Waar maak je dat uit op?quote:Op dinsdag 25 november 2025 14:44 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Hoezo is die al lang dood?
Dat is het hele punt nou juist, die priesterkoning leefde.
Rainbowquote:Op dinsdag 25 november 2025 14:53 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Omdat Hij Davids Heer is en gekust moet worden!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 10% gewijzigd door Beathoven op 25-11-2025 15:04:26 ]
er moet helemaal niet gekust worden. Er moet uit een beek (langs de weg) gedronken worden en daarom zal het hoofd geheven worden!quote:Op dinsdag 25 november 2025 14:53 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Omdat Hij Davids Heer is en gekust moet worden!
De kuisiging is dan ook t kruisigen van t ego, ascension/duality. Daarom moet je "ook je eigen kruis op je dragen". Koran verwoord dit anders, daar staat een directe verwijzing in Jihad Al'Nafs naar t ego, op eenzelfde wijze. Koran levert geen ander verhaal, enkel in andere volgorde.quote:Op woensdag 19 november 2025 21:42 schreef Beathoven het volgende:
[..]
De moslims doen inderdaad niet aan de kruisiging en de wederopstanding. Ik heb me weleens afgevraagd waarom ze de kruisiging niet mee hebben genomen in de koran en het lege bed niet hebben beschouwd als dat Jezus is weggelopen. Had net zo goed gepast als een statement voor de God van de Torah, maar ja.
Maar ff nieuwschierig als buitenstaander die niet religieus is. Zou jij alleen in God (de Vader) kunnen geloven met Jezus als boodschapper?
De bijbel stelt dit toch echt als een letterlijke dood voor, geen psychologische aangelegenheid.quote:Op dinsdag 25 november 2025 20:15 schreef Mijk het volgende:
[..]
De kuisiging is dan ook t kruisigen van t ego, ascension/duality. Daarom moet je "ook je eigen kruis op je dragen". Koran verwoord dit anders, daar staat een directe verwijzing in Jihad Al'Nafs naar t ego, op eenzelfde wijze. Koran levert geen ander verhaal, enkel in andere volgorde.
Daar kun je een leuke boom over opzetten, gezien in het verhaal Jezus lijkt op te staan na de dood. Iets wat ook niet erg letterlijk kan worden gelezen.quote:Op dinsdag 25 november 2025 20:41 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
De bijbel stelt dit toch echt als een letterlijke dood voor, geen psychologische aangelegenheid.
Ook de wederopstanding wordt als letterlijk beschreven.quote:Op dinsdag 25 november 2025 21:03 schreef dop het volgende:
[..]
Daar kun je een leuke boom over opzetten, gezien in het verhaal Jezus lijkt op te staan na de dood. Iets wat ook niet erg letterlijk kan worden gelezen.
De hele gedachten rond de kruisdood, opstanding en hemelvaart bevat nogal wat psychologie.
Het geheel maakt enkel een letterlijke lezing en uitleg onmogelijk.
Het is meer waar je zelf de nadruk op wil leggen, en hoe je het persoonlijk wil uitleggen.
Ego staat in @:Mijk zijn uitleg gelijk aan wat christenen Zonde zullen noemen.
Verlossing van ego en of zonde.
Ja, de bijbel zegt ook dat er een daadwerkelijke wederopstanding was en een daadwerkelijke slang die praatte, dat neem ik niet letterlijk. Als je dat wel doet moet je dat vooral zelf weten.quote:Op dinsdag 25 november 2025 20:41 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
De bijbel stelt dit toch echt als een letterlijke dood voor, geen psychologische aangelegenheid.
Bijna, Ego is niet persee zonde, maar elke zonde is wel terugvoerbaar op ego, Zondeval zou je de geboorte van ego kunnen noemen ja.quote:Op dinsdag 25 november 2025 21:03 schreef dop het volgende:
[..]
Daar kun je een leuke boom over opzetten, gezien in het verhaal Jezus lijkt op te staan na de dood. Iets wat ook niet erg letterlijk kan worden gelezen.
De hele gedachten rond de kruisdood, opstanding en hemelvaart bevat nogal wat psychologie.
Het geheel maakt enkel een letterlijke lezing en uitleg onmogelijk.
Het is meer waar je zelf de nadruk op wil leggen, en hoe je het persoonlijk wil uitleggen.
Ego staat in @:Mijk zijn uitleg gelijk aan wat christenen Zonde zullen noemen.
Verlossing van ego en of zonde.
Precies ja.quote:Op dinsdag 25 november 2025 21:20 schreef Mijk het volgende:
[..]
Ja, de bijbel zegt ook dat er een daadwerkelijke wederopstanding was en een daadwerkelijke slang die praatte, dat neem ik niet letterlijk. Als je dat wel doet moet je dat vooral zelf weten.
De ironie!quote:Op dinsdag 25 november 2025 21:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Precies ja.
En een pratende ezel.
En nog wel meer gekke dingen.
Maar het feit dat je daar niet in gelooft en het niet letterlijk neemt, wil niet zeggen dat de tekst niet zo bedoeld is.
Als je er dan in leest wat je wilt lezen, ben je niets anders aan het doen dan je eigen wereldbeeld erop projecteren, niet aan het ontdekken wat de tekst zegt.
En dan is je patroonherkenning ook niets anders dan subjectieve, geprojecteerde bevestiging van wat je wilt zien.
Over "doorgeslagen patroonherkenning" gesproken, ik had laatst weer een mooi staaltje.quote:Op dinsdag 25 november 2025 21:23 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Precies ja.
En een pratende ezel.
En nog wel meer gekke dingen.
Maar het feit dat je daar niet in gelooft en het niet letterlijk neemt, wil niet zeggen dat de tekst niet zo bedoeld is.
Als je er dan in leest wat je wilt lezen, ben je niets anders aan het doen dan je eigen wereldbeeld erop projecteren, niet aan het ontdekken wat de tekst zegt.
En dan is je patroonherkenning ook niets anders dan subjectieve, geprojecteerde bevestiging van wat je wilt zien.
SPOILER: doorgeslagen patroonherkenningOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Je zou zomaar kunnen denken dat dit een doorgeslagen herkenning is van de tripod of life, een vereenvoudiging van de flower of life wat de Trinity voorstelt, maar dat zou natuurlijk behoorlijke apofenie zijnSPOILER: tripod of life / holytrinityOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En als je t plaatje vd kerk goed bekijkt, zie je zowel de inside als de outside ervan. Nu heb ik vaker gehoord "maar dat paaltje staat er natuurlijk pas sindskort", tja, dan moet je ns binnen gaan kijken lol. Tis dat ik ze hier in 1 shot kon vangen.As above, so below.
quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:15 schreef Mijk het volgende:
[..]
Over "doorgeslagen patroonherkenning" gesproken, ik had laatst weer een mooi staaltje.
Ik kwam in de Cologne Cathedral een paar weken terug, 1 vd grootste Cathedralen ter wereld. Ik zag opvallende patronen.
Ik zal ze in de spoiler zetten;SPOILER: doorgeslagen patroonherkenningOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Je zou zomaar kunnen denken dat dit een doorgeslagen herkenning is van de tripod of life, een vereenvoudiging van de flower of life wat de Trinity voorstelt, maar dat zou natuurlijk behoorlijke apofenie zijnRooms Katholieke kerken en kathedralen barsten vaak van de esoterische symbolen, dat is een gegeven.SPOILER: tripod of life / holytrinityOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En als je t plaatje vd kerk goed bekijkt, zie je zowel de inside als de outside ervan. Nu heb ik vaker gehoord "maar dat paaltje staat er natuurlijk pas sindskort", tja, dan moet je ns binnen gaan kijken lol. Tis dat ik ze hier in 1 shot kon vangen.
Is dat zgn "new age" ?quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Rooms Katholieke kerken en kathedralen barsten vaak van de esoterische symbolen, dat is een gegeven.
New Age is ook esoterisme.quote:
Voor Christenen in de breedste zin schijnt het niet helemaal uit te maken hoe je alles voorafgaand en na de wederopstanding leest. Als de wederopstanding er niet in wil, is men geen Christen.quote:Op dinsdag 25 november 2025 21:20 schreef Mijk het volgende:
[..]
Ja, de bijbel zegt ook dat er een daadwerkelijke wederopstanding was en een daadwerkelijke slang die praatte, dat neem ik niet letterlijk. Als je dat wel doet moet je dat vooral zelf weten.
In Temple of Osiris staat dit zelfde New Age Esoteric symbool, dik 4000 jaar ouder dan welke denkbare bijbel dan ook. Maakt dat jouw bijbel "New Age"? Of verwezen de katholieken zomaar ergens naar zonder te weten waarnaar? Wat denk jij?quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:35 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
New Age is ook esoterisme.
Zoals ik al zovaak op dit forum heb uitgelegd, is Rooms Katholicisme heidendom met cosplay.
Maar de esoterische kennis wordt weergegeven via symbolen, rituelen, en ja, ook in gebouwen.
In die lijn lig je als protestant met de witterskalk toch weer in lijn met de moslims die de hagia sofia witkalkten.quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:34 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Rooms Katholieke kerken en kathedralen barsten vaak van de esoterische symbolen, dat is een gegeven.
Wat heeft dat symbool met de bijbel te maken? Zie je het ergens in de bijbel voorkomen?quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:37 schreef Mijk het volgende:
[..]
In Temple of Osiris staat dit zelfde New Age Esoteric symbool, dik 4000 jaar ouder dan welke denkbare bijbel dan ook. Maakt dat jouw bijbel "New Age"? Of verwezen de katholieken zomaar ergens naar zonder te weten waarnaar? Wat denk jij?
De bijbelse kerk is een gemeenschap van mensen, geen gebouw.quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:38 schreef Beathoven het volgende:
[..]
In die lijn lig je als protestant met de witterskalk toch weer in lijn met de moslims die de hagia sofia witkalkten.
Maakt dat het minder waar? Misschien is deze geometrie wel belangrijker dan je denkt. Misschien is dat ook de reden waarom een 600jaar in constructie zijnde cathedraal het all over the place laat zien.quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:41 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat heeft dat symbool met de bijbel te maken? Zie je het ergens in de bijbel voorkomen?
Bijzonder dat deze mensen dan toch naar een kerk gaan elke zondag.quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:42 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
De bijbelse kerk is een gemeenschap van mensen, geen gebouw.
Dan hoeven moslims en protestanten de boel dus ook niet te witten en beeldloos te maken.quote:Op dinsdag 25 november 2025 22:42 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
De bijbelse kerk is een gemeenschap van mensen, geen gebouw.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |