Ook luisteren naar een bewezen terroristische organisatie met de streken die we ieder jaar op 4 mei herdenken.quote:Op vrijdag 28 november 2025 12:16 schreef Montagui het volgende:
[..]
Dat zal ik ook niet beweren.
Het belangrijkste dat ze aangeeft dat de NOS in haar eerste berichtgevingen uitgaat van bronnen vanuit Hamas en daardoor 'een Anti Israëlische toon zet'.
Als de NOS zegt dat Hamas zegt dat Israël een raket op een ziekenhuis heet afgevuurd, en achteraf blijkt dat Hamas zelf te zijn, dan is er geen rectificatie nodig.quote:Op vrijdag 28 november 2025 12:33 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Hamas is gekozen ja, klein detail in de 20 jaar daarna waarin ze gaza met hun terroristische handelingen in de greep houden. Dat lijkt niet eens op een autoriteit meer maar op een regime waar NOS anders hoog van de torens blaast om ze vooral niet direct te vertrouwen.
En daar ligt wat betreft de hele gaza/israel problematiek van nos ook direct het pijnpunt: 'als Hamas zegt dat Israël een raket heeft afgevuurd op een ziekenhuis, dan bericht de NOS dat Hamas zegt' .
Zonder nuance werd dat bericht de wereld in gegooid terwijl ze weten hoe precair die situatie is en hoe precair de publieke opinie is. Direct vielen alle praatprogramma's over elkaar heen over hoe verschrikkelijk israel zich gedraagt. 0 nuance daarin. Israel's ontkenning en eerste bewijsvoering werden daarna nog uitvoerig in twijfel getrokken.
Pas toen het 100% duidelijk was dat het een afzwaaier betrof van hamas, werd het bericht gerectificeerd, maar was het kwaad al geschiedt mbt de publieke opinie.
[..]
Pas dagen later kwam dat. Niet in eerste instantie dus.
[..]
Over het algemeen sta ik ook passief in berichtgeving, denk na voor mezelf. Daarom ben ik ook zo kritisch op nos en hun maniertjes. Het ligt er namelijk te dik bovenop waar ze kant voor kiezen, terwijl zij dat niet moeten doen.
Ze komen er ook voor uit he, die sturendheid.
Als we dat als graadmeter gebruiken, dan vallen er heel wat overheden en regimes wereldwijd af.quote:Op vrijdag 28 november 2025 12:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ook luisteren naar een bewezen terroristische organisatie met de streken die we ieder jaar op 4 mei herdenken.
Waar zit je ook met je hoofd dan?
Ik zou als ik nos was, en weet hoe precair en gevoelig de berichtgeving opgevat kan worden, dat dan ook een stuk genuanceerder brengen.quote:Op vrijdag 28 november 2025 12:51 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als de NOS zegt dat Hamas zegt dat Israël een raket op een ziekenhuis heet afgevuurd, en achteraf blijkt dat Hamas zelf te zijn, dan is er geen rectificatie nodig.
Immers: dat Hamas dat heeft gezegd blijft overeind staan.
Had Hamas dat nooit beweerd, dan klopte de berichtgeving niet en was een rectificatie nodig.
Dat is de nuance in dit verhaal.
Verder heb ik gelinkt naar een artikel waarbij Hamas dit beweerde, terwijl Israël zei dat het om een raket van Hamas ging.
Dat stond toen nog niet 100% vast.
Maar je geeft het eigenlijke probleem al aan: het onderwerp ligt erg gevoelig bij sommigen.
En dan kun je het als nieuws outlet niet goed doen, tenzij je precies datgene opschrijft als wat de lezer verwacht.
Ik sta er niet zo gevoelig in. Ik ben pro Israël en vindt dat Israël goed gedaan heeft door het allerzwaarste middel in te zetten als reactie op 7 oktober.
Maar ik loop niet te stuiteren als de NOS schrijft dat Hamas zegt dat Israël raketten op ziekenhuizen gooit.
Want als dat op die manier wordt omschreven staat dat allesbehalve onomstotelijk vast.
Is serieus het verhaal van IS/hamas/al qaida van dezelfde waarde als een normaal land dan?quote:Op vrijdag 28 november 2025 13:05 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als we dat als graadmeter gebruiken, dan vallen er heel wat overheden en regimes wereldwijd af.
En waarom?
Je moet altijd beide kanten van het verhaal belichten.
Ook al is 1 kant afkomstig van een verderfelijke organisatie.
Toch is het rusland daar die al jaren onder valse voorwendselen landen de moeder trolt, moedwillig onwaarheden verspreidt en puppets plaatst. Toch was het rusland in die oorlog die als eerste naar geweld greep, toch was het rusland die barbaarse oorlogsmisdaden aan het plegen was en de burgerbevolking terroriseert, toch is het rusland die een continue stroom van aantoonbare leugens propageert naar de rest van de wereld.quote:Als je dit vertaalt naar de oorlog in Oekraïne: dan zit je met 2 regimes die tot op het bot corrupt zijn en er alle belang bij hebben om propaganda te verspreiden.
Exact. Neutraal is daar ook een factor bij.quote:Maar dat zijn aanvankelijk toch de bronnen ten aanzien van slachtoffers, aanvallen etc.
Ik zie er geen bezwaar in dat de NOS informatie van beide meeneemt in de berichtgeving. Mits dat goed is vermeld.
Maak je niet zo druk joh. Ik haal onderling gekibbel van jou, @recursief en de 638 anderen weg.quote:Op vrijdag 28 november 2025 12:35 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ah, je gaat hier verder.
Inhoudelijk niks te melden, dus gaan we maar op de persoon.
Je kan de bal niet afpakken, dus schop je de man zn enkels maar.
Nou, Al Qaeda zei in 1998 dat ze de VS zouden gaan aanvallen, en hebben 3 jaar later daad bij woord geplaatst.quote:Op vrijdag 28 november 2025 13:16 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Is serieus het verhaal van IS/hamas/al qaida van dezelfde waarde als een normaal land dan?
Ja, precies.quote:[..]
Toch is het rusland daar die al jaren onder valse voorwendselen landen de moeder trolt, moedwillig onwaarheden verspreidt en puppets plaatst. Toch was het rusland in die oorlog die als eerste naar geweld greep, toch was het rusland die barbaarse oorlogsmisdaden aan het plegen was en de burgerbevolking terroriseert, toch is het rusland die een continue stroom van aantoonbare leugens propageert naar de rest van de wereld.
[..]
Tja, ik zie in elk Nos-bericht staan wie datgene gezegd heeft waarover de NOS schrijft.quote:Exact. Neutraal is daar ook een factor bij.
Dan los je dit zooitje op wat ze er de afgelopen jaren van gemaakt hebben.
Dat mag toch?quote:Op vrijdag 28 november 2025 13:49 schreef thedeedster het volgende:
Ik kan het zo gauw niet vinden, maar misschien lukt het iemand anders. Maar als ik me goed herinner, dan heeft Hans Laroes als hoofdredacteur van het NOS journaal ooit lopen pochen dat vrijwel alle journalisten PvdA stemden.
Zeker, maar pretendeer dan niet neutraal te zijn.quote:
Ik zie vooral “shoot the messenger”.quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:15 schreef MoreDakka het volgende:
Wat is dat toch een vreemde reflex. De NOS krijgt kritiek dus moet er door sommige users net gedaan worden alsof de NOS perfect is en gaan ze als een soort cult de NOS lopen verdedigen met drogredenen, gish gallop en persoonlijke aanvallen. Waarom? De NOS geeft geen neuk om jou, laat het gaan.
Iedere journalist heeft een eigen overtuiging en is dus per definitie niet neutraal. Bij objectieve verslaggeving is dat in de kern helemaal geen probleem als ie zijn werk neutraal doet en er helder over is wanneer ie even niet neutraal is. Bij opiniestukken overigens ook niet, want dan weet je dat het een mening is. Waar het mis gaat is als "alternative facts" een rol gaan spelen, journalisten activistisch worden of eenzijdig berichten. En dat zou je prima kunnen vaststellen. Soms is het overduidelijk, zie ON of De Andere Krant. Soms is het niet heel duidelijk, en soms zit het op het randje.quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:06 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Zeker, maar pretendeer dan niet neutraal te zijn.
Je hoort altijd verhalen over diversiteit en dergelijke, maar dan bedoelen ze altijd kleur en nooit politieke voorkeur.
Als ze VVD stemmen zijn ze wel neutraal?quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:06 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Zeker, maar pretendeer dan niet neutraal te zijn.
Je hoort altijd verhalen over diversiteit en dergelijke, maar dan bedoelen ze altijd kleur en nooit politieke voorkeur.
Weinig aan toe te voegen. Goed verhaal.quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:28 schreef recursief het volgende:
[..]
Iedere journalist heeft een eigen overtuiging en is dus per definitie niet neutraal. Bij objectieve verslaggeving is dat in de kern helemaal geen probleem als ie zijn werk neutraal doet en er helder over is wanneer ie even niet neutraal is. Bij opiniestukken overigens ook niet, want dan weet je dat het een mening is. Waar het mis gaat is als "alternative facts" een rol gaan spelen, journalisten activistisch worden of eenzijdig berichten. En dat zou je prima kunnen vaststellen. Soms is het overduidelijk, zie ON of De Andere Krant. Soms is het niet heel duidelijk, en soms zit het op het randje.
Maar als je beweert dat de NOS louter Hamas-propaganda overschrijft, dan moet je dat wel verdomd hard kunnen maken. En als je ook nog vice-premier van Nederland bent dan moet je je ver van elke suggestie van die aard houden als je die niet heel goed kunt aantonen.
Absoluut niet.quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:38 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als ze VVD stemmen zijn ze wel neutraal?
Of mag een journalist niet stemmen?
Verder is de NOS zo objectief mogelijk, maar neutraal heb ik niet genoemd.
Nou, 1 zwaluw maakt geen zomer.quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:41 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Absoluut niet.
Als het goed is, dan heb je gewoon een redactie met verschillende visies. Niet een en dezelfde. Balans.
Applaus voor je volharding.quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:55 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nou, 1 zwaluw maakt geen zomer.
Dus of het echt zo is dat de NOS een PvdA bolwerk is, is hiermee niet bewezen.
En ook dan kunnen visies verschillend zijn.
Mijn vader is bijvoorbeeld socialist, maar ook uitgesproken voorstander van het beleid van Israël.
Niks mis met deze reactie. Was iedereen maar zo. Helaas zijn er grote groepen (met name links georiënteerden) die het eerste NOS bericht (overwegend van Hamas) gretig tot zich nemen en zich daardoor in hun extremistische anti semitische standpunt gesterkt voelen.quote:Op vrijdag 28 november 2025 12:51 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als de NOS zegt dat Hamas zegt dat Israël een raket op een ziekenhuis heet afgevuurd, en achteraf blijkt dat Hamas zelf te zijn, dan is er geen rectificatie nodig.
Immers: dat Hamas dat heeft gezegd blijft overeind staan.
Had Hamas dat nooit beweerd, dan klopte de berichtgeving niet en was een rectificatie nodig.
Dat is de nuance in dit verhaal.
Verder heb ik gelinkt naar een artikel waarbij Hamas dit beweerde, terwijl Israël zei dat het om een raket van Hamas ging.
Dat stond toen nog niet 100% vast.
Maar je geeft het eigenlijke probleem al aan: het onderwerp ligt erg gevoelig bij sommigen.
En dan kun je het als nieuws outlet niet goed doen, tenzij je precies datgene opschrijft als wat de lezer verwacht.
Ik sta er niet zo gevoelig in. Ik ben pro Israël en vindt dat Israël goed gedaan heeft door het allerzwaarste middel in te zetten als reactie op 7 oktober.
Maar ik loop niet te stuiteren als de NOS schrijft dat Hamas zegt dat Israël raketten op ziekenhuizen gooit.
Want als dat op die manier wordt omschreven staat dat allesbehalve onomstotelijk vast.
Alsof de NOS een monopoliepositie heeft op de informatiemarkt. Alsof we niet zonder kunnen.quote:Op vrijdag 28 november 2025 16:08 schreef Alpha0 het volgende:
Mona Keijzer wekt toorn Kamer na aanval op NOS: 'Echt ridicuul'
Elke zin is lachwekkend in dit artikel, echt alles, kan bij elke zin in dat artikel wel een weerwoord van een alinea lang geven. En die Voermans spant helemaal de kroon, die vind dat de NOS de rechtsstaat 'stut'.![]()
Daarom Nieuws van de Dag. Neutraler bestaat bijna niet.quote:Op vrijdag 28 november 2025 14:28 schreef recursief het volgende:
[..]
Iedere journalist heeft een eigen overtuiging en is dus per definitie niet neutraal. Bij objectieve verslaggeving is dat in de kern helemaal geen probleem als ie zijn werk neutraal doet en er helder over is wanneer ie even niet neutraal is. Bij opiniestukken overigens ook niet, want dan weet je dat het een mening is. Waar het mis gaat is als "alternative facts" een rol gaan spelen, journalisten activistisch worden of eenzijdig berichten. En dat zou je prima kunnen vaststellen. Soms is het overduidelijk, zie ON of De Andere Krant. Soms is het niet heel duidelijk, en soms zit het op het randje.
Maar als je beweert dat de NOS louter Hamas-propaganda overschrijft, dan moet je dat wel verdomd hard kunnen maken. En als je ook nog vice-premier van Nederland bent dan moet je je ver van elke suggestie van die aard houden als je die niet heel goed kunt aantonen.
Het valt me wel op hoe slecht sommigen lezen.quote:Op vrijdag 28 november 2025 16:50 schreef Astro_boy het volgende:
[..]
Daarom Nieuws van de Dag. Neutraler bestaat bijna niet.
Interessant, heb je ook iets anders dan een onderbuik in de aanbieding om dit te motiveren?quote:Op vrijdag 28 november 2025 20:15 schreef Chivaz het volgende:
Hier laat de NOS wel heel duidelijk zien dat ze zeer partijdig zijn. Je sluit je account op X maar gaat uiteraard doodleuk verder op BlueSky waar je minder bereik hebt maar wel tussen de gelijkgestemden zit.
Daar komt nog bij dat de NOS dat betaald word met gemeenschapsgeld een morele verplichting heeft om een ieder van informatie te voorzien. Begrijp mij niet verkeerd, ik vind het heel goed dat dit gebeurt want de leugen dat de NOS neutraal is mag ook wel een keer ontmaskert worden.
Het gedrag van de NOS zegt genoeg, ze gaan weg van X vanwege het commentaar en ze claimen dat ze daar nauwelijks bereik hebben.quote:Op vrijdag 28 november 2025 20:25 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Interessant, heb je ook iets anders dan een onderbuik in de aanbieding om dit te motiveren?
Ik voel je pijnquote:Op vrijdag 28 november 2025 20:30 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het gedrag van de NOS zegt genoeg, ze gaan weg van X vanwege het commentaar en ze claimen dat ze daar nauwelijks bereik hebben.
Vervolgens blijven ze wel op BlueSky waar voornamelijk gelijkgestemden zitten. Hoe duidelijk wil je het hebben dat er sprake is van partijdigheid?
Daar laat je inderdaad geen enkele twijfel over bestaan.quote:Op vrijdag 28 november 2025 20:30 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Hoe duidelijk wil je het hebben dat er sprake is van partijdigheid?
Geloof je werkelijk wat je zelf schrijft?quote:Op vrijdag 28 november 2025 20:30 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het gedrag van de NOS zegt genoeg, ze gaan weg van X vanwege het commentaar en ze claimen dat ze daar nauwelijks bereik hebben.
Vervolgens blijven ze wel op BlueSky waar voornamelijk gelijkgestemden zitten. Hoe duidelijk wil je het hebben dat er sprake is van partijdigheid?
Wist je dat ze een eigen website hebben? En een app? En ze zenden ook nieuws uit op de tv? Te vinden op kanaal 1. En op kanaal 3 leggen ze het uit in simpel Nederlands. Voor jou.quote:Op vrijdag 28 november 2025 20:15 schreef Chivaz het volgende:
Hier laat de NOS wel heel duidelijk zien dat ze zeer partijdig zijn. Je sluit je account op X maar gaat uiteraard doodleuk verder op BlueSky waar je minder bereik hebt maar wel tussen de gelijkgestemden zit.
Daar komt nog bij dat de NOS dat betaald word met gemeenschapsgeld een morele verplichting heeft om een ieder van informatie te voorzien. Begrijp mij niet verkeerd, ik vind het heel goed dat dit gebeurt want de leugen dat de NOS neutraal is mag ook wel een keer ontmaskert worden.
Mischien iets meer op X kijken.quote:Op vrijdag 28 november 2025 07:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Toch wordt die stroom aan foute berichten niet aangetoond.
Weer zo'n omtrekkende beweging.quote:Op vrijdag 28 november 2025 22:55 schreef Kopofmunt het volgende:
[..]
Mischien iets meer op X kijken.
https://x.com/mariekehoog(...)k-p25im5HkBKmUg&s=19
https://x.com/JacquesMona(...)pC8Sfn2gUd0mqAw&s=19
https://x.com/ALSpeyerbac(...)Z0B3SQEEHbJR7dA&s=19
https://x.com/oranjevolle(...)fqAhGnrWe5hV9vQ&s=19
https://x.com/BartNijman/(...)0bDp3s7oyjbSBsA&s=19
En dan waarom de tweet van Mona gerechtvaardigd is..
https://x.com/claudiavz/s(...)Is1BemMP-Ektyyg&s=19
https://x.com/Repelsteelt(...)Go2wYgDkQVksPzQ&s=19
Tuurlijk hebben we ook geenstijl
https://www.geenstijl.nl/4117921/smerige-leugenaars
Als ik het goed begrijp vind je dus het Amerikaanse nieuws logisch, onderbouwd en objectief, terwijl het Nederlandse nieuws maar grote, Marxistische en communistische bagger is, waarvan je niet begrijpt dat iemand dat ook maar een seconde serieus kan nemen? We zouden Fox News verplichte kost moeten maken voor iedereen?quote:Op donderdag 27 november 2025 01:59 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Als je het eenmaal door hebt, dan verbaas je je er over hoe ze er mee weg komen.
Als ik bij mijn bejaarde ouders op visite naar het NOS journaal kijk, dan valt me op hoe ze het nieuws als zoete koek slikken. Het nieuws is gekleurd en zo vooringenomen.
Ik ben daar ook mee opgegroeid en door de gekleurde reportages over het Clinton-Lewinsky schandaal indertijd ben ik wakker geworden. Het hielp ook dat ik na die periode naar de VS ben verhuisd en het Amerikaanse nieuws direct kreeg voorgeschoteld. De zaken beter in perspectief kon zien en mijn eigen conclusies kon trekken (niet altijd correct overigens - maar was toen nog groen). Met die kennis zie je dan dat de NOS het nieuws door een filter brengt.
Dat zal dit soort complotdenkers nooit lukken.quote:Op vrijdag 28 november 2025 23:05 schreef Wantie het volgende:
[..]
Weer zo'n omtrekkende beweging.
Waarom niet gewoon linken naar een NOS artikel?
Want daar hebben we het over.
Niet wat iemand op X of GeenStijl daarover zegt.
Alsof Fox de maat is der dingen in de VS…quote:Op vrijdag 28 november 2025 23:18 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp vind je dus het Amerikaanse nieuws logisch, onderbouwd en objectief, terwijl het Nederlandse nieuws maar grote, Marxistische en communistische bagger is, waarvan je niet begrijpt dat iemand dat ook maar een seconde serieus kan nemen? We zouden Fox News verplichte kost moeten maken voor iedereen?
Als je eens doorscrolt zie je gewoon links naar de "journalistieke" kwaliteiten van de nos.quote:Op vrijdag 28 november 2025 23:05 schreef Wantie het volgende:
[..]
Weer zo'n omtrekkende beweging.
Waarom niet gewoon linken naar een NOS artikel?
Want daar hebben we het over.
Niet wat iemand op X of GeenStijl daarover zegt.
En daarom moet de NOS ophouden met bestaan.quote:Op zaterdag 29 november 2025 08:54 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Alsof Fox de maat is der dingen in de VS…
Als je in de VS woont en de berichtgeving vanuit Nederland leest, dan zie je een enorme discrepantie. Wat dat betreft heeft de gemiddelde Europeaan geen flauw benul van wat er in de VS gebeurt. En vise versa overigens.
Maar waarom komt dan niemand gewoon met een nos artikel, ipv telkens de mening van een ander over de NOS.quote:Op zaterdag 29 november 2025 08:56 schreef Kopofmunt het volgende:
[..]
Als je eens doorscrolt zie je gewoon links naar de "journalistieke" kwaliteiten van de nos.
Gewoon een tip hoor..
Ben je weer heel dicht bij een windmolen gaan lopen?quote:Op zaterdag 29 november 2025 09:20 schreef Wantie het volgende:
[..]
En daarom moet de NOS ophouden met bestaan.
Jij verdedigt dat ook nogquote:Op zaterdag 29 november 2025 08:52 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik neem aan dat het een reactie is op ‘complotdenkers’. Denk je ook niet?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |