17.5 is toch niet warm?quote:Op maandag 17 november 2025 12:36 schreef Newone82 het volgende:
17.5 graden.
Nog altijd door warmte gisteravond van petroleum kachel.
Hier 17.5 echt gewoon lekkerquote:Op maandag 17 november 2025 12:40 schreef Moonversion het volgende:
[..]
17.5 is toch niet warm?
19.5 hier nu binnen, cv staat aan
Nee, maar wel gewoon goed te doen.quote:Op maandag 17 november 2025 12:40 schreef Moonversion het volgende:
[..]
17.5 is toch niet warm?
19.5 hier nu binnen, cv staat aan
Waarom petroleum?quote:Op maandag 17 november 2025 13:00 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Nee, maar wel gewoon goed te doen.
In de avond gaat de petroleum kachel weer aan.
Je berekening slaat nergens op.quote:Op maandag 17 november 2025 13:11 schreef Moonversion het volgende:
[..]
Waarom petroleum?
1 liter petroleum geeft je 10.5kWh aan warmte
1 m3 aardgast geeft je 7.5kWh aan warmte
Grof geschat heb je 0,7 liter petroleum nodig om dezelfde hoeveelheid warmte te genereren als 1m3 aardgas.
1m3 aardgas kost 1,30 euro
1 liter petroleum ongeveer 3,5 euro (als je het groot kan inkopen), 0,7 liter kost je dan 2,45 euro. Je huis verwarmen op petroleum is veel duurder dan aardgas.
1,05/liter is geen gangbare prijs in duitsland, die kom je niet tegen in de winkelquote:Op maandag 17 november 2025 14:23 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Je berekening slaat nergens op.
Ik krijg van maat van me over de grens petroleum voor ¤1.05 per liter.
Ik doe in plaats van 400 kuub (¤460¤) nu zo een 5 kannetjes van 20 liter verstoken in de winter.
Is ¤105.
Scheelt me ¤355 per winter.
Klein appartement.
Belgie. Is hele gangbare prijs.quote:Op maandag 17 november 2025 15:13 schreef Moonversion het volgende:
[..]
1,05/liter is geen gangbare prijs in duitsland, die kom je niet tegen in de winkel
Dat is een oeroud merkquote:Op woensdag 19 november 2025 20:04 schreef Newone82 het volgende:
18.5 graden stabiel al aantal uur.
Zibro laser petroleumkacheltjes😍
Deze heb ik staan https://www.gamma.be/nl/a(...)7kw-zilver/p/B413719quote:Op woensdag 19 november 2025 23:20 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Dat is een oeroud merk![]()
Mijn ouderlijk huis had vroeger alleen in de woonkamer een gaskachel, en overal enkel glas 🥶 en in de winters, toen we nog échte winters hadden![]()
, 's ochtends de ijsbloemen op de ramen stonden, toen hadden we boven op de overloop ook een Zibro petroleum kachel staan
Wat heb je aan?quote:Op donderdag 20 november 2025 18:29 schreef Inbox het volgende:
13 graden zag ik net op mn thermostaat staan.
1.Mn oude onderbuur mag best wat meer stoken
2. Mn woning is zo lek als een mandje
3. Binnenkort toch maar wat stoken, denk ik. Niet in het woongedeelte, wel in het slaapgedeelte. Daar vertoef ik 80% van de tijd.
Sokken, boxershort, gewone broek, thermo ondershirt en een vrij simpele hoody.quote:Op donderdag 20 november 2025 19:10 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Wat heb je aan?
Dit kan ik zelfs niet aan.
Minimum 15.0 graden kan ik hebben in huis
Dat heb ik met dezequote:Op donderdag 20 november 2025 19:48 schreef Newone82 het volgende:
Kacheltje weer aan.
Van 16.0 graden nu binnen kwartiertje 17.5 graden
Laat ik hem even op staan.
Edit 20.05 uur.
Nu doorgeschoten 18.0 graden. Is goed zo. Blijft lekker pendelen op deze temperatuur.
Fijn apparaatje blijft het toch. Wel altijd iets hoger zetten dan gewenste temperatuur.
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Breitling - Instruments for Professionals
quote:Op donderdag 20 november 2025 21:15 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat heb ik met deze
Wat is dat witte grote ding?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wtf 18 graden. Dat is toch gewoon stijve tepels temperatuur?!quote:Op donderdag 20 november 2025 19:48 schreef Newone82 het volgende:
Kacheltje weer aan.
Van 16.0 graden nu binnen kwartiertje 17.5 graden
Laat ik hem even op staan.
Edit 20.05 uur.
Nu doorgeschoten 18.0 graden. Is goed zo. Blijft lekker pendelen op deze temperatuur.
Fijn apparaatje blijft het toch. Wel altijd iets hoger zetten dan gewenste temperatuur.
[ afbeelding ]
Nee man.quote:Op donderdag 20 november 2025 21:25 schreef vosss het volgende:
[..]
Wtf 18 graden. Dat is toch gewoon stijve tepels temperatuur?!
15?! Doe normaal man.quote:Op donderdag 20 november 2025 21:28 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Nee man.
Vorige winter toen ik echt qua inkomen klap achteruit was gegaan standaard dat ding op 15.5 graden of helemaal niks. Laagste temperatuur hier in huis vorige winter 14.5 graden geweest weekje lang.
Dan is 18 graden tropisch.
Mijn lichaam kan dat niet aan. Ik snap werkelijk waar niet dat mensen zich laten creperen voor zoiets. Wat ben je dan ook een gierig stuk vreten.quote:
Ik begrijp het ook niet.quote:Op vrijdag 21 november 2025 07:11 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Mijn lichaam kan dat niet aan. Ik snap werkelijk waar niet dat mensen zich laten creperen voor zoiets. Wat ben je dan ook een gierig stuk vreten.
Als je het financieel niet redt dan begrijp ik het wel.quote:Op vrijdag 21 november 2025 07:11 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Mijn lichaam kan dat niet aan. Ik snap werkelijk waar niet dat mensen zich laten creperen voor zoiets. Wat ben je dan ook een gierig stuk vreten.
En intussen groeit en bloeit de zwarte schimmel die ons altijd weer boeit.quote:Op donderdag 20 november 2025 21:28 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Nee man.
Vorige winter toen ik echt qua inkomen klap achteruit was gegaan standaard dat ding op 15.5 graden of helemaal niks. Laagste temperatuur hier in huis vorige winter 14.5 graden geweest weekje lang.
Dan is 18 graden tropisch.
Nou ik heb het ook zeker niet breed maar ik ga niet verkleumen in mijn eigen huis.quote:Op donderdag 20 november 2025 21:28 schreef Newone82 het volgende:
[..]
Nee man.
Vorige winter toen ik echt qua inkomen klap achteruit was gegaan standaard dat ding op 15.5 graden of helemaal niks. Laagste temperatuur hier in huis vorige winter 14.5 graden geweest weekje lang.
Dan is 18 graden tropisch.
Ik stook met een pelletkachel. Die hebben ook een behoorlijk hoog rendement. Ik geloof 92,5% dat de mijne heeft.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:28 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Het stoken met een split unit airco is aanzienlijk goedkoper dan met gas vanwege het efficiënter gebruik van energie.
Een typische cv-ketel gebruikt ongeveer 1 m³ gas om 10 kWh warmte te leveren, wat bij een gasprijs van ongeveer ¤1,30 per m³ neerkomt op circa ¤0,13 per kWh warmte.
Investeren in een split unit airco zorgt dat je veel goedkoper stookt
Een split unit Lucht/Lucht airco heeft een Coefficient of Performance (COP) rond de 3 tot 4, dit betekent dat hij 3 tot 4 kWh warmte levert per 1 kWh elektriciteit. Met stroomprijzen rond ¤0,25 per kWh kost 1 kWh warmte daardoor ongeveer ¤0,06 tot ¤0,08, een kuub gas kost rond de 1,25, en dat is dus zo 12,5 cent per kWh energie, reken ik met een efficiëntie van 90% kost een kWh gaswarmte een 14 cent, ongeveer het dubbele
Ik heb in de woonkamer de haard aan, heerlijke warmte, op kantoor boven zoemt de aircoquote:Op vrijdag 21 november 2025 09:36 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik stook met een pelletkachel. Die hebben ook een behoorlijk hoog rendement. Ik geloof 92,5% dat de mijne heeft.
Geen idee of dat onder de streep goedkoper is dan met airco verwarmen. Pellets moeten ook gekocht immers. Maargoed, voor 450 euro stook ik een hele winter tot 22 graden. Dat is echt fantastisch
Als je echt heel heel heel erg krap zit, dan snap ik het ergens wel. Maar als je dat gaat doen puur uit gierigheid, dan vraag ik me inderdaad ook af waar je mee bezig bent, want die paar euro die je bespaard door niet te stoken betaal je met het gebrek aan comfort of nog vervelender, met je gezondheid.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:48 schreef vosss het volgende:
Hier is het inmiddels een heerlijke 21 graden. Vanochtend was het ijzig koud met slechts 19,5.
Ik snap echt niet wat mensen zichzelf aan doen. Ik zou liever een dag niet eten dan een dag in de vrieskou van 18 graden zitten in huis.
Paar jaar geleden in Januari had ik bezoek uit NZ, die waren bij verschillende vrienden en familie op bezoek geweest voor en na de kerst, oud en nieuw. Hun eerste opmerking was, OOooooh, jullie stoken tenminste, overal waar ze geweest waren in NL hadden ze in de kou gezeten.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Als je echt heel heel heel erg krap zit, dan snap ik het ergens wel. Maar als je dat gaat doen puur uit gierigheid, dan vraag ik me inderdaad ook af waar je mee bezig bent, want die paar euro die je bespaard door niet te stoken betaal je met het gebrek aan comfort of nog vervelender, met je gezondheid.
Pelletsorteerders hebben een laag salaris, dat scheelt ook in de prijs uiteindelijkquote:Op vrijdag 21 november 2025 09:36 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik stook met een pelletkachel. Die hebben ook een behoorlijk hoog rendement. Ik geloof 92,5% dat de mijne heeft.
Geen idee of dat onder de streep goedkoper is dan met airco verwarmen. Pellets moeten ook gekocht immers. Maargoed, voor 450 euro stook ik een hele winter tot 22 graden. Dat is echt fantastisch
Nergens last van.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:05 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En intussen groeit en bloeit de zwarte schimmel die ons altijd weer boeit.
Als je meer betaalt mag je ook meer hequote:Op vrijdag 21 november 2025 12:41 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Pelletsorteerders hebben een laag salaris, dat scheelt ook in de prijs uiteindelijk
Ik heb maar weer de anti-vries deken op de voorruit gelegd.quote:Op vrijdag 21 november 2025 18:43 schreef StateOfMind het volgende:
Buiten -2 nu al, het is nog geen 19.00u
Bespaar je op andere dingen idd. Genoeg onzinuitgaven, bijvoorbeeld elke dag dure lunch op je werk of je gaat een keer niet een weekendje de deur uit.quote:Op vrijdag 21 november 2025 09:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Als je echt heel heel heel erg krap zit, dan snap ik het ergens wel. Maar als je dat gaat doen puur uit gierigheid, dan vraag ik me inderdaad ook af waar je mee bezig bent, want die paar euro die je bespaard door niet te stoken betaal je met het gebrek aan comfort of nog vervelender, met je gezondheid.
Ja, een houtkachel / open haard geeft echt zó ontzettend veel sfeer, dat is echt top.quote:Op vrijdag 21 november 2025 19:04 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Bespaar je op andere dingen idd. Genoeg onzinuitgaven, bijvoorbeeld elke dag dure lunch op je werk of je gaat een keer niet een weekendje de deur uit.
Ik heb wel een houtkachel overigens en mocht ik ooit gaan verhuizen dan moet ik ook echt zo'n ding hebben. Thuiskomen, dat ding aansteken en 's avonds lekker op de bank een boek lezen is echt zo'n fantastisch moment.
Toch wat vaker douchen dan 😱quote:Op vrijdag 21 november 2025 18:54 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Ik heb maar weer de anti-vries deken op de voorruit gelegd.
Vanochtend om 06:50 heeft de straat me wel horen krabben.In geen jaren zo heftig gehad. Wat een herrie.
![]()
Goedkoop wonen dan.quote:Op vrijdag 21 november 2025 20:07 schreef Koettie het volgende:
19 graden, nog steeds geen verwarming aangehad. Dank u buren.
Vandaag weer heerlijk gierig geweest door wederom niet te stoken. En ik lig op hetzelfde bed als waar ik half naakt slaap tv te kijken en te internetten.quote:Op vrijdag 21 november 2025 07:11 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Mijn lichaam kan dat niet aan. Ik snap werkelijk waar niet dat mensen zich laten creperen voor zoiets. Wat ben je dan ook een gierig stuk vreten.
Niet iedereen is hetzelfde hé.quote:Op zaterdag 22 november 2025 00:53 schreef Inbox het volgende:
[..]
Vandaag weer heerlijk gierig geweest door wederom niet te stoken. En ik lig op hetzelfde bed als waar ik half naakt slaap tv te kijken en te internetten.
13 graden geeft de thermostaat aan en ik heb het niet koud. Van creperen of 'mezeld dit aan doen' is geen sprake.
Buiten was het kouder vanmiddag en had ik het ook al niet koud. Misschien omdat ik toen wel een jas aanhad, maar gewoon dezelfde broek.
Kleding is een best mooie uitvinding!
Toch ben ik vanmiddag wel gierig geweest vanmiddag. Geen tip gegeven in de kroeg. Ik vond 16 euro voor drie drankjes - 2 vaasjes bier en een chai latte- wel genoeg.
Nu verdien je een sticker hoor.quote:Op zaterdag 22 november 2025 00:53 schreef Inbox het volgende:
[..]
Vandaag weer heerlijk gierig geweest door wederom niet te stoken. En ik lig op hetzelfde bed als waar ik half naakt slaap tv te kijken en te internetten.
13 graden geeft de thermostaat aan en ik heb het niet koud. Van creperen of 'mezeld dit aan doen' is geen sprake.
Buiten was het kouder vanmiddag en had ik het ook al niet koud. Misschien omdat ik toen wel een jas aanhad, maar gewoon dezelfde broek.
Kleding is een best mooie uitvinding!
Toch ben ik vanmiddag wel gierig geweest vanmiddag. Geen tip gegeven in de kroeg. Ik vond 16 euro voor drie drankjes - 2 vaasjes bier en een chai latte- wel genoeg.
Je verwart gierig zijn met mentale problemen. 13 graden in je woning is debiel.quote:Op zaterdag 22 november 2025 00:53 schreef Inbox het volgende:
[..]
Vandaag weer heerlijk gierig geweest door wederom niet te stoken. En ik lig op hetzelfde bed als waar ik half naakt slaap tv te kijken en te internetten.
13 graden geeft de thermostaat aan en ik heb het niet koud. Van creperen of 'mezeld dit aan doen' is geen sprake.
Buiten was het kouder vanmiddag en had ik het ook al niet koud. Misschien omdat ik toen wel een jas aanhad, maar gewoon dezelfde broek.
Kleding is een best mooie uitvinding!
Toch ben ik vanmiddag wel gierig geweest vanmiddag. Geen tip gegeven in de kroeg. Ik vond 16 euro voor drie drankjes - 2 vaasjes bier en een chai latte- wel genoeg.
Top. Doe er maar een van een winters landschap met allemaal schaatsende mensen. Allemaal mentaal beperkten, getuigen de reactie hieronderquote:
Echt warm is het niet. Maar koud ook niet. Althans, zo voelt het niet aan voor mij en daar zit het 'm. Ik kan best stoken, maar voor nu is het nog geen noodzaak want ik heb het simpelweg niet koud.quote:Op zaterdag 22 november 2025 12:59 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Je verwart gierig zijn met mentale problemen. 13 graden in je woning is debiel.
Tja, we leven in een welvarend land dus het moet warm in huis zijnquote:Op zaterdag 22 november 2025 20:23 schreef ChildoftheStars het volgende:
Vorig jaar kreeg ik zoveel kritiek op niet stoken
Nu 16 graden
Kachel uitgezet. Stond op 17.5
Ik vind het al comfortabel voelen als de verwarming gewoon staat te loeien.quote:Op zaterdag 22 november 2025 20:54 schreef Discombobulate het volgende:
20 is bij mij wel minimaal om me echt comfortabel te voelen.
18,5 kan wel, bijvoorbeeld nadat ik gewerkt heb, maar als ik dan even een kwartiertje zit krijg ik het weer koud. Je kan ook niet 24/7 in beweging blijven, want je wil ook gewoon wel even een boek lezen of bankhangen of gamen.
Stoken stoken stokenquote:Op zondag 23 november 2025 09:23 schreef Nattekat het volgende:
17.
Thermostaat is afgestoft, de droom is over.
Ik heb hem nu op 19 gezet. Met een beetje mazzel is dat net warm genoeg om de verwarmingen permanent een beetje warm te houden vandaag. Dat is gewoon het belangrijkste.quote:Op zondag 23 november 2025 09:34 schreef dud0r het volgende:
Als de thermostaat aan slaat wat doen jullie dan? Laten staan op die temperatuur en dat die dan elk half uur of uur even een paar minuten aan gaat of zet je 'm hoger voor een wat langere periode om 'm daarna weer terug te zetten?
Ik doe een soortgelijk iets. Ligt er ook aan hoe laat het is enzo. Gisterenochtend even naar de 20 geknalt en rest van de dag is het niet nodig geweestquote:Op zondag 23 november 2025 09:41 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik heb hem nu op 19 gezet. Met een beetje mazzel is dat net warm genoeg om de verwarmingen permanent een beetje warm te houden vandaag. Dat is gewoon het belangrijkste.
Als ik hem alleen in de avond nodig heb, is het gewoon in één ruk naar 21 oid en daarna weer uit.
quote:Op zondag 23 november 2025 10:12 schreef ChildoftheStars het volgende:
Poeh 11 graden
De kachel staat nu net op 15
Eens zien of dat warm genoeg wordt
Lekker voor de schimmel in huisquote:Op zondag 23 november 2025 12:14 schreef Newone82 het volgende:
15 graden.
Best te doen. Vanavond pas kacheltje aan.
Ik heb geen schimmelquote:Op zondag 23 november 2025 12:27 schreef Wereldgozer het volgende:
[..]
[..]
Lekker voor de schimmel in huis
Heeft jouw huis nul isolatie? Enkel glas? Gaten in je muren?quote:Op zondag 23 november 2025 10:12 schreef ChildoftheStars het volgende:
Poeh 11 graden
De kachel staat nu net op 15
Eens zien of dat warm genoeg wordt
Ik heb geen schimmel. Luchtvochtigheid 49% op mijn metertje. Dus keurig.quote:Op zondag 23 november 2025 12:27 schreef Wereldgozer het volgende:
[..]
[..]
Lekker voor de schimmel in huis
Enkel glas iddquote:Op zondag 23 november 2025 12:32 schreef dud0r het volgende:
[..]
Heeft jouw huis nul isolatie? Enkel glas? Gaten in je muren?
Volledig gezinsinkomen van 11k per jaar is wel een flexquote:Op zondag 23 november 2025 16:32 schreef halfway het volgende:
21,5 met een gezinsinkomen van ¤11.000 netto maken wij het ons niet te moeilijk.
Pm kut!quote:Op zondag 23 november 2025 16:40 schreef roos94 het volgende:
[..]
Volledig gezinsinkomen van 11k per jaar is wel een flex
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |