerust zo nu en dan op een normale manier op hun plek zetten vele worden daar alleen maar leuker van.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:29 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Al maakt een penis natuurlijk nog geen goede leider wanneer hij iedereen zich tegen het harnas jaagt met zijn onredelijk gedrag
Heb je ook voorbeelden van hordes gewelddadige vrouwen die gezamelijk een land aanvallen?quote:Op woensdag 24 december 2025 14:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Er zijn legio voorbeelden van vrouwelijke staatshoofden te vinden die net zo goed oorlogen zijn begonnen.
Catharina de Grote, Isabelle van Frankrijk liet haar eigen man onthoofden over een affaire, Wu Zetian, Cleopatra etc
Dat is ook alleen maar mooi. Bij echte mannenberoepen denk ik trouwens aan steigerbouwers en zo of pijpfitters op een olieplatform. Echt arbeid waar 99% van het werk bestaat uit spierkracht gebruiken.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:27 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik zeg letterlijk dat dat het argument niet is. Iedereen weet dat mannen gemiddeld gezien sterker zijn dan vrouwen.
[..]
Klopt. Ik heb momenteel twee nichtjes maar liefst die zoiets leren.
Het is zeker geen gezonde ontwikkeling. En kinderen zijn de grootste slachtoffers in dit geheel. Zie de explosie in mentale gezondheidsproblematiek onder jongerenquote:Op dinsdag 23 december 2025 16:07 schreef Straatcommando. het volgende:
Wat mij opvalt is het enorme aantal single ouders, zowel aan man als vrouw zijde. Dat is ook geen gezonde ontwikkeling.
Dat dik gedrukte sws.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:25 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Haven, nachtdiensten, logistiek, bouw, vuilnisdiensten, stratenmakers, wegenbouw, schilders.
Komt zij aan 'verpleegzorg'
Ik ga niks afdingen van zorgberoepen, maar ga je wel een tip geven: ga zelf een keer een week meelopen met een stratenmaker.
Je staat al te huilen op maandagmiddag na de lunch. Het is gewoonweg nog steeds een feit dat vrouwen ondervertegenwoordigd zijn in bepaalde hele zware beroepen.
Immers, niet iedereen is geschikt voor ieder beroep.
Wel vind ik dat er een bias zit tussen bepaalde beroepen en een bepaalde roep om 'emancipatie' in werk algemeen.
Denk echter niet dat dit in de maatschappij algemeen geaccepteerd is. En dan gaat er ook om wat voor emoties dit dan zijn.quote:Op woensdag 24 december 2025 13:14 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dat is een heel triest gegeven, ja. Terwijl er niks zo mannelijk is als een man die emotioneel beschikbaar is en in contact is met zijn gevoel. Dat zegt ook niks over zijn vermogen om beschermend of anderszins stoer te zijn.
Een havenslaaf is gewoon een havenslaaf.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat dik gedrukte sws.
Maar hoezo zou een havenarbeider een betere leider zijn?
Dat proefde ik hierboven. Niet van jou overigens.
Dat werk met voornamelijk spierkracht zal ook nooit helemaal verdwijnen.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:34 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat is ook alleen maar mooi. Bij echte mannenberoepen denk ik trouwens aan steigerbouwers en zo of pijpfitters op een olieplatform. Echt arbeid waar 99% van het werk bestaat uit spierkracht gebruiken.
Ja hoor. Rusland ten tijde van de Sovjet Unie had befaamde vrouwenafdelingen die dood en verderf zaaiden. Er is een vrouwelijke sniper met de meeste doden op haar geweten. Gedurende De Spaanse burgeroorlog had je ook duizenden vrouwen die meevochten (Milicitans)quote:Op woensdag 24 december 2025 14:32 schreef capricia het volgende:
[..]
Heb je ook voorbeelden van hordes gewelddadige vrouwen die gezamelijk een land aanvallen?
Zoals mannen dat wel doen.
Toch haalde ik uit je opmerkingen hierboven dat je militair zijn, een echt mannenberoep vond.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Ja hoor. Rusland ten tijde van de Sovjet Unie had befaamde vrouwenafdelingen die dood en verderf zaaiden. Er is een vrouwelijke sniper met de meeste doden op haar geweten. Gedurende De Spaanse burgeroorlog had je ook duizenden vrouwen die meevochten (Milicitans)
Emotioneel beschikbaar zijn betekent niet dat je emotioneel bent hè.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:35 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Denk echter niet dat dit in de maatschappij algemeen geaccepteerd is. En dan gaat er ook om wat voor emoties dit dan zijn.
Het feit dat er wel echte mannenberoepen bestaan maar geen echte vrouwenberoepen toon aan wel aan dat mannen van nature superieur zijn.quote:Op woensdag 24 december 2025 14:38 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat werk met voornamelijk spierkracht zal ook nooit helemaal verdwijnen.
Maar is in de loop van de jaren wel steeds minder geworden. Echte mannenberoepen zijn er zeker wel. Maar ook steeds minder.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |