Hoe bedoel je dat? Op de verkeerde manierquote:Op donderdag 4 december 2025 22:48 schreef SymbolicFrank het volgende:
De meeste Starships vliegen tegenwoordig wel op de verkeerde manier de lucht in.
Boem!quote:Op donderdag 4 december 2025 23:22 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat? Op de verkeerde manier
Ik hoop voor jullie dat er volgend jaar een Starship op de Maan staat en over twee jaar eentje op Marsquote:Op vrijdag 5 december 2025 06:59 schreef Opzoeknaarvrienden het volgende:
Oh ja, daar heb je de troll weer
Vooral niet op ingaan
quote:SpaceX launch of a batch of 29 Starlink v2-mini satellites for their second-generation high-speed low earth orbit internet satellite constellation.
quote:SpaceX to Offer Insider Shares at Record-Setting $800 Billion Valuation
SpaceX is preparing to sell insider shares in a transaction that would value Elon Musk’s rocket and satellite maker at as much as $800 billion, people familiar with the matter said, reclaiming the title of the world’s most valuable private company.
The details, discussed by SpaceX’s board of directors on Thursday at its Starbase hub in Texas, could change based on interest from insider sellers and buyers or other factors, said some of the people, who asked not to be identified as the information isn’t public. SpaceX is also exploring a possible initial public offering as soon as late next year, one of the people said.
Willen ze de beursgang ook aan een mijlpaal koppelen? En zo ja, welke? Dat Starship in een omloopbaan komt en daarna weer veilig land?quote:Op dinsdag 9 december 2025 10:48 schreef Digi2 het volgende:
Voorlopig heeft SpaceX nog genoeg toegang tot kapitaal, echter in geval van een beurscrash zal het een stuk lastiger worden om zo eenvoudig kapitaal aan te trekken.
[..]
Het 'probleem' met een IPO is het beurssentiment en de kwartaal en jaarverslagen die verplicht zijn met de nodige transparantie(kijkje in de keuken geven & niet altijd handig tov concurrenten). Ik verwacht dat slechts een deel van de activa en/of activiteiten IPO gaan, mits het beurssentiment ook gunstig is. Beurssentiment is de variabele waarvan het vooral zal afhangen uiteindelijk. Ik vermoed dat de lancering en landing van zowel booster als Startschip die een batch werkende Starlink satellieten in orbit brengen zo'n mijlpaal kan zijnquote:Op dinsdag 9 december 2025 10:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Willen ze de beursgang ook aan een mijlpaal koppelen? En zo ja, welke? Dat Starship in een omloopbaan komt en daarna weer veilig land?
Ja, dat is waarschijnlijk eenvoudiger dan een stabiele omloopbaan.quote:Op dinsdag 9 december 2025 12:31 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het 'probleem' met een IPO is het beurssentiment en de kwartaal en jaarverslagen die verplicht zijn met de nodige transparantie(kijkje in de keuken geven & niet altijd handig tov concurrenten). Ik verwacht dat slechts een deel van de activa en/of activiteiten IPO gaan, mits het beurssentiment ook gunstig is. Beurssentiment is de variabele waarvan het vooral zal afhangen uiteindelijk. Ik vermoed dat de lancering en landing van zowel booster als Startschip die een batch werkende Starlink satellieten in orbit brengen zo'n mijlpaal kan zijn![]()
Als het gebruik van een SPV teveel transparantie wegneemt, dan zullen met name institutionele beleggers het gaan mijden vermoed ik, dat is doorgaans toch een belangrijke groep van investeerders. Als er al een IPO gaat plaatsvinden zal het op zijn vroegst eind volgend jaar zijn. Gezien de geopolitieke spanningen en het wereldwijde extreme gebrek aan begrotingsdiscipline kan de wereld er dan wel eens heel anders uitzien. Het blijft imo koffiedik kijkenquote:Op dinsdag 9 december 2025 19:35 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, dat is waarschijnlijk eenvoudiger dan een stabiele omloopbaan.
Maar ik had begrepen, dat ze tegenwoordig Special Purpose (Investment) Vehicles gebruiken om te voorkomen dat de boeken open moeten. Dan richt je dat op als een bedrijf dat als doel heeft van alle investeringen aandelen van dat bedrijf te kopen en dan ga je daarmee de beurs op. Dan hoef je alleen inzicht te geven in de boeken van die SPV en niet van het bedrijf waar je die aandelen van gaat kopen. Je moet dan wel een contract met dat bedrijf hebben dat je die aandelen kunt kopen. OpenAI wil dat ook gaan doen.
Ik zou zeggen: als je daarin investeert vraag je er om opgelicht te worden, maar je weet wie er aan de touwtjes trekt, dus dat lijkt me een open deur. Net zoals Musk zijn AI bedrijf bij X heeft gedaan en daar zelf van heeft bepaald hoeveel het samen op papier waard is, zodat hij daar hetzelfde kan gaan doen.
Daar staat tegenover, dat je bij Musk bedrijven vooral verwacht dat de grote schare trouwe fans het grootste deel van die aandelen gaan kopen. Een aantal daarvan horen ook bij de grote spelers. De grote clubs met privégeld, zoals Blackrock, gaan niet zo lekker, dus dan kom je bij de pensioenfondsen terecht voor de institutionele beleggers. En dat lijken me niet de investeerders die voor zoiets onzekers gaan. Alhoewel het natuurlijk wel zo kan zijn, dat ze al een heleboel aandelen Tesla hebben en dat dan zien als diversificatie.quote:Op dinsdag 9 december 2025 20:11 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Als het gebruik van een SPV teveel transparantie wegneemt, dan zullen met name institutionele beleggers het gaan mijden vermoed ik, dat is doorgaans toch een belangrijke groep van investeerders. Als er al een IPO gaat plaatsvinden zal het op zijn vroegst eind volgend jaar zijn. Gezien de geopolitieke spanningen en het wereldwijde extreme gebrek aan begrotingsdiscipline kan de wereld er dan wel eens heel anders uitzien. Het blijft imo koffiedik kijken
Het is wachten op de 1e trillionair en Musk maakt goede kans dat te worden.quote:Massive SpaceX IPO would make Musk a nearly instant trillionaire
The richest man in the world could more than double his $US460.6 billion ($924 billion) fortune if SpaceX succeeds in going public next year at a valuation of $US1.5 trillion.
Elon Musk’s stake in his space company alone would be worth more than $US625 billion if that were to occur, according to calculations by the Bloomberg Billionaires Index, up from $US136 billion today. That doesn’t include his multibillion-dollar stakes in a number of other enterprises, including the world’s most valuable carmaker, Tesla.
... zolang hij niet probeert al die papieren te verkopen.quote:Op woensdag 10 december 2025 20:58 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het is wachten op de 1e trillionair en Musk maakt goede kans dat te worden.
eerst gaat Starlink IPO volgend jaarquote:Op dinsdag 9 december 2025 12:31 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het 'probleem' met een IPO is het beurssentiment en de kwartaal en jaarverslagen die verplicht zijn met de nodige transparantie(kijkje in de keuken geven & niet altijd handig tov concurrenten). Ik verwacht dat slechts een deel van de activa en/of activiteiten IPO gaan, mits het beurssentiment ook gunstig is. Beurssentiment is de variabele waarvan het vooral zal afhangen uiteindelijk. Ik vermoed dat de lancering en landing van zowel booster als Startschip die een batch werkende Starlink satellieten in orbit brengen zo'n mijlpaal kan zijn![]()
quote:SpaceX sets $800 billion valuation, confirms 2026 IPO plans
SpaceX (SPAX.PVT) is moving forward with an insider share sale that values Elon Musk’s rocket and satellite maker at about $800 billion, setting up what could be the largest initial public offering of all time.
In a company message seen by Bloomberg on Friday, SpaceX said it’s preparing for a possible public offering in 2026 that would be aimed at funding an “insane flight rate” for its developmental Starship rocket, artificial intelligence data centers in space and a base on the moon.
The timing of the IPO and the corresponding valuation is uncertain, and the company may decide not to move forward, Johnsen said in the email.
The company is pursuing a listing as soon as mid-to-late 2026, though the timeline could slip into 2027 depending on market conditions. In its current secondary offering, SpaceX has set a per-share price of around $420, putting its valuation above $800 billion.
Starlink is interessant, maar vooral omdat de groei er al uit is en het over de lange termijn meer geld kost dan het oplevert.quote:Op donderdag 11 december 2025 07:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
eerst gaat Starlink IPO volgend jaar
Space X gaat nooit naar de beurs, dan heeft ie niets meer te zeggen m, dan wordt het puur commercieeel , en Mars reizen is niet winstgevend , zal het ook niet worden
Het bericht komt aardig overeen met wat ik al verondersteldequote:Op zaterdag 13 december 2025 23:32 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Pure hype, dus. Maar tot nu toe heeft dat voor Musk uitstekend gewerkt.
starlink zal met een IPO gelijk al een miljard waard zijnquote:Op zondag 14 december 2025 00:03 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het bericht komt aardig overeen met wat ik al veronderstelde![]()
Het is imo geen hype als SpaceX er inderdaad in slaagt zowel de Superheavy-booster als de Starship na het succesvol in orbit brengen van Starlink satellieten weer kan laten landen en hergebruiken. Het opperen van een IPO mits het beurssentiment en voortgang van het Starship project het begunstigen kan de private emissie positief beinvloeden, de mitsen en maren zijn daarbij ondertussen ook helder.
Ja/nee. Ik begrijp je punt en de Falcon is een groot succes. Maar Starlink bestaat om die raketten wat te doen te geven en volgens mij heeft Musk nog geen enkele belofte over Starship van de afgelopen 10 jaar waargemaakt. Of hoogstens dat de booster net zoals de eerste trap van een Falcon weer kan landen. We hadden al 3 jaar op Mars moeten staan en landen op de Maan is afgeblazen.quote:Op zondag 14 december 2025 00:03 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het bericht komt aardig overeen met wat ik al veronderstelde![]()
Het is imo geen hype als SpaceX er inderdaad in slaagt zowel de Superheavy-booster als de Starship na het succesvol in orbit brengen van Starlink satellieten weer kan laten landen en hergebruiken. Het opperen van een IPO mits het beurssentiment en voortgang van het Starship project het begunstigen kan de private emissie positief beinvloeden, de mitsen en maren zijn daarbij ondertussen ook helder.
jij weet er veel vanquote:Op zondag 14 december 2025 01:30 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja/nee. Ik begrijp je punt en de Falcon is een groot succes. Maar Starlink bestaat om die raketten wat te doen te geven en volgens mij heeft Musk nog geen enkele belofte over Starship van de afgelopen 10 jaar waargemaakt. Of hoogstens dat de booster net zoals de eerste trap van een Falcon weer kan landen. We hadden al 3 jaar op Mars moeten staan en landen op de Maan is afgeblazen.
Dus ja, het is leuk dat hij mogelijk binnenkort ook Starlink satellieten kan lanceren. En we moeten nog even afwachten of dat dan goedkoper is dan met een gewone Falcon, want de Falcon Heavy is ook te duur.
De 2e trap van een F9 gaat altijd verloren na elke lancering en die is niet gratis. Daarnaast benodigen de F9 boosters de nodige refurbisment, o.a. vanwege kerosine coking, daar heeft een methalox engine nauwelijks last van.quote:Op zondag 14 december 2025 01:30 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja/nee. Ik begrijp je punt en de Falcon is een groot succes. Maar Starlink bestaat om die raketten wat te doen te geven en volgens mij heeft Musk nog geen enkele belofte over Starship van de afgelopen 10 jaar waargemaakt. Of hoogstens dat de booster net zoals de eerste trap van een Falcon weer kan landen. We hadden al 3 jaar op Mars moeten staan en landen op de Maan is afgeblazen.
Dus ja, het is leuk dat hij mogelijk binnenkort ook Starlink satellieten kan lanceren. En we moeten nog even afwachten of dat dan goedkoper is dan met een gewone Falcon, want de Falcon Heavy is ook te duur.
quote:Google AI Overview
Cost per kg (LEO) for human spaceflight : r/space
Falcon 9 currently costs around $2,700 - $4,000 per kg to LEO, but can be higher for smaller payloads, while Starship aims to drastically cut this to $10 - $100 per kg with full reusability and mass production, a 10x to 100x reduction, making it a game-changer for space economics.
Falcon 9 (Current Reality)
~$2,700 - $4,000/kg: General estimates for fully reusable flights to LEO.
Can be higher: For smaller, dedicated missions with underutilized capacity, costs might jump to $20,000+/kg.
Starship (Future Goals)
~$10/kg: Elon Musk's ultimate, ambitious target with fully reusable Starship and booster.
~$100/kg: A more conservative, but still revolutionary, goal with booster reuse.
~$250 - $600/kg: Potential cost with a single-use Starship/Booster and mature production.
Key Difference
Falcon 9's economics rely on reusing the first stage; Starship's massive payload capacity (100+ tons) combined with full, rapid reusability of both stages is what promises the drastic cost reduction.
De groei is er nog niet uit, zeker niet omdat SpaceX naast de hun commerciele tak, nu ook de order binnen heeft de militaire variant (Starshield) op te gaan zetten. De vaste lasten worden dan dus over een groter totaal aantal aan satellieten verdeeld en dalen dus ook voor hun eigen commerciele tak.quote:Op zaterdag 13 december 2025 23:31 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Starlink is interessant, maar vooral omdat de groei er al uit is en het over de lange termijn meer geld kost dan het oplevert.
quote:Google AI Overview
Starlink's user base has grown rapidly, surpassing 8 million active users globally by November 2025, adding millions in 2025 alone and expanding to over 150 countries with fast-growing demand, especially in regions like North America, Asia, and Africa, driven by rural connectivity and new services like Direct-to-Cell.
Key Figures & Growth:
Global Users: Over 8 million (as of Nov 2025).
Fastest Growth: Added ~1 million users between June and August 2025.
US Users: Over 2 million (as of mid-2025).
Regional Strength: North America leads, but significant growth is seen in Asia and Africa.
Recent Milestones:
Nov 2025: Crossed the 8 million user mark globally.
Aug 2025: Reached 7 million users.
July 2025: Hit 2 million US subscribers
Growth Drivers:
Network Expansion: Continuous satellite launches (over 2,300 added in one year) and ground infrastructure.
New Services: Introduction of Direct-to-Cell (DTC) services, adding millions of "users".
Market Penetration: Reaching underserved rural areas, connecting students, and supporting remote businesses.
Dat klopt. Maar zoals het er nu voorstaat, schalen de Raptors zo slecht omdat ze te warm worden. Daarom zijn ze nu vooral makkelijk vervangbaar en niet meer uit elkaar te halen. Je moet dus waarschijnlijk alle Raptor 3 motoren iedere vlucht gaan vervangen. Dat zijn de duurste componenten.quote:Op zondag 14 december 2025 08:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De 2e trap van een F9 gaat altijd verloren na elke lancering en die is niet gratis. Daarnaast benodigen de F9 boosters de nodige refurbisment, o.a. vanwege kerosine coking, daar heeft een methalox engine nauwelijks last van.
[..]
Ah, dat wist ik nog niet. Ik kende alleen de hype om datacentrums in de ruimte te gaan schieten.quote:Op zondag 14 december 2025 09:08 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De groei is er nog niet uit, zeker niet omdat SpaceX naast de hun commerciele tak, nu ook de order binnen heeft de militaire variant (Starshield) op te gaan zetten. De vaste lasten worden dan dus over een groter totaal aantal aan satellieten verdeeld en dalen dus ook voor hun eigen commerciele tak.
[..]
Maar het zijn dus aparte satellieten waar je extra voor moet betalen. Alhoewel de communicatie wel via de Starlink satellieten zal lopen. Dat is inderdaad wel een goede, maar het is dus even afwachten hoe bruikbaar die extra voorzieningen (radar en telescoop) gaan zijn.quote:Starshield was adapted from the global communications network Starlink but brings additional capabilities such as target tracking, optical and radio reconnaissance, and early missile warning.
De Raptors zijn prima. Ze hoeven niet groter en ze hoeven niet elke vlucht vervangen te worden. Waarom kom je met dit soort onzin? Kan je niet terecht in ONZ of BNW?quote:Op maandag 15 december 2025 12:15 schreef SymbolicFrank het volgende:
Je moet dus waarschijnlijk alle Raptor 3 motoren iedere vlucht gaan vervangen
Exacte gegevens zijn er niet, maar op basis van kosten en opbrengst -ramingen kan men inschattingen maken en een heel exacte gedetailleerde jaarbalans hoeft SpaceX niet te maken. Echter het moet wel fiscaal verantwoord zijn. Sinds 2024 is Starlink blijkbaar net profit.quote:Op maandag 15 december 2025 12:15 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat klopt. Maar zoals het er nu voorstaat, schalen de Raptors zo slecht omdat ze te warm worden. Daarom zijn ze nu vooral makkelijk vervangbaar en niet meer uit elkaar te halen. Je moet dus waarschijnlijk alle Raptor 3 motoren iedere vlucht gaan vervangen. Dat zijn de duurste componenten.
[..]
Maar we zullen het pas weten bij een IPO van SpaceX. Tot nu toe draaien ze vooral op subsidies en privésponsors en ze zijn niet erg open. We hebben dus voornamelijk schattingen in plaats van officiële getallen.
quote:Google AI Overview
Starlink is now profitable, with 2024 marking its first year of positive earnings as its revenue, driven by subscriptions and military contracts, surpassed its launch services for SpaceX, signaling a major shift to a diversified space operator, though exact figures are private, analysts project strong growth with over $11 billion in revenue for 2025 and reaching positive free cash flow.
Key Indicators of Profitability
Revenue Growth: Starlink's revenue is soaring, estimated around $7.7 billion in 2024, with projections of $11.8 billion for 2025, driven by subscriptions and defense contracts.
Market Dominance: It's rapidly gaining subscribers, surpassing older satellite internet providers and now serving millions globally.
Strategic Shift: Starlink's success means it's outperforming SpaceX's launch business, establishing a new, profitable era for the company.
Free Cash Flow: Analysts, like Quilty Space, anticipate Starlink will achieve positive free cash flow for the first time in 2024, a crucial financial milestone.
Business Model
Razor-and-Blades: Starlink uses a model where hardware (terminals) might be sold at a loss, with profits generated from recurring service subscriptions, similar to razors and blades.
Vertical Integration: SpaceX's ability to launch its own satellites efficiently (mass-produced, unlike traditional satellites) significantly lowers costs.
Financial Status
Transition to Profit: After losses in earlier years (like 2023), 2024 is seen as the first profitable year, with a projected net profit of $72.7 million, a major turnaround.
Private Company Data: As a private entity, Starlink doesn't release public financials, but analyst reports offer strong insights.
In essence, Starlink has transitioned from an investment-heavy project to a significant revenue generator, fundamentally changing SpaceX's financial landscape and establishing itself as a key player in global connectivity.
quote:Why was space travel expensive for 50 years, and how exactly did SpaceX fix it? We break down the "Cost-Plus" trap of the old aerospace industry and how reusability turned a money-burning sector into a profitable empire.
Kun je dat bewijzen?quote:Op maandag 15 december 2025 16:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De Raptors zijn prima. Ze hoeven niet groter en ze hoeven niet elke vlucht vervangen te worden. Waarom kom je met dit soort onzin? Kan je niet terecht in ONZ of BNW?
Dit is het "[Centraal] Ruimtevaart / SpaceX adoratie - absoluut geen kritiek toegestaan!" topic?quote:
Dus eigenlijk is dit een linkdump topic van geile raketfilmpjes, met wat troll bashing tegen mensen die dat niet begrijpen?quote:Op dinsdag 16 december 2025 09:49 schreef Opzoeknaarvrienden het volgende:
Nee, maar trolls worden hier onder een Raptor engine geplaatst en bij de volgende lancering vrolijk weggefikt
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |