ik vind werken leukquote:Op donderdag 11 december 2025 15:36 schreef Frozen-assassin het volgende:
De vraag is eigenlijk waarom werkt michaelmoore op z'n 72e nog...
Is dat uit noodzaak of voor het leuk. Als dat het eerste is hebben we toch gelukkig sociale vangnetten.
Je gaat nu gewoon weer zelfde kant op als Elan gisteren. Je doet alsof je gewoon elk Nederlander die niet werkt aan werk kan zetten. Sommigen zijn ziek of hebben beperkingen of willen wel maar past het niet altijd (kinderen, 0-uren contract, bepaalde functies die maar paar uur per dag vragen).quote:Op donderdag 11 december 2025 15:39 schreef michaelmoore het volgende:
ik vind werken leuk
ik heb een zeer goed ABP pensioen en en alleenstaande AOW , en ik verhuur ook nog, tegen contante betaling
maar ik krijg wel ieder jaar een forse belastingaanslag omdat ik werk ,, en dat is niet goed
De mensen die van de staat trekken die moeten wat minder krijgen en wat meer gaan werken
https://www.bnr.nl/nieuws(...)itale-infrastructuurquote:Nederland zakt snel op ranglijst voor topwetenschap door gebrekkige digitale infrastructuur
10 dec 22:13
Nederland raakt steeds verder achter op wat betreft de digitale infrastructuur die nodig is voor wetenschappelijk onderzoek, waarschuwt de Nederlandse organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek. Dat heeft forse gevolgen voor het vestigingsklimaat voor wetenschappers en bedrijven. 'Nederland stond altijd in de top tien van landen met goede computerfaciliteiten, maar inmiddels zijn we ver weggezakt met alleen Hongarije nog onder ons', zegt NWO-voorzitter Marcel Levi.
De teloorgang is veroorzaakt door simpelweg jarenlange bezuinigingen. 'We hebben er de afgelopen jaren nauwelijks extra geld ingestopt, maar alles is wel flink duurder geworden', zegt Levi.
Jaarlijks 165 miljoen
De Nederlandse wetenschap heeft jaarlijks 165 miljoen euro extra nodig voor de supercomputers, waar in Nederland inmiddels lange wachtlijsten voor gelden. Wetenschappers die een complexe berekening willen laten uitvoeren moeten dagen en soms weken wachten voor een berekening die ze in een ander land binnen vijf minuten kunnen laten uitvoeren.
Hij ziet topwetenschappers die Nederland daarom verlaten en trekken naar landen waar er bijvoorbeeld wel genoeg rekencapaciteit op de supercomputers is. En die wetenschappers vertrekken inclusief hun waardevolle onderzoeksgegevens. 'Zo verliezen we niet alleen de wetenschappers, maar ook de kostbare datasets. En dan wordt Nederland ook minder aantrekkelijk voor bedrijven om zich te vestigen.'
‘Positie te verdedigen’
De NWO investeert zelf ook in de supercomputers, zegt Levi, maar in het huidige krachtenveld is dat niet langer voldoende om mee te doen met de grote jongens. 'We lopen steeds meer achter en de concurrentie is enorm. Wij hebben hier een positie te verdedigen.'
Want dat Nederland zich als klein land maar moet neerleggen bij een rol in de marge, is niet de mening van de NWO-voorzitter. 'Iedereen denkt altijd dat AI iets is van de grote techbedrijven in de VS, maar het fundamentele onderzoek dat nodig is om dit tot een succes te maken, ook in de toekomst, vindt voor een belangrijk deel in Nederland plaats.'
Het is dan ook kortzichtig om te denken dat er in deze tijden nu eenmaal andere prioriteiten zijn. Investeren in digitale infrastructuur, waarmee Nederland zijn vooraanstaande rol in de wetenschappelijke wereld kan vasthouden, past naadloos in het verhaal van meer strategische autonomie, verdienvermogen en weerbaarheid, zegt Levi. 'Daar heb je dus kennis en innovatie voor nodig'
nou dat mag daar is de ziektewet voor en de WIAquote:Op donderdag 11 december 2025 15:48 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Je gaat nu gewoon weer zelfde kant op als Elan gisteren. Je doet alsof je gewoon elk Nederlander die niet werkt aan werk kan zetten. Sommigen zijn ziek of hebben beperkingen of willen wel maar past het niet altijd (kinderen, 0-uren contract, bepaalde functies die maar paar uur per dag vragen).
geen toeslagen ja dat kloptquote:Op donderdag 11 december 2025 15:52 schreef Cupfighter het volgende:
Ik ben helemaal afgekeurd maar werk nog 2 ochtenden in de week, het gaat fysiek wat slechter nu en de kans is zeer aanwezig dat ik het werken een keer moet opgeven
Volgens mensen als Tamaru, Elan en Michaelmoore moet ik dus maar wat minder krijgen en meer gaan werken
Valt gewoon onder toeslagen Hans. Of ga je nu daar nog onderscheid in maken. Maak anders een lijst van welke toeslagen weg moeten...quote:Op donderdag 11 december 2025 15:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dat mag daar is de ziektewet voor en de WIA
geen probleem
Maar beste Bubbacarr (erg spijtig dat die Afrikaanse moslims je met die naam hebben opgezadeld),quote:Op donderdag 11 december 2025 15:39 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik vind werken leuk
ik heb een zeer goed ABP pensioen en en alleenstaande AOW , en ik verhuur ook nog, tegen contante betaling
maar ik krijg wel ieder jaar een forse belastingaanslag omdat ik werk ,, en dat is niet goed
De mensen die van de staat trekken die moeten wat minder krijgen en wat meer gaan werken
Probleem is dat je daarvan niet rondkomt zonder de toeslagen dus die kun je wel afschaffen maar dan zal er een compensatie van elders moeten komenquote:Op donderdag 11 december 2025 15:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
geen toeslagen ja dat klopt
maar wel ZW en WW en WAO
Zo simpel is het niet, zie de uitleg van Hanco hierboven.quote:Op donderdag 11 december 2025 15:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
geen berekening nodig, het netto resultaat van 24.000 euro arbeidskorting, is recht evenredig gelijk aan de diverse belasting kortingen en de diverse toeslagen inclusief hypotheek toeslag
Daar gaan we weer, je komt niet verder dan 'ik doe het, de rest moet zich aan mij aanpassen'.quote:Op donderdag 11 december 2025 15:39 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik vind werken leuk
ik heb een zeer goed ABP pensioen en en alleenstaande AOW , en ik verhuur ook nog, tegen contante betaling
maar ik krijg wel ieder jaar een forse belastingaanslag omdat ik werk ,, en dat is niet goed
De mensen die van de staat trekken die moeten wat minder krijgen en wat meer gaan werken
Want jij bent iedereen...quote:Op donderdag 11 december 2025 15:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
geen toeslagen ja dat klopt
maar wel ZW en WW en WAO
ik voel me door te werken juist veel beter steeds
Gratis kinderopvang gaat vooral wachtrijen van 3 jaar opleveren, niet handig als je pas 9 maanden van te voren weet dat er een kind komt.quote:Op donderdag 11 december 2025 15:25 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Het is gewoon een heel gericht instrument met enkele grote nadelen. De bijna gratis kinderopvang gaat 8 miljard kosten, 1,5 keer zoveel als de kinderopvangtoeslag.
Misschien wat minder (of helemaal niet) aan jezelf denken als je over politiek praat?quote:Op donderdag 11 december 2025 15:39 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik vind werken leuk
ik heb een zeer goed ABP pensioen en en alleenstaande AOW , en ik verhuur ook nog, tegen contante betaling
maar ik krijg wel ieder jaar een forse belastingaanslag omdat ik werk ,, en dat is niet goed
De mensen die van de staat trekken die moeten wat minder krijgen en wat meer gaan werken
nee dat zijn geen toeslagen, maar sociale uitkeringen , Sjaakquote:Op donderdag 11 december 2025 15:55 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Valt gewoon onder toeslagen Hans. Of ga je nu daar nog onderscheid in maken. Maak anders een lijst van welke toeslagen weg moeten...
misschien hogere sociale uitkeringen ja ,quote:Op donderdag 11 december 2025 15:55 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Probleem is dat je daarvan niet rondkomt zonder de toeslagen dus die kun je wel afschaffen maar dan zal er een compensatie van elders moeten komen
voor het midden kabinetquote:Op donderdag 11 december 2025 16:29 schreef spapaars het volgende:
D66 gaat weer voor de rechtervleugel kiezen. Een enorme fout waarvoor ze al zijn afgestraft.
Je zou zeggen dat ze er van geleerd hebben zeker nu de VVD onder Yesilgoz veel onbetrouwbaarder is dan onder Ruttequote:Op donderdag 11 december 2025 16:29 schreef spapaars het volgende:
D66 gaat weer voor de rechtervleugel kiezen. Een enorme fout waarvoor ze al zijn afgestraft.
ze zal mee moeten gaan in afbouw van de HRA in ruil voor hogere arbeidskorting en de hypotheek van 30 jaar naar 40 jaarquote:Op donderdag 11 december 2025 17:17 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Je zou zeggen dat ze er van geleerd hebben zeker nu de VVD onder Yesilgoz veel onbetrouwbaarder is dan onder Rutte
De wilders-club..... meest wetsovertredend. Of is de VVD dat ?quote:OM vervolgt PVV-Statenlid Van Tiggelen voor aanrijden van XR-activist
Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse PVV-Statenlid Ronald van Tiggelen vervolgen voor het aanrijden van een demonstrant van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat zegt de advocaat van de 67-jarige klimaatactivist.
ik ben daar niet naar geemigreerdquote:Op donderdag 11 december 2025 15:55 schreef De_Verschoppeling het volgende:
[..]
Maar beste Bubbacarr (erg spijtig dat die Afrikaanse moslims je met die naam hebben opgezadeld),
Hoe vindt jij dat het nu geregeld is in het Afrikaanse utopia waar jij nu naartoe geėmigreerd bent?
En hoe vindt jij het dat radicaal rechtse partijen hier in Nederland erop aan willen sturen dat alle onze asielzoekers voor smeergeld jouw buren gaan worden?
ik ben er voor dat AOW ers een gelijke arbeidskorting krijgen als mensen onder de AOW leeftijdquote:Op donderdag 11 december 2025 16:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Misschien wat minder (of helemaal niet) aan jezelf denken als je over politiek praat?
Trek dan de schijven ook gelijk, weg met die 17,9% schijf dan.quote:Op donderdag 11 december 2025 17:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik ben er voor dat AOW ers een gelijke arbeidskorting krijgen als mensen onder de AOW leeftijd
https://www.belastingdien(...)-arbeidskorting-2024
juist omdat de overheid voorstander is van een grotere arbeidsparticipatie van AOW ers en dus meebetalen aan de AOW premie
quote:Kamerlid Ranjith Clemminck kwam onder vuur te liggen in een debat over de aardbevingsproblematiek in Groningen. Het nieuwe Kamerlid zei dat „emo-populisme het debat gegijzeld houdt”. Die woorden leidden tot verbazing en boosheid bij andere partijen.
Zoals bij Julian Bushoff (GroenLinks-PvdA): „Hoe kun je de Kamer verwijten dat we te veel opkomen voor de Groningers? Als er een pijnlijke conclusie is na de enquźtecommissie, is dat we juist te weinig oog voor hen hadden!” Clemminck reageert: „Te veel opkomen is niet het probleem, maar de manier waarop. Inspelen op de emoties, politieke tegenstanders neerzetten als gevaarlijk of onempathisch voor de mensen in Groningen. Dat noem ik populisme, daarom zeg ik: terug naar de ratio, terug naar de nuchterheid in het debat.”
Dan zakt de hele puur AOW populatie onder het bijstand niveauquote:Op donderdag 11 december 2025 17:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Trek dan de schijven ook gelijk, weg met die 17,9% schijf dan.
https://www.belastingdien(...)tarieven/box_1/box_1
Gewoon over de eerste 38.441 euro 35,82% betalen, ipv over de eerste 40.502 maar 17,92%.
Als je het gelijk wil trekken (jouw voorstel), moet je dat wel volledig doen.
Jij wilde gelijkstelling. Die lagere arbeidskorting is er namelijk vanwege die lagere schaal. Dus je moet kiezen.quote:Op donderdag 11 december 2025 17:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dan zakt de hele puur AOW populatie onder het bijstand niveau
met 50% van het minimumloon zoals velen hebben is alleen AOW toch al geen vetpot
de ouderen korting is er om die bijstandsval te vookomen
ja dan heeft men dus recht op bijstand , dat heeft men toch al als er alleen AOW voor de man of de vrouw is als inkomenquote:Op donderdag 11 december 2025 17:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij wilde gelijkstelling. Die lagere arbeidskorting is er namelijk vanwege die lagere schaal. Dus je moet kiezen.
quote:AI-overzicht
De AOW gaat omhoog in 2025: dķt bedrag kun je verwachten ...
Voor een echtpaar dat beiden AOW ontvangt, is het netto AOW-bedrag per persoon in 2025 (vanaf 1 juli) ongeveer ¤ 1.045,91 per maand met de loonheffingskorting, en ongeveer ¤ 848,41 per maand zonder korting, uitgaande van de volledige AOW. Het totale gezinsinkomen uit AOW is dus het dubbele van dit bedrag per persoon.
quote:VAI-overzicht
De netto bijstandsnorm voor gehuwden/samenwonenden in 2025 (vanaf 1 juli) is ongeveer ¤ 1.955,80 (100% norm) en kan oplopen tot ¤ 2.542,54 (130% norm), afhankelijk van de gemeente en specifieke situatie, inclusief vakantietoeslag, maar exclusief eventuele extra toeslagen zoals huur- of zorgtoeslag.
Dit bedrag is voor partners die de leeftijd van 21 jaar tot AOW-gerechtigde leeftijd hebben, met mogelijke verschillen voor jongeren (18-20 jaar) of mensen boven de AOW-leeftijd.
Nee, je moet gewoon inzien dat die lagere arbeidskorting terecht is (een AOWer betaalt namelijk al nauwelijks belasting over zijn extra inkomen, met die 17,92%). Vanwege dat percentage is de arbeidskorting lager.quote:Op donderdag 11 december 2025 17:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja dan heeft men dus recht op bijstand
arbeidskorting krijg je alleen over het arbeidsinkomenquote:Op donderdag 11 december 2025 17:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, je moet gewoon inzien dat die lagere arbeidskorting terecht is (een AOWer betaalt namelijk al nauwelijks belasting over zijn extra inkomen, met die 17,92%). Vanwege dat percentage is de arbeidskorting lager.
En als ik dan hoor dat jij een ruim pensioen hebt en ook nog (zwart? want contant) verhuurd, dan heb jij helemaal geen klagen.
Veel succes zonder het uit te rekenen...quote:Op donderdag 11 december 2025 17:18 schreef michaelmoore het volgende:
Toeslagen afbouwen zodat niemand er financieel iets van merkt, dat is het punt
Nog een soort huisjesmelker ook. Geklaag om niks, echt een nederlandse krent.quote:Op donderdag 11 december 2025 17:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, je moet gewoon inzien dat die lagere arbeidskorting terecht is (een AOWer betaalt namelijk al nauwelijks belasting over zijn extra inkomen, met die 17,92%). Vanwege dat percentage is de arbeidskorting lager.
En als ik dan hoor dat jij een ruim pensioen hebt en ook nog (zwart? want contant) verhuurd, dan heb jij helemaal geen klagen.
Ja, dat zeg ik toch ook. Jij wilde een hogere arbeidskorting. Dat kan, maar dan moet je over dat inkomen wel normaal belasting gaan betalen. Dat is nu maar 17,92%. Je snapt toch wel dat die lagere arbeidskorting gekoppeld is aan dat lagere tarief?quote:Op donderdag 11 december 2025 17:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
arbeidskorting krijg je alleen als je werkt
quote:Op donderdag 11 december 2025 17:48 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, je moet gewoon inzien dat die lagere arbeidskorting terecht is (een AOWer betaalt namelijk al nauwelijks belasting over zijn extra inkomen, met die 17,92%). Vanwege dat percentage is de arbeidskorting lager.
En als ik dan hoor dat jij een ruim pensioen hebt en ook nog (zwart? want contant) verhuurd, dan heb jij helemaal geen klagen.
quote:AI-overzicht
De AOW gaat omhoog in 2025: dķt bedrag kun je verwachten ...
Voor een echtpaar dat beiden AOW ontvangt, is het netto AOW-bedrag per persoon in 2025 (vanaf 1 juli) ongeveer ¤ 1.045,91 per maand met de loonheffingskorting, en ongeveer ¤ 848,41 per maand zonder korting, uitgaande van de volledige AOW.
Het totale gezinsinkomen uit AOW is dus het dubbele van dit bedrag per persoon.
klopt , netto is dat 1045 euroquote:Op donderdag 11 december 2025 17:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat zeg ik toch ook. Jij wilde een hogere arbeidskorting. Dat kan, maar dan moet je over dat inkomen wel normaal belasting gaan betalen. Dat is nu maar 17,92%. Je snapt toch wel dat die lagere arbeidskorting gekoppeld is aan dat lagere tarief?
Dat heeft niks met de arbeidskorting te maken, heb je zelf wel enig benul waar je over praat? Met je AI overzichten?quote:
nee als je werkt dan kom je in de tweede schijf en in de tweede schijf is de AOW premie voor AOW gerechtigden gefiscaliseerdquote:Op donderdag 11 december 2025 17:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dat zeg ik toch ook. Jij wilde een hogere arbeidskorting. Dat kan, maar dan moet je over dat inkomen wel normaal belasting gaan betalen. Dat is nu maar 17,92%. Je snapt toch wel dat die lagere arbeidskorting gekoppeld is aan dat lagere tarief?
Als je werkt bovenop een enkele AOW kom je echt niet in de tweede schijf. Het bruto aow bedrag voor alleenstaanden is net geen 20.000 euro, dus over de volgende 20.000 euro betaal je dan maar 17,92% belasting. En daarom dus die lagere arbeidskorting.quote:Op donderdag 11 december 2025 17:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee als je werkt dan kom je in de tweede schijf en daar is de AOW premie voor AOW gerechtigden gefiscaliseerd
voor AOW ers die in de eerste schijf blijven hangen (gehuwden waarvan de partner jonger is dan de AOW leeftd en geen eigen inkomen heeft ) is er de ouderen korting, om de bijstandsval te voorkomenquote:Op donderdag 11 december 2025 17:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als je werkt bovenop een enkele AOW kom je echt niet in de tweede schijf. Het bruto aow bedrag voor alleenstaanden is net geen 20.000 euro, dus over de volgende 20.000 euro betaal je dan maar 17,92% belasting. En daarom dus die lagere arbeidskorting.
Wil je een hogere arbeidskorting, zou je de 17,92% schijf precies gelijk moeten laten lopen met de bruto AOW.
Edit: voor stellen is het bruto zo'n 26.000 euro AOW, die hebben dus over de eerste 14.000 euro het lage percentage.
Heeft weer niks te maken met jouw wens om de arbeidskorting te verhogen. Leuk dat je AI overzichtjes kunt oplezen, maar de systematiek er achter snap je niet.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
voor AOW ers die in de eerste schijf blijven hangen (gehuwden waarvan de partner jonger is dan de AOW leeftd en geen eigen inkomen heeft ) is er de ouderen korting, om de bijstandsval te voorkomen
wie werkt moet een gelijk arbeidskorting krijgen , of je oud , jong, vrouw of man bent , doet er niet toequote:Op donderdag 11 december 2025 18:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Heeft weer niks te maken met jouw wens om de arbeidskorting te verhogen. Leuk dat je AI overzichtjes kunt oplezen, maar de systematiek er achter snap je niet.
Het is alweer bijgelegd hoorde ikquote:Op donderdag 11 december 2025 18:20 schreef tizitl2 het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)tij-onder-druk-gezet
Wiersma heeft zelfs mot met BBB collega's inmiddels
Maar de VVD trekt aan de noodrem. Haalt Wiersma de kerst of krijgt ze volgende week nog een motie van wantrouwen aan haar broek hierover. Want de kamer zal het toch inmiddels wel zat zijn met deze prutser.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het is alweer bijgelegd hoorde ik
Dit was voor een paar dagen vakantie? Of een high class bussiness-trip?quote:Op donderdag 11 december 2025 17:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik ben daar niet naar geemigreerd
quote:quote:Op donderdag 23 oktober 2025 12:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee, ik zit nu in Afrika en ben min of meer gedwongen om me te bekeren tot de Islam, en heb ook een islam naam , maar ik distantieer me van iedere religie,
Ik vind religies hele domme onzin
en vooral de Islam, met 5 keer perdag bidden , geen rente mogen betalen en een zwart tafellaken over de kop, zo valt er over boeddisme en chistendom ook veel te zeggen , het enige positiieve isdat het mensne die zwak in de schoenen staan enige mentale steun geeft
Mijn moslim naam is Bubbacarr Sadir maar het zegt mij niets, ik ben ook van huis uit protestants maar dat zegt me ook niets
En dan een BBB in crisis de reddingsboei van een kabinetscrisis over stikstof gunnen zeker? Want dan gaat de rest 100% ook en kan Caroline weer overal spinnen.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:25 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Maar de VVD trekt aan de noodrem. Haalt Wiersma de kerst of krijgt ze volgende week nog een motie van wantrouwen aan haar broek hierover. Want de kamer zal het toch inmiddels wel zat zijn met deze prutser.
[/quote]quote:Op donderdag 11 december 2025 18:30 schreef De_Verschoppeling het volgende:
[..]
Dit was voor een paar dagen vakantie? Of een high class bussiness-trip?
[..]
Denk dat de meesten haar gewoon aan het uitzitten zijn , zelfde met Keizer en haar uitspraken overigens.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:40 schreef Frozen-assassin het volgende:
Heeft het nog zin om te klagen over Wiersma? Blijkbaar zijn er nog genoeg mensen blij dat ze Nederland compleet wil gaan slopen.
Dat zal maar deze minister moet afgestraft worden. Ze moet te voelen krijgen dat wat zij doet niet in landsbelang is maar puur in belang van agro-lobby. Stikstofaanpak eindeloos traineren, allerlei rechterlijke uitspraken naast je neerleggen, niet voldoen aan WOO-verzoeken, verziekte sfeer op ministerie, en nu dit.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:50 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Denk dat de meesten haar gewoon aan het uitzitten zijn , zelfde met Keizer en haar uitspraken overigens.
Eigenlijk ook het beste bewijs van de verdwijnende relevantie van de BBB.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |