quote:Op maandag 8 december 2025 12:51 schreef bloodymary1 het volgende:
Niks mis mee toch. Meer distributiecentra betekent minder verkeer op andere plekken.
Volgens mij hebben we in dit land een woningtekort en geen blokkendozen(en de daarmee geassocieerde laagwaardige arbeid)tekort.quote:Ik zie eigenlijk liever die blokkendozen dan alles volbouwen met huizen en mensen.
Ligt eraan wie je het vraagt hè.quote:Op maandag 8 december 2025 12:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Meer distributiecentra betekent netto gezien juist meer verkeer.
[..]
Volgens mij hebben we in dit land een woningtekort en geen blokkendozen(en de daarmee geassocieerde laagwaardige arbeid)tekort.
Beweer je nou dat woningbouw weerstand oproept bij ambtenarenquote:Op maandag 8 december 2025 12:49 schreef Havermout2 het volgende:
[..]
Distributiecentra leveren snel geld op en worden vaak lang buiten beeld gehouden, waardoor inspraak te laat komt. Vaak handjeklap tussen lokale overheid, ontwikkelaars en beleggers. Woningbouw en zeker sociale woningbouw roept meteen weerstand op.
Hmmm het is eigenlijk nog veel erger. Bewindslieden of zelfs burgemeesters die snoepreisjes krijgen aangeboden van oa Meta zodat er wat makkelijker word om gegaan met het verlenen van vergunningen.quote:Op maandag 8 december 2025 13:06 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Beweer je nou dat woningbouw weerstand oproept bij ambtenaren
Het kost allereerst minder tijd om grond de bestemming bedrijventerrein te geven dan de bestemming wonen. Voor wonen zijn er extra toetsingscriteria en meer onderzoeken nodig. Daarnaast hebben lokale overheden voorkeur voor woningen bij bestaande terreinen en niet in de middle of nowhere. Én last but not least, financieel gezien is zo'n distributiecentrum voor betrokken bedrijven veel aantrekkelijker dan woningbouw. Zo'n projectontwikkelaar moet bij een woningbouwproject 30% sociale huurwoningen bouwen en dat kost geld wat goedgemaakt moet worden met de overige woningen. Met grond niks doen levert meer opquote:Op maandag 8 december 2025 09:17 schreef xpompompomx het volgende:
Waarom kunnen er eigenlijk wel distributiecentra gebouwd worden maar geen woningen?
Microsoft in Hollands Kroon bijvoorbeeld voor dat data center bij Medemblik.quote:Op maandag 8 december 2025 13:09 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Hmmm het is eigenlijk nog veel erger. Bewindslieden of zelfs burgemeesters die snoepreisjes krijgen aangeboden van oa Meta zodat er wat makkelijker word om gegaan met het verlenen van vergunningen.
Goed lobbywerk.quote:Op maandag 8 december 2025 09:17 schreef xpompompomx het volgende:
Waarom kunnen er eigenlijk wel distributiecentra gebouwd worden maar geen woningen?
Nee, bij omwonenden natuurlijk.quote:Op maandag 8 december 2025 13:06 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Beweer je nou dat woningbouw weerstand oproept bij ambtenaren
Dat hangt van het type distributie en het type transport af. Ideaal is het die containers op binnenvaartschepen of treinen te laden voor transport naar de buurlanden. Ook of het vooral voor de (maak-) industrie is, of voor verkoop aan consumenten. In het eerste geval moet je het ergens overladen en gaat het per trein of vrachtwagen naar (en van) de bedrijven. En die laatste stap levert de vrachtwagens op die de winkels bevoorraden en de busjes om het bij mensen thuis te brengen.quote:Op maandag 8 december 2025 12:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Meer distributiecentra betekent netto gezien juist meer verkeer.
Dat volgt niet. Het kan juist ook andersom zijn.quote:Op maandag 8 december 2025 12:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Meer distributiecentra betekent netto gezien juist meer verkeer.
Prima, maar laat al die bestuurders dan ophouden met roepen dat er tot 20xx zoveel woningen bij moeten komen, want het is vooral heel veel oeverloos gelul in de ruimte.quote:Op maandag 8 december 2025 16:37 schreef MoreDakka het volgende:
Woningen bouwen levert geen geld op, voor niemand in de keten. Dus gebeurt het niet.
Ook moet de gemeente dan weer investeren in nog meer infrastructuur, dat kost ook geld. Infrastructuur voor industrie is veel simpeler en goedkoper, gewoon een paar grids aanleggen en klaar.
Nou ja het kan wel, maar dan moet je dus vechten tegen NIMBYs, vakbonden en gemeenten, en ook rechters en milieuclubs.quote:Op maandag 8 december 2025 17:13 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Prima, maar laat al die bestuurders dan ophouden met roepen dat er tot 20xx zoveel woningen bij moeten komen, want het is vooral heel veel oeverloos gelul in de ruimte.
Dit meen je niet toch?quote:Op maandag 8 december 2025 11:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik vraag me af waarom dit soort megagebouwen nodig zijn als we voor 1980 helemaal niet van dit soort gebouwen hadden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |