---------------------------------quote:Racefans aten ongemerkt zeewierburgers op Formule 1 Zandvoort, zonder klachten
Racefans hebben tijdens de Dutch Grand Prix in Zandvoort afgelopen zomer massaal hamburgers gegeten die voor een deel uit zeewier bestonden. Dat is de fans niet van tevoren verteld en ze lijken het ook niet door te hebben gehad. Het nieuws werd bekend tijdens een congres, waar de organisatie uitleg gaf over de stille introductie van de zogeheten hybride burger.
"Wij hebben niets geheim gehouden", benadrukt Simon Keizer, woordvoerder van de Dutch Grand Prix. "Het is niet geadverteerd als zeewier, want het is gewoon een hamburger."
Tijdens het North Sea Seaweed 2025-congres werd bekend dat de hamburgers die afgelopen zomer op het Formule 1-weekend in Zandvoort werden geserveerd voor een deel uit zeewier bestonden, schreef De Correspondent gisteren.
Op het congres lichtte duurzaamheidsdirecteur Dimitri Bonthuis toe waarom bezoekers dat niet vooraf te horen kregen. Formule 1-fans staan volgens hem vaak kritisch tegenover duurzaamheidsinitiatieven. "Zeggen we niks, dan gaat de enige klacht over de prijs."
"Het project draait om zo duurzaam mogelijk zijn, niet om: hoe gaan we de consument misleiden?", zegt Keizer nogmaals. "Als iemand ons vraagt om wat voor burger het gaat, doen we daar niet geheimzinnig over."
Duizenden burgers, nul klachten
De burger in kwestie is de zogeheten ‘Halfway burger’ van Olijck Foods. Een hybride burger die voor de helft uit rundvlees en voor de helft uit plantaardige ingrediënten zoals zeewier bestaat.
"Zeewier is gewoon een waanzinnig product", legt Aris Molenaar van Olijck Foods uit. Hij benadrukt dat het zeewier de burger duurzamer en gezonder maakt, zonder dat de smaak eronder lijdt. "We hebben op de Grand Prix duizenden mensen een burger geserveerd, en geen klacht gehad. Dat zegt toch genoeg?"
Dat zeewier niet op de wettelijke allergenenlijst staat, zorgt er bovendien voor dat het ingrediënt niet apart hoeft te worden vermeld. "Het is compleet veilig", garandeert Molenaar.
'Lekker is lekker'
Hoeveel hybrideburgers er precies zijn verkocht, weet hij niet. Wel zegt hij dat het overgrote deel van de geserveerde hamburgers uit de zeewiervariant bestond. Klachten bleven uit en bezoekers leken nauwelijks door te hebben dat de samenstelling anders was. "Lekker is lekker, of het nu deels plantaardig is of niet."
De aanpak was overigens niet uniek voor Zandvoort. Ook bij Sail 2025 werden dezelfde zeewierburgers geserveerd.
https://www.nhnieuws.nl/n(...)oort-zonder-klachten
Want mensen zouden massaal op internet zetten dat de burger iets minder was?quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:35 schreef Starhopper het volgende:
[..]
---------------------------------
Ik vind het wel grappig dat juist het publiek wat weinig op heeft met duurzaamheid gewoon lekker zeewierburgers naar binnen schuift. Blijkbaar gaat het vooral om het idee dat het duurzaam is want de smaak is blijkbaar prima![]()
Dit inderdaad.quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:42 schreef RotatoR het volgende:
Niet zo netjes om mensen te misleiden met fake hamburgers.
Dan zouden ze gaan janken dat het geen echte hamburgers zijn en dat het vies isquote:Op vrijdag 12 december 2025 15:43 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Want mensen zouden massaal op internet zetten dat de burger iets minder was?
Doorgaans zit er 50% bloem in. Is het dan ook misleiding en een fake hamburger?quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:42 schreef RotatoR het volgende:
Niet zo netjes om mensen te misleiden met fake hamburgers.
Nee. Mensen moeten eten en kiezen ervoor om een fortuin neer te tellen voor een matig product, omdat er gegeten moet worden en er geld moet worden verdiend. Niemand geniet van zijn voedsel bij zo'n evenement.quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:45 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dan zouden ze gaan janken dat het geen echte hamburgers zijn en dat het vies isEn dat ze eckte burgers van bloederig vlees willen
Maar iedereen vond het heerlijk
50% bloem? Waar haal je die wijsheden vandaan?quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:45 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Doorgaans zit er 50% bloem in. Is het dan ook misleiding en een fake hamburger?
De gemiddeld 'hamburger' op zo'n evenement bestaat voor de helft uit meel en dan hoor je niemand piepen.quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:52 schreef Straatcommando. het volgende:
Echt heel grappig om mensen niet te informeren wat ze consumeren ja hahahaha
Dit is waarom mensen klappen vangen. En terecht, dit kun je niet maken.
Blijkbaar was het geen matig productquote:Op vrijdag 12 december 2025 15:51 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Nee. Mensen moeten eten en kiezen ervoor om een fortuin neer te tellen voor een matig product, omdat er gegeten moet worden en er geld moet worden verdiend. Niemand geniet van zijn voedsel bij zo'n evenement.
Ja aangezien een burger voor 100% uit rundvlees bestaat. Je kunt er ook er niet zomaar paardenvlees in verwerken zonder dat expliciet te vermelden.quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:45 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Doorgaans zit er 50% bloem in. Is het dan ook misleiding en een fake hamburger?
Ja, maar dat mag als het voor een goed doel is tegenwoordig. Dan gelden regels en fatsoensnormen niet meerquote:Op vrijdag 12 december 2025 15:52 schreef Cherni het volgende:
Och gebakken rat met behoorlijk wat kruiden en je denkt ook iets lekkers te eten.
Maw het is wat mij betreft niet goed om mensen niet vooraf te vertellen wat je nu precies eet. Het is toch een vorm van misleiding.
Misschien niet lettelrijk de helft, maar kijk maar eens naar de ingrediënten bij dit soort hamburgers: https://producten.makro.n(...)s/panklaar/hamburgerquote:Op vrijdag 12 december 2025 15:53 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
50% bloem? Waar haal je die wijsheden vandaan?
Of het matig is maakt niet uit. Het is wel misleiding als het gewoon als hamburger verkocht wordt, want dat is het gewoon niet.quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:53 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Blijkbaar was het geen matig product![]()
De mensen hebben toch een lekkere hamburger opgepeuzeldquote:Op vrijdag 12 december 2025 15:54 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja, maar dat mag als het voor een goed doel is tegenwoordig. Dan gelden regels en fatsoensnormen niet meer
Het probleem is dat je voeding aanpast zonder dit te melden aan diegenen die het eet.quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:55 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De mensen hebben toch een lekkere hamburger opgepeuzeld![]()
Wat is het probleem?
Wat een onzin. Je weet nooit wat er in je burger zit of saus of whatever als je dat bij de horeca haalt.quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:52 schreef Straatcommando. het volgende:
Echt heel grappig om mensen niet te informeren wat ze consumeren ja hahahaha
Dit is waarom mensen klappen vangen. Dit kun je niet maken.
Dat vind ik heel anders, je wilt toch gewoon opeten wat je koopt?quote:Op vrijdag 12 december 2025 15:45 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Doorgaans zit er 50% bloem in. Is het dan ook misleiding en een fake hamburger?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |